مطالب مرتبط:
تماشای تئاتر در روزهای گرم کرونایی
از قرائت قرآن در کنار بیمار تا فاصله گذاری در روزهای کرونایی
نحوه استفاده از ماسک های پارچه ای در روزهای کرونایی
نحوه استفاده از ماسک های پارچه ای در روزهای کرونایی
معجون ضد تب در روزهای کرونایی
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 تیر 1399 ساعت 14:552020-07-13فرهنگي

حال و روزِ سینمادارها در روزهای کرونایی


با اوج گیری دوباره بیماری کرونا در کشور، افت فروشِ بلیت و کناره گیری فیلمِ پر مخاطب «شنای پروانه» از ادامه اکران، به نظر می رسد با وجود تلاش سینمادارها، - با اوج گیری دوباره بیماری کرونا در کشور، افت فروشِ بلیت و کناره گیری فیلمِ پر مخاطب شنای پروانه از ادامه اکران، به نظر می رسد با وجود تلاش سینمادارها، به زودی شاهد تعطیلی دوباره سالن ها خواهیم بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین"، ستاد ملی کرونا و سازمان سینمایی کشور بعد از 4 ماه تعطیلی، سینماها را با رعایت پروتکل های بهداشتی و با 50 درصد ظرفیت از ابتدای تیرماه باز کردند که با اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب بد جلف ، سینمادارها از حضور مخاطبان در سینماها و میزان فروش در این شرایط خاص راضی بودند اما با ورود موج دیگری از بیماری کرونا، شاهد افت مجدد مخاطبان در سینماها بودیم.

در سه هفته ای که سالن های سینمای کشور بازگشایی شده بودند، شاهد رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن بودیم که نشان از تلاشِ سینماداران برای روشن نگه داشتن چراغِ اکران داشت.

با این وجود، با اوج گیری دوباره بیماری کرونا و با توجه به انصراف شنای پروانه ساخته محمد کارت از ادامه اکران که دلیل اصلی جلب مخاطب در این روزها به سالن ها بود، به نظر می رسد در چند روز آینده، شاهد تعطیلی دوباره سالن های سینمایی خواهیم شد.

در این رابطه، نظرات چند سینمادار را جویا شدیم و از تجربه سه هفته گذشته آن ها و نگاه شان به آینده پرسیدیم.

در شرایط فعلی هیچ فیلمی حاضر به اکران شدن در سینماها نیست مدیر پدیس سینمایی کورش درباره استقبال مخاطبان از سینماها گفت: در ابتدای تیرماه از فروش به نسبت خوبی با توجه به 50 درضد ظرفیت برخوردار بودیم اما متاسفانه با اوج بیماری کرونا فروش فیلم ها بسیار پایین آمده است.

اینک از 14 سالن تنها 8 سالن فعال است.

علی سرتیپی ادامه داد: درحال حاضر هیچ پرسنلی از مجموعه ما کم نشده است و 6 ماه بدون هیچ درآمدی حقوق کارکنان را داده ایم اما با شرایط فعلی و شرایطی که در آینده بدتر هم خواهد شد، مجبور به تعدیل نیروهایمان خواهیم شد و این امر آسیب جدی به سینماها و زندگی کارکنان سینماها می زند.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی بیان داشت: نه تنها در سالن های سینما بلکه در کل مجموعه فرهنگی کورش بدون ماسک هیچ فردی اجازه ورود ندارد، امیدوارم همه ما و مردم باید با رعایت نکات بهداشتی کمک کنیم تا این بیماری از کشورمان خارج شوم.

سرتیپی یاداور شد: در هر مقطعی، فروش سینماها بستگی به فیلم هایی دارد که اکران می شوند، متاسفانه در شرایط فعلی هیچ فیلمی حاضر به اکران شدن در سینماها نیست و باید فکر جدی برای این موضوع کرد.

امروز تنها 10 درصد فروش قبل از کرونا را داریم در همین راستا، سجاد نوروزی، مدیر سینما آزادی هم با بیان اینکه 80 درصد پرسنل سینما مشغول به کار هستند، گفت: خوشبختانه هم از سوی خود سینما و هم از سوی مخاطبان سینما پروتکل های بهداشتی بسیار خوب رعایت می شود و بدون ماسک هیچ مخاطبی حق وجود به سالن های سینما را ندارد.

وی افزود: سینما آزادی به قوانین بهداشتی اعلام شده بسیار پایبند است تا آنجا که حتی اگر در زمان نمایش فیلم ها مخاطب ماسکش را بردارد از طرف کارکنان سینما به وی تذکر داده می شود.

مدیر سینما آزادی خاطرنشان کرد: از اول تیر که سینماها باز شدند با استقبال خوبی مواجه شدیم و 50 درصد ظرفیتی که از طرف سازمان سینمایی اعلام شده بود، تکمیل می شد اما رفته رفته با اوج کرونا که امروز در آن قرار داریم از تعداد مخاطبان سینما کاسته شده است تا جایی که ما امروز تنها 10 درصد فروش قبل از کرونا را داریم.

نوروزی ادامه داد: به نظرم سینمای ایران، امسال را از دست داده است و هیچ اتفاق خاصی را نمی توانیم برای آن درنظر داشته باشیم.

وظیفه دولت است تا فکری برای این مشکل کند زیرا دخل و خرج سینماها و افرادی که در سینما شاغل هستند، مشخص است و دولت می تواند بسته حمایتی برای آنها درنظر بگیرد.

وی ادامه داد: دولت باید توجه داشته باشد که اگرچه سینما چرخه مالی کمی دارد اما اثر اجتماعی زیادی دارد و اگر امروز به فکر سینما نباشد، سه سال طول می کشد تا سینماها به حالت عادی برگردند.

با توقف اکران شنای پروانه ، باز بودن سالن های سینما، دیگر منطقی نیست مدیر سینما فرهنگ هم در پاسخ به پرسش ما درباره تجربه اش از اکران فیلم ها در چند هفته گذشته گفت: از ابتدای تیرماه که سینماها فعالیت خود را آغاز کردند، کم کم مخاطب اعتمادش برای دیدن فیلم ها در سینماها جلب شد و با اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب بد جلف برای سینماها اتفاق خوبی افتاد اما متاسفانه با موج جدید کرونا تعداد مخاطبان سینما کم شده است.

مجتبی بهزادیان ادامه داد: در سینما فرهنگ به احترام علاقمندان سینما حتی با تعداد دو نفر هم فیلم ها را نمایش می دهیم، زیرا برای ما حضور مخاطب در سالن ها بسیار اهمیت دارد.

مراجعان حتی اگر ماسک و دستکش نداشته باشند، پرسنل ما در اختیار آنها قرار می دهند، زیرا یکی از وظایف ما سینمادارها به عنوان میزبان وظیفه حفاظت از جان مشتریان را دارند.

وی با بیان این که بیماری کرونا، زندگی همه ما را مختل کرده است، یادآور شد: همه ما و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا از آسیب ها رها شویم.

فیلم شنای پروانه برای ما و سایر سینماها در شرایط فعلی اتفاق خوبی بود که متاسفانه باخبر شدیم از 25تیر به درخواست تهیه کننده فیلم، اکران آن متوقف خواهد شد درحالی که نمایش این فیلم می تواند کمکی خوبی برای ما سینمادارها باشد.

حمیدرضا رضوی، مدیر پردیس سینمایی چارسو نیز در این باره گفت: تا هفته گذشته استقبال مخاطبان از فیلم های اکران خوب بود تا آن جا که برای فیلم سینمایی شنای پروانه چند سانس فوق العاده نیز گذاشته شد اما با موج زیادی که بیماری کرونا پیدا کرده از تعداد مخاطبان کاسته شده است.

حمیدرضا رضوی با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی اعلام شده از طرف سازمان سینمایی و ستاد کرونا کاملا رعایت می شود، افزود: در سالن های سینما به هیچ وجه مخاطب بدون ماسک پذیرفته نمی شود و تمامی پرسنل نیز با ماسک و دستکش میزبان مخاطبان فیلم های سینمایی در پردیس سینمایی چارسو هستند.

سینماها بسته شوند، دیگر به سختی باز خواهند شد همین پرسش را با مدیر سینما ایران مطرح کردیم که او در پاسخ گفت: طبیعی است که در شرایط فعلی تعداد مخاطبان سینما کم است اما با این حال از اینکه چراغ سینماها روشن است خوشحال هستیم زیرا اگر دوباره بسته شود به سختی باز می شود.

محمدرضا ناجیان ادامه داد: در سینما ایران پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود و حتی برای اطمینان خاطر مخاطبان، بوفه را بسته ایم زیرا دوست نداریم مشتری هایمان را از دست بدهیم.

امروز در شرایطی قرار داریم که باید رضایت مندی مخاطبان سینما را بالا ببریم در این راه دولت نیز باید کمک کند تا مجبور نشویم به دلیل مشکلات بوجود آمده تعداد کارکنان مان را کاهش دهیم.

مدیر سینما بهمن هم، تجربه سه هفته ای بازگشایی سینماها را موفق توصیف کرد و گفت: در ابتدای تیرماه که سینماها باز شد، امیدوار شدیم که سینما دوباره سرپا می شود اما متاسفانه با اوج مجدد بیماری کرونا، تعداد مخاطبان سینماها بسیار کم شد و از 4 سالن، تنها 2 سالن ما فعال است.

امیرهوشنگ پاسبانیان ادامه داد: فاصله گذاری ها در سینماها قطعا رعایت می شود و مخصوصا در هفته اخیر آن قدر تعداد مخاطبان کم شده که با فاصله 10 صندلی در سالن ها می نشینند.

وی افزود: صدا و سیما در بحث اطمینان به مخاطب نقش مهمی دارد.

باید اطلاع رسانی کند که سینماها با پروتکل های کامل بهداشتی باز و پذیرای علاقمندان سینما هستند.

پاسبانیان یادآور شد: تعداد کارکنان سینما را کم نکردیم زیرا نمی خواستیم به زندگی آنها آسیبی وارد شود اما در شرایط فعلی مزایای آنها بسیار کم شده است.

5757
کلید واژه ها: بیماری کرونا - شنای پروانه - کرونا - مخاطب - کناره گیری - سازمان سینمایی کشور - بیماری - پروانه - پروتکل های بهداشتی - کشور - گیری - فیلم شنای پروانه - اکران - مخاطبان - سازمان سینمایی - ستاد ملی کرونا - فروش - فیلم - تعطیلی - کناره - ادامه - بلیت - تلاش - شاهد - بازگشایی - سالن - خبرگزاری - کرونایی - بهداشتی - سینمایی

آخرین اخبار سرویس:
مریم معصومی با دامن کوتاه در یک گالری+عکس

عکس های برگزیده هفته

معاون وزیر ارشاد: رسانه ها در دوران کرونا پا به پای مدافعان سلامت فعالیت کردند

اعلام زمان و مکان تشییع پیکر ماه چهره خلیلی

الهه فرشچی برای همیشه از ایران رفت و کشف حجاب کرد! +عکس

فیلم کوتاه مأمور آب

فریدون رهنما؛ شخصیتی پیشرو و تاثیرگذار در ادبیات و هنر ایران

تیپ بازیگر معروف در دوران جوانی +عکس

«راسل کرو» یکه تاز سینمای جهان در دوران شیوع کرونا

تاریخچه ضبط موسیقی از قاجاریه تا پهلوی در ایران مستند شد

تسهیلات بانکی در روز های کرونایی+فیلم

راهیابی 5 نمایش قرآنی به جشنواره تئاتر خیابانی مفاهیم قرآنی

بازدید استاندار قزوین از ایرنا به مناسبت روز خبرنگار

مهناز افشار و فرهاد اصلانی در فیلمی برای عاشقان استقلال و فوتبال + عکس

خبر تازه از وضعیت خسرو احتشامی از زبان فرزندش

گریه هنرمندان به یاد ماه چهره خلیلی در خانه نعیمه نظام دوست +تصاویر

آن روی سکه پژمان جمشیدی!

مهناز افشار و فرهاد اصلانی در فیلمی برای عاشقان استقلال و فوتبال + عکس

کیک تولد دختر شبنم قلی خانی + عکس

میزبانی بخش کودک و نوجوان جشنواره تئاتر مقاومت از آثار 2 سال اخیر

بهنام بانی طلسم کنسرت در مشهد را می شکند!

آن روی سکه پژمان جمشیدی!

دارن آرونوفسکی سریال می سازد

شغل خبرنگاری در گلستان هیچ مفهومی ندارد/چتر حمایتی ارشاد از رسانه ها کجاست؟

«محله چینی ها» دوباره فیلم سینمایی می شود

بازیگر فرانسوی در حال اصفهان گردی+عکس

آخرین وضعیت کرونا در استان قزوین + فیلم

سهل انگارانه فکر نکنیم؛ طراحی اسباب بازی یک شبه شکل نمی گیرد

گفتگو با علیرضا محمودی ایرانمهر به مناسبت انتشار کتاب «اسم تمام مرد های تهران علیرضاست»

نخستین «مهرواره سرود آفرینش» به ایستگاه پایانی رسید

مداحی کنایه آمیز درباره شیوع کرونا در هیات ها+فیلم

مجموعه خبری بخش 20 شبکه خاوران، 16 مرداد 99

فیلم| ستایش 4 ساخته می شود؟

برگزاری جشنواره فرهنگی، هنری و ادبی آینده روشن من

خنده های از ته دل «ماه چهره خلیلی» + عکس

سینما | تعطیلی سینماها در ایام سوگورای محرم به مدت 11 روز

َژست عاشقانه جواد عزتی و همسرش+عکس

چهارمین بازنشر رمان «پیش از بستن چمدان» کانون برای نوجوانان

تاریخ مراسم خاکسپاری ماه چهره خلیلی اعلام شد

راهیابی دو فیلم مستند روایت فتح به چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند

تولید بازی رومیزی بر اساس کلیله و دمنه در کانون پرورش فکری

درگذشت پوپک گلدره از زبان مهدی سلوکی

بغض ماه چهره خلیلی در ویدئویی که قرار بود پسرش 10 سال دیگر ببیند+فیلم

اعلام نتایج آثار راه یافته به نخستین جشنواره مجازی «هنر 19»

مرگ بی صدای chr(034)ماه چهره خلیلیchr(034)

آخرین وضعیت فیلم های توقیفی

اثر شاعر هرمزگانی رتبه اول شعر سپید کشور را کسب کرد

راز عشق خانم بازیگر و همسرش+عکس

همه فیلم هایی که ماه چهره خلیلی در آنها بازی کرده است + عکس

فیلم | روش های تدبر در قرآن / تزکیه یا تعلیم؛ کدام مقدم است؟

انیمیشن «بمب» از کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره بین المللی قرنطینه اول شد 

دانلود آهنگ جدید گروه ایت بنام وهم

هوشنگ گلمکانی فیلمساز می شود/ احتمال همکاری شجریان و پورناظری با یک پروژه سینمایی

برگزیدگان «شمیم عفاف» فارس معرفی شدند

بامزه ترین تصویر از سامان احتشامی از دیروز و امروزش +عکس

آخرین وضعیت فیلم های توقیفی

درگذشت پوپک گلدره از زبان مهدی سلوکی

برگزیدگان «شمیم عفاف» فارس معرفی شد

فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شدند

«بازی فرشته» کارلوس روییث ثافون با ترجمه علی صنعوی منتشر شد

کمدی را از مهران مدیری آموختم/ قرار نبود من خانم شیرزاد باشم

عکس زن شدن جواد خیابانی و بشیر حسینی با اپلیکیشن FaceApp

احیای هنر تاریخی حجاری در شوشتر

بازدید استاندار قزوین از دفتر خبرگزاری ایلنا در قزوین

بازدید استاندار قزوین از خبرگزاری ایلنا مرکز قزوین

بازدید استاندار قزوین از دفتر خبرگزاری ایلنا در قزوین

زنده یاد ماه چهره خلیلی

آیین نامه جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران اعلام شد

فیلم/سرنوشت ستایش چهار از زبان سیما تیرانداز

فیلم های هالیوودی | ساخت دوباره فیلم «محله چینی ها» در سینمای هالیوود

افتتاح جشنواره رونمایی از محصولات نوشت افزار ایرانی اسلامی

سوتی جنجالی سام درخشانی در تلویزیون+ویدیو

«با من بخوان» حرف روز جامعه است/ آغاز کارهای جدید با خواننده مطرح

زنده یاد ماه چهره خلیلی

اجرای نمایش «ایوب خان» در گرو مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا

بهرام رادان در یک پاساژ + عکس

«محله چینی ها» دوباره فیلم سینمایی می شود

تعطیلی 11 روزه سینماها در ایام سوگواری محرم

کمدی را از مهران مدیری آموختم/ قرار نبود من خانم شیرزاد باشم

خلیلی و نعیمه نظام دوست

چگونه بازیگر شویم (134) /رسیدن به موفقیت های بزرگ در بازیگری

زمان مراسم خاکسپاری ماه چهره خلیلی اعلام شد

«قصه کربلا» چاپ شد

کتابفروشی های استان فارس بیش از 1 میلیارد فروش داشتند

ظاهر جدید فرزاد فرزین + عکس

درک روان شناسانه از آموزش موسیقی با ادگار ویلمز

ساعتی با حافظ و سعدی در رادیو فارس

نمایشی که اسرار گران ترین نقاشی جهان را فاش می کند

ماجرای ساخت سریال «نرگس» از زبان مهدی سلوکی

خلیلی و نعیمه نظام دوست

چهارمین بازنشر رمان «پیش از بستن چمدان» کانون برای نوجوانان

ماجرای ساخت سریال «نرگس» از زبان مهدی سلوکی

تیپ بازیگر معروف در دوران جوانی +عکس

کیک تولد لاکچری دختر شبنم قلی خانی+عکس

حضور جواد خیابانی در فیلم «بعد از اتفاق»

ماجرای ساخت سریال «نرگس» از زبان مهدی سلوکی

تعطیلی یازده روزه سینماها در ایام محرم

ساخت متفاوت ترین مستند مردم شناسی ایران

سینماها از اول شهریور، به مدت 11 روز تعطیل خواهند شد

جشنواره تئاتر مقاومت، میزبان آثار و تولیدات موفق سالهای 97 و 98 خواهد بود

حال و روزِ سینمادارها در روزهای کرونایی

حال و روزِ سینمادارها در روزهای کرونایی