مطالب مرتبط:
واکنش دانشجویان علوم پزشکی اهواز به فراخوان مسئولان دانشگاه مبنی بر حضور تمام کارورزان در بیمارستان ها!
کرونا به صورت آبرومندانه در کشور در حال مدیریت است / تاکنون در این عرصه دچار تصمیم گیری های غلط نشده ایم / بر خلاف سایر کشورها، در مدیریت این بیماری، بدون مشکل اجتماعی بوده ایم / جزء سه، چهار کشوری هستیم که بیشترین تحقیقات را در زمینه کرونا انجام داده ایم / در حال حاضر موثرترین عامل در
کرونا ذخایر خون استان بوشهر را کاهش داد/ بیماران چشم انتظار هستند
کرونا به صورت آبرومندانه در کشور در حال مدیریت است / تاکنون در این عرصه دچار تصمیم گیری های غلط نشده ایم / بر خلاف سایر کشورها، در مدیریت این بیماری، بدون مشکل اجتماعی بوده ایم / جزء سه، چهار کشوری هستیم که بیشترین تحقیقات را در زمینه کرونا انجام داده ایم / در حال حاضر موثرترین عامل در
نقش تأثیرگذار مردم یزد در مدیریت کرونا/70 تخت آی سی یو درگیر بیماران کرونایی
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 تیر 1399 ساعت 15:052020-07-13پزشكي

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توانسته بیماری کرونا را به خوبی مدیریت کند / استان بوشهر کمبود تخت دارد


معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حمایت استاندار و کادر درمان این استان تو انست بیماری کرونا را به خوبی مدیریت کند و همه بیمارانی که نیاز به حمایت تنفسی دارند در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

- " معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حمایت استاندار و کادر درمان این استان تو انست بیماری کرونا را به خوبی مدیریت کند و همه بیمارانی که نیاز به حمایت تنفسی دارند در بخش مراقبت ویژه بستری هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، قاسم جان بابایی در حاشیه سفر یک روزه به استان بوشهر اظهار داشت: تا پایان هفته جاری 25 تخت جدید مراقبت های ویژه با همه تجهیزات لازم از جمله ونتیلاتور و کمک تنفسی به ظرفیت بیمارستان های استان بوشهر افزوده می شود.

کاهش آمار بیماران بستری در بوشهر وی ادامه داد: استان بوشهر در دو هفته گذشته به دلیل افزایش شمار بیماران سرپایی و بستری شرایط قرمز داشت اما با رعایت دستورات بهداشتی توسط مردم در سه روز اخیر شمار بیماران بستری آن کاهش یافته است.

جان بابایی اضافه کرد: بر اساس بازدید و هماهنگی انجام شده با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هر بیمارستانی که نیاز به وسایل کمک تنفسی و اکسیژن ساز داشته باشد، کمک شود همچنین به دلیل خستگی کادر درمان تلاش می شود نیروی انسانی تازه نفسی به این مجموعه تزریق شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: مردم در 45 روز گذشته کمتر به توصیه ها و دستورالعمل های بهداشتی توجه و مراسم عروسی، ختم و دورهمی برگزار کردند که این باعث شد میزان بروز بیماری در برخی از استان های کشور افزایش یابد.

جان بابایی بیان کرد: در زمان حاضر نیز وضعیت استان ها متفاوت است برخی استان ها مانند تهران، خراسان رضوی، مازندران و فارس روند روبه افزایش دارند اما در استان هایی مانند خوزستان، کردستان و کرمانشاه شرایط روبه بهبودی است.

وی تأکید کرد: مردم باید بدانند هر زمان به دستورالعمل های بهداشتی توجه کنند به طور قطع بعد از 2 هفته بار مراجعه ها، مرگ ومیر و بستری ها کمتر می شود.

پیشرفت 90 درصدی بیمارستان 110 تختخوابی شهدای هسته ای بوشهر محمود جان بابایی با اشاره به پیشرفت 90 درصدی بیمارستان 110 تختخوابی شهدای هسته ای بوشهر گفت: تلاش می شود این بیمارستان به عنوان مرکز کمک کننده تا مهرماه امسال و هم زمان با آغاز فصل پاییز به بهره برداری برسد و تجهیزات موردنیاز آن نیز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأمین می شود.

وی یادآور شد: تلاش می شود نیازمندی های درمانی در بخش وسایل و امکانات در هر استانی در بخش های مختلف به تدریج اضافه شود.

جان بابایی گفت: شرکت هایی که تجهیزات را تأمین می کنند وارداتی ندارند و این تجهیزات توسط شرکت های دانش بنیان تأمین می شود به همین دلیل هر استانی که در شرایط سخت قرار می گیرد با بررسی امکانات آن استان و متناسب با ظرفیتی که ایجاد می کند تجهیزات در اختیار آن ها قرار می گیرد.

وی درباره تولید واکسن کرونا افزود: تلاش هایی در این بخش در دست اجرا است با این وجود تا کشف واکسن این ویروس همه داروهایی که روی درمان این بیماری مؤثر است در زمان حاضر در کشور تولید می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تقلبی خواندن داروی رمدسیویر در بازار سیاه و ورود سازمان غذا و دارو به این موضوع، گفت: وزارت بهداشت ماده اولیه رمدسیویر را وارد کرده و می توانیم آن را در داخل تولید کنیم که البته هنوز تأثیر این دارو در درمان کرونا در گام پژوهش است.

تاکنون هیچ درمانی برای بیماری کرونا کشف نشده است محمود جان بابایی اظهار داشت: امروز دنیا با ویروسی سروکار دارد که تاکنون هیچ درمانی برای آن کشف نشده و با توجه به شباهت این ویروس از لحاظ ساختمانی به ویروس هپاتیت سی، اچ آی وی و آنفلوانزای N1H1 از داروهایی که برای درمان این ویروس ها استفاده می شود، برای ویروس کرونا نیز استفاده می شود.

وی تصریح کرد: ایران تاکنون در این عرصه دست خوش تصمیم گیری های غلط نشده است و جزو سه تا چهار کشوری است که بیش ترین تحقیقات را در خصوص بیماری کرونا انجام داده است.

جان بابایی ادامه داد: در زمان حاضر تمام مطالعات و پیشرفت های پزشکی در خصوص کرونا جمع آوری و این باعث شده تصمیم گیری ها عجولانه نباشد و در زمان حاضر نیز تصمیم گیری های لازم در این خصوص گرفته شده است.

ساخت داروهای تحقیقاتی جدیدی تا سه هفته آینده معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: الآن همه برنامه های مؤثر در کشور وجود دارد و داروی احتمالی که روی این ویروس می تواند مؤثر باشد به شرکت های دارویی توصیه شده و تا سه هفته آینده داروهای تحقیقاتی جدیدی در حال ساختن هستند.

وی بابیان اینکه در زمان حاضر مؤثرترین عامل درمان بیماری کرونا حمایت تنفسی و نه دارو است افزود: سرمایه گذاری ما در راستای توسعه تخت های ویژه و آی سی یو، دستگاه کمک تنفسی و دستگاه های اکسیژن ساز است که تلاش شده نیاز استان ها ازجمله بوشهر در این خصوص برطرف شود.

پلاسما درمانی در استان بوشهر اجرا می شود محمود جان بابایی با اشاره به اینکه روش پلاسما درمانی در استان بوشهر وجود ندارد اضافه کرد: با شرایطی که وجود دارد همه داروهای مؤثر در درمان کرونا در استان وجود دارد و پلاسما درمانی نیز یکی از روش های درمانی است که روش جایگزین هم دارد اما باز هم تلاش می شود که این روش درمانی نیز در استان اجرا شود.

وی ادامه داد: باوجوداینکه دولت در قالب نظام سلامت گام های مؤثری در استان بوشهر برداشته و اگر توسعه تخت های بیمارستانی نبود امروز وضعیت بدتر و مرگ ومیرهای بیشتری در انتظار ما بود با این وجود این استان شکننده است.

استان بوشهر کمبود تخت دارد معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود همه اقدام های انجام شده اما در زمان حاضر کمبود تخت، تخت های ویژه، اورژانس ازجمله نیازهای استان بوشهر است که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی ادامه داد: استان بوشهر جزو استان هایی است که بیماران بدحال آن زیاد و میزان مراجعه مردم شامل اطفال، میان سالان و سالمندان زیاد است، بر این اساس یک سوم بیماران در بخش مراقبت های ویژه را جوانان تشکیل می دهند که با توجه به توسعه تخت ها بیشتر آن ها نجات می یابند.

توسعه تخت های ویژه در استان بوشهر باید انجام شود جان بابایی تأکید کرد: با این وجود استان بوشهر به لحاظ اینکه بیمارستان جایگزین ندارد و تجهیزات موجود با توجه به موقعیت استان از لحاظ صنعتی و اقتصادی جوابگو نیست و باید تدبیر کرد، اما در کوتاه مدت قرار شد هر تعداد دستگاه کمک تنفسی و ونتیلاتور که برای استان لازم است تأمین شود و هرگونه توسعه ای در خصوص تخت های ویژه لازم است باید انجام شود.

این مقام مسئول گفت: الآن مریض در انتظار آی سی یو در استان وجود ندارد اما برای آرامش مردم این تجهیزات تأمین می شود.

محمود جان بابایی اضافه کرد: تلاش می شود تجهیزات لازم بیمارستان شهدای هسته ای علاوه بر تجهیزات اورژانس، تخت های ویژه و دستگاه سی تی اسکن آن قبل از مهرماه بهره برداری شود.

ترزیق نیروهای جدید کادر درمان در استان وی ادامه داد: با توجه به خستگی کادر درمان تلاش می شود قبل از مهرماه نیروهای جایگزین و کمکی به کادر درمان استان تزریق شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر بیماری کرونا به صورت آبرومندانه در کشور در حال مدیریت است و خوشبختانه برخلاف سایر کشورها این بیماری بدون مشکل اجتماعی در حال مدیریت است.

جان بابایی ادامه داد: وفاق، همدلی و اتحاد از مهم ترین دستاوردهای کروناست و این مهم به عنوان یک سرمایه برای کشور تلقی می شود که باید مورداستفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: هرچند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان خط مقدم در بیماری کرونا به شمار می رود اما همه دستگاه ها در کنار این وزارتخانه بودند و تاکنون به خوبی این بیماری در کشور مدیریت شده است.

محمود جان بابایی افزود: هرچند در ابتدا ساده انگاری مردم نسبت به کرونا باعث شد که بیماری تشدید شود اما امروز با تبلیغات و هشدارهایی که داده شده مردم بیشتر توجه دارند و انتظار می رود این توجه ها بیشتر شود.

وی تأکید کرد: امروز مردم شیوه زندگی خود را تغییر داده اند و با رعایت مسائل بهداشتی زندگی با کرونا را باید تجربه کنند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه بیماری کرونا فرسایشی است خاطرنشان کرد: در این شرایط دلجویی از کارکنان بهداشت و درمان می تواند خستگی را از تن کادر درمان بیرون آورد.


کلید واژه ها: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر - دانشگاه علوم پزشکی - بوشهر - استان - درمان و آموزش پزشکی - بیماری کرونا - استان بوشهر - درمان - علوم پزشکی - پزشکی - دانشگاه - آموزش پزشکی - بیماران - معاون درمان - حمایت - بیمارستان های استان - بیماری - مدیریت - مراقبت - استاندار - تنفسی - بستری - کرونا - قاسم جان بابایی - مراقبت های ویژه - بیماران بستری - ویژه - علوم - سفر یک روزه - آموزش

آخرین اخبار سرویس:
هشدار دامپزشکی تهران | شیوع بیماری تب 3 روزه دامی

دارچین را چگونه مصرف کنیم تا لاغر شویم؟

کرونا کوتاه آمد.

اگر در منزلتان باغچه دارید به این توصیه ها توجه کنید!

تاثیر مستقیم استرس بر روی سیستم ایمنی بدن

کارمندان فیس بوک تا یک سال آینده دورکار شدند

جوش های پوستی ناشی از ماسک زدن در دوران کرونا را چطور درمان کنیم؟

سکسکه هم به علائم کرونا اضافه شد

کرونا همچنان وحشی است؛ از سفر به چهار استان خودداری کنید | استانی که 4 خیز کرونا را تجربه کرده است

تولید داروی کنترل عوارض تنفسی کرونا در البرز

10 پیامد مصرف زیاد زردچوبه

فعلا از واکسن کرونا انتظار زیادی نداشته باشید!

با فواید نوشیدن آب لیمو با معده خالی آشنا شوید

99 بیمار جدید با علائم کرونا بستری در مراکز درمانی استان

فواید نوشیدن آب لیمو و معده خالی+عکس

آمادگی بیمارستان صحرایی هلال احمر برای خدمات رسانی به مردم در ضاحیه بیروت

تولد نوزاد عجول در آمبولانس قائمیه

سکسکه هم به علائم کرونا اضافه شد

چه خبر از وضعیت تولید واکسن کرونا در جهان؟

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز / شنبه 18 مرداد 99

ماسک نزدن مردم سقز بار دیگر کرونا را به اوج می رساند

سکسکه هم به علائم کرونا اضافه شد

آخرین آمار ابتلاء به کرونا در اصفهان در 18 مرداد

هشدار دامپزشکی تهران/ شیوع بیماری تب 3 روزه دامی

فواید نوشیدن آب لیمو و معده خالی!

ماسک نزدن مردم بار دیگر کرونا را در سقز به اوج می رساند

تاثیر شگفت انگیز درمانی جلبک

لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای قطع زنجیره انتشار ویروس کرونا

وضعیت قرمز کرونا در اردبیل هنوز ادامه دارد

افتتاح طرحهای بهداشتی و درمانی در ملکان

بستری شدن 70 بیمار باعلائم کووید 19 درالبرز/فوت 7 البرزی بر اثر کرونا

تاثیر استرس کرونا بر کودکان

در 24 ساعت گذشته 59 مورد جدید کرونا در استان ثبت شده است.

ویروس کرونا تا چه حد سلول های ایمنی را سرکوب می کند؟

آیا مصرف قند زیاد ما را کند ذهن می کند؟

ویروس کرونا تا چه حد سلول های ایمنی را سرکوب می کند؟

پزشک خانواده می تواند نظام سلامت را متحول کند

مراقبت کادر درمان کرمانشاه از 206 بیمار کرونایی در روز عید غدیر

موارد حاد ابتلا به کرونا در اصفهان افزایشی شد

آخرین خبرها از تولید واکسن کرونا در جهان

کرونا همچنان وحشی است؛ از سفر به چهار استان خودداری کنید | روایت کرونا در استانی که چهار خیز کووید19 را تاکنون تجربه کرده است

مراقبت کادر درمان کرمانشاه از 206 بیمار کرونایی در روز عید غدیر

وضعیت قرمز کرونا در اردبیل هنوز ادامه دارد

شهادت پرستار مدافع سلامت بیمارستان ثامن الائمه(ع) ناجا

هشدار دامپزشکی تهران/ شیوع بیماری تب 3 روزه دامی

کرونا همچنان وحشی است؛ از سفر به چهار استان خودداری کنید | روایت کرونا در استانی که چهار خیز کووید19 را تاکنون تجربه کرده است

تازه ترین به روزرسانی از وضعیت تولید واکسن کرونا در جهان

18 مرداد و آخرین خبرهای کرونایی

روند افزایشی موارد حاد ابتلا به کرونا در اصفهان

ابتلای 17 عضو لویه جرگه مشورتی صلح به کرونا

استخراج آنتی بیوتیک از رسوبات دریایی گیلان

تازه ترین به روزرسانی از وضعیت تولید واکسن کرونا در جهان

چند روش سنتی برای کاهش دندان درد

جهانپور: کرونا همچنان با ما می ماند

ویدئو | هشدار سازمان بهداشت جهانی به کشورهای تولیدکننده واکسن

ویدئو | هشدار سازمان بهداشت جهانی به کشورهای تولیدکننده واکسن

شهادت پرستار مدافع سلامت بیمارستان ثامن الائمه (ع) ناجا

افزایش تعداد بستری های کرونا در قم به 366 نفر/4 بیمار فوت کردند

ابتلای بیش از 4600 نفر در کرمان به ویروس کرونا

ابتلای 600 کودک به سندرم التهابی مرتبط با کرونا

تصاویری از کارناوال های شادی عید غدیر

گیاه خون آشام را بشناسید+تصاویر

جهانپور: کرونا همچنان با می ماند

تازه ترین آمار از مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران 18 مرداد 99

یک علامت تازه اما خیلی طبیعی کرونا را بشناسید

سکسکه جدید ترین علامت کرونا

کرونا در ایران/ 132 جان باخته و 2125 بیمار جدید در 24 ساعت

تازه ترین آمار از مبتلایان و فوتی های کرونا در ایران 18 مرداد 99

اگر هر روز میخک بخورید چه می شود؟

آمادگی بیمارستان صحرایی هلال احمر برای خدمات رسانی به مردم در ضاحیه بیروت

علامت جدید ویروس کرونا که باورتان نمی شود

آمار جدید کرونا در ایران | ادامه روند کاهشی جان باختگان کرونا | حال 4148 بیمار وخیم است | 15 استان همچنان در وضعیت قرمز

ویروس کرونا چه زمانی قابل کنترل می شود؟

آمادگی بیمارستان صحرایی هلال احمر برای خدمات رسانی به مردم در ضاحیه بیروت

وخامت حال 70 بیمار مبتلا به کرونا در قم/4 نفر جان باختند

کاهش دندان درد با یک حبه سیر و چند روش سنتی

تولد نوزاد عجول در آمبولانس قائمیه

سکسکه علامت دیگر کرونا!

آخرین وضعیت جسمانی نادر طالب زاده پس از ابتلا به کرونا

ساخت رگ خونی مصنوعی با فناوری

ابتلای 600 کودک به سندرم التهابی مرتبط با کرونا

تازه ترین به روزرسانی از وضعیت تولید واکسن کرونا در جهان

فوت 132 نفر در کشور طی 24 ساعت گذشته بر اثر کرونا

18 مرداد و آخرین خبرهای کرونایی

چهار تَن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در قم جان باختند

سکسکه هم به علائم کرونا اضافه شد!

خواص شیره توت و درمان قطعی کمبود آهن + روش تهیه

هشدار دامپزشکی تهران در خصوص شیوع بیماری تب 3 روزه دامی

باورهای نادرست تغذیه ای برای پیشگیری و درمان انواع آنفلوانزا ( قسمت دوم )

هشدار دامپزشکی تهران در خصوص شیوع بیماری تب 3 روزه دامی

باورهای نادرست تغذیه ای برای پیشگیری و درمان انواع آنفلوانزا ( قسمت دوم )

با استفاده از دستمال کاغذی های غیر استاندارد چه مشکلاتی برای بانوان به وجود می آید؟

کنکور و کرونا؛ آخرین تصمیمات برای برگزاری

شمار بستری های کرونایی اردبیل به 350 نفر رسید/ تداوم وضعیت قرمز در استان

سکسکه هم به علائم کرونا اضافه شد

وخامت حال 70 بیمار مبتلا به کرونا در قم/4 نفر جان باختند

پای سکسکه هم در میان علائم کرونا باز شد

ابتلای 600 کودک به سندرم التهابی مرتبط با کرونا

شمار جان باختگان کرونا در فارس به حدود 600 نفر رسید

تازه ترین اخبار درباره تولید واکسن کرونا در جهان

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توانسته بیماری کرونا را به خوبی مدیریت کند / استان بوشهر کمبود تخت دارد

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر توانسته بیماری کرونا را به خوبی مدیریت کند / استان بوشهر کمبود تخت دارد