مطالب مرتبط:
ساعت های هوشمند ارزان قیمت در بازار +جدول
آخرین قیمت فلش مموری سایبرپل در بازار چند؟ +جدول
آخرین قیمت انواع چادر مسافرتی در بازار چند؟ +جدول
آخرین قیمت انواع یخچال فریزر در بازار +جدول
قیمت خودروی پراید در بازار (1399/5/25) +جدول
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 25 مرداد 1399 ساعت 23:152020-08-15اقتصادي

جدول نرخ گذاری نیاز بازار مسکن؛ مقابله با متخلفان و سودجویان


برای نخستین بار در یزد پلمب 181 واحد مشاور املاک متخلف را شاهد بودیم حال یک ماه پس از گذشت این اتفاق، بخش های مرتبط در حال تکمیل جدول نرخ گذاری زمین و مسکن با هدف کاهش تورم و حباب حوزه زمین و ملک هستند.

- بازار؛ گروه استان ها: افزایش غیرواقعی قیمت زمین و ملک در یزد باعث شد دستگاه قضای استان اقدام به یک حرکت جدی کند و برای نخستین بار با شناسایی متخلفان و بورس بازان زمین و مسکن، ضرب شستی اساسی به دلالان، سودجویان و التهاب آفرینان بازار به خصوص بازار مسکن نشان دهد.

همچنین اعلام شد به زودی و برای نخستین بار در استان و کشور طرح قیمت گذاری مناطق مختلف یزد آغاز به کار خواهد کرد.

راه کارهای اجرایی دستگاه قضا که در کمتر از یکماه در استان سر و صدا به پا کرد، از سویی موجب امیدواری و خوشحالی شهروندان و از دیگر سو، موجب تردید برخی صاحبنظران شد؛ تردید نه از نظر اشتباه بودن این اقدام بلکه از این نظر که آیا اقدام فعلی می تواند راهگشای کاهش قیمت های نجومی زمین و ملک در یزد باشد و اگر خیر، دیگر چه راهکارهایی برای تعادل در بازار مسکن وجود دارد مستأجران تسلیم نرخ های نجومی نشوند زراعی یک فعال عرصه زمین و ملک در گفتگو با بازار می گوید: از نظر من برخوردهایی از قبیل پلمپ واحدهای املاک باعث کاهش تخلفات بازار می شود ولی جلوی تورم را نمی گیرد.

اکنون همه به خوبی می دانند که ریشه اصلی قیمت ها در دست ارز و طلا است و باید جلوی تورم را از ریشه گرفت و به این ترتیب، حداکثر تا زمانی کوتاه مدت و یا شاید میان مدت، از متخلفان خبری نیست و پس از مدتی، شرایط مانند سابق می شود.

وی می افزاید: امیدواریم که با این اقدامات بشود قیمت زمین و مسکن را کاهش داد اما نباید واقعیات را نادیده گرفت؛ ارزیابان محلی در مورد قیمت ساختمان نرخ شان تغییری نخواهد کرد؛ چراکه قیمت مصالح ساختمانی همواره رو به افزایش است.

اگر بتوان کاری کرد مربوط به قیمت زمین است که متأسفانه قیمت زمین نیز به تبعیت از ارز، طلا، تورم، بورس بازی و.

افزایش می یابد.

تشدید نظارت این فعال بازار مسکن درباره طرح اخیر استان و نقش جدول بلوک بندی قیمت زمین در مناطق مختلف شهر، می گوید: اگر قیمت زمین در هر منطقه شهری تعیین و بر آن نظارت شود، به واقع طرح خوبی است و می تواند قیمت ها را ثابت کند.

زراعی با بیان اینکه همه این موضوعات به کنار، ما با موضوع مهمتری در بحث گرانی ملک و زمین مواجه هستیم و آن صاحبخانه ها هستند.

متأسفانه مردم با بنگاه دار همراه نیستند و هر صاحبخانه ای که ملکی را برای رهن و اجاره به ما معرفی می کند، خودش نیز نرخ آن را مشخص می کند، می گوید: در موارد بسیاری بین ما و صاحبخانه اختلاف نظر وجود داشته و حتی صاحبخانه گمان می برد که ما به ضرر او و به نفع مستأجر عمل می کنیم در حالی که اینطور نیست و به واقع قیمت ها دور از واقع است.

در برخی مواقع نیز با مشکلی بدتر مواجه می شویم؛ اینکه مستأجر نیز به نرخ پیشنهادی صاحب ملک قانع است و اعتراضی نمی کند؛ در حالی که انتظار آرمانی ما این است که مستأجران همراه با مشاور املاک برای تبدیل شدن نرخ اجاره بها به نرخ واقعی تلاش کنند.

فرهنگسازی برای درک همنوعان بنگاه دار دیگر یزدی در گفتگو با خبرنگار بازار می گوید: بنده جزو افرادی هستم که معتقدم ملک باید ارزان شود تا جوانان بتوانند صاحبخانه شوند اما متأسفانه بورس بازان حتی با داشتن یک قواره زمین نیز قیمت زمین های یک منطقه را در دست می گیرند و شرایط را به گونه ای تغییر می دهند که جوانان در رویای داشتن خانه غرق شوند.

وی که 20 سال سابقه فعالیت در این حوزه و از سال 91 دارای پروانه است، می افزاید: شوخی نیست که در بلوار جوان یزد قیمت زمین طی دو ماه از سه میلیون به 9 میلیون تومان افزایش یابد، امروز در شرایطی هستیم که فروش ملک کاهش یافته است، زیرا قیمت ها افزایش ولی قدرت خرید مردم کم شده است و متأسفانه همین شرایط باعث شده افراد به سمت دلالی پیش روند، زیرا مشاغل آنها کفاف خرج زندگی شان را نمی دهد و برای عده ای هم، هیچ کاری راحت تر از دلالی نیست.

این فعال بازار مسکن با بیان اینکه افراد دلال که یک شبه پولدار می شوند، آبروی مشاوران املاک با اخلاق شهر را برده اند، بیان می کند: هیچ بازاری در شرایط فعلی اقتصادی کشور ثبات ندارد و هرچند باید به اقدام دادستانی یزد به طور خوشبینانه ای نگاه کرد، اما به واقع، من شخصأ ته دلم روشن نیست و به بهبود وضعیت در میان مدت امیدوار نیستم.

راهکار چیست؟ این بنگاه دار و فعال بازار مسکن در مورد راهکار حل بحران اقتصادی و در مورد نقش مردم در اجرای موفق این طرح، می گوید: تعدیل بازار مسکن، فرهنگسازی عمومی می طلبد.

باید دارنده های مسکن را مهار کرد و البته گمان نمی برم این کار شدنی باشد، زیرا در شرایطی اینچنینی فروشنده به طور صریح می گوید ملک و یا زمینش را نمی فروشد و از طرق دیگر اقدام به فروش زمین و ملک خود می کند.

وی با بیان اینکه متأسفانه صاحبخانه به دروغ و به بهانه هایی چون دامادی پسرش و مواردی از این دست مستأجر را بیرون می کند زیرا نرخ اجاره بهای آن ملک در تورم فعلی 40 درصد افزایش یافته در حالی که ملک او به قیمت سال گذشته اجاره است، می گوید: هم صاحبخانه و هم مستأجر درست می گویند و حق با هر دوی آنها است؛ اما شرایط بسیار تأسف بار است و نیاز است که بیش از هر چیز مردم، همنوعان خود را درک کنند و به ویژه برای فرهنگسازی در میان کودکان این شهر و کشور سرمایه گذاری شود.

تلاش برای کاهش مقاومت صاحبخانه ها نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک یزد در گفتگو با خبرنگار بازار در مورد طرح قیمت گذاری زمین مناطق شهری و جدول بلوک بندی قیمت، می گوید: قطعأ نمی توان مالک را مجبور کرد که طبق دستور ما ملک خود را اجاره دهد و یا به فروش برساند اما هنگامی که قیمت ها لحاظ شود و به تدریج نرخ های هر منطقه شفاف باشد، مالکان نیز مجبورند تسلیم شوند و با قیمت های واقعی کنار بیایند.

محمدرضا دشتی نژاد، درباره دغدغه های فعالان بازار املاک می افزاید: در یزد شاهد هستیم که مقاومت صاحبخانه ها برای کاهش قیمت زیاد است و ما تا پیش از این، با هیچ دستوری نمی توانستیم مالک را به کاهش قیمت مؤظف کنیم، اما از این پس لازم است بسیج و توجه عمومی را برای فرهنگسازی در این خصوص به کار ببندیم.

به گفته وی، همواره به دنبال یک مصوبه قانونی بودیم که بتوانیم بر اساس آن قیمت ها را سامان دهیم و اکنون می توان با داشتن جدول بلوک بندی قیمت زمین در هر منطقه و قیمت سقف منطقه تا حدودی به این آرمان دست یافت.

همانطور که نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک یزد می گوید: تقسیم بندی مناطق شهری و قیمت گذاری آنها راهگشای کاهش حباب بازار مسکن خواهد بود و در این باره تغییر نگرش جامعه یزد به مرور زمان بسیار تأثیرگذار است این در حالی است که قرار نیست قیمت زمین به میزان قابل توجهی کاهش یابد، بلکه قیمت ها بر اساس آخرین معاملات در هر منطقه و بر اساس تورم سالانه و رشد منطقه، واقعی خواهد شد قانون تعادل یک کارشناس اقتصادی، گرانی زمین و ملک را بر طبق قانون تعادل تشریح می کند و می گوید: بر طبق قانون تعادل، همه چیز در جهان هستی به سمت تعادل می رود از سوی دیگر قانون تعادل روندهای آینده را مشخص می کند و اگر یک بازار بالا رود، دیگر بازارها نیز بر آن اساس افزایش می یابد تا به تعادل برسند.

یاسین هدایتی فر با بیان اینکه این قانون یکی از مهمترین قوانین فیزیک است.

برای مثال، هنگامی که در یک طرف فضا هوا گرم و طرف دیگر هوا سرد است، هوای سرد سعی می کند به سمت هوای گرم برود و بلعکس، می افزاید: پس از افزایش بازار ارز و طلا و بورس نوبت به بازار مسکن است و این بازار با فاصله چند ماه پس از دیگر بازارها به رشد چند برابری خواهد رسید.

وی بیان می کند: قانون تعادل در همه جا کار خودش را می کند و اگر بخواهیم از دور نگاه کنیم، قیمت زمین و ملک همواره تحت تأثیر قانون تعادل بوده اند.

مسئولان از ضرورت کنترل قیمت ها می گویند اما باید دید چه زمان بالاخره دست به کار شده و اقدامی در خور و ویژه برای این موضوع در دستور کار قرار خواهد گرفت.

تا آن موقع اما مردم یزد می مانند و این قیمت هایی که هر روز بر روی آسانسور سوار هستند آن هم آسانسوری که دکمه پایین ندارد.


کلید واژه ها: بازار - استان - بازار مسکن - دستگاه قضا - نخستین - سودجویان - زمین - مسکن - متخلف - متخلفان - دستگاه - مشاور املاک - اقدام - قیمت گذاری - قیمت زمین - قیمت - جدول - شهروندان - خوشحالی - شناسایی - التهاب - مقابله - اشتباه - افزایش - مناطق - اساسی - مختلف - اعلام - مرتبط - تکمیل

آخرین اخبار سرویس:
کرونا باعث سرعت بخشی به خدمات الکترونیک دولت شد

دلمه بادمجان تبریزی با تمام ریزه کاری ها برای خوشمزه شدن

استخدام کارشناس بازرگانی خانم در یک واحد تولیدی معتبر در مشهد

استخدام 3 ردیف شغلی در یک شرکت تولیدی معتبر در تهران

استخدام مدیر فروشگاه نان و شیرینی در تهران

اصلاحات در تایلند

استخدام کارشناس مالی و کارشناس آمار و برنامه ریزی در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت تولیدی - تحقیقاتی در تهران

مراسم گرامیداشت عملیات کمان 99 - همدان

دولت با تعیین نرخ ناعادلانه خودکفایی گندم را از بین نبرد

کرونا امید به زندگی را در جهان کاهش داد

استخدام سوپروایزر فروش در کارخانه معتبر بستنی در اهواز

استخدام فروشنده (حضوری) در فرآورده های لبنی دوشه آمل در اصفهان

استخدام کمک انباردار آقا در یک شرکت خصوصی در البرز

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق و مزایا در تهران

استخدام کارمند مالی و انباردار در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام مدیر IT از تهران جهت کار در شهرک صنعتی شکوهیه

استخدام کارشناس حسابداری و کارشناس حسابرسی داخلی در تهران

استخدام مدیر فروش با حقوق و مزایا در اصفهان

استخدام کارشناس ارشد فروش و بازاریابی در شرکت معتبر در تهران

نکات مهم در مورد تعویض روغن موتور خودرو

نقش بیمه ها در حذف ارز 4200 تومانی دارو

آمادگی فدرال رزرو آمریکا برای اقدامات ضدکرونایی بیشتر

فاصله 20میلیونی قیمت پرواز تهران استانبول

استخدام حسابدار با حقوق ثابت و بیمه در فارس

دو سیارک به اندازه اهرام مصر از کنار زمین می گذرند

استخدام کارشناس لجستیک در شرکت پترو پالایش مهان در تهران

استخدام مرچندایزر با مزایا در شرکت اصفهان شکلات در تهران

استخدام کارشناس ارشد فروش در گروه نرم افزاری پیوست در تهران

استخدام راننده جرثقیل آقا در یک شرکت معتبر در تهران

افزایش 63 تا 170میلیونی محصولات مدیران خودرو

استخدام کارشناس مکانیک در شرکت ساویس صنعت پارس در تهران

استخدام کارشناس صنایع آقا در یک شرکت معتبر در شرق تهران

استخدام منشی در یک شرکت معتبر در تهران

فال روزانه 99/07/01

اختصاص 253 میلیون تومان اعتبار برای کمک به دانش آموزان کرمانشاهی

یک کشته و 2 مصدوم در پی برخورد کامیون با سمند

استخدام کارگر ماهر یا نیمه ماهر تولید محصولات لبنی در تهران

استخدام مهندس صنایع آقا در صنایع بسته بندی تک ایران در تهران

استخدام تکنسین فنی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در استان تهران

استخدام کارشناس فنی برق تاسیسات آقا در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام بازرس کنترل کیفیت و کارشناس برنامه ریزی تولید در تهران

شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت حاضر در بورس 25 تا شدند

دلایل روشن ماندن چراغ ترمز دستی

بهترین دسته گل خوراکی جهان را مُفت می خرند

استخدام کارشناس فروش در نمایندگی فروش خودرو های خارجی در تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی، گرافیست حرفه ای در تهران

استخدام نیروی آقا جهت کار در بازار نوشت افزار در اصفهان

استخدام فروشنده آقا با حقوق ثابت وزارت کار و بیمه در البرز

استخدام کارشناس مرکز تماس خانم در مجموعه استاد بانک در تهران

استخدام کارشناس تولید محتوا و کارشناس ارشد فروش در تهران

استخدام مسئول دفتر مدیرعامل و کارشناس فروش در تهران

استخدام کارشناس تولید محتوا در شهرآهن گیتی گستر نوین در تهران

جذب 52 میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی

بهترین دسته گل خوراکی جهان را مُفت می خرند

استخدام سرپرست بازاریابی و فروش در گروه تولیدی عالیس در اصفهان

استخدام کارمند فروش خانم در شرکت کیفیت کالا زیبا در تهران

استخدام کارمند خانم در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام سرپرست منطقه ای فروش در گروه مبلمان یاتاش در تهران

استخدام کارشناس ارشد فروش و کارشناس فروش در تهران

استخدام کارشناس هوش تجاری (تحلیلگر داده) در تهران

شروع غذای کمکی، از چه سنی بهتره؟

قیمت تخم مرغ برای مصرف کنندگان 14 هزار و 500 تومان است

استخدام 6 ردیف شغلی در شرکت کویر موتور در تهران

استخدام مونتاژ کار قطعات SMD با حقوق توافقی در اصفهان

هیات ارزی چگونه به بازار ارز ایران کمک خواهد کرد؟

2 اشکال مهم طرح مجلس برای اصلاح قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی

اهدا دانایی در نی ریز

استخدام مدیر داخلی، فروشنده ، انباردار و کمک انباردار در شیراز

استخدام مدیر فروش ،سرپرست فروش ، ویزیتور در مشهد

استخدام مدیر عامل آقا در یک شرکت معتبر در استان تهران

تورم شهریورماه اعلام شد

تخم مرغ در صدر افزایش قیمت + جدول

اینفوگرافی/ خودرو یک ساله چقدر گران شد؟

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در شهرک ولیعصر

هیات ارزی چگونه به بازار ارز ایران کمک خواهد کرد؟

استخدام کارشناس نقشه کشی صنعتی در یک شرکت تولید کننده در تهران

استخدام 5 ردیف شغلی در شرکت صنایع چاپ و بسته بندی آسان قزوین

استخدام مدیر کنترل کیفیت و مدیر تحقیق و توسعه در قزوین

مقایسه هایما S5 با پژو 2008 + مشخصات فنی

استخدام 4 عنوان شغلی در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام کارشناس حسابداری صنعتی و کارشناس انبار در البرز

دست وپا زدن طلا در کانال 1800 با تعویق محرک مالی آمریکا

تعداد قربانیان کرونا در ترکیه به 7639 نفر افزایش یافت

راهکارهایی برای طراحی اتاق غذاخوری گرم و گیرا

اجرای طرح کارت اکرام و منزلت سالمندان در شیراز

ضریب نفوذ 107 درصدی تلفن همراه در ایران

عکس| موراتا رسما به یوونتوس پیوست

استخدام 6 عنوان شغلی در یک مجموعه در تهران

استخدام کارشناس برق در یک شرکت معتبر در تهران

روز جهانی بدون خودرو _ انزلی

پای خودرو به بورس باز می شود؟

استخدام بازاریاب تلفنی خانم با حقوق و مزایا در البرز

طرز تهیه فلافل سبزیجات کنجدی

استخدام کارگر بخش کنترل کیفی آقا در مشهد

استخدام بازاریاب آقا با حقوق ثابت و پورسانت در تهران

اصلاح قانون عملیات بانکی بدون ربا، اجتناب ناپذیر است

استخدام رییس حسابداری آقا در صنایع غذایی نیلو در تهران

استخدام کارشناس آزمایشگاه آقا از خراسان رضوی جهت کار در مرکزی

جدول نرخ گذاری نیاز بازار مسکن؛ مقابله با متخلفان و سودجویان

جدول نرخ گذاری نیاز بازار مسکن؛ مقابله با متخلفان و سودجویان