مطالب مرتبط:
تاثیر همیشه آنلاین بودن در تیپ های شخصیتی مختلف
برگزاری دوره آنلاین فیفا برای مدرسین داوری
ویروس کرونا تاثیر مستقیم بر قلب دارد
برگزاری دوره آنلاین فوتور 3 داوری فیفا
تاثیر واکسن سل در مقابله با کروناویروس
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 تیر 1399 ساعت 12:452020-07-14فناوري

تاثیر «همیشه آنلاین بودن» در تیپ های شخصیتی مختلف


به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس علم و فناوری جی پلاس؛ با همه گیر شدن ویروس کرونا و خانه نشین شدن اکثر ما، دیگر ساعت کاری هم مفهومش را از دست داده و هر ساعتی از روز می تواند یک پیغام شغلی استرسی به ما وارد کرده و ذهن ما را تا آخر روز مشغول کند؛ - " با همه گیر شدن ویروس کرونا و خانه نشین شدن اکثر ما، دیگر ساعت کاری هم مفهومش را از دست داده و هر ساعتی از روز می تواند یک پیغام شغلی استرسی به ما وارد کرده و ذهن ما را تا آخر روز مشغول کند؛ هرچند از طرف دیگر زمانی که سرکار هستیم، یک پیام از خانه هم می تواند تمرکزمان را به کل به هم بزند.

در واقع این راحتی ارتباط با دیگران، بهایی دارد؛ چرا که خاموش کردن تلفن های هوشمند همیشه روشن و در دسترس، بسیار دشوار شده است.

در حقیقت، ما سهوا تبدیل به بخشی از فرهنگ همیشه آنلاین بودن شده ایم که طبعا تاثیرات منفی ای نیز بر سلامتی و رفاه ما خواهد داشت.

اکنون که بسیاری از ما از خانه کار می کنیم و به طور انحصاری از طریق رسانه های اجتماعی با همکاران خود ارتباط برقرار می کنیم، مرزهای بین خانه و محل کار روز به روز محوتر می شود و به همان میزان نیز خاموش کردن گوشی برایمان سخت تر.

اما چگونه می توانیم ضمن به حداقل رساندن مضرات فرهنگ همیشه آنلاین بودن یا در دسترس بودن، از امکانات فناوری مدرن استفاده کنیم؟ در همین زمینه، اخیرا مقاله معتبری منتشر شده که در آن، محققان سعی دارند راهکارهایی را درباره مدیریت این مشکل، آن هم بر اساس ویژگی های شخصیتی افراد ارائه کنند.

سازمان مایرز-بریگز" یکی از بزرگ ترین ارائه دهندگان خدمات روانشناسی در جهان است.

هدف این سازمان توانمندسازی افراد و سازمان های دیگر است تا کار تیمی و همکاری خود را بهبود بخشد؛ کارهای مدیریتی خود را توسعه دهد، در کار تنوع ایجاد کنند و پیچیده ترین چالش های مردم را حل کنند.

حال این سازمان، تحقیقاتی را برای یافتن این پاسخ انجام داده و بین سال های 2018 تا 2019 بیش از هزار نفر را مورد بررسی قرار داده و در مورد تیپ شخصیتی، رفتار و دیدگاه های آنها در مورد فرهنگ همیشه در دسترس بودن سوال کرده است.

محققان این سازمان همچنین سطح رضایت شغلی و تداخل کار و خانه را به همراه سایر عوامل دیگر بررسی کردند.

نتایج آشکار بود.

همه جنبه های فرهنگ همیشه آنلاین بودن منفی نبود؛ بیش از 10 درصد داوطلبان این مطالعه ابراز کردند که این فرهنگ به آنها کمک می کند تا همیشه در دسترس و سریع پاسخگو باشند و نوعی انعطاف پذیری برایشان در محل و زمان کاری فراهم آمده است.

این 10 درصد اعلام کرده اند که دسترسی به ایمیل های کاری یا تماس های خارج از زمان کار به آنها امکان داده که تعامل بیشتری با کار خود داشته باشند و در نتیجه رضایت شغلی بیشتری نیز دارند.

اگرچه در کل مزایای این پدیده مدرن از نکات منفی آن بیشتر گزارش شد اما تقریباً یک سوم این افراد گفتند که به هیچ عنوان نمی توانند گوشی هایشان را خاموش کنند؛ بیش از یک چهارم نیز اعلام کردند فرهنگ همیشه آنلاین بودن در زندگی شخصی یا خانوادگی آنها اختلال ایجاد کرده است و یک پنجم هم گفتند که همیشه در دسترس بودن آنها منجر به خستگی ذهنی شان می شود.

برخی از این افراد داوطلب دیدگاه منفی داشتند.

به عنوان مثال، یکی از این افراد گفت: شما تباه می شوید، زندگی خصوصی برای خودتان ندارید، هیچ وقت برای بچه هایتان زمان ندارید، شرایط پرتنش زیادی را تجربه می کنید و در آخر هم دوستان یا افراد نزدیک تان را از دست می دهید و پشیمان می شوید.

این افراد معتقدند که فرهنگِ همیشه در دسترس بودن؛ اغلب منجر به افزایش سطح استرس، درگیری بیشتر امور کار و خانه، حواس پرتی بیشتر در محل کار و خانه و افزایش مشکلات تمرکز می شود.

محققان همچنین بررسی کردند که این افراد چگونه با استرس همیشه آنلاین بودن کنار می آیند.

بیشتر آنها از چهار استراتژی کلی استفاده می کردند که البته هر کدام از آنها بسته به تیپ شخصیتی شان واکنش متفاوتی از خود نشان می دادند.

از این رو محققان نیز از لنز آنها به همه چیز نگاه کردند و در آخر مدل شاخص مایرز بریگز همراه با چهار جنبه از تیپ شخصیتی که افراد ترجیح می دهند را ارائه دادند: گروه اول: افرادی که توجه خود را به دنیای بیرون یعنی مردم و چیزهای اطراف متمرکز می کنند (برونگرا) یا افرادی که توجه شان را به دنیای درونی افکار و احساسات خود متمرکز می کنند (درونگرا).

گروه دوم: افرادی که بیشتر از اطلاعات تجربیِ منطبق بر حواس پنج گانه خود استفاده می کنند (افراد حسی) یا افرادی که بیشتر از حس ششم خود بهره گرفته و تصویری از ارتباط اشیاء با هم در آینده، ذهنشان را پر می کند (افراد شهودی).

گروه سوم: افرادی که تصمیم و قضاوت های خود را بر اساس منطق قرار می دهند (افراد منطقی) یا افرادی که بیشتر تصمیم ها خود را بر اساس احساسات می گیرند (افراد احساسی).

گروه چهارم: افراد قضاوتی و ساختارگرا که در چارچوب های ذهنی و سازمان یافته ترِ بیشتری زندگی می کنند یا افراد ادراکی و منعطف که انعطاف پذیری بیشتری دارند و خودجوش تر زندگی می کنند.

** حال با نگاهی به چهار استراتژی بالا و تیپ شخصیتی فوق، می توانید از یکی از راهکارهای زیر کمک بگیرید تا به صورت موثر از اثرات منفی همیشه آنلاین بودن دور باشید: زمان و مکانی را برای خاموش کردن موبایل تان تعیین کنید اگر فرد برونگرایی هستید و فعالیت بدنی انجام دهید؛ ترجیحا به همراه دیگران (البته در شرایط کنونی همه گیر شدن کرونا به صورت مجازی و اگر در محیط بیرون می خواهید با دیگران ملاقات کنید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید) باشد.

اگر در خانه کار می کنید، گوشی تان را در خانه بگذارید و به پیاده روی بروید یا بدوید یا کار جدید و متفاوتی انجام دهید.

یا زمانی که استراحت می کنید، موبایل تان را در اتاق دیگری بگذارید و در اتاق دیگر دراز بکشید و یک مقدار به خودتان فکر کنید.

اگر از طریق شبکه های اجتماعی با دیگران ارتباط می گیرید، سعی کنید تماس ویدئویی بگیرید و فقط به صورت صوتی صحبت نکنید.

اگر فرد درونگرایی هستید، حتما زمانی را برای فکر کردن اختصاص بدهید تا انرژی روانی تان برگردد.

گوشه ساکتی از خانه را برای کار کردن یا فکر کردن انتخاب کنید.

سعی کنید ملاقات های آنلاین تان را محدود کنید، اما در عین حال سعی کنید که با دیگران ارتباط تان را حفظ کنید.

** نسبت به هجوم اطلاعات آگاه باشید واقعا چه نیازی دارید که تمام صفحات خبری را دنبال کنید؟ به حال دنیا چه فرقی می کند که اخبارش را دنبال کنید یا خیر.

دنیا ساز خودش را می زند و برایش فرقی نمی کند که شما هر لحظه در محیط کار یا خانه خبرها را دنبال می کنید یا خیر.

اگر جزء افراد حسی هستید، روی یک عکس بزرگ تمرکز کنید؛ به نظر شما چه چیزی در آن عکس مهم است؟ برای اینکه در جزییات غرق نشوید، با افراد دیگر معاشرت کنید و گاهی از آنها بخواهید که شرایط را برایتان تحلیل کنند.

برای درست کردن همه امور مربوط به خود یا داشتن یک محیط کار مناسب وسواس به خرج ندهید.

اگر هم جزء افراد شهودی هستید، پی همه احتمالات ممکن نباشید.

لحظه لحظه زندگی تان را دریابید.

یک چیز را در زمان خودش امتحان کنید و به آن بچسبید.

اگر در خانه مشغول به کارید، از این ایده به آن ایده و از این شاخه به آن شاخه نپرید.

سعی کنید یکی از آنها را انتخاب کنید و بقیه را به باد فراموشی بسپارید.

** مرزبندی کنید اگر فرد منطقی ای هستید، روی تاثیرتان بر دیگران تمرکز کنید.

به عنوان مثال، قبل از اینکه پیامی را برای کسی بفرستید، آن را دقیق بخوانید.

ارتباطات مکتوب، تمام حس افراد را منتقل نمی کند و برخی مسائل که برای شما خیلی مهم و واضح است، ممکن است برای دیگران جزیی و غیرشخصی باشد.

وقتی تماس چهره به چهره نیست، خیلی از پیام ها ممکن است سوء برداشت شود.

اگر هم فردی احساسی هستید، بین توجه و حمایت از دیگران و نیازهای خودتان تعادل برقرار کنید.

این موضوع در شرایطی که نگران تاثیر بحران کووید 19 روی دیگران هستید، کمی سخت است؛ به خصوص اگر دوستان و خانواده نزدیک تان از شما دورند و در این زمینه نمی توانند کمکی به شما بکنند.

نیازهای حمایتی خود را شناسایی کنید و برای رسیدن به آنها اقدامات آگاهانه انجام دهید.

** تعادلی بین کار و زندگی شخصی تان ایجاد کنید که مناسب شما باشد اگر جزء افراد قضاوتی یا ساختارگرا هستید، در مورد زمانی که می خواهید از تکنولوژی در خانه استفاده کنید و زمانی که نمی خواهید استفاده کنید، مرزی بین خود و دیگران تعیین کنید.

البته در مواقع ضروری سعی کنید انعطاف پذیر باشید.

به احتمال زیاد، خاموش کردن موبایل در زمان خارج از کار، سطح استرس شما را کاهش خواهد داد.

بنابراین، برای دیگران مدتی روشن کنید چرا که قرار است در برخی زمان ها گوشی تان را خاموش کنید.

اگر بحران همه گیر شدن ویروس کرونا شما را مجبور کرده که روال زندگی و کار خود را نغییر دهید، سعی کنید روش های جدیدی برای خود اتخاذ کنید.

اگر در خانه مشغول به کار هستید، یک مکان مشخص در خانه را برای کار خود مشخص کنید و در خارج از ساعات کاری از آن مکان دور بمانید.

اما اگر جزء افراد منعطف هستید، احتمالا از خیلی جنبه های کار در خانه لذت می برید؛ از جمله آزادی که در ساعات خود دارید و به صورت انتخابی می توانید ساعات کاری خود را تغییر دهید.

اما انتظار نداشته باشید که دیگران هم صرفا احساس شما را داشته باشند.

از این رو، از ارسال ایمیل یا درخواست چت در خارج از ساعات کاری خودداری کنید.

همچنین به یک سری فعالیت های دیگر هم بپردازید تا روزهای کاری تان شبیه به هم نباشند.

تبدیل لیست کارهای خود به بلوک های زمانی در تقویم تان، ممکن است به شما کمک کند.

زمان کاری تان را مدیریت کنید یا برای خود لیستی از کارهایی که باید انجام دهید درست کنید و روی تقویم آنها را یادداشت کنید که خیلی در انجام فعالیت های کاری کمک تان می کند.

** حرف آخر فناوری واقعا می تواند ما را در انجام کارهایمان توانمند کند، اما از سوی دیگر هم می تواند ما را برده خود کند.

با دقت در مورد چگونگی و زمان استفاده از آن، سعی کنید لحظات شیرینی برای خود رقم بزنید.

به خصوص در این بحران کرونا مدیریت استفاده از فناوری از هر زمان دیگری مهم تر به شمار می رود.


کلید واژه ها: ویروس کرونا - خانه نشین - ساعت کاری - دیگر - ساعت - همیشه - تلفن های هوشمند - آنلاین - خانه - علم و فناوری - ویروس - مشغول - کرونا - داده - سلامتی - فناوری - ارتباط - هوشمند - فرهنگ - گزارش - بهایی - مختلف - زمانی - خاموش - سرویس - رفاه - روشن - منفی - پیام - تلفن

آخرین اخبار سرویس:
استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه بلوچ توحید در اصفهان

استخدام نیروی ماهر و نیمه ماهر نجار در تهران

استخدام فروشنده جهت فروشگاه میز غذاخوری در اصفهان

عوامل موفق بودن آموزش های مجازی از نگاه یک استاد دانشگاه

استخدام خانم آشنا به کامپیوتر جهت کار در اصفهان

حاجی میرزایی: هیچ دانش آموزی در سال تحصیلی جدید از آموزش محروم نمی شود

سوءاستفاده از اطلاعات هویتی مسافرانی برای رجیستری گوشی تلفن همراه قاچاق

عرضه آیفون 12 دو مرحله ای خواهد بود

با «بام» بانک ملی، نامحدود شارژ شو!

استخدام کارشناس پرستاری جهت کار در مرکز معلولین در مشهد

استخدام کمک باریستا جهت همکاری در مشهد

روش هایی جهت ایمن سازی شبکه وای فای خانگی ؟

ماسکی که حرف های کاربر را به 8 زبان ترجمه می کند

دانلود busuu 19.1.4.451 برنامه آموزش زبان

ماجرای حذف بسته های پرمصرف اینترنتی به کجا رسید؟

استخدام راسته دوز و زیگزالدوز ماهر خانم و آقا جهت کار در کرج

با «بام» بانک ملی، نامحدود شارژ شو!

هشدار درباره رجیستری گوشی های مسافران

ماسکی که حرف های کاربر را به 8 زبان ترجمه می کند

وزیر ارتباطات: اقدام اپراتور ها در افزایش تعرفه بسته های اینترنت تخلف محض است / بزودی جرائم آنها اعلام می شود

«خیمه های رسانه ای»، خیمه های عزاداری محرم 99 را سرپا می کنند/ اینترنت رایگان برای دنبال کردن هیئت ها

دانلود Instagram 154.0.0.0.66 – برنامه رسمی اینستاگرام

عرضه گوشی های آیفون 12 دو مرحله ای خواهد بود

دانلود آهنگ جدید امیرحسین رادمان بنام عشق همینه

دانلود آهنگ جدید اردلان سیستانی بنام چشمای تو

دانلود آهنگ جدید مهدی ثابتی بنام نقطه ضعف

اتصال مدارس هرمزگان به شبکه ملی اینترنت

نوسانات ارزی فرصتی برای استارتاپ های ایرانی

نقص فنی عجیب توییتر کاربران را سرگردان کرد

ماسک هوشمندی که حرف های صاحبش را به 8 زبان ترجمه می کند

اینترنت رایگان برای برگزاری هیات های عزاداری محرم

ماسکی که حرف های کاربر را به 8 زبان ترجمه می کند

وزیر ارتباطات: گرانفروشی اپراتورها احراز شده است

عرضه آیفون 12 دو مرحله ای خواهد بود

ماسکی که حرف های کاربر را به 8 زبان ترجمه می کند

عرضه آیفون 12 دو مرحله ای خواهد بود

ماسکی توریستی که حرف های صاحب خود را به 8 زبان ترجمه می کند

ببینید | روش های موثر کاهش مصرف اینترنت در گوشی های تلفن همراه

اینترنت | شمار مشترکان اینترنت در ایران بیش از 78 میلیون نفرهستند

ماسکی که حرف های صاحب خود را به 8 زبان ترجمه می کند

# جـریـمـه*

استخدام کارشناس نساجی ،کارشناس نرم افزار در اصفهان

هشدار درباره رجیستری گوشی های مسافران

اینترنت رایگان برای برگزاری هیات های عزاداری محرم

سهم 6.5 درصدی آذربایجان شرقی از اقتصاد دیجیتال کشور

استخدام تکنسین برق جهت شرکت معتبر در اصفهان

غیرفعال کردن قابلیت پیشنهادات Siri و مخاطبین در صفحه به اشتراک گذاری در آیفون

استخدام مدیر عامل در یک شرکت دانشگاهی در مازندران

اینترنت رایگان برای استفاده مردم از برنامه های محرم

مرور گرهای اینترنتی و حفاظت از حریم خصوصی کاربران

استخدام شیشه بر جهت یک شرکت معتبر تولیدی در کرج

جریمه 250 میلیون دلاری در انتظار توییتر

اختصاص اینترنت رایگان برای عزاداری های محرم

آخرین آمار ضریب نفوذ اینترنت در ایران

دانلود رایگان سوالات آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی-کامپیوتروفناوری ارتباطات

تلویزیون جدید تی سی ال با استاندارد مخصوص بازی های رایانشی

استخدام مهندس نرم افزار در شرکت نرم افزاری آموت در خراسان رضوی

مسئولیت هرگونه سوءاستفاده از سیم کارت با شخص مالک است

کار جهادی در حوزه ارتباطات در هرمزگان/ 190 دکل ارتباطی مجهز به 3G و 4G شدند

نمایشگر لوله شدنی جدید ال جی برای رایانه های کوچک

استخدام نیروی کار آقا جهت کار در نانوایی معتبر در کرمان

ببینید | روش های موثر کاهش مصرف اینترنت در گوشی های تلفن همراه

همشهری آوا | پادکست سنگ و الماس | شماره ششم؛ سختگیری باجناق رضاشاه بر جراید

بیش از 78 میلیون ایرانی از اینترنت استفاده می کنند

آخرین آمار ضریب نفوذ اینترنت در ایران

سهم آذربایجان شرقی از اقتصاد دیجیتال کشور 6.5 درصد است

نمایشگر لوله شدنی جدید ال جی برای رایانه های کوچک

استخدام قالبساز و ماشینکار ساکن غرب تهران

نقص فنی عجیب توییتر کاربران را سرگردان کرد

استخدام برنامه نویس #C در شرکت نویان ارتباطات زیرساخت در تهران

چگونه گوشی خیس شده را از سوختن نجات دهیم؟

طراحی و ساخت ماسک هوشمند که به 8 زبان ترجمه می کند

نهادینه شدن آموزش های مجازی در گرو فراهم کردن بسترها و زیرساخت ها است

استخدام موزع آقا با وسیله جهت همکاری در مشهد

استخدام مهندس متالورژ آقا جهت همکاری در تهران

نقص فنی عجیب توییتر کاربران را سرگردان کرد

استخدام راننده پیک موتوری بدون موتور در هایپرمی در کرج

حذف داده های موقعیت مکانی حین به اشتراک گذاری تصاویر در آیفون

بروز نقص فنی در تراشه امنیتی اپل/ حریم خصوصی کاربران آیفون در خطر قرار می گیرد

تلویزیون جدید تی سی ال با استاندارد مخصوص بازی های رایانشی

هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری با سیمکارت

ترفندهایی برای رفع مشکل اتصال به بلوتوث

چطور شبکه وای فای را ایمن کنیم؟

چگونه کودکان را به ماسک زدن تشویق کنیم؟/ اینفوگرافی

استخدام بخارکار ماهر خانم جهت کار نوزادی در تهران

شاید روزی نتوانیم «گلستان» بخوانیم

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است

خدمات فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) قم به صورت مجازی در حال انجام است

توضیحات پلیس فتا درمورد ممنوعیت اپلیکیشن لایکی در ایران

اینترنت پیشقراول دولت الکترونیک و رونق کسب و کار در روستاهای بوشهر

سوءاستفاده از اطلاعات هویتی مسافران برای رجیستری تلفن همراه

آمار کرونا در ایران و جهان(1399/05/14)

امضای تفاهم نامه بین پژوهشکده دانشگاه اصفهان و ستاد شهر هوشمند شهرداری قم

استخدام آشپز ماهر در غذایی ایرانی جهت کار در مطبخ در کرج

استخدام معمار در یک شرکت معتبر در تهران

هشدار رگولاتوری درباره سوءاستفاده از اطلاعات هویتی مسافران

کرونا فروش بازی های پلی استیشن 4 را دو برابر کرد

آذری جهرمی: گران فروشی اپراتورها تخلف محض است

دانلود Handyman Calculator 2.4.7 – ماشین حساب مهندسی اندروید

دانلود آهنگ جدید علی کاتبی بنام یکی به دو

تاثیر «همیشه آنلاین بودن» در تیپ های شخصیتی مختلف

تاثیر «همیشه آنلاین بودن» در تیپ های شخصیتی مختلف