مطالب مرتبط:
نیوزویک: «آبرامز» بعد از شکست در براندازی ونزوئلا مسئول امور ایران می شود
موسوی: تفاوتی بین جان بولتون، برایان هوک و الیوت آبرامز نیست
انتقاد نماینده کنگره آمریکا از انتصاب «الیوت آبرامز»
انتقاد نماینده کنگره از انتصاب الیوت آبرامز
نقشه راه جانشین برایان هوک در چارچوب راهبرد 3 گانه آمریکا علیه ایران/الیوت آبرامز چه خوابی برای جمهوری اسلامی دیده است؟
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 18 مرداد 1399 ساعت 06:202020-08-08بين الملل

الیوت آبرامز؛ چرخش قطب نمای براندازی از منافقین به سلطنت طلبان


ایرنا- دو هفته مانده به یارگیری آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد به امید تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، کاخ سفید شاهد یک تغییر مهم در جابجایی مهره های ضد ایرانی بود؛ - " تهران- ایرنا- دو هفته مانده به یارگیری آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد به امید تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، کاخ سفید شاهد یک تغییر مهم در جابجایی مهره های ضد ایرانی بود؛ برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران رفت تا الیوت آبرامز جایش را بگیرد؛ اما این دو در تندروی علیه جمهوری اسلامی تفاوتی ندارند؛ پس چه عاملی این تغییر را رقم زد؟ برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران رفت تا الیوت آبرامز جایش را بگیرد؛ استناد به ایران ستیز بودن هوک به معنای اعتدالگرا بودن آبرامز نیست؛ دستکم هر دو ضد برجام، قائل به فشار حداکثری، تحریم و براندازی هستند اما در یک مورد، تفاوت بسیار مهم دارند؛ در ماهیت مخالفان براندازی که هر کدام از این دو رویشان حساب کرده اند.

***برایان هوک؛ بازمانده سرگردان بولتون بود از زمانی که ترامپ در توییت خود نوشت: شب گذشته به جان بولتون خبر دادم که دیگر به خدمات او در کاخ سفید نیازی نیست.

من و سایرین در دولت با پیشنهادات او قویا مخالف بودیم و از همین رو از او خواستم که استعفا دهد ، برایان هوک به جمع کردن چمدان هایش از کاخ سفید فکر می کرد.

درست است که او خود یکی از گزینه های جدی جانشینی جان بولتون بود، اما هر چه باشد، هوک پیش از پیوستن به دولت ترامپ، شبکه ای از کهنه کاران جمهوریخواه حوزه سیاست خارجی را دستچین و گروهی تحت عنوان ابتکار جان هی راه اندازی کرد که بنا به گفته خود به دنبال مقابله با تفکرات انزواجویانه در دو حزب بزرگ سیاسی امریکا بودند و اعضای این گروه، به تمام کاندیداهای جمهوریخواه کمک و مشاوره ارائه دادند به جز دو نفر : رند پال و دونالد ترامپ .

وبسایت دست راستی دیلی وایر نیز او را از مخالفان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست جمهوری دانسته است.

درست است که برایان هوک در زمان ریاست رکس تیلرسون به وزارت خارجه ملحق شد و عده ای هوک را دنباله رو و شاگرد تیلرسون وزیر خارجه برکنار شده ترامپ می دانند، اما هر چه باشد او مشاور جان بولتون است (زمانی که بولتون سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد بود).

اگر تیلرسون، هوک را با وزارت خارجه آمریکا آشنا کرده باشد، پای هوک به اعتبار جان بولتون به کاخ سفید باز شد و هوک بعد از بولتون در کاخ سفید بیشتر به کودک بدون قیّم و یتیمی سرگردان در اتاق های متعدد کاخ سفید و به جای باز به کبوتری ناهمخوان میان گروه موسوم به شاهین های ضد ایران شبیه بود.

***هوک هم مانند بولتون روی دیوار خراب یادگاری نوشت کناره گیری جان بولتون و اکنون برایان هوک، برخی را به این صرافت انداخت که ترامپ احساس کرده از تیم بولتون رودست خورده بنابراین به فکر تغییر ترکیب تیم افتاده است.

این تحلیل دور از واقعیت نیست.

تردیدی در این نیست که ترامپ با وجود این ادعا که خواهان براندازی در ایران نیست، شدیدا مشتاق به براندازی است اما شاید از اینکه بولتون و هوک روی درخت منافقین برای براندازی، یادگاری نوشتند، عصبانی است.

بولتون چیز پنهانی درباره میزان صمیمیت خود با منافقین نداشت اما با وجود ادعای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره ممنوعیت دیدار اعضای دولت آمریکا با و ارتباط با اعضای مجاهدین خلق، دیلی بیست فاش کرد: برایان هوک فرستاده ویژه ترامپ در امور ایران با رابرت جی جوزف مقام سابق وزارت خارجه آمریکا و نماینده فعلی گروه تروریستی مجاهدین خلق در روز 31 ژانویه 2020 دیدار کرده است.

این دیدار چند روز پس از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس انجام شد.

نه هوک و نه وزارت خارجه آمریکا در مورد این دیدار هیچ توضیحی ندادند.

ترامپ دریافت که گروهک تروریستی منافقین نمی تواند برگ برنده براندازی در ایران باشد، زیرا حتی مخالفان سرسختِ قائل به براندازی خشن و سخت – حتی طرفداران جنگ نظامی علیه ایران - نیز حمایت منافقین از خود را مایه بی اعتباری در میان طرفدارانشان می دانند.

از ترامپ انتظار نمی رفت اپوزیسیون ایران را بشناسد و کارگروه اقدام علیه ایران را با شناخت کامل، راهبری کند اما خیلی زود متوجه شد که دم خروس روابط صمیمانه بولتون با مجاهدین خلق، هیچ نسبتی با سوگند عدم تمایل به براندازی ندارد.

معنایش این نیست که ترامپ خواهان براندازی نیست؛ بالعکس، بولتون به قدری عیان با منافقین دمخور بود که نمی شد این رابطه را پنهان نگاه داشت.

حضور او منطق و توجیهی در کاخ سفید نداشت و هیچ نسبتی هم با ادعای مذاکره با ایران هم نمی توانست داشته باشد.

برایان هوک نیز عمده توجه مجاهدین خلق را به خود جلب کرده بود؛ هر چه باشد هوک، مرید و شاگرد بولتون بود و واقعیت این است که برایان هوک بعد از برکناری بولتون تنها مانده بود.

ابتدا جان بولتون و بعد سرباز تنها مانده اش در دولت ترامپ یعنی برایان هوک؛ هر دو کنار رفتند.

هر دو حامی منافقین و گل سرسبد گزارش ها و گردهمایی های سازمان تروریستی مجاهدین خلق بودند.

یادگاری دولت آمریکا روی دیوار منافقین جواب نداد.

***آبرامز و سربازانی بدنام در اپوزیسیون جعلی حالا آبرامز با کوله باری از چهار دهه تجربه دیپلماسی به نسبت هوک، روی دیوار دیگری یادگاری می نویسد؛ دیوار مخالفان سلطنت طلب که لوبلاگ آنها را یکی از گروه های مخالف جعلی (غیرمردمی) می خواند.

لوبلاگ در گزارشی "بعد از تشریح وضعیت مجاهدین خلق به عنوان اپوزیسیون جعلی و گروهی تروریستی و تابع مثلث دونالد ترامپ، محمد بن سلمان و بنیامین نتانیاهو ، به وضعیت نابسامان سلطنت طلبان با عنوان دیگر تشکیلات اپوزیسیون جعلی می پردازد.

لوبلاگ در این گزارش می نویسد: سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) رضا پهلوی را تامین مالی می کند.

او روابطی طولانی با لابی صهیونیستی در آمریکا دارد؛ شامل رابطه با شلدون آدلسون کازینودار میلیاردر جمهوری خواهی که گفته است آمریکا باید ایران را بمباران اتمی کند.

رضا پهلوی همچنین از اسراییل برای آنچه برقراری دموکراسی در ایران می خواند، طلب کمک کرده است.

(سطور مشخص شده با رنگ قرمز در تصویر زیر) لوبلاگ سپس به چرخش یکباره و حمایت ناگهانی رسانه هایی مانند صدای آمریکا و رادیو فردا به ویژه مصاحبه های ستاره درخشش اشاره می کند که در حال ترسیم چهره رهبر اپوزیسیون از رضا پهلوی هستند.

(مشخص شده با رنگ آبی در تصویر زیر) لوبلاگ ارتباط الیوت آبرامز و مایکل لدین دو چهره ضد ایرانی را نیز با تشکیلات رضا پهلوی از همین رهگذر روشن می کند و می نویسد که این دو سیاست ترامپ را درباره ایران تایید و پشتیبانی می کنند.

(مشخص شده با رنگ فسفری در تصویر زیر) لوبلاگ چنین نتیجه می گیرد که آبرامز روی اپوزیسیونی جعلی به سرکردگی رضا پهلوی در ایران حساب کرده؛ کسی که از سازمان سیا پول می گیرد؛ با معتقدان به ضرورت بمباران اتمی ایران دوستی دارد و با اسراییل قرار است در ایران دموکراسی سازی کند! بولتون بارها در گردهمایی ها و جلسات منافقین حضور یافت و حتی از آنها پول می گرفت و اکنون این الیوت آبرامز است که به گواهی خود سلطنت طلبان در جلسات و سخنرانی های رضا پهلوی حاضر می شود.

آبرامز روی جریانی حساب کرده که لیدرش از سیا پول و از اسراییل مشورت می گیرد و مشکلی با بمباران اتمی ایران ندارد با همه اینها امیدوار است که مردم ایران را به خود جذب کند و رضا پهلوی و تشکیلاتش به آبرامز تکیه کرده؛ کسی که به مهندس جنگ عراق معروف است و برایش اشغال خونبار کشورها مایه افتخار است.

آبرامز که در زمان حاضر نماینده فعلی آمریکا در امور ونزوئلاست، در حالی جانشین هوک شده که چند روز پیش در جلسه استماعی در سنای آمریکا گفت که همچنان روی برنامه براندازی نیکولاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا سخت کار می کند .

وی با حفظ سمت قرار است مسئول گروه اقدام علیه ایران باشد و کارزار فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا علیه ایران را ادامه دهد.

آبرامز اکنون به طور همزمان مسئول دو ابتکار مهم در سیاست خارجی ترامپ شده که هیچ کدام از آنها به پیروزی قابل توجهی که کاخ سفید انتظارش را داشت، منجر نشده است؛ یک جنگ طلب بدنام و حامی جوخه های ترور در آمریکای لاتین است که کارنامه سیاهی در دروغگویی و اقدامات جنایتکارانه در قبال کشورها از گواتمالا گرفته تا عراق، دارد.

استفن مایلز مدیر اجرایی گروه ضدجنگ پیروزی بدون جنگ می گوید: دوره کاری آبرامز در قبال السالوادور، گواتمالا، نیکاراگوئه و پاناما مملو از بدترین وسوسه هایی است که سیاست خارجی آمریکا به خود دیده است، یعنی جنگ طلبی، نقض گسترده حقوق بشر و حمایت از رژیم های خودکامه.

نماینده ویژه جدید ترامپ، قرار است فرمانده سربازان براندازی در ایران باشد تا دیگر نه دموکراسی و دموکراسی سازی اعتباری داشته باشد نه حاملان و مدعیان آن از فرمانده تا سرباز؛ از الیوت آبرامز تا رضا پهلوی.


کلید واژه ها: شورای امنیت سازمان ملل متحد - شورای امنیت سازمان ملل - ایران - سازمان ملل متحد - تحریم تسلیحاتی - آمریکا - شورای امنیت - برایان هوک - سازمان ملل - ضد ایرانی - براندازی - تغییر - کاخ سفید - الیوت - تحریم - یارگیری - نماینده - جمهوری اسلامی - سازمان - ایرانی - تمدید - تفاوت - شورای - امنیت - امید - ویژه - سفید - شاهد - هفته - مهره

آخرین اخبار سرویس:
عریقات خواستار استعفای دبیرکل اتحادیه عرب شد

فراز و فرود روابط تجاری ایران و ترکیه

نظامی سابق آمریکا:مواضع واشنگتن درباره تسلیحات ایران مشروعیت ندارد

آرزومند چشم انداز وسیع تر مشارکت جامع راهبردی میان ایران و چین هستم

تعداد مبتلایان کرونا در آمریکا 7 میلیون و 361 هزارو 611 نفر

ببینید: بانوی کارآفرین و اشتغال زایی برای جوانان

اخراج کارمندان در برخی از مشاغل امریکا

ادعای مذاکره ایران با امریکا؛ تبلیغاتی با مصرف انتخاباتی ترامپ

هشدار مقتدی صدر درباره کشاندن عراق به جنگ داخلی

موضع وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد

دبیر کل سازمان ملل با سران آذربایجان و ارمنستان گفت وگو کرد

حمایت افغانستان از جمهوری آذربایجان در رابطه با مساله قره باغ

هشدار «مقتدی صدر» و «عمار حکیم» درباره فتنه انگیزی ها در عراق

هیات نمایندگی لبنان در سازمان ملل: حزب الله بخش جدا نشدنی کشور است

120 هزار اسیر فلسطینی از آغاز انتفاضه الاقصی تاکنون

انتقاد مجری تلویزیونی از مدیریت سعادتمند

برای حل بحران شبه جزیره کره باید اقدام عملی کرد

بلومبرگ: دولت ترامپ در حال بررسی طرحی برای قطع کامل ارتباط اقتصاد ایران با جهان خارج است/ هدف؛ بی اثر کردن وعده بایدن برای بازگشت به برجام در صورت پیروزی

وزارت خارجه آمریکا: به رغم چالش ها سفارت آمریکا به فعالیت خود در بغداد ادامه می دهد

پسر ترامپ به بایدن متلک انداخت

دستور هسته ای ترامپ مقابل دستور پوتین

نیویورک تایمز: امپراطوری تجاری دونالد ترامپ به اندازه ادعای وی موفق نیست

کشف اولین شتر زال جهان در چین +عکس

پرس تی وی اسراییل را از سانسور درآورد/ بهشت موعود یا جهنمِ موجود

عکاس تسنیم آذربایجان غربی نفر برتر پنجمین جشنواره مطبوعات شمال غرب کشور شد

رایزنی پمپئو و وزیر خارجه عربستان درباره خاورمیانه

افشاگری بازرس سابق درباره حمله شیمیایی 2018 سوریه

صفحه اول روزنامه های اقتصادی 8 مهر 1399

نامه عاشقانه »اون« برای ترامپ

بیرون کردن نظامیان آمریکایی از عراق یک مسأله تمام شده است

موضع وزارت خارجه آمریکا درباره سفارتش در بغداد

عناوین روزنامه های امروز اصفهان

صفحه نخست برخی روزنامه های فارس هشتم مهر

ماکرون: اگر خواستار صلح در اروپا هستیم باید با روسیه همکاری کنیم

ظهره وند: ارتباط معنادار بین افتتاح دفتر ایروان در تل آویو و ناآرامی های قره باغ / ترکیه با جانبداری از آذربایجان تعادل امنیتی منطقه را هدف گرفته است

عناوین برگزیده روزنامه های صبح امروز

ظریف چشم انداز وسیع تر مشارکت جامع راهبردی تهران و پکن را آرزو کرد

نگرانی مرکل ازاحتمال ابتلای روزانه 19هزار آلمانی به کرونا

واکنش چهره های مقاومت عراق به حمله راکتی اخیر در بغداد

دولت آمریکا تحریم های جدید علیه بخش مالی ایران را بررسی می کند

دولت آمریکا تحریم های جدید علیه بخش مالی ایران را بررسی می کند

هشدار مقتدی صدر درباره بروز جنگ داخلی در عراق

قدردانی آذربایجان از حمایت ترکیه در تنش «قره باغ»

گروگانگیری در ایالت اورگان آمریکا چند کشته برجا گذاشت

حسینی رفت،اسماعیلی و دانشگر هم در آستانه جدایی!

چرا بحران قره باغ برای ایران خطرآفرین است؟

اصابت موشک به «رضوانیه» بغداد

مادورو: ایران و ونزوئلا حق تعیین سرنوشت خود را دارند

تاکید حشد الشعبی بر تبعیت از مرجعیت دینی

آخرین تلاش برای یافتن «معین شریفی» در جنگل

نیروهای حشد شعبی از مرجعیت دینی و فرمانده کل عراق تبعیت می کنند

صفحه نخست روزنامه های کشور - سه شنبه 8 مهر 1399

ظریف: چشم انداز وسیع تر مشارکت جامع راهبردی میان ایران و چین را آرزومندم

ظریف: چشم انداز وسیع تر مشارکت جامع راهبردی میان ایران و چین را آرزومندم

ادعای تازه ترامپ درباره واکسن کرونا

ظریف: چشم انداز وسیع تر مشارکت جامع راهبردی میان ایران و چین را آرزومندم

نیروهای حشد شعبی از مرجعیت دینی و فرمانده کل عراق تبعیت می کنند

هادی العامری به اردوی نوری المالکی می پیوندد؟

دبیرکل سازمان ملل با سران آذربایجان و ارمنستان گفت وگو کرد

بخت اصلی دریافت جایزه صلح نوبل کیست؟

دستور ترامپ برای تقویت قوای هسته ای در بحبوحه بن بست با روسیه

کشته های کرونا در آمریکا از مرز 205 هزار نفر گذشت

راه و بیراه ریشه یابی مشکلات اقتصادی کشور

چرا آمریکا معافیت واردات انرژی عراق از ایران را تمدید کرد؟

نمایشگاه نظافت و آراستگی سگ ها در ووهان چین + عکس

وریا: 6 ماهه آمدی،حق نداری حرف بزنی!

درخواست سازمان ملل برای آتش بس فوری در قره باغ

جزییات طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران

ظریف: چشم انداز وسیع تر مشارکت جامع راهبردی میان ایران و چین را آرزومندم

مادورو: ایران و ونزوئلا حق تعیین سرنوشت خود را دارند

ادامه درگیری میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان/ گفت وگوی تلفنی پمپئو و وزیر خارجه عربستان/ ترامپ درصدد تحریم های بیشتر علیه ایران

ظهره وند: مدیریت روند تصاعدی بحران در آسیای مرکزی توسط صهیونیست ها / ترکیه با جانبداری از آذربایجان تعادل امنیتی منطقه را هدف گرفته است

مرور روزنامه های 8 مهر 99

پاک آیین: رژیم صهیونیستی مانع جدی حل بحران قره باغ است

ظریف: چشم انداز وسیعتر مشارکت جامع راهبردی میان ایران و چین را آرزومندم

استایل اروپایی طور «فریبا نادری»/ عکس

کشته شدن چندین نفر در گروگانگیری اورگان

افزایش 20 درصدی خودکشی در میان نظامیان آمریکایی

علاقه عجیب پسر 2 ساله به عروسک اسکلتی اش سوژه شد +عکس

وانگ یی:چین مخالف این بازی شیطانی است

بازدید پوتین از رزمایش «قفقاز 2020»

منتظر یک جنگ داخلی باشید!

سورپرایز اکتبر ترامپ، ایران خواهد بود؟

طرح ترامپ برای تحریم کل نظام مالی ایران/ آماده شدن آمریکا برای خارج کردن دیپلمات هایش از عراق/ حمله موشکی در نزدیکی فرودگاه بغداد/ احتمال آغاز جنگ نفتی جدید میان روسیه و عربستان

جهان اسلام چه اقدامی برای دفاع از حقوق کودکان فلسطینی انجام داده است؟

روزنامه های ورزشی| حسینی رفت، حسینی و دانشگر هم در آستانه جدایی!

شرط قذافی برای دادن موشک به ایران!

آمار کشته شده های ارمنستان در قره باغ به 84 نفر رسید

ممنوعیت های تجاری عربستان علیه ترکیه

فتح الفتوح رزمندگان اسلام در طریق القدس

صفحه اول روزنامه های استان زنجان 8 مهر99

آخرین نظرسنجی: ترامپ 10 امتیاز از رقیب دمکرات عقب است

اولین مناظره ترامپ و بایدن؛ پاشنه آشیل هر کدام چیست؟

دولتی ها چه خودروهایی سوار می شوند؟

پمپئو درباره چه موضوعی با وزیرخارجه عربستان گفتگو کرد؟

تذکر رسانه وابسته به حزب الله به رییس جمهور فرانسه

اصابت موشک به نزدیکی فرودگاه بغداد

دفاع نمایندگی لبنان در سازمان ملل از حزب الله

گزارش نشریه فرانسوی درباره استخراج یک سوم بیت کوین جهان در ایران در آینده نزدیک

بحران قره باغ برای ایران خطرآفرین است/این زخم کهنه چگونه شفا می گیرد؟

الیوت آبرامز؛ چرخش قطب نمای براندازی از منافقین به سلطنت طلبان

الیوت آبرامز؛ چرخش قطب نمای براندازی از منافقین به سلطنت طلبان