مطالب مرتبط:
استقبال پمپئو از توافق عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی
واکنش های جهانی به توافق امارات-رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط
جزییات توافق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی
واکنش نتانیاهو به توافق عادی سازی روابط امارات و رژیم صهیونیستی
، امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط توافق کردند
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 24 مرداد 1399 ساعت 01:202020-08-13بين الملل

توافق عادی سازی رژیم صهیونیستی و امارات/قطار عادی سازی روابط ابوظبی با تل آویو از کی شتاب گرفت؟


امارات متحده عربی از سال 2011 با هدف جلوگیری از سرایت خیزش های مردمی در کشورهای عربی دست به دامن تل آویو شده و روند عادی سازی روابط با این رژیم را گسترش داد.

- "، مرکز مطالعاتی باحث در گزارشی مفصل به بررسی ابعاد پیچیده مناسبات رژیم صهیونیستی و حکومت امارات متحده عربی پرداخته و ابعاد این مناسبات را بر ملا کرده است.

در این گزارش در ابتدا به اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سال 2015 اشاره شده است که از تحول استراتژیک در رویکرد عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و به ویژه امارات خبر می دهد و می گوید: عرب ها به گونه ای گرد ما جمع شده اند که در طول زندگی خودم انتظار آن را نداشتم.

، البته امارات متحده عربی سعی می کرد وجود مناسبات دیپلماتیک رسمی با تل آویو را تکذیب کند، اما ناگفته پیداست که تحولات شگرفی در روند این مناسبات به وجود آمده بود.

گرچه حضور تیم ورزشی رژیم صهیونیستی در رشته جودو در مسابقات امارات در سال 2011 را نمی توان نقطه ابتدایی عادی سازی روابط این شیخ نشین با رژیم صهیونیستی دانست، اما اهمیت این اتفاق در آن بود که در همان زمان سرویس جاسوسی موساد، عملیات ترور محمود المبحوح یکی از رهبران جنبش حماس را در هتلی در دبی پایتخت اقتصادی امارات انجام داد.

در پی این تحولات، روند عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با امارات به حدی رسید که مارک اشنایر خاخام صهیونیست آمریکایی در گفتگو با روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در فوریه سال 2018 تأکید کرد که برقراری هیئت های دیپلماتیک میان امارات متحده عربی و اسراییل تنها به زمان نیاز دارد و دولت ابوظبی توجه ویژه ای به گسترش مناسبات با تل آویو دارد و تمامی عناصر داخل این دولت مناسبات مذکور را یکی از مهم ترین اولویت های خود قلمداد می کنند.

اهمیت اظهارات این خاخام صهیونیست آمریکایی تبار هنگامی افزایش پیدا می کند که وی در دسامبر سال 2018 به عنوان مشاور ویژه مرکز جهانی حمد در همزیستی مسالمت آمیز انتخاب شد.

ریاست این مرکز به عهده شیخ خالد بن خلیفه آل خلیفه یکی از افراد خاندان پادشاهی بحرین است.

قطار عادی سازی روابط رژیم ابوظبی با تل آویو در شرایطی سرعت گرفت که خیزش های مردمی عربی آغاز شده بود، خیزش هایی که ابوظبی آن را تهدید استراتژیک برای حکومت های استبدادی و موروثی حاشیه خلیج فارس قلمداد می کرد و از همان روز اول دشمنی خود با این خیزش ها را اعلام کرده بود، لذا به نظر می رسد امارات طرح همکاری استراتژیک با رژیم صهیونیستی را برای جلوگیری از ورود این خیزش ها به کشور خود آغاز کرد تا بتواند از سرایت دامنه اعتراضات مردمی به داخل امارات جلوگیری کند.

این موضوع را گزارش سایت میدل ایست مانیتور انگلیس نیز در 3 اکتبر سال 2017 مورد اشاره قرار داده تأکید کرد که طرح امارات مبتنی بر گسترش مناسبات با مراکز مطالعاتی آمریکا بود که از اسراییل حمایت می کردند.

ابوظبی همچنین تلاش کرد کانال های ارتباطی محرمانه خود با تل آویو را فعال کند تا بتواند جلوی گسترش انقلاب های مردمی به خاک خود را بگیرد.

این کشور همچنین مواضعی تند ضد گروه های اسلام گرای منطقه در پیش گرفت.

یکی از این مراکز که ابوظبی مناسباتی قابل توجه را با آن آغاز کرد، مؤسسه آمریکایی دفاع از دموکراسی بود که یک مؤسسه فکری حامی اسراییل و نومحافظه کاران در آمریکا به شمار می رود و تأثیری قابل توجه بر دولت دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دارد.

از مهم ترین دستور کارهای مؤسسه مذکور مانع تراشی در روند قدرت گیری ایران در ورود به شبکه های تجاری کشورهای بزرگ در دنیا است.

به این ترتیب بود که نام یوسف العتیبه سفیر امارات در واشنگتن به عنوان مهندس این طرح مطرح شد و وی به عنوان یکی از عناصر مطرح در استراتژی جدید ابوظبی مورد توجه قرار گرفت.

این موضوع را اطلاعات درز پیداکرده در سایت ویکی لیکس نیز مورد توجه قرار داد.

مکاتباتی که در این دوره صورت می گرفت از تمایل امارات برای عادی سازی سریع روابط با رژیم صهیونیستی و ایجاد مناسبات مستحکم ابوظبی با لابی مورد حمایت تل آویو در واشنگتن حکایت داشت تا امارات بتواند از حمایت تل آویو در طرح های منطقه ای خود در دو عرصه دشمنی با انقلاب های مردمی و تقابل با ایران و متحدانش بهره برداری کند.

به نظر می رسد محور مذاکرات دیدار صورت گرفته بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات که در سپتامبر سال 2012 به صورت محرمانه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد صورت گرفت نیز همین بوده است.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص العتیبه نیز در این دیدار وزیر خارجه امارات را به پارکینگ زیرزمینی خودروها در هتل محل اقامت نتانیاهو همراهی کرد و با او بود.

این صحنه درست شبیه صحنه ای بود که شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی در حاشیه کنفرانس ورشو در فوریه سال 2019 تصویربرداری کرد.

این فیلم یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان را نشان می داد که از پارکینگ هتل به سمت بنیامین نتانیاهو در حال حرکت بود.

در سال 2015 مناسبات امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی به سطوح دیپلماتیک رسید و امارات به نفع عضویت رژیم صهیونیستی در کمیته استفاده از جو زمین برای اهداف مسالمت آمیز وابسته به سازمان ملل متحد رأی داد.

همزمان با این اتفاق رژیم صهیونیستی نیز هیئت نمایندگی دیپلماتیک خود در آژانس بین المللی انرژی های تجدیدپذیر در ابوظبی را افتتاح کرد تا اولین دفتر نمایندگی خود در امارات را به دست آورد.

در سال 2017 روند همکاری های استراتژیک میان امارات و رژیم صهیونیستی به شکلی بی سابقه گسترش پیدا کرد و ابوظبی پروژه انتقال فناوری رصد و جاسوسی اسراییلی به مالکیت خود را پذیرفت.

پیگیری مطالب رسانه های عبری زبان نشان می دهد که همکاری و هماهنگی امنیتی محرمانه و مستحکمی میان ابوظبی و تل آویو شکل گرفته است که هدف اساسی آن از بین بردن موانع پیشِ روی رژیم صهیونیستی در روند مبارزه با گروه های مقاومت فلسطین از جمله حماس و جنبش های اسلام گرای منطقه و حتی دولت های حامی آرمان فلسطین است.

با وجود ملاحظاتی که ابوظبی در زمینه روابط مخفیانه خود با رژیم صهیونیستی طی چند دهه گذشته داشته و این روابط را به رسانه ها درز نمی داده است، اما رسانه های صهیونیستی طی سال های اخیر ماهیت پشت پرده این روابط را روشن کرده اند تا بتوانند کشورهای عربی بیشتری را به روند عادی سازی روابط با اشغالگران بکشانند، این در حالی بود که مدتی بعد رسانه های ابوظبی نیز نگارش برخی مطالب در این زمینه را آغاز کردند.

روزنامه نشنال که در ابوظبی منتشر می شود، به نقل از انور قرقاش وزیر مشاور دولت در امور مسائل خارجی نوشت که تصمیم کشورهای عربی در عدم همگرایی با اسراییل یک تصمیم بسیار اشتباه بوده است.

قرقاش پیش بینی کرد که همگرایی میان کشورهای عربی و اسراییل از طریق امضای توافقنامه های دوجانبه کوچک و دیدارهای متقابل افزایش پیدا کند.

شبکه 13 تلویزیون عبری زبان صهیونیستی البته گزارش داد که ائتلاف اسراییلی - اماراتی از حدود بیست سال قبل آغاز شده و شامل همکاری های امنیتی، دیپلماتیک و اقتصادی گسترده ای بوده که بخش اعظم آن محرمانه باقی مانده است.

این گزارش تاکید کرد که مناسبات میان ابوظبی و اسراییل بعد از بحران به وجود آمده در نتیجه ترور محمود المبحوح افزایش پیدا کرد، چرا که ابوظبی تنها به تعهد اسراییل برای عدم تکرار چنین حوادثی در این کشور بسنده کرد.

ابوظبی همچنین از برگزاری کارگاه اقتصادی معامله قرن در بحرین که به عنوان پیش زمینه ای برای اجرای این معامله بود و از سوی فلسطینی ها مورد تحریم قرار گرفته بود، استقبال کرد.

ادعای ابوظبی این بود که علت مشارکت این کشور در کارگاه منامه حمایت از اقتصاد و آینده فلسطینی ها است.

این در حالی بود که تمامی گروه های فلسطینی حضور در این کارگاه را به کلی تحریم کرده بودند.

این شبکه تلویزیونی صهیونیستی به نقل از دیپلمات های غربی و عرب گزارش داد که بعد از امضای توافق هسته ای کشورهای غربی با ایران، بنیامین نتانیاهو تماس های تلفنی محرمانه ای را با محمد بن زاید وزیر خارجه امارات انجام داد.

محور این گفتگوها هماهنگی در خصوص این توافق و تلاش برای ایجاد فعالیت سیاسی منطقه ای ضد آن بود.

در نیمه اول سال 2019 دفتر نخست وزیر اسراییل یک کلیپ ویدئویی را منتشر کرد که عبدالله بن زاید در آن مدعی شده بود اسراییل برای دفاع از خود در برابر خطر ایران حق دارد.

این کلیپ البته چند ساعت بعد حذف شد.

شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز در سال 2019 فاش کرد که آوی گبای رهبر حزب کار رژیم صهیونیستی در اوایل نوامبر 2018 سفری محرمانه به ابوظبی داشته و در جریان این سفر با مسئولان ارشد امارات دیدار کرده است.

محور این دیدار ها مناقشه فلسطینی- صهیونیستی، معامله قرن و اوضاع سیاسی در سرزمین های اشغالی بوده است.

منابع مطبوعاتی همچنین از دیدار یوسف العتیبه سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن با شکیب شنان یکی از اعضای سابق کنیست(پارلمان) رژیم صهیونیستی خبر دادند.

در این دیدار که به مدت یک ساعت کامل برگزار شد، طرفین بر تقویت مناسبات فرهنگی بین دو کشور تاکید کردند.

در همین زمان بود که روزنامه صهیونیستی هاآرتص از چندین مرتبه فرود یک هواپیمای اماراتی در فرودگاه بین المللی بن گوریون در تل آویو خبر دادند که احتمالاً یکی از شخصیت های مطرح سیاسی را حمل می کرد که برای مداوا به سرزمین های اشغالی سفر کرده بود.

همچنین گفته شده که سلطان بن سلیم رییس موسسه جهانی بنادر دبی برای تقویت مناسبات دو جانبه در زمینه تجاری به سرزمین های اشغالی سفر کرده است.

روزنامه مذکور در همین رابطه نوشت که برای اولین بار است که اسراییل نمایندگی رسمی برای خود در دبی ایجاد کرده است.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز در این رابطه گزارش داد که اسراییل از نمایندگی دیپلماتیک خاموش خود در دولت امارات بهره برداری می کند.

روزنامه مکور ریشون هم در گزارشی طولانی از سفر یهودا سیرنا خاخام یهودی که به صورت آزادانه در ابوظبی به گشت و گذار پرداخته بود، گزارشی تهیه کرد.

او در این سفر از نمادهای رسمی و علنی یهودی نظیر کلاه مخصوص یهودیان استفاده کرده بود.

وی در ژانویه سال 2010 و همزمان با ترور محمود المبحوح این سفر را انجام داده و در جریان این سفر گفت که امارات تاریخ یهودی نداشته، اما الان این تاریخ آغاز می شود.

همچنین در اکتبر گذشته وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای مشارکت در کنفرانس مربوط به سازمان ملل متحد به امارات سفر کرده و در جریان این سفر هدف خود از این بازدید را ارتقاء مناسبات تل آویو با کشورهای حاشیه خلیج فارس و تحقق عادی سازی علنی روابط عنوان داشت.

وی تاکید کرد که در جریان این سفر با یک مسئول ارشد اماراتی دیدار کرده و با او به توافق های خوبی دست پیدا کرده است.

این سفر بعد از آن انجام شد که روزنامه اوراسیا دیلی در گزارشی تاکید کرد که محمد بن زاید از طریق سفرهای بی سابقه و تماس های نظامی و اطلاعاتی با رژیم صهیونیستی به دنبال همگرایی محرمانه با این رژیم است.

این گزارش مدعی شده است که هدف امارات رسیدن به توازنی در تقابل با ایران و محور مقاومت در منطقه با استفاده از وزنه رژیم صهیونیستی است.

در اواخر سال 2019 شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که اسراییل مذاکراتی را با کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله ابوظبی در خصوص معاهده عدم تجاوز انجام داده که با هدف پایان دادن به درگیری های بین کشورهای حاشیه خلیج فارس و اسراییل دنبال شده و محتوای آن ایجاد مناسبات دوستانه و همکاری های امنیتی و سیاسی و جلوگیری از تحریک و فتنه انگیزی بین یکدیگر است.

در دسامبر سال 2019 یک سایت حامی جنبش صهیونیستی گزارش داد که 30 شخصیت از 15 کشور عربی از جمله مریم الأحمدی فعال اماراتی در نشستی با هدف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در لندن حاضر شده اند.

هدف از این نشست برگزاری شورای تکامل منطقه ای با اسراییل جهت پیشبرد روند عادی سازی عربی با تل آویو گزارش شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز از وجود یک کنیسه محرمانه صهیونیستی در شهر دبی خبر داد که فعالیت های آن زیر نظر یهودیان مستقر در این کشور دنبال می شود.

بر اساس گزارش مذکور این کنیسه اولین کنیسه یهودی در شبه جزیره عربستان طی چند دهه گذشته است.

راس کریل رییس اقلیت های یهودی در امارات می گوید: دیدگاه آینده ما این است که امارات به منطقه ای تبدیل شود که زندگی یهودیان در آن به شکوفایی برسد.

ایدی کوهین روزنامه نگار اسراییلی در اوایل سال 2019 اعلام کرد که شیخ عبدالله بن زاید و شیخ طحنون بن زاید رییس سرویس جاسوسی امارات در حال حاضر سفری را به تل آویو انجام داده اند و الان [در زمان انتشار گزارش ] در هتلی در منطقه هرتسلیا مستقر هستند.

وی تاکید کرد که بعد از این دیگر سفرهای دوجانبه به صورت محرمانه نخواهد بود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی - امارات متحده عربی - عادی سازی روابط - صهیونیستی - امارات متحده - امارات - کشورهای عربی - نخست وزیر رژیم صهیونیستی - مناسبات - رژیم - عربی - تل آویو - سازی - عادی - بنیامین نتانیاهو - روابط - حاشیه خلیج فارس - گزارش - استراتژیک - دیپلماتیک - نخست وزیر - خلیج فارس - نتانیاهو - اظهارات - بنیامین - انتظار - ابوظبی - سرایت - حاشیه - تکذیب

آخرین اخبار سرویس:
دو فلسطینی بازداشت شده در عربستان آزاد شدند

ادعای ریاض درباره زخمی شدن یک شهروند عربستانی در رهگیری پهپاد یمنی ها

سرکرده القاعده در شبه قاره هند به هلاکت رسید

راه اندازی کمپین گسترده تحریم محصولات فرانسوی در فضای مجازی

نماینده سازمان ملل در امور سوریه وارد دمشق شد

اعلام آماده باش جنبش جهاد اسلامی فلسطین در پی وخیم شدن حال «ماهر الاخرس»

تحقق رویا های ترامپ در خاورمیانه و جهان

سخنگوی وزارت امور خارجه: موضع گیری مقامات فرانسه موجب نفرت پراکنی می شود

وقوع انفجار در یک نفت کش روسی

نتانیاهو شریک دزد و رفیق قافله!

الکاظمی: از تظاهرات مسالمت آمیز استقبال می کنیم

سرکرده القاعده در شبه قاره هند کشته شد

تردید ترامپ درباره پیروزی جمهوری خواهان در سنا

وقتی استعمارگران دنیای قدیم، مرز های دنیای امروز را کشیدند + فیلم

هیأت نمایندگی رژیم صهیونیستی به سودان سفر می کند

پوشش اخبار کرونا خبرنگاران را مضطرب می کند

سرکرده القاعده در شبه قاره هند به هلاکت رسید

اسلام هراسی در اروپا؛ راه فرار قاره اروپا از انبوه مشکلات سیاسی و اجتماعی

حمله سنگین اوباما به ترامپ: دروغ و اتهام زنی بخشی از مدیریت ترامپ است

عرب های ساکن سرزمین های اشغالی علیه رییس جمهور فرانسه تجمع کردند

سرکرده القاعده در شبه قاره هند به هلاکت رسید

صنعاءرابطه ائتلاف سعودی با القاعده و داعش در یمن را به اطلاع شورای امنیت رساند

هیأت نمایندگی رژیم صهیونیستی به سودان سفر می کند

واکنش آنکارا به انتقادات واشنگتن درباره آزمایش اس-400

تولد سگ با موی سبز

آمریکا 81 میلیون دلار کمک مالی به سودان اختصاص داد

هزاران نفر علیه نتانیاهو در فلسطین اشغالی تظاهرات کردند

اوضاع اروپا در زمستان بدتر خواهد شد

چه تعداد ایرانی طی 10سال برنده لاتاری شدند؟

نخست وزیر عراق: از برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز استقبال می کنیم

سودان به پایگاه آمریکا علیه چین تبدیل می شود

پامپئو: دیدگاه ترامپ درباره صلح در منطقه در حال ثمر بخشیدن است

سرایا القدس در غزه اعلام بسیج عمومی کرد

2 انفجار در یک نفتکش روسی/ 10 نفر نجات یافتند

هیأتی به نمایندگی از رژیم صهیونیستی به سودان سفر می کنند

گروه شهروندان رایش: آلمان کشور اشغالی است

نا آرامی ها در نیجریه

سفر فرستاده ویژه سازمان ملل به دمشق

کمک 81 میلیون دلاری آمریکا به خارطوم برای مقابله با بحران انسانی

هیأتی به نمایندگی از رژیم صهیونیستی به سودان سفر می کنند

نخست وزیر عراق: از برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز استقبال می کنیم

چین و بازگشت به زندگی در پساکرونا/ رمز موفقیت پکن در شکست کرونا چه بود؟

واکنش وزارت خارجه ایران به تصمیم سودان برای عادی سازی ر ابطه با رژیم صهیونیستی

توصیه «نوری المالکی» برای برونرفت از بحران جاری

زن انگلیسی جزییات رسوایی اخلاقی وزیر اماراتی را فاش کرد

صنعاءرابطه ائتلاف سعودی با القاعده و داعش در یمن را به اطلاع شورای امنیت رساند

بازداشت معترضان نتانیاهو در قدس اشغالی

صنعاءرابطه ائتلاف سعودی با القاعده و داعش در یمن را به اطلاع شورای امنیت رساند

از راز قتل خانواده آمریکایی تا خطرات پنهان فضای مجازی

تصمیم سودان برای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی شرم آور است

چرا منتقدان مقررات کرونایی به کتاب 1984 جورج اورول استناد می کنند؟

اتیوپی سفیر آمریکا در آدیس آبابا را احضار کرد

توییت سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به حادثه تروریستی کابل

توییت سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به حادثه تروریستی کابل

انفجار بمب در شبه جزیره سینا در مصر

تجمع اعتراضی علیه مکرون مقابل منزل سفیر فرانسه در فلسطین اشغالی

نحوه رای دادن ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری

نخست وزیر رژیم صهیونیستی: ترامپ یا بایدن فرقی نمی کند؛ مهم حمایت از اسراییل است

حمله پهپادی ارتش یمن به سعودی ها

ایران در فهرست سیاه اف ای تی اف باقی ماند

اتیوپی سفیر آمریکا در آدیس آبابا را احضار کرد

آمریکا 81 میلیون دلار برای مقابله با بحران انسانی به سودان کمک می کند

تاکید جهانگیری بر حفظ حقوق اصناف و تامین حقوق شهروندان

افغانستان بار دیگر زخمی تروریسم کور شد

افشای جزییات رسوایی اخلاقی وزیر اماراتی توسط قربانی+ فیلم

انفجار در یک نفتکش روسی در دریای آزوف

افغانستان بار دیگر زخمی تروریسم کور شد/ امشب ‎ایران، ‎داغدار است

انجار بمب در شبه جزیره سینا در مصر

هشدار آمریکا به اتباع خود در جمهوری آذربایجان

ایران به تصمیم سودان واکنش نشان داد

سخنگوی کاخ سفید: بایدن جیره خوار چین است!

مذاکرات توتال برای سرمایه گذاری در پروژه های گازی عراق

پوشش اخبار کرونا خبرنگاران را مضطرب می کند

عمق فسادی که در مناظره آخر بایدن ـ ترامپ رونمایی شد

اوباما: ترامپ واقعیت اتفاقی که برای آمریکا روی می دهد را نمی داند

سفارت کشورمان در افغانستان حمله تروریستی به دانش آموزان کابل را محکوم کرد

صلح کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و بازی انتخاباتی ترامپ

چین به جنگ با دلار می رود؟

ادعای دخالت ایران در انتخابات آمریکا با چه اهدافی صورت گرفت؟

صلح خارطوم با رژیم صهیونیستی با سد مستحکم مجلس سودان مواجه می شود

خطیب زاده: ‏افغانستان عزیز بار دیگر زخمی تروریسم کور شد

خطیب زاده: امشب ⁧‫ایران‬⁩، ⁧‫داغدار‬⁩ افغانستان است

واکنش وزارت خارجه ایران به تصمیم سودان برای عادی سازی ر ابطه با رژیم صهیونیستی

کمک 81 میلیون دلاری آمریکا به سودان پس از سازش با اسراییل

اوباما: ترامپ واقعیت اتفاقی که برای آمریکا روی می دهد را نمی داند

نشست اضطراری شورای امنیت ملی عراق به ریاست الکاظمی درمورد حفاظت از تظاهرکنندگان

خطیب زاده: ‏امشب ایران، داغدار افغانستان است

هشدار آمریکا به شهروندانش درباره خطرات احتمالی در جمهوری آذربایجان

علی اف: از ایران، سلاح و مهمات خریداری می کنیم

واکاوی اظهارنظر خطرناک ترامپ درباره سد النهضه/مصر حمله خواهد کرد؟

محمد صالح علاء: با فراموشی خیلی زلفِ گره زده دارم

ابراز همدردی ایران با ملت و دولت افغانستان در پی حمله تروریستی

خطیب زاده: ‏افغانستان عزیز بار دیگر زخمی تروریسم کور شد

نتانیاهو: امیدوارم سیاست کنونی آمریکا با هر دولت دیگری ادامه یابد

جایزه 300 میلیون دلاری برای رابطه با اسراییل

ترامپ: به شخصی به اسم «ترامپ» رای دادم

کشته شدن مرد شماره دو القاعده در غزنی افغانستان

گردان های قدس حالت آماده باش عمومی اعلام کرد

حزب الله عراق: عادی سازی روابط، خیانت به ملت فلسطین

افشای رسوایی اخلاقی وزیر اماراتی با یک زن +عکس

توافق عادی سازی رژیم صهیونیستی و امارات/قطار عادی سازی روابط ابوظبی با تل آویو از کی شتاب گرفت؟

توافق عادی سازی رژیم صهیونیستی و امارات/قطار عادی سازی روابط ابوظبی با تل آویو از کی شتاب گرفت؟