مطالب مرتبط:
ارتباط تلفنی مسئولان سازمان وظیفه عمومی ناجا با مردم
استاندار گلستان با سامد به خواسته های مردم پاسخ گفت
ارتباط تلفنی مسئولان سازمان وظیفه عمومی ناجا با مردم
ثبت قیمت تلفن همراه در سامانه 124 | خریداران با ارسال پیامک از قیمت آگاه می شوند
تشکیل قرارگاه جهادی در این بحران اقتصادی به مردم کمک می کند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 24 تیر 1399 ساعت 12:002020-07-14فناوري

سامانه سامد، پل بی واسطه ارتباط مردم با مدیران


ایرنا –سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد)، یکی از ابتکارات دولت تدبیر و امید برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان و پل بی واسطه ارتباط مردم با مدیران بوده و بسیاری از فرایندهای طولانی و زمانبر اداری را حذف کرده است.

- قزوین – ایرنا –سامانه الکترونیکی ارتباط مردم و دولت (سامد)، یکی از ابتکارات دولت تدبیر و امید برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان و پل بی واسطه ارتباط مردم با مدیران بوده و بسیاری از فرایندهای طولانی و زمانبر اداری را حذف کرده است.

امروزه با توسعه بسترهای نوین ارتباطی و فراهم شدن زیرساخت های فناوری های نوین دیگر خدمات رسانی به شهروندان برمبنای شیوه های قدیمی چندان پاسخگو نیست و رضایت مردم و مراجعه کنندگان به دستگاه های اداری و اجرایی را در پی نخواهد داشت.

دولت تدبیر و امید از زمان شروع به کار، با توجه به بسترهای نوین ارتباطی، سامانه سامد را به عنوان یک پل ارتباطی میان دولت و مردم راه اندازی کرد تا برای پایان دادن به بوروکراسی اداری، کاغذبازی دستگاه ها، رسیدگی بهتر به درخواست های شهروندان، افزایش سرعت و کیفیت بررسی مطالبات مردمی، جلوگیری از رفت و آمد بی مورد به ادارات و دستگاه ها و صرفه جویی در وقت و انرژی کارکنان دستگاه ها گام های بلندی برداشته باشد.

این سامانه اگرچه نقاط ضعفی نیز داشته است اما توانسته در تحقق اهداف دولت از قبیل توسعه دولت الکترونیک، پیگیری سریع و به موقع مطالبات مردمی، ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان به لحاظ میزان دقت و سرعت پاسخگویی و .

موفق باشد.

خبرنگار ایرنا برای آگاهی از عملکرد این سامانه، نحوه کارکرد و ارتباط آن با شهروندان با مسوولان سامانه و چند مدیر که در این سامان حضور یافته و به مطالبات مردم پاسخ داده اند، گفت و گو کرده است.

سامد بازوی توانمند دولت برای خدمات رسانی بهتر به شهروندان کارشناس سامانه سامد در استان قزوین در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: سامد، سامانه ارتباط مردم و دولت است و در کل برای حذف کاغذبازی ها و مراجعات حضوری به دستگاه ها شکل گرفت.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی افزود: با راه اندازی این سامانه، تمامی مردم استان از منزل خود می توانند با شماره 111 تماس گرفته و از دور افتاده ترین مناطق، مشکلات خود را با مرکز استان در میان بگذارند.

وی با اشاره به نحوه عملکرد این سامانه، افزود: در پی تماس شهروندان با سامانه 111 مکالمات آنها تبدیل به نامه شده و یک کد رهگیری صادر می شود و تماس گیرندگان بعد از چند روز می توانند با کد دریافتی، درخواست خود را پیگیری کنند.

این کارشناس گفت: تمامی مدیران کل در سامانه سامد کارتابل دارند و در زمان ثبت درخواست، یک نامه به کارتابل مدیر مربوط ارسال می شود و آن مدیر باید ظرف 10 تا 15 روز جواب نامه را بدهد.

حسینی با اشاره به مزایای سامانه، گفت: حذف بوروکراسی اداری و ایجاد دولت الکترونیک از جمله مزایای این سامانه بوده و مهمتر از آن جلوی مراجعات غیرضروری به مرکز استان را گرفته است.

وی در خصوص میزان کاریابی این سامانه، گفت: سامد، بازوی خیلی محکم و قویی برای دولت است و آیتم سرعت آن، سیکل اداری یک نامه از کارشناس تا مدیر کل را کوتاه کرده و درخواست های مردمی با سرعت بیشتری انجام می شود.

این کارشناس با بیان اینکه سامانه سامد واقعا یک پل مستقیم بین مردم و مسوولان است، افزود: یک اتفاق تازه که در سامانه سامد استان روی داده، حضور مدیران کل دستگاه ها در هر هفته است که با اطلاع رسانی صورت گرفته در سطح استان، مردم می توانند درخواست ها و تقاضاهای خود را با مدیر کل مربوط به صورت مستقیم در میان بگذارند.

وی با اشاره به درخواست های ثبت شده در سامانه، افزود: با درخواست های مختلفی در سامانه سامد مواجه هستیم ولی بیشترین درخواست ها شامل گزارش های مردمی، موضوعات اشتغال، بیکاری، تورم، گرانی، معضلات شهری و خدمات دستگاه ها و.

است.

سامد، مدیران را به سمت فرهنگ پاسخگویی سوق می دهد فرماندار آوج که به عنوان یکی از فرمانداران استان در این سامانه حضور یافته است، به خبرنگار ایرنا گفت: سامانه سامد یک باب و دریچه ای است تا مردم صدای خود را به مسوولان برسانند و انتقاد، درد دل و سخنان خود را با مسوولان در میان گذاشته و مدیران را پاسخگو کنند.

نصرت الله علیرضایی افزود: یکی از ویژگی های این سامانه آن است که مطالبات، درخواست ها و انتقادهای مردم در کمترین زمان و هزینه پاسخ داده می شود و مدیران در بلند مدت به سمت فرهنگ پاسخگویی، نقد پذیری و جدیت در امور سوق داده می شوند.

وی اضافه کرد: ما با راه اندازی این سامانه هنوز در آغاز مسیر هستیم و راه درازی تا نهادینه شدن فرهنگ مطالبه گری مردم و پاسخگویی مدیران داریم.

علیرضایی افزود: نباید از این راه دراز و مسیر طولانی تا رسیدن به اهداف ناامید شویم و با جدیت و عزم بیشتر، راه و بستر فراهم شده در دولت تدبیر و امید را برای نهادینه کردن فرهنگ پاسخگویی به مطالبات مردم پیگیری کنیم.

فرماندار شهرستان آوج با بیان اینکه البته باید برای رفع نقاط ضعف سامانه، براساس برنامه بلندمدت و مستمر تلاش کنیم تا اعتماد مردم جلب شود، افزود: اگر به مطالبات مردمی در سامانه سامد به خوبی رسیدگی شود نباید دیگر شلوغی و ازدحام مراجعه کنندگان را در ادارات شاهد باشیم و این مساله از مواردی است که حتما باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

علیرضایی گفت: همچنین سامانه سامد باید به سمتی پیش برود که دیگر توصیه، سفارش، پارتی بازی و رشوه از جامع حذف شود و فرهنگ سرعت عمل و عدالت محوری در رسیدگی به مطالبات مردم تقویت گردد.

نقش پررنگ سامانه سامد در کاهش رفت و آمدهای شهروندان به ادارات سرپرست بخشداری بویین زهرا نیز به عنوان یکی از مدیران که در سامانه سامد حضور یافته است، به خبرنگار ایرنا گفت: مدیران کل دستگاه ها در راستای تکریم ارباب رجوع و شنیدن گزارش ها و مطالبات مردم هرهفته در سامانه سامد حضور یافته و پای صحبت های مردم می نشینند.

مصطفی آقاعلی افزود: سامانه سامد به عنوان پل ارتباطی دولت و مردم، طی چند سال اخیر عملکرد موثری داشته است و باید اطلاع رسانی بیشتری برای دسترسی گسترده مردم به آن صورت گیرد.

وی اضافه کرد: عملکرد سامد در ماه های اخیر به ویژه در دوره شیوع کرونا برجسته بود و جلوی رفت و آمد شهروندان از روستاهای دور را به استان گرفت.

این مسوول با اشاره به حضور خود در سامانه سامد، افزود: بیشتر مطالبات مردم در این جلسه در خصوص تامین آب شرب، بهسازی و اصلاح راه ها و اشتغال بود که با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته، در سریعترین زمان برای پاسخگویی به آنها تصمیم گیری خواهد شد.

متاسفانه علیرغم هماهنگی صورت گرفته با دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری قزوین برای دریافت اطلاعات مربوط به عملکرد این سامانه، مدیران مربوط تا زمان انتشار این گزارش حاضر به پاسخگویی به خبرنگار ایرنا نشدند.


کلید واژه ها: ارتباط مردم - دولت تدبیر و امید - ارتباط - تدبیر و امید - خدمات رسانی - دولت تدبیر - سامانه - شهروندان - مردم - سامانه سامد - الکترونیکی - دولت - مدیران - ابتکارات - سامد - اداری - واسطه - رسانی - خدمات - تدبیر - فناوری های نوین - امید - طولانی - نوین - زمان - یکی از - ایرنا - رضایت مردم - زیرساخت - دستگاه

آخرین اخبار سرویس:
جذاب ترین تصاویر پس زمینه (23 مرداد)

آگهی استخدام مهندس برق، الکترونیک و مخابرات - 23 مرداد 99

راهکاری برای زود تمام نشدن بسته اینترنتی شما

بسته اینترنت تان زود تمام می شود؟/ این مطلب را بخوانید

دیواری از جنس موبایل +عکس

آموزش تلویزیونی دانش آموزان از 15 شهریور آغاز می شود

دانلود Minecraft 1.16.100.50 – بازی محبوب و پرطرفدار ماینکرفت

مواردی که نباید در گوگل جستجو کرد

تغییر رُخ خانم مجری بعد از 2 سال!/ عکس

محدود کردن کاربران در پاسخ دهی به توییت ها

آموزش گام به گام ورد قسمت یازدهم

14هشتگ اول توییتر فارسی، کنکوری شد!

آسودگی از شر حشرات موذی با کاشت گیاه

شیائومی یک تلویزیون شیشه ای عرضه کرد!

راه اندازی یک میلیون پورت VDSL تا پایان سال

افزایش 4 برابری ظرفیت پهنای باند طی دو سال گذشته

دانلود آهنگ جدید علیرضا هاشمی بنام بگم نگم

اجرای موفقیت آمیز مدل ماهواره پارس-1 در پژوهشگاه فضایی

دانلود آهنگ جدید آریا امجد بنام داداش

اجرای موفقیت آمیز مدل ماهواره پارس-1 در پژوهشگاه فضایی

تصویر زیرخاکی از تاکسی و راننده آن در اوایل دهه 40 + عکس

دانلود آهنگ جدید هویار بنام نفس من

دانلود آهنگ جدید امیر مسعود صدیق بنام ببین عشق

چرا آنتن تلفن همراه در تونل های مترو قطع می شود؟

دانلود آهنگ جدید میلاد باکری بنام هم قدم

دانلود Dumbbell 2.16 – اپلیکیشن آموزش بدنسازی با دمبل

اینوتکس 2020

دانلود آهنگ جدید آروین رایا بنام حال ناب

دانلود آهنگ جدید مزدیار بنام جاذبه ماه

گذشت بیش از یک سال از قطع اینترنت پر سرعت در کشمیر

شیائومی تلویزیون شیشه ای را رونمایی کرد

افزایش سرعت اینترنت خانگی | راه اندازی یک میلیون پورت VDSL تا پایان سال

قابلیت جدید کنترل کامنت در توییتر اضافه شد

مشخصات گوشی اندرویدی مایکروسافت

دانلود آهنگ جدید مرتضی حمیدی بنام اتفاق

سایت های آنلاین تغییر فرمت ویدئو

دانلود آهنگ جدید محسن محمدی بنام وای وای

مهمترین حملات سایبری علیه استارت اپ ها

راهکارهایی برای رفع مشکل بلوتوث در ویندوز 10

بریده شدن اتفاقی سر سارق حین سرقت از بانک!/ لحظه سرقت مرغ دریایی از کافی شاپ!/ بندر بیروت یک هفته پس از انفجار مهیب + تصاویر

تسلا کنفرانس ویدیویی را به داخل خودروها می آورد/ سود سالیانه سونی اکسپریا افزایش می یابد/ تیم کوک هم به جمع میلیاردرها پیوست

گوشی Huawei Mate X2 یک نمایشگر تاشدنی رو به درون خواهد داشت

دانلود آهنگ جدید علی کیانی بنام خماری

خدمات دستگاه های خودپرداز موسسه اعتباری ملل

اسپانیا مشتاق همکاری با شرکت های دانش بنیان مازندران است

دانلود آهنگ جدید پیوند بنام تولد تو

دانلود آهنگ جدید احسان ماندگار بنام چی شد

مهمترین حملات سایبری علیه استارت اپها/ ادامه حیات استارت اپها به امنیت سایبری بستگی دارد

ویدئو | علت غیبت 3 هفته ای وزیر ارتباطات | جهرمی قهر کرده بود؟

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف کنیم؟

رضا بهرام در سرزمین مادری‎اش/ تصویری که خواننده معروف از تولدش منتشر کرد

دغدغه های حاکمیت برای جلب اعتماد حوزه فناوری اطلاعات بررسی می شود

گوشی Huawei Mate X2 یک نمایشگر تاشدنی رو به درون خواهد داشت

شناسایی37 هزار و 319 مبتلا به کرونا در فارس

راه اندازی یک میلیون پورت اینترنت با سرعت 5 برابری در کشور

دانلود آهنگ جدید افشین آذری بنام حضرت عشق

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف کنیم؟

غرفه آنلاین تهران هوشمند در نمایشگاه اینوتکس برپاشد

توضیح وزیر ارتباطات درباره گرانفروشی دو اپراتور

راه اندازی یک میلیون پورت اینترنت با سرعت 5 برابر

خدمات دستگاه های خودپرداز موسسه اعتباری ملل

حضور سازمان فاوای شهرداری در نهمین نمایشگاه بین المللی اینوتکس

ترفندهای گرفتن تیک آبی اینستاگرام

نرم افزار های رایگان اندروید و آیفون

حضور فاوای شهرداری تهران در نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2020)

غرفه آنلاین تهران هوشمند در نمایشگاه اینوتکس برپاشد

توضیح وزیر ارتباطات درباره گرانفروشی دو اپراتور تلفن همراه

خدمات دستگاه های خودپرداز موسسه اعتباری ملل

دغدغه های حاکمیت برای جلب اعتماد حوزه فناوری اطلاعات بررسی می شود

گوشی Huawei Mate X2 یک نمایشگر تاشدنی رو به درون خواهد داشت

راه اندازی یک میلیون پورت اینترنت با سرعت 5 برابری در کشور

حضور سازمان فاوای شهرداری تهران در نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری

کنسرت خنده حسن ریوندی؛ آنلاین در لنز ایرانسل

دانلود آهنگ جدید ناصر زینلی بنام حیف

گوشی های اندرویدی به شبکه شناسایی زلزله تبدیل می شوند

گوشی Huawei Mate X2 یک نمایشگر تاشدنی رو به درون خواهد داشت

حضور سازمان فاوای شهرداری تهران در نهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس 2020)

خدمات وی آی پی یک قاچاقچی انسان

هیچ چیز جلودار جریان زیست بوم فناوری و نوآوری کشور نیست

حضور فاوای شهرداری تهران در اینوتکس 2020

ویژگی محدودکننده پاسخ توییتر در دسترس کاربران قرار گرفت

بازگشت گوگل مپس به اپل واچ

تلویزیون شفاف شیائومی رونمایی شد

یک میلیون پورت VDSL در اصفهان و قم راه اندازی می شود

بستر آموزش آنلاین در نیمی از روستاهای استان قزوین فراهم نیست

آمار کرونا در ایران و جهان (1399/05/22)

راه اندازی یک میلیون پورت VDSL در اصفهان و قم

اندرویدی ها از زلزله باخبر می شوند

قیمت گوشی هوشمند سرفیس Duo لو رفت

توضیح وزیر ارتباطات درباره گرانفروشی دو اپراتور تلفن همراه

اعلام ساعت کار دفاتر پیشخوان خدمات دولت در فارس

موبایل های اندرویدی زلزله را به کاربران خبر می دهند

موبایل های اندرویدی زلزله را به کاربران خبر می دهند

جهرمی: تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است

استخدام برشکار جهت تولید لباس مجلسی دخترانه در نسیم شهر

تصویر زیرخاکی از تاکسی و راننده آن در اوایل دهه 40

موبایل های اندرویدی زلزله را به کاربران خبر می دهند

شکاف دیجیتالی در منطقه خاورمیانه و آفریقا

راه اندازی یک میلیون پورت VDSL تا پایان سال

تصویر زیرخاکی از تاکسی و راننده آن در اوایل دهه 40

سامانه سامد، پل بی واسطه ارتباط مردم با مدیران

سامانه سامد، پل بی واسطه ارتباط مردم با مدیران