موضوعات داغ: - نقل و انتقالات - افزايش قيمت - كميسيون اقتصادي - شجاع خليل زاده - گزارش كميسيون - كميسيون اقتصادي مجلس - تيم فوتبال جوانان - سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي - فدراسيون فوتبال - انتخابات آمريكا - بازار خوردو - كشتي سنتي - سفير اتريش در ايران - نفرات برتر - شهر برازجان - استيل آذين - صنعت گل و گياه - بيروت - پنجاه سالگي - تعرفه تلفن ثابت - شركت گاز استان سيستان و بلوچستان - تحريك طالبان پاكستان - تنسنت

مطالب مرتبط:
پیامدهای فعال شدن مکانیسم ماشه بر اقتصاد ایران
واکنش ظریف به ادعای آمریکا درباره فعال سازی مکانیسم ماشه
پیش بینی بورس هفته آینده | تأثیر ادعای آمریکا درباره فعال سازی مکانیسم ماشه روی بورس چیست؟
ماجرای وعده شنبه یکشنبه روحانی/ مکانیسم ماشه آمریکا فعال می شود؟
پیامدهای فعال شدن مکانیسم ماشه بر اقتصاد ایران
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 شهریور 1399 ساعت 14:052020-09-18سياسي

فعال شدن «مکانیسم ماشه» معنایش شکست و مرگ کامل برجام است


اگر آمریکا در موضوع «مکانیسم ماشه»موفق شود و با زورگویی حرفش را به کرسی بنشاند، معنایش شکست کامل و مرگ برجام است یعنی راهی که دولت هفت سال رفت و همه امکانات ملت را به آن بست، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از لواسانات، حجت الاسلام سید سعید لواسانی امام جمعه لواسانات در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه لواسانات اظهار کرد: متأسفانه ویروس منحوس را دارند.

اما برخی بی توجه هستند و خودشان، مردم و کادر درمان را گرفتار می کنند و متأسفانه دولت هم تصمیم قاطع در برخورد با خاطیان نمی گیرد و فقط به توصیه و پیشنهاد بسنده می کند.

انگار ما دچار نوعی مدیریت مشوش هستیم که زحمات کادر درمانی و مردم را به هدر می دهد.

حجت الاسلام لواسانی با اشاره به اینکه امام خامنه ای حتی مجالس روضه حسینیه را هم به تنهایی اقامه می کنند و گوشه ای می نشیند و برای جد غریب شان گریه می کنند، تصریح کرد: ما باید جداً  رعایت کنیم اما یک جنبه مهم دیگر هم دعا و تضرع به پیشگاه الهی است که این بلا را از کشور و مردم ما و مسلمانان و جهانیان برطرف فرماید و به ناتوانی های بشر رحم کند و نباید از آن غافل بود.

دفاع مقدس ما می توانیم را به ما آموخت وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، این هفته را نماد عزت یک ملت بزرگ دانست و افزود: مردم غیور ایران اسلامی برای پاسداری از انقلاب اسلامی خود در  جنگی که استکبار جهانی بر این ملت تحمیل کرد، توانست با مدیریت جهادی و استقامت و پایداری جانانه دفاع کند و این گونه دفاع ملت ایران دفاع مقدس شد.

امام جمعه لواسانات یادآور شد: ملت ایران برای رسیدن به اهداف خود پایداری و استقامت کرد و شهید و هزینه های سنگین داد، دچار خسارت و زحمت شد، اما هرگز تسلیم نشد و با جهان استکبار سازش نکرد.

 یکی از درس های دفاع مقدس، عزمِ جزم ملت و جوانان متدین آن برای خواستن و توانستن است.

حجت الاسلام لواسانی یکی از نمادهای فرهنگی استعماری را شعار ما نمی توانیم برشمرد و ابراز کرد: این شعار در رژیم گذشته رواج داشت و کشور را به صورت کلی وابسته به غرب به ویژه آمریکا کرد اما حقیقت شعار ما نمی توانیم چه بود؟ حقیقت آن ما نمی خواهیم بود.

استعمار به کشور و دولت مردان و روشنفکران وابسته قبولانده بود که باید وابسته به غرب باشند تا بتوانند در دنیای مدرن زندگی کنند و به این دلیل اراده آن ها را از ایشان گرفته بود و هرچه غربی ها برای شان دیکته می کردند، بدون چون وچرا اجرا می کردند، چون بردگانی که هیچ اختیاری از خود نداشتند.

وی تشریح کرد: اما امام عزیز ما روح خواستن و اراده و عزم ملت را در ایرانیان به ویژه جوانان زنده کرد، ملت مسلمان که تکیه گاهش خدای تعالی است، حتماً می تواند به اهداف خود جامه عمل بپوشاند.

این هنر امام ما بود، که  روح خواستن و توانستن را در ملت ما بیدار کرد؛ ما با همین سرمایه در انقلاب اسلامی بر رژیم منحط پهلوی فائق آمدیم و با همین سرمایه و با استقامت در مسیر به اهداف خود رسیدیم و در جنگ تحمیلی نیز سربلند بیرون آمدیم و با همین روش هم توانستیم تا این جا بیایم.

امام جمعه لواسانات عنوان کرد: اما هرجا درجا زدیم و عقب نشستیم، به آن دلیل بوده که از روح ما می توانیم فاصله گرفتیم، یعنی نخواستن که روی پای خود بایستیم و برای ایستادگی خود هزینه بدهیم، و تسلیم فکر نادرست غرب شدیم و راه چاره را در سازش با غرب و غربی ها دیدیم و به این دلیل عقب افتادیم و هزینه دادیم.

حجت الاسلام لواسانی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) استقامت داشته باشید تا رستگار و پیروز شوید.

بیان کرد: این درس دفاع مقدس به ما است.

چقدر این سال ها برخی از ما و مسؤولان این درس را فراموش کردند و ملت را گرفتار دشمن عنود کردند که می بینیم و خدا کند که پند بگیرند.

اطمینان امام راحل به جوانان وی با بیان اینکه دفاع مقدس در س های مهمی برای ما دارد، اضافه کرد: آزمون دشواری بود که سربلند از آن بیرون آمدیم که مهم ترین آن همین بروز و ظهور روح خواستن و توانستن بود، ما اراده کردیم که روی پای خود بایستیم و باورمان شد که می توانیم و ایستادگی کردیم و پیروز شدیم؛ جنگ خسارت های زیادی داشت اما در کنار آن جوهره انسان ها بروز کرد و دفاع مقدس جلوه گاه مردان و زنان بزرگ و سخت کوش شد زیرا آن ها برای خدا استقامت کردند و حاضر شدند جان و مال خود را بدهند، اما عزت و شرف اسلامی شان لگدمال نشود.

این فایده و منفعت کمی برای ما نبود، بلکه از همه خسارت هایی که دیدیم، منفعتش بیشتر بود.

امام جمعه لواسانات افزود: چگونه امام به یک عده جوان که کارآزموده جنگ هم نبودند، اطمینان کرد؟ و آن ها به وسط میدان آمدند و چنان جوهره ای از خود بروز دادند که همه دنیا را مبهوت خود کردند؟ دلیل آن را در همین فعل خواستن و توانستن است؛ آن ها با توکل به خدا و فقط برای خدا، به میدان عمل آمدند و برای تحقق اهداف الهی تا پای جان ایستادگی کردند.

راه نجات کشور از مشکلات مدیریت جهادی است حجت الاسلام لواسانی با تأکید بر اینکه کشور ما از لحاظ مدیریتی در بحران است، ادامه داد: متأسفانه در برخی بخش های کشور، ناکارآمدی ظاهر است که به هیچ وجه قابل پنهان نیست؛ مشکلات اقتصادی، گرانی لجام گسیخته، دست درازی ها به بیت المال و منابع ملی و طبیعی با قیافه های حق به جانب، بی عدالتی ها و فسادهایی که در جریان خصوصی سازی و امثال آن انجام شد، بی توجهی و تسامح در برخورد با مفسدان که آن ها را جری کرد (نمونه های آن را در لواسان دیدیم و می شناسیم) نشان می دهد که ما در چرخه مدیریتی، جهادی عمل نکردیم و مدیریت جهادی نداشتیم.

وی راه به سر منزل مقصود رساندن کشور و نجات از مشکلات را مدیریت جهادی برشمرد و گفت: مدیریت جهادی، یعنی مدیریت شجاعانه، امیدوارانه، مدبرانه تا ساختارها را اصلاح کند، نه این که حاضر نباشد از اتاق  و پشت میزش تکان بخورد و با همه مسائل منفعلانه برخورد کند.

فعال شدن مکانیسم ماشه معنایش شکست و مرگ کامل برجام است  امام جمعه لواسانات به موضوع مکانیزم ماشه هم اشاره ای داشته و خاطرنشان کرد: آمریکا اعلام کرده است که در روز شنبه 29 شهریور همه تحریم های  سازمان ملل متحد علیه ایران یا مکانیزم ماشه یا مکانیزم حل اختلاف برجام را فعال خواهد کرد؛ اولاً تعبییر مکانیزم ماشه در سند برجام بکار نرفته و مکانیز ماشه اصطلاح رسانه ای است.

در برجام از اصطلاح مکانیزم حل اختلاف استفاده شده است؛ ثانیاً سال 1392 مذاکرات یک به علاوه پنج شروع شد، طرفین که به یک دیگر نامطمئن بودند و مکانیزیم حل اختلاف را گذاشتند تا اگر برجام حفظ نشد، همه چیز به پیش از مذاکرات برگردد.

حجت الاسلام لواسانی ادامه داد: ثالثاً آمریکا می خواهد با یک جانبه نگری و  زورگویی، علی رغم این که از برجام خارج شده است این مکانیزم را فعال کند و از قدرت خود در شورای امنیت برای این هدف استفاده خواهد کرد و مکانیزم شورای امنیت هم به گونه ای است که اجازه چنین اقدامی را به آمریکا می دهد که زیاده خواهی ها و یک جانبه گرایی و زورگویی هایی خود را به کرسی بنشاند، اگرچه دو عضور دائم شورا یعنی چین و روسیه رسماً با این اقدام مخالفت کرده اند و انگیس و فرانسه هم گفته اند آمریکا نمی تواند تحریم ها را یک جانبه برگرداند اما تلویحاً پذیرفته اند که چالش حقوقی جدیدی در شورای امنیت ایجاد می شود که بحث های طولانی سرخواهد گرفت که البته به نفع ما نیست.

وی تأکید کرد: اما نکته آن است که اگر آمریکا موفق شود و حرفش را به کرسی بنشاند، معنایش شکست کامل و مرگ برجام است یعنی راهی که دولت هفت سال رفت، و همه امکانات ملت را به آن بست، باید از همان راه برگردیم! البته شرطش آن است که آمریکا بتواند زورگویی خود را به کرسی بنشاند، اگر توانست، ما به پیش از سال 1392 بازمی گردیم و با هفت سال فرصتی که از دست دادیم! اگرچه الان هم در وضعیتی بهتر از آن نیستیم.

حکم طبری و دیگرانی که در لواسان فساد و تخلف کردند ما را امیدوار کرد  امام جمعه لواسانات در پایان با اشاره به پرونده طبری و موضوع مبارزه با فساد ابراز کرد: حکم طبری و دیگرانی که در لواسان و در ماجرای کلاک فساد و تخلف کردند، صادر شد.

اگرچه برخی تلاش کردند اهمیت این حکم را کم رنگ کنند و پیرامون آن شبهه ایجاد کنند، اما نکته مهم آن است که این حکم ما را امیدوار کرد که تخلفات و فسادهای دیگری که در لواسان و مناطق مشابه انجام می شود و گروهی سرویس دهنده و سرویس گیرنده (تواصی کنندگان به شر) دور هم جمع می شوند و به زمین های ملی، و تپه ها و منابع طبیعی و محیط زیست تجاوز می کنند، یا شهر و روستا را به ثمن بخس را به ما بهترون می فروشند آن ها نیز در نوبت قرار گرفتند.

حجت الاسلام لواسانی تصریح کرد: ما جداً از اطلاعات و  قوه قضاییه می خواهیم که با جدیت بیشتری در این پرونده ها ورود کنند.

فقط این نباشد که زمین به یغما برده شده، برگردد، یا ویلایی که به خلاف ساخته شده است، تخریب شود یا بدتر سروته آن با جریمه هم آید.

بلکه کسانی که زمین خواری کردند و فساد کرددند هم مجازات شوند و این مسأله هم ریشه ای بررسی شود تا راه برای متخلفات به کلی بسته شود.

انتهای پیام/67052/پ/س
کلید واژه ها: لواسانات - حجت الاسلام - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - امام جمعه لواسانات - سید سعید لواسانی - لواسانی - خبرگزاری فارس - امام خامنه ای - کادر درمانی - برجام - درمان - امام جمعه - نماز جمعه - شکست - کادر - جمعه - مردم - دولت - خبرگزاری - امام - خامنه ای - سید سعید - امکانات - پیشنهاد - حسینیه - درمانی - آمریکا - تنهایی - گرفتار - برخورد

آخرین اخبار سرویس:
سایت شرط بندی و سونامی تبلیغات در اینستا

دعوت نامه برای نخبگان ایرانی

وقتی قالیباف از رهبری خرج می کند

تبدیل دیمزارهای خراسان شمالی به باغ نگران کننده است

رویای اصولگرایان، کابوس شد

ژنرال اصولگرایان: صدا و سیما و نمایندگان مجلس در نا امید کردن مردم نقش مؤثری دارند

رویایی که شاید کابوس شود!

سایه تخریب بر سر مسجد کازرونی

سعید عسگر ها بی پروا زیاد می شوند!

سه گانه حامی ترامپ را دستکم نگیریم!

کسانی که در دوره های مدیریتی قبل اعمالی انجام داده باشند که موجب خسارت به مردم و یا تضییع حقوق عامه شده باشند امروز بایستی پاسخگو باشند

خودکشی دانش آموزان، تک عاملی نیست

چرا کاندیدای جمهوری خواهان ادعای تقلب در انتخابات را مطرح می کند؟

خباز: شکایت ما از احمدی نژاد چه شد؟

صفحه اول روزنامه های سه شنبه 6 آبان 99

گزارش| ماجرای هولناک زندان سلیمان / سرنوشت ارتباط بین زندان دیو و حضرت سلیمان چیست؟

فعال سیاسی بوشهر: هتک حرمت نافی انسجام و توسعه است

مشاور احمدی نژاد: ولایت فقیه، همان پادشاهی آرمانی است!

شهیدی که روح منی خمینی، بت شکنی خمینی را ساخت!

سی ان ان: آمریکا برای آشوب های پس از انتخابات آماده می شود

زنان و نقش آفرینی در قامت ریاست جمهوری

امام جمعه کرمان: نظام بانکی متناسب با شرایط اقتصاد مقاومتی اصلاح شود

صدور 25 هزار رأی جایگزین حبس طی سه سال گذشته در دستگاه قضایی استان قزوین/ کاهش 700 نفری موجودی قطعی زندان

از «دریافت رشوه توسط وزیر مالیه» تا «معرفی مطمئن ترین خودرو 2018»

چه کسانی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 رد صلاحیت می شوند؟

بازگشت بیش از 2 هزار خانوار به مناطق زلزله زده قطور

اصلاح قانون کتابخانه های عمومی نیازمند حمایت نمایندگان مجلس

رویای پسر ترامپ برای انتخابات 2024 آمریکا + عکس

علت اینکه علامه حلی را جمال الدین نامیدند چه بود؟/چگونه اولجایتو به شیعه گروید؟/علامه از محضر کدام یک از علمای مشهور شیعه بهره برد؟

ستاد مبارزه با کرونای تهران به شهرستان های استان سرکشی کنند

استعفای گزینه ریاست شورای دستمزد فدرال در اعتراض به سیاست های ترامپ

پیچیدگی های تحریمی بازگشت احتمالی آمریکا به برجام در دوره بایدن

80 درصد مشکلات مان در داخل کشور حل می شود

ضرورت ورود رییس جمهور برای تعیین تکلیف دارایی های ایران در کره جنوبی

نماینده مردم مبارکه در مجلس: با کمبود مدیر بومی شایسته مواجه هستیم

مصونیت جان و مال و حیثیت مردم از تعرض

8 آبان؛ مهلت ارسال تلاوت قاریان به جشنواره «تلاوت های مجلسی» در لرستان

رییس ستاد جلیلی در 22 بهمن ساواکی شد!

برگزاری پویش «آمریکا باید از منطقه برود» در زنجان

وظیفه قالیباف محکوم کردن هتاکی است، نه خرج کردن از رهبری

نماینده ولی فقیه در لرستان اقدام رییس جمهور فرانسه را محکوم کرد

مراسم عروسی در قره باغ در زمان جنگ+عکس

تاخت و تاز کرونا در میدان بی تفاوتی ها/تاکسی های دهدشت کانون انتقال ویروس

ترامپ رای گیری پستی را تنها دلیل شکستش در انتخابات دانست

کرونا بار دیگر نشست های حضوری سازمان ملل را لغو کرد

آغاز انتخابات الکترونیکی شورای دانش آموزی از امروز

اف بی آی از توضیح درباره دخالت ایران در انتخابات آمریکا طفره رفت

صفحه اول روزنامه های سه شنبه 6 آبان

نقش جامعه پذیری جدید «همگانی» در مهار کرونا

تغییر در فعالیت دانشگاه ها در 43 شهر بحرانی/ کلاس های مجازی برقرار است؛ آموزش عملی و پذیرش خوابگاه ها محدود می شود

ترامپ رای گیری پستی را تنها را شکستش در انتخابات دانست

مجلس سنا قاضی«امی بارت» را برای دیوان عالی آمریکا تأیید کرد

بیانات مهم رهبر انقلاب درباره ترامپ چند روز مانده تا انتخابات 2020 آمریکا

مجلس سنا قاضی«امی بارت» را برای دیوان عالی آمریکا تأیید کرد

نماینده های قبلی مجلس در خراسان رضوی امروز چه کاره اند؟ / از گلخانه تا وزارت خانه

ممکن است انتقاد درستی داشته باشید، انتقاد کنید اشکالی ندارد

امام جماعت مرکز شیعیان سن پترزبورگ اهانت به رسول الله (ص) را محکوم کرد

ببینید | رهبر انقلاب: ریگان از ترامپ، هم قوی تر بود و هم عاقل تر

حدیث روز | مدل مواجهه امام زمان (عج) با مسئولان

هشدار نسبت به ورود زودهنگام کودکان به فضای مجازی

جایگاه ادبیات کودک را به کارکرد آموزشی تقلیل ندهیم

ساخت مجسمه با قاشق و چنگال +فیلم

اعمال محدودیت های کرونایی کافی نیست

دو شهرستان چهارمحال و بختیاری در وضعیت بحرانی کرونا قرار دارد

برای شکایت از چه افراد و سازمان هایی باید به سازمان بازرسی مراجعه کرد؟

«معصومه کریمی» و یک سلفی شاد و قبراق

تغییر جایگاه زنان با انتخابات ریاست جمهوری 1400

تایید صلاحیت نامزد پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی آمریکا

افراط گرایی لاییسیته مکرون و اوج گرفتن اسلام ستیزی در غرب

«معصومه کریمی» و یک سلفی شاد و قبراق

از تعطیلی کارخانه باختر تا ورشکستگی قطعه سازی خودرو که مطالباتش وصول نمی شود

این نیم قرن فاصله در صنعت خودرو ...

شرح و تفسیر خطبه 114 نهج البلاغه

واکنش دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه به گزارش گزارشگر حقوق بشر علیه ایران

4 نکته درس آموز ازدواج پیامبر (ص) و حضرت خدیجه

گوشت، آرد و بورس چرا دیر می جنبیم؟! ‏/چرا شیطان درون ماکرون بیدار شد؟! ‏/سه گانه حامی ترامپ را دستکم نگیریم! ‏

قوای مقننه و قضاییه آماده کمک به رییس جمهور هستند

«وکیل مدافع شیطان» قاضی دیوان عالی آمریکا شد

اسماعیلی: ویژگی های سند امنیت قضایی را تشریح کرد

امی کانی بارت؛ گزینه پیشنهادی ترامپ قاضی دادگاه عالی آمریکا شد

زندگی پرماجرای «ابونُعَیم اصفهانی»

4 نکته درس آموز ازدواج پیامبر (ص) و خدیجه (س)

پیچیدگی های تحریمی بازگشت احتمالی آمریکا به برجام در دوره بایدن

خودداری «اف بی آی» از توضیح به کنگره درباره «دخالت انتخاباتی ایران»

دانشگاه ها در حوزه مجازی کردن آموزش چقدر موفق بودند؟

ترویج مکتب سلیمانی ؛ محور اصلی برنامه های هفته بسیج دانش آموزی در قزوین

سنای آمریکا صلاحیت نامزد پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی را تأیید کرد

آصفری: ایران هیچگونه دخالتی در روند انتخابات آمریکا ندارد

دانشگاه ها در حوزه مجازی کردن آموزش چقدر موفق بودند؟

پرسش عباس عبدی از هیات منصفه دادگاه اتهامات سیاسی

شورای اسلامی الجزایر اهانت به پیامبر اسلام (ص) را محکوم کرد

سرعت انقراض گونه های گیاهی و جانوری 10 برابر شده است

مجلس سنا به گزینه پیشنهادی ترامپ برای دادگاه عالی آمریکا رای داد

چرا دولت موقت سودان توپ عادی سازی روابط را به زمین مجلس انداخت؟

روحانی و قالیباف آشتی می کنند؟

دیدگاه رهبر انقلاب درباره نشانه جاهلیت اولی در غرب

ستاد مبارزه با کرونای تهران به شهرستان های استان سرکشی کنند

عاشقانه های مجری خوش حجاب تلویزیون در سالگرد ازدواجش/ عکس

بازخواست مدیران قبلی در صورت خسارت به مردم یا تضییع حقوق عامه

ستاد مبارزه با کرونای استان تهران به شهرستان های استان سرکشی کنند

فعال شدن «مکانیسم ماشه» معنایش شکست و مرگ کامل برجام است

فعال شدن «مکانیسم ماشه» معنایش شکست و مرگ کامل برجام است