موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - قهرمانان آسيا - تيم فوتبال پرسپوليس - پاختاكور ازبكستان - خبرنگار عربستاني - بازيكن پرسپوليس - ديدار پرسپوليس - عليرضا جهانبخش - سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس - خبرگزاري ملي لبنان - هواي ناسالم براي همه گروه ها - مخابرات اصفهان - اشتغال جوانان - مشكين دشت - معدن نمك - جنگ جهاني - الكره العراقيه - موسسات نيكوكاري - آيت الله العظمي صافي گلپايگاني - ولز - موجود زنده - استانداري ذي قار

مطالب مرتبط:
کرونا فرصتی برای مقاوم سازی مدارس/ شروع استانداردسازی 5 هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان
کرونا فرصتی برای مقاوم سازی مدارس/ شروع استانداردسازی 5 هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان
وضعیت تخصیص سرانه بهداشتی مدارس/تفاوتی در برگزاری کلاس های درس در مدارس دولتی و غیردولتی نیست
افتتاح هزار کلاس درس ، امسال در سیستان و بلوچستان
وضعیت تخصیص سرانه بهداشتی مدارس/تفاوتی در برگزاری کلاس های درس در مدارس دولتی و غیردولتی نیست
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 12:352020-08-14اجتماعي

جزییات بودجه 6 هزار میلیاردی سازمان نوسازی مدارس/ افتتاح 8 هزار کلاس درس جدید تا 15 شهریور


رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در 6 ماهه اول سال حدود 8 هزار کلاس درس را تحویل می دهیم که این 1422 پروژه با زیربنای حدود یک میلیون مترمربع است و برای 6 ماهه دوم سال هم برنامه ریزی کردیم که 6800 کلاس درس در قالب 1065 پروژه با زیربنای 900 هزار مترمربع تحویل دهیم.

- خبرگزاری فارس ـ گروه آموزش و پرورش: به مناسبت روز خبرنگار، مهراله رخشانی مهر رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از خبرگزاری فارس بازدید کرد.

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سال 1354 به منظور احداث، توسعه، ترمیم و نوسازی ساختمان  مدارس، تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز آنها و نیز تعیین معیارها و استانداردهای مطلوب فضاهای آموزشی و پرورشی، در وزارت آموزش و پرورش" تأسیس شد و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به عنوان بازوی عمرانی، عهده دار ساخت و تأمین فضاهای آموزشی و پرورشی در سراسر ایران اسلامی و خارج از کشور، شد.

در این بازید، رخشانی مهر به پرسش خبرنگار فارس در خصوص وضعیت ایمنی مدارس، بخاری ها و بودجه سازمان نوسازی مدارس کشور پاسخ داد.

  * وضعیت بودجه سازمان نوسازی مدارس کشور در سال 99 چگونه است؟ و بعد از گذشت 5 ماه، چقدر اعتبار محقق شده و توانستید دریافت کنید؟  در قانون بودجه، دو بخش درباره منابع اعتباری هر دستگاه داریم؛ یکی ردیف های اصلی است که در پیوست یک قانون می آید و دیگری در ردیف های متفرقه است.

ما در ردیف های اصلی 3800 میلیارد تومان عدد مصوب داریم که از این میزان حدود 3200 میلیارد تومان را سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرده است.

معمولا سازمان برنامه و بودجه در شروع هر سال 15 یا 20 درصد منابع یک دستگاه را بر می دارد و برای موضوع توازن به منابع استانی ابلاغ می کند؛ تخصیص 3200 میلیارد تومان را کامل دادند و به خزانه فرستادند که تا این زمان 2 هزار میلیارد تومان را خزانه تخصیص داده است؛ 1200 میلیارد تومان مانده است که به محض تأمین منابع در خزانه، این میزان را پرداخت می کنند و نگرانی از بابت تأمین این 1200 میلیارد تومان باقیمانده نداریم.

   در ردیف های اصلی 3800 میلیارد تومان عدد مصوب داریم که از این میزان حدود 3200 میلیارد تومان را سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرده است.

در ردیف های متفرقه، حدود 1400 میلیارد تومان داریم که دستورات آن را از رییس سازمان برنامه و بودجه و مجموعه مدیران ارشد آن گرفتیم و به بدنه کارشناسی برای اقدام رسیده است و سازمان برنامه و بودجه فعلا تخصیص دومی به هیچ دستگاهی نداده است و منتظرند تا این تخصیص مرحله اول تمام شود و بعد تخصیص منابع دوم را به جریان بیندازند.

  امیدوارم که ان شاءالله 1400 میلیارد تومان دوم را هم بدهند تا در مجموع عدد ما بین ردیف های اصلی و ردیف های متفرقه، 4600 میلیارد تومان شود.

  البته ردیف دیگری نیز داریم که سهم ما از عوارض گاز است که بیش از 1000 میلیارد تومان عدد مصوبش است که 630 میلیارد تومان قرار است از طرف شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در اختیار سازمان قرار بگیرد که مقدماتش فراهم شده و تفاهم نامه آن بسته شده است و به محض اینکه همکاران ما در استان ها قراردادهایشان را ببندند، منابع مالی متناسب با کارکرد در اختیارشان قرار می گیرد.

در حدود 400، 500 میلیارد تومان سهم داریم که هدفمندی یارانه ها باید بدهد که تاکنون چیزی پرداخت نکرده است.

مذاکرات آن را انجام دادیم که امیدواریم تأمین شود.

سهم ما از اعتبارات گاز به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها واریز می شود که باید به ما برگردانند.

  * چیزی حدود 6 هزار میلیارد تومان می شود؟ بله بیش از 6 هزار میلیارد تومان می شود چرا که برخی منابع جزیی تر را نگفتم به عنوان مثال مالیات بر ارزش افزوده یا عوارض سیگار داریم که منابع ملی بیش از 6 هزار میلیارد تومان می شود و در کنار آن، منابع استانی هم داریم.

* رعایت شود یعنی گروهی از تجمعات و کم کردن نیروی انسانی در محل پروژه است که طبیعتا روند پروژه را کند می کند ولی متناسب شرایط، انجام کار تنظیم شد یعنی وقتی جنس کار یدی و منابع انسانی بود، سرعت کار کمتر شد و جایی که نیاز به نیروی انسانی کمتری بود، سرعت کار را بیشتر کردیم که بتوانیم زمان را جبران کنیم.

به هر حال در شروع سال 99 به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها تعهد دادیم که 14 هزار کلاس درس را تحویل دهیم و ان شاءالله این تعداد کلاس درس را در طی سال 99 تحویل آموزش و پرورش استان ها تحویل خواهیم داد.

* تا 15 شهریور چه تعداد کلاس درس آماده تحویل می شود؟ در 6 ماهه اول سال حدود 8 هزار کلاس درس را تحویل می دهیم که این 1422 پروژه با زیربنای حدود یک میلیون مترمربع است و برای 6 ماهه دوم سال هم برنامه ریزی کردیم که 6800 کلاس درس در قالب 1065 پروژه با زیربنای 900 هزار مترمربع تحویل دهیم.

سال گذشته هم 14 هزار کلاس درس تحویل دادیم اما تفاوت این تعداد کلاس با تعداد کلاس هایی که سال قبل تحویل دادیم، در این است که مشاعات بیشتری دارند و زیربنای هر کلاس بیشتر است به عبارت دیگر نمازخانه، فضاهای آزمایشگاهی و سال های ورزشی بزرگتر و بیشتری دارند.

یعنی اگر بخواهید عملکرد امسال را با سال قبل مقایسه کنید، باید زیربنای پروژه های تحویلی را با هم مقایسه کنید.

  * درباره نگهداری از تجهیزات مدارس در زمان هایی که مدارس باز است یا مانند دوران کرونا" که تعطیل بود با چه کسی است؟ موضوع تعمیر و نگهداری مدارس، داستان ادامه دار و غصه پرغصه هست و سالیان سال هم راجع به آن بحث شده بود؛ خوشبختانه برنامه زیرنظام فضا و تجهیزات و سند تحول آموزش و پرورش، تکلیف ما را در این خصوص روشن کرده است.

در 6 ماهه اول سال حدود 8 هزار کلاس درس را تحویل می دهیم که این 1422 پروژه با زیربنای حدود یک میلیون مترمربع است و برای 6 ماهه دوم سال هم برنامه ریزی کردیم که 6800 کلاس درس در قالب 1065 پروژه با زیربنای 900 هزار مترمربع تحویل دهیم بر این اساس، نگهداری تجهیزات و ساختمان و تعمیرات جزیی در بناها، مسؤولیتش بر عهده ادارات کل آموزش و پرورش و انجام تعمیرات اساسی، مسؤولیتش بر عهده اداره کل نوسازی مدارس استان هاست.

البته این موضوع به استان ها ابلاغ نشده بود اما وزیر آموزش و پرورش، ابلاغ کرد و شرح وظایف هر یک را مشخص کرد.

انصافا همکاران ما در مدارس، همکاران دلسوزی هستند و اموال مدرسه را مانند اموال خودشان می دانند و هم تلاش خود را برای نگهداری می کنند؛ نمونه آن را در سیل دیدم که در آن ایام، سرایدار و مدیر مدرسه، تجهیزات الکترونیکی مدارس را جابجا کرده بودند و رسیدگی کرده بود.

* شما یک بار مدرسه را تجهیز کرده و تحویل می دهید؛ اگر چند سال بعد مدرسه نیاز به تجهیزات داشته باشد، آیا توسط سازمان نوسازی مدارس کشور تأمین می شود؟ در شرح وظایف ما این است که مدرسه را بسازیم، کامل تجهیز کنیم و تحویل اداره کل آموزش و پرورش دهیم؛ تجهیزات جایگزین بر عهده ما نیست و بر عهده معاون پشتیبانی منطقه است ولی چون می دانیم که ممکن است منابع مالی شان کفاف ندهد، هر جا که در توانمان بوده و منابع مالی ما اجازه داده است، کمک کردیم.

  * نکته دیگر، بحث ایمنی مدارس است؛ در سال های گذشته بحث ایمنی مدارس خیلی مطرح شد.

حتی رییس اسبق سازمان نوسازی مدارس کشور از این مدارس به عنوان بمب ساعتی به کار می برد؟ تا کنون چه اقداماتی انجام شده است؟ سال 82 حدود 70 درصد مدارس تخریبی بود و با تلاش همکاران سازمان و آموزش و پرورش، از محل ذخیره ارزی اعتباری پرداخت شد و امروز 30 درصد مدارس، فرسوده است.

البته رهبر معظم انقلاب هم بر اهمیت مدرسه سازی و ایمن سازی مدارس تأکید کردند.

  در بهترین شرایط و در پیک ساخت و ساز عمرانی، گزارش معاونت های عمرانی آموزش و پرورش، 24 هزار کلاس درس در یکسال تحویل شده است و این در حالیست که ما هم سال گذشته 14 هزار کلاس و امسال هم 14 هزار کلاس درس تحویل می دهیم.

   مشکل سیستان و بلوچستان، البرز، آذربایجان غربی، تهران، کرمان، خراسان رضوی، کمبود سرانه فضاهای آموزشی است البته عمده 14 هزار کلاس درسی در مناطقی بوده است که مهاجرت و رشد جمعیت بالاست به عبارت دیگر ایجاد فضاهای جدید است و بخش کوچکی از 14 هزار کلاس درس مربوط به مدارسی هستند که نیازمند تخریب و بازسازی هستند چرا که یکدفعه شهرک های جدید مانند مسکن مهر ایجاد می شود و باید در این شرایط زیرساخت های آموزشی فراهم شود.

بنابراین مشکل سیستان و بلوچستان، البرز، آذربایجان غربی، تهران، کرمان، خراسان رضوی، کمبود سرانه فضاهای آموزشی است یعنی سرانه این استان ها به همراه چند استان دیگر که در مجموع 10 استان می شوند، زیرخط میانگین است و ما انرژی و تمرکزمان را برای بالابردن سرانه فضای آموزشی این 10 استان گذاشتیم و هدفگذاری کردیم که این را به خط میانگین برسانیم کمااینکه قبلا استان کردستان جزو این استان ها بود که سرانه آن بالای این خط میانگین رفت و هدفگذاری درباره اش انجام شد.

  * با این توضیحات، اگر ما 16 میلیون دانش آموز داشته باشیم در صورتی که حادثه ای مانند زلزله در زمان حضور دانش آموزان در مدرسه بیفتد، جان 5 میلیون دانش آموز در معرض خطر است؟ این آمار را دقیقاً ندارم و نمی توانم آمار بگویم ولی در این 30 درصد مدارسی که فرسوده است، تعداد قابل توجهی دانش آموز تحصیل می کنند که اگر خدای ناکرده زلزله در زمان حضور دانش آموز در مدرسه اتفاق بیفتد، می تواند اتفاقات پیش بینی نشده بیفتد.

بنا بر تجربه ای که در زلزله های مختلف اهر، ورزقان و کرمانشاه داشتیم، مدارس قدیمی ما هم عملکردشان بر اثر آیین نامه زلزله است.

یعنی وقت ها زلزله آمد، هیچکدام از مدارس ما آوار نشد و سقف هیچکدام از مدارس در مناطق زلزله زده نریخت اما ترک هایی داشت که امکان استفاده از مدرسه را نمی داد و البته رسالت یک مدرسه در برابر زلزله باید همین باشد و نباید سقف یک مدرسه آوار شود.

* خبری داده بودید که مدارس خشت و گلی جمع می شود ولی در فضای مجازی عکس های منتشر می شود که برخی مدارس خشت و گلی هنوز هست، ماجرا چیست؟ مدرسه خشت و گلی، مدرسه ای است که از خشت و گل ساخته شده باشد؛ ما 1006 کلاس درس خشت و گلی داشتیم که همه جمع شد که بیشترین آن در سیستان و بلوچستان بعد کرمان و یزد بود.

  الان مدرسه خشت و گلی در هیچ کجای کشور نداریم و آنهایی هم که به جایش مدرسه ساختیم، تخریب کردیم تا دوباره از آن استفاده شود ولی بعضی جاها مدارس خشت و گلی را نگه داشتند یا شاید خانه خشت و گلی را اجاره کردند تا ما را برای ساختن مدرسه تحت فشار قرار دهند.

توصیه مان به رؤسای مناطق و آموزش و پرورش که از این کارها نکنند؛ مستقیم به ما مراجعه کنند که ما در فلان منطقه مدرسه می خواهیم، ما برایشان انجام می دهیم.

البته تصورم از تصاویر مدارسی که منتشر می شود درباره مدرسه سنگی است.

ما در مناطق عشایری مدرسه سنگی داریم که در مناطقی از چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و خوزستان هست که برنامه ریزی می کنیم تا حد زیادی آن را کاهش دهیم.

* درباره مدارسی که سرویس بهداشتی شان تخریب شده است، چه اقداماتی انجام دادید؟ خیلی وقت است که موضوع سرویس های بهداشتی مدارس مطرح است.

در برخی مناطق، سرویس مدارس خراب شده و چون بودجه نداشتند، تعمیر نکردند.

در سال گذشته دو طرح پیشنهاد کردیم که یکی ایجاد دیوار محوطه برای مدارسی که دیوار محوطه ندارند و دیگری احداث سرویس بهداشتی برای مدارس فاقد سرویس بهداشتی بود که طرح احداث سرویس بهداشتی در مدارس فاقد سرویس بهداشتی پذیرفته شد و بابت آن فکر می کنم حدود 54 میلیارد تومان اعتبار گذاشتند که بین استان ها توزیع شد و متناسب با مباحث فنی سرویس بهداشتی و اعتبار، در حال احداث هستند.

البته این تعمیرات بر عهده ادارات پشتیبانی ادارات کل آموزش و پرورش استان هاست.

* ممنون که در این گفت وگو شرکت کردید.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: آموزش و پرورش - نوسازی - مدارس کشور - خبرگزاری فارس - مدارس - سازمان - کلاس درس - رییس سازمان - توسعه - آموزش - پرورش - خبرگزاری فارس بازدید - وزیر آموزش و پرورش - هزار - خبرگزاری - مترمربع - فضاهای آموزشی - انقلاب اسلامی - کشور - کلاس - معاون عمرانی - برنامه ریزی - پروژه - 6 ماهه - تحویل - رخشانی مهر - میلیاردی - حدود - رییس - فارس

آخرین اخبار سرویس:
آسمان ابری طی روز پنج شنبه در اردبیل

شکر در خدمت عسل

شبی با مرزداران لرستانی

استخدام کارشناس آموزش خانم در موسسه گفت و شنود در تهران

فرونشست زمین مشکل مهم «ورامین»

فرونشست زمین مشکل مهم «ورامین»

بارش نخستین برف پاییزه در ارتفاعات خوزستان

معرفی 260 متخلف زیست محیطی در اردبیل به مراجع قضایی

تربیت 452 حافظ کل قرآن در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س)

استخدام منشی تلفنی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام سرپرست حسابداری آقا در یک شرکت دارویی معتبر در تهران

پژوهشگران قرآنی فارس برای ارائه روش های مطلوب حفظ فراخوانده شدند

بلیعده شدن تخم پرنده توسط یک مار

استخدام منشی مدیر کارخانه خانم با مزایا در تهران

استخدام منشی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

برنامه های درسی پنجشنبه 10 مهر شبکه های آموزش ، چهار و قرآن

استخدام ادمین پیج اینستاگرام، گرافیست ماهر، منشی در تهران

برنامه های درسی پنجشنبه 10 مهر شبکه های chr(034)آموزشchr(034)، chr(034)چهارchr(034) و chr(034)قرآنchr(034)

چرا نصف کنکوری ها قید دانشگاه را زدند؟

شیادانی که کلاه معلمان و دانش آموزان را برمی دارند!

استخدام مهندس کامپیوتر آقا با حقوق و مزایا در تهران

برنامه های درسی پنجشنبه 10 مهر شبکه های آموزش ، چهار و قرآن

«بهشت تخریب» روایتی از خاطرات مرتضی نادر محمدی

استخدام حسابدار خانم در شرکت صنایع الیاف زاگرس پیمان در مشهد

استخدام کارمند فروش در انتشارات مشاوران آموزش در تهران

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان پنجشنبه 10 مهر

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان پنجشنبه 10 مهر

فیلم| حال ناخوش شهر اکسیژن

تغییر ساعت طرح ترافیک تهران صحت دارد؟

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 10 مهر

جدول پخش مدرسه تلویزیونی پنجشنبه 10 مهر

نخستین برف پاییزه ارتفاعات خوزستان را سفیدپوش کرد

طرح های هادی برخی روستاها نیاز به بازنگری دارد

چگونه محیط زیست خود را با خرید بلیط قطار حفظ کنیم؟

100 باسکول سنگین در لرستان مورد آزمون دوره ای قرار گرفتند

استخدام منشی خانم در گروه صنعتی سوداد در تهران

مدرسه تلویزیونی ایران؛ برنامه های درسی پنجشنبه 10 مهر

نخستین برف پاییزه ارتفاعات خوزستان را سفیدپوش کرد

انواع کلاهبرداری ها به بهانه شبکه شاد!

نخستین برف پاییزی ارتفاعات خوزستان را سفیدپوش کرد

نخستین برف پاییزه ارتفاعات خوزستان را سفیدپوش کرد

راه اندازی مشاوره تلفنی در دادگستری اصفهان

فعلا پاییز قصد سرد شدن ندارد/ هفته آینده هم منتظر باران نباشید

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دروس دانش آموزان برای روز پنجشنبه 10 مهر 99

ویروس کرونا برای لحظه ای علم آموزی و توسعه دانش را در ایران متوقف نکرد

استان ایلام هیچ زائری را نمی پذیرد

نماهنگ | چه فراقی

آذربایجان غربی| کمبود منابع و اعتبارات سبب تاخیر در اجرای پروژه شمس تبریزی شده است

با مجوز راهور، تردد ناوگان حمل پسماند شبانه روزی انجام می شود

برنامه های درسی پنجشنبه10 مهر شبکه های آموزش، چهار و قرآن

نشست شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد

نخستین برف پاییزه ارتفاعات خوزستان را سفیدپوش کرد

رییس سازمان مدیریت بحران تهران هشدار داد: زلزله بزرگی در انتظار تهران است

نخستین برف پاییزه ارتفاعات خوزستان را سفیدپوش کرد

حاجی میرزایی: ارتباط راهبردی خانه و مدرسه، ضرورتی اجتناب ناپذیر است

اعلام جدول برنامه های آموزش تلویزیونی پنجشنبه 10 مهر

کاپ در آموزش مجازی مدارس شمال تهران قرار گرفت

رودی به قدمت یک تمدن

70 درصد مدارس زنجان در شرایط کرونایی فعالیت مناسبی دارند

سامانه شاد

حاجی میرزایی: ارتباط بین خانه و مدرسه یک موضوع راهبردی و ضرورتی اجتناب ناپذیر است

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 10 مهر 99/ فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

فعلا پاییز قصد سرد شدن ندارد/ هفته آینده هم منتظر باران نباشید

جوی پایدار پیش بینی هواشناسان

مجوزی برای مراکز بزرگ نگهداری سالمندان در اصفهان صادر نمی شود

استخدام نیروی خدماتی آقا (آبدارچی، نظافتچی) با مزایا در تهران

استخدام نیروی خدماتی خانم در شرکت پویا فناوران یسان در تهران

جدول پخش دروس دانش آموزان پنجشنبه 10 مهر

نقش آفرینی زنان ایران در دوران دفاع مقدس

انگلیسی به زبان ساده درس پنجاه و نهم

تقدیر ریاست آموزش و پروش شهرستان شهریار از معاون و کارکنان شعبه شهریار موسسه اعتباری ملل

زخم عروسک ها

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش پنجشنبه 10 مهر

مرمت دیوار نگاره های کاخ چهل ستون

بسیج در تحقق سند تحول بنیادین یاری گر آموزش و پرورش است

تصاویری از سالمندان در پیاده روی اربعین به سوی کربلا

بهبود نگهداشت شهر

مشکلات مرکز شبانه روزی پسران سمنان بررسی شد

برنامه بسیج برای کمک به سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش

جدول پخش برنامه های مدرسه تلویزیونی از شبکه آموزش پنجشنبه 10 مهر

کرونا استفاده از ناوگان حمل ونقل عمومی در تبریز را کاهش داد

چرا آسفالت خیابان ها استاندارد نیست؟

برنامه های درسی پنج شنبه 10 مهر شبکه های آموزش، چهار و قرآن

طرح های ترافیکی شهر قم با پیشرفته ترین نرم افزار در دنیا شبیه سازی می شود

برگزاری هفته ملی کودک در فضایی مجازی

ساعت طرح ترافیک تهران تغییر نمی کند

سرپرست فرمانداری ویژه بروجرد: معلم و دانش آموز داریم که به بیماری کرونا مبتلا شده اند/ 20 درصد مدارس پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند

طرح زوج و فرد در اصفهان لغو می شود

ارائه خدمات اداری به افراد فاقد ماسک تخلف است/4300 کرونایی بستری در تهران داریم

رونمایی از سامانه شفافیت شهرداری اهواز

اخذ مجوز برای تبدیل وضعیت 73هزار نفر از فرهنگیان

مدیرکل سابق آموزش و پرورش قم درگذشت

نصب نخستین برف سنج اتوماتیک در منطقه 5

خسارت تند باد شدید به عشایر زیلایی

ترافیک سنگین در محور کرج - چالوس

15 میلیارد ریال برای تامین اقلام بهداشتی مدارس خراسان شمالی ابلاغ شد 

2 برادر بر اثر صاعقه در شوش فوت کردند

اولین همایش استانی فیزیک در ایلام برگزار می شود

افزایش ثبت نام کلاس اولی ها نسبت به سال گذشته

2 برادر بر اثر صاعقه در شوش فوت کردند

جزییات بودجه 6 هزار میلیاردی سازمان نوسازی مدارس/ افتتاح 8 هزار کلاس درس جدید تا 15 شهریور

جزییات بودجه 6 هزار میلیاردی سازمان نوسازی مدارس/ افتتاح 8 هزار کلاس درس جدید تا 15 شهریور