مطالب مرتبط:
آیا رژیم صهیونیستی عامل انفجار بزرگ بیروت بود؟ /احتمال استفاده از موشک های «گابریل» و «دلیله»
بری: جلسات پارلمان برای رسیدگی به انفجار بیروت علنی برگزار می شود
دخالت ترامپ برای شناسایی عاملان انفجار بندر بیروت
هدف از انفجار بندر بیروت، تغییر بافت سیاسی لبنان است
لبنان «تحقیقات شفافی» درباره حادثه انفجار بیروت انجام دهد
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 مرداد 1399 ساعت 03:452020-08-10بين الملل

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر


انفجاری که بیروت را لرزاند می توان گفت؛ این تقریبا یک قتل عام بی نظیر صهیونیستی بود که جز در زمان (هیتلر) در جنگ جهانی دوم سابقه نداشت.

- حوزه/ تحلیلگر عراقی گفت: انفجاری که بیروت را لرزاند می توان گفت؛ این تقریبا یک قتل عام بی نظیر صهیونیستی بود که جز در زمان (هیتلر) در جنگ جهانی دوم سابقه نداشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بین الملل خبرگزاری حوزه"، انفجار در بندر بیروت اگر چه هنوز دلیل یا دلایل اصلی آن مشخص نشده اما بر اساس نظریات تحلیل گران منطقه ای و فرا منطقه ای شواهد و قرائنی وجود دارد که در پشت آن محور سعودی-آمریکایی و صهیونیستی قرار دارد.

سید محمد صادق الهاشمی نویسنده و تحلیل گر عراقی و مدیر مرکز مطالعات عراق طی مقاله ای با عنوان"توطئه آمریکا و هم دستانش؛ سوزاندن جسد بیروت بعد از سوزاندن پیکر شهید سلیمانی" به تحلیل انفجار بیروت و توطئه محور سعودی-آمریکایی و اسراییلی پرداخت که تقدیم خوانندگان ارجمند می شود: آمریکا، اسراییل و عربستان سعودی و امارات دهه ها در عملیات های مختلف و متعدد برای نابودی و جدا کردن خط مقاومت تلاش کردند و ضرر های زیادی را به این خط انقلابی وارد کردند، اما هر بار با شکست مواجه شدند و شکست های آشکاری را در سوریه و لبنان و عراق متحمل شدند .

هر کسی نگاه گذرایی به مراحل تجاوز و دشمنی آمریکا علیه محور مقاومت بیاندازد متوجه می شود، این خط تجاوز و دشمنی یک لحظه هم علیه خط ممتد مقاومت از قلب تهران گرفته تا لبنان و در ادامه به سوریه و عراق متوقف نشده است.

این دشمنی ها فقط برای هدف قرار دادن شیعه و جلوگیری ارتباط خط مقاومت و جدا کردن آنها از یکدیگر است، قبل از آنکه آتش جنگ به قلب اسراییل برسد.

آمریکا جنگ نظامی علیه عراق به راه انداخت از (سال 1995 تا 2003) و همزمان تحریم اقتصادی ، کشتار و تخریب را در دستور کار قرار داد و سپس حملات هوایی اسراییل علیه لبنان (در سال 2006) و بعد هم جنگ داخلی در عراق با دخالت آمریکا از طریق تحریک حزب بعث و القاعده از سال (2005 تا 2009) .

در ادامه جنگ داعش در سوریه و عراق از سال( 2014 تا 2016) و سپس صهیونیست ها به سراغ جنگ جوکر رفتند در سال 2019، در لبنان و عراق و حتی ایران.

ناکامی آمریکا در جنگ مستقیم با محور مقاومت بعد از آنکه آمریکا فهمید نمی تواند خط انقلاب و مقاومت را با سلاح از بین ببرد و متوجه صلابت و استحکام در این جایگاه و پیشرفت تجهیزات که با آنها روبرو شد، یقین کرد، نمی تواند با جنگ رو دررو موفق شود، از این رو اقدام به جنگ از طریق دولار، نفت و اقتصاد و ضربات سایبری نمود، در سال 2020 در لبنان، عراق و ایران.

با حملات به حشد الشعبی و دستگاه های امنیتی و کشتن فرماندهان ارشد مقاومت در سال های 2019 و2020 خون دو شهید ابو مهدی المهندس و شهید سردار سلیمانی در فرود گاه بغداد پایتخت مجد و عظمت در هم آمیخت.

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر و بالاخره در تاریخ 5 آگوست آمریکا و اسراییل بیروت را هدف قرار دادند.

انفجاری که بیروت را لرزاند؛ این تقریبا یک قتل عام بی نظیر صهیونیستی بود که جز در زمان (هیتلر) در جنگ جهانی دوم سابقه نداشت.

اهدافی که می توانیم از این حمله برداشت کنیم: توطئه رسانه های سعودی-آمریکایی در متهم نمودن حزب الله اول: کاهش امکانات مقاومت در برابر سپر بازدارندگی اسراییل از طریق ضربه به نیازمندی های داخلی لبنان است.

همزمان رسانه های سعودی و آمریکایی و خلیجی خطی را دنبال کردند تا مقاومت را مسوول این امر معرفی کنند و در نتیجه فضایی ایجاد شود که جنگ و پاسخ به اسراییل را نفی کند.

دوم: اسراییل خیال می کرد که همانطور که حمله آمریکا به هیروشما و ناکازاکی منجر به تسلیم ژاپنی ها شد، خط مقاومت را نیز می تواند مجبور کند که متوقف شوند یا از نظرات و عقاید خود در برابر یک جنگ تمام عیار کوتاه بیایند؛ چرا که این ضربه پیام آمریکا به مقاومت است که آنها هیچ مرزی را نمی شناسند، بلکه این یک جنگ تمام عیار بوده و تمام شهرها و ساکنان آن را دربرمی گیرد و این یک استراتژی و راهبرد جدید است.

سوم: لبنان یک سال است که با محاصره و گرسنگی دست و پنجه نرم می کند و بعد از این مرحله دردناکی برای اقتصاد لبنانی هاست.

(به دلیل قانون قیصر: تحریم های جدید آمریکا علیه سوریه، ذیل یک قانون مصوب کنگره تحت عنوان قانون قیصر برای محافظت از غیرنظامیان سوریه اعمال می شوند.

نام این قانون از یک افسر گمنام سوری گرفته شده است).

و آنچه لبنان را زیر شدید ترین تحریم ها و فشارها قرار داده، از این حیث که محاصره اقتصاد لبنان را نابود کرده و این انفجار عظیم که بندر بیروت را هدف قرار داد از این نظر که مهمترین مکان برای ورادات کالا به لبنان بود، دایره فشار بر لبنان را تکمیل کرد.

با روحیه ای بی پروا و جسورانه، با ضربه زدن به انبارهای غلات، بعد از ضربه زدن به اقتصاد، جلوگیری از واردات، توطئه دلار و نفت، و جلوگیری از رسیدن سوخت به لبنان، گلوی لبنان را فشردند.

چهارم: در حال حاضر رسانه های مغرض قبل از اینکه کمیته تحقیق به نتیجه برسد شروع کردند به ترویج این خط فکری که محموله هدف قرار گرفته محموله اسلحه ایرانی برای انتقال به سوریه و لبنان بوده تا افکار عمومی را در لبنان علیه حزب الله متشنج کنند تا از این طریق مردم لبنان را علیه مقاومت تحریک کنند و مسولیت این حادثه را متوجه مقاومت بدانند.

ایجاد کانون های تنش و درگیری های مردمی و سیاسی ، با توجه به این که می دانند کسی که بندر بیروت را اداره می کند، وابسته به عربستان سعودی است، پس اگر این محموله را منسوب به حزب الله بدانند این قول مردود و غیر قابل قبول است؛ چرا که تاریخ این محموله 2570تنی آمونیاک که مدعی هستند؛ دلیل انفجار بوده سال ها در این بندر وجود داشته و موضوع کشتی و محموله آن در پرونده قضایی لبنان ثبت شده و اگر محموله برای حزب الله بوده مدت بارگیری آن به تاخیر نمی افتاد.

تجاوز به خط مقاومت از ایران و سوریه تا عراق و بیروت حمله به سواحل بیروت همانند حلقه ای است که با حملات گذشته آمریکا به عراق و ایران و سوریه، ترور دو فرمانده شهید و تعرض به هواپیمای ایرانی و حمله به جاده ابریشم که چین و ایران با یکدیگر همکاری دارند و از قلب چین آغاز شده و به آسیا و سپس ایران و به مرور به سوریه و عراق و به دریای مدیترانه می رسد، تکمیل می شود.

پنجم: هرکسی که سلسله حوادث از سال 2003 را و سپس ترور شهید سلیمانی و حوادث سوریه را و قبل از آن حوادث عراق را مطالعه و بررسی کند، متوجه می شود که اسراییل در تلاش برای راهبرد جنگ مختلف و جدیدی است که در ابعاد مختلف تاثیر گذار باشد و از این طریق شخصیت ها و فرودگاه ها را هدف قرار می دهد و به جنگ شهرها و جنگ اقتصادی متوسل شده است.

الگوبرداری اسراییل از هیتلر برای نابودی پایتخت های مقاومت این راهبرد را اسراییل از روش هیتلر وام گرفته که پایتخت های کشور های اروپایی را در جریان جنگ جهانی دوم نابود می کرد.

و از جمله لندن که غیر نظامیان را هدف آتش جنگ، توطئه و نابودی و گرسنگی قرار داد؛ شاید در نظر و بر آورد اسراییل با این اقدامات بتواند تاثیر منفی بر روی مقاومت بگذارد.

ششم: آمریکا در موضع سیاسی علیه کشورهای خط مقاومت ضعیف است و حتی در زمینه اقتصادی در عراق و سوریه و لبنان دچار ضعف است؛ از جمله محاصره ای که آمریکا علیه ایران ایجاد کرد.

همچنین آمریکا در زمینه اختلاف افکنی فرقه ای و سیاسی و جدال در موضوع مقاومت موفق نشد؛ بنابراین تصمیم گرفت بازی را تغییر دهد و زمینی را پیدا کرد که به نظرش مناسب است.

از این رو مقاومت بعد از گذر دوره سختی های داخلی در کشورهایشان بایستی به درستی محاسبه کند و حجم خطرات دشمن را و تنوع سلاح و توطئه های آمریکایی-اسراییلی و سعودی را با هدف پاسخ کوبنده بررسی و ارزیابی کند.

منظورمان از واکنش داخلی، پایتخت های محور مقاومت است که در آنها اختلافاتی بوجود آمده و مواضعی که به کشور و امنیت ملی آنها ضرر می رساند، تا عرصه داخلی را مشغول اختلافات عمیق کنند، که از این طریق مقاومت را در شرایطی قرار دهند که نیاز به وقت و زمان بیشتری برای انسجام و وحدت داشته باشند.

در حالی که اسراییل آن را با حملاتش علیه شهرها و اقتصاد و جوامع و نیروهای سیاسی از بین برده است.

به عبارت دقیق تر، مقاومت باید با انتخاب یک پاسخ قاطع و مؤثر در خنثی کردن رویکرد اسراییل که متکی به انتقال جنگ به شهرها و از جمله شهروندان است، نقش مقاومت خود را از نظر اقتصادی و در سطح امنیتی فعال کند.

ان شاء الله مقاومت باقی می ماند و باید باقی بماند، اما بعد از بررسی و تحلیل نقشه دشمن بویژه آنکه امنیت اسراییل بیش از هر زمان دیگری شکننده، ترسناک و آماده شکست شده است، مقاومت نیاز به ابزارهای جدید دارد.


کلید واژه ها: صهیونیستی - انفجار - بیروت - جنگ جهانی دوم - انفجار بیروت - تحلیل - قتل عام - آمریکا - جنگ جهانی - هیتلر - سوزاندن - عراق - سوزاندن جسد - جهانی - منطقه - عراقی - توطئه - سابقه - بین الملل - محور - زمان - توان - خبرگزاری - سید محمد - تحلیلگر - نویسنده - گزارش - مشابه - سرویس - مقاله

آخرین اخبار سرویس:
مسکو و آنکارا در حال کار بر روی توافق نامه ای برای تثبیت آتش بس در لیبی هستند

کار بزرگ یک مربی ورزش افغانستانی/عکس

میشل اوباما قاضی دیوان عالی آمریکا می شود؟

آمریکا، وزارت دفاع ایران را تحریم کرد

انصارالله یمن: واگذاری قدس و حقوق مردم فلسطین به معنای صلح واقعی نیست

عربستان جزییات بازگشت تدریجی حج عمره را تشریح کرد

موافقت ترکیه با عقب نشینی نیروهایش از جنوب ادلب

عدم همراهی شورای امنیت با آمریکا و شکست سه باره این کشور

وزیر دفاع سابق مالی رییس دولت انتقالی شد

41 سازمان کویتی خواستار تصویب قانون جرم انگاری عادی سازی با رژیم صهیونیستی شدند

افشای روابط رییس جمهوری پیشین یمن با القاعده

مسکو و آنکارا در حال کار بر روی توافق نامه ای برای تثبیت آتش بس در لیبی هستند

ظریف: ایران برای آنچه که مذاکره شده است، مجددا گفت وگو نمی کند

اتحادیه اروپا بر سر تحریم ها علیه بلاروس به اجماع نرسید

خداحافظی عابدزاده با بدرقه بهترین گلر جهان/عکس

واکنش روسیه به تحریم های تازه آمریکا علیه ایران

اقدامات یکجانبه گرایی توأم با زور آمریکا؛ نقطه عطف تاریخیِ در حال ظهور

افشای فساد 2 تریلیون دلاری در فعالیت های مالی آمریکا

منوچین: آمریکا مانع پیشرفت ایران در زمینه موشک های بالستیک می شود

آمریکایی ها به یمن به دلیل موقعیت راهبردی و ثروت های ملی اش چشم دوخته اند

افراد و نهادهای جدید در لیست تحریم اروپا به دلیل نقض ها در لیبی

پیشتازی بایدن از ترامپ

بیانیه ترامپ درباره تحریم های جدید علیه ایران

اعلام آغاز فعالیت پروژه بین المللی هنر صلح توسط میثم علیرضایی (فیلم)

لاوروف: واشنگتن درک نمی کند که امکان بازگرداندن تحریم ها علیه ایران وجود ندارد

چهل سال گذشت

ترامپ درباره اعمال تحریم های جدید علیه برنامه های موشکی و هسته ای ایران بیانیه صادرکرد

21 سپتامبر روز جهانی صلح؛ درباره این روز چه می‎دانیم؟

ترامپ: تحریم های جدیدی علیه 27 نهاد و فرد مرتبط با ایران وضع کردم

بیانیه کاخ سفید درباره تحریم های جدید علیه ایران

واکسن روسی کرونا؛ تردید درباره تحقیقات روس ها و نامه سرگشاده محققان

بریتانیایی ها در 2020 کرونایی بیش از کل یک دهه گذشته سیگار را ترک کردند

اتحادیه اروپا بر سر تحریم ها علیه بلاروس به اجماع نرسید

دستور اجرایی ترامپ علیه ایران

میشل اوباما قاضی دیوان عالی آمریکا می شود؟

لاوروف: واشنگتن نمی فهمد که امکان بازگرداندن تحریم ها علیه ایران وجود ندارد

بیانیه ترامپ درباره تحریم های جدید علیه ایران

سفارت آمریکا در بحرین خطاب به اتباع این کشور: مراقب خود باشید!

هشدار سفارت آمریکا در بحرین به اتباع این کشور

آمریکا درکی از تحریم ها علیه ایران ندارد

متلک پرانی سفیر فرانسه در ساحل عاج به 5 زن

ظریف: آمریکا در جهان منزوی است، نه ایران

مسکو شرایط پیشنهادی واشنگتن برای تمدید پیمان استارت-2 را نمی پذیرد

مخالفت روسیه با شروط آمریکا برای تمدید پیمان استارت جدید

موافقت ترکیه با عقب نشینی نیروهایش از جنوب ادلب

الحوثی: همه اقدامات عربستان و امارات در راستای خدمت به آمریکا و اسراییل است

واکنش کویتی ها به ادعای ترامپ درباره عادی سازی روابط

چین: توسل آمریکا به مکانیسم ماشه فاقد وجاهت قانونی است

بچه عقاب در آشیانه پرسپولیس/عکس

ببینید | خط و نشان برای آمریکا؛ آغاز رزمایش مشترک روسیه، ایران و چین

الکاظمی از فرانسه سلاح می خرد

کرونا، دلفین های صورتی کمیاب را به اینجا کشاند

آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه ایران خبر داد

آمریکا وزارت دفاع و پشتیانی نیروهای مسلح ایران را تحریم کرد

کاخ سفید درباره تحریم های جدید علیه ایران بیانیه صادر کرد

اعتراض به قرنطینه سراسری در تل آویو + عکس

افشای روابط رییس جمهوری پیشین یمن با القاعده

اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ایران + جزییات

واکنش کویتی ها به ادعای ترامپ درباره عادی سازی روابط

اعمال تحریم ها علیه وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی (+اسامی)

جزییات تحریم های جدید آمریکا علیه ایران | دو مقام تحریم شده کیستند؟

متلک پرانی سفیر فرانسه در ساحل عاج به 5 زن

اتحادیه اروپا بر سر تحریم ها علیه بلاروس به اجماع نرسید

ابتلای 92 نفر دیگر به کرونا در جمهوری آذربایجان

بهرام قاسمی تشریح کرد: عدم همراهی شورای امنیت با آمریکا و شکست سه باره این کشور

ترامپ: تحریم های جدیدی علیه 27 نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه ای وضع کردم

ماجرای کتک کاری وسط برنامه زنده در شبکه من و تو ! + عکس

عدم توافق وزاری خارجه اتحادیه اروپا بر سر تحریم مقام های بلاروس

ابتلای 92نفر دیگر به کرونا در جمهوری آذربایجان

حمایت اتحادیه اروپا از برجام

بیانیه ترامپ در پی وضع تحریم های جدید علیه 27 نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه ای ایران

توییت عربی فرزند نتانیاهو علیه فلسطینیان

بیانیه ترامپ درباره اعمال تحریم های جدید علیه برنامه های موشکی و هسته ای ایران

اعمال تحریم های جدید علیه ایران: وزیر دفاع تحریم شد/ ترامپ در مورد تحریم های جدید ایران بیانیه داد

پمپئو: نقض کنندگان تحریم های ایران را تحریم می کنیم

ظریف: ایران برای آنچه که مذاکره شده است، مجددا گفت وگو نخواهد کرد

عراق|نشست امنیتی و خدماتی ویژه اربعین در نجف اشرف و مصوبات آن درباره زائران داخل

منوچین: آمریکا مانع پیشرفت ایران در زمینه موشک های بالستیک می شود

افشای روابط رییس جمهوری پیشین یمن با القاعده

بیانیه کاخ سفید درباره تحریم های جدید علیه ایران

اعلام سازوکار اجرای تحریم های سازمان ملل علیه ایران از سوی آمریکا:وزارت دفاع و دانشمندان هسته ای تحریم می شوند/اسپر ایران را تهدید نظامی کرد

41 سازمان کویتی خواستار جرم انگاری سازش با رژیم صهیونیستی شدند

اظهارات پامپئو درباره بازگشت ها تحریم ها علیه ایران غیرقانونی است

یمن| ادامه نقض توافق در الحدیده از سوی ائتلاف سعودی اماراتی

عدم توافق وزاری خارجه اتحادیه اروپا بر سر تحریم مقام های بلاروس

افشای روابط رییس جمهوری پیشین یمن با القاعده

منوچین: آمریکا اجازه پیشرفت ایران در زمینه موشک های بالستیک را نمی دهد

شرکت نفت دولتی وضعیت لیبی فورس ماژور تاسیسات نفتی امن را برداشت

اولویت های جهان از نظر مردم 193 کشور

روسیه: طبق شورای امنیت ایران تحریم تسلیحاتی نیست/جنگ دولت و معارضان سوریه پایان یافته است

کسانی که جنگ را شروع می کنند، آن را خاتمه نمی دهند/ جنگ هیچ برنده ای ندارد

امیر قطر: جهان با چالش های بی سابقه روبروست

سفارت آمریکا در بحرین زنگ خطر را برای اتباع این کشور به صدا درآورد

گام های حشد شعبی برای نابودی پایگاه های سری داعش/ افشای توطئه بزرگ عربستان و امارات برای ناامن کردن عراق

دختر ترامپ در حال آماده شدن برای ریاست جمهوری

نامجومطلق: داور یک پنالتی برای ما نگرفت

بیانیه ترامپ درباره تحریم 27 نهاد و فرد ایرانی (اسامی)

پنج دانشمند ایرانی مشمول تحریم ها می شوند

تداوم تحریم های یکجانبه آمریکا

ترامپ: تحریم های جدید علیه 27 نهاد و فرد مرتبط با شبکه اشاعه ای ایران

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر