موضوعات داغ: - كنكور سراسري - ستاد ملي مقابله با كرونا - سازمان سنجش - ستاد ملي مبارزه با كرونا - مقابله با كرونا - ستاد ملي كرونا - وزير بهداشت - تامين اجتماعي - تيم فوتبال استقلال - مجلس شوراي اسلامي - كارلوس اسليم هِلو - ايران - صربستان - شهيد املاكي - روابط ايران و عربستان - تله كابين گنجنامه - ازارد - استوري - هيأت ريحانهالحسين - ضدباكتريايي - دست - مركز بهداشت استان - وزير انرژي جديد عربستان - مرز سيرانبند

مطالب مرتبط:
توقف کرونا پشت لایه های ماسک
استفاده از ماسک، کرونا را در 4 تا 6 هفته کنترل می کند
استفاده از ماسک ضروری ترین راهکار مقابله با کرونا است
ماسک پنج لایه ضدکرونا ساخته شد
بستری روزانه هشت یا 10 مورد از کودکان مبتلا به کرونا در ICU بیمارستان/کودکان حتما از ماسک استفاده کنند
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 25 تیر 1399 ساعت 21:402020-07-15پزشكي

توقف کرونا پشت لایه های ماسک


ایرنا- حدود پنج ماه از شیوع همه گیری ویروس کرونا در استان مازندران همانند سایر استان های کشور می گذرد و با شروع موج دوم این ویروس استفاده از ماسک در اولویت اول برنامه پیشگیرانه قرار گرفته است.

- ساری-ایرنا- حدود پنج ماه از شیوع همه گیری ویروس کرونا در استان مازندران همانند سایر استان های کشور می گذرد و با شروع موج دوم این ویروس استفاده از ماسک در اولویت اول برنامه پیشگیرانه قرار گرفته است.

مشاهدات خبرنگار ایرنا از سطح شهرها و روستاهای استان مازندران حاکیست که این روزها با افزایش سطح هشدارها نسبت به زیاد شدن آمار بیماران مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان های دو دانشگاه علوم پزشکی بابل و مازندران و اعلان استفاده از ماسک برای جلوگیری از حدود 80 درصد انتقال این ویروس ، استقبال برای پوشش ماسک در این خطه شمال کشور نسبت به حداقل 10 روز گذشته با افزایش چشمگیری مواجه شده است.

استقبال از ماسک بررسی ستاد استانی مقابه با کرونا مازندران نشان می دهد که استفاده از ماسک در شهرها و روستاهای این استان از حدود 10 تا 15 درصد هفته های گذشته به مرز حدود 60 تا 70 درصد رسیده است و همچنان تا مرز 80 درصد که وضعیت نسبتا مطلوب برای کاهش سرعت انتقال ویروس کرونا است، فاصله زیادی وجود دارد.

ستاد استانی برای افزایش آمار استفاده کنندگان از ماسک در سطح استان برخی محدودیت ها را برای خدمات به افراد فاقد ماسک در بانک ها، فضاهای سرپوشیده ، پاساژ ها، اجتماعات مردمی مصوب کرد تا با حرکت به سمت اجباری شدن بهره گیری از ماسک بتواند سرعت انتقال ویروس کرونا را در موج دوم که بنا بر اظهار کارشناسان بیشتر از دوره اول است، کاهش دهد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بررسی ها نشان می دهد که سرعت انتقال ویروس کرونا در موج دوم نسبت به موج اول که سال گذشته شروع شد، بیشتر است و در چنین وضعیتی هر فرد ناقل می تواند حداقل چندین فرد را در صورت عدم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک به ویروس  کرونا مبتلا کند.

دکتر لطف الله داووی افزود: افزایش سرعت انتقال ویروس کرونا در موج دوم موجب شده تا سازمان بهداشت جهانی و تجربیات شخصی درمانگران در مواجهه با بیماران کرونا، ماسک را به عنوان یکی از تجهیزات حفاظت شخصی برای کاهش حداقل 80 درصدی انتقال ویروس اعلام کنند.

وی اضافه کرد: در شرایط فعلی که ویروس کرونا همچنان در سطح جهانی افراد زیادی را مبتلا می کند، همگانی شدن استفاده از ماسک باید به عنوان یک فرهنگ در سطح ملی مطرح شود و همانند برخی کشورها ضمن ایجاد محدودیت های خدماتی به افراد فاقد ماسک ، حتی در صورت عدم تغییر رفتاری ، جرایمی نیز پیش بینی شود.

این متخصص بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهارداشت : استفاده از ماسک می تواند حدود 80 درصد از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کند و هم اکنون نیز این تجهیزات محافظت فردی و سلامت محور با مدیریت تولید در حد نیاز در داخل کشور در دسترس عموم قرار دارد و بهانه ای برای عدم استفاده تا حد زیادی وجود ندارد.

دکتر داووی خاطرنشان کرد : طولانی شدن دوره پیک موج دوم ویروس کرونا در سطح کشور و به طبع آن در مازندران نوعی فرسایش نیروی انسانی حوزه درمانی را در بیمارستان ها ایجاد می کند و علاوه بر آن آمار بیماران و حتی مرگ و میر ناشی از آن در جامعه عادی تلقی می شود و کنترل را دشوارتر خواهد کرد.

وی یادآور شد : از آنجایی که هیچ فردی در جامعه از ابتلا به ویروس کرونا در امان نبوده و این بیماری نیز در بدن افراد دارای واکنش های متفاوتی است که پیش بینی وضعیت جسمی پس از ابتلا نیز تا حد زیادی قابل پیش بینی نبوده و احتمال ریسک بالا در هر بیمار وجود دارد ؛ باید ماسک را هرگز فراموش نکنیم تا این ویروس به مرحله ثبات و کنترل برسد.

رضایت نسبی از ماسک زدن  رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران گفت: آمار استفاده از ماسک در بین مردم با افزایش سطح هشدارها در یک هفته اخیر روند به رشدی را ایجاد کرد، ولی همچنان تا رسیدن به نقطه مطلوب که استفاده بیش از 80 درصد از شهروندان از ماسک است، فاصله وجود دارد.

دکتر سید عباس موسوی افزود : نتیجه تغییر رفتار فعلی مردم در استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی در کاهش آمار مبتلا به ویروس کرونا حداقل دو هفته آینده در سطح بیمارستان های ما خود را نشان می دهد و هر چه این تغییر رفتاری بیشتر احساس شود به همان میزان نیز آمار بیماران ما در آینده کاهش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد ولو با تولید واکسن و دارو ما همچنان نیاز به تغییر رفتارمان در برخورد با ویروس کرونا داریم  و استفاده از ماسک تا نابودی کامل این ویروس باید به عنوان یک دستورالعمل در برنامه روزمره همه ما قرار گیرد.

رییس ستاد استانی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی مازندران نتیجه عادی سازی رفتاری با این ویروس را افزایش آمار بیماران مراجعه کننده و بستری در بیمارستان های استان و قرمز شدن وضعیت استان از لحاظ کرونایی است.

دکتر موسوی خاطرنشان کرد : آمار فعلی بیماران کرونایی در سطح استان نگران کننده است و باید برخی محدودیت های رفتاری در افراد به ویژه عدم اجتماع ، سفر غیر ضرور و برگزاری عروسی و عزا ایجاد شود تا بتوانیم به مرحله کنترل بیماری برسیم.

وی تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی مازندران را 940 نفر اعلام کرد.

رییس ستاد استانی مقابله با کرونا مازندران گفت: روی آوری مردم به ماسک با افزایش سطح هشدارها و آگاه سازی جامعه تا حد زیادی افزایش یافت و رضایت نسبی از این تغییر روش مردم در برخورد با کرونا وجود دارد.

احمد حسین زادگان افزود: در شرایط فعلی تمام پزشکان و حتی بهداشت جهانی تنها راهکار جلوگیری از انتقال ویروس کرونا را استفاده از ماسک می دانند و ستاد ملی و استانی نیز برای ایجاد تغییر رفتاری در مردم محدودیت هایی را در خدمات دهی به افراد فاقد ماسک در بانک ها، فضاهای سرپوشیده، بازار و پاساژ ایجاد کرد و همچنان نیز باید این رویه دنبال شود.

استاندارمازندران اظهارداشت : استفاده از ماسک به عنوان یکی از پروتکل های بهداشتی باید در دستور کار مردم قرار گیرد و دستگاههای خدمات رسان نیز موظفند تا بر اجرای پروتکل ها نظارت داشته باشند.

حسین زادگان افزود : استفاده از ماسک در واحدهای اداری برای تمام کارمندان اجباری است و در واحدهای صنفی نیز ارایه خدمات به مردم باید منوط به استفاده از ماسک به ویژه در اماکن سرپوشیده باشد و باید از تجمع ها ، برگزاری مراسم عزا و عروسی به ویژه در شهرستان های قرمز متوقف شود و چنانچه این روند افزایشی ادامه داشته باشد، احتمال افزایش محدودیت ها نیز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد : حدود 80 درصد از بیماران کرونایی ما در استان از مراسم عزا و عروسی به این بیماری مبتلا شدند و باید رویه کنترلی در این حوزه صورت گیرد.

هم اکنون در بیمارستان های دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بالغ بر یک هزار بیمار کرونایی تحت درمان قرار دارند که بیش از 80 درصد از این بیماران در 10 روز اخیر به ویژه با شرکت در مراسم عزا و عروسی به این بیماری مبتلا شدند.

افزایش آمار بیماران کرونایی در استان مازندران در روزهای اخیر موجب شده تا استان مازندران نیز در وضعیت قرمز کرونایی قرار گیرد.

طبق آمار وزارت بهداشت از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون 262 هزار و 173 نفر به این ویروس مبتلا شدند و 13 هزار و 211 نفر در این مدت براثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و 225 هزار بیمار مبتلا به کرونا نیز پس از بهبودی از بیمارستان ها مرخص شدند.

علاوه بر آن در روز جاری استان های آذربایجان شرقی و غربی، ایلام ، بوشهر ، خراسان رضوی ، خوزستان ، زنجان ، کردستان ، کرمانشاه ، گلستان ، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز کرونایی و استان های تهران، فارس ، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی ، سیستان و بلوچستان، کرمان ، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان؛ همدان ،  یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرمز کرونایی قرار دارند.


کلید واژه ها: استان مازندران - همه گیری ویروس کرونا - مازندران - استان های کشور - ویروس - استان - ماسک - دانشگاه علوم پزشکی بابل - ویروس کرونا - استفاده - کرونا - دانشگاه علوم پزشکی - گیری - همه گیری - ایرنا - استقبال - کشور - برنامه - اولویت - حدود - افزایش - علوم پزشکی - بیمارستان - شمال کشور - سایر - روستاهای - قرار - شیوع - شروع - دانشگاه

آخرین اخبار سرویس:
ترویج فر هنگ نیکوکاری نیازمند تعامل با رسانه هاست

مجوز تست بالینی واکسن ایرانی کرونا صادر نشده است

184 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته/بستری 1269 بیمار جدید

قیمت های مجاز تست کرونا در آزمایشگاه ها

تشخیص موارد خطرناک کرونا با آزمایش خون

با این خوراکی ها به پوست خود برسید

آخرین آمار فوتی های کرونا در 24 ساعت گذشته/ وضعیت قرمز در 15 استان

وجود 49 بیمار کرونایی در خراسان جنوبی/ آمار قربانیان به 121 نفر رسید

واکسن کرونا در روسیه از 12 دی ماه در دسترس عموم قرار می گیرد

خبر خوب وزارت بهداشت از کرونا در ایران

واکسن ایرانی هنوز مجوز مطالعات بالینی انسانی نگرفته است

دستورالعمل عزاداری محرم در 140 ثانیه

شدت بستری بیماران کووید 19 در بابل بخش درمان را با مسائل جدیدی مواجه می کند

شدت بستری بیماران کووید 19 در بابل بخش درمان را با مسائل جدیدی مواجه می کند

زباله های خطرناکی به نام ماسک/ تصاویر

تشخیص موارد خطرناک کرونا با آزمایش خون

میوه های خطرناک برای کبد را بشناسید

غذاهای خنک برای روزهای گرم

چگونه با روشی سالم وزن کم کنیم؟

آمار جدید مبتلایان کرونا در کاشان در 21 مرداد

آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز سه شنبه 21مرداد /شناسایی 2 هزار و 345 بیمار جدید+جزییات

روسیه نخستین واکسن کرونای جهان را ثبت کرد

آمار جدید کرونا در ایران | مرگ 184 بیمار جدید | افزایش بیماران بستری | 25 استان در وضعیت قرمز و هشدار | تهران همچنان قرمز

هفته های سختی در پیش داریم

خبر خوب وزارت بهداشت از کرونا در ایران

فوت 184 هموطن دیگر بر اثر کرونا

فوت 184 بیمار مبتلا به کرونا در کشور

2 هزار و 345 مبتلای جدید / 184 فوتی / 3983 نفر از بیماران در وضعیت وخیم

غذاهای خنک برای روزهای گرم

مدیریت کرونا در شرایط تحریم

جدیدترین آمار مبتلایان کرونا تا سه شنبه 21 مرداد

آیا کرونا خطر از دست دادن حافظه را افزایش می دهد؟

آخرین وضعیت و آمار کرونا در ایران امروز سه شنبه 21 مرداد 99

کرونا در کمین مسافران تاکسی های دهدشت

آمار امروز فوتی های کرونا در ایران

شمار جان باختگان کرونا به 18 هزار و 800 نفر رسید

کرونا در فارس به کودکان زیر 10 سال هم امان نمی دهد

بستری شدن 43 مبتلای جدید به کرونا در اردبیل/ وضعیت قرمز در 5 شهر استان

کردستان جزو استان های موفق در مدیریت بیماری کروناست

آمار کرونا در ایران تا 21 مرداد | کرونا جان 184 نفر دیگر را در ایران گرفت

تشخیص موارد خطرناک کرونا با آزمایش خون

آخرین آمار فوتی ها و مبتلایان به کرونا در کشور امروز سه شنبه 21 مرداد 99

آمار فوتی های کرونا به 18800 نفر رسید/ وضعیت وخیم 3983 بیمار

کرونا جان 18 ورزشکار مازندرانی را گرفت

184 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته

اضافه کاری پرستاران و نیروهای بهداشتی شرکتی آذربایجان غربی بروز پرداخت شده است

فوت 184 بیمار در شبانه روز گذشته

سهمیه داروی معتادان همدان برای پیشگیری از کرونا افزایش یافت

تشخیص موارد خطرناک کرونا با آزمایش خون

اولویت بخش درمان مه ولات تامین پزشک متخصص است

نامگذاری خیابان مدافعان سلامت به یاد کادر درمان فوت شده بر اثر کرونا

184 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته

چشم انداز آموزشی مدارس در سال جدید تحصیلی

اعتماد به نفس (Self-Confidence) چیست؟

آخرین آمار کرونا در ایران امروز 21 مرداد99/ فوت 184 بیمار کرونایی

درمان بهتر سرطان با تنظیم دوز نانوذرات دارویی

184 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته

کرونا در فارس به دهک زیر 10 سال هم پناه نمی دهد

دستورالعمل حمایت های تغذیه ای برای بیماران کرونایی تدوین شد

13 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان شناسایی شد/422 کردستانی بر اثر ابتلا به کرونا جانباختند

فوت 184 بیمار در شبانه روز گذشته

جان باختن 184 بیمار مبتلا به کرونا/ 3983 بیمار تحت مراقبت ویژه قرار دارند

184 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته

آمار فوتی های کرونا به 18800 نفر رسید/ وضعیت وخیم 3983 بیمار

آخرین آمار فوتی های کرونا/ نیمی از مبتلایان بستری شدند/ 15 استان در وضعیت قرمز

بیماری لثه کرونا را کشنده تر می کند

علت ایجاد طعم تلخ در دهان چیست؟

شناسایی 2345 بیمار جدید کرونا/ فوت 184 بیمار در شبانه روز گذشته

91 درصد جمعیت کردستان از لحاظ کرونا غربالگری شده اند

شناسایی 2345 بیمار جدید کووید19 در کشور/ 184 نفر جان باختند

کرونا در ایران| 18 هزار و 800 فوت تاکنون/ وضعیت قرمز و هشدار

افراد پرخطر در فصل پاییز از واکسن آنفلوانزا استفاده کنند/پاییز اوج نگرانی از کرونا

184 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در ایران جانباختند / شناسایی 2345 بیمار جدید کووید19 در کشور

آمار جدید کرونا در ایران | مرگ 184 بیمار جدید | افزایش بیماران بستری | 25 استان در وضعیت قرمز و هشدار | تهران همچنان قرمز

آخرین آمار کووید 19 در ایران/ شناسایی 2345 بیمار جدید کرونا

درمان بهتر سرطان با تنظیم دوز نانوذرات دارویی

اختصاص 540 میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه علوم پزشکی

184 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته

کشیدن بخیه سرکلاژ، بعدش چقدر استراحت کنم؟

آمار کرونا در ایران، 21 مرداد 99/ شناسایی 2345 بیمار و 184 فوتی جدید

21 مردادماه و اخبار کرونایی استان ها

همایش دوچرخه سواری همگانی در قزوین 

استخدام کارشناس آزمایشگاه میکروبی آقا درشرکت دارو سلامت فارمد

افزایش افسردگی و خودکشی در آمریکا در اثر بحران کرونا

آخرین آمار کرونا در ایران تا 21 مرداد/ فوت 184 بیمار در شبانه روز گذشته

آخرین آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا در ایران

ماسکتان را با پلوپز ضدعفونی کنید

چطوری می توانیم با خوراکی ها لاغر شویم؟

کرونا جان 184 نفر دیگر را در ایران گرفت

اتصال50 داروخانه به سامانه نسخه نویسی الکترونیک

کرونا جان 184 نفر دیگر را در ایران گرفت

آخرین آمار کرونا در کشور| فوت 184 نفر در 24 ساعت گذشته

آخرین آمار ویروس کرونا در ایران؛ 331189 نفر مبتلا و 18800 نفر فوتی

نیمی از کشور در وضعیت کرونایی قرمز

آمار فوتی های کرونا به 18800نفر رسید/وضعیت وخیم 3983 بیمار

184 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته

کرونا جان 184 نفر دیگر را در ایران گرفت

آخرین آمار ابتلاء و فوتی های مبتلا به کرونا در 21 مرداد

آخرین امار ابتلا به کرونا اعلام شد

کرمان در اوج کووید 19 قرار دارد/ سهل انگاری دلیل اصلی وضعیت قرمز

توقف کرونا پشت لایه های ماسک

توقف کرونا پشت لایه های ماسک