مطالب مرتبط:
سرلشکر سلامی: قادریم تمام منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم
گردان هایمان به حرکت درآیند، منافع آمریکا در منطقه را به آتش می کشند
گردان هایمان به حرکت درآیند، منافع آمریکا در منطقه رابه آتش می کشند
سرلشکر سلامی: آمریکا تاکنون نتوانسته هیچ غلطی بکند
فرمانده کل سپاه به آمریکایی ها: تمام منافع تان در منطقه را به آتش می کشیم
-18 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 30 شهریور 1399 ساعت 02:352020-09-19سياسي

سرلشکر سلامی: قادریم تمام منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم


فرمانده کل سپاه با اشاره به شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امام خمینی (ره) کسی بود که بی اعتنایی به قدرت ها را به ما آموخت و نشان داد قدرت های مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی ایشان فرمودند «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند»، - " فرمانده کل سپاه با اشاره به شخصیت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: امام خمینی (ره) کسی بود که بی اعتنایی به قدرت ها را به ما آموخت و نشان داد قدرت های مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی ایشان فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ، بعدها دیدیم که تا به امروز آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند.

آفتاب نیوز : "سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه در برنامه ی تلویزیونی نگاه یک با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) مانند یک خورشید در همه عالم طلوع کرد و رسالتی پیامبرگونه داشتند، اظهار کرد: امام خمینی راحل ایستادگی را معنا کردند و مصداق آن را در مقابل ابرقدرت ها به نمایش گذاشتند.

امام خمینی (ره) کسی بود که بی اعتنایی به قدرت ها را به ما آموخت و نشان داد قدرت های مادی هیچ هویتی ندارند و وقتی ایشان فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند ، بعدها دیدیم که تا به امروز آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند.

وی با اشاره به جایگاه شهدا در جمهوری اسلامی ایران، خاطر نشان کرد: سرزمین ما پر از ستاره است و شهدا کسانی هستند که راه را به ما یاد می دهند تا امروز جهان ثمرات قد کشیدن انقلاب را می بیند.

در بین شهدا کسی چون خورشید می درخشد؛ او سردار سلیمانی است؛ کسی که 41 سال لباس جهاد را از تن بدر نیاورد و هیچ آرزویی جز عزت مسلمانان نداشت.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دفاع مقدس ما واقعاً سرشار از شگفتی های بی نظیر است ، تصریح کرد: معتقدم دفاع مقدس انبساطی است از عاشورا و این مقاومت فداراکانه اصحاب امام حسین (ع) در هشت سال دفاع مقدس ما انبساط پیدا کرد.

چون اصحاب امام حسین(ع) همان اهداف ایشان را دنبال می کردند.

انقلاب ما جلوه جدید از قدرت در جهان بود که قرار بود موازنه قوا را به هم بزند؛ به همین دلیل اولین واکنش ابرقدرت ها به این زلزله سیاسی که می توانست اضلاع قدرت در جهان تغییر دهد، یک واکنش سازمان یافته علیه ملت ایران بود.

سرلشکر سلامی گفت: همه محاسبات نشان می داد انتخاب نقطه درست بود و همه چیز نشان می داد آنها قادر هستند نظام اسلامی را نابود کنند؛ این فرضیه ای بود تا نشان دهند بدون اتکا به ابرقدرت ها استقلال برای ملت ها ممکن نیست.

وی اظهار کرد: اما آنچه صورت گرفت، نشان داد معادله قدرت آنها درست نبود؛ در جنگ دو طرف با برآوردهای اطلاعاتی به جنگ یکدیگر می روند و تمام مسائل محاسبه می شود.

در جنگ کسی پیروز است که قوی تر است و بتواند معادله قدرت را بسازد.

جنگ ما نشان داد تسلحیات و گستره جغرافیایی و حمایت ابرقدرت ها نمی تواند موفقیت تولید کند و چیزی که می تواند پیروزی ایجاد کند ایمان و قدرت مردانی است که برای خدا شمشیر می زنند.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: سلاح ها و تجهیزات بی جان و بی روح هستند.

شما تصور کنید دو سرباز؛ یکی وقتی از شکاف درجه و نوک مگسک دشمن را نشانه می رود در جستجوی شکست دادن هیمنه یک دشمن بزرگ است.

او صاحب یک آرمان قوی است و می گوید باید آمریکا، اسراییل و متحدان منطقه ای او را شکست دهیم، او در جستجوی یک آرمان بزرگ است.

سرلشکر سلامی افزود: این انسان برد سلاحش به اندازه برد آرمان و هدفش بلند می شود.

همانطور که امام علی (ع) فرمودند طول شمشیر را با پیش نهادن گام ها بلند کنید، چنین سربازی حرکت می کند.

او فرزند جهاد است، با شمشیر زندگی می کند، شوق شهادت دارد.

هیچ بن بستی در مسیر او وجود ندارد، هیچ مانعی او را متوقف و زمینگیر نمی کند.

اما از طرف دیگر به یک سرباز هم نگاه کنید، تمام هدف او حفظ جان خود اوست.

او فقط بر اساس دستورات حرفه ای می جنگد، همانطور که وقتی سرباز آمریکایی زخمی شد و او را مجروح می بردند به زبان انگلیسی گفت: let me alive کاری کنید که زنده بمانم.

اما یک بسیجی و یک سرباز، یک پاسدار و یک ارتشی دلاور ایرانی همه اشتیاقش به شهادت است، زره او پشت ندارد.

هر وداعی آخرین وداع اوست.

وی گفت: او شوق بازگشت ندارد و یک راه بلندی را طی می کند.

قطعا در تقابل این دو که نماد دو نظام سیاسی است، یک نظام سیاسی در جستجوی تسلط ظالمانه بر عالم است و یکی به دنبال احیای سعادت بشر است.

وقتی این دو اراده با هم درگیر می شود به طور طبیعی آن کسی پپیروز می شود که در جستجوی حقیقت است.

اینکه شما ملاحظه می کنید ملت ایران یکپارچه جهاد شدند و همه به جنگ آمدند یکی از درس های بزرگ دفاع مقدس است.

هر امتی و هر ملتی به اندازه ارتفاع رهبر خود بالا می رود.

شخصیت هر ملتی به وسعت شخصیت رهبر اوست.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: وقتی رهبری مثل امام با آن روح بلند و آن نفس گرم و قدرت نفوذ بر قلبها انسانهایی سرشار از شوق به شهادت می سازد این جامعه بزرگ می شود و از مرز محدوده سلاح ها عبور می کند، از فراز موانع عبور می کند.

نه اروند خروشان می تواند مانعی برای عبور سربازان شود، نه هورالهویزه نه هورالعظیم، نه رمل های غرب سوسنگرد، نه ارتفاعات سر به فلک کشیده غرب، نه کرخه، نه کارون و نه میدانهای مین چند کیلومتری و بشکه های انفجاری، نه سیم خاردارها، نه موانع خورشیدی و نه این همه خطوط پدافندی به هم پیوسته و به هم فشرده چند لایه و نه غرش توپها و تانکهایی که زمین را تکان می دهند، هیچ یک از اینها بر قلب تصمیم گیران و اجرا کنندگان،فرماندهان و رزمندگان جز ثبات قدم نخواهد افزود و این رمز پیروزی است.

این سرمایه ماندگار از دفاع مقدس و میراثی است که ما را تا به امروز امن نگه داشته و ما را برای مخاطرات احتمالی آینده آماده کرده است.

سرلشکر سلیمانی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه بسیج سازندگی با ده ها هزار گروه جهادی برای دیروز، امروز و فردای این کشور به کمک اقشار محروم جامعه می رود ، عنوان کرد: در بخش محرومیت زدایی و کمک های مومنانه سپاه با کمک دستگاه های دیگر، توانسته است در پدیده شوم کرونا با کمک همه ارکان نظام از جمله دولت و ملت به گونه ای اقدام کنند که یک بیمار رها شده و یا یک نیازمند رهاشده در جامعه وجود نداشته باشد و فرهنگ انفاق و سبقت در خیرات بعنوان یک فرهنگ حیات بخش یک مدل جدید مدیریت در شرایط بحران ایجاد کرد.

وی با اشاره به وضعیت جامعه آمریکا که در یک بحران مثل کرونا، نظام سلامتش دچار فروپاشی شد، گفت: موسسه بلومبرگ اعلام کرد که 30 میلیون انسان گرسنه و 40 میلیون بیکار در آمریکا وجود دارد و نظام سیاسی آمریکا قادر نیست در برابر این پدیده مقاومت کند.

این را مقایسه کنید با جامعه ایران که چگونه با مفهوم کمک مومنانه آن نشاط اجتماعی را ایجاد کرد و مردم شادی ها را تقسیم کردند و امروز این جامعه توانسته موفق و سربلند باشد.

فرمانده کل سپاه همچنین با بیان اینکه ملت ایران می تواند فشارهای سیاسی و اقتصادی و روانی را مهار کند ، خاطرنشان کرد: دشمن همه جانبه حمله کرده بود تا ملت ایران را بشکند، هرچه تلاش کرد هیچ نتیجه ای نگرفت.

مقاومت این ملت متوقف نمی شود و امروز عزیز و سربلند است.

مشکلات امروز کشور ما در پیشرفته ترین جوامع هم وجود دارد؛ آنها همه عاجز و ناتوانند اما اینجا وضعیت متفاوت است.

سرلشکر سلامی در پاسخ به پرسشی درباره تهدیدات نظامی آمریکا، تصریح کرد: این اطمینان خاطر را می دهیم که هیچ قدرتی از جمله آمریکا شرایط تحمیل یک جنگ جدید علیه ملت ایران را ندارد و از این بلوف های اغراق آمیزی که رییس جمهور آمریکا مطرح می کند، ابدا نگران نباشند.

وقتی رهبر یک کشور به اصطلاح بزرگ مثل آمریکا فاقد دانش و تجربه سیاسی لازم و فاقد شناخت دقیق از قدرت نظامی است و هیچ جنگی را تجربه نکرده، طبیعی است به بیان اعداد اغراق آمیز روی بیاورد.

وی با تاکید بر اینکه اساسا قدرت های این چنینی همیشه در بلوف زندگی می کنند و بخشی از قدرتشان را در ارعاب های اغراق آمیز به دست می آورند، خاطر نشان کرد: آمریکا هرگز شرایط ایجاد یک جنگ جدید آن هم با ایران ندارد و هیچ یک از شاخص های قدرت در آمریکا، نظام سیاسی این کشور را به سمت یک جنگ هدایت نمی کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: به دلیل سوء تدبیر، زوال عقل سیاسی سران آمریکا و انحطاط در تدبیر که در دوران ترامپ به اوج خود رسیده، ارتش آمریکا را به یک ارتش فرسوده و خسته تبدیل کرده و این ارتش امروز ارتشی نیست که قدرت گسترش بر روی زمین را داشته باشد.

سلاح هایی که دست این ارتش است هنوز متعلق به چند دهه قبل است و قدرت نوسازی خود را از دست داده است و روحیه آنها بسیار خسته است.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: شاخص های اقتصادی آنها (آمریکایی ها) به گونه ای نیست که بتوانند یک جنگ جدید را مدیریت کنند.

جامعه آمریکا هم ظرفیت پذیرش تلفات جدید را ندارد چراکه جنگ با ایران متفاوت خواهد بود.

اگر آمریکایی ها بخواهند با ما بجنگند باید در منطقه باشند، آنها نمی توانند بیرون از منطقه با ما بجنگند، وقتی در منطقه مستقر هستند، همه جا زیر دید و تیر ما هستند و ما قادریم تمام منافع و پایگاه های آنها در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم.

ما می توانیم منطقه را جارو کنیم.

وی با تاکید بر اینکه قدرتی که ما امروز انباشته ایم، بر اساس بدبینانه ترین فرض برای جنگ با آمریکا و ائتلافی با آمریکا است، تصریح کرد: ابزارهای یک جنگ گسترده را در دریا، زمین و هوا فراهم کرده ایم و با این منطق قدرت دفاعی مان را توسعه دادیم که در یک جنگ وسیع با آمریکا پیروز شویم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما معادله غلبه را با آنچه در دفاع مقدس آموخته ایم در ارتش و سپاه و بسیج ساخته ایم، اظهار کرد: ما اهل تعقیب و تنبیه متجاوز هستیم و هزاران گردان نیرو روی زمین داریم که اگر به حرکت درآیند همه منافع آمریکا در منطقه را تحت تصرف و آتش قرار خواهند داد.

آمریکایی ها بر سر یک دو راهی هستند، یا باید بمانند و شکست را بپذیرند و یا بروند و شکست را بپذیرند.

سرلشکر سلامی گفت: آمریکایی ها دیوانه نیستند که خود را در معرض یک نیروی مسلح قدرتمند قرار دهند، وقتی عین الاسد را زدیم بر مبنای این فرض زدیم که آمریکایی ها واکنش نشان می دهند و برای ادامه کار صدها موشک آماده کرده بودیم.

موشک بخش کوچکی از قدرت دفاعی ماست، اگر این شیر آرمیده به حرکت درآید هیچ قدرتی یارای ایستادگی در برابر آن را نخواهد داشت.

اینها لفاظی نیست و من از جنگ روانی متنفرم، از اغراق های بی مورد متنفرم، من فردا باید در این جنگ پاسخگو باشم، اعلامی می کنم ما هیچ نگرانی از هیچ جنگی نداریم و یارای انهدام و تعقیب دشمن را داریم.

وی با بیان این که انتقام حاج قاسم قطعی است، تصریح کرد: انتقام حاج قاسم هنوز صورت نگرفته است.

البته ما اطلاعات دقیقی از میزان تلفات در پایگاه عین الاسد نداریم و ما علیه افرادی که در آن پایگاه حضور دارند، عملیات انجام ندادیم البته ممکن است تصادفی اتفاقی برای افرادی افتاده باشد اما هدف ما زدن چند سرباز آمریکایی نبود و زدن چند سرباز انتقام خون حاج قاسم ما نیست، حتی ژنرال های آمریکایی هم ارزش با حاج قاسم نیستند و ما هم ارزش با او کسی را پیدا نمی کنیم اما باید انتقام بگیریم.

آمریکا باید طعم تلخ انتقام را بچشد و نباید حس کند که یک فرمانده بزرگ ایرانی را بزند و همه چیز تمام می شود.

قاسم برادر ماست، او چهل سال حق جهاد به گردن ما دارد و این انتقام شخصی نیست و انتقام او با متلاشی ساختن نظام سیاسی محقق می شود.

فرمانده کل سپاه در ادامه تاکید کرد: جنگ بعد از دفاع مقدس خاتمه پیدا نکرد بلکه تغییر شکل و تغییر ماهیت داد.

وقتی دشمن از تفوق در عرصه نظامی ناکام ماند و متوجه شد که امکان غلبه نظامی بر جمهوری اسلامی ایران به دلیل رهبری مستحکم و نیرومند و الهی از یک سو و یک ملت شرافتمند و مبارز و خستگی ناپذیر و مقاوم از سوی دیگر ممکن نیست رویکرد خود را به سایر عرصه های جنگی منتقل کرد.

وی افزود: دشمن هم از جنگ اقتصادی تمام عیار علیه ملت ایران استفاده کرد، جنگی که هنوز جریان دارد و ما الحمدلله از نقطه اوج آن گذشتیم، هم از یک تهاجم فرهنگی گسترده بهره برد تا ذهن و قلب ملت مسلمان ایران را تحت تاثیر قرار دهد و آنها را از انقلابشان پشییمان کند و بذر تردید و بی اعتمادی نسبت به نظام را در ذهن و دل مردم ایران خصوصا جوانان عزیز ما بنشاند و بتواند دین گریزی را در جامعه ما رواج دهد و هم از یک فشار سیاسی گسترده برای انزوا بخشی به جامعه ایران استفاده کرد و هم از عملیات های روانی گسترده و هم از جنگ های نیابتی در میدان های بسیط.

دشمن تلاش های خود را در تمام این جغرافیاها، چه جغرافیای اقتصادی، چه جغرافیای سیاسی، فتنه های عظیمی در داخل به پا کرد تا بتواند نظام را از درون با بحران های امنیتی و اجتماعی مواجه کند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: فشارهای معیشتی را بر مردم ما تنگ کرد تا مردم را خسته کند و به ستوه بیاورد، از همه این ابزارها استفاده کرد، جنگ های نیابتی وسیعی را در مناطق پیرامونی کشور ما به راه انداخت تا بتواند ما را درگیر اینگونه جنگ های وسیع کند و در یک حرکت پلکانی با شکست دادن حلقه های متفاوت زنجیره مقاومت سرانجام بُردار حرکت خود را به سمت ایران تنظیم کند.

همه این کارها را انجام داد و هم جهان و هم ما دیدیم که عامل اصلی شکست خوردن دشمن در همه این صحنه ها دو مسئله بود؛ اول وجود یک رهبر حکیم، بلندنگر، عمیق و ژرف اندیش که به تمام زوایای نیات و مقاصد و راهبردها و سیاست های دشمن آگاه است، عمیقا دشمن را می شناسد، ظرفیت های درونی جامعه ما را می داند و نفوذ معنوی بر قلب ها و دل ها دارد و قدرت به حرکت در آوردن استعدادها در جامعه ما را می داند و وقتی اینها را حرکت می دهد، می تواند در برابر دشمن پیروز شود.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: دوم لبیکی است که ملت ایران به پیام رهبری و به هدایت های ایشان می دهند و یک صحنه به هم پیوسته و فشرده ای از یک دلدادگی متقابل را ایجاد می کنند و در همه این صحنه ها ملت و نظام پیروزند.

این حرکت تومان امام و امت توانست پیشانی جنگی دشمن را بشکند و آنها توانستند این مدل مقاومت را تکثیر کنند، از کشور ما به ملت های دیگر، در عراق، در افغانستان، در لبنان، در سوریه، در یمن، در بحرین یک سطح به هم پیوسته ای از یک جریان انقلابی مقاوم گسترده در عالم اسلام پدیدار شد که توانست سطح قاعده مقاومت ملت های بزرگ در برابر دشمنان بزرگ را گسترش دهد، توازن قوا را تغییر دهد و یک جبهه وسیعی از جنگ را ایجاد کند و در همه این جبهه ها دشمن را با ناکامی های سیاسی و امنیتی واقعا شگفت انگیز مواجه کند و آنها را با شکست های بزرگ بدرقه کند.

وی ادامه داد: افسرگی سیاسی جبهه دشمن را فراگرفته، ناکامی در مدیریت تحولات اقتصادی چه در درون و چه در بیرون او را رنج می دهد و او حتی در مدیریت مسائل داخلی مثل ویروس کرونا هم ناتوان شده است.

این واقعیت ها نشان می دهد که ملت ایران چقدر شکیبا و نجیب و صبور و مقاوم و آگاه و هوشمند در برابر این فتنه ای که دشمن به پا کرده ایستاده و واقعا این سرسختی، مقاومت و شکیبایی و صبوری که ملت ایران در برابر فشارهای اقتصادی که از خود نشان می دهد و به همه فراخوانهای ضد انقلاب داخلی و دشمنان خارجی بی اعتنایی می کند و حسرت یک لبخند را بر دل دشمنان ما می گذارد و تاریخی از نشاط سیاسی را در جهان ایجاد می کند و نشان می دهد که این ملت به رغم همه تحریم ها و محاصره ها زنده و سربلند راه خود را ادامه می دهد و از ظرفیت های داخلی خود استفاده می کند و در جنگ اقتصادی دشمن را ناکام می گذارد.

همه اینها نشان دهنده اعجاز ملت ایران است.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: آگاهی های ملت ایران تحسین برانگیز است و شعور این ملت واقعا ستایش برانگیز است، رفتار آنها احساس برانگیز است، اتحاد آنها شوق برانگیز است، ایمان آنها شگفت انگیز است، هر چه ستایش کنیم از این ملت بزرگ باز هم کلمات قادر نیستند آرایه ای از یک تحسین واقعا شایسته از این ملت به عمل بیاورند و فقط خداوند می داند که مخلوقاتی که او خلق کرده چقدر زیبا و چقدر دل انگیز و چقدر با آگاهی و شناخت در این میدان جنگ جهانی حرکت می کنند و برای ایران سرافرازی مستمر و برای دشمنان شکست مداوم به همراه می آورند و این کار ملت ایران است.

سرلشکر سلامی افزود: در این که سردار سلیمانی یک شخصیت ممتاز و برجسته و دارای نقش منحصر به فرد در استحکام جبهه مقاومت بود شکی نیست.

او نقش بسیار منحصر به فردی در شکست سیاست های آمریکا، اسراییل ، انگلیس و متحدان آنها داشته است و این یک واقعیت است.

وقتی فردی با چنین درجه به شهادت می رسد طبیعی است که مردم فکر کنند اتفاقی برای این جبهه پیش بیاید اما به فضل الهی بعد از شهادت حاج قاسم انرژی عظیمی به جهان اسلام دمیده شد.

انتقام خون حاج قاسم سلیمانی تنها مختص به ایرانیان نیست و تمام آزادی خواهان جهان تمامی اعراب و جهان اسلام امروز خواهان انتقام گسترده هستند.

وی ادامه داد: روح انتقام سخت جهان اسلام را در بر گرفته و من معتقدم تاثیر شهادت حاج قاسم بیش از حیات او در استحکام بخشی به جبهه مقاومت و محکم کردن پایه های این جبهه موثر بود شهید حاج قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی زنده تر و قوی تر در جهان اسلام حرکت می ند.

فرمانده کل سپاه گفت: حاج قاسم زمانی که زنده بود کمتر در تصاویر تلویزیونی او را می دیدیم و جایی عکس او دیده نمی شد اما زمانی که شهید شد روی جلد دفترچه کودکان دبستانی ما، مساجد، هیئت های عزاداری و میادین شهر ، فروشگاه ها و سفره های هفت سین عکس او وجود دارد و قاسم زنده است.

قاسم را از دست ندادیم و این شور را به دست آوردیم.

قاسم را از دست ندادیم و جوانان پرچم او را به دست گرفته اند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکایی ها فکر می کردند قاسم عمود جبهه مقاومت است و اگر این عمود فرو بیفتد این خیمه در هم شکسته می شود اما عکس این اتفاق رخ داد.

در واقع این خاصیت شهادت است که وقتی یک فرمانده بزرگ شهید می شود تکثیر می شود.

شهادت حاج قاسم بذرافشانی کرد و میلیون ها جوان امروز مشتاق جهاد هستند.

قاسم جاری شد و به یک حقیقت جاری تبدیل شد و هیچ اتفاقی در جبهه مقاومت نیفتاد.

وی تاکید کرد: امروز سوریه باوجود همه مشکلات اقتصادی و فشارهای سیاسی که دشمنان وارد کرده اند همچنان استوار ایستاده است.

لبنان نیز با همه چالش ها و آن انفجار عظیم همچنان ایستاده است، عراق نیز به همین شکل است و قدرتی که در جهان اسلام توسعه پیدا کرده همچنان وجود دارد.

در یمن، عراق، افغانستان، پاکستان و تمامی بلاد اسلام این مشعل فروزان است بنابراین شهادت حاج قاسم تاثیر مثبتی در محور مقاومت داشته است که موجب تقویت این جبهه شده است.

سرلشکر سلامی درباره تفاوت آمریکای امروز با آن آمریکای 49 سال قبل با تاکید بر اینکه امروز آمریکا نفوذ سیاسی خود را به عنوان یک ابر قدرت در جهان از دست داده است، گفت: در ماجرای تمدید تحریم های تسلیحاتی جدید مشاهده شد که اروپایی ها که متحد سنتی آمریکایی ها هستند نیز از آن تبعیت نکردند و آمریکا اقتدار سیاسی خود را از دست داده است.

وی افزود: آمریکا خود را با چهار مفهوم آزادی، دموکراسی، امنیت و رفاه در جهان معرفی می کرد، اما امروز این مفاهیم مصداق خود را از دست داده است؛ امروز وضعیت آزادی و رفتار پلیس با سیاهپوستان را در خیابان های آمریکا مشاهده می کنیم.

امروز آمریکا از درون دچار پوسیدگی است و قطب بندی در جامعه آمریکا در حال انجام است.

امروز ملاحظه می کنیم که بدهی های آمریکا 25 تریلیون دلار است در حالی که نرخ تولید ناخالص داخلی این کشور 21میلیارد دلار است و زمانی که بدهی یک کشور از تولید ناخالص این کشور پیشی می گیرد یعنی رکود.

فرمانده کل سپاه خاطر نشان کرد: امروز انزوای سیاسی آمریکا در دنیا را مشاهده می کنیم؛ امروز آمریکا آنقدر حقیر شده است که برای نجات خود به کشورهایی مثل دومینیکن و امارات و بحرین متکی و آویزان می شود تا آبرویی برای آمریکا شوند.

زمانی آمریکا دنیای آرزوهای برخی افراد بود اما امروز هیچ کس علاقه ندارد که شهروند آمریکا باشد.

امروز قدرت های نوظهوری درحال ظهورند و این پوسیدگی سیاسی از درون و انزوای سیاسی از بیرون به هم برسند، آمریکا دچار پوکی استخوان خواهد شد.

سرلشکر سلامی در پاسخ به پرسشی درباره نفوذ ایران در منطقه با وجود اینکه آمریکا هزینه های بسیاری برای این کار کرده بود، اظهار کرد: دو نوع نفوذ داریم یکی از جنس آمریکایی هاست که با اعمال قوه قهریه و گسترش نیروهای نظامی، سیاست در کشورها را در اختیار خود می گیرند؛ در عراق به دنبال این کار بودند اما نتوانستند پیروزی سیاسی را به منفعت سیاسی تبدیل کنند؛ آمریکایی ها در تبدیل قدرت نظامی به نفوذ سیاسی ناتوان اند؛ نوعی دیگر از نفوذ نوعی است که روی برخی رژیم های عربی دارند و تمام شریان های اقتصادی آنها را در اختیار خود می گیرند و در آنجا پایگاه نظامی می سازند و تنها را در سیطره خود قرار می دهند اما نوع دیگری از نفوذها نفوذ تفکر و نفوذ آرمان هاست.

وی با بیان اینکه میان رهبران الهی و شیطانی تفاوت هایی وجود دارد، افزود: رهبران الهی از جمله امام و رهبری به دنبال سعادت جامعه بشری هستند؛ این نوع رهبران دوست پرورند؛ رهبری معظم انقلاب در اینجا مشعل های آگاهی را روشن می کنند و در هزاران کیلومتر آنطرف تر مردم با این منشور آگاهی انس می گیرند و در آنجا شعله های انقلاب شکل می گیرد؛ امروز جوانان در یمن با مدل و آرمانهای انقلاب ایران عمل می کنند.

مگر امروز ما در سوریه نیروی نظامی داریم؟ اصلا شاید تعداد آنها اندک باشد و آنها مستشارانی هستند به درخواست دولت سوریه در آنها حضور دارند و ما اصلا یگان نظامی نداریم بلکه حضور ما حضور آرمان و اندیشه و اعتقاد است.

بدون هزینه کردن هیچ چیزی، بهره سیاسی شکل گرفته می شود، اما رهبران شیطانی دشمن پرورند؛ امروز می بینیم با به شهادت رساندن شهید سلیمانی، همه جهان اسلام دشمن آنها شدند.

فرمانده سپاه با اشاره به سفرهای پنهانی سران آمریکا به منطقه گفت: اگر یک مقام آمریکایی توانست از عرض یک خیابان در یک سرزمین اسلامی عبور کند، آن وقت می توان گفت که آمریکا در این کشورهای نفوذ واقعی دارند.

سازشی که بین حکام رژیم صهیونسیتی و حمام عرب ایجاد شد، باعث شد که جهان اسلام به دشمنی آنها بلند شود.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکا در گذشته در درون ثبات سیاسی و در بیرون نفوذ سیاسی داشت اما امروز اینگونه نیست؛ آنها می خواستند ما منزوی شویم اما امروز خود آنها در انزوا قرار گرفته اند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پیام توافق حاکمان امارات و بحرین با سران رژیم صهیونسیتی و آشکارسازی این توافقات اظهار کرد: اولا خواستگاه اصلی این حرکت مانوری انتخاباتی برای ترامپ است؛ این یک نیاز شخصی بود که ترامپ نشان دهد هنوز در میدان سیاست خارجی دارای قدرت است؛ او یک طناب دار مجازی بر گردن حکام برخی کشورهای مرتجع عربی انداخت و یک تئاتر سیاسی اجرا کرد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ سازش اعراب و اسراییل از این صحنه ها زیاد دیده است، افزود: در قرارداد کمپ دیوید، قرار داد میان کلینتون و عرفات، یا قراردادهای اسلو هیچ کدام از این قرارداد ها هیچ اتفاق جدیدی نیفتاده و فقط بخشی از کارهایی که در گذشته عمل می کردند، علنی کردند.

سرلشکر سلامی درباره عاقبت اقدام برخی کشور های حاشیه خلیج فارس در توافق با رژیم صهیونسیتی خاطر نشان کرد: این یک ازدواج راحتی است که هر دو را ناراحت خواهد کرد و نتیجه ی آن طلاقی خونین است؛ اسراییل هرکجا که پا می گذارد ناامنی، فلاکت و بدبختی می آورد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره قصد رژیم صهیونسیتی برای حضور در خلیج فارس با تاکید بر اینکه رژیم صهیونسیتی در این ابعاد و اندازه ها نیست، گفت: اگر رژیم صهیونسیتی به اینجا بیاید خیلی عالیست و به نابودی خود بسیار نزدیک می شود.

فرمانده کل سپاه درباره شعار از نیل تا فرات که از سوی رژیم صهیونسیتی مطرح می شود، اظهار کرد: آمریکا می خواست دیواری طولانی میان مرز خود با مکزیک بکشد اما امروز این دیوار را دور کاخ سفید کشیده است؛ اسراییل نیز اگر آرزوی از نیل تا فرات را داشت، به دور خود دیوارهایی بلند نمی کشید.

سرلشکر سلامی همچنین درباره قصد آمریکا در به کار گیری مکانیزم ماشه تاکید کرد: این ماشه ای است که حتی اگر چکیده شود گلوله ای مشقی نیز از آن چکیده نمی شود.

آمریکا از نظر سیاسی در موقعیتی نیست که این کار را انجام دهد چون عضوی از برجام نیست و کشورهای عضو برجام و عضو شورای امنیت با این مسأله مخالفت کرده اند و آمریکا در این زمینه کاملاً تنهاست و از نظر سیاسی اصلا صلاحیت این کار را ندارد.

وی ادامه داد: ما از نظر سیاسی از موضع خود دفاع می کنیم، اما اصلا تحریم تسلیحاتی برای ما که انواع نیازهای خود را در داخل تولید می کنیم تاثیری ندارد؛ لکن این یک حق سیاسی برای ماست و آن را خواهیم گرفت.

آمریکایی ها شکست خورده هستند؛ ماه قبل این کار را تست کردند و ظاهراً قرار است فردا بیانیه یا دستور اجرایی دهند، اما هیچ اتفاقی نمی افتد.

به همه دنیا اعلام می کنیم که اگر حقوق ما در برجام به رسمیت شناخته نشود، ما اقدامات خود را قاطعانه انجام می دهیم و از هیچ چیز اعم از بلوف ها، تهدیدها و ارعاب نگرانی نداریم، مردم هم ابدا نگران نباشند؛ ما در طول سالها به گونه ای رشد کردیم که به هیچ کشوری نیازمند نیستیم.

فرمانده کل سپاه در پایان گفت:به ملت ایران اطمینان می دهم که همه نیروهای مسلح کشور فدایی ملت هستیم و تا آخر از عزت، رفاه، امنیت، آسایش و آرامش خاطرشان تا آخرین قطره خون دفاع می کنیم و آرزوی اصلی ما در راه اعتلای این ملت عزیز است.


کلید واژه ها: فرمانده کل سپاه - جمهوری اسلامی ایران - امام خمینی - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - سلامی - جمهوری اسلامی - آمریکا - فرمانده کل سپاه پاسداران - فرمانده - سپاه پاسداران انقلاب - بنیانگذار - اسلامی - قدرت - خمینی - سپاه پاسداران - انقلاب اسلامی - سپاه - جمهوری - پاسدار - امام - ایران - ایشان - شخصیت - حسین سلامی - نشان - پاسداران - نگاه یک - برنامه - خورشید - انقلاب

آخرین اخبار سرویس:
تأملی در ایده شکل گیری انجمن صنفی نویسندگان کتاب کودک و نوجوان

ارایه طرح مقابله با گسترش کرونا با نام حاج قاسم سلیمانی از سوی بسیج جامعه پزشکی

برایتون برای ریشه کن شدن برده داری اقدام می کند

بررسی لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده در مجلس فوریتی شد

مسئولان باید برای حل مشکلات مردم دست از برخوردهای دوگانه بردارند

راهکارهای دفتر تحکیم وحدت برای مقابله با کرونا در نامه به نمکی

مخالفت با درخواست 2 فوریت تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده

درخشش بانوان بسیجی در سنگر اقتصاد

نظریه مشورتی در خصوص صلاحیت مادر در طرح دعوای مطالبه نفقه فرزند

برگزاری مسابقات تفسیر قرآن ویژه کارکنان دستگاه های فرهنگی و روحانیان فارس

لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده به صورت یک فوریت بررسی می شود

مسجد جمکران؛ میزبان مرحله استانی جشنواره تلاوت های مجلسی

یادواره شهیدان قادرخانزاده و 840 شهید بانه آغاز شد

ذوالنوری در قم معروف به شیخ ساده لوح است/ چنین اخلاقی در نمایندگان نمی بینم که درصدد عذر خواهی از دولت برآیند/ نمایندگان صلاحیت خود را برای ادامه نمایندگی مجلس از دست داده اند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: گفت وگو با برخی کشورها برای خرید و فروش سلاح

پورابراهیمی: باید با تصمیمات کارشناسی اعتماد به بازار سرمایه بازگردد

انتخابات آمریکا و سردرگمی بازار سرمایه

ساعت کار کارکنان دولت در پایتخت متفاوت می شود

دوستانی که تصور می کنند به درجه اجتهاد رسیده اند، از رهبری تبعیت کنند/ آقایان به جای عذرخواهی و اطاعت پذیری توییت می زدند

یک فوریت لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد

نماینده کوزوو با ماسک «محمد دوستت دارم» در مجلس + عکس

بحران قره باغ ؛در یک نگاه

ویدئو | پلی میان ایران و جمهوری آذربایجان به قدمت 14 قرن

دیدار رییس پلیس راهور تهران با مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س)/ حمیدی: وظیفه خود میدانیم در این شرایط فوق العاده سخت در کنار بهشت زهرا(س) باشیم

جزییات تازه از سریال «ابوذر زمان»

دستورالعمل رعایت حقوق شهروندی در دادستانی تاکستان ابلاغ شد

آمران سلامت هلال احمر به کمک مبارزه با کرونا می آیند

آیا شمارش معکوس برای ورود به عصر پساترامپ آغاز شده است

طرح مقابله با کرونا بسیج جامعه پزشکی کشور ارائه شد

یک فوریت لایحه تمدید مالیات بر ارزش افزوده تصویب شد

برگزاری جشنواره دختران- خانواده- گذر از کرونا

6 هزار پرستار از مدار خدمت خارج شدند/ ضرورت شکل گیری آرایش نوین جنگی در برابر کرونا

موافقت مجلس با یک فوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده

دوستانی که تصور می کنند به درجه اجتهاد رسیده اند، از رهبری تبعیت کنند/ آقایان به جای عذرخواهی و اطاعت پذیری توییت می زدند

افرادی که مکرر مرتکب فعل حرام می شوند، آیا صلاحیت نمایندگی را دارند؟

فال روزانه شخصی در دوشنبه 5 آبان 99

رییس مجلس: طرح تأمین کالا های اساسی خانوار ها به زودی اجرا می شود

دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای با اتهام های امنیتی در شیراز

فیلم| تعیین تکلیف الکترونیکی شدن انتخابات 1400

نگاهی به مفهوم منجی و انتظار در گره گشایی از مشکلات عصر مدرنیته

ساعت کار کارکنان دولت در پایتخت متفاوت می شود

اجرای طرح «آمران سلامت» در گیلان

ذوالنوری در قم معروف به شیخ ساده لوح است/ چنین اخلاقی در نمایندگان نمی بینم که درصدد عذر خواهی از دولت برآیند/ نمایندگان صلاحیت خود را برای ادامه نمایندگی مجلس از دست داده اند

کرباسچی: تا کی قرار است سناریوی تکراری تخریب رییس جمهور ادامه یابد؟

نماینده دادستان: 5 شرکت صوری با مدیران بی بضاعت تشکیل دادند/ هیچ یک از ضمانت نامه ها پشتوانه ندارد

تأمین کالاهای اساسی خانوارها به زودی اجرا می شود

سه شنبه های مهدوی / جوانانی که تب انتظار دارند

نذر شاعرانه برای ظهور امام زمان(عج)/ «سرود وصل بخوان روز عید در راه است»

ساعت کار کارکنان دولت در تهران تغییر می کند؟

کلاف سردرگم مسکن مهر ایلام در آستانه باز شدن

افرادی که مکرر مرتکب فعل حرام می شوند، آیا صلاحیت نمایندگی را دارند؟

استاندار کرمان: مدیر متعهد و متخصص به سادگی یافت نمی شود

دستگیری یک کلاهبردار که با اتهامات امنیتی مواجه است

حسینی: سرمایه مردم در بورس به خاطر بی تدبیری از دست رفت

اطلاعیه امور مساجد در لبیک به مقام معظم رهبری/ مساجد تهران علیه کرونا بسیج شدند

از بررسی اصلاح بسته محرک اقتصادی شهرداری تا تعیین تکلیف پرونده باغات

واکنش ساترا به حکم دادگاه مالک آپارات

«برد پیت» علیه آقای رییس جمهور

بایدن: ترامپ را دستکم نمی گیریم/ او هنوز شانس پیروزی دارد

تهران و فرسنگ ها فاصله از شهر دوستدار کودک

موافقت مجلس با یک فوریت لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده

تصمیم گیری درباره ارتباط با کشورهای خارجی در اختیار رییس جمهور نیست/ نمایندگان مدام القا می کنند دولت کارآمدی ندارد/ در صورت پیوستن قاطبه مردم به معترضین، انقلاب مخملی رخ می داد/ انتقاد از میرسلیم و فتاح

وقف کتاب های آیت الله ارومیان به کتابخانه مراغه

امور اتفاقی و تامین خواسته چیست؟

دخالت در انتخابات اتحادیه تشکل های قرآنی از سوی سازمان ها پذیرفته نیست

انتقاد متفاوت از اهانت است/ پرخاشگری های سیاسی منجر به هرج ومرج و بی دولتی در کشور می شود

قانون بورس تغییر می کند؟

قالیباف اینگونه سکوتش در برابر توهین های نمایندگان به روحانی شکست

هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «محمد امامی» آغاز شد

جوانانی که تب انتظار دارند

ده اسم پسرانه و دخترانه محبوب ایرانیان خارج از کشور

تصمیم گیری درباره ارتباط با کشورهای خارجی در اختیار رییس جمهور نیست/ نمایندگان مدام القا می کنند دولت کارآمدی ندارد/ در صورت پیوستن قاطبه مردم به معترضین، انقلاب مخملی رخ می داد/ انتقاد از میرسلیم و فتاح

پیام حضرت آیت الله روحانی به مناسبت نهم ربیع الاول: اصل امامت، اصلی سازش ناپذیر است و ذره ای از آن کوتاه نمی آییم

مناظره ای که بازی را عوض نکرد

نوع دوستی؛ ادای دین ما نسبت به امام زمان(عج)

عراق با تبدیل کیله سردشت به گذرگاه رسمی موافقت نکرد؛ پیگیری ها ادامه می یابد

صفحه اول روزنامه های دوشنبه 5 آبان 99

گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس

رضازاده: افت میزان سود در بورس موجب بی اعتمادی مردم به نظام شد

طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران اعلام وصول شد

برخی شرکت های حاضر در بورس ورشکسته و وجود خارجی نداشتند

امام زمان (عج) در عصر غیبت کجا ساکن هستند؟

تهدید های سایبری و زیستی دشمن اثری بر استان کرمان نداشته است

قالیباف: امروز تامین مالی تولید با نقدشوندگی در بورس را شاهد نیستیم

اعلام وصول طرح اصلاح قانون بازار اوراق بهادار

آغاز ویژه برنامه های 9 ربیع الاول مسجد مقدس جمکران

نمایندگان طرح اعمال مدرک تحصیلی دوم فرهنگیان را اصلاح کردند

واعظی: روحانی فقط با تشخیص ستاد ملی مقابله با کرونا به مجلس خواهد رفت /مشکلی با جلسه ویدئو کنفرانسی با نمایندگان نداریم

فرمانده انتظامی گلستان: دشمنان علیه ناجا فضاسازی می کنند

طرح آمران سلامت در کردستان اجرا می شود

گروه های جهادی البرز به کمک کارکنان درمان می روند

از دارایی های کارگران خرج نکنید/ کارگران و بازنشستگان ساکت نمی نشینند/ اجازه دست درازی به منابع تامین اجتماعی را نمی دهیم

«خجسته» رییس هیات داوران جشنواره کتاب و رسانه شد

دلیل نابسامانی بازار بورس از دید نماینده مجلس

حافظ خوانی حنیف طاهری برای آغاز امامت امام زمان(عج)

قالیباف: امروز تامین مالی تولید با نقدشوندگی در بورس را شاهد نیستیم

پروژه احداث ساختمان خانه شهر به کجا رسید؟

اجرای طرح آمران سلامت در کردستان آغاز شد

طرح آمران سلامت از امروز در استان اجرا می شود

رضازاده: افت میزان سود در بورس موجب بی اعتمادی مردم به نظام شد

سرلشکر سلامی: قادریم تمام منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم

سرلشکر سلامی: قادریم تمام منافع آمریکا در منطقه را به آتش بکشیم و اشغال کنیم