مطالب مرتبط:
تقویت فرهنگ کار، رمز توسعه پایدار کشور
تقویت سرمایه گذاری در مناطق محروم در دستور کار وزارت کشور قرار دارد
امیر قطر: مقابله با بحران لبنان منوط به تقویت وحدت ملی در این کشور است
وزارت ارتباطات در زمینه توسعه زیرساخت ها اهمال کرده است/ توسعه زیرساخت ها نیاز اصلی فضای مجازی در کشور
خراسان رضوی رتبه دوم کشور در توسعه شهرستانها را به دست آورد
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 مرداد 1399 ساعت 05:552020-08-10اقتصادي

تقویت فرهنگ کار، رمز توسعه پایدار کشور


ایرنا فرهنگ کار قوی در یک جامعه می تواند به همه بخش ها در بروز استعدادها، ظرفیت ها و توانمندی ها کمک کند و زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه کشور را فراهم آورد.

-  قزوین – ایرنا فرهنگ کار قوی در یک جامعه می تواند به همه بخش ها در بروز استعدادها، ظرفیت ها و توانمندی ها کمک کند و زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه کشور را فراهم آورد.

امروزه بسیاری از کشورهای جهان که از ذخایر و ثروت های طبیعی و خدادادی چندانی برخوردار نیستند در سایه یک فرهنگ کار قوی توانسته اند به قله های رفیع توسعه، دست یافته و اقتصادی پویا و رو به رشد را برای کشور خود ایجاد کنند.

طی مسیر توسعه برای کشور ایران با توجه به ظرفیت ها، توانمندی ها و استعدادهای بی بدیل آن نسبت به کشورهای دیگر بسیار فراهم تر است و تقویت فرهنگ کار در جامعه ایرانی راه دستیابی به این هدف را تسهیل کرده و ریل گذاری توسعه پایدار کشور را فراهم خواهد ساخت.

خبرنگار ایرنا برای تشریح ابعاد فرهنگ کار گفت و گویی با قاسم آقاعلیخانی معاون امور اجتماعی و فرهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ترتیب داده و از وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این زمینه پرسیده است.

ایرنا: ظاهرا فرهنگ کار در جامعه ایرانی مغفول مانده است، آیا شما برنامه ای برای احیای این فرهنگ دارید؟ یکی از برنامه های ما در حوزه فرهنگی، تقویت فرهنگ کار و پرداختن به آن بوده که متاسفانه در جامعه امروزی مغفول واقع شده است.

تعریف فرهنگ کار به زبان ساده، ارزش دانستن کار و چگونگی انجام دادن آن است و به هر نوع فعالیت جسمی و فکری که به دریافت مزد منجر بشود، کار گفته می شود.

در سایه این تعریف است که بسیاری از کشورهایی که از منابع طبیعی و ثروت ملی محروم بودند با تمرکز بر فرهنگ قوی کاری به توسعه پایدار دست یافتند ولی ما متاسفانه نه تنها فرهنگ کار را خوب نشناخته و احیا نکرده ایم بلکه به آن آسیب هم زده ایم.

 اگر میزان بهره وری در جامعه ما در 50 سال اخیر طبق گزارش سازمان بهره وری کشور تغییر نکرده، ناشی از این بوده که فرهنگ کار ارتقا نیافته است.

فرهنگ کار برای همه اقشار یک جامعه بوده و در تحقق این فرهنگ، کارگر، کارفرما و دولت از هم جدا نیستند.

 اگر کارگر یک دستگاه اجرایی بد عمل کند و کارآیی لازم را نداشته باشد، کارفرما،  کارگر و مراجعه کننده یک دستگاه نیز آسیب می بینند بنابراین فرهنگ کار قوی می تواند به همه بخش ها کمک کند و زیربنای توسعه پایدار و همه جانبه کشور را فراهم آورد.

همچنین فرهنگ کار قوی در جامعه می تواند همه بخش ها را برای رسیدن به هدف ملی که توسعه کشور است، راهنمایی و هدایت کند.

ایرنا: مولفه های فرهنگ کار چیست؟ فرهنگ کار 2 مولفه سختکوشی و کار تیمی دارد که به نظر می رسد امروزه در جامعه ما هر دو مغفول مانده اند.

متاسفانه ما هم در بسیاری از ارزیابی ها و قضاوت های خود، مولفه سختکوشی را کنار گذاشته و به استعداد می چسبیم درحالیکه وقتی ارزیابی ها و امتیازات تنها براساس ملاک استعداد و افراد مستعدتر صورت می گیرد، دایره کار محدودتر می شود.

در این راستا اگر معیار ما سختکوشی باشد همه مردم می توانند در مسابقه کار و تلاش شرکت کنند و در نتیجه اقتصاد کشور پویاتر می شود.

امروزه هم در سراسر دنیا تمامی امور به صورت تیمی و با خلاقیت انجام می شود و ما نیز به افرادی نیاز داریم که کار تیمی انجام داده و سختکوشی داشته باشند.

ایرنا: اصلاح فرهنگ کار بر عهده کدام بخش از جامعه است؟ مهمترین بخشی که می تواند فرهنگ کار را اصلاح کند خانواده ها هستند که باید فرزندان خود را از کودکی با فرهنگ کار صحیح آشنا کنند.

آشنا کردن کودکان از دوران طفولیت با روحیه کار نقش موثری در تقویت فرهنگ کار دارد که متاسفانه در دهه های اخیر خانواه های ایرانی از این موضوع غفلت کرده اند.

مشکل بعدی که به فرهنگ کار آسیب می زند ثروت ها و پول های باد آورده است که فرهنگ کار را از بین می برد و روحیه کار و تلاش را در جامعه مضمحل می نماید.

اگر فرهنگ کار در جامعه اصلاح نشود توسعه پایدار و همه جانبه برای کشور صورت نمی گیرد و ثروت های خدادادی و منابع طبیعی نیز به توسعه کشور منجر نخواهند شد.

با توجه به این نکات، لازم است که همه بخش ها، مدیران و کارفرمایان به فرهنگ کار توجه کنند و دیدگاه اسلام به کار و فرهنگ کار را به خوبی در جامعه تببین نمایند تا زمینه توسعه پایدار کشور فراهم شود.

ایرنا: موضوع یارانه معیشتی، قطع یارانه و بررسی افراد واجد شرایط در این خصوص، یکی از سوال های مردم است، آیا این موضوع در حوزه عملکرد دستگاه شما است و چه اقداماتی در این حوزه صورت گرفته است؟ این موضوع در حوزه معاونت رفاه اجتماعی از زیرمجموعه های معاونت امور اجتماعی اداره کل تعاون قرار دارد.

هم اینک از 397 هزار خانوار استان قزوین 386 هزار خانوار یارانه بگیر و 284 هزار خانوار معیشتی بگیر هستند و قریب به اتفاق جمعیت استان یارانه دریافت می کنند و حدود 20 هزار خانوار یارانه نمی گیرند.

چالش ما در این حوزه بحث چندگانگی در پیگیری امور مردم است که بخشی توسط سازمان هدفمندی یارانه و بخشی توسط معاونت رفاه ما انجام می شود.

معاونت رفاه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اعتقاد دارد که فعالیت های خود را در این حوزه به صورت ستادی انجام می دهد و برنامه اجرایی ندارد بنابراین مشکلات مردم در پرداخت و قطع یارانه، فوت، ازدواج و جاماندگان از یارانه و.

در حوزه سازمان هدفمندی یارانه و دستگاه های حمایتی است.

 اما موضوع حذف افراد با تمکن مالی که از سال 94 تا 95 و بخشی از آن شهریور و مهر 98 انجام شد و بررسی افراد واجد شرایط معیشتی که آذرماه سال قبل صورت گرفت از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیگیری و اجرا شد.

مراجعات مردمی در حوزه پیگیری امور یارانه به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، استانداری، اقتصاد و دارایی و اداره تعاون زیاد است و گاهی مردم میان این دستگاه ها سرگردان می شوند و ما تلاش می کنیم با نهایت حوصله و شکیبایی امور مردم را پیگیری و در حد مقدورات اجرایی کنیم.

ایرنا: آیا معاونت اجتماعی اداره تعاون استان در حوزه آسیب های اجتماعی هم اقدامی کرده است؟ ما به عنوان دستگاه ستادی و برنامه ریز در حوزه آسیب های اجتماعی هستیم و اخیرا اطلس آسیب های اجتماعی کشور و مولفه های آن در هر استان از سال 92 تا 97 تهیه شده و در اختیار دستگاه های برنامه ریز قرار گرفته است.

در این موضوع هم دستگاه های مختلفی فعالیت می کنند و این خود مشکل ساز است چون متولی اصلی مقابله با آسیب های اجتماعی مشخص نیست.

استان قزوین نیز در حوزه آسیب های اجتماعی نظیر طلاق، اعتیاد، پیشرسی ازدواج، فوت شدگان ناشی از مواد مخدر و .

با چالش هایی مواجه است و اداره رفاه اجتماعی وزارت تعاون در حوزه آسیب های اجتماعی در حوزه کارگری فعالیت می کند.

در این راستا در سال گذشته دوره های مختلفی را برای آشنایی و توانمندسازی دانش آموزان با آیتم های فضای مجازی و کاهش آسیب های اجتماعی آن برگزار کردیم ولی در سال جاری به دلیل شیوع کرونا برنامه ریزی آن هنوز صورت نگرفته است.

ایرنا: یکی از اقدامات شما صدور بیمه کارگران ساختمانی بوده، چه اقداماتی در این حوزه صورت گرفته است؟ بله ما به عنوان دبیرخانه بیمه کارگران ساختمانی در استان فعالیت می کنیم و تاکنون حدود 25 هزار ثبت نام بیمه کارگران ساختمانی در استان انجام شده ولی بیمه شده فعال استان تاکنون 17 هزار نفر است.

مزیت بیمه کارگران ساختمانی این است که حدود یک سوم حق بیمه را پرداخت می کنند و پیش شرط صدور آن نیز دریافت کارت مهارت هوشمند از سازمان فنی و حرفه ای و مشغول به کار بودن در حوزه ساختمان است.

ایرنا: چه تعداد خانه های بهداشت کارگری در استان فعال است؟ خانه های بهداشت کارگری زیر مجموعه معاونت اجتماعی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و شورای هماهنگی خدمات بهداشتی متشکل از اداره کل درمان تامین اجتماعی، دانشگاه علوم پزشکی و اداره تعاون تشکیل شده و به صورت مستمر بر این خانه ها نظارت دارد.

هم اینک 240 خانه بهداشت در استان داریم و تمام واحدهای تولیدی دارای بیش از 50 نفر پرسنل ملزم هستند که خانه بهداشت داشته باشند.

واحدهای تولیدی بیش از 500 کارگر باید مرکز بهداشت با آمبولانس داشته باشند و از 240 خانه بهداشت استان حدود 10 مرکز بهداشت در شرکت های آپادانا، نیرو محرکه، هفت الماس، نفیس نخ، نیروگاه شهید رجایی و .

فعال هستند.

ایرنا: وضعیت اعتیاد در جامعه کارگری استان چگونه است؟ متاسفانه وضعیت اعتیاد در جامعه کار و تولید استان نگران کننده است و با توجه به شرایطی که کارگران دارند و بیشتر در معرض خطر هستند برنامه های مستمری برای پیشگیری از اعتیاد در واحدهای تولیدی در حال اجرا است.

 یکی از این برنامه ها انجام بازدیدهای دوره ای است که با مشارکت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان برگزار می شود و اهمیت مساله و لزوم مقابله با مواد مخدر به کارفرماها یادآوری می شود.

همچنین در جلسات آموزشی در خود واحدها و در اداره کل، مهارت های زندگی برای مقابله با اعتیاد، امید به زندگی، فرزندآوری، مدیریت خشم و .

آموزش داده می شود.

یکی از طرح های اجرا شده در استان، به عنوان کاربست پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید طرح کاج است که بسیار جامع بوده و برای پیشگیری از اعتیاد و اجرای درست و موثر نیاز به حمایت کارفرماها و دولت دارد.

در بحث پیشگیری از اعتیاد یکی از مشکلات ما همکاری نکردن برخی از کارفرمایان است و درخواست می کنیم در بحث پیشگیری از اعتیاد در جامعه کار و تولید همراهی بیشتری داشته باشند چون منافع شرکت نظیر ارتقای بهره وری کارگران، کاهش حوادث شغلی و را نیز تامین می کند.

ایرنا:انتخاب کارگر نمونه در استان با چه هدفی صورت می گیرد: انتخاب کارگر نمونه، گروه کاری نمونه و واحد نمونه از جمله برنامه های حوزه اجتماعی است که به منظور افزایش خلاقیت و نوآوری و بهبود انگیزه کارگران در واحدهای تولیدی هرساله برگزار می شود.

ما نتایج خوبی در ارزیابی ها از انتخاب کارگر نمونه داشته ایم چون یکی از مولفه هایی که می تواند در حوزه رونق تولید و اقتصاد مقاومتی نقش ایفا کند همین موضوع است.

اقدامات برخی از کارگران در واحدهای تولیدی می تواند کشور را از وابستگی نجات دهد و در خنثی کردن تحریم ها موثر باشد بنابراین اگر به شکل صحیح و درست به کارگران بها دهیم بازخوردها و نتایج خوبی می توانیم داشته باشیم.

متاسفانه برخی از واحدهای تولیدی آنچنان که بایسته است اهمیت موضوع کارگر نمونه را درک نکرده اند و همراهی نمی کنند ولی با این وجود استقبال خوبی از این طرح از سوی جامعه کارگری استان داشتیم.

 در سال گذشته ما حدود 956 طرح ثبت نامی در جشنواره امتنان از جامعه کار و تولید استان داشتیم که گروه کارگر نمونه، واحد نمونه و گروه کار نمونه استانی انتخاب شدند و در هفته کارگر از آنها تجلیل به عمل آمد.

همچنین خانم جمالی بانوی کارگر استان از نیروگاه شهید رجایی به عنوان کارگر نمونه استانی و کشوری انتخاب شد و لوح تقدیر را رییس جمهوری دریافت کرد و قزوین جزو سه استان منتخب در این زمینه بود.

ایرنا:در حوزه ورزش کارگری استان چه اقداماتی صورت گرفته است؟ ما در حوزه ورزش دو ماموریت داریم که یکی ساخت و نگهداری مجموعه های ورزشی کارگری و دیگری برگزاری مسابقات ورزش کارگری است.

همه اقدامات ما در حوزه امور اجتماعی با محوریت ارتقای سلامت جسمی و روانی کارگران انجام می شود و با توجه به این موضوع، ورزش کارگری برای ما اهمیت ویژه ای دارد و هر اقدامی که در این حوزه انجام داده ایم بازخورد مثبت داشته است.

هم اینک سه مجموعه استخر و سونا در استان، 2 زمین چمن طبیعی و چهار سالن فوتسال داریم و اخیرا هم یک زمین چمن مصنوعی را در شهرستان البرز احداث کرده ایم که در هفته دولت افتتاح می شود.

سیاست ما در این حوزه، بهره مندی از بخش خصوصی در ساخت، نگهداری و احیای مجموعه ورزش کارگری و حتی برگزاری مسابقات ورزشی است.

در سال گذشته بیش از 280 مسابقه، اعزام به مسابقات کشوری و برگزاری دوره های آموزشی در استان داشته ایم و یک رتبه جهانی در رشته جودو علاوه بر رتبه های متعدد کشوری کسب کرده ایم.

ایرنا: شما در حوزه فرهنگی هم اقداماتی داشته اید: در این حوزه انجام برنامه های دینی و فرهنگی در جامعه کار و تولید استان انجام شده که از جمله آنها برگزاری مسابقات مختلف از جمله مسابقات قرآن کارگری است که هرساله برگزار می شود.

 سال گذشته چهاردهمین دوره مسابقات کشوری را در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ 20 و 10 جزء و مفاهیم برگزار کردیم و 241 نفر مرد و زن از کارگران و خانواده محترم آنها در این مسابقات شرکت کردند.

امسال هم در تدارک برگزاری این مسابقات هستیم ولی فعلا کرونا مشکلاتی را به وجود آورده است.


کلید واژه ها: توسعه پایدار - فرهنگ کار - کشور - توسعه - فرهنگ - پایدار - توانمندی - ظرفیت ها - جامعه - ظرفیت - جامعه ایرانی - کشورهای جهان - تقویت - ایران - ایرنا - ریل گذاری - برخوردار - خدادادی - اقتصادی - ایرانی - طبیعی - تسهیل - ذخایر - رفیع - مسیر - پویا - ثروت - بدیل - جهان - سایه

آخرین اخبار سرویس:
هشدار روس نفت نسبت به بحران زایی تولیدکنندگان اروپایی

مطالبات قطعه سازان به 34 هزار میلیارد تومان رسید

تنها 6 شهری در ایران که حلزون در گوش می کارند

عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان

دلار عقب نشینی کرد

چه چقدر کالای اساسی در انبارهای بنادر است؟

مرمت موزه هنرهای معاصر دو ماه دیگر ادامه دارد/ بازگشایی با ستاد ملی کرونا

کارشناس بازار سرمایه: ممنوعیت نوسانگیری در بورس تصمیمی اشتباه بود

ویژگی های هیوندای i30

آخرین وضعیت سهام شستا در بورس/ شستا باز هم عرضه اولیه خواهد داشت؟

آخرین وضعیت سهام شستا در بورس/ شستا باز هم عرضه اولیه خواهد داشت؟

چین پیش بینی های رشد اقتصادی خود را کاهش خواهد داد

کاهش مسافر دلیل لغو پروازهای فرودگاه سنندج است

افزایش 20 درصدی شهریه ترم جدید/ هزینه های دانشجویی با وجود شیوع کرونا کاهش نیافته است

شتاب در سیر منفی اقتصاد برزیل

فعال سازی بیش از 110 واحد تولیدی راکد در استان بوشهر

فعال سازی بیش از 110 واحد تولیدی راکد در استان بوشهر

حمایت از تولید همانند مبارزه با فساد ماموریت دستگاه قضاست/ انفجار قیمت مسکن/ آزمون عدالت برای AFC

ساخت 14 هزار واحد طرح ملی مسکن در پردیس

جریمه 7 میلیارد ریالی برای تخلف گران فروشی در دو انبار شهرستان ری

برنامه مجلس برای مهار رشد نرخ ارز در کشور

انفجار کرونایی پس از رکوردشکنی سفرهای مردم!

ثبت اطلاعات در سامانه املاک و اسکان از دی ماه الزامی است

پاسخ به چند پرسش درباره chr(034)واکسن آنفلوآنزاchr(034)

28 باغ ویلای غیرمجاز در اسفندآباد ملارد تخریب شد/ سود دلالان و سربی کلاه باغداران

دلار عقب نشست

پاسخ به چند پرسش درباره واکسن آنفلوآنزا

مقررات سفر به ایران تغییر کرده؟

مقررات سفر به ایران تغییر کرده؟

آخرین قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار

افتتاح بازار روز کوثر 15 در اصفهان

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در هاشم آباد

بررسی دو نیمه متفاوت بازار مسکن در شهریور 99 | سبقت جنوب از شمال تهران در رشد قیمت مسکن

انفجار کرونایی پس از رکوردشکنی سفرهای مردم!

مرمت موزه هنرهای معاصر 2 ماه دیگر ادامه دارد/بازگشایی با ستاد ملی کرونا

وضعیت شرکت های بورسی سهام عدالت +جدول

بورس های جهانی به پرواز درآمدند

افزایش 72 درصدی قیمت زمین در بهار 99

مشاورین املاک به دیوان عدالت اعتراض می کنند

هلوی ایرانی برند میوه های خارجی است

بازارهای بورس آسیایی با روند افزایشی همراه شدند

ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است

چه چقدر کالای اساسی در انبارهای بنادر است؟

طرز تهیه چیزکیک پرتقال

عکس العمل بازارهای انرژی به منازعه آذربایجان و ارمنستان

افزایش 20 درصدی شهریه ترم جدید/هزینه های دانشجویی علی رغم شیوع کرونا کاهش نیافته است

هشدار روس نفت نسبت به بحران زایی تولیدکنندگان اروپایی

جیلی از خودروی الکتریکی ارزان خود رونمایی کرد

مشاورین املاک به دیوان عدالت درباره کاهش نرخ کمیسیون اعتراض می کنند

تابستان کابوس وار برای اقتصاد سوییس

کاهش 17.1 درصدی صدور پروانه ساخت در تهران/ کاهش 2 درصدی زیربنا ساخت شده در کشور

سقف وام قرض الحسنه چقدر است؟

سقف وام قرض الحسنه چقدر است؟

تولیدکنندگان هنوز چشم شان به تسهیلات بانک ها است

الزامات و راهبردهای »ممنوعیت نوسان گیری«

مقابله با کرونا، بهبود معیشت مردم و حمایت از ساخت داخل

تقدیر از اکبر مشدی

قیمت خانه های تهران 91.7 درصد افزایش یافت

نخستین هواپیماربایی در تاریخ ایران

کرونا بخت جوانان را باز کرد!

آغازجدایی بحرین از ایران

دلایل ریزش اخیر شاخص بورس/ 70 درصد ارزش بازار سرمایه هنوز جای رشد دارد

دلایل ریزش اخیر شاخص بورس/ 70 درصد ارزش بازار سرمایه هنوز جای رشد دارد

بورس های جهانی به پرواز درآمدند

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال+ جدول ارزش هر ارز به تومان

چین پیش بینی های رشد اقتصادی خود را کاهش می دهد

بورسهای جهانی به پرواز درآمدند

سعادتمند: دیاباته را به هر شکل حفظ می کنیم / قایدی را نمی فروشیم مگر به قیمت به صرفه/ استعفا نمی دهم

ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است

وقتی هزینه های تولید سنخیتی با قیمت خرید ندارد/ نرخ خرید تضمینی گندم به نفع کشاورز یا جیب دولت؟

بورسهای جهانی به پرواز درآمدند

خدمت 9 سرباز آتش نشان در روستاهای سمنان/ کمبود نیرو معضل آتش نشانی های مناطق روستایی

سرانه آتش نشانی در استان سمنان فراتر از میانگین کشوری

دولت و بخش خصوصی با گفت و گو و برگزاری جلسات به دنبال گذار کشور با کمترین هزینه و مشکل از شرایط فعلی اقتصادی است

پوما STمدل 2021؛ کراس اوور کوچک با طراحی موفق و پیشرانه قدرتمند(+فیلم و عکس)

مرسدس بنز از نسخه Stealth رونمایی کرد/ اسپرت مشکی پوش با توربو دوقلوی 8 سیلندر(+عکس)

سرانه آتش نشانی در استان سمنان فراتر از میانگین کشوری

دژپسند: گذر از شرایط فعلی اقتصادی هدف دولت و بخش خصوصی است

قیمت خودرو در بازار منفجر شد | خیز پراید برای 140 میلیون تومان!

تصاویر | خلاقیت برند لوکس ایتالیایی موسکینو در نمایش مد بهار 2021

فولاد خراسان استاندار کیفیت در تولید محصولات فولادی ساختمانی

قیمت جدید نان روی میز سازمان حمایت

یک کارشناس: شاخص بورس به زودی دو میلیونی می شود

استفاده از دیدگاه فعالان اقتصادی در تصمیم گیری ها/ دستگاه ها کنار تولیدکنندگان باشند

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/07/07

تصویب اعتبار 103 میلیارد تومانی بخش گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

قیمت جهانی طلا امروز 99/07/07

دستگاه ها کنار تولیدکنندگان باشند

رونمایی از نخستین سامانه مدیریت رستوران های کیش

دیدگاه های بخش خصوصی محور تصمیم گیری های اقتصادی است/ دستگاه ها کنار تولیدکنندگان باشند

واکنش ها به منع نوسان گیری روزانه/شاخص از مرز حمایتی عقب تر می رود؟

هزینه های شش ماه گذشته باشگاه استقلال: 62 میلیارد و 718 میلیون تومان!

شناسایی 109 هزار واحد خالی

پیش بینی افزایش شدید گوشی های 5G تا سه سال آینده

سقف وام قرض الحسنه چقدر است؟

33 هزار میلیارد تومان سهام واگذار شد

استخدام 9 عنوان شعلی در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

هزینه های شش ماه گذشته باشگاه استقلال: 62 میلیارد و 718 میلیون تومان!

فال امروز سه شنبه 8 مهر 99

استخدام مترجم دورکار در هلدینگ ایران تایپیست در کردستان

تقویت فرهنگ کار، رمز توسعه پایدار کشور

تقویت فرهنگ کار، رمز توسعه پایدار کشور