موضوعات داغ: - دانشگاه آزاد - آژانس بين المللي انرژي اتمي - پرديس دانشگاهي - دانشگاه آزاد اسلامي - تيم فوتبال پرسپوليس - سود سپرده هاي بانكي - فرهاد مجيدي - سپرده هاي بانكي - نمايندگان مجلس - فناوري اطلاعات و ارتباطات - تغيير چيدمان - تعطيلي كتاب فروشي - آستارا - هرمزگان - فدراسيون اسكيت - مساعدت مالي - ثبت احوال گلستان - انجمن سينماداران ايران - زن معتاد - شيوه آذري - بهرام نيا - روسيه و آمريكا - ادغام بخش درمان

مطالب مرتبط:
سینماها دوباره تعطیل می شود؟
راه حل مشکلات کشور در داخل است/ پیگیری خون حاج قاسم تعطیل بردار نیست
رییس سازمان تبلیغات: روضه تعطیل بردار نیست
تمدید سه ماهه اعتبار پروانه های اکتشاف معادن تعطیل در استان سمنان
رییس قوه قضاییه: کار مربوط به پیگیری خون حاج قاسم سلیمانی تعطیل بردار نیست
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 تیر 1399 ساعت 15:552020-07-13فرهنگي

سینماها دوباره تعطیل می شود؟


به گزارش سایت قطره و به نقل ازجی پلاس، ستاد ملی کرونا و سازمان سینمایی کشور بعد از 4 ماه تعطیلی، سینماها را با رعایت پروتکل های بهداشتی و با 50 درصد ظرفیت از ابتدای تیرماه باز کردند که با اکران دو فیلم «شنای پروانه» و « خوب بد جلف»، - "، ستاد ملی کرونا و سازمان سینمایی کشور بعد از 4 ماه تعطیلی، سینماها را با رعایت پروتکل های بهداشتی و با 50 درصد ظرفیت از ابتدای تیرماه باز کردند که با اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب بد جلف ، سینمادارها از حضور مخاطبان در سینماها و میزان فروش در این شرایط خاص راضی بودند اما با ورود موج دیگری از بیماری کرونا، شاهد افت مجدد مخاطبان در سینماها بودیم.

در سه هفته ای که سالن های سینمای کشور بازگشایی شده بودند، شاهد رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن بودیم که نشان از تلاشِ سینماداران برای روشن نگه داشتن چراغِ اکران داشت.

با این وجود، با اوج گیری دوباره بیماری کرونا و با توجه به انصراف شنای پروانه ساخته محمد کارت از ادامه اکران که دلیل اصلی جلب مخاطب در این روزها به سالن ها بود، به نظر می رسد در چند روز آینده، شاهد تعطیلی دوباره سالن های سینمایی خواهیم شد.

در این رابطه، نظرات چند سینمادار را جویا شدیم و از تجربه سه هفته گذشته آن ها و نگاه شان به آینده پرسیدیم.

در شرایط فعلی هیچ فیلمی حاضر به اکران شدن در سینماها نیست مدیر پردیس سینمایی کورش درباره استقبال مخاطبان از سینماها گفت: در ابتدای تیرماه از فروش به نسبت خوبی با توجه به 50 درضد ظرفیت برخوردار بودیم اما متاسفانه با اوج بیماری کرونا فروش فیلم ها بسیار پایین آمده است.

اینک از 14 سالن تنها 8 سالن فعال است.

علی سرتیپی ادامه داد: درحال حاضر هیچ پرسنلی از مجموعه ما کم نشده است و 6 ماه بدون هیچ درآمدی حقوق کارکنان را داده ایم اما با شرایط فعلی و شرایطی که در آینده بدتر هم خواهد شد، مجبور به تعدیل نیروهایمان خواهیم شد و این امر آسیب جدی به سینماها و زندگی کارکنان سینماها می زند.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی بیان داشت: نه تنها در سالن های سینما بلکه در کل مجموعه فرهنگی کورش بدون ماسک هیچ فردی اجازه ورود ندارد، امیدوارم همه ما و مردم باید با رعایت نکات بهداشتی کمک کنیم تا این بیماری از کشورمان خارج شوم.

سرتیپی یادآور شد: در هر مقطعی، فروش سینماها بستگی به فیلم هایی دارد که اکران می شوند، متاسفانه در شرایط فعلی هیچ فیلمی حاضر به اکران شدن در سینماها نیست و باید فکر جدی برای این موضوع کرد.

امروز تنها 10 درصد فروش قبل از کرونا را داریم در همین راستا، سجاد نوروزی، مدیر سینما آزادی هم با بیان اینکه 80 درصد پرسنل سینما مشغول به کار هستند، گفت: خوشبختانه هم از سوی خود سینما و هم از سوی مخاطبان سینما پروتکل های بهداشتی بسیار خوب رعایت می شود و بدون ماسک هیچ مخاطبی حق وجود به سالن های سینما را ندارد.

وی افزود: سینما آزادی به قوانین بهداشتی اعلام شده بسیار پایبند است تا آنجا که حتی اگر در زمان نمایش فیلم ها مخاطب ماسکش را بردارد از طرف کارکنان سینما به وی تذکر داده می شود.

مدیر سینما آزادی خاطرنشان کرد: از اول تیر که سینماها باز شدند با استقبال خوبی مواجه شدیم و 50 درصد ظرفیتی که از طرف سازمان سینمایی اعلام شده بود، تکمیل می شد اما رفته رفته با اوج کرونا که امروز در آن قرار داریم از تعداد مخاطبان سینما کاسته شده است تا جایی که ما امروز تنها 10 درصد فروش قبل از کرونا را داریم.

نوروزی ادامه داد: به نظرم سینمای ایران، امسال را از دست داده است و هیچ اتفاق خاصی را نمی توانیم برای آن درنظر داشته باشیم.

وظیفه دولت است تا فکری برای این مشکل کند زیرا دخل و خرج سینماها و افرادی که در سینما شاغل هستند، مشخص است و دولت می تواند بسته حمایتی برای آنها درنظر بگیرد.

وی ادامه داد: دولت باید توجه داشته باشد که اگرچه سینما چرخه مالی کمی دارد اما اثر اجتماعی زیادی دارد و اگر امروز به فکر سینما نباشد، سه سال طول می کشد تا سینماها به حالت عادی برگردند.

با توقف اکران شنای پروانه ، باز بودن سالن های سینما، دیگر منطقی نیست مدیر سینما فرهنگ هم در پاسخ به پرسش ما درباره تجربه اش از اکران فیلم ها در چند هفته گذشته گفت: از ابتدای تیرماه که سینماها فعالیت خود را آغاز کردند، کم کم مخاطب اعتمادش برای دیدن فیلم ها در سینماها جلب شد و با اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب بد جلف برای سینماها اتفاق خوبی افتاد اما متاسفانه با موج جدید کرونا تعداد مخاطبان سینما کم شده است.

مجتبی بهزادیان ادامه داد: در سینما فرهنگ به احترام علاقمندان سینما حتی با تعداد دو نفر هم فیلم ها را نمایش می دهیم، زیرا برای ما حضور مخاطب در سالن ها بسیار اهمیت دارد.

مراجعان حتی اگر ماسک و دستکش نداشته باشند، پرسنل ما در اختیار آنها قرار می دهند، زیرا یکی از وظایف ما سینمادارها به عنوان میزبان وظیفه حفاظت از جان مشتریان را دارند.

وی با بیان این که بیماری کرونا، زندگی همه ما را مختل کرده است، یادآور شد: همه ما و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا از آسیب ها رها شویم.

فیلم شنای پروانه برای ما و سایر سینماها در شرایط فعلی اتفاق خوبی بود که متاسفانه باخبر شدیم از 25تیر به درخواست تهیه کننده فیلم، اکران آن متوقف خواهد شد درحالی که نمایش این فیلم می تواند کمکی خوبی برای ما سینمادارها باشد.

حمیدرضا رضوی، مدیر پردیس سینمایی چارسو نیز در این باره گفت: تا هفته گذشته استقبال مخاطبان از فیلم های اکران خوب بود تا آن جا که برای فیلم سینمایی شنای پروانه چند سانس فوق العاده نیز گذاشته شد اما با موج زیادی که بیماری کرونا پیدا کرده از تعداد مخاطبان کاسته شده است.

وی با بیان این که پروتکل های بهداشتی اعلام شده از طرف سازمان سینمایی و ستاد کرونا کاملا رعایت می شود، افزود: در سالن های سینما به هیچ وجه مخاطب بدون ماسک پذیرفته نمی شود و تمامی پرسنل نیز با ماسک و دستکش میزبان مخاطبان فیلم های سینمایی در پردیس سینمایی چارسو هستند.

سینماها بسته شوند، دیگر به سختی باز خواهند شد همین پرسش را با مدیر سینما ایران مطرح کردیم که او در پاسخ گفت: طبیعی است که در شرایط فعلی تعداد مخاطبان سینما کم است اما با این حال از اینکه چراغ سینماها روشن است خوشحال هستیم زیرا اگر دوباره بسته شود به سختی باز می شود.

محمدرضا ناجیان ادامه داد: در سینما ایران پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود و حتی برای اطمینان خاطر مخاطبان، بوفه را بسته ایم زیرا دوست نداریم مشتری هایمان را از دست بدهیم.

امروز در شرایطی قرار داریم که باید رضایت مندی مخاطبان سینما را بالا ببریم در این راه دولت نیز باید کمک کند تا مجبور نشویم به دلیل مشکلات بوجود آمده تعداد کارکنان مان را کاهش دهیم.

مدیر سینما بهمن هم، تجربه سه هفته ای بازگشایی سینماها را موفق توصیف کرد و گفت: در ابتدای تیرماه که سینماها باز شد، امیدوار شدیم که سینما دوباره سرپا می شود اما متاسفانه با اوج مجدد بیماری کرونا، تعداد مخاطبان سینماها بسیار کم شد و از 4 سالن، تنها 2 سالن ما فعال است.

امیرهوشنگ پاسبانیان ادامه داد: فاصله گذاری ها در سینماها قطعا رعایت می شود و مخصوصا در هفته اخیر آن قدر تعداد مخاطبان کم شده که با فاصله 10 صندلی در سالن ها می نشینند.

وی افزود: صدا و سیما در بحث اطمینان به مخاطب نقش مهمی دارد.

باید اطلاع رسانی کند که سینماها با پروتکل های کامل بهداشتی باز و پذیرای علاقمندان سینما هستند.

پاسبانیان یادآور شد: تعداد کارکنان سینما را کم نکردیم زیرا نمی خواستیم به زندگی آنها آسیبی وارد شود اما در شرایط فعلی مزایای آنها بسیار کم شده است.


کلید واژه ها: پروتکل های بهداشتی - سازمان سینمایی کشور - سازمان سینمایی - ستاد ملی کرونا - بیماری کرونا - شنای پروانه - بهداشتی - کرونا - پروتکل - رعایت - فیلم شنای پروانه - تعطیل - اکران - مخاطبان - سینمایی - کشور - سازمان - بیماری - پروانه - ظرفیت - فیلم - شاهد - بازگشایی - ستاد - درصد - انصراف - اماکن - گزارش - شرایط - دیگری

آخرین اخبار سرویس:
پخش زنده جشن حافظ لغو شد/ فیلم کامل مراسم منتشر می شود

سردار سلیمانی و یک آرزوی 6 ساله که تحقق یافت+فیلم

نوید محمدزاده به کارگردان نابغه تبریک گفت

پخش زنده جشن حافظ لغو شد/ فیلم کامل مراسم منتشر می شود

شهروند خبرنگار بیست و چهارم مردادماه +فیلم

اهدای جهیزیه به نوعروسان مددجو خوزستانی

لیدی گاگا: با زنان بزرگتر از خودم نمی توانم کار کنم/ من رنج می کشم چون انسانم

بخش خبری 20:30 مورخ 24 مرداد 99 + فیلم

نیکی کریمی در سالن زیبایی شیرین مقدم در مرداد 99 (3 عکس)

شبکه‎ های تلویزیونی و اینترنتی در انحصار ستاره ها

استان قزوین در وضعیت هشدار کرونایی +فیلم

لغو پخش زنده جشن حافظ

لغو پخش زنده جشن حافظ

تبریک اینستاگرامی نوید محمدزاده به کارگردان نابغه

پل گاسکویین در فیلم سینمایی

بازیگر «اونجرز» به فصل دوم سریال «دیدن» پیوست

بادیگارهای رشید نفیسه روشن +عکس

شبکه‎ های تلویزیونی و اینترنتی در انحصار ستاره ها

روز های پرکار کرونا در تعطیلات + فیلم

تبریک تولد نوید محمدزاده به کارگردان نابغه/ عکس

پل گاسکویین در فیلم سینمایی

لگدمال کردن پرچم امارات به وسیله نمازگزاران فلسطینی +فیلم

نویسنده پایتخت 6: حاضرم همه دارایی ام را بدهم تا برگردم به زندگی قبل از «پایتخت»!

«دی کاپریو» با «سونی پیکچرز» قرارداد بست

شکایتِ تندِ نویسنده «پایتخت» از جشن حافظ

تبریک تولد نوید محمدزاده به کارگردان نابغه/ عکس

رونمایی از نوزاد تازه متولدشده در شرایط کرونا+عکس

فیلم/ ترویج خشونت شهردار آبادان در تلویزیون

ژست متفاوت نسرین مقانلو در پشت بام +عکس

ترفندهایی برای تبدیل خانه کوچک به بزرگ(2)

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد | «پایتخت 6» اضافه شد

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد

روزنامه نگار ترک در رأس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود

8 زوج هنرمند با اختلاف سنی عجیب/ از شان پن و لیلا تا مل گیبسون و رزالیند

فراخوان شب شعر عاشورایی شیراز

درباره ناصر فرهنگ فر

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد/اضافه شدن نام نویسنده «پایتخت 6»

نماهنگ| لبیک با نوای اباصلت ابراهیمی/به وقت عاشورا...

«جهان، خیال خدا»؛ روایتی زنانه از زندگی در «سلخ»

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد/اضافه شدن نام نویسنده «پایتخت 6»

معرفی نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ جشن حافظ

فیلم/ ماجرای نجفی و کلت بدون مجوز در سریال «آقازاده»

فیلم/ ترویج خشونت شهردار آبادان در تلویزیون

تیپ آریا عظیمی نژاد قبل از معروف شدن +عکس

حضور مهابادی ها در جشنواره شعر کوردی کودک «منال»

رییس جدید انجمن مطبوعات خارجی هالیوود انتخاب شد.

تصویری از نادر سلیمانی در دوران دفاع مقدس

پخش فیلم های ماندگار تاریخ سینما از شبکه نمایش

انتشار «مس آباد» آفرین دارد

کیک بامزه جشن عقد سوگل طهماسبی +عکس

فیلم/ لگدمال کردن بن زائد در مسجدالاقصی

عکس خیره کننده سحر قریشی

ایفای نقش رمانتیک در تئاتر/ چگونه بازیگر شویم؟

کسب دو رتبه برتر جشنواره مجازی فیلم 60 ثانیه ای

بوسه جنجالی بر صورت یکتا ناصر + عکس

افزایش بودجه تولید «فیلم کوتاه»

ازدواج خانم بازیگر با چهره معروف هنری+عکس

شکایت آرش عباسی نویسنده «پایتخت» 6 از جشن حافظ

عکسی از چهره جالب مهدی هاشمی و مهران احمدی با کلاه گیس

انتشار «عاشقانه فراموش ات می کنم»

عکسی جذاب از پژمان جمشیدی در فیلم جدیدش که به کانادا می رود

«چهارسوی فرهنگ» در رادیو قزوین

گشت و گزار مریم معصومی با شلوار کوتاه +عکس

اعتراض تند به جشن حافظ/ حاضرم زندگی ام را بدهم تا برگردم به قبل از پایتخت!

رونمایی از گریم پژمان جمشیدی در «خط فرضی»/عکس

نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی مازندران فراخوان داد

بوسه عمیق ترانه علیدوستی در پارک!+عکس

استقبال از رمان جدید مجموعه «گرگ و میش»

فیلم/ کنایه سریال آقازاده به اسلحه بدون مجوز بعضی ها!

نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی مازندران فراخوان داد

آبیدر در یک روز تعطیل

مجموعه خبری 20:45 پنج شنبه 99/5/23 مازندران

جان بخشیدن هنرمندانه به چوب

مادر شوهر مرحوم ماه چهره خلیلی کیست؟+عکس

اینستا پست تند نویسنده «پایتخت» درباره جشن حافظ

معرفی نامزدهای بهترین ترانه و خواننده جشن حافظ

معرفی نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ جشن حافظ/ عذرخواهی از نویسنده «پایتخت»

مستند «جهان، خیال خدا» روی میز تدوین رفت

چگونه بازیگر شویم (138) /گفتار ها و آوا ها در بازیگری

آی فیلم «ما چند نفر» را روی آنتن می برد

عکسی که الناز حبیبی دوستش نداره +تصویر

شاهرگ در جذب تماشاگر موفق بود

مستند «جهان، خیال خدا» روی میز تدوین رفت

کشف حجاب بازیگر سریال دردسر های عظیم/ عکس

از تعطیلی سینما ها در محرم تا نشست خبری مجازی رییس سازمان سینمایی

رونمایی از کتاب بسطام دیار عارفان در بسطام

روزنامه نگار ترکیه ای در رأس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود

تیپ جلف دو بازیگر معروف ایرانی در ترکیه جنجالی شد+عکس

«به یاد دوست» درویش رضا منظمی منتشر شد/شنیدن شیفتگی یک موسیقی دان

پیشنهاد نامتعارف خانم بازیگر + عکس

در پی شکایت نویسنده «پایتخت»، جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد

نویسنده «گرگ و میش» طمع کرد/ یکه تازی در بازار کتاب

کار کردن محمدرضا گلزار با وانت در خیابان +عکس

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد/اضافه شدن نام نویسنده «پایتخت 6»

کشف اتفاقی چهارمین آب انبار تاریخی در تربت حیدریه

دختران غمگین روی پوستر تازه «هفت و نیم»/ عکس

آتش سوزی پرخسارت در فیلم جدید تام کروز

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد/اضافه شدن نام نویسنده «پایتخت 6»

فیلم| تا به حال رمیدن دلفین ها را دیده اید؟

سینماها دوباره تعطیل می شود؟

سینماها دوباره تعطیل می شود؟