مطالب مرتبط:
فیلتر تلگرام قبح استفاده از فیلترشکن را شکست
فیلتر تلگرام قبح استفاده از فیلترشکن را شکست
استفاده از عینک خطر ابتلا به کرونا را کاهش می دهد
به جای آبلیمو از لیموتازه استفاده کنید
احمدی نژاد: همان ها که فیلتر می کنند فیلترشکن هم می فروشند+فیلم
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 28 شهریور 1399 ساعت 13:052020-09-18فناوري

اجبار قشر سنتی به استفاده از فیلترشکن با فیلترینگ تلگرام


به اعتقاد کارشناسان تولید محتوا، فیلتر زمانی آغاز می شود که در رقابت خود را ضعیف می دانیم و این درحالی است که با فیلترینگ تلگرام، قشر سنتی هم به استفاده اجباری از فیلترشکن روی آورده و قبح آن شکسته شده است.

- به اعتقاد کارشناسان تولید محتوا، فیلتر زمانی آغاز می شود که در رقابت خود را ضعیف می دانیم و این درحالی است که با فیلترینگ تلگرام، قشر سنتی هم به استفاده اجباری از فیلترشکن روی آورده و قبح آن شکسته شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پنجاه و پنجمین نشست نقد و اندیشه با موضوع تولید محتوا در فضای مجازی با حضور سیدبشیر حسینی، استاد دانشگاه و رییس باشگاه سواد رسانه ای و مهدی انجیدنی، مدیرعامل پیام رسان گپ، برگزار شد.

سیدبشیر حسینی در تعریف محتوا با بیان اینکه تولید ساده ترین تا حرفه ای ترین محتوا، تولید محتوا است، گفت: دعوای اینکه چه تولیدی محتوا است دعوای بی موردی است که برای پاک کردن صورت مسئله مطرح می شود.

در حالی که هر چیزی که پیام می رساند، رسانه است.

وی درباره تولید محتوا در فضای مجازی و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد، با بیان اینکه نهادها نگران قدرت خود هستند، تصریح کرد: این در حالی است که در دنیای جدید قدرت دست مردم است و نهادها پدرسالاری گذشته را ندارند و مردم هم به ابزار دسترسی پیدا کرده اند، به همین دلیل فاصله ها بین این دو کم شده است.

هم اکنون میلیون ها دانش آموز و معلم در شبکه شاد تولید محتوا می کنند.

در دنیای امروز ارتباطات از حالت عمودی بالا به پایین به حالت افقی در آمده است و باید مردم تشویق شوند در این فضا تولید و مصرف محتوا داشته باشند.

رییس باشگاه سواد رسانه ای دور از مردم بودن و بی توجه بودن به آنها را موانع تولید محتوا در فضای مجازی عنوان کرد و با اشاره به دلایل عدم حمایت و سیاست گذاری در این حوزه گفت: سیاست گذاران ما از سه مسئله امنیتی، فرهنگی و اقتصادی برای توسعه این فضا می ترسند در صورتی که با ورود مردم به حوزه تولید محتوا در فضای مجازی تهدیدها به فرصت تبدیل می شود.

نقش اپراتورها برای حمایت از تولید محتوا حسینی با بیان اینکه سیاستگذاران نه خودشان اعتماد به نفس دارند و نه به مردم اعتماد، افزود: در این حوزه اپراتورها کجا هستند و چرا پنهان می شوند؟ در صورتی که در گردش تولید محتوا سود بیشتری می برند.

باید در صنعت تولید محتوا به تولیدکنندگان محتوا پول پرداخت شود.

سیاستگذاران درباره استفاده 70 درصدی کاربران ایرانی از محتوای خارجی نگرانند و اگر می خواهیم این نسبت تغییر کند، مردم باید خودشان تولیدکننده محتوا شوند.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا بسیاری از فرمول ها که برای دسترسی کودکان و نوجوانان به گوشی و تبلت اعمال می شد بر هم زد، افزود: اگر تاکنون برای دسترسی کودکان و نوجوانان به این امکانات محدودیتی وجود داشت ولی در حال حاضر برای آموزش باید این ابزار در اختیار آنان قرار گیرد و برای کنترل کودکان و نوجوانان در این فضا بهترین راه این است که خود آنان محتوا تولید کنند.

این استاد دانشگاه یکی از دلایل مشکلات مربوط به فضای مجازی را تصمیم گیری مهندسان برای تولید محتوا عنوان کرد و گفت: مهندسین در این حوزه تصمیم گیر هستند نه کارشناسان علوم انسانی که آنان نیز خیلی با ابعاد مختلف تولید محتوا آشنا نیستند.

این افراد در تصمیم گرفتن تردید دارند اما در حفاظت از صندلی خود هیچ تردیدی ندارند.

تغییر در این فضا و سپهر را باید فهمید و کرونا در این تغییر به ما خدمت کرد.

با فیلتر تلگرام قبح استفاده از فیلترشکن شکست حسینی پیشنهاد نظرسنجی به تصمیم گیرندگان فیلترینگ ارائه کرد و گفت: کسانی هستند که سال ها برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام زحمت کشیده اند و هزینه ریالی کرده اند، حداقل کسانی که تصمیم می گیرند که این مغازه را ببندند توضیحی درباره دلایل خود ارائه کنند.

بررسی ها و نتایجی که فیلتر تلگرام داشته نشان می دهد یکی از تبعات این فیلترینگ، استفاده اجباری قشر سنتی به فیلترشکن و شکسته شدن قبح آن است.

هزینه فیلتر کردن و تردید داشتن و تصمیم نگرفتن از تصمیم گرفتن و انجام آن بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه نباید از رشد مردم بترسیم، افزود: ما به نسل انقلابی که رشد مردم برای آنها مهم باشد نیاز داریم.

باید زمین بازی را عوض کنیم، نباید ترس داشته باشیم و قبل از بازی خود را بازنده بدانیم.

رسانه ملی دیگر تلویزیون نیست، نگاه بالا به پایین دیگر پاسخگو نیست و مردم باید در تولید محتوا مشارکت داشته باشند.

رییس باشگاه سواد رسانه ای به اپراتورها توصیه کرد حداقل در حجم مصرفی و پهنای باند درصدی را برای تولید محتوا در نظر بگیرند و گفت: با این کار درآمد اپراتورها با افزایش تولید محتوا و گردش آن چندین برابر می شود.

مخاطب امروز با قواعد ما جلو نمی آید.

باید با واقعیت هایی که سود کشور در آن است، روبرو شویم و در این شرایط تحریم تنها راهی که بسته نمی شود، فضای مجازی است که می توانیم از آن استفاده کنیم.

ما از ترس مرگ در حال خودکشی هستیم، درحالی که با ترس کوچک احتمالی خود سود قطعی بزرگی را از دست می دهیم که این یک اشتباه استراتژیک است.

رگولاتوری محتوا بسیار سختگیرانه و سلیقه ای است مهدی انجیدنی نیز درباره تعریف محتوا، با بیان اینکه تولید محتوا با هدف سرگرمی، اطلاع رسانی و آموزش انجام می شود، گفت: این تولید می تواند گاهی با هدف فرهنگی و گاهی هم با هدف تجاری انجام شود.

ما در فضای مجازی، از تولید محتوا برای به دست آوردن تبلیغات به محتواهای کاربردی و ارزشمند در حجم محدود رسیدیم و هم اکنون هم با ظهور شبکه های اجتماعی تعریف جدیدی از محتوا ارائه شده و وارد عرصه جدیدی شده ایم.

وی به اکوسیستم تولید محتوا در کشور اشاره و رگولاتوری تولید محتوا را سختگیرانه و سلیقه ای توصیف کرد و گفت: این رگولاتوری به حدی محدودیت ایجاد کرده که یک پخش زنده از صفحه شخصی خود در اینستاگرام نیز از نظر آنان غیر قانونی است و باید برای انجام آن مجوز دریافت کرد.

اضلاع و حریم رگولاتوری باید برای اکوسیستم تولید محتوا مشخص باشد.

مدیر عامل پیام رسان بومی با اشاره به مقررات و قوانینی که برای محتواهای مختلف از طرف رگولاتوری تدوین شده است، تصریح کرد: این مقررات برای دهه های گذشته و محتواهای قدیمی و کنداکتوری تدوین شده که دوران آن گذشته است و هم اکنون فقط در یک پیام رسان داخلی روزانه میلیون ها نفر در حال تولید محتوا هستند و چگونه می توان با این قوانین به تولید این محتواها نظارت کرد.

تولید کنندگان با این شرایط آزار می بینند چرا که بر اساس این قوانین 90 درصد محتوای تولیدشده غیرقانونی است.

انجیدنی با بیان اینکه با این شرایط سرمایه گذاران برای تولید محتوا رغبتی ندارند، افزود: در صورتی که در دنیا برای تولید محتوا شرکت های بزرگ چندملیتی سرمایه گذاری بسیاری می کنند.

در ایران از مالک و ناشر محتوا در فضای مجازی حمایتی نمی شود و قانونی برای آن وجود ندارد و قوانینی موجود نیز غیر کارآمد هستند.

نباید نگران استفاده از تولید محتوای خارجی باشیم وی با اشاره به موضوع فیلترینگ، با بیان اینکه فیلتر زمانی آغاز می شود که در رقابت خود را ضعیف می دانیم، گفت: ما فیلتر را از گذشته در موارد مختلف مانند بستن مرزها برای ورود خودروی خارجی داشته ایم و به جای اینکه به مشکلات ساخت خودروهای داخلی در رقابت با خودروهای خارجی بپردازیم و آن را مرتفع کنیم، اقدام به محدود کردن خودروهای خارجی کردیم.

باید نگاه خود را در این حوزه عوض کنیم، چرا باید نگران استفاده از تولید محتوای خارجی با عنوان غربزدگی باشیم در صورتی که می توانیم با تولید محتوای خوب بقیه دنیا را ایران زده کنیم.

مدیرعامل پیام رسان بومی تصریح کرد: مخفی شدن و پشت دیوار پنهان کردن خود در دنیای امروز بی معنا و بی اثر است.

مردم از فناوری برای بهبود زندگی خود استفاده می کنند و نباید مانع مردم شویم.

با برخوردهای سختگیرانه با پلتفرم های این حوزه انگیزه ای برای سرمایه گذاران باقی نمانده است در صورتی که با استفاده از این فرصت امکان شکوفایی در کشور وجود دارد.

انجیدنی به نحوه نظارت بر تولید محتوا در فضای مجازی در دنیا نیز اشاره کرد و افزود: هفت دسته محتوایی در تمام دنیا غیرقانونی هستند که موضوع ما در این هفت دسته نیست، بلکه 700 یا 7000 دسته شناخته شده و حتی ناشناخته داریم که به صورت سلیقه ای اعمال می شود.

همین طور که در همه جای دنیا نظارت به مخاطب سپرده شده است، می توانیم در ایران نیز به مخاطب و گزارش تخلف آن بسپاریم.

انجیدنی خطاب به نسل جدید علاقمند به تولید محتوا توصیه کرد: نگران این محدودیت ها و شرایط کنونی نباشید، چراکه این سیل بزرگ تغییر سبک زندگی، دیگران را مجبور به حرکت در مسیر جدید می کند.

تولید محتوا بزرگترین فرصت شغلی نسل آینده است، علاقمندان به این حوزه باید روی محتوای فاخر و کاربردی بر بستر پلتفرم های موجود در دنیا تمرکز کنند و در مسیر حرفه ای شدن قدم بردارند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: فیلترینگ تلگرام - تولید محتوا - فیلتر - محتوا - تولید - سیدبشیر حسینی - فیلترینگ - فیلترشکن - استفاده - تلگرام - کارشناسان - وزارت ارتباطات - استاد دانشگاه - سنتی - سواد رسانه ای - اعتقاد - آورده - حسینی - رقابت - زمانی - فضای مجازی - پیام رسان - ارتباطات - مدیرعامل - دانشگاه - باشگاه - برگزار - اندیشه - فناوری - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
قسمت پانزدهم آموزش گام به گام مایکروسافت اکسل (Microsoft Excel)

رکوردهای کرونا

دانلود Google Play Store 22.4.25 برنامه فروشگاه گوگل

دستگیر شدن افرادی که مومو هم از آن ها می ترسد + فیلم

جذاب ترین دستاورد های غول جستجوی اینترنتی گوگل

گزارش های متعدد، حاکی از ورود هوآوی به ساخت قطعات و راهکارهای هوشمند خودرو است

خانواده ایرانسل به یکی از بزرگترین کارفرماهای خرید خدمات تبدیل شده

وزیر ارتباطات: خانواده ایرانسل به یکی از بزرگترین کارفرماهای خرید خدمات تبدیل شده است

کفش های خواننده معروف جنجال به پا کرد +عکس

انتقال صدا از گوشی به کامپیوتر

پیام تبریک وزیر ارتباطات برای 14سالگی ایرانسل

آموزش غیرفعال کردن قابلیت لرزش گوشی در آیفون

وزیر ارتباطات: ایرانسل به یکی از بزرگترین کارفرماهای خرید خدمات تبدیل شده است

انتشار عکس های برهنه زنان در فضای مجازی!

ببینید | چند توصیه جدی برای پیشگیری از دزدی اینترنتی

تدوین درموبایل بانرم افزار inshot

باگ اندروید 11 جلوی تمام صفحه شدن اپلیکیشن ها را می گیرد

آموزش تدوین ویدئو درموبایل با inshot + فیلم

آموزش تدوین فیلم در موبایل با برنامه inshot

برند زی، برندی «با سربلندی ایرانی»، افتخاری دیگر آفرید

انتشار تصاویر جعلی برهنه زنان در فضای مجازی!

قدردانی آذری جهرمی از همکاران خود در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

صفر دوم تلفن را در صورت عدم نیاز به برقراری تماس بین الملل ببندید

شناسایی بیماران کرونایی متخلف با رصد وزارت ارتباطات

اپراتورهای بزرگ برای نسل ششم اینترنت پیش قدم شدند

23 شهر کتابخانه دار می شوند

سامانه صدور برخط تأییدیه تحصیلی وزارت آموزش وپرورش راه اندازی شد

آمار کرونا در ایران و جهان (1399/07/30)

دانلود Gallery Vault-Hide Videochr(038)Photo PRO 3.18.22 برنامه قفل تصاویر و ویدیوهای گالری برای اندروید

ویرایش احساسات با هوش مصنوعی ممکن شد

تجهیز سه روستای بافق به اینترنت پر سرعت

مشهد رتبه دوم شهرهای پایدار جهان را کسب کرد

وزارت ارتباطات دستگاه برتر اجرایی کشور شد

فتوشاپ احساسات با هوش مصنوعی ممکن شد

خطوط مرکز تلفن شهید صدوقی البرز دچار اختلال می شود

تمدید مهلت ثبت نام اساتید دانشگاه برای دریافت اینترنت رایگان

شارژر MagSafe اپل توانست گلکسی زد فولد 2 و پیکسل 5 را شارژ کند

پخش عکس های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت

پخش عکس های برهنه جعلی هزاران زن در اینترنت

وزارت ارتباطات دستگاه برتر اجرایی کشور شد

تکمیل پوشش همراه اول در سواحل مکران در محدوده هرمزگان

به روزرسانی دو باگ اجرای کد از راه دور توسط مایکروسافت

صفر دوم تلفن را در صورت عدم نیاز به برقراری تماس بین الملل ببندید

براری: همه پروژه های فضایی در حال پیشرفت است

نظارت بر محتوای سرویس های اشتراک ویدئو چگونه شکل می گیرد؟/ حذف چالش ترس و «مومو» از آپارات

باورنکردنی / سحر قریشی تغییر جنسیت داد!!؟ + ویدئولورفته

شماره 99

شبکه 5G اختصاصی با همکاری ورایزن و نوکیا ساخته می شود

یکهزار و 200 خانوار سرکشتی دلفان از اینترنت پرسرعت بهره مند می شوند

تشکر از دنیا جهانبخت بابت مهاجرت مهراد جم!

شماره 174

ارائه خدمات غیرحضوری برق در دزفول

آذری جهرمی:برای دفع حمله سایبری به دستگاه های دولتی همکاری کردیم

شماره 214

دستگاه هایی که زیرساخت مناسب دارند، دورکاری کنند

صف دریافت انسولین مقابل داروخانه ها

برگزاری وبینار کارآفرینی و مهارت بازار کار

شماره 158

تمدید مهلت ثبت نام اساتید جهت دریافت اینترنت رایگان

چالش مومو امکان هک و  نفوذ در گوشی همراه افراد ندارد

با عجیب ترین اکسسوری آیفون 12 آشنا شوید؛ گران و ناامن!

مایکروسافت دو باگ اجرای کد از راه دور را به روزرسانی کرد

عکس های دیدنی از شباهت عجیب یک زن کانادایی به کیم کارداشیان!!

صفر دوم تلفن را در صورت عدم نیاز به برقراری تماس بین الملل ببندید

بازی های ویدیویی چطور به کنترل استرس و اضطراب کمک می کنند

تشکر از دنیا جهانبخت بابت مهاجرت مهراد جم!

پارک آب و آتش و دانشگاهی در تهران، دو نطقه با اتصال 5G در تهران

62 روستای استان سمنان در اولویت اجرای اینترنت پهن باند قرار گرفت

هزینه کارکرد تلفن ثابت ماهانه محاسبه می شود

آپدیت اکتبر ویندوز 10 با منوی جدید منتشر شد

ارسال 2 پیامک صدور باربرگ برای رانندگان خطای نرم افزاری است

شناسایی بیماران کرونایی متخلف از سوی وزارت ارتباطات

وزارت ارتباطات بیماران کرونایی متخلف را رصد می کند

صدور سامانه صدور برخط تأییدیه تحصیلی

رصد بیماران کرونایی متخلف از سوی وزارت ارتباطات

علت خاموش شدن ناگهانی رایانه

واکاوی یک چالش| بازار داغ شایعه درباره «مومو»/ لزوم راه اندازی شبکه ملی اطلاعات

شکایت 11 ایالت آمریکا علیه گوگل کلید خورد

ردپای هوش مصنوعی ایرانی در رتبه های جهانی

علت خاموش شدن ناگهانی کامپیوتر

چگونه تصاویر خصوصی مان را از گالری گوشی پنهان کنیم

مهلت ثبت نام اینترنت رایگان اساتید تمدید شد

نسل کرونا زده

جایگاه هوش مصنوعی ایرانی در جهان +جدول و نمودار

فضاپیمای ناسا سیارک بنو را لمس کرد

دولت آمریکا از گوگل شکایت کرد

سرقت کابل های مخابراتی طی ماه های اخیر 4 برابر شد

هشدار پلیس درمورد کلاهبرداری در پوشش قرض از دوستان و آشنایان

شکایت 11 ایالت آمریکا علیه گوگل

سه شرکت فناوری برای تجاری سازی لپ تاپ خمیده همکاری می کنند

فرماندار کلات اتصال فیبرنوری شمال خراسان رضوی را خواستار شد

آیا آیفون 12 دو سیم کارت از 5G پشتیبانی می کند؟

 آغاز به کار اپلیکیشن حفاظت املاک و اراضی شهرداری مشهد

شکایت 11 ایالت آمریکا علیه گوگل کلید خورد!

DxOMark از این پس نمایشگر گوشی را نیز بررسی می کند

عکس های دیدنی از شباهت عجیب یک زن کانادایی به کیم کارداشیان!!

خطوط مرکز تلفن شهید صدوقی البرز دچار اختلال می شود

تمدید مهلت ثبت نام اینترنت رایگان اساتید با موافقت وزیر ارتباطات

تمدید مهلت ثبت نام اینترنت رایگان اساتید با موافقت وزیر ارتباطات

تماس صوتی و تصویری در نسخه وب اپلیکیشن واتس اپ

اجبار قشر سنتی به استفاده از فیلترشکن با فیلترینگ تلگرام

اجبار قشر سنتی به استفاده از فیلترشکن با فیلترینگ تلگرام