موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان آسيا - قهرمانان آسيا - ليگ قهرمانان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - پاختاكور ازبكستان - فوتبال استقلال - همسان سازي حقوق - پرسپوليس و استقلال - سقوط هواپيماي اوكرايني - توريسم جنسي - سيد كاظم اوليايي - كميته داوران فدراسيون فوتبال - رابرت پَتينسون - اوئسكا - شوراي عتف - تازه كند - آفرين عبيسي - كمك مربي - مجالس عزاداري - كنعاني - ارمغانخانه - آرمينا بيله فلد

مطالب مرتبط:
آژاکس 12 میلیون یورو برای جهانبخش می پردازد
افزایش هزینه اقتصادی کرونا در اروپا و منطقه یورو
یونایتد سر کیسه را شل کرد؛ 120 میلیون یورو می دهیم!
بیش از یک میلیارد و 200 میلیون یورو ارز صادراتی با پیگیری قوه قضاییه بازگشته است
قیمت طارمی مشخص شد؛ 10 میلیون یورو
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 14 مرداد 1399 ساعت 00:102020-08-03اقتصادي

 مهلت یک هفته ای قاضی به متهم برای ارائه اسناد هزینه کرد 340 میلیون یورو


چهاردهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مدیرعامل سابق شرکت بازرگانی پتروشیمی و 14 متهم دیگر به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

- قاضی مسعودی مقام در ابتدای جلسه دادگاه ضمن اعلام رسمیت جلسه و تفهیم مفاد مواد 193 و 194 قانون آیین دادرسی کیفری، گفت: در جلسه قبل بخشی از مدافعات متهم حمزه لو استماع شد و در این جلسه آنچه در باب دفاعیات مدنظر دارید با ذکر اختصار ارائه دهید.

متهم حمزه لو در جایگاه قرار گرفت و گفت: از محضر دادگاه بابت تحقیقاتی که برای کشف حقیقت انجام داده است، تشکر می ‎کنم.

در جلسه گذشته عرض کردم در گرفتن اطلاعات با دشواری مواجه بودم و هنوز هم نتوانستم اطلاعات مربوط به دوره خود را بگیرم.

وی ادامه داد: علنی بودن دادگاه می تواند به جامعه آرامش دهد.

در دورانی که بودم قیمت ارز ثابت بود.

وی در ادامه به یادآوری دفاعیات خود در جلسه قبل پرداخت.

متهم حمزه لو در ادامه گفت: در دوره من پی سی سی از منابع خودش مازاد پرداخت کرده است.

در تاریخ 19/2/89 نامه ای را خیری زاده به نعیمی می نویسد که نکته ای در اینجا مهم است.

از همه کسانی که در دوره من بودند بپرسید می گویند یکی از دولتی ترین دوران ها مربوط به زمان من بوده است.

وی ادامه داد: بازرگانی پتروشیمی یک ابزار برای دولت بود.

من اساسا با واگذاری بازرگانی مشکل داشتم و همان موقع مصاحبه کردم و گفتم نباید بازرگانی را خصوصی می کردند؛ چراکه مثل خزانه داری کل کشور است.

بانک مرکزی ممکن است به عنوان مرجع تصمیم گیرنده ارز تصمیم اشتباهی بگیرد.

متهم حمزه لو گفت: در زمان من خیری زاده مدیرمالی شرکت بود و کوچک ترین دخالتی در اختیاراتی که ان پی سی به او داده بود، نکردم.

متهم حمزه لو گفت: در 86، قبل از آمدن ما مدیرعامل وقت نامه ای را به ان پی سی می نویسد که مصوبه ای صادر می شود.

در آنجا گفته می شود اختیار مالی از مدیرعامل ساقط و به مدیرمالی واگذار می شود.

وی گفت: زمانی که قرار شد شرکت خصوصی شود اساسنامه باید تغییر می کرد.

با تیمی که معاون وزیر هم بود شروع کردیم و با هم جلو رفتیم.

وی گفت: دو اتفاق افتاد که خیلی شفاف بیان نشد.

یکی پرداخت اقساط بدهی شرکت های پتروشیمی خصوصی به شرکت نفت قبل از خصوصی شدن بازرگانی است.

این ها در زمان دولتی بودن بدهی داشتند، سال های سال وزارت نفت از این ها پول خوراکشان را نمی گرفت و می گفت می خواهیم توان مالی این شرکت ها حفظ شود.

متهم حمزه لو خطاب به نماینده دادستان گفت: اگر قرار باشد کسی را بیاورید اینجا و از او سئوال کنید که چرا تبدیل به ارز کردید تمام هیات مدیره قبل از من باید به اینجا بیایند.

در ادامه متهم حمزه لو گفت: نعیمی مدیر مالی صنایع پتروشیمی در پاسخ به نامه خیری زاده دستور می دهد ارزها را ریال کنید و لذا مجوز تبدیل ارز به ریال صادر می شود که این مجوز قبل از حضور من بود.

متهم حمزه لو ادامه داد: سال 89 تا 29/12/89 پی سی سی 492 میلیارد ریال زیان کرده است.

در سال 90 به دلیل حجم عظیم ارز یک دفعه 867 میلیارد ریال پی سی سی بدهکار می شود.

در این بخش از جلسه دادگاه حسینی نماینده دادستان بیان کرد: حمزه لو از ابتدا به دفاع از خود شروع کرد و باید گریزی از بدو مدیریت او بزنم.

شروع فعالیت مجرمانه از زمان مدیریت وی صورت گرفته و آنچه در مدیریت بعدی صورت گرفته در زمان او پایه ریزی شده بود.

وی ادامه بیان کرد: شیخ الاسلامی را در هر دو شرکت به عنوان مدیرعامل تعیین کرده است.

صرف نظر از این که در انتخاب این دو شرکت قانون تجارت رعایت نشده، متهم با واریز وجوه به شرکت های خود با شیخ الاسلامی کسب درآمد کرده اند.

نماینده دادستان عنوان کرد: تکلیف مشخص بوده و وظیفه حق العمل کار در قانون مشخص شده و اقدامات صورت گرفته در زمان شما منجر به ممنوعیت تبدیل ارز شده است حسینی تصریح کرد: جرم اخلال از جمله جرایم مقید به نتیجه است و این طور نیست که امروز دست به عملی بزنم و همان روز نتیجه آن محقق شود.

اگر اقداماتی صورت گیرد نتیجه و اثر آن که کمبود منابع ارزی کشور است همان موقع نمود پیدا نمی کند و مدتی طول می کشد تا اثر اقدامات مجرمانه در این زمینه محقق شود.

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: عدم ورود ارز حاصل از صادرات به کشور نتیجه ای می تواند در پی داشته باشد که آثارش را می بینیم، بخشی از این اقدام در زمان شما صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: در نامه ای که اشاره گردید تاکید شده برای تبدیل ارز قبلی در صورت نیاز نسبت به اصلاح قرارداد اقدام شود.

حسینی اذعان کرد: این ناظر به قبلی است و بعدی ها را شامل نمی شود و این نامه از نظر ما مجوز تبدیل ارزهای بعدی نیست.

نماینده دادستان در ادامه با اشاره به نامه دیگری گفت: مجوزی که به این ها دادند مربوط به منابع ارزی قبلی است و نه بعدی.

قاضی در ادامه عنوان کرد: در مورد ارزی که به شما و شیخ الاسلامی تعلق گرفته، علی اشرف ریاحی بخشی از اطلاعات را با اسناد ارائه کرده و با پاسپورت دیگری از کشور فرار کرده است.

وی تصریح کرد: این فرد حتی علیه وزیرسابق که پدرخانمش است مطالبی در راستای تسویه حساب شبنم نعمت زاده در بحث دارویی ارائه کرده و مستنداتی ارائه داده و مستنداتی که ارائه شده از ناحیه شرکا و معاونان شما بوده و مستندات راستی آزمایی شده است.

قاضی اظهار کرد: این فرد یکسری مستندات ارائه کرده است.

متهم حمزه لو گفت: منابع ارزی عظیمی دستم بود و می توانستم هر کاری می خواهم بکنم.

قاضی در بخش دیگری از اظهاراتش، عنوان کرد: یک سال است از شما می خواهیم سند بیاورید و این تایید نشده است.

متهم حمزه لو گفت: بیش از 100 و اندی سوییفت در خارج از کشور پرداخت شده است.

شرکت دنیز شرکتی تک امضاست.

قاضی بیان کرد: مستندات حاکی است 240 میلیون یورو از طریق صرافان منتقل کردید.

متهم حمزه لو گفت: او را نمی شناسم اگر شیخ الاسلامی این کار را کرده باید پاسخ دهد.

من نمی دانم او با چه نیتی این کار را کرده است.

قاضی مسعودی مقام در ادامه به خرید دو واحد ساختمان توسط متهم حمزه لو برای شیخ الاسلامی در کانادا و پرداخت های صورت گرفته به شرکت رادیاتورسازی پسر حمزه لو و شرکت آرمان گوشت که متعلق به برادر متهم حمزه لو است اشاره کرد و گفت: آن آقایی که ارزها را به او دادید که الان یکی از متهمان بزرگ ارزی است و در برخی جاها با نیازآذری، امان کی و.

مراوده داشته، همان آدم این پول ها را جا به جا کرده است.

متهم حمزه لو گفت: نمی شود از 150 میلیون یورو 36 میلیون یورو منفعت ایجاد کرد.

قاضی خطاب به وی گفت: این رقم 150 نبوده است بلکه 380 میلیون یورو بوده است.

متهم پاسخ داد: با 380 میلیون یورو نیز نمی توان 36 میلیون یورو منفعت ایجاد کرد و می توانید از بانک مرکزی استعلام کنید.

قاضی مسعودی مقام گفت: کارهای زیرزمینی را از بانک استعلام کنیم؟ قاضی گفت: صحبت های شما در زمینه فعالیت های تجاری شرکت های دنیز و هترا در جلسات ابتدایی و دادرسی با آنچه که امروز می گویید در تعارض است.

وی ادامه داد: منشا وجوه پرداخت شده، همین ارزها است و شما باید ثابت کنید 340 میلیون یورو مستند به پرداخت های خارجی برای دستگاه مربوطه است؛ درحالی که یکسال به شما زمان دادیم، اما هنوز نتوانستید سند بیاورید.

متهم حمزه لو گفت: شرکت هترا از مسیر کاغذ و چاپ نزدیک به 30 میلیارد تومان سود کرده و تمام مستندات است و متاسفانه برخی از دوستان حرف هایی زدند که می خواستند مسیر پرونده را خارج کنند.

وی ادامه داد: ما دو شرکت خانوادگی تولیدی داشتیم شرکت هترا علاقه مند شد تا در این شرکت ها سرمایه گذاری کند ابتدا به این شرکت ها وام داد تا عملکردشان را بررسی کند.

این متهم گفت: طی بررسی هایی که اتفاق افتاد ما تراز مالی شرکت ها را نشان دادیم و علاقه مند شدند سهام این دو شرکت را بخرند که بنده صورت جلسه خرید و فروش سهام را به شما دادم.

در ادامه قاضی خطاب به متهم حمزه لو گفت: این سندی که شما ارائه کردید باید شماره ثبت دفاتر داشته باشد و قرارداد منعقده باید در دفاتر ثبت شود.

وی افزود: امضایی که در این سند وجود دارد در ذیل صفحه آمده نه در صدر، ضمن آن که شما یک کاغذی را برای من بیاورید که وقتی 9 سال از آن می گذرد اینقدر تمیز باشد.

متهم پاسخ داد: شما می توانید همه را چک کنید.

قاضی گفت: این که شما می گویید این را سال 90 نوشتم من قطعا می گویم ننوشتید؛ از سویی دیگر چرا تا الان این سند را که برای 9 سال پیش است ارائه ندادید؟ متهم پاسخ داد:، زیرا تا الان کسی از من نخواسته بود.

قاضی مسعودی مقام گفت: شما یک هفته وقت دارید برای هزینه کرد 340 میلیون یورو سند بیاورید تا ما آن را بپذیریم ما نمی توانیم به حرف رای دهیم من مدعی بیت المال هستم و می گویم 340 میلیون پول مملکت کجاست؟ شما باید سند ارائه دهید.

اول باید مجوز خود و بعد هزینه کرد خود را بیاورید.

گفتنی است در ادامه قاضی از نماینده صنایع پتروشیمی خواست در جایگاه قرار گیرد.

نماینده صنایع پتروشیمی گفت: حمزه لو در صحبت های خود گفت بدهی های ارزی خوراک پتروشیمی ها قبل از واگذاری ها را پرداخت کرده است؛ این بدهی ها بابت خوراک به شرکت ملی نفت 2 میلیارد و 150 میلیون در دفتر m.

p.

c ثبت شده است و در پایان سال95 پرداخت شده است و طبق توافقنامه هایی که با شرکت نفت داشتند بدهی ها قبل از واگذاری بابت خوراک فقط برای گاز بوده که به ریال بوده است.

در ادامه این جلسه، نماینده صنایع پتروشیمی گفت: این موضوع ادامه پیدا کرد تا این که در جلسه ای با توجه به فشاری که در رابطه با دریافت ریال آورده بودیم، گفتند اگر قرار باشد ریال دهیم اصلا برای ما صرفه ندارد.

وی افزود: شرکت ها نمی دانستند چقدر ریال ناشی از فروش داخلی دارند یا این که باید سراغ تبدیل ارز بروند.

ما ابهام اطلاعات داشتیم.

من خودم در بدنه کارشناسی بودم و مواردی که مشایخی عنوان کرد بخشی را در جریان بودم و همه این موارد اطلاعاتی بود که می دادند.

نماینده صنایع پتروشیمی خاطرنشان کرد: تکلیف کارکنان در قرارداد واگذاری سهام مشخص است و هیچ ربطی ندارد که بگویی مربوط به شرکت صنایع ملی پتروشیمی بوده است.

وی بیان کرد: این که نامه ای که ما به مدیرعامل شرکت ها در خصوص مدیریت تبدیل ارزها نوشتیم تا پول خوراک در اولویت قرار گیرد، مجوز تلقی می شود یا خیر را دادگاه تشخیص می دهد.

نماینده صنایع پتروشیمی در ادامه گفت: در رابطه با یکسری موارد جنبی که اشاره شد، مسئولیت حرف ها بر عهده خودشان است.

قاضی بیان کرد: دو هزار میلیارد سرمایه گذاری مربوط به چه سالی است؟ نماینده صنایع پتروشیمی پاسخ داد: مربوط به سال 90 بوده است.

وی اظهار کرد: همه صورتجلسات کمیته مالی را آوردم که چند بار شرکت های صاحب محصول مثل بندر امام (ره) تقاضا کردند که تسهیلات بگیرند؛ اما دریغ از یک ریال نتوانستند تسهیلات بگیرند.

در ادامه وکیل متهم حمزه لو به منظور دفاع از موکل خود در جایگاه قرار گرفت و ضمن قدردانی از ریاست دادگاه بابت تحقیقات جامع در مورد این پرونده، گفت: این بسیار ارزشمند است و به نوبه خود تشکر می کنم، زیرا موجب اعتلای جایگاه عدالت در نظام ماست و در افکار عمومی تاثیر به سزایی دارد.

وی ادامه داد: ما علی رغم این که سال هاست مقرراتی ناظر بر مسائل اقتصادی داشتیم به حقوق کیفری اقتصادی به آن اندازه که باید پرداخته نشده است.

وی در ادامه دفاعیات، ادامه داد: در جلسه اول نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست اتهامات را قرائت کردند که بنده اعتراض کردم و این اتهام باید اصلاح شود.

وی ادامه داد: تفسیر باید منتهی به احراز نظر مقنن شود، آنچه که از مفاد صورتجلسات مذاکرات مجلس در زمان وضع قانون برمی اید فقط دو اشکال وجود داشت که یکی این که مجازات ها در مورد کلان و عمده بازدارنده نبود.

وکیل مدافع حمزه لو گفت: بنده این جرم را از این جهت که به منظور مقابله با نظام این اقدام را کرده باشد از این حیث مقید به احراز انگیزه می دانم و باید جداگانه احراز شود که آیا موکل من با این سوابق و عملکرد چنینی سونیتی را می توان احراز کرد یا خیر.

وی تصریح کرد: قطعا اسکناس 100 دلاری در تهران با دبی و جای دیگری ظاهرا فرقی ندارد، اما آنچه که مشمول تفاوت می کند قوانینی است که بر آن حاکم است.

قاضی مسعودی مقام خطاب به وکیل مدافع متهم حمزه لو اظهار کرد: تشویق و تنبیه در حوزه ارز برای کشورهایی که صادرکنندگان نفت و تک محصولی هستند اهمیت به سزایی دارد و اساسا بیشتر ارز آنها ناشی از نفت و درآمدهای نفتی است؛ به همین خاطر در خیلی از جاها حمایت هایی صورت می گیرد تا این ارزها برگردد که هم جنبه تنبیهی و هم جنبه تشویقی دارد.

وی افزود: در رابطه با موکل شما در پرونده مطالب هست و یکسری مطالب در کیفرخواست است و باید با ذکر جزییات و رقم ارائه دهد؛ چراکه حتی یک دلار آن هم برای او مسئولیت دارد و هم برای ما مسئولیت دارد.

قاضی مسعودی مقام تصریح کرد: این که پولشان را ندادند آن هشت و خرده ای در اینجا هست و باید بدهند و باید به خزانه واریز شود و باید ثابت کند که هر میزان که در پرونده وجود دارد ارزها صرف چه اموری شده و چه مجوزاتی داشته اند.

وکیل مدافع حمزه لو در ادامه بیان کرد: در خصوص پترو کیش در کیفرخواست به صراحت مدیرعامل پتروکیش تصریح کرده که ما منابع مورد نیازمان در خارج از کشور از طریق دنیز تامین شده است و در داخل با پی سی سی تسویه شده است؛ نکته حائز اهمیت این است که مدیرعامل تایید کرده و این که گفته مبلغی پرداخت نکردند که این روحیه انقلابی حمزه لو را تمجید می کنم.

قاضی مسعودی مقام در پایان ضمن اعلام ختم جلسه گفت: 20/5/99 دوشنبه آینده در همین مکان سعی می کنیم به جلسه پایان دهیم و وارد تصمیم گیری شویم.


کلید واژه ها: قاضی مسعودی مقام - دادگاه - متهم - حمزه لو - اطلاعات - شرکت بازرگانی - قاضی - حمزه - مسعودی - آیین دادرسی - ادامه - تحقیقاتی - پتروشیمی - بازرگانی - مدیرعامل - مقام - قیمت ارز - میلیون - برگزار - دادرسی - رسیدگی - جامعه - اسناد - هزینه - رسمیت - حقیقت - اعلام - گذشته - ریاست - اتهام

آخرین اخبار سرویس:
چین می خواهد سالی یک میلیارد دوز واکسن کرونا تولید کند

صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید٫ روزی 1.5 میلیون بشکه

پیش بینی بازار سکه در مهر ماه / سکه حباب ندارد

درخصوص دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور ، برنامه هایی برای بازار ثانویه داریم که به تدریج عملیاتی خواهیم کرد

واردات برنج از پاکستان آغاز شد

نسخه زیبای شاسی بلند وین فست ویتنام

برنامه بازار ثانویه را به تدریج عملیاتی می کنیم

2 هزار و 300 بسته مهر تحصیلی در ملایر توزیع شد

افزایش نگران کننده ابتلاء به کرونا در گرجستان

گلایه باغداران مهریزی از نبود واحد فرآوری انجیر در این شهرستان

سرانجام دردناک مردی که در مصرف شیرین بیان زیاده روی کرد

پیش بینی افزایش ابر در ساعات بعدازظهر در سطح استان

غیر فعال بودن 14 واحد تولیدی شهرک صنعتی چرام

افزایش صادرات نفت ایران؛ روزی 1.5 میلیون بشکه

جوان32 ساله با ظاهر یک نوجوان در روسیه

ایمن سازی رایگان 2 میلیون قطعه طیور در نواحی روستایی خراسان رضوی

کاهش 7درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته

مدلسازی علمی برای بهره برداری از معادن کشور

واردات برنج از پاکستان آغاز شد

واردات برنج | ایران موقتا به سمت خرید برنج پاکستانی روی آورده

موج دوم کرونا؛ خطری برای اقتصاد روسیه

نابسامانی در قیمت گذاری بازار خودرو

مطلوبیت p/e نمادهای پالایشی ها و پتروشیمی ها به دلیل پیش بینی سودآوری مناسب

برنامه های بازار ثانویه را به تدریج عملیاتی خواهیم کرد

عکس | کنایه عمو پورنگ به قیمت عجیب و غیرمنطقی پراید

تلاش برای ایجاد تعادل در بازار حواله تجاری و کنترل نرخ آن

ترکیب سهامداری وگردش بی نظیر است/ مرحله دوم افزایش سرمایه به روش تجدید ارزیابی در برنامه قرار دارد

رهاسازی آب از سد رودشتین به سمت تالاب بین المللی گاوخونی

کاهش 7درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته

کارخانه هایی که در دهه 80 تاسیس و امسال افتتاح شدند

سازمان شهرداری های کشور به شهرداری آوج و آبگرم کمک مالی کرد

مردم هرمزگان از سرمایه گذاری های کلان اقتصادی سهمی ندارند

بانک مرکزی | علت تعلل برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز / عامل نوسان در بازار

افزایش آمار ازدواج در استان تهران/ثبت 31 هزار فوتی

رهاسازی آب از سد رودشتین به سمت تالاب بین المللی گاوخونی

پنبه، طلای ارزان

قرار گرفتن دو هزار کیلومتر از رودخانه ها در طرح تعیین حریم بستر

قیمت طلا قیمت سکه قیمت ارز قیمت دلار امروز جمعه 4 مهر 99 + جدول

صنعت حمل و نقل هوایی آبرو و برند کشور است

واردات برنج از پاکستان آغاز شد

توصیه های مهم برای متقاضیان بیمه بیکاری کرونا

تامین پایدار آب برای توسعه صنایع معدنی جنوب شرق

برداشت انجیر از باغات آرادان

قرار گرفتن بیش از دو هزار کیلومتر از رودخانه ها در طرح تعیین حریم بستر

توصیه های مهم برای متقاضیان بیمه بیکاری کرونا

صادرات نفت ایران به بالاترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید٫ روزی 1.5 میلیون بشکه

ضیغمی: تامین پایدار آب برای توسعه صنایع معدنی جنوب شرق با پروژه ملی انتقال آب خلیج فارس

جدول قیمت گوشی شیائومی امروز جمعه 4 مهر 99

کاهش 9درصدی تجارت ایران و 27کشور اروپایی

افزایش محبوبیت جو بایدن نسبت به دونالد ترامپ

خوراکی های شگفت انگیزی که باید در پاییز بخورید

چرا لاستیک ها سیاه هستند؟

هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه کشور در آق قلا برگزار شد

همتی: برنامه هایی برای دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور داریم

برنامه بازار ثانویه را به تدریج عملیاتی می کنیم

برداشت طلای خندان

مشاوران املاک موظف هستند کد رهگیری را برای متقاضیان صادر کنند

کدام یک از بازارها پربازده بودند؟ | حرکت پرشتاب دلار در ایام احتیاط سکه

یکی از بندهای مصوبه تعرفه های متفرقه قبوض برق باطل شد

خرید و فروش ارز مشروط شد

بررسی و رفع مشکل اعطای تسهیلات به 53 هزار مسکن مهر

توسعه خودروهای هیبریدی-برقی سرعت می یابد

طرحی با ابهامات متعدد و مردمی ناامید از اجرا

قیمت گوشت متعادل شد

سهام عدالت چند دلار می ارزد؟

ارزش سهام عدالت یک میلیونی و 500 هزار تومانی در سامانه استعلام| امروز جمعه 4 مهر 99

فیلم/ کنایه مجری تلویزیونی به رییس بانک مرکزی

وعده ها برای کاهش قیمت تخم مرغ محقق نشد

خط فقر 10 میلیون تومان شد

گزیده های نفتی هفته

45 درصد از نهاده های دامی با ارز دولتی تامین می شود

عرضه واکسن آنفلوآنزا به افراد بالای 65 سال با کارت ملی در داروخانه ها + فیلم

برنامه هایی برای بازار ثانویه

پروازهای خارجی افزایش یافت

رهاسازی آب به سمت تالاب گاوخونی اصفهان

47 میلیارد ریال برای طرح های آبرسانی به روستاهای شوط

رییس کل بانک مرکزی: درخصوص دسترسی به منابع ارزی در خارج از کشور ، برنامه هایی برای بازار ثانویه داریم که به تدریج عملیاتی خواهیم کرد

ثبت اسناد و املاک یزد رتبه نخست وصول معوقه های بانکی را کسب کرد

نمایندگی ها لاستیک خودرو نمی فروشند چون سودش کم است

گزارش چشم انداز جهانی 2020 نفت اوپک 17 مهر رونمایی می شود

معرفی کیا سورنتو 2021 هیبرید و ایکس لاین

همکاری ایران و روسیه برای ساخت واکسن کرونا

تعلل برخی صادرکنندگان در عرضه ارز، عامل نوسان در بازار

افزایش 30 میلیون متر مکعبی مصرف گاز به دلیل کرونا

خزان بی رحم کرونا و پروتکل های اختیاری

اختصاص 47 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های آبرسانی در شهرستان شوط

رویترز: افزایش بی سابقه فروش نفت ایران / صادرات ایران به یک و نیم میلیون بشکه در روز رسید

159 روستای سنندج از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند

40 کیلومتر از شبکه برق شازند به کابل خودنگهدار تبدیل شد

چه کسانی مشمول بخشودگی جرائم مالیاتی می شوند؟

کنایه به نمایندگان: برای 2 رأی از کوه بالا می رفتید!

دلار در 2021 سقوط می کند

جدایی خلیل زاده از پرسپولیس قطعی شد؟

یک اتفاق نگران کننده کرونایی که پس از 51 روز دوباره تکرار شد

آیا کاهش فرزندآوری در مناسبات اجتماعی تاثیرگذار است؟

دولت روزانه 1.2 میلیارد تومان برای پر کردن استخر خانه های لاکچری یارانه می دهد

برقراری پروازهای ترکیه به تهران و بالعکس با رعایت دستورالعمل های بهداشتی

خرید تضمینی گندم با قیمت 4 هزار تومان از لحاظ قانونی اعتباری ندارد

عرضه خودرو در بورس، تکرار سناریوی اشتباه بازار ارز خواهد بود

جزییات تجارت ایران با 27 کشور اروپایی

 مهلت یک هفته ای قاضی به متهم برای ارائه اسناد هزینه کرد 340 میلیون یورو

 مهلت یک هفته ای قاضی به متهم برای ارائه اسناد هزینه کرد 340 میلیون یورو