مطالب مرتبط:
احکام فقهی هدیه و بخشش اموال برای فرار از خمس
ثبت نام مجدد بسته رایگان اینترنت هدیه معلمان
معلمان بازمانده از بسته های رایگان اینترنتی چه کنند؟
کدام معلمان می توانند دورکاری کنند؟
فرصت فوق العاده ای که الوحده به استقلالی ها داد ؛ هشدار پیشکسوت آبی پوشان به بازیکنان
-15 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 شهریور 1399 ساعت 19:252020-09-18اجتماعي

برقراری فوق العاده ویژه در احکام معلمان تمام وقت


برقراری فوق العاده ویژه در احکام معلمان تمام وقت تا تشکیل کارگروهی برای نظارت بر تغییرات کتب درسی فضای عمومی حوزه آموزش و پرورش در آغاز این هفته تحت تاثیر خبر حذف تصاویر دختران از طرح جلد یکی از کتاب های دوره ابتدایی قرار داشت.

- تا تشکیل کارگروهی برای نظارت بر تغییرات کتب درسی فضای عمومی حوزه آموزش و پرورش در آغاز این هفته تحت تاثیر خبر حذف تصاویر دختران از طرح جلد یکی از کتاب های دوره ابتدایی قرار داشت.

سازمان پژوهش با صدور اطلاعیه به این اعتراض ها [.

] برقراری فوق العاده ویژه در احکام معلمان تمام وقت تا تشکیل کارگروهی برای نظارت بر تغییرات کتب درسی فضای عمومی حوزه آموزش و پرورش در آغاز این هفته تحت تاثیر خبر حذف تصاویر دختران از طرح جلد یکی از کتاب های دوره ابتدایی قرار داشت.

سازمان پژوهش با صدور اطلاعیه به این اعتراض ها واکنش نشان داد و رییس این سازمان در نشست خبری اعلام کردحذف تصویر دختران اشتباهی بود که به علت حجم عظیم کارها در دفاتر تالیف و تولید کتاب های درسی به وقوع پیوسته است.

عصر همان روز، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره این اتفاق عذرخواهی کرد و حذف تصویر دختران را یک بدسلیقگی خواند و قرار شد از این پس کارگروهی برای نظارت بر تغییرات کتاب های درسی در آموزش و پرورش تشکیل شود.

برنامه گفت وگوی هفته اخیر باحضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رییس جمهور برگزار شد که طی آن وزیر آموزش و پرورش و معاون رییس جمهور درباره مسائل مبتلابه حوزه تعلیم و تربیت خصوصا از منظر حقوقی اظهارنظر کردند.

فعال شدن اینترنت رایگان 700 هزار معلم کشور، جزییات برقراری فوق العاده ویژه در احکام معلمان تمام وقت و اولین گفت وگوی زنده وزیر آموزش وپرورش با مدیران مدارس سراسر کشور از دیگر خبرهای مهم این حوزه طی هفته اخیر بود.

برخی از مهم ترین خبرهای حوزه آموزش و پرورش در هفته گذشته را در ادامه می خوانید: تشکیل کارگروه نظارت بر کتاب های درسی در پی ایجاد تغییراتی در دو کتاب درسی دوره ابتدایی و حواشی ایجاد شده و درپی ابراز تأثر رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و قول اصلاح این موارد در کتاب های سال آینده، حسن ملکی دستورتشکیل کارگروه نظارت جامع بر کتاب های درسی را صادر کرد.

ملکی در این ماموریت از اعضای کارگروه خواسته ضمن بررسی و اصلاح شاخص های محتوایی به چند پرسش در بررسی کتاب های درسی پاسخ داده شود.

بخشی از این سوالات بدین شرح است: آیا محتوا و تصاویر چاپ شده در کتاب های مختلف با دلالت های اسناد بالادستی، فرهنگ، ارزش ها و انتظارات اجتماعی جامعه ما تناسب لازم را دارد؟ آیا طرح روی جلدکتاب های درسی باتوجّه به نوع درس و جهت گیری های محتوایی هرکتاب از مقبولیت لازم برخوردار است؟ آیا عناصر و اجزای هریک از تصاویر به تنهایی و در ارتباط با کلّ طرح از تناسب و مقبولیّت لازم برخوردار است؟ آیا عکس ها و تصاویر متون و روی جلد از ویژگی های هنری و زیبایی شناسی لازم برخوردار هستند.

اولویت اول این کارگروه بررسی کتاب های درسی تولید شده تا سال تحصیلی 1399-1400است و تمام کتاب های درسی پس از بررسی در این کارگروه اصلاح و یا بازتولید خواهد شد.

این کارگروه زیر نظر مستقیم ریاست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی فعالیت خواهد کرد.

بابت بی سلیقگی انجام شده در کتاب ریاضی سوم دبستان عذرخواهی و آن را اصلاح می کنیم بعد از حواشی ایجادشده به دلیل حذف تصویری در یکی از کتاب های دوره ابتدایی، وزیر آموزش وپرورش در برنامه گفت وگوی هفته که با حضور معاون حقوقی رییس جمهور، اعضای شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش، مدیران کل آموزش وپرورش استان ها و بیش از 750نفر از مدیران مناطق آموزش وپرورش کشور به صورت ویدئو کنفرانس و از طریق بستر شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: یک بی سلیقگی در حذف تصویر دختران از کتاب سوم ابتدایی انجام شده است لذا از این بابت عذرخواهی می کنیم و آن را اصلاح می کنیم اعتقاد داریم که در این شرایط سخت به تمام فعالیت هایی که آموزش وپرورش با تمرکز بر دختران انجام می دهد توجه شود.

بهبود فرآیندهای آموزشی با شادینو در پی رونمایی از نسخه جدید اپلیکیشن شاد که ظرفیت های جدیدی به این شبکه آموزشی افزوده است امکان بهبود فرایندهای آموزشی و تعاملی جامعه مدیران و معلمین با توسعه شادینو در شبکه شاد فراهم شد.

در شادینو مدیران و معلمان مهارت ها و نمونه های موردی از تجربه خود در دوران فعالیت حرفه ای خود را در قالب ویدئو، تصویر و متن با دیگران به اشتراک می گذراند و همدیگر را برای آشنایی با تجارب یکدیگر دنبال می کنند؛ اشتراک هدفمند دانش در آموزش وپرورش منجر به یادگیری سریع تر فردی و سازمانی گشته، خلاقیت را توسعه می دهد و درنهایت منجر به بهبود عملکرد فرد و سازمان خواهد شد.

در شادینو سبک زندگی حرفه ای مدیران و معلمان جریان داشته و آن ها با معرفی خود، مهارت ها، توانایی ها، تحصیلات و راهکارهای پیشنهادی جهت بهبود و پیشرفت مسائل موجود در حوزه آموزشی و پرورشی شبکه هایی از افراد هم حرفه با دغدغه مشترک ایجاد می شود.

چاپ و توزیع 992 عنوان کتاب درسی در سال تحصیلی جدید رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در نشست خبری این هفته درباره موضوع چاپ کتاب های درسی در سال جاری اشاره و عنوان کرد: امسال 51عنوان کتاب درسی در دوره ابتدایی، 56عنوان دوره متوسطه اول، 137عنوان در دوره دوم متوسطه شاخه نظری، 363عنوان در شاخه فنی وحرفه ای، 139عنوان در شاخه کاردانش و 246عنوان کتاب درسی در آموزش وپرورش استثنایی تولید و چاپ شده که درمجموع 992عنوان کتاب با تیراژ بیش از 140میلیون جلد تولید، چاپ و در بین دانش آموزان کشور توزیع شده است.

حق دسترسی به آموزش یکی از حقوق مطرح شده در قانون اساسی و مبنای منشور حقوق شهروندی رییس جمهور است معاون حقوقی رییس جمهور در حاشیه ششمین نشست گفت وگوی هفته با بیان اینکه معلمان می توانند مروجان مبانی حقوق شهروندی در سطح تمام جامعه باشند، اظهار کرد: حق دسترسی به آموزش یکی از حقوق مطرح شده در قانون اساسی و مبنای منشور حقوق شهروندی رییس جمهور است.

جنیدی با نتیجه بخش خواندن این نشست، تصریح کرد: در انتهای نشست مصوب کردیم که برای اطمینان از نتایج نشست، کارگروه مشترکی بین معاونت حقوقی دولت و وزارت آموزش وپرورش تشکیل شود.

حتی در صورت نیاز ذیل کارگروه اصلی، کمیته های خاصی هم در بین دو دستگاه و هم در بین دستگاه های دیگر و دو دستگاه برای مواردی که بخشی از موضوع به دستگاه های دیگر مرتبط است، تشکیل دهیم و فهرست کاملی از مشکلات حقوقی را در آن کارگروه و کمیته های ذی ربط مطرح و بررسی کنیم تا پس از پیگیری های منظم، بتوانیم مشکلات را حل کنیم.

همچنین با نظارت کارگروه مذکور، اگر در برخی موارد نیاز به تغییر قانون باشد، لوایحی را با همکاری دو دستگاه فراهم کنیم.

معلمان تمام وقت 17،5 درصد فوق العاده ویژه جدا از طرح رتبه بندی دریافت می کنند علی الهیار ترکمن در مورد جزییات طرح معلم تمام وقت، اظهار کرد: در آموزش وپرورش دو مصوبه برای برقراری فوق العاده ویژه در حکم حقوقی شاغلین وجود دارد.

وی افزود: طبق مصوبه اول همکاران فرهنگی که 6 ساعت بیشتر از ساعات کاری مجاز خود خدمت می کنند به عنوان معلم تمام وقت، معرفی شده و از افزایش 17٫5 درصدی فوق العاده ویژه در حکم حقوقی خود برخوردار می شوند.

الهیار ترکمن ادامه داد: همچنین طبق مصوبه اخیر در راستای رتبه بندی فرهنگیان، با توجه به رتبه حرفه ای آن ها فوق العاده ویژه ای در حکم حقوقی این افراد برقرار شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع با اشاره به اینکه معلمان می توانند همزمان از مزایای هر دو مصوبه فوق العاده ویژه استفاده کنند، گفت: این مصوبات یکدیگر را نقض نمی کنند یعنی برای نیروهای آموزشی با توجه به رتبه آن ها به صورت سیستمی فوق العاده ویژه برقرار می شود و اگر همین نیروی آموزشی با افزودن 6 ساعت به ساعت تدریس خود به معلم تمام وقت تبدیل شود، از مزایای فوق العاده ویژه طرح معلم تمام وقت نیز برخوردار می شود.

اولین گفت وگوی زنده وزیر آموزش وپرورش با مدیران مدارس سراسر کشور اولین گفت گوی زنده تصویری وزیر آموزش وپرورش با 100 هزار نفر از مدیران مدارس سراسر کشور برای ایجاد همگرایی اثربخش و وحدت رویه بین ستاد و مدرسه در روز چهارشنبه 26شهریورماه برگزار شد.

این ارتباط مستقیم که در بستر شبکه شاد و در گروه مدیران مدارس آموزش وپرورش کشور انجام شد در راستای توصیه های وزیر آموزش وپرورش برای تعامل و ارتباط حداکثری با مدیران مدارس، مرور سیاست ها و برنامه های اجرایی در سال تحصیلی جاری و ایجاد همگرایی اثربخش و وحدت رویه بین ستاد و مدرسه برگزار شد.

فعالسازی بسته رایگان 700 هزار معلم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بسته سه ماهه رایگان اینترنت 700 هزار معلم برای استفاده از شبکه شاد فعال شده است و همه اپراتورها استفاده از این شبکه را برای دانش آموزان و معلمان رایگان کردند.

وزیر ارتباطات افزود: آن دسته از معلمانی که هم اکنون بسته های اینترنت فعالی دارند این بسته ها برایشان ذخیره می شود و پس از اتمام بسته سه ماهه، از آن بسته ها می توانند استفاده کنند.

آذری جهرمی گفت: تمدید این بسته های آموزشی معلمان منوط به ارزیابی شرایط پس از این سه ماه است و اگر آموزش مجازی ادامه داشته باشد برای آن هم برنامه ریزی می کنیم.

وی درباره بسته اینترنت ویژه دانش آموزان هم گفت: یکسری بسته های سفید در دسترس دانش آموزان قرار می گیرد که هماهنگی های لازم با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته است و این بسته می تواند از طریق اپراتورهای خانگی و تلفن همراه به صورت رایگان استفاده شود و با همان شماره تلفنی که دانش آموزان در شبکه شاد ثبت نام کرده اند این بسته قابل استفاده است
کلید واژه ها: آموزش و پرورش - دوره ابتدایی - فضای عمومی - فوق العاده - قرار - کتب درسی - ابتدایی - تغییرات - برقراری - دختران - سازمان - تصاویر - معلمان - یکی از - احکام - عمومی - نظارت - تشکیل - آموزش - پرورش - اطلاعیه - اعتراض - ویژه - دوره - هفته - حوزه - کتاب - پژوهش - نشست خبری - صدور

آخرین اخبار سرویس:
کاهش محسوس دما در خراسان رضوی

کرسی های تلاوت در بقاع متبرکه کرمانشاه راه اندازی می شود

ارایه یک خدمت جدید در دفاتر اسناد رسمی/ برای صدور اجراییه از جمله چک به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید

برگزیدگان برنامه «معلم پژوهنده» در استان سمنان معرفی شدند

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی آبان 99

ادامه روند عادی سازی آموزش حضوری در مدارس ترکیه

وضعیت معیشت طلاب را دریابیم / لزوم حمایت از بقاع متبرکه و مساجد تاریخی

بیش از 4 هزار قطعه فلامینگو مهمان تالاب های نقده شدند

15 نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه خراسان جنوبی افتتاح شد

خانواده ها در شرایط شیوع کرونا معلم یار آموزش و پرورش استان سمنان باشند

ثبت 8 مورد آلودگی محیط زیست در زنجان

بسترهای الکترونیکی تحصیل سوادآموزان در کرمانشاه ایجاد شده است

وزش باد و بهبود کیفیت هوا در تهران پیش بینی می شود

خانواده ها در شرایط شیوع کرونا معلم یار آموزش و پرورش سمنان باشند

چالش مومو و دلواپسی خانواده های کرمانشاهی در این روزهای کرونایی/ پلیس فتا: والدین نگران «مومو» نباشند

محدودیت های جاده ای در تعطیلات پیش رو

محدودیت های ترافیکی 30 مهر تا 5 آبان ماه اعلام شد

پرداخت آنی حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور احکام جدید

ثبت 8 مورد آلودگی محیط زیست در زنجان

علاقه به حفظ آثارباستانی، در شهروند خبرنگارامروز

افزایش آسیب های فضای مجازی در زیست بوم جدید آموزشی/تهیه بسته سیاستی آسیب ها

جریمه های کاغذی جمع می شود

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی آبان سال 99

مشمولان شرکت در آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان/زمان اعلام نتایج

پلیس فتا: والدین نگران «مومو» نباشند

مدارس گرگان شرایط لازم را برای حضور دانش آموزان دارد/ خانواده ها همراهی بیشتری کنند

خوزستان در فرهنگ ترافیک و رانندگی ایمن با مشکل مواجه است

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی آبان سال 99

آموزش غیرحضوری خارج از شبکه شاد غیرقانونی است

مشمولان شرکت در آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان/زمان اعلام نتایج

مرحله چهارم ارتقا توان و تحرک عملیاتی پلیس راهور ناجا

387 کودک کار در البرز ساماندهی شدند

ترمیم نقاط بحرانی کانال پای پل کرخه شمالی

پلیس راهور در فرآیند هوشمندسازی پیشگام و پیشرو است

آغاز مرمت مجدد ساباط تاریخی خیابان عبید زاکانی قزوین

پیش بینی وضع هوا در شهر های استان

چالش مومو و دلواپسی خانواده های کرمانشاهی در این روزهای کرونایی/ پلیس فتا: والدین نگران «مومو» نباشند

رزمایش موتورسیکلت سواران قانونمند در سنندج برگزار شد

بیشترین وقف در روستایی معروف به قرآن آباد

سامانه شناسه دارکردن متکدیان در قزوین راه اندازی شد

پلیس راهور در فرآیند هوشمندسازی پیشگام و پیشرو است

همه قالیبافان زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی می روند

طرح یاریگران زندگی با حضور دانش آموزان اثربخش است

تعلیق پروژه زیرگذر میدان جمهوری برای مدیریت شهری هزینه بردار است

پدر شهیدان علیمرادی آسمانی شد

پرونده همسان سازی حقوق بازنشستگان کامل می شود

50 هکتار از پهنه پارک ملی سالوک اسفراین در آتش سوخت

افزایش آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از فردا به مدت 5 روز

جاده های مازندران یک طرفه نمی شود

لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط کارگران حوزه خدمات شهری یزد

جوی آرام و پایدار حاکم بر آسمان فارس

شکل گیری کانون های یاریگران زندگی در 30000 مدرسه/ فعالیتها مجازی است

سومین آزمون عملی صنایع دستی قشم برگزار شد

توصیه پلیس فتا درباره مومو | به چالش پاسخ ندهید

اجرای طرح  کنترل وزن و چاقی دانش آموزان خراسان رضوی آغاز شد

پرورش ماهیان سردآبی در خوزستان

دومین جشنواره نقاشی کودکان تهران تا 30 بهمن ماه ادامه دارد

سمای لارستان میزبان «طرح کوچ» در جنوب استان فارس

پیشنهاد جدید برای شروط تردد خودروها در روزهای آلوده تهران

نظارت بر فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی

آشنایی با یکی از معدود قوانین درباره «حفاظت از تنوع زیستی»

صید ترال متوقف شد

نمایش توانمندی های فراگیران ناجا در اصفهان

پیش بینی کاهش دما در البرز

مشاهده یک بز وحشی زال در خواف

تعامل پلیس و رسانه ها موجب ارتقای حس امنیت در جامعه می شود

گذشت دو دهه از نخستین برنامه جامع کاهش آلودگی هوا در تهران | حرکت دستگاه ها کند است

181 مددجو وارد چرخه اشتغال شدند

حفظ امنیت و آرامش گردشگران از مهمترین اولویت های ناجا است

هشدار زرد هواشناسی و توصیه به کشاورزان و رانندگان

تصادفات درون و برون شهری استان سمنان کاهش یافت

181 مددجو از طریق ارایه بسته تشویقی به کارفرمایان وارد چرخه اشتغال شدند

بازگشت 4 هزار متر مربع از اراضی ملی رامسر به بیت المال

مرگ نیم میلیون نوزاد بر اثر آلودگی هوا

تعیین تکلیف ادامه آموزش حضوری در خراسان رضوی در ستاد استانی مقابله با کرونا

طبیعت بکر در اطراف شیراز

تاکید بر تداوم همکاری های فرماندهی انتظامی و جهاددانشگاهی استان ایلام

اجرایی شدن طرح کرامت در تعدادی از محلات حاشیه ای

بیش از 4 هزار قطعه فلامینگو مهمان تالاب های نقده شدند

تمدید مهرواره داستان نویسی «دنیای ما زیباست» تا 15 آبان

تهیه طرح جامع گردشگری حاشیه رودخانه بشار یاسوج

بعید می دانم آموزش در دانشگاه ها به دوران پیش از کرونا بازگردد

مشاهده یک بز وحشی مبتلا به آلبینیسم (زالی) در خواف

تسهیلات ویژه پلیس برای ترخیص موتور سیکلت های توقیفی

وزش باد مهمترین پدیده جوی استان زنجان

اجرای طرح شتاب بخشی به سوادآموزی در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد 

لزوم مدیریت بحران کرونا و ایجاد فرآیند تعاملی

نحوه دریافت برخط «تاییدیه تحصیلی» برای ثبت نام در دانشگاه

هوای 8 شهر خوزستان در شرایط ناسالم

آلایندگی هوا در افزایش شیوع کرونا نقش موثری دارد

107 خانه هلال در استان زنجان فعال است

کنترل پهنه لرزه خیزی در شهرستان سمیرم

دوربین های پلاک خوان خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه می کنند

از فردا تا دوشنبه جوی آرام در اکثر مناطق کشور

دانش آموزان خوزستانی در انتظار تبلت های اهدایی

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی آبان 99+ جزییاتت

تمدید مهلت ثبت نام در مسابقات قرآنی مشکات

بردسکن دارای 13 شهید ناجا است

ثبت تخلفات رانندگی زاهدانی با سامانه مکانیزه

انتشار فراخوان شرکت در کارگاه تصویرگری براتیسلاوای 2021

برقراری فوق العاده ویژه در احکام معلمان تمام وقت

برقراری فوق العاده ویژه در احکام معلمان تمام وقت