مطالب مرتبط:
نمایندگان از طرح اقتصادی دولت خبر نداشتند/طرح گشایش اقتصادی بیشتر برای تامین کسری بودجه دولت است
نمایندگان از طرح اقتصادی دولت خبر نداشتند/طرح گشایش اقتصادی بیشتر برای تامین کسری بودجه دولت است
گشایش اقتصادی دولت و بررسی طرح پیش فروش ارزی نفت
واکنش وزیر نفت به طرح گشایش اقتصادی دولت و عرضه سهام پالایشگاهها در بورس
واکنش توکلی به طرح گشایش اقتصادی دولت
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 21 مرداد 1399 ساعت 11:152020-08-11اقتصادي

طرح گشایش اقتصادی دولت استفاده از ظرفیت مردمی برای مقابله با تحریم است


ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران طرح گشایش اقتصادی دولت را شلیک یک تیر به چند نشان توصیف کرد و گفت : مهم ترین مزیت این طرح استفاده از ظرفیت و سرمایه مردمی برای مقابله با تحریم ها و تبعات آن است.

- " ساری - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران طرح گشایش اقتصادی دولت را شلیک یک تیر به چند نشان توصیف کرد و گفت : مهم ترین مزیت این طرح استفاده از ظرفیت و سرمایه مردمی برای مقابله با تحریم ها و تبعات آن است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا ، طرح گشایش اقتصادی ، اقدام تازه دولت تدبیر و امید است که با هدف مدیریت نقدینگی و تامین مالی از سوی رییس جمهوری مطرح شده است.

بر اساس این طرح قرار است 220 میلیون بشکه نفت از طریق انتشار اوراق سلف موازی به مردم عرضه شود.

بررسی ها نشان داده است که تا کنون این طرح برای تامین مالی، از سوی کارشناسان با دو نوع واکنش مواجه شده است ؛ برخی معتقدند که دولت با پیش فروش دارایی های خود، می تواند فرصت سخت فعلی را رد کند و نگاه دوم این است که دولت بعدی وارد یک خطر پذیری بزرگی می شود، چرا که اگر نفت به فروش نرسد، اوراقی روی دست دولت می ماند که باید بیش از تورم، بهای آن را بپردازد.

حسن حسن نژاد روز سه شنبه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با حضور در جمع خبرنگاران ایرنای مازندران در دفتر ساری ، افزود : کسانی که مزیت های این طرح را پیش از اجرا نادیده می گیرند متاسفانه نه تنها راهکار بدیلی ارائه نمی کنند ، بلکه نسبت به ظرفیت مردمی حل مشکلات بی توجهند و توانایی نظام را هم در اجرای درست آن با توجه به سوابق اجرای طرح های مشابه مورد تردید قرار می دهند.

وی توضیح داد : طرح گشایش اقتصادی با فروش اوراق قرضه از سوی دولت ها سابقه سال های پس از انقلاب اسلامی را در همه دولت ها دارد و یقین کنید اگر این طرح موفق نبوده است ، دولت تدبیر و امید امروز که با محدودیت جدی منابع مالی و درآمد مواجه است ، اقدام به ارائه این طرح نمی کرد.

معاون استاندار مازندران با تشریح تنگناهای اقتصادی موجود از جمله آسیب هایی که به منابع درآمدی کشور از ناحیه کرونا و تحریم وارد شد ، گفت : یکی از روش های حل مشکلات کمبود منابع و جبران کسری بودجه که دولت ها در پیش می گیرند ، چاپ پول با هماهنگی بانک مرکزی است ، ولی نتیجه این روش برای کارشناسان و مردم مشخص است و آن هم افزایش میزان نقدینگی در جامعه و رشد افسارگسیخته تورم خواهد بود.

وی با تاکید بر این که دولت تدبیر و امید به رغم سهولت اجرای طرح دستوری افزایش چاپ پول به خاطر تاثیر آن بر معیشت مردم بویژه اقشار کم درآمد به آن تن نداده است ، افزود : امروز همه افراد جامعه از مشکلات منفی و تورمی این اقدام آشنا هستند و دولت تدبیر و امید هم که با وجود فشارهای همه جانبه تحریم و کرونا کارنامه قابل قبولی تاکنون در مهار تورم داشته نمی خواهد فشار مضاعفی بر گرده جامعه تحمیل کند در نتیجه باید به دنبال روش بدیل و قابل قبول و کارشناسی شده برای جبران کسری درآمد می بود که بوده و طرح گشایش اقتصادی را ارائه کرده است.

حسن نژاد با تشریح روش های مختلف پیش روی دولت ها برای تامین کسری بودجه و جبران کمبود درآمدها ، گفت : یکی دیگر از روش ها برای این منظور قرض کردن از بانک ها است که به طور یقین آثار تورمی خاص خودش را در پی داشته و مشکلات اقتصادی را دامن می زند.

وی بهترین روش طبق برای کاهش مشکلات ناشی از کمبود منابع درآمدی و کنترل تورم و حفظ ارزش پول ملی را بر اساس دیدگاه کارشناسانه اقتصادی در شرایط کنونی فروش اوراق قرضه دانست و توضیح داد : فروش اوراق قرضه چندین حسن و مزیت دارد که یکی از این مزیت ها جمع آوری منابع مالی در اختیار مردم است .

این منابع با عرضه اوراق توسط دولت جذب می شود.

معاون استاندار مازندران گفت : مزیت و ویژگی طرح گشایش اقتصادی دولت این است که اوراق قرضه را مبتنی بر مهم ترین منبع درآمدی کشور یعنی نفت کرده است.

در شرایطی که نمی توانیم به دلیل تحریم های ظالمانه نفت خام را صادرات کنیم ، با این طرح برای نفت خام تولیدی در داخل کشور ارزش افزوده ایجاد می شود بدون این که تورم را افزایش بدهد و یا سبب کاهش ارزش پول ملی شود.

وی افزود : باید بپذیریم که تحریم فروش نفت وجود دارد و درآمد ارزی از فروش نفت خام کم شده است ، پس بهترین راهکار در شرایط کنونی ایجاد ارزش افزوده نفت خام با تولید مشتقات آن از جمله گازوییل ، بنزین و و دیگر فرآوری های این انرژی خام در داخل کشور و صادرات آن است که طرح دولت زمینه لازم را برای این منظور فراهم می کند.

حسن نژاد با بیان این نکته که با تولید مشتقات انرژی نفت خام توان سرمایه گذاری در داخل کشور دو چندان و نقدینگی نیز مدیریت می شود ، گفت : اگر امروز بورس بازی و دلال بازی در بسیار از بازار های مختلف از ارز گرفته تا طلا و تا خرید و فروش زمین و املاک صورت می گیرد ، هدف قاطبه فعالان این عرصه حفظ ارزش نقدینگی خودشان است و اکنون طبق بررسی کارشناسان اقتصادی ، دولت تدبیر و امید با فروش اوراق قرضه و سرمایه گذاری در بخش ارزش افزوده انرژی نفت خام ، اقتصاد و بازار امروز کشور را از التهاب خارج می کند و ارزش پول نیز تثبیت می شود.

وی فروش اوراق قرضه را ابزاری برای مقابله با تحریم ها دانست و تاکید کرد : همه باید طرح از طرح گشایش اقتصادی دولت حمایت کنند چرا که اگر این طرح با استقبال مردم مواجه شود ، سبب انسجام بین دولت و مردم می شود و در واقع این طرح سرمایه اجتماعی کشور را تقویت می کند.

نقد کارشناسی به جای برخورد احساسی و سیاسی معاون استاندار مازندران در عین حال گفت که طرح گشایش اقتصادی دولت با فروش اوراق قرضه باید به درستی در جامعه تبیین شود و افکار عمومی با همه زوایای آن آشنا شوند.

وی افزود : لازم است نخبگان جامعه صرف نظر از گرایش های سیاسی و حزبی این طرح را ارزیابی و واکاوی کنند .

ابهمات احتمالی طرح و رفع شود و لازم است دولت نیز در مورد همه پرسش های نخبگان و در واقع افکار عمومی توضیح جامعی ارائه کند چون موفقیت طرح به این موضوع وابسته است ولی ورود احساسی و سیاسی به طرح و نقد غیرمنصفانه آن هم در شرایط اقتصادی کنونی قابل قبول نیست.

حسن نژاد گفت: معتقدم طرح فروش اوراق قرصه سبب وفاق ملی و اثر گذاری مناسب و گشایش مثبت و جدی در اقتصاد کشور خواهد شد و انتظار است تمامی افراد از هر گروه و جناح صادقانه با این طرح برخورد کنند.

مازندران از استعدادها و ظرفیت های بالایی در همه بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، گردشگری و صنایع دستی برخوردار است و مرزی بودن استان هم شرایط مناسبی را برای تجارت خارجی فراهم کرده است تا چرخه سودآوری برای تشکیل هلدینگ سرمایه گذاری در این استان تکمیل شود.

یکی از مهمترین بخش اقتصاد و منابع در آمدی در مازندران بخش کشاورزی است یعنی سالانه بیش از هفت میلیون تن در قالب 72 نوع محصولات کشاورزی در مازندران تولید می شود و به عبارتی این استان 11 درصد ارزش افزوده اقتصادی تولیدات بخش کشاورزی کشور را در اختیار دارد و از این نظر حائز رتبه اول است و " برنج " به عنوان گل سرسبد کشاورزی مازندران با تولید بیش از یک میلیون تن برابر با حدود 42درصد مورد نیاز کشور در این استان تامین می شود.

طبق آمار بانک مرکزی به طور میانگین هر مازندرانی 90 میلیون ریال سپرده بانکی دارد و سهم استان از تولید ناخالص داخلی (بدون نفت) تنها 3.

89 درصد است که نشان از غیر مولد بودن سرمایه استان است.


کلید واژه ها: استاندار مازندران - اقتصادی - معاون سیاسی - استفاده - گشایش - تامین مالی - مقابله - استاندار - مازندران - مردم - دولت - دولت تدبیر و امید - تحریم ها - مهم ترین - ظرفیت - مردمی - تحریم - ایرنا - اجتماعی - مدیریت نقدینگی - نشان - امنیتی - سرمایه - تدبیر و امید - رییس جمهوری - تامین - سیاسی - معاون - دولت تدبیر - کارشناسان

آخرین اخبار سرویس:
استخدام اپراتور فروش و حسابدار در فارس

استخدام کارشناس حسابداری مالی در شرکت پانه در تهران

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی اعلام شد/ حراج جدید؛ 8 مهر ماه

قیمت طلا قیمت سکه قیمت ارز قیمت دلار امروز چهارشنبه 2 مهر 99 + جدول

سرقت | عوامل سرقت 600 هزار لیتر فراورده های نفتی دستگیر شدند

استخدام کارشناس حسابداری و کارشناس فروش در تهران

شرایط دریافت وام 50 میلیون تومانی برای خرید کالا

اعداد هفته

استخدام هماهنگ کننده پروژه آقا (رشته مهندسی مکانیک) در تهران

مشخصات فنی جک T8، محصول جدید کرمان موتوراعلام شد + کاتالوگ

توسعه ظرفیت بنادر کشور هدفگذاری شده است

استقلال ایران 3 - الاهلی عربستان 0 ؛ صعود جانانه شاگردان مجید با انتقام از حریف سعود

ایران تنها نقطه امید نجات صنعت نفت ونزوئلا

ایجاد 2200 شغل در آذربایجان شرقی با همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی

استخدام 7 ردیف شغلی در شرکت صنایع چاپ و بسته بندی آسان قزوین

استخدام پیک موتوری در یک مطبخ در استان البرز

فولادی ها ملزم به فروش 60 درصد تولید خود در بورس کالا هستند

استخدام فروشنده خانم در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام کارشناس فروش و کارشناس فنی در اصفهان

لینک دوم ساما نه پروازی آر.وی.آر در فرودگاه تبریز نصب شد

استخدام راننده غلطک در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام حسابدار ارشد (امور مالیاتی) و کارشناس فروش در البرز

استخدام کارشناس مالی در شرکت تعاونی تولیدی نوید کاران در تهران

تاریخچه ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس/ بنزین پتروشیمی ها مطابق با استانداردهای روز تولید میشد

گردهمایی «ایران آباد» در قلعه گنج/بازدید مدیران و نخبگان از پروژه های بنیاد مستضعفان

کرونا بیش از پیش بینی ها به مشاغل آسیب زده است

نرخ بیکاری روسیه تا 2021 به سطح قبل از کرونا باز می گردد

نخستین تاکسی های پرنده مهرماه به آسمان ایران می آیند

استاندار همدان: حمایت از ایتام و محسنین 100 درصد افزایش یابد

رعایت نکات بهداشتی در واحدهای صنفی الزامی شد

کاهش آبدهی چاه های گلپایگان به دلیل خشکسالی/ 3 روستا تحت پوشش تصفیه خانه آب گلپایگان قرار گرفتند

ایستادگی سربازان جنگ اقتصادی در برابر تحریم عامل پیشرفت کشور است

انجمن اسلامی مناطق نفت خیز جنوب خواستار ورود قوه قضاییه به پرونده خط لوله اهواز ـ ماهشهر شد

ریل تولیدی ذوب آهن مانع خروج ارز شد / تمرکز ذوب آهن تامین ریل داخل کشور است

فیلم : بازدید استاندار اصفهان از شهرکهای صنعتی نجف آباد در سال جهش تولید

افزایش سقف خرید سهام بورس برای صنعت بیمه

ارزش سهام عدالت یک میلیونی و 500 هزار تومانی در سامانه استعلام| امروز چهارشنبه 2 مهر 99

تخم مرغ در صدر افزایش قیمت کالا ها

اخراج 22 هزار کارمند لوفتهانزا

اعلام نتیجه هفدهمین مرحله ازحراج اوراق بدهی دولتی

حقوق ماهانه یک کارگر در کمتر از 10 روز تمام می شود/گوشت که هیچ پنیر هم نمی توانند بخرند

هند ذخایر سوخت استراتژیک خود را با نفت ارزان پر کرده است

کفایت نقدینگی در بازار بین بانکی هفته گذشته/ بانکها این هفته اوراق بدهی خریداری نکردند

تحقق 99 درصدی برداشت تکلیفی گاز از پارس جنوبی

آمادگی سامانه جامع بودجه برای ورود اطلاعات عملکردی شرکت های دولتی

خرید 710 میلیارد تومان اوراق بدهی در هفته جاری توسط سرمایه گذاران

سرمایه گذاری مستقیم خارجی عربستان کاهش یافت

فروش 4700 میلیارد تومان اوراق مالی در هفته جاری

رشد 16 درصدی قیمت آهن طی 2 هفته اخیر

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت احیا نان ایرانیان در خراسان رضوی

استخدام مسئول ثبت و گزارش انبارها در شرکت سه نان در البرز

ساماندهی برق جنوب کشور با راه اندازی 2 واحد از نیروگاه بوشهر در کنار واحد یکم

خشت های مقاوم

متقاضیان اقدام ملی مسکن به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

مگس میوه را جدی بگیرید

دانستنی های بازار؛ شاخص بورس 

صدور 27 جلد سند مالکیت برای موقوفاتِ شهرستان شهرضا

136 خودروی عمومی در شیروان گازسوز می شود

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

قم| انتقاد از دلال بازی در صنعت کفش/سنگ اندازی دولت بدتر از تحریم خارجی است

ادامه روند عادی سازی شهرستان سیل زده تالش

«ونفت» طی شهریور ماه، تنها خریدار بود

حقوق ماهانه یک کارگر در کمتر از 10 روز تمام می شود

شورای ترافیک در شهرستان های استان قزوین تشکیل می شود

وضعیت بیماری کرونا در سطح قم مناسب نیست / نیازمند تمهیدات اساسی مسئولان برای مقابله با کرونا هستیم

50 واحد تولیدی آذربایجان شرقی با حمایت قوه قضاییه به چرخه تولید بازگشت

مصرف ذغال سنگ استان کرمان برای ذوب آهن اصفهان استراتژیک است

ظرفیت حمل ریلی کالاهای اساسی در بندر امام خمینی(ره) 22 هزار تن است

چین با نزدیک شدن به انتخابات، واردات نفت آمریکا را افزایش داد

حل اختلافات فعالان اقتصادی با کمیته مصلحین

جزییات جلسه وزارت صنعت با تولیدکننده ورشکسته/انعکاس موضوع به سازمان بازرسی و دادستانی

استخدام کارمند فروش تلفنی خانم در یک شرکت تولیدی در البرز

استخدام کارشناس بازاریابی فروش و طراح گرافیک در تهران

استخدام کارشناس فروش در شرکت مهر سلامت آگرین در تهران

استخدام مهندس صنایع و نقشه کش صنعتی با مزایا در تهران

استخدام کارشناس حسابداری فروش در یک شرکت معتبر در تهران

به زودی دومین واکسن کرونا را عرضه خواهیم کرد

استخدام کارشناس بازرگانی آقا در شرکت معتبر تولیدی در تهران

آغاز مطالعات برای ایجاد 5 شهرک عشایری در چهارمحال و بختیاری

3 مطالبه اصلی کمیسیون اقتصادی مجلس از وزیر پیشنهادی صنعت / رزم حسینی توانایی تحول در وزارتخانه را دارد

استخدام کارشناس کنترل پروژه و منشی خانم در تهران

محدودیت های جدید کرونایی برای اصناف اعمال خواهد شد

رکورد جذب سرمایه گذاری در تاریخ منطقه آزاد انزلی شکسته شد

آغاز طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان سمنان

برداشت ذرت علوفه ای در شهرستان ری 400 شغل ایجاد می کند

انواع روش های چاپی برای تبلیغات

مفید | جهت ورود به سایت رسمی” کارگزاری مفید آنلاین ” اینجا کلیک کنید| emofid.com

استخدام 4 عنوان شغلی در همگام صنعت ایستا اهواز در تهران

ارزش صندوق etf دارا یکم امروز چهارشنبه 2 مهر 99

در باب جشن انار

استخدام مسئول دفتر خانم در یک مجموعه تولیدی در تهران

طراحی فرایند واردات بدون ارز دارو در دستور کار ستاد کرونا تهران

بازدید استاندار اصفهان از شهرک های صنعتی نجف آباد

جدول افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری

استخدام کارشناس اداری با حقوق و مزایای مکفی در البرز

استخدام کارشناس تولید محتوا در یک موسسه معتبر آموزشی در تهران

سود سهامداران شستا بیش از 19 هزار میلیارد تومان است

جایگاه ممتاز معاونت خبر کهگیلویه و بویراحمد در کشور

ساماندهی برق جنوب کشور با راه اندازی 2 واحد از نیروگاه بوشهر

دستور وزیر کشور برای پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی بحرانی در کشور

طرح گشایش اقتصادی دولت استفاده از ظرفیت مردمی برای مقابله با تحریم است

طرح گشایش اقتصادی دولت استفاده از ظرفیت مردمی برای مقابله با تحریم است