مطالب مرتبط:
بازگشت رونق و سرزندگی به سرپل ذهاب
فرماندار سرپل ذهاب: همه باید از ماسک استفاده کنند
فرماندار سرپل ذهاب: همه باید از ماسک استفاده کنند
نماینده مجلس افغانستان: حفظ برجام به رونق اقتصادی و امنیتی منطقه کمک می کند
بازگشت صیادان آب های دور سیریکی با لنج های پر از ماهی
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 تیر 1399 ساعت 15:352020-07-13حوادث

بازگشت رونق و سرزندگی به سرپل ذهاب


ایرنا- شهرستان سرپل ذهاب که در زلزله 7.

3 ریشتری 21 آبان سال 96 کمرش خم شد و خسارت جانی و مادی بسیاری دید امروز با گذشت بیش از 2 سال و هشت ماه از این حادثه در سایه گسترده شدن چتر حمایت تمام عیار دولت، - قصرشیرین- ایرنا- شهرستان سرپل ذهاب که در زلزله 7.

3 ریشتری 21 آبان سال 96 کمرش خم شد و خسارت جانی و مادی بسیاری دید امروز با گذشت بیش از 2 سال و هشت ماه از این حادثه در سایه گسترده شدن چتر حمایت تمام عیار دولت، سرزندگی دوباره قبل را به دست آورده و چهره ای شاداب و پویا به خود گرفته است.

در حادثه مرگبار و ویرانگر زمین لرزه 7.

3 ریشتری 21 آبان که در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه رخ داد،  10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه دچار خسارت شد.

غرش چند ثانیه ای زمین در شامگاه 21 آبان سال 96 طبق آمار اعلام شده از سوی مسوولان در مجموع 15 هزار میلیارد ریال به زیرساخت های استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و در جریان این حادثه طبیعی 107 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت جزیی و کلی دید.

عمق خسارت وارده شده به سرپل ذهاب جدای از دیگر مناطق زلزله زده بود به گونه ای که زلزله زدگان دیگر شهرهای همجوار این شهرستان غربی استان کرمانشاه برای مردم زیر آوار مانده این منطقه خون گریستند و به کمک آن ها آمدند و هنوز هم لحظه های تلخ روزهای ابتدایی این حادثه مرگبار  فراموش نشده است.

سرپل ذهاب پس از حادثه زلزله سال 96 تسلیم نشد و دولتمردان با لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی عزم خود را جزم کردند و با گستراندن چتر حمایت و تدبیر دولت، بار دیگر سرپل ذهاب ایستاد که از زیر بار آوار خرابی ها کمر خمیده خود را راست کند و امروز شاهدیم که سرپل ذهاب چهره ای متفاوت به خود گرفته و بار دیگر شادابی و پویایی خود را به دست آورده است.

                                                                                   تخریب و آسیب دیدگی 35 هزار واحد مسکونی در زلزله  فرماندار سرپل ذهاب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: در جریان زلزله آبان سال 96 در این شهرستان 35 هزار واحد مسکونی شامل 18 هزار واحد تعمیری و 17 هزار واحد تخریبی در شهر و روستا آسیب دید.

محبت جمالی افزود: تمامی واحدهای تعمیری شهر و روستا شامل 12 هزار و 500 واحد شهری و پنج هزار و 500 واحد مسکونی روستایی عملیات تعمیراتشان پایان یافته و مالکان در این واحدها استقرار یافته اند.

                                                                           احداث 15 هزار و 290 واحد تخریبی  نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: از مجموع 17 هزار واحد تخریبی شهری و روستایی تاکنون عملیات ساخت 15 هزار و 297 واحد مسکونی به پایان رسیده است.

جمالی نیا ادامه داد: از مجموع  واحدهای ساخته شده هشت هزار و 136 واحد در روستاها و هفت هزار و 161 واحد مسکونی در شهر سرپل ذهاب عملیات ساخت آن ها پایان یافته و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین 63 واحد خبازی در شهر و 22 واحد در روستاها تعمیر و ساخته شده اند.

فرماندار سرپل ذهاب ادامه داد: تعداد واحدهای قبل از زلزله در بخش های مرکزی و قلعه شاهین 10 هزار و 809 واحد بود که با تسهیلات اعطایی و حمایت دولت امروز تعداد واحدهای ساخته شده در این مناطق به 12 هزار و 933 واحد افزایش یافته و در حوزه روستایی شاهد 20 درصد افزایش ساخت و ساز هستیم.

وی همچنین از افزایش تراکم ساختمانی از 1/2 به 3/8 در حوزه شهری خبر داد و اظهار داشت: ساخت و ساز از یک ونیم طبقه عملا به سه ونیم تا چهار طبقه افزایش داشته و این یعنی تبدیل آسیب زلزله به فرصت در لبیک به سخنان رهبر معظم انقلاب است.

                                                                         اعطای تسهیلات ساخت و ساز و تعمیر  فرماندار سرپل ذهاب گفت: دولت با وجود کمبود اعتبارات و تورم و همچنین مشکلات اقتصادی تسهیلات بسیار خوب و ارزان قیمتی را در حمایت از زلزله زدگان پرداخت کرده که برای واحدهای تخریبی شهری این تسهیلات شامل 40 میلیون تومان تسهیلات مسکن، 6 میلیون تومان بلاعوض، 10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی، 2 میلیون تومان بلاعوض معیشتی، 10 میلیون تومان تسهیلات تکمیلی و پنج میلیون تومان بلاعوض تکمیلی است که در مجموع  برای احداث هر واحد تخریبی شهری مبلغ 73 میلیون تومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت شده است.

وی همچنین تسهیلات پرداختی برای هر واحد مسکونی تخریبی روستایی را شامل 30 میلیون تومان تسهیلات مسکن، پنج میلیون تومان بلاعوض، 10 میلیون تومان تسهیلات معیشتی، 2 میلیون تومان بلاعوض معیشتی، پنج میلیون تومان تسهیلات تکمیلی، پنج میلیون تومان بلاعوض تکمیلی اعلام کرد که تسهیلات پرداخت برای احداث هر واحد تخریبی روستایی در مجموع 57 میلیون تومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

جمالی نیا همچنین تسهیلات اعطایی را برای واحدهای تعمیری نوع یک شهری 23میلیون 500 هزار تومان، نوع 2 مبلغ  16 میلیون 500 هزار تومان، نوع سه شهری هفت میلیون تومان به صورت وام و بلاعوض بیان کرد که علاوه بر این برای مقاوم سازی هر واحد شهری نیز 56 میلیون 500 هزار تومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: دولت برای هر واحد تعمیری نوع یک روستایی مبلغ 14 میلیون تومان نوع دو، 9 میلیون و 500 تومان و نوع سه روستایی، هفت میلیون تومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت شده است.

                                                                           انجام خدمات رایگان به زلزله زدگان  نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: آواربرداری، پی کنی، تهیه نقشه و مجوز ساخت و پروانه مجانی تا وضع موجود زمان آسیب دیدگی، بستر کوبی و ایجاد دیوار حائل با بتن مسلح، تهیه آهن تعادلی از دیگر کمک های دولت در زمینه بازسازی واحدهای آسیب از زلزله (تخریبی) که برای واحدهای تخریبی شهر و روستا انجام شده است.

                                                                                            اتمام بازسازی و مقاوم سازی 21 واحد مسکن مهر شهید شیرودی  فرماندار سرپل ذهاب گفت: از 24 بلوک مسکن شهید شیرودی با 576 واحد که هر بلوک در 6 طبقه و هر طبقه چهار واحد که در زلزله آبان سال 96 آسیب دید امروز بیش از 21 بلوک با 504 واحد روند بازسازی و مقاوم سازی آن ها عملاً به اتمام رسیده و توسط مالکان به بهره برداری رسیده است.

 وی اضافه کرد: همچنین کار بازسازی و احداث سه بلوک تخریب شده مسکن مهر سرپل ذهاب با 72 واحد بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که به طور قطع تا اوایل مهر ماه تکمیل و به بهربرداری خواهد رسید.

                                                                           اختصاص و جذب 397 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار عمرانی در سال های 97 و 98  فرماندار سرپل ذهاب گفت: در مجموع در سال های 97 و 98 در این شهرستان از محل اعتبارات ملی، نفت و گاز، استانی، متوازن و ماده 12 زلزله 397 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار در بخش های مختلف برای طرح های عمرانی این شهرستان اختصاص یافته و جذب شده است.

جمالی نیا ادامه داد: سال 97 در مجموع 282 میلیارد تومان در قالب 461 پروژه از محل اعتبارات ملی، نفت و گاز، متوازن و استانی  و ماده 12 زلزله بود که عملا جذب و عملیاتی شده است.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: همچنین پارسال 115 میلیارد و 400 میلیون تومان در قالب بیش  از 193 پروژه از محل اعتبارات استانی، نفت و گاز، ملی، متوازن و ماده 12 زلزله برای شهرستان جذب و هزینه شده است.

وی مهم ترین این طرح ها را انجام روکش آسفالت قطعه هشت بزرگراه کربلا، آسفالت راه روستایی دارتوت، شیخ حسن، مهکی ناصر، دستک، امامیه علیا، روکش آسفالت مسیر سراب ذهاب به ازگله، روکش آسفالت مسیر سراب  ذهاب به بزمیر آباد به طول هشت و نیم کیلومتر، آسفالت معابر سطح شهر و بهسازی معابر سطح شهر، اصلاح و بهینه برق روستایی منطقه دشت ذهاب، پشت تنگ، جیگیران،  احداث سه کیلومتر و 300 متر طول شبکه فشار ضعیف شهری بیان کرد.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: کلنگ زنی و گازرسانی به 11 روستای محور بریموند با بیش از 56 میلیارد ریال و گازرسانی به 6 روستا و 2 واحد صنعتی از محل اعتبارات ملی از دیگر طرح های شاخص دولت در این شهرستان است.

جمالی نیا گفت: همچنین عملیات ساخت کلیه ادارات و سازمان های شهرستان همانند پروژه ساختمان فرهنگی مجتمع امام خامنه ای با بیش از 10 میلیارد تومان و شهرداری و ادارات و تامین اعتبار برای مطالعه و اجرای طرح هادی روستایی در روستاهای بخش مرکزی و بخش قلعه شاهین دارای دهیاری و یا فاقد دهیاری  بیش از 65 درصد کل روستاها و  تأمین اعتبار از محل اعتبارات ارزش افزوده برای راه و جاده دسترسی راه روستایی عشایری با اجرای پروژه مله سرانه، جوانمیری، مله رولان و از دیگر اقدام های دولت برای احیای این منطقه است.

فرماندار سرپل ذهاب ادامه داد: تامین اعتبار برای بازسازی، احداث و تعمیرات اساسی و تکمیل، بهسازی و تجهیز فضاهای ورزشی شهرستان، ترمیم و بازسازی و احیای پارک و فضای سبز آسیب دیده از زلزله سطح شهر، ایجاد و راه اندازی باند دوم جاده خروجی شهر به  سمت قصرشیرین (سه راهی قربلاغ) به طول 2/2 کیلومتر،  ایجاد راه روستایی چفته و باویسی به طول 10 کیلومتر، آسفالت روستاهای چالگه، مهکی ناصر، شیخ حسن دستک علیا،  بازگیر، دارتوت، امامیه علیا، پل ماهیت، زرین جوب، نقاره کوب، سراب قلعه شاهین، از محل قیر رایگان و تامین اعتباری بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان برای سایر راه های عشایری از محل اعتبارات ماده 6 قانون برنامه ششم توسعه ((مالیات بر ارزش افزوده)) برای واگذاری در اجرای سایر راه های امور عشایری در دست اقدام از دیگر خدمات دولت در سرپل ذهاب است.

                                                                            پرداخت حدود 176 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال  نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: در حوزه اشتغال طی سال های 97 و 98  از محل اعتبارات ماده 12 زلزله با بیش از 6 هزار و 135 طرح عملا از طریق بانک های عامل 175 میلیاردو 918 میلیون و 600 هزار تومان تسهیلات با اشتعالزایی 6 هزار و 674 نفر پرداخت شده است.

جمالی نیا گفت: در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی عشایری با بیش از 72طرح پرداخت 12 میلیارد و 415 میلیون و 800 هزار تومان تسهیلات از طریق بانک های عامل با اشتغالزایی 180 نفراز دیگر خدمات دولت است.

وی مهم ترین این طرح ها را احداث و راه اندازی تولید انواع ظروف یکبار مصرف،  تولید انواع در و پنجره در صنعت upvc، تولید مصنوعات چوبی تهیه و بسته بندی بذر،  احداث و راه اندازی واحدهای دامی سنتی و صنعتی، ایجاد 6 مرکز خرید غلات، گندم و جو، ذرت ، آبی و دیم  (سیلو ) بیان کرد.

 وی همچنین دیگر طرح های شاخص حوزه اشتغال را احداث و راه اندازی بیش از 14 واحد تولید بتن(بچینگ)، 15 واحد تولیدی کارگاه شن و ماسه، 14 واحد تولیدی تیرچه و بلوک، سه کارگاه تولیدی یونولیت و فوم، هشت واحد آزمایشگاه مکانیک خاک و 111 دفتر طراحی نظارت و اجرا در شهرستان در زمان تراکم ساخت و ساز شهر و روستا بیان کرد.

                                                                               خدمات بهداشت و درمان  فرماندار سرپل ذهاب گفت: در این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان دولت اعتبارات خوبی تزریق کرده که هم اکنون مرحله 2 بیمارستان شهدا (بیمارستان بقیه الله الاعظم) با 81 تخت در حال احداث است که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

جمالی نیا افزود: بیمارستان شهدا نیز با ضریب اشغال 96 تخت که هم اکنون  79 تخت این بیمارستان با کادر مجرب بیش از 25 پزشک عمومی و 20 پزشک متخصص در بخش های قلب، جراحی عمومی، زنان و زایمان، داخلی، اعصاب و روان، بیهوشی، طب اورژانس، پاتولوژی، عفونی، رادیولوژی به بیماران خدمات لازم را ارایه می دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون 510 نفرکادر درمان و امکانات و تجهیزات و زیرساخت های مدرن درمانی سی تی اسکن، اکو کارتوگرافی، سونو گرافی، 2 دستگاه تخصصی تشخیص مغز و اعصاب، تست ورزش، آزمایشگاه به بیماران خدمات می دهند.

                                                                                       بازسازی و احداث 49 خانه بهداشت  فرماندار سرپل ذهاب گفت: ساخت 49 خانه بهداشت روستایی، پنج پایگاه سلامت و 9 مرکز بهداشت شامل هفت باب روستایی و 2 باب شهری نیز با اعتبارات دولتی و خیران از اقدام های خوب در این منطقه است.

وی ادامه داد: ساخت مرکز فوریت های پزشکی با تجهیز تمام امکانات درمانی، امدادی و خودرویی (آمبولانس های روز) در زمان بحران و بازسازی بعد از زلزله انجام شده ضمن اینکه مرکز سی تی اسکن، بخش کودکان با 14 تخت در بیمارستان افتتاح و چهار دستگاه  آمبولانس بنز اسپرینتر و تویوتا هایس خریداری شده است.

جمالی نیا از دیگر اقدام های دولت در بخش درمان را تامین اعتبار و خریداری دستگاه رادیولوژی دیجیتال، دستگاه EEG، دستگاه EMG ، دستگاه سل کانتر، دستگاه اتوآنالایزر، 3 دستگاه یخچال آزمایشگاهی، 3 دستگاه آب مقطرگیری، دستگاه وایداس، 150 دستگاه کامپیوتر، یک میلیارد تومان برای خرید تجهیزات اداری و کولرگازی، دستگاه اکسیژن ساز، 200 عدد فشارسنج دستگاه امحا زباله، دستگاه سرور برای واحد فناوری اطلاعات، و تهیه ودریافت 10 دستگاه دیالیز از خیران با ایجاد وساخت اتاق ایزوله تنفسی بیان کرد.

                                                                                    پایان عملیات تعمیر و احداث مدارس آسیب دیده  نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: 14 مدرسه شهری و  18 مدرسه روستایی در جریان زلزله سال 96 در سرپل ذهاب تخریب شد که تمامی این مدارس تعمیرات و ساخت آن ها پایان یافته است.

او ادامه داد: امروز با کمک دولت نوسازی مدارس و  خیران ما از 36 مدرسه تخریبی توانستیم بیش از 57 مدرسه با تعداد 306 کلاس درس با زیربنای 33هزار متر مربع  ایجاد و احداث کنیم و  همچنین 2 مجتمع فرهنگی ورزشی هم در جریان بازسازی بعد از زلزله به فضاهای فرهنگی ورزشی شهرستان اضافه کنیم.

جمالی نیا اظهار داشت: بعد از آسیب مخرب و سخت زلزله به تمام زیرساخت ها از جمله زیر ساخت های آموزشی و علمی کمتر از یک هفته روند ادامه و استمرار آموزش دانش آموزان با بیش از 17 هزار دانش آموز در شهرستان سرپل ذهاب از سر گرفته شد و امروز دانش آموزان از زیرساخت های مدارس احداثی جدید استفاده می کنند.

                                                                                       ساخت بقعه احمد ابن اسحاق با 16 میلیارد تومان  فرماندار سرپل ذهاب گفت: از مجموعه اماکن مذهبی و مساجد، بقعه احمد ابن اسحاق با اعتباری بیش از 16 میلیارد تومان بیش از 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا دهه فجر سال 99 به بهره برداری می رسد.

جمالی نیا افزود: از مجموع 70 باب مسجد شهرستان، 33 مسجد تخریبی احداث و 16 مسجد تعمیری تعمیرات آن ها به پایان رسیده که در صورت تزریق و تخصیص پنج میلیارد تومان برای سایر مساجد، تخریبی و تعمیری و اماکن مذهبی به طور قطع کار بازسازی مساجد در شهر و روستاها  به پایان خواهد رسید.

                                                                                بازسای زیرساخت های کشاورزی  وی از مهم ترین اقدام های دولت را در بخش کشاورزی لایروبی کانال های سنتی از جمله سراب گرم کلاهمال، پیران و مشکنار به طول 16 کیلومتر، بازسازی ایستگاه های قراویز و قره بلاغ با پست زمینی برق به منظور آبرسانی160 هکتار اراضی، بازسازی کانال اصلی سراب گرم، آواربرداری و احیای جاده های دسترسی بین مزارع و باغات مسدود شده در اثر زلزله ریزش و رانش چه در زمان زلزله و چه در زمان سیل بیان کرد.

وی همچنین انتقال آب با لوله به روستای پیران، راه اندازی بیش از 370 حلقه چاه آسیب دیده و احداث اتاقک خسارات دیده از زلزله 96، احداث کانال های سنگی روستایی و  اجرای شبکه های فرعی سامانه گرمسیری در دشت های جگیران شرقی و جگیران غربی و حومه و قراویزیه میزان 6 هزار هکتار و اجرای شبکه های فرعی سامانه گرمسیری تحت قرارداد خاتم الانبیا در دشت های ذهاب جنوبی، ذهاب شمالی، بشیوه، قلعه شاهین  و حومه قراویز به میزان  16 هزار هکتار از دیگر اقدامات دولت در حوزه بازسازی کشاورزی اعلام کرد.

                                                                                             حوزه دام و طیور  جمالی نیا گفت: پرداخت هفت میلیارد و 453 میلیون تومان کمک بلاعوض به 12 هزار و 423 دام سبک و یک میلیارد و 323 میلیون تومان برای  441 دام سنگین و هفت میلیارد و 344 میلیون تومان به سه هزار و 672 واحد دامی آسیب دیده از زلزله از خدمات دولت در حوزه دام و طیور است.

وی اظهار داشت : از مجموع سه هزار و 672 واحد دامی تخریبی تعداد 2950 واحد دامی تخریبی احداث و به بهره برداری رسیده و  از مجموع 2 هزار و 651 واحد دامی آسیب دیده تعمیری نیز 2 هزار و 466 واحد تکمیل شده است.

دولت برای زدودن چهره محرومیت از مناطق مرزی و محروم تلاش های ارزنده ای داشته که سرپل ذهاب نمونه کوچکی از دریای عظیم خدمات دولت تدبیر برای پیشرفت و عمران و حرکت به سوی آبادانی است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از 72 هزار تن جمعیت دارد.


کلید واژه ها: شهرستان سرپل ذهاب - سرپل ذهاب - شهرستان - کرمانشاه - خسارت جانی - آبان - سرپل - ذهاب - حادثه - خسارت - استان کرمانشاه - گسترده - حادثه مرگبار - حمایت - زلزله - امروز - زمین لرزه - هزار - زمین - سایه - جانی - مسوولان - میلیارد - زیرساخت - زمین در - روستای - مرگبار - ازگله - آورده - اعلام

آخرین اخبار سرویس:
سنگان خواف دوباره لرزید

4 کشته و 20 زخمی در یک حادثه تصادف

تجاوز جنسی به دختر جوان توسط رییس شرکت تجاری

حوادث آتش نشانی در شیراز/ از اطفای آتش در موزه نارنجستان قوام تا واژگون شدن ایسوزو در کمربندی اکبرآباد

تجاوز همزمان 3 مرد بی رحم به سمیه 14 ساله

4 کشته و 20 زخمی در یک حادثه تصادف

تجاوز جنسی به دختر جوان توسط رییس شرکت تجاری

سقوط مرگبار یک چترباز در ارتفاعات غرب تهران

دریای خزر جان 2 نوجوان را گرفت/ تلاش برای یافتن یکی از اجساد

دریای کاسپین دو قربانی گرفت

آتش سوزی در نارنجستان قوام شیراز

زلزله در سنگان

انهدام باند سارقان منازل کوهپایه با 20 فقره سرقت/ آزادی 29مددجوی جرایم غیرعمد/شرایط مساعد شهربابک در قهرمان پروری

آتش در موزه نارنجستان قوام مهار شد

پرونده «سها رضانژاد» جنایی نیست

سنگان برای دومین بار لرزید

یک ورزشکار «پاراگلایدر» جان خود را از دست داد

سانحه برای هواپیمای مسافربری هندی؛ دستکم 38 نفر کشته و زخمی شدند

پرخطر بودن تنها محور ارتباطی شهرستان رومشکان

سنگان خواف دوباره لرزید

دریای خزر جان 2 نوجوان را گرفت/ تلاش برای یافتن یکی از اجساد

آتش سوزی منزل مسکونی در ایلام مهار شد

حادثه برای یک هواپیما در هند (+عکس)/ 20 کشته و 120 زخمی

4 کشته و 19 زخمی در تصادف جاده اردبیل

یک فروند هواپیمای مسافربری هند سقوط کرد

دادستانی: تحویل جسد کشف شده در جهان نما گلستان به پزشکی قانونی

4کشته و 20زخمی در یک حادثه تصادف

دریای کاسپین دو قربانی گرفت

خزر جان دو نوجوان را در آستارا گرفت / تلاش برای یافتن یکی از اجساد

سها رضانژاد قرص خورده بود! / جسد متعلق به سها رضانژاد است!

برخورد خاور با موتورسیکلت 3 کشته و زخمی برجای گذاشت

سقوط و جانباختن یک چترباز در ارتفاعات وردیج

سارقان مسلح حدودا 6 کیلوطلا از طلافروشی اسلامشهر ربودند

تصادف در مسیر ایرانشهر به مهرستان 6 کشته برجا گذاشت

تحویل جسد کشف شده در جهان نما به پزشکی قانونی/ آزمایش DNA انجام می شود

تصادف مرگبار در جاده مشگین شهر - پارس آباد / 4 کشته و 19 مصدوم

انجام آزمایش DNA روی جسد سها رضانژاد

فوت یک چترباز در ارتفاعات غرب تهران

پرونده «سها رضانژاد» جنایی نیست

تصادف خونین در جاده مشگین شهر-پارس آباد؛ 4 نفر کشته و 19 نفر مصدوم شدند

4 کشته و 19 زخمی در تصادف جاده اردبیل

سنگان امشب برای دومین بار لرزید

تحویل جسد کشف شده در جهان نما به پزشکی قانونی/ آزمایش DNA انجام می شود

حادثه برای خواهر و برادر کاشمری در استخر ذخیره آب/ پسر 10 ساله جان باخت

ماجرای کشف یک جسد در چمدانی در فرودگاه مونیخ

حادثه برای خواهر و برادر کاشمری در استخر ذخیره آب/ پسر 10 ساله جان باخت

سقوط مرگبار چترباز در ارتفاعات وردیج

کاروان خودرویی غدیر در کیش

سقوط و جان باختن یک چترباز در ارتفاعات وردیج

فوت 2 نفر در هنگام گودبرداری در استان یزد

فوت یک چترباز در ارتفاعات غرب تهران

تصادف در جاده کرج چالوس چهار مصدوم برجای گذاشت

فوت یک کوهنورد در سقوط از اشترانکوه

جسد کشف شده در ارتفاعات جهان نمای کردکوی به پزشکی قانونی تحویل شد

علت مرگ سها رضانژاد مشخص شد | ماجرا جنایی است؟

پلیس آگاهی گلستان: پرونده «سها رضانژاد» جنایی نیست/ مصرف قرص خواب صبح روز حادثه

تحویل جسد کشف شده در جهان نما به پزشکی قانونی/ آزمایش DNA انجام می شود

علت مرگ سها رضانژاد مشخص شد | ماجرا جنایی است؟

زلزله 4/9 ریشتری در پایتخت الجزایر

5 کشته در سقوط هواپیمای مسافربری هند با 191 مسافر

2 جوان بافقی زیر انبوهی از شن و ماسه جان باختند

پرونده «سها رضانژاد» جنایی نیست

تصادف رانندگی در جاده مشگین شهر - پارس آباد چهار کشته و 19 مصدوم برجای گذاشت

حادثه برای یک هواپیما در هند (+عکس)/ 14 کشته و 123 زخمی

تحویل جسد کشف شده در جهان نما به پزشکی قانونی/ آزمایش DNA انجام می شود

سقوط مرگبار یک چترباز در ارتفاعات غرب تهران

سقوط مرگبار یک چترباز در ارتفاعات غرب تهران

سقوط مرگبار یک چترباز در غرب تهران

عمل نکردن تجهیزات ورزشکار «پاراگلایدر» را به کام مرگ کشاند

جسد کشف شده در ارتفاعات جهان نمای کردکوی به پزشکی قانونی تحویل شد

تحویل جسد کشف شده در جهان نما به پزشکی قانونی/ انجام آزمایش DNA

تصادف مرگبار در سیستان و بلوچستان

مرگ ورزشکار »پاراگلایدر« بر اثر عمل نکردن تجهیزات در غرب تهران

حضور بازپرس ویژه قتل در جهان نما/ «چگل سر» محل کشف جسد

تفریح در پرتگاه خطر، دختر یازده ساله را تا دم مرگ کشاند

4 کشته و 20 زخمی در یک حادثه تصادف

سرنوشت شوم خواهر و برادر در استخر / پدر چه صحنه ای دید؟ / کاشمر

فراری دادن پسرش از زندان به سبک پیرزن اوکراینی! +تصاویر

چترباز 57 ساله در وردیج سقوط کرد

هواپیمای مسافربری هند دچار سانحه شد

انتقام اسیدی از شوهر عمه

حادثه برای یک هواپیمای هندی با 191 مسافر

4 کشته و 20 زخمی در یک حادثه تصادف

عمل نکردن تجهیزات ورزشکار «پاراگلایدر» را به کام مرگ کشاند

هواپیمای مسافربری هند دچار سانحه شد

کمک 100 هزار دلاری «جورج کلونی» به مردم بیروت

ماجرای کشف یک جسد در چمدانی در فرودگاه مونیخ

حادثه ناگوار برای برادر و خواهر خردسال در استخر

سها رضانژاد صبح روز حادثه قرص خواب مصرف کرده بود؟

سقوط یک چترباز در منطقه وردیج

امدادرسانی به مصدوم تصادف و نجات گردشگران از دریا در آستارا

استاندار خوزستان | عوامل حمله به پاسگاه محیط بانی گتوند دستگیر شدند

حادثه ناگوار برای برادر و خواهر خردسال در استخر

سقوط هواپیمای مسافربری هند با 191 مسافر

زمین لرزه ای با قدرت 3.5 ریشتر سنگان را لرزاند

عمل نکردن تجهیزات ورزشکار «پاراگلایدر» را به کام مرگ کشاند

سقوط یک چترباز در منطقه وردیج

چین چهارمین شهروند کانادایی را اعدام می کند

سقوط و جانباختن یک چترباز در ارتفاعات وردیج

زمین لرزه 3.5 ریشتری سنگان خواف را تکان داد

بازگشت رونق و سرزندگی به سرپل ذهاب

بازگشت رونق و سرزندگی به سرپل ذهاب