مطالب مرتبط:
تماشای تئاتر در روزهای گرم کرونایی
از قرائت قرآن در کنار بیمار تا فاصله گذاری در روزهای کرونایی
نحوه استفاده از ماسک های پارچه ای در روزهای کرونایی
نحوه استفاده از ماسک های پارچه ای در روزهای کرونایی
معجون ضد تب در روزهای کرونایی
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 تیر 1399 ساعت 14:552020-07-13فرهنگي

حال و روزِ سینمادارها در روزهای کرونایی


با اوج گیری دوباره بیماری کرونا در کشور، افت فروشِ بلیت و کناره گیری فیلمِ پر مخاطب «شنای پروانه» از ادامه اکران، به نظر می رسد با وجود تلاش سینمادارها، - با اوج گیری دوباره بیماری کرونا در کشور، افت فروشِ بلیت و کناره گیری فیلمِ پر مخاطب شنای پروانه از ادامه اکران، به نظر می رسد با وجود تلاش سینمادارها، به زودی شاهد تعطیلی دوباره سالن ها خواهیم بود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری خبرآنلاین"، ستاد ملی کرونا و سازمان سینمایی کشور بعد از 4 ماه تعطیلی، سینماها را با رعایت پروتکل های بهداشتی و با 50 درصد ظرفیت از ابتدای تیرماه باز کردند که با اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب بد جلف ، سینمادارها از حضور مخاطبان در سینماها و میزان فروش در این شرایط خاص راضی بودند اما با ورود موج دیگری از بیماری کرونا، شاهد افت مجدد مخاطبان در سینماها بودیم.

در سه هفته ای که سالن های سینمای کشور بازگشایی شده بودند، شاهد رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن بودیم که نشان از تلاشِ سینماداران برای روشن نگه داشتن چراغِ اکران داشت.

با این وجود، با اوج گیری دوباره بیماری کرونا و با توجه به انصراف شنای پروانه ساخته محمد کارت از ادامه اکران که دلیل اصلی جلب مخاطب در این روزها به سالن ها بود، به نظر می رسد در چند روز آینده، شاهد تعطیلی دوباره سالن های سینمایی خواهیم شد.

در این رابطه، نظرات چند سینمادار را جویا شدیم و از تجربه سه هفته گذشته آن ها و نگاه شان به آینده پرسیدیم.

در شرایط فعلی هیچ فیلمی حاضر به اکران شدن در سینماها نیست مدیر پدیس سینمایی کورش درباره استقبال مخاطبان از سینماها گفت: در ابتدای تیرماه از فروش به نسبت خوبی با توجه به 50 درضد ظرفیت برخوردار بودیم اما متاسفانه با اوج بیماری کرونا فروش فیلم ها بسیار پایین آمده است.

اینک از 14 سالن تنها 8 سالن فعال است.

علی سرتیپی ادامه داد: درحال حاضر هیچ پرسنلی از مجموعه ما کم نشده است و 6 ماه بدون هیچ درآمدی حقوق کارکنان را داده ایم اما با شرایط فعلی و شرایطی که در آینده بدتر هم خواهد شد، مجبور به تعدیل نیروهایمان خواهیم شد و این امر آسیب جدی به سینماها و زندگی کارکنان سینماها می زند.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی بیان داشت: نه تنها در سالن های سینما بلکه در کل مجموعه فرهنگی کورش بدون ماسک هیچ فردی اجازه ورود ندارد، امیدوارم همه ما و مردم باید با رعایت نکات بهداشتی کمک کنیم تا این بیماری از کشورمان خارج شوم.

سرتیپی یاداور شد: در هر مقطعی، فروش سینماها بستگی به فیلم هایی دارد که اکران می شوند، متاسفانه در شرایط فعلی هیچ فیلمی حاضر به اکران شدن در سینماها نیست و باید فکر جدی برای این موضوع کرد.

امروز تنها 10 درصد فروش قبل از کرونا را داریم در همین راستا، سجاد نوروزی، مدیر سینما آزادی هم با بیان اینکه 80 درصد پرسنل سینما مشغول به کار هستند، گفت: خوشبختانه هم از سوی خود سینما و هم از سوی مخاطبان سینما پروتکل های بهداشتی بسیار خوب رعایت می شود و بدون ماسک هیچ مخاطبی حق وجود به سالن های سینما را ندارد.

وی افزود: سینما آزادی به قوانین بهداشتی اعلام شده بسیار پایبند است تا آنجا که حتی اگر در زمان نمایش فیلم ها مخاطب ماسکش را بردارد از طرف کارکنان سینما به وی تذکر داده می شود.

مدیر سینما آزادی خاطرنشان کرد: از اول تیر که سینماها باز شدند با استقبال خوبی مواجه شدیم و 50 درصد ظرفیتی که از طرف سازمان سینمایی اعلام شده بود، تکمیل می شد اما رفته رفته با اوج کرونا که امروز در آن قرار داریم از تعداد مخاطبان سینما کاسته شده است تا جایی که ما امروز تنها 10 درصد فروش قبل از کرونا را داریم.

نوروزی ادامه داد: به نظرم سینمای ایران، امسال را از دست داده است و هیچ اتفاق خاصی را نمی توانیم برای آن درنظر داشته باشیم.

وظیفه دولت است تا فکری برای این مشکل کند زیرا دخل و خرج سینماها و افرادی که در سینما شاغل هستند، مشخص است و دولت می تواند بسته حمایتی برای آنها درنظر بگیرد.

وی ادامه داد: دولت باید توجه داشته باشد که اگرچه سینما چرخه مالی کمی دارد اما اثر اجتماعی زیادی دارد و اگر امروز به فکر سینما نباشد، سه سال طول می کشد تا سینماها به حالت عادی برگردند.

با توقف اکران شنای پروانه ، باز بودن سالن های سینما، دیگر منطقی نیست مدیر سینما فرهنگ هم در پاسخ به پرسش ما درباره تجربه اش از اکران فیلم ها در چند هفته گذشته گفت: از ابتدای تیرماه که سینماها فعالیت خود را آغاز کردند، کم کم مخاطب اعتمادش برای دیدن فیلم ها در سینماها جلب شد و با اکران دو فیلم شنای پروانه و خوب بد جلف برای سینماها اتفاق خوبی افتاد اما متاسفانه با موج جدید کرونا تعداد مخاطبان سینما کم شده است.

مجتبی بهزادیان ادامه داد: در سینما فرهنگ به احترام علاقمندان سینما حتی با تعداد دو نفر هم فیلم ها را نمایش می دهیم، زیرا برای ما حضور مخاطب در سالن ها بسیار اهمیت دارد.

مراجعان حتی اگر ماسک و دستکش نداشته باشند، پرسنل ما در اختیار آنها قرار می دهند، زیرا یکی از وظایف ما سینمادارها به عنوان میزبان وظیفه حفاظت از جان مشتریان را دارند.

وی با بیان این که بیماری کرونا، زندگی همه ما را مختل کرده است، یادآور شد: همه ما و مردم باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم تا از آسیب ها رها شویم.

فیلم شنای پروانه برای ما و سایر سینماها در شرایط فعلی اتفاق خوبی بود که متاسفانه باخبر شدیم از 25تیر به درخواست تهیه کننده فیلم، اکران آن متوقف خواهد شد درحالی که نمایش این فیلم می تواند کمکی خوبی برای ما سینمادارها باشد.

حمیدرضا رضوی، مدیر پردیس سینمایی چارسو نیز در این باره گفت: تا هفته گذشته استقبال مخاطبان از فیلم های اکران خوب بود تا آن جا که برای فیلم سینمایی شنای پروانه چند سانس فوق العاده نیز گذاشته شد اما با موج زیادی که بیماری کرونا پیدا کرده از تعداد مخاطبان کاسته شده است.

حمیدرضا رضوی با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی اعلام شده از طرف سازمان سینمایی و ستاد کرونا کاملا رعایت می شود، افزود: در سالن های سینما به هیچ وجه مخاطب بدون ماسک پذیرفته نمی شود و تمامی پرسنل نیز با ماسک و دستکش میزبان مخاطبان فیلم های سینمایی در پردیس سینمایی چارسو هستند.

سینماها بسته شوند، دیگر به سختی باز خواهند شد همین پرسش را با مدیر سینما ایران مطرح کردیم که او در پاسخ گفت: طبیعی است که در شرایط فعلی تعداد مخاطبان سینما کم است اما با این حال از اینکه چراغ سینماها روشن است خوشحال هستیم زیرا اگر دوباره بسته شود به سختی باز می شود.

محمدرضا ناجیان ادامه داد: در سینما ایران پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می شود و حتی برای اطمینان خاطر مخاطبان، بوفه را بسته ایم زیرا دوست نداریم مشتری هایمان را از دست بدهیم.

امروز در شرایطی قرار داریم که باید رضایت مندی مخاطبان سینما را بالا ببریم در این راه دولت نیز باید کمک کند تا مجبور نشویم به دلیل مشکلات بوجود آمده تعداد کارکنان مان را کاهش دهیم.

مدیر سینما بهمن هم، تجربه سه هفته ای بازگشایی سینماها را موفق توصیف کرد و گفت: در ابتدای تیرماه که سینماها باز شد، امیدوار شدیم که سینما دوباره سرپا می شود اما متاسفانه با اوج مجدد بیماری کرونا، تعداد مخاطبان سینماها بسیار کم شد و از 4 سالن، تنها 2 سالن ما فعال است.

امیرهوشنگ پاسبانیان ادامه داد: فاصله گذاری ها در سینماها قطعا رعایت می شود و مخصوصا در هفته اخیر آن قدر تعداد مخاطبان کم شده که با فاصله 10 صندلی در سالن ها می نشینند.

وی افزود: صدا و سیما در بحث اطمینان به مخاطب نقش مهمی دارد.

باید اطلاع رسانی کند که سینماها با پروتکل های کامل بهداشتی باز و پذیرای علاقمندان سینما هستند.

پاسبانیان یادآور شد: تعداد کارکنان سینما را کم نکردیم زیرا نمی خواستیم به زندگی آنها آسیبی وارد شود اما در شرایط فعلی مزایای آنها بسیار کم شده است.

5757
کلید واژه ها: بیماری کرونا - شنای پروانه - کرونا - مخاطب - کناره گیری - سازمان سینمایی کشور - بیماری - پروانه - پروتکل های بهداشتی - کشور - گیری - فیلم شنای پروانه - اکران - مخاطبان - سازمان سینمایی - ستاد ملی کرونا - فروش - فیلم - تعطیلی - کناره - ادامه - بلیت - تلاش - شاهد - بازگشایی - سالن - خبرگزاری - کرونایی - بهداشتی - سینمایی

آخرین اخبار سرویس:
معرفی برگزیدگان جشن حافظ

از درو کردن جوایز سریال مهران مدیری تا اجرا و جایزه احسان علیخانی

برگزاری بیستمین جشن «حافظ» در سایه کرونا/ سه تندیس برای «هیولا»

هیولای مهران مدیری بهترین سریال شد

اولین عکس از بوسه ترانه علیدوستی / او چه بیماری دارد؟ + عکس

مهران مدیری برنده جایزه بهترین کارگردانی + عکس

عصر طلایی کارگردانان بزرگ

از درو کردن جوایز سریال مهران مدیری تا اجرا و جایزه احسان علیخانی

«اولین روز تابستان» سیامک گلشیری در کانون بازنشر شد

آقای بازیگر با لُنگ حمام/ عکس

آقای بازیگر با لُنگ حمام/ عکس

ترافیک ستاره ها در سریال های مناسبتی

فیلم/ ژست های بهاره رهنما

تصاویری از نازنین بیاتی

صحبت های محسن تنابنده بعد از دریافت جایزه + فیلم

فیلم/ماجرای تجاوز تهیه کننده و کارگردان به ساناز طاری

ترجمه «شب هزار و دومِ» چاپ شد/عاقبت شهرزاد قصه گو چه شد؟

«کافه میران» به مرحله تولید رسید/ فیلمی سایکودرام

مهران مدیری بهترین کارگردان تلویزیونی شد

کیک با تزیینات گلدوزی

آخرین خبر ها از سینمای ایران در روزی که گذشت

ماشین خارجی شازده ارسلان + عکس

جوایز روستا های دوستدار کتاب فارس اهداء شد

محسن تنابنده بعنوان بهترین بازیگر مرد کمدی انتخاب شد + عکس

معرفی برگزیدگان جشن حافظ

فهرست کامل برگزیدگان بیستمین جشن حافظ

بیستمین جشن «حافظ» کلید خورد/ احسان علیخانی برترین چهره تلویزیونی

مصطفی زمانی برگزیده بهترین بازیگر مرد تلویزیونی شد

معرفی برگزیدگان جشن حافظ + عکس

محرم متفاوت در سال کرونایی

فیلم/ حمله قلبی به سرپرست ماشین سازی پس از گل

سالار تکریت، خاطرات آزاده یزدی در قاب کتاب

تیپ بهاره رهنما در بالکن لاکچری خانه اش/عکس

برگزیدگان جشن حافظ در سایه کرونا معرفی شدند+تصاویر

زن شگفت انگیز با مردان درمی افتد/ تاخیر در اکران فیلم های پرستاره

ویدئو | این ریه مردی است قوی هیکل که به کرونا مبتلا شده و شاید ویروس امانش ندهد

محسن تنابنده برای بازی در پایتخت تندیس حافظ را به خانه برد

هفتمین جشنواره ملی پسته ایران در دامغان برگزار شد

رمان تاریخی زندگی خادم حضرت زهرا (س) منتشر شد

بیستمین جشن «حافظ» کلید خورد/ اولین تندیس در دست احسان علیخانی

شبنم مقدمی بهترین بازیگر زن کمدی شد

تیپ متفاوت علیرضا خمسه در کله پزی +عکس

انتصاب «دبیر شورای هماهنگی پاسداشت زبان فارسی»

جایزه یک عمر فعالیت هنری به فرامرز قریبیان اهدا شد/«احسان علیخانی» بهترین چهره تلویزیون

برگزیدگان بیستمین جشن حافظ معرفی شدند

چهره و ظاهر خانم بازیگر پس از زایمان+عکس

تقدیر از فرامرز قریبیان بخاطر یک عمر فعالیت هنری

شورای ساخت با پنج فیلم نامه موافقت کرد

دانلود آهنگ جدید مفرح بنام عاشقم

احداث 4 خانه بوم گردی در تویسرکان

احسان علیخانی، برگزیده بهترین چهره تلویزیونی

بیستمین جشن «حافظ» کلید خورد/ شب نشینی سینمایی زیر سایه کرونا

کتاب پرتاب های فلسفه منتشر می شود

تیپ جذاب ویشکا آسایش با کلاه +عکس

خروج ابراهیم حاتمی کیا و ثبت یک آمار عجیب

آثار عکاس بین المللی در هشت چشمه کاشان

فیلم| ترانه زیبای ماه دلم از هوروش بند

باز نشر رمان «اولین روز تابستان» در کانون پرورش فکری

ماجرای هراس بریتانیا از بهترین فیلم سال 1957

تاریخ جدید اکران «زن شگفت انگیز 2» اعلام شد

جشن حافظ آغاز شد

ژست بامزه دختر منوچهر هادی +عکس

ماجرای تجاوز جنسی به ساناز طاری+فیلم

فیلم تئاتر «سرآشپز پیشنهاد می کند» منتشر می شود

برگزیدگان بیستمین جشن حافظ معرفی شوند

فیلم گل اول پیکان به استقلال توسط فراز امامعلی

گلایه های دلاوری از وعده بی سرانجام گشایش اقتصادی+فیلم

فیلم گل اول گل گهر سیرجان به پرسپولیس توسط سید علیرضا ابراهیمی

نویسنده پایتخت 6 به سیم آخر زد و اشتباه جشن حافظ اصلاح شد + عکس

دوبله آلمانی فیلمی درباره یک محکوم به اعدام + تیزر

حضور دانش آموزان در 40 رشته هنرهای دستی و تجسمی جشنواره «فردا»

«چهل سالگی» در چهل و یک سالگی منتشر شد!

به راحتی در خانه دسر تیرامیسو درست کنیم

نویسنده پایتخت 6 به سیم آخر زد و اشتباه جشن حافظ اصلاح شد + عکس

مهریه بهاره رهنما چیست؟+عکس

یک مصاحبه خواندنی با نیکی مظفری و پدرش

انتقال سنگ قبر های تاریخی به موزه بیشاپور

تولید برنامه های فرهنگی ویژه کودکان در صداوسیمای استان

مسابقه نقد جشنواره فیلم مقاومت، از حاتمی کیا تا ملاقلی پور و بیضایی

شهر زیر نگاه شهروند خبرنگاران + فیلم

تفاهمنامه ساخت مسکن خبرنگاران تا یک ماه دیگر تعیین تکلیف می شود

التهابات دهه سی ایران در مجموعه رادیویی «تارا»

آریا عظیمی نژاد: از علیخانی خوشم نمیومد! +فیلم

اخبار تلویزیون| مختارنامه از 27 مرداد روی آنتن/ پرونده دور دوم عصر جدید بسته می شود

لاغری باورنکردنی نفیسه روشن در سلفی جدیدش+عکس

کرونا در کمین است + فیلم

خاطره بازی منوچهر هادی در کنار دخترش+ عکس

رقابت 2 فیلم ایرانی در جشنواره اسپانیایی

پوشش حسن شکوهی با تم سبز در جشن تولد نوه اش + عکس

خاطره بازی منوچهر هادی در کنار دخترش+ عکس

یک مصاحبه خواندنی با نیکی مظفری و پدرش

جایی برای دوچرخه ها نیست + عکس

مانور همدلی تولید کنندگان

اعلام نامزدهای مطبوعاتی جشن منتقدان خانه تئاتر

آنارشیست ها خرابکار نیستند/نفی نمایندگی در اتفاقات اخیر آمریکا

ببینید | فیلم دیدنی از بداهه گویی بازیگر فیلم جدید مسعود ده نمکی

اجرای محدود «کروکی» در تئاتر مستقل تهران

خاطره بازی منوچهر هادی در کنار دخترش+ عکس

فیلم| همکاری حیوانات

‎نخستین جشنواره نمایشی ویژه کودکان و نوجوانان مازندران برگزار می شود

حال و روزِ سینمادارها در روزهای کرونایی

حال و روزِ سینمادارها در روزهای کرونایی