مطالب مرتبط:
الیوت آبرامز؛ چرخش قطب نمای براندازی از منافقین به سلطنت طلبان
نیوزویک: «آبرامز» بعد از شکست در براندازی ونزوئلا مسئول امور ایران می شود
موسوی: تفاوتی بین جان بولتون، برایان هوک و الیوت آبرامز نیست
انتقاد نماینده کنگره آمریکا از انتصاب «الیوت آبرامز»
انتقاد نماینده کنگره از انتصاب الیوت آبرامز
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 18 مرداد 1399 ساعت 06:202020-08-08بين الملل

الیوت آبرامز؛ چرخش قطب نمای براندازی از منافقین به سلطنت طلبان


ایرنا- دو هفته مانده به یارگیری آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد به امید تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، کاخ سفید شاهد یک تغییر مهم در جابجایی مهره های ضد ایرانی بود؛ - تهران- ایرنا- دو هفته مانده به یارگیری آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد به امید تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، کاخ سفید شاهد یک تغییر مهم در جابجایی مهره های ضد ایرانی بود؛ برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران رفت تا الیوت آبرامز جایش را بگیرد، اما این دو در تندروی علیه جمهوری اسلامی تفاوتی ندارند، پس چه عاملی این تغییر را رقم زد؟ برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران رفت تا الیوت آبرامز جایش را بگیرد؛ استناد به ایران ستیز بودن هوک به معنای اعتدالگرا بودن آبرامز نیست؛ دستکم هر دو ضد برجام، قائل به فشار حداکثری، تحریم و براندازی هستند اما در یک مورد، تفاوت بسیار مهم دارند؛ در ماهیت مخالفان براندازی که هر کدام از این دو رویشان حساب کرده ند.

***برایان هوک؛ بازمانده سرگردان بولتون بود از زمانی که ترامپ در توییت خود نوشت: شب گذشته به جان بولتون خبر دادم که دیگر به خدمات او در کاخ سفید نیازی نیست.

من و سایرین در دولت با پیشنهادات او قویا مخالف بودیم و از همین رو از او خواستم که استعفا دهد ، برایان هوک به جمع کردن چمدان هایش از کاخ سفید فکر می کرد.

درست است که او خود یکی از گزینه های جدی جانشینی جان بولتون بود، اما هر چه باشد، هوک پیش از پیوستن به دولت ترامپ، شبکه ای از کهنه کاران جمهوریخواه حوزه سیاست خارجی را دستچین و گروهی تحت عنوان ابتکار جان هی راه اندازی کرد که بنا به گفته خود به دنبال مقابله با تفکرات انزواجویانه در دو حزب بزرگ سیاسی امریکا بودند و اعضای این گروه، به تمام کاندیداهای جمهوریخواه کمک و مشاوره ارائه دادند به جز دو نفر : رند پال و دونالد ترامپ .

وبسایت دست راستی دیلی وایر نیز او را از مخالفان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری دانسته است.

درست است که برایان هوک در زمان ریاست رکس تیلرسون به وزارت خارجه ملحق شد و عده ای هوک را دنباله رو و شاگرد تیلرسون وزیر خارجه برکنار شده ترامپ می دانند، اما هر چه باشد او مشاور جان بولتون است (زمانی که بولتون سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد بود).

اگر تیلرسون، هوک را با وزارت خارجه آمریکا آشنا کرده باشد، پای هوک به اعتبار جان بولتون به کاخ سفید باز شد و هوک بعد از بولتون در کاخ سفید بیشتر به کودک بدون قیّم و یتیمی سرگردان در اتاق های متعدد کاخ سفید و به جای باز به کبوتری ناهمخوان میان گروه موسوم به شاهین های ضد ایران شبیه بود.

  ***هوک هم مانند بولتون روی دیوار خراب یادگاری نوشت کناره گیری جان بولتون و اکنون برایان هوک، برخی را به این صرافت انداخت که ترامپ احساس کرده از تیم بولتون رودست خورده بنابراین به فکر تغییر ترکیب تیم افتاده است.

این تحلیل دور از واقعیت نیست.

تردیدی در این نیست که ترامپ با وجود این ادعا که خواهان براندازی در ایران نیست، شدیدا مشتاق به براندازی است اما شاید از اینکه بولتون و هوک روی درخت منافقین برای براندازی، یادگاری نوشتند، عصبانی است.

بولتون چیز پنهانی درباره میزان صمیمیت خود با منافقین نداشت اما با وجود ادعای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره ممنوعیت دیدار اعضای دولت آمریکا با و ارتباط با اعضای مجاهدین خلق، دیلی بیست فاش کرد: برایان هوک فرستاده ویژه ترامپ در امور ایران با رابرت جی جوزف مقام سابق وزارت خارجه آمریکا و نماینده فعلی گروه تروریستی مجاهدین خلق در روز 31 ژانویه 2020 دیدار کرده است.

این دیدار چند روز پس از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس انجام شد.

نه هوک و نه وزارت خارجه آمریکا در مورد این دیدار هیچ توضیحی ندادند.

ترامپ دریافت که گروهک تروریستی منافقین نمی تواند برگ برنده براندازی در ایران باشد، زیرا حتی مخالفان سرسختِ قائل به براندازی خشن و سخت – حتی طرفداران جنگ نظامی علیه ایران نیز حمایت منافقین از خود را مایه بی اعتباری در میان طرفدارانشان می دانند.

از ترامپ انتظار نمی رفت اپوزیسیون ایران را بشناسد و کارگروه اقدام علیه ایران را با شناخت کامل، راهبری کند اما خیلی زود متوجه شد که دم خروس روابط صمیمانه بولتون با مجاهدین خلق، هیچ نسبتی با سوگند عدم تمایل به براندازی ندارد.

معنایش این نیست که ترامپ خواهان براندازی نیست؛ بالعکس، بولتون به قدری عیان با منافقین دمخور بود که نمی شد این رابطه را پنهان نگاه داشت.

حضور او منطق و توجیهی در کاخ سفید نداشت و هیچ نسبتی هم با ادعای مذاکره با ایران هم نمی توانست داشته باشد.

برایان هوک نیز عمده توجه مجاهدین خلق را به خود جلب کرده بود؛ هر چه باشد هوک، مرید و شاگرد بولتون بود و واقعیت این است که برایان هوک بعد از برکناری بولتون تنها مانده بود.

ابتدا جان بولتون و بعد سرباز تنها مانده اش در دولت ترامپ یعنی برایان هوک؛ هر دو کنار رفتند.

هر دو حامی منافقین و گل سرسبد گزارش ها و گردهمایی های سازمان تروریستی مجاهدین خلق بودند.

یادگاری دولت آمریکا روی دیوار منافقین جواب نداد.

***آبرامز و سربازانی بدنام در اپوزیسیون جعلی حالا آبرامز با کوله باری از چهار دهه تجربه دیپلماسی به نسبت هوک، روی دیوار دیگری یادگاری می نویسد؛ دیوار مخالفان سلطنت طلب که لوبلاگ آنها را یکی از گروه های مخالف جعلی (غیرمردمی) می خواند.

لوبلاگ در گزارشی "بعد از تشریح وضعیت مجاهدین خلق به عنوان اپوزیسیون جعلی و گروهی تروریستی و تابع مثلث دونالد ترامپ، محمد بن سلمان و بنیامین نتانیاهو ، به وضعیت نابسامان سلطنت طلبان با عنوان دیگر تشکیلات اپوزیسیون جعلی می پردازد.

لوبلاگ در این گزارش می نویسد: سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) رضا پهلوی را تامین مالی می کند.

او روابطی طولانی با لابی صهیونیستی در آمریکا دارد؛ شامل رابطه با شلدون آدلسون کازینودار میلیاردر جمهوری خواهی که گفته است آمریکا باید ایران را بمباران اتمی کند.

رضا پهلوی همچنین از اسراییل برای آنچه برقراری دموکراسی در ایران می خواند، طلب کمک کرده است.

(سطور مشخص شده با رنگ قرمز در تصویر زیر) لوبلاگ سپس به چرخش یکباره و حمایت ناگهانی رسانه هایی مانند صدای آمریکا و رادیو فردا به ویژه مصاحبه های ستاره درخشش اشاره می کند که در حال ترسیم چهره رهبر اپوزیسیون از رضا پهلوی هستند.

(مشخص شده با رنگ آبی در تصویر زیر) لوبلاگ ارتباط الیوت آبرامز و مایکل لدین دو چهره ضد ایرانی را نیز با تشکیلات رضا پهلوی از همین رهگذر روشن می کند و می نویسد که این دو سیاست ترامپ را درباره ایران تایید و پشتیبانی می کنند.

(مشخص شده با رنگ فسفری در تصویر زیر) لوبلاگ چنین نتیجه می گیرد که آبرامز روی اپوزیسیونی جعلی به سرکردگی رضا پهلوی در ایران حساب کرده؛ کسی که از سازمان سیا پول می گیرد؛ با معتقدان به ضرورت بمباران اتمی ایران دوستی دارد و با اسراییل قرار است در ایران دموکراسی سازی کند! بولتون بارها در گردهمایی ها و جلسات منافقین حضور یافت و حتی از آنها پول می گرفت و اکنون این الیوت آبرامز است که به گواهی خود سلطنت طلبان در جلسات و سخنرانی های رضا پهلوی حاضر می شود.

آبرامز روی جریانی حساب کرده که لیدرش از سیا پول و از اسراییل مشورت می گیرد و مشکلی با بمباران اتمی ایران ندارد با همه اینها امیدوار است که مردم ایران را به خود جذب کند و رضا پهلوی و تشکیلاتش به آبرامز تکیه کرده؛ کسی که به مهندس جنگ عراق معروف است و برایش اشغال خونبار کشورها مایه افتخار است.

آبرامز که در زمان حاضر نماینده فعلی آمریکا در امور ونزوئلاست، در حالی جانشین هوک شده که چند روز پیش در جلسه استماعی در سنای آمریکا گفت که همچنان روی برنامه براندازی نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا سخت کار می کند .

وی با حفظ سمت قرار است مسئول گروه اقدام علیه ایران باشد و کارزار فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران را ادامه دهد.

  آبرامز اکنون به طور همزمان مسئول دو ابتکار مهم در سیاست خارجی ترامپ شده که هیچ کدام از آنها به پیروزی قابل توجهی که کاخ سفید انتظارش را داشت، منجر نشده است؛ یک جنگ طلب بدنام و حامی جوخه های ترور در آمریکای لاتین است که کارنامه سیاهی در دروغگویی و اقدامات جنایتکارانه در قبال کشورها از گواتمالا گرفته تا عراق، دارد.

استفن مایلز مدیر اجرایی گروه ضدجنگ پیروزی بدون جنگ می گوید: دوره کاری آبرامز در قبال السالوادور، گواتمالا، نیکاراگوئه و پاناما مملو از بدترین وسوسه هایی است که سیاست خارجی آمریکا به خود دیده است، یعنی جنگ طلبی، نقض گسترده حقوق بشر و حمایت از رژیم های خودکامه.

نماینده ویژه جدید ترامپ، قرار است فرمانده سربازان براندازی در ایران باشد تا دیگر نه دموکراسی و دموکراسی سازی اعتباری داشته باشد نه حاملان و مدعیان آن از فرمانده تا سرباز؛ از الیوت آبرامز تا رضا پهلوی.


کلید واژه ها: شورای امنیت سازمان ملل متحد - شورای امنیت سازمان ملل - ایران - سازمان ملل متحد - تحریم تسلیحاتی - آمریکا - شورای امنیت - برایان هوک - سازمان ملل - ضد ایرانی - براندازی - تغییر - کاخ سفید - الیوت - تحریم - یارگیری - نماینده - جمهوری اسلامی - سازمان - ایرانی - تمدید - تفاوت - شورای - امنیت - امید - ویژه - سفید - شاهد - هفته - مهره

آخرین اخبار سرویس:
ابراز خرسندی رژیم صهیونیستی از مواضع ضدایرانی آمریکا

رونمایی از اولین ربات فضایی بخش خصوصی

روزنامه گل| السه حیل

روزنامه فرهیختگان ورزشی| محکوم به برد الاهلی

بیش از 20فرد و نهاد ایرانی توسط آمریکا تحریم می شوند

قاضی آمریکایی جلوی تصمیم ترامپ را گرفت

روزنامه گل| السه حیل

آغاز مذاکره با شرق، امضا پس از 18 اکتبر/ اعتدال و توسعه؛ نوبخت یا واعظی؟/ برخاسته از کنکور

ترامپ: از نامزدی بایدن جلوگیری می کنم

نگاهی به اشتباهات و دفاع های ضعیف جرارد پیکه+ویدئو

عکس هایی از کره شمالی به نمایش درمی آید

تولید 3.5 گیگاوات برق در عراق با مهار 40 درصد مشعل سوزی

توقف فرمان ممنوعیت وی چت از سوی قاضی آمریکایی

توپ لغو تحریم ها در زمین اروپا/ صرافی ها تعطیل، دلال ها به خط/ ایران در نخستین روز جنگ

واشنگتن پست: آمریکا چگونه می تواند یکجانبه تحریمهای چندجانبه را اجرا کند!

فرهیختگان 31 شهریور

یک مبارز فلسطینی حین انجام ماموریت جهادی در شمال غزه شهید شد

صحبت های تمسخر آمیز ترامپ درباره یک خبرنگار مجروح + فیلم

گل 31 شهریور

مرگ رویایِ سلطه بر عرب و عجم

روزنامه شوت| ارسلان، نوای ماندن نواخت

آمریکا 24 فرد ونهاد مرتبط بافعالیت تسلیحاتی ایران را تحریم می کند

نامه مسکو و پکن به شورای امنیت درباره ایران

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: تداوم فشار علیه ایران ضروری است

تاکید قطر بر حمایت از آرمان و ملت فلسطین

کنایه ظریف به پمپئو درباره مکانیزم ماشه و ادعای بازگشت تحریم ها

دستور ترامپ برای تحریم طرف های معامله تسلیحاتی با ایران

دستور ترامپ برای تحریم طرف های معامله تسلیحاتی با ایران

آتش سوزی در «موریا» و دیدگاه غیرانسانی اروپا در قبال پناهجویان

پایگاه نظامی آمریکا در عراق هدف حمله راکتی قرار گرفت

آمریکا 24 فرد و نهاد مرتبط با فعالیت تسلیحاتی ایران را تحریم می کند

تشکر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از تلاش های ضدایرانی واشنگتن

انفجار خودروی بمب گذاری شده در شمال عراق

پای حیثیت سازمان ملل در میان است

چرا جنگ تحمیل شد؟

پیشنهاد جدید آمریکا به روسیه برای تمدید «استارت نو»

عکاسان دفاع مقدس چهل عکس چهل خاطره

قاضی آمریکایی جلوی تصمیم ترامپ بر علیه وی چت را گرفت

تروریست های کرد سوری مورد حمایت آمریکا ده ها نفر را ربودند

تبدیل بیت کوین های سرقتی به پول نقد در کره شمالی!

آمریکا 24 فرد ونهاد مرتبط بافعالیت تسلیحاتی ایران را تحریم می کند

هوندا در حال ساخت دومین خودرو الکتریکی خود است

انفجار خودروی بمب گذاری شده در شمال عراق

ذوق زدگی رژیم صهیونیستی از فعالیت های غیرقانونی آمریکا علیه ایران

بزرگ ترین پرنده تاریخ با 3 متر طول+عکس

بعیدی نژاد: سیاست ضدبرجامی آمریکا کامل شکست خورد

5 خوراکی خطرناک جهان را بشناسید

حمله راکتی به پایگاه نظامی «ویکتوری» در عراق

ابوظبی میزبان نشستی برای عادی سازی روابط اسراییل با سودان

شب گردی سیاوش خیرابی در کافه لاکچری +عکس

ویدئو / یک ماه گذشت، بازگرداندن تحریم ها محقق نشد

فیلم/ سونامی بازداشت شهرداران در استان تهران

دادگاه کالیفرنیا ممنوعیت وی چت در آمریکا را تعلیق کرد

تدوام اعمال فشار بر ایران ضروری است

گزیده روزنامه های 31 شهریور 1399

دیدار نخست وزیر عراق با زنان نجات یافته از داعش

واکنش افغانستان به سخنان ترامپ درباره طالبان

حمله راکتی به پایگاه نظامی «ویکتوری» در عراق

تدوام اعمال فشار بر ایران ضروری است

قطر: موضع ما در قبال فلسطین ثابت است

پایگاه نظامی آمریکا در اطراف فرودگاه بین المللی بغداد هدف حمله راکتی قرار گرفت.

پیشنهاد جدید آمریکا به روسیه برای تمدید «استارت نو»

نهاد های قانونگذار در آمریکا تحت تاثیر طمع قدرت هستند

مسکو و پکن خطاب به شورای امنیت: معافیت ایران از تحریم های سازمان ملل ادامه دارد

مخالفت شورای عالی لیبی با توافق بازگشایی بنادر نفتی/ بوگدانف: آتش بس در خدمت به مذاکرات باشد

قطر: موضع ما در قبال فلسطین ثابت است

دستور ترامپ برای تحریم طرف های معامله تسلیحاتی با ایران

ربوده شدن ده ها نفر در سوریه توسط شبه نظامیان کرد مورد حمایت آمریکا

دستور ترامپ برای تحریم طرف های معامله تسلیحاتی با ایران

گل اول الشرطه عراق به استقلال توسط فیاض+ویدئو

پیشنهاد آمریکا برای تمدید پیمان «استارت جدید»

مقام روسی: بازگشت تحریم ها علیه ایران موضوعیت ندارد

شبه نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا ده ها نفر را در سوریه ربودند

اقدامی درباره بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران انجام نمی دهم

رییس شورای عالی سیاسی یمن: مسیری که سازشکاران با رژیم صهیونیستی در پیش گرفته اند، تهی است

برنامه مدرسه تلویزیونی ایران در آخرین روز تابستان

تظاهرات علیه السیسی در مصر

ذوق زدگی رژیم صهیونیستی از فعالیت های غیرقانونی آمریکا علیه ایران

کرونا و یک درس اخلاقی بزرگ به ملت های جهان

آمریکا می خواهد شورای امنیت را به ابزار خود تبدیل کند

پول های عربستان و امارات امنیت استان های جنوبی عراق را به خطر انداخته است

یک قاضی آمریکایی دستور ترامپ برای ممنوعیت اپلیکشن چینی را رد کرد

کشف 14 مقبره باستانی 2500 ساله در مصر

عکسی از پیرترین انسان شناخته شده جهان

درخواست تأمین هزینه های مالی مهاجران از سوی اتحادیه اروپا

تلاش رژیم صهیونیستی برای برقرای صلح یکجانبه در فلسطین

غلی رغم قرنطینه سراسری تظاهرات ضد نتانیاهو در قدس اشغالی برگزار شد

تحریم بیش از بیست مقام ایرانی توسط آمریکا

لوچسکو: نمایش الهلال برابر شهر خودرو بسیار چشمگیر بود

فرمانده پدافند هوایی تل آویو: ایران قادر است به ما حمله کند

آمریکا در زمینه پرونده هسته ای ایران تنهاست

بمباران مواضع تروریست ها در ادلب توسط جنگنده های سوریه

ادعای مقام آمریکایی مبنی بر قانونی بودن تحریم های ظالمانه علیه ایران

کشف 14 مقبره باستانی 2500 ساله در مصر

آمریکا بیش از 20 مقام ایرانی را تحریم می کند

ادعای مقام آمریکایی: واشنگتن بیش از 20 فرد و نهاد مرتبط با برنامه هسته ای و موشکی ایران را تحریم می کند

مشکلات تجاری مرز چذابه با تعامل طرف عراقی برطرف می شود

وزارت بازرگانی چین: اعتماد سرمایه گذاران بین المللی به فضای سرمایه گذاری آمریکا خدشه دار شده است/ مکانیزم تنبیهی علیه شرکت های آمریکایی در چین به اجرا گذاشته می شود

شبه نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا ده ها نفر را در سوریه ربودند

مسکو و پکن خطاب به شورای امنیت: معافیت ایران از تحریم های سازمان ملل ادامه دارد

الیوت آبرامز؛ چرخش قطب نمای براندازی از منافقین به سلطنت طلبان

الیوت آبرامز؛ چرخش قطب نمای براندازی از منافقین به سلطنت طلبان