مطالب مرتبط:
آیا رژیم صهیونیستی عامل انفجار بزرگ بیروت بود؟ /احتمال استفاده از موشک های «گابریل» و «دلیله»
بری: جلسات پارلمان برای رسیدگی به انفجار بیروت علنی برگزار می شود
دخالت ترامپ برای شناسایی عاملان انفجار بندر بیروت
هدف از انفجار بندر بیروت، تغییر بافت سیاسی لبنان است
لبنان «تحقیقات شفافی» درباره حادثه انفجار بیروت انجام دهد
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 20 مرداد 1399 ساعت 03:452020-08-10بين الملل

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر


انفجاری که بیروت را لرزاند می توان گفت؛ این تقریبا یک قتل عام بی نظیر صهیونیستی بود که جز در زمان (هیتلر) در جنگ جهانی دوم سابقه نداشت.

- حوزه/ تحلیلگر عراقی گفت: انفجاری که بیروت را لرزاند می توان گفت؛ این تقریبا یک قتل عام بی نظیر صهیونیستی بود که جز در زمان (هیتلر) در جنگ جهانی دوم سابقه نداشت.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس بین الملل خبرگزاری حوزه"، انفجار در بندر بیروت اگر چه هنوز دلیل یا دلایل اصلی آن مشخص نشده اما بر اساس نظریات تحلیل گران منطقه ای و فرا منطقه ای شواهد و قرائنی وجود دارد که در پشت آن محور سعودی-آمریکایی و صهیونیستی قرار دارد.

سید محمد صادق الهاشمی نویسنده و تحلیل گر عراقی و مدیر مرکز مطالعات عراق طی مقاله ای با عنوان"توطئه آمریکا و هم دستانش؛ سوزاندن جسد بیروت بعد از سوزاندن پیکر شهید سلیمانی" به تحلیل انفجار بیروت و توطئه محور سعودی-آمریکایی و اسراییلی پرداخت که تقدیم خوانندگان ارجمند می شود: آمریکا، اسراییل و عربستان سعودی و امارات دهه ها در عملیات های مختلف و متعدد برای نابودی و جدا کردن خط مقاومت تلاش کردند و ضرر های زیادی را به این خط انقلابی وارد کردند، اما هر بار با شکست مواجه شدند و شکست های آشکاری را در سوریه و لبنان و عراق متحمل شدند .

هر کسی نگاه گذرایی به مراحل تجاوز و دشمنی آمریکا علیه محور مقاومت بیاندازد متوجه می شود، این خط تجاوز و دشمنی یک لحظه هم علیه خط ممتد مقاومت از قلب تهران گرفته تا لبنان و در ادامه به سوریه و عراق متوقف نشده است.

این دشمنی ها فقط برای هدف قرار دادن شیعه و جلوگیری ارتباط خط مقاومت و جدا کردن آنها از یکدیگر است، قبل از آنکه آتش جنگ به قلب اسراییل برسد.

آمریکا جنگ نظامی علیه عراق به راه انداخت از (سال 1995 تا 2003) و همزمان تحریم اقتصادی ، کشتار و تخریب را در دستور کار قرار داد و سپس حملات هوایی اسراییل علیه لبنان (در سال 2006) و بعد هم جنگ داخلی در عراق با دخالت آمریکا از طریق تحریک حزب بعث و القاعده از سال (2005 تا 2009) .

در ادامه جنگ داعش در سوریه و عراق از سال( 2014 تا 2016) و سپس صهیونیست ها به سراغ جنگ جوکر رفتند در سال 2019، در لبنان و عراق و حتی ایران.

ناکامی آمریکا در جنگ مستقیم با محور مقاومت بعد از آنکه آمریکا فهمید نمی تواند خط انقلاب و مقاومت را با سلاح از بین ببرد و متوجه صلابت و استحکام در این جایگاه و پیشرفت تجهیزات که با آنها روبرو شد، یقین کرد، نمی تواند با جنگ رو دررو موفق شود، از این رو اقدام به جنگ از طریق دولار، نفت و اقتصاد و ضربات سایبری نمود، در سال 2020 در لبنان، عراق و ایران.

با حملات به حشد الشعبی و دستگاه های امنیتی و کشتن فرماندهان ارشد مقاومت در سال های 2019 و2020 خون دو شهید ابو مهدی المهندس و شهید سردار سلیمانی در فرود گاه بغداد پایتخت مجد و عظمت در هم آمیخت.

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر و بالاخره در تاریخ 5 آگوست آمریکا و اسراییل بیروت را هدف قرار دادند.

انفجاری که بیروت را لرزاند؛ این تقریبا یک قتل عام بی نظیر صهیونیستی بود که جز در زمان (هیتلر) در جنگ جهانی دوم سابقه نداشت.

اهدافی که می توانیم از این حمله برداشت کنیم: توطئه رسانه های سعودی-آمریکایی در متهم نمودن حزب الله اول: کاهش امکانات مقاومت در برابر سپر بازدارندگی اسراییل از طریق ضربه به نیازمندی های داخلی لبنان است.

همزمان رسانه های سعودی و آمریکایی و خلیجی خطی را دنبال کردند تا مقاومت را مسوول این امر معرفی کنند و در نتیجه فضایی ایجاد شود که جنگ و پاسخ به اسراییل را نفی کند.

دوم: اسراییل خیال می کرد که همانطور که حمله آمریکا به هیروشما و ناکازاکی منجر به تسلیم ژاپنی ها شد، خط مقاومت را نیز می تواند مجبور کند که متوقف شوند یا از نظرات و عقاید خود در برابر یک جنگ تمام عیار کوتاه بیایند؛ چرا که این ضربه پیام آمریکا به مقاومت است که آنها هیچ مرزی را نمی شناسند، بلکه این یک جنگ تمام عیار بوده و تمام شهرها و ساکنان آن را دربرمی گیرد و این یک استراتژی و راهبرد جدید است.

سوم: لبنان یک سال است که با محاصره و گرسنگی دست و پنجه نرم می کند و بعد از این مرحله دردناکی برای اقتصاد لبنانی هاست.

(به دلیل قانون قیصر: تحریم های جدید آمریکا علیه سوریه، ذیل یک قانون مصوب کنگره تحت عنوان قانون قیصر برای محافظت از غیرنظامیان سوریه اعمال می شوند.

نام این قانون از یک افسر گمنام سوری گرفته شده است).

و آنچه لبنان را زیر شدید ترین تحریم ها و فشارها قرار داده، از این حیث که محاصره اقتصاد لبنان را نابود کرده و این انفجار عظیم که بندر بیروت را هدف قرار داد از این نظر که مهمترین مکان برای ورادات کالا به لبنان بود، دایره فشار بر لبنان را تکمیل کرد.

با روحیه ای بی پروا و جسورانه، با ضربه زدن به انبارهای غلات، بعد از ضربه زدن به اقتصاد، جلوگیری از واردات، توطئه دلار و نفت، و جلوگیری از رسیدن سوخت به لبنان، گلوی لبنان را فشردند.

چهارم: در حال حاضر رسانه های مغرض قبل از اینکه کمیته تحقیق به نتیجه برسد شروع کردند به ترویج این خط فکری که محموله هدف قرار گرفته محموله اسلحه ایرانی برای انتقال به سوریه و لبنان بوده تا افکار عمومی را در لبنان علیه حزب الله متشنج کنند تا از این طریق مردم لبنان را علیه مقاومت تحریک کنند و مسولیت این حادثه را متوجه مقاومت بدانند.

ایجاد کانون های تنش و درگیری های مردمی و سیاسی ، با توجه به این که می دانند کسی که بندر بیروت را اداره می کند، وابسته به عربستان سعودی است، پس اگر این محموله را منسوب به حزب الله بدانند این قول مردود و غیر قابل قبول است؛ چرا که تاریخ این محموله 2570تنی آمونیاک که مدعی هستند؛ دلیل انفجار بوده سال ها در این بندر وجود داشته و موضوع کشتی و محموله آن در پرونده قضایی لبنان ثبت شده و اگر محموله برای حزب الله بوده مدت بارگیری آن به تاخیر نمی افتاد.

تجاوز به خط مقاومت از ایران و سوریه تا عراق و بیروت حمله به سواحل بیروت همانند حلقه ای است که با حملات گذشته آمریکا به عراق و ایران و سوریه، ترور دو فرمانده شهید و تعرض به هواپیمای ایرانی و حمله به جاده ابریشم که چین و ایران با یکدیگر همکاری دارند و از قلب چین آغاز شده و به آسیا و سپس ایران و به مرور به سوریه و عراق و به دریای مدیترانه می رسد، تکمیل می شود.

پنجم: هرکسی که سلسله حوادث از سال 2003 را و سپس ترور شهید سلیمانی و حوادث سوریه را و قبل از آن حوادث عراق را مطالعه و بررسی کند، متوجه می شود که اسراییل در تلاش برای راهبرد جنگ مختلف و جدیدی است که در ابعاد مختلف تاثیر گذار باشد و از این طریق شخصیت ها و فرودگاه ها را هدف قرار می دهد و به جنگ شهرها و جنگ اقتصادی متوسل شده است.

الگوبرداری اسراییل از هیتلر برای نابودی پایتخت های مقاومت این راهبرد را اسراییل از روش هیتلر وام گرفته که پایتخت های کشور های اروپایی را در جریان جنگ جهانی دوم نابود می کرد.

و از جمله لندن که غیر نظامیان را هدف آتش جنگ، توطئه و نابودی و گرسنگی قرار داد؛ شاید در نظر و بر آورد اسراییل با این اقدامات بتواند تاثیر منفی بر روی مقاومت بگذارد.

ششم: آمریکا در موضع سیاسی علیه کشورهای خط مقاومت ضعیف است و حتی در زمینه اقتصادی در عراق و سوریه و لبنان دچار ضعف است؛ از جمله محاصره ای که آمریکا علیه ایران ایجاد کرد.

همچنین آمریکا در زمینه اختلاف افکنی فرقه ای و سیاسی و جدال در موضوع مقاومت موفق نشد؛ بنابراین تصمیم گرفت بازی را تغییر دهد و زمینی را پیدا کرد که به نظرش مناسب است.

از این رو مقاومت بعد از گذر دوره سختی های داخلی در کشورهایشان بایستی به درستی محاسبه کند و حجم خطرات دشمن را و تنوع سلاح و توطئه های آمریکایی-اسراییلی و سعودی را با هدف پاسخ کوبنده بررسی و ارزیابی کند.

منظورمان از واکنش داخلی، پایتخت های محور مقاومت است که در آنها اختلافاتی بوجود آمده و مواضعی که به کشور و امنیت ملی آنها ضرر می رساند، تا عرصه داخلی را مشغول اختلافات عمیق کنند، که از این طریق مقاومت را در شرایطی قرار دهند که نیاز به وقت و زمان بیشتری برای انسجام و وحدت داشته باشند.

در حالی که اسراییل آن را با حملاتش علیه شهرها و اقتصاد و جوامع و نیروهای سیاسی از بین برده است.

به عبارت دقیق تر، مقاومت باید با انتخاب یک پاسخ قاطع و مؤثر در خنثی کردن رویکرد اسراییل که متکی به انتقال جنگ به شهرها و از جمله شهروندان است، نقش مقاومت خود را از نظر اقتصادی و در سطح امنیتی فعال کند.

ان شاء الله مقاومت باقی می ماند و باید باقی بماند، اما بعد از بررسی و تحلیل نقشه دشمن بویژه آنکه امنیت اسراییل بیش از هر زمان دیگری شکننده، ترسناک و آماده شکست شده است، مقاومت نیاز به ابزارهای جدید دارد.


کلید واژه ها: صهیونیستی - انفجار - بیروت - جنگ جهانی دوم - انفجار بیروت - تحلیل - قتل عام - آمریکا - جنگ جهانی - هیتلر - سوزاندن - عراق - سوزاندن جسد - جهانی - منطقه - عراقی - توطئه - سابقه - بین الملل - محور - زمان - توان - خبرگزاری - سید محمد - تحلیلگر - نویسنده - گزارش - مشابه - سرویس - مقاله

آخرین اخبار سرویس:
فراخوان «ولید المعلم» به تشکیل جبهه واحد برای مقابله با تحریم های آمریکا

فراخوان «ولید المعلم» به تشکیل جبهه واحد برای مقابله با تأثیرات تحریم های آمریکا

استفاده آمریکایی از یک موشک سری در سوریه/درگیری سنگین میان ارتش لبنان و افراد مسلح وابسته به داعش/ گفتگوی ظریف با وزیر خارجه عراق درباره ترور سردار سلیمانی/ برگزاری رزمایش هوایی و دریایی آمریکا در خلیج فارس

کره شمالی به سئول درباره تشدید تنش های دریایی هشدار داد

صفحه اول روزنامه های اقتصادی 6 مهر 1399

راه تقویت اقتصاد ایران «دلارزدایی» است

منابع گازی ترکمنستان،زنگ خطری برای امنیت ایران در خزر

عناوین صفحه اول روزنامه های صبح یکشنبه 

بعد از استراماچونی،نوری هم منتفی شد!

جمهوری اسلامی نوشت: برای جلوگیری از وقوع موج سوم کرونا اقدامی غیر از گلایه و مردم را مقصر جلوه دادن نکردید

«موسی»؛ طرح مختصری از الهیات عهد عتیق

حملات گسترده ارمنستان به جمهوری آذربایجان

ایران پس از عادی سازی روابط امارات و بحرین؛ آیا استراتژی تهران تغییر می کند؟

جزییات رزمایش آمریکا در خلیج فارس

روحانی حق ندارد؟

سعد حریری: نخست وزیر نخواهم شد وهیچ کس را هم برای تصدی آن معرفی نخواهم کرد

صفحه اول روزنامه های استان زنجان 6 مهر 99

پامپئو در تماس با الکاظمی: عراق را تهدید نکردیم

درگیری حامیان و مخالفان ترامپ در پورتلند

ناقضان قطعنامه 2231، مشمول تحریم می شوند

ویدئو / از استعفای نخست وزیر مکلف لبنان تا آوارگی مردم سودان

فیلم/ ترامپ در صورت شکست در انتخابات، باز هم دفتر کارش را ترک نخواهد کرد

بلاروس نسبت به «اثر معکوس» تحریم ها و مداخلات هشدار داد

مقتدی صدر: عراق مستعمره خارجی نیست

محدودیت صادرات آمریکا برای بزرگترین تراشه ساز چین

مذاکره احتمالی با ترامپ یا بایدن؟

نقش حریری و جعجع در شکست مصطفی ادیب

آیا ترامپ با این کارنامه جواز اتاق بیضی را می گیرد؟

ریال، دومین قربانی بزرگ در جنگ با آمریکا

هزینه ماشین جنگی صدام علیه ایران چطور تامین شد؟

نقش حریری و جعجع در شکست مصطفی ادیب

کیهان: فتنه سبز به زادگاه خود باز می گردد!

واکنش ها به آدرس روحانی برای لعنِ کاخ سفید

چشم ها دوخته شده به «سقطری»

آقای رییس جمهور به دشمن آدرس ندهید

مصدومیت سردار در شبی که دبل کرد!

ترامپ عامل شکاف در آمریکا

جزییات اولین مناظره بایدن و ترامپ

یقه «آر.بی.جی» روی دختر بی باک نیویورک

بلاروس نسبت به اثر معکوس تحریم ها و مداخلات هشدار داد

هدیه تیلور سوییفت به دختر جی جی حدید +عکس

بازداشت دهها معترض ضد نتانیاهو درقدس اشغالی

حفظ وضع موجود، تنها گزینه باقی مانده

کدخدایی که تنها ماند؛ اروپا از آمریکا دلگیر است؟

زمینه سازی دلواپسان برای گفت وگو با امریکا!

شمار مبتلایان کرونا در جهان از 33 میلیون نفر گذشت

آیا زمان جنگ سرد چین و آمریکا فرا رسیده است؟

هشدار کره شمالی به همسایه جنوبی درباره نقض حریم آبی

روزنامه های اقتصادی 6 مهر 99

پیامدهای شکست آمریکا در شورای امنیت

رکورد موارد ابتلا به کرونا در سرزمین های اشغالی

مادرم، زنده بودنم را باور نمی کرد!

بازداشت ده ها معترض ضد نتانیاهو درقدس اشغالی

هتریک استعفا!

همه گیری بی سابقه کرونا در نیوریورک

پشت پرده خبر مذاکره مخفیانه و مستقیم ایران و آمریکا در عمان

پشت پرده خبر مذاکرات مخفیانه و مستقیم ایران و آمریکا در عمان

هند و تلاش برای تغییر رویکرد نسبت به طالبان

کشور های ناقض قطعنامه 2231 مشمول تحریم می شوند

ناگفته های مذاکره ایران و آمریکا در عمان/ فرزاد قاسمی کیست؟

سنا تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری از تایید برت خودداری کند

روابط آمریکا با ایران وخیم تر خواهد شد

دو فرد طرفدار داعش به طراحی برای بمبگذاری در کاخ سفید متهم شدند

بایدن: برای دروغ های ترامپ در مناظره آماده هستم!

ترامپ قاضی ایمی برت را نامزد دیوان عالی کرد

شورای آتلانتیک: اقدامات آمریکا به رهبری ترامپ موجب انزوای بی سابقه این کشور شده/ واشنگتن به دنبال تحریک ایران برای خروج از برجام است

محدودیت های آمریکا علیه شرکت تراشه ساز چینی

کودکان و نوجوانان اصلی ترین قربانیان خیانت علنی سازی روابط با اسراییل

صهیونیست های معترض: نتانیاهو یک آشغال است

مصر درگیر تحولات داخلی و خارجی

بایدن: برای دروغ های ترامپ در مناظره آماده هستم!

سیاست واشنگتن در قبال تهران، نشانه بی توجهی به قوانین بین المللی است

نیویورک تایمز: نگرانی مقامات پنتاگون از سوء استفاده ترامپ از ارتش در ناآرامی های انتخاباتی / احتمال استعفای نظامیان بلندپایه آمریکایی

چه شد که رزمندگان موفق به بیرون راندن اشغالگران بعثی از خاک کشور شدند؟/ نقش بنی صدر در شکست های اولیه نیروهای خودی چه بود؟

بایدن: برای دروغ های ترامپ در مناظره آماده هستم!

کریدور«کتای» مسیر جایگزین برای بد عهدی های ترکمنستان؛ دروازه ورود به آسیای میانه مسدود است

ارتباط خاندان پهلوی با صدام در دوران جنگ تحمیلی/ بختیار و اویسی چه نقشی در شروع جنگ داشتند؟

احیای روابط تهران- دوشنبه و تاثیر آن بر منطقه

بایدن، ترامپ را با وزیر تبلیغات هیتلر مقایسه کرد

سوریه: سیاست آمریکا در قبال ایران نقض تعهدات بین المللی است

رکورد موارد ابتلا به کرونا در سرزمین های اشغالی فلسطین

خواسته های اصلی تظاهرات بلغارستان مبتنی بر استعفای نخست وزیر و دادستان کل است/ مشکلات این کشور نه شخصی، بلکه ساختاری هستند

این جوی مرز میان ایران و عراق+عکس

کره شمالی در مورد نقض مرز دریایی به کره جنوبی هشدار داد

صفحه اول روزنامه های یکشنبه 6 مهر 99

بیماری عجیبی که مرد روس را جوان نگه داشته!

تلاش دسته جمعی برای درمان پای زرافه +فیلم

شهادت دو نیروی ارتش لبنان در منطقه عرمان

موج دوم کرونا آمریکا را در پاییز و زمستان شکست خواهد داد

ابتلای بی سابقه به بیماری کرونا در سرزمین های اشغالی

رکورد بالاترین موارد ابتلا به کرونا در سرزمین های اشغالی فلسطین

چشم انداز روابط آمریکا و اروپا؛ برجام، نقطه اوج اختلافات

آمریکا کشورهایی ناقض قطعنامه 2231 را تحریم می کند

نماینده عراقی: اتهام زنی به الحشدالشعبی عامل خارجی دارد

برخورد خشن پلیس انگلیس با معترضان به محدودیت های کرونایی

برخورد پلیس انگلیس با معترضان به محدودیت های کرونایی؛ حداقل 10 نفر بازداشت شدند

فرید زکریا : غرور آمریکایی بلای جانشان در بحران کرونا است

ترامپ قاضی «امی بارت» را برای تصدی کرسی دیوان عالی معرفی کرد

چین ویرانی مساجد مسلمانان اویغور در سین کیانگ را تکذیب کرد

نتانیاهو یک آشغال است

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر

انفجار بیروت؛ قتل عام بی نظیر صهیونیستی مشابه هیتلر