مطالب مرتبط:
اعضای شورای شهر مشهد به خبرنگاران ایرنا تبریک گفتند
پاسخگویی به نیاز مردم از رسالت خبرنگاران است/ مدیران از ظرفیت رسانه ها در دستگاه ها استفاده کنند+ فیلم
تبریک تابش به خبرنگاران منصف
پیام تبریک مدیران هنرهای نمایشی کشور برای روز خبرنگار منتشر شد
تبریک رییس پلیس راهور فاتب به خبرنگاران
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 17 مرداد 1399 ساعت 01:252020-08-06سياسي

تبریک مدیران لرستان به خبرنگاران ‍


ایرنا - مدیران دستگاههای مختلف اجرایی لرستان همزمان با روز خبرنگار در پیام های تبریک جداگانه ای این روز را به اصحاب خبر و فعالان اطلاع رسانی تبریک گفتند.

- خرم آباد - ایرنا - مدیران دستگاههای مختلف اجرایی لرستان همزمان با روز خبرنگار در پیام های تبریک جداگانه ای این روز را به اصحاب خبر و فعالان اطلاع رسانی تبریک گفتند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار شجاع خبرگزاری جمهوری اسلامی است که در محل کنسولگری ایران در مزارشریف افغانستان به دست طالبان شهید شد و نام و یادش همواره ضامن یادآوری مردم و مسوولان از زحمات خبرنگاران شد.

هرچند اصحاب رسانه در طول سال با دغدغه های شخصی مالیُ نبود امنیت شغلی؛ امکانات رفاهی و حتی مسایل بیمه ای مواجه هستند اما اولویت نخست آنان انعکاس مطالبات و مشکلات مردم به مسوولان و از طرفی بازگویی خدمات نظام و دولت است که به همین دلیل این قشر زحمتکش و کم توقع را چشم بینا و گوش شنوای جامعه می دانند.

از این رو مدیران مختلف استان لرستان با صدور پیام هایی روز خبرنگار را تبریک گفته و در هفته گذشته نیز برخی از مدیران استان با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی در جمع کادر این رسانه قرار گرفته و زحمات آنان را قدر دانستند.

در این پیام ها تعابیر مختلفی از خبرنگار و روز 17 مرداد نوشته شده از جمله اینکه خبرنگاران به راستی تجسم امانت، مسئولیت، تعهد، دلسوزی و وظیفه اند؛ وجدان بیدار جهان و تصویرگر زمان خویش هستند چراکه همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.

در این پیام ها تاکید شده کارکرد رسانه های محلی در ارائه تصویری از مشکلات موجود منطقه و نظارت عمومی بر مسئولان و دستگاه های اجرایی بی بدیل و غیرقابل انکار است و راستی که رسالت اصحاب خبر و رسانه بسیار خطیر و حساس است.

در پیام تبریک دیگری خبرنگاران را سنگر سازان بی سنگر دانسته اند که همیشه با عشقی سرشار از امید مثال زدنی در عرصه های مختلف وارد میدان شده و با قلم خود رنگ آبی مهربانی و شادی و امید به آینده را با تمام مشکلات موجود در دل این مردم عزیز نقاشی کرده اند.

برخی نیز از وجود کرونا و عدم برگزاری مراسم تقدیر از خبرنگاران ابراز ناراحتی داشته اما تاکید کرده اند هفدهم مرداد روز خبرنگار یادآور خاطره بزرگ مرد عرصه خبر و اطلاع رسانی شهید محمود صارمی است، شهیدی که با تعهد و وفاداری به انجام رسالت خویش، در تاریخ جاودانه شد اما کرونا فرصت قدردانی از فرهیختگان راه روشنگری و آگاهی بخشی به عموم مردم جامعه را از دستگاههای اجرایی گرفته است.

در یکی از این پیام ها از خبرنگاران به عنوان تصویرگران هوشمند جامعه یاد شده و مدیر دیگری اذعان داشته در تنگنای سخت نفسهای روزگار؛ یا در فراز شادی و ایام خوشگوار؛ وقت طلوع صبح سپید و نوید فجر؛ یا در کسوف پر طپش روزهای تار؛ با خطی از طلا بنگارم برای تو بختت بلند خسته نباشی خـبرنـگــار .

در این پیام ها تاکید شده 17 مرداد ماه روز خبرنگار یادآور زحمات و تلاش های انسانهای شریفی است که در کسوت خبرنگاری، رسالت خطیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را بر عهده داشته و به مدد قلم های پاک و صادق و توانای خود، موجبات روشنگری و تعالی، پیشرفت و بالندگی جامعه را فراهم می آورند؛ خبرنگاران شایسته ارزشمندترین تکریم و قدر شناسی بوده و در این روزهای سخت به ویژه روزهای دشوار مقابله با بیماری منحوس کرونا دوشا دوش کادر پزشکی و درمانی استان تلاش می کنند و با آگاهی بخشی به جامعه، مردم را به صحنه آورده و همراه دستگاه های اجرایی توفیقاتی را کسب کردند.

مدیر دیگری در پیام تبریک خود ابراز داشته خبرنگاران؛ قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی قرار داده و در راه روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه جان عزیز خویش را تقدیم نموده اند؛ همواره در عمق جامعه زندگی می کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه ای، مرهون تلاش های شبانه روزی آنهاست.

نقش خبرنگاران در تحقق پیام سال جهش تولید نیز از دیدگاه مدیران غافل نمانده و در یکی از این پیام ها آمده است: در شرایطی که دشمنان کشور با تحریم های ظالمانه خویش قصد آسیب رساندن به نظام ما را دارند وظیفه همه ما است که گوش به فرمان مقام معظم رهبری در مسیر استقلال و قطع وابستگی کشور گام برداریم و بی شک خبرنگاران و رسانه ها در تحقق شعار جهش تولید نقشی تعیین کننده دارند .

به امید پیروزی ملت بزرگ ایران در جنگ اقتصادی در سایه همدلی و وفاق خبرنگاران عزیز.

مدیر دیگری که تاحدودی بیشتر از سایر دستگاهها درگیر سیل و بازسازی های پس از آن است پیام تبریک روز خبرنگارا را با درون مایه وقایع سیل آمخته و نوشته است نقش بی بدیل، تاثیرگذار، زحمات دلسوزانه و شبانه روزی خبرنگاران به ویژه در ایام بحران و سیل های سال 98 استان لرستان، فراموش شدنی نیست، تلاشی که جهاد خدمتگزاران و گروه های مردمی و جهادی را به تصویر کشید و در صفحات تاریخ این سرزمین ماندگار نمود.

در پیام تبریک دیگری گفته شده 17مرداد که یادآور ایثارگری و رشادت خبرنگاران شهیدی چون محمود صارمی؛ مرتضی آوینی و خبرنگاران شهید هواپیمای"سی 130"، می باشد .

در بخشی از پیام تبریک معاون سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نیز امده است اینجانب ضمن تقدیر از ایثار و مجاهدتهای این قشر فرهیخته خصوصا خبرنگار لرستانی شهید محمود صارمی از تشریک مساعی اصحاب رسانه لرستان در برقراری نظم ، امنیت و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به اقشار جامعه و افزایش بصیرت اجتماعی و آگاهی بخشی عموم مردم از خدمات دولت ،تقدیر و تشکر نموده و از تعهد، تخصص ،مسئولیت پذیری و امانت داری این قشر دلسوز قدر دانی نموده و امیدوارم خبرنگاران در انجام رسالت خطیر خود در جبهه فرهنگی با سربلندی و تداوم عزت، منصور باشند.

انتظار خبرنگاران از تحقق تعاریف مدیران در روز خبرنگار اما خبرنگاران استان لرستان که در 2 سال گذشته به واقع عملکرد قابل قبولی در انعکاس اخبار سیل و کرونا داشته اند از مدیران انتظار دارند تعاریفی که در روز خبرنگار و پیام های تبریکشان ارسال می کنند در طول سال مورد توجه باشد و مدیران بر مبنای همین اصطلاحاتی که به خبرنگاران نسبت داده و انها را روشنگران جامعه می دانند؛ به همین میزان نیز پاسخگو باشند.

متاسفانه نه تنها در لرستان بلکه به طور عموم برخی مدیران اعتقادی بع رسانه نداشته و طی سال به هیچ عنوان پاسخگوی خبرنگاران به عنوان افکار عمومی نیستند و این درحالیست که روز خبرنگار زیباترین و بهترین تعاریف را از ضرورت اطلاع راسنی و اهمیت کار خبرنگار می کنند اما در عین حال میانه ای با رسانه ندارند.

انتظار می رود مدیران دستگاهاهی اجرایی خبرنگاران را بازوی کمکی نظام و دولت دانسته و بدون جبهه گیری در مورد خط و مشی رسانه؛ به نحوی اقدام نمایند که پیام های تبریک آنها در روز خبرنگار در خصوص لزوم کار خبر و اطلاع رسانی؛ عینیت داشته باشد.


کلید واژه ها: خبرنگار - تبریک - روز خبرنگار - خبرگزاری جمهوری اسلامی - اطلاع رسانی - لرستان - مدیران - خبرنگاران - اصحاب - ایرنا - مسوولان - کنسولگری ایران - امکانات رفاهی - جمهوری اسلامی - فعالان - سالروز شهادت - اصحاب رسانه - مختلف - اطلاع - رسانی - خدمات نظام - افغانستان - مزارشریف - کنسولگری - مردم - پیام - خبرگزاری - خرم آباد - امکانات - مطالبات

آخرین اخبار سرویس:
FATF؛ مقدمه رهایی از خودتحریمی/ردپای اسراییل و ترکیه در مناقشه قره باغ؟ /نشانی اشتباه کاخ سفید

ماسک زدن به سبک «بهاره رهنما» و رفقایش/ عکس

جاده پلدختر_خرم آباد بازگشایی شد

برزگر: نحوه رسیدگی به جرایم سیاسی و امنیتی باید متفاوت باشد

دریافت هزینه خسارت متفرقه بیماران از بیمه ها تسهیل می شود

گروگانگیری با تهدید به فتنه سازی/ دود فتنه ای که به چشم اصلاح طلبان خواهد رفت

افتتاح مجازی آخرین ساختمان مرکز «سه ادیانی» در آمریکا

برزگر: نحوه رسیدگی به جرایم سیاسی و امنیتی باید متفاوت باشد

از آمریکا انتقام خواهیم گرفت

این دموکرات ها بودند که با روسیه ارتباط داشتند

اصلاحات در حصر چالش های درونی

حدیثی زیبا در پیج داور «عصر جدید»/ عکس

رییس کل دادگستری استان تهران: ابرقدرت ها از اقتدار دفاعی نیروهای مسلح کشور می ترسند

اصلاحات در حصر چالش های درونی

تندیس هایی که به جای یادبود، مخرب یادها شدند!

فضیلت سوره زلزله

اختاپوس گرفتار شده در زباله + فیلم

نهال پرثمری به نام ادبیات پایداری

لزوم نظارت مستمر بر توزیع نهاده های دامی و کشاورزی

طرح مجلس برای تأمین کالاهای اساسی 60 میلیون نفر

سربازان همیشه بیدار / از حفظ اقتصاد پویای پدافند هوایی در زمان جنگ تا پرهیز از اغراق و کم بینی

تکلیف شرعی رضایی بر دوش متوسلیان چه بود؟

نگرانی مردم و مسئولان استان سمنان از شیوع موج سوم کرونا ویروس

لزوم نظارت مستمر بر توزیع نهاده های دامی و کشاورزی

دفاع مقدس؛ گنجینه ای از تجارب و دستاوردها

عراق هرگز به عادی سازی روابط با اسراییل فکر نمی کند

نگرانی مردم و مسئولان استان سمنان از شیوع موج سوم کرونا ویروس

آیت الله میر سجادی دعوت حق را لبیک گفت

اقدام هندوها برای تخریب مسجد در مجاورت معبد کریشنا

جمهوریخواهان فرانسه کنترل بر سنا را حفظ کردند

طرح تأمین کالاهای اساسی سه شنبه برای تعیین تکلیف به صحن می آید

4 ویژگی پدر و مادر برای تربیت فرزند موفق

دیدار نماینده رهبر انقلاب با رییس هیات شرعی حزب الله لبنان

ناگفته هایی از جانباز «حمید بیات»/ 16 بار مُردم و زنده شدم...

روز ملی گردشگری برای نخستین بار وارد تقویم ایرانی شد

»من گاو مش حسن ام«

»بارت«، سلاح پنهان ترامپ در انتخابات نوامبر

کاش پسر من هم مزاری داشت

قالیباف: مجلس به حواشی که برای آن ایجاد می کنند توجهی ندارد

صنعت در انتظار وزیر

ابقای هیات مدیره نفت مسجدسلیمان با پیگیری های دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

زنان؛ نقش آفرینان شجاع دفاع مقدس

«مقتل مظلوم»؛ اثری برای زنده نگه داشتن یاد قیام عاشورا

طرح اختصاص کالابرگ برای کالاهای اساسی در مجلس

همایش استانی زن الگوسازتاریخ

خارج چردی های خانم مجری با حجابی مثال زدنی/ عکس

سید محمد خاتمی چگونه کاندیدای ریاست جمهوری شد؟

محدویت های کرونایی در تهران تشدید می شود

ویدئو | روایت شهادت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد از زبان دو تن از همراهان

طرح تقسیم استان فارس در دستور کار نیست

رسیدن به خودآگاهی مهم ترین گام در ازدواج است

یک بام و دوهوای اینترنت «شاد»/ آیا وزارت ارتباطات سرِ کیسه اینترنت شاد را شُل کرده است؟

شبیه سازی والفجر 8 در قلب تهران

«حمید بیات»، سفیر جانباز انقلاب/ 16 بار مُردم و زنده شدم...

همایش زن الگوی تاریخ ساز

نمایشگاه اقتدار 40

بخش مهمی از فلسفه جدید غرب متأثر از هایدگر است/ روزآمدی ایده های هایدگر

علاوه بر رصد آسمان کشور، آسمان منطقه را نیز رصد می کنیم

تکلیف شرعی محسن رضایی بر دوش متوسلیان چه بود؟

برگزاری نماز جمعه قم، وابسته به تصویب نهایی ستاد ملی مقابله با کرنا

حرکت در خط امام خمینی(ره) راهکار نجات از فتنه های آخرالزمان

اگر این 4 ویژگی را دارید، پدر یا مادر خوبی هستید

تصویب کلیات طرح نقل و انتقال سوابق بیمه بین صندوق های بازنشستگی

کارت قرمز دولت برای بی توجهان به کرونا + فیلم

علاوه بر رصد آسمان کشور، آسمان منطقه را نیز رصد می کنیم

انتقاد صریح مسیح مهاجری از بی حرمتی روزنامه کیهان به آیت الله سیستانی

رابرت اندرسون استاد دانشگاه ونکوور: ریشه های ستم دیدگی اقلیت مسلمان روهینگیا کهن تر از قدمت میانمار است

برگزاری مجازی همایش «نقد و نظریه ادبی»

ماجرای عکس شهید 13 ساله ای که بر دیوار اتاق رهبرانقلاب نصب است

بررسی طرح رتبه بندی معلمان در کمیسیون آموزش مجلس

پدر شهرسازی ایران درگذشت

علاوه بر رصد آسمان کشور، آسمان منطقه را نیز رصد می کنیم

آتلانتیک| انتخاباتی که می تواند آمریکا را در هم بشکند/2

تشدید پروتکل های بهداشتی در روزهای پایانی صفر

پشت پرده پیشنهاد استعفای روحانی/ عباس عبدی چگونه روحانی را تطهیر می کند؟

ترتیل صفحه 496 قرآن کریم+فیلم متن آیات

سفر در زمان بدون ایجاد پارادوکس!

فیلم/ کنایه کارشناس برنامه سمت خدا به نمایندگان مجلس

اوقات شرعی به افق یاسوج

تشدید نظارت های کرونایی در دهه آخر صفر در قم

برگزاری همایش «نقد و نظریه ادبی» بصورت مجازی

جواب رد بایدن به ترامپ برای آزمایش مواد مخدر

اوقات شرعی هفتم مهر در سمنان

هنگام خواب این آیات را تلاوت کنید!

میثم موسوی اجاق: پیش از صدور حکم جلب در سفر بوده ام/ تابع قانونم و در اولین فرصت به دادستانی می روم

مجتمع فولاد بافت به قطب عظیم صنعتی تبدیل شود

تشدید نظارت های کرونایی در دهه آخر صفر در قم

پدر شهرسازی ایران درگذشت

راه اندازی دبیرخانه تدوین نقش شهرداری تهران در هشت سال دفاع مقدس

اختتامیه برنامه های هفته دفاع مقدس در کیش با موضوع «شکست حصر آبادان»

برگزاری مجازی همایش «نقد و نظریه ادبی»

سید محسن حبیبی درگذشت

علاوه بر رصد آسمان کشور، آسمان منطقه را نیز رصد می کنیم

فال امروز  دوشنبه 7 مهر 99

سید محسن حبیبی به دیار باقی شتافت

سید محسن حبیبی درگذشت

اهدای 20 سری جهیزیه به نوعروسان کم برخوردار در شاهرود+ تصاویر

ارائه خدمات به افراد فاقد ماسک در ادارات لرستان ممنوع است

فارس من| مشکل ترافیک جاده سیمان در حال بررسی مجدد است

کنایه جان کری به ترامپ: تست هوش بده!

تبریک مدیران لرستان به خبرنگاران ‍

تبریک مدیران لرستان به خبرنگاران ‍