مطالب مرتبط:
توضیحات مدیر رسانه ای استقلال درباره نامه دیاباته و مشکل زمین تمرین آبی پوشان
توضیحات مدیر رسانه ای استقلال درباره نامه دیاباته و مشکل زمین تمرین آبی پوشان
توضیحات مدیر رسانه ای استقلال درباره نامه دیاباته و مشکل زمین تمرین آبی پوشان
مشکل 30 ساله حل شد؛ 85 میلیارد تومان زمین در اختیار اهالی دباغان قرار خواهد گرفت
توضیحات مدیر رسانه ای استقلال درباره نامه دیاباته و مشکل زمین تمرین آبی پوشان
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 29 شهریور 1399 ساعت 06:552020-09-19اقتصادي

حمایت از ایده های اشتغالزا در روستاها تا مشکل ساز بودن زمین های بدون توافق در قم


ایرنا - حمایت از ایده های اشتغالزا در روستاها، مشکل ساز بودن زمین های بدون توافق در قم، ضرورت بازسازی و مقاوم سازی 50 درصد مدرسه ها، شروع به کار کانون بانوان بازرگان و تسهیل فرایند تجارت الکترونیکی مشاغل خانگی بانوان؛ - " قم - ایرنا - حمایت از ایده های اشتغالزا در روستاها، مشکل ساز بودن زمین های بدون توافق در قم، ضرورت بازسازی و مقاوم سازی 50 درصد مدرسه ها، شروع به کار کانون بانوان بازرگان و تسهیل فرایند تجارت الکترونیکی مشاغل خانگی بانوان؛ از اخبار هفته گذشته استان قم بود.

سرعت بالای رشد فناوری ارتباطات، نوبت دهی خدمات مرکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی، پرورش 594 هزار راس دام سبک، تولید 40 هزار دستگاه موتورسیکلت، 6 هزار تَن زیر پوشش دوره های سوادآموزی، ساخت 190 فضای آموزشی در 7 سال، تولید 680 تُن ماهیان سردابی، فعالیت 47 غرفه بازیافت، کاهش 70 درصدی مراجعه ها به شهرداری، حمایت از تولید سرلوحه کار مدیران اجرایی و ارتقای 10 پله ای کُشتی؛ از دیگر خبرهای هفته گذشته است.

حمایت از ایده های اشتغالزا در روستاها رییس اداره راهبری شغلی کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: با اجرای طرح صنایع روستادوست هر نوع ایده و طرح جدیدی که باعث رونق اشتغال در روستاهای این استان شود، از سوی کمیته امداد موردحمایت قرار می گیرد.

حسین اسفندیاری در گفت وگو با ایرنا افزود: یکی از مسائل مهم در اشتغالزایی روستایی، تنوع و بازدهی پایین طرح های تولیدی در این مناطق است.

ضرورت بازسازی و مقاوم سازی 50 درصد مدرسه ها مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: 50 درصد مدارس این استان نیازمند تخریب و بازسازی و یا مقاوم سازی است.

محسن پورگلیان هفته گذشته درگفت وگو با ایرنا افزود: از نظر استاندارد فنی در حال حاضر 50 درصد مدارس قم از نظر سازه ای، تاسیساتی و معماری مستحکم است و 32 درصد نیازمند مقاوم سازی و 18 درصد نیز نیازمند تخریب و بازسازی می باشد.

حمایت از تولید سرلوحه کار مدیران اجرایی استاندار قم گفت: حمایت از تولید در سرلوحه کار تمام مدیران اجرایی استان قرار دارد و همه مکلف هستند در سال جهش تولید، از تولیدکنندگان حمایت کنند.

بهرام سرمست در حاشیه بازدید از چند کارخانه در ناحیه صنعتی سیرو (بخش کهک) افزود: سیاستی که در مدیریت استان، به طبع سیاست های دولت دنبال می شود و در سال جهش تولید همه مدیران موظف به اجرای این سیاست ها هستند؛ نخستین اصل، اصل حمایت از تولید است.

مشکل ساز بودن زمین های بدون توافق شهردار منطقه پنج قم، بابیان این که زمین های بدون توافق در قم مشکل ساز شده است، گفت: مردم برای هرگونه خریدوفروش در محدوده منطقه پنج، باید از شهرداری استعلام بگیرند.

علیرضا اقبالیان در گفت وگو با ایرنا، با اشاره به احداث طرح های گوناگون دراطراف مسجد مقدس جمکران افزود: از محدوده جمکران تا رینگ دوم بلوار حضرت خدیجه(س)، کاربری های مصوبی وجود دارد و پروانه ساختمانی برای متقاضیان صادر می شود.

شروع به کار کانون بانوان بازرگان در راستای تحقق شعار جهش تولید برای نخستین بار در قم، کانون بانوان بازرگان استان توسط اتاق بازرگانی تشکیل شد و با برگزاری جلسه هماهنگی آغاز به کار کرد.

صدیقه صدیق تقی زاده مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم در این جلسه گفت: با تشکیل این کانون زمینه فعالیت اقتصادی برای بانوان استان بیش ازپیش تسهیل خواهد شد که این موضوع از اهمیت فوق العاده ای برای ارتقای سطح مشارکت بانوان در عرصه های اجتماعی برخوردار است.

تسهیل فرایند تجارت الکترونیکی مشاغل خانگی بانوان مدیرکل پست قم، با تاکید بر آمادگی برای تسهیل فرایند تجارت الکترونیک درحمایت از مشاغل خانگی زنان کارآفرین گفت: توانمندسازی مشاغل خانگی به منظوربازاریابی و فروش محصولات تولیدی توسط زنان سرپرست خانواده استان مورد حمایت قرار می گیرد.

ابوالفضل باقری منش درگفت وگو با ایرنا، با اشاره به امضای تفاهم نامه میان این اداره کل و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم افزود: این تفاهم نامه در راستای اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان و با هدف حمایت از اشتغال بانوان به امضا رسید.

سرعت بالای رشد فناوری ارتباطات رییس مرکز رشد دانشگاه قم، با اشاره به این که گسترش ایده های فناورانه در حوزه ارتباطات اولویت مرکز رشد دانشگاه قم است، گفت: رشد فناوری ارتباطات در قم سرعت بالایی دارد و این مسیر با حمایت از ایده های دانشجویی بیش ازپیش توسعه می یابد.

سید مهدی مدبری در گفت وگو با ایرنا افزود: در قم به واسطه وجود زیرساخت های قوی و حرکت سریع نهادهای حوزوی و دانشگاهی به سمت فناوری اطلاعات، حوزه فناوری اطلاعات رشد بیشتری نسبت به سایر حوزه های فناوری دارد.

پرورش 594 هزار راس دام سبک معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: 594هزار راس دام سبک ازجمله گوسفند داشتی، بره پرواری، بز داشتی و بزغاله پرواری در قم پرورش می یابد.

علی اصغر همت درگفت وگو با ایرنا افزود: بر اساس آمار تعداد گوسفند داشتی استان 255 هزار راس، بره پرواری 235 هزار راس ، بز داشتی 62هزار راس و بزغاله پرواری 42 هزار راس است.

تولید 40 هزار دستگاه موتورسیکلت رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت قم گفت: امسال بر اساس راهبرد تعیین شده برای صنعت استان درسال جهش تولید، 40 هزار دستگاه انواع موتورسیکلت در قم تولید خواهد شد.

محمود سیجانی هفته گذشته در گفت وگو با ایرنا افزود: توان صنعت استان در تولید انواع موتورسیکلت بسیار مطلوب است و در همین رابطه تا از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه بیش از 38 هزار دستگاه موتورسیکلت در قم تولیدشده است.

نوبت دهی خدمات مرکز تعویض پلاک به صورت اینترنتی رییس پلیس راهنمایی و رانندگی قم گفت: ارائه خدمات مرکز تعویض پلاک قم از 29 شهریورماه جاری فقط به صورت نوبت قبلی که از طریق اینترنت گرفته شده است، صورت می گیرد.

سرهنگ غلامرضا صدفی در گفت وگویی افزود: همشهریان می توانند با ورود به تارنمای (سایت) راهور 120 در خصوص نوبت دهی مرکز شماره گذاری و بعد از ثبت نام کاربری با وارد کردن شماره تلفن همراه و شماره خودرو، روز و ساعت مراجعه را از بین گزینه های موجود انتخاب و نوبت خودشان را ثبت کنند.

شهریه مدارس هیات امنایی افزایش نمی یابد فرماندار قم گفت: درخصوص دریافت شهریه مدارس هیات امنایی قم مانند سال های گذشته عمل می شود و مبالغ برای هر سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم تغییری نمی کند.

مرتضی حیدری در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان قم افزود: امسال با توجه به شرایط کرونایی و در راستای همکاری و همدردی کردن با مردم و کاهش هزینه های آن ها در رقم شهریه مدارس فوق تغییری صورت نمی گیرد.

تولید 680 تُن ماهیان سردابی مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: سالانه 680 تن ماهیان سردابی در استخرهای دومنظوره استان تولید و به بازار عرضه می شود.

سید محمدرضا طاهری درگفت وگو با ایرنا افزود: در حال حاضر 73 باب استخر دومنظوره پرورش ماهیان سردابی در قم وجود دارد که به دنبال افزایش این تعداد هستیم.

6 هزار تَن زیر پوشش دوره های سوادآموزی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش وپرورش قم گفت: در سال تحصیلی جدید 6 هزار و 151 تَن در استان تحت پوشش سه برنامه اصلی سوادآموزی شامل سوادآموزی، انتقال و تحکیم قرار می گیرند.

حجت الاسلام محمدرضا قاسمی نیا در جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان قم افزود: ثبت نام از سوادآموزان برای سال تحصیلی جدید از 29 شهریورماه آغاز می شود و فعالیت های سوادآموزی تحت وِب است.

35 هزار دانش آموز اتباع خارجی در قم تحصیل می کنند مسئول رسیدگی به امور تحصیلی دانش آموزان اتباع خارجی اداره کل آموزش وپرورش قم گفت: درحال حاضر 35 هزار دانش آموز اتباع خارجی از کشورهای مختلف در مدارس دولتی و غیردولتی این استان در حال تحصیل هستند.

محمدرضا اسلامی نسب در گفت وگو با ایرنا افزود: تمام دانش آموزان اتباع با داشتن مدرک اقامتی معتبر از جمله گذرنامه و کارت در مدارس استان ثبت نام می شوند.

ساخت 190 فضای آموزشی در 7 سال مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم حدود 190 فضای آموزشی با حدود 220 هزار مترمربع زیربنا به مجموع فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی آموزش وپرورش استان اضافه شد.

محسن پورگلیان در گفت وگو با ایرنا افزود: با توجه به این که 20 طرح آموزشی و ورزشی در دست احداث است، با اتمام این طرح ها، فضاهای ساخته شده در دولت های یازدهم و دوازدهم به 210 باب با حدود 285 هزار مترمربع افزایش می یابد.

دفن اموات داخل شهر معضلات زیست محیطی ایجاد می کند مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری قم گفت: دفن اموات داخل شهر قم شهروندان را با چالش های زیست محیطی و ترافیکی مواجه می کند.

سید سیف الدین موسوی نیارکی در این رابطه افزود: با دیدگاه های مختلف که به این موضوع نگاه می کنیم، دفن اموات در بهشت معصومه(س) به نفع مردم و شهر است.

کاهش 70 درصدی مراجعه ها به شهرداری رییس سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری قم، با اشاره به ارائه سالانه 56 هزار درخواست شهرسازی به شهرداری قم گفت: اگر بتوانیم مجوز ساخت و استعلام ها را غیرحضوری کنیم، مراجعه به شهرداری کاهش 70 درصدی خواهد داشت.

کوروش محمدحسینی، با اشاره به اهمیت گسترش خدمات غیرحضوری در شهرداری افزود: سالانه بیش از 56 هزار مورد درخواست شهرسازی از طرف شهروندان ارائه می شود که 70 درصد مربوط به استعلام ها است که اگر بتوان این 2 بخش مجوز و استعلام ها را الکترونیکی کنیم، 70 درصد از مراجعه ها کاسته خواهد شد.

فعالیت 47 غرفه بازیافت معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: 47 غرفه بازیافت و دریافت پسماند از شهروندان در سطح شهر قم فعال است.

سید امیر سامع، با اشاره به موضوع پسماند و تفکیک پسماند از مبدا افزود: در موضوع پسماند چهار بخش اصلی داریم که شامل باقیمانده مواد غذایی و میوه ها، نخاله های ساختمانی، پسماند خشک، مواد خطرناک همچون اسپری و لامپ ها و وسایل تزریقات می شود که باید از هم جدا شوند.

20 درصد دانش آموزان اتباع در قم به فضای مجازی دسترسی ندارند مسئول رسیدگی به امور تحصیلی دانش آموزان اتباع اداره کل آموزش وپرورش قم گفت: طبق برآورد صورت گرفته 20 درصد دانش آموزان اتباع خارجی ساکن این استان به دلیل عدم تمکن مالی به فضای مجازی دسترسی ندارند.

محمدرضا اسلامی نسب هفته گذشته در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن بخشی از آموزش، تحصیل غیرحضوری بسیاری از دانش آموزان اتباع غیرایرانی با مشکلات عدیده ای مواجه شده است.

کلاس های مدارس تا اطلاع بعدی غیرحضوری شد استاندار قم، با تاکید بر ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی و سختگیری و شدت عمل در اجرای آن، از غیرحضوری شدن کلاس های درس در مدارس قم تا اطلاع بعدی خبر داد و در عین حال گفت که مدرسه ها برای ارائه خدمات آموزشی باز هستند.

بهرام سرمست چهارشنبه هفته پیش در جلسه ستاد مدیریت بحران قم افزود: گزارش دانشگاه علوم پزشکی قم از این حکایت دارد که باید حساسیت ها و سختگیری های بیشتری درمدارس پیگیری شود.

ارتقای 10 پله ای کُشتی رییس هیات ورزشی کشتی قم گفت: بر اساس آخرین ارزیابی فدراسیون کشتی، هیات کشتی قم با 10 پله صعود به جایگاه هشتم کشوری در این رشته ورزشی صعود کرد.

محسن وزیری در گفت وگو با ایرنا افزود: در سال 98 هیات کشتی قم در بخش کشتی فرنگی موفق به قرار گرفتن در بین سه استان برتر و درمجموع در رده هشتمین هیات کشتی کشور قرار گرفت.


کلید واژه ها: بدون توافق - بانوان - روستاها - مشاغل خانگی - الکترونیکی - مقاوم سازی - سازی - حمایت - توافق - بازسازی - بازرگان - هزار - ایده - زمین - درصد - مشکل - فضای آموزشی - خانگی - تولید - مدرسه - ایرنا - تجارت - تسهیل - مشاغل - مقاوم - کانون - ضرورت - تعویض پلاک - شروع - زیر پوشش

آخرین اخبار سرویس:
در تنظیم قولنامه ملک به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برداشت ذرت علوفه ای در ایرانشهر آغاز شد

16 تبعه خارجی غیرمجاز از تعاونی های لرستان اخراج شد

نرخ ارز آزاد در 10 آبان 99/ کاهش ناچیز نرخ دلار و یورو

جزییات کارمزد جدید خدمات بانکی اعلام شد

جزییات زمانی چهل وسومین مسابقات سراسری قرآن / افزایش 25 تا 150 درصدی جوایز

کمک 10 میلیارد تومانی خیران به کودکان یتیم و نیازمند

تکمیل پروژه مرکز بیرجند شناسی پروفسور گنجی

پیگیری برای عملیاتی شدن تهاتر با 10 کشور

پیگیری های سازمان توسعه تجارت برای اجرای تهاتر کالا با کالا با 10 کشور انجام می شود

پیش بینی برداشت 9000 تن انار از باغات مهریز

وام مسکن برای مجردها و متاهل ها چقدر تمام می شود؟

نرخ جدید انواع میوه در میادین میوه و تره بار

سهم «میکرو آپارتمان ها» از بازار جهانی 2024

بازار روغن با حرف درست نمی شود/ هزینه دلال بازی ها را مردم باید بدهند؟

تخریب 27 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در استان قزوین

قیمت گوشت قرمز کاهش می یابد/ لزوم هویت گذاری دام سبک و سنگین در بازارگاه

آیا در روز های قرمز بورسی سهممان را بفروشیم؟

کارمزدهای جدید خدمات بانکی

سه عامل اصلی آلودگی هوای پایتخت را بشناسیم

پیشرفت 50 درصدر طرح آبرسانی چشمه چهراز

قیمت جدیدترین موبایل های اپل +جدول

وضعیت کرونا در ایران از ابتدای پاییز/ نمودار

آخرین قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت دلار در بازار + جدول/ 10 آبان 99

قیمت روز انواع L 90 +جدول

ترخیص کالاهای اساسی در گرو تایید بانک مرکزی/ خطر فساد مواد اساسی در گمرک

آخر هفته کابوس وار وال استریت

تغییر وزارت خانه متولی بنگاه های املاک، چاره گرانی مسکن نیست

روزانه بیش از 300 هزار ماسک در استان قزوین تولید می شود/ بیش از 20 مدیر استانی درگیر کرونا شدند

کالاهای اساسی چگونه از سفره مردم حذف می شوند؟ دلیل نایابی کالاها چیست؟

افزایش نسبی فعالیت صنعتی چین

قیمت انواع بخاری گازی چند؟ +جدول

تازه ترین آمار از همه گیری کرونا در جهان امروز 10 آبان 99

کارمزد بانکی افزایش یافت

سکوت وزارت صمت در ماجرای برنج های دپو شده در گمرک

مصرف آب تهران در کرونا چه تغییری کرد؟

نیاز به تمام گروه های خونی/ اهدای پلاسما 2 درصد بهبود یافتگان کرونا

سکوت وزارت صمت در ماجرای برنج های دپو شده در گمرک

قیمت آپارتمان های محله نیروهوایی تهران

افزایش ضریب نفوذ بیت کوین

پیش بینی هولناک از مرگ بیماران کرونایی/ تاثیر عجیب ماسک در کاهش آمار

تنها واحد تولیدی اکسیژن استان نیازمند حمایت

برداشت شلتوک در شادگان آغاز شد

افتتاح راه اهن خواف-هرات نیمه ابان اماه

روایت دختر کار آفرین در سال جهش تولید/ کشت دو هکتار زعفران

بررسی پرونده «نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی» در دیوان محاسبات/ نتیجه بررسی یک ماه آینده

کاهش نرخ دلار ادامه می یابد؟/ لزوم برخورد با فعالیت های مخرب در بازار ارز

افزایش 50 درصدی تولید گندله در فولاد سنگان

انجام 100 هزار کیلومتر مربع اکتشافات معدنی تا پایان سال

باسا مدیا اپلیکیشنی اختصاصی برای خانواده بزرگ فولاد مبارکه و باشگاه فولاد مبارکه سپاهان

جریمه تعزیراتی دو پرونده در اردبیل و خراسان جنوبی

قیمت دلار و قیمت یورو در صرافی ها امروز 99/08/10

پیشنهاد دولت برای مولدسازی دارایی ها

درخواست کارگران قدیمی معدن زغالسنگ سنگرود برای احیای این واحد معدنی/ مسئولان کمک کنند

نرخ قیمت رسمی انواع ارز/ قیمت یورو و پوند پایین آمد

تنها واحد تولیدی اکسیژن در استان نیازمند حمایت

فعلا تحلیل بنیادی و تکنیکال در بورس ایران کارساز نیست/ در فارکس نمی توان بلند مدت تصمیم گرفت

همسان سازی حقوق بازنشستگان فولاد از آبان/ تلاش برای افزایش رقم تسهیلات 4 میلیون تومانی بدون سود

بوشهر سیمان ندارد

کاهش نرخ 27 ارز بانکی

ببینید | کارشناسی سریع ترین خودروی موجود در بازار ایران

اختصاص 522 میلیارد ریال برای تجهیز مزارع به سیستم های نوین آبیاری

شبکه نمایندگی های مدیران خودرو ارتقاء و بروزرسانی می شود

پیش بینی رقمی هولناک برای مرگ و میر کرونا تا پایان سال 2021 | تاثیر عجیب ماسک در کاهش آمار

طرح جهش تولید دیم زارها 189 هزار هکتار اراضی کردستان را پوشش می دهد

فضای نامناسب کسب و کار، ایرانیها را خریدار خانه در ترکیه کرده است

قیمت جهانی طلا در 10 آبان 99

8 اقدامی که تولید را تسهیل و تسریع می کند

افزایش پدیده ی حاشیه نشینی در ایران/ حاشیه نشینی مولود بی عدالتی و تقسیم ناعادلانه ثروت در یک کشور

طرح یکپارچه کشت انار در 380 هکتار از باغات شهرستان نجف آباد

ادامه سکوت وزارت صمت در ماجرای فاسد شدن 200 هزار تن برنج

همتی: بسته جدید ارزی در راه است

ساخت 9 مدرسه و مرکز آموزشی در مبارکه

پل های تخریب شده سیل 95 روستاهای هشترود در انتظار بازسازی

چراغ بورس سبز شد/ بازگشت شاخص به کانال یک میلیون و 300 هزار واحدی

کاهش 20 هزار تومانی قیمت گوشت در بازار

اعلام نتایج قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه بانک ملی

اختصاص اعتبار برای طرح های عمرانی استان یزد

5 برند لوازم آرایشی و بهداشتی محبوب و پرفروش ایرانی

تاثیرگذارترین نمادها در بازار بورس امروز + جدول / 10 آبان99

تازه ترین اقدامات سازمان بنادر برای کاهش مدت ماندگاری کالا

اعلام نرخ انواع میوه در میادین میوه و تره بار + نرخنامه

تولید در گرو تزریق پول نیست، نیازمند رفع موانع است

کاهش میزان کف وام پرداختی فدرال رزرو

وام مسکن برای مجردها و متاهل ها چقدر تمام می شود؟

کشت کلزا در البرز

وام مسکن برای مجردها و متاهل ها چقدر تمام می شود؟

قیمت دلار و یورو 10 آبان 99 / نرخ خرید دلار و یورو اعلام نشد!

توقف صادرات نفت از کردستان عراق به ترکیه

پرداخت 3500 میلیارد تومان برای مطالبات بازنشستگان تا پایان آبان ماه

صادرات سالانه بیش از هزار تن محصولات گلخانه ای به خارج از کشور

وضعیت میلگرد در بورس کالا

دولت در کاهش سرانه مصرف برنج موفق شد

سیستم تهاتری تاثیر 15 تا 20 درصدی بر نرخ ارز دارد

تداوم کوچ «حقیقی ها» از بورس تهران

جزییات کارمزدهای جدید خدمات بانکی

جدیدترین آمار کرونا در جهان | 4 کشور رکورددار تعداد جان باختگان | یک قدم تا 46 میلیون نفر مبتلا

ارسال کانتینرهای یخچالی ازبندراستارا به کشورهایclsبرای اولین بار

بررسی پرونده «نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی» در دیوان محاسبات

محققان: شیوع کرونا در روسیه به اوج خود می رسد

حمایت از ایده های اشتغالزا در روستاها تا مشکل ساز بودن زمین های بدون توافق در قم

حمایت از ایده های اشتغالزا در روستاها تا مشکل ساز بودن زمین های بدون توافق در قم