مطالب مرتبط:
اراضی کشاورزی مشهد آب می رود؛ تغییر کاربری تهدیدی برای امنیت غذایی
همشهری TV | زباله؛ کاربری اراضی کشاورزی کهریزک را تغییر داد
تخریب 92 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کرج
مشاغل مزاحم خارج از فضای شهر کرج ساماندهی شود
تغییر کاربری حدود چهار هزار هکتار عرصه طبیعی مشهد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 23 تیر 1399 ساعت 10:002020-07-13سياسي

صنوف مزاحم قم ساماندهی می شود/مخالف هرگونه تغییر کاربری باغات هستیم


رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر قم از ساماندهی صنوف مزاحم سطح شهر قم در بازارچه اصناف خبر داد.

- - اخبار استانها - "سید مجتبی سبحانی ثابت در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با تشریح اقدامات کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی اظهار داشت: هر یک از کمیسیون های شورا، بر فعالیت یک سری از سازمان ها و مجموعه های شهرداری نظارت دارد، ضمن اینکه بر روی فعالیت شهرداران مناطق 8 گانه از سوی کمیسیون ها، نیز نظارت و ارزیابی وجود دارد.

رییس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم افزود: نظارت بر فعالیت سازمان هایی مانند زیباسازی، خدمات شهری، آتش نشانی، میادین و تره بار ، پسماند، آرامستان ها، اداره کل تخلفات شهری و کشتارگاه ها زیر مجموعه این کمیسیون است.

وی با اشاره به فعالیت های خدمات شهری و نحوه نظارت بر آن عنوان کرد: این خدمات در بخش فعالیت های روزمره و دیگر فعالیت های خاص دوران کروناست، از اواخر سال گذشته که شیوع کرونا آغاز شد و شدت گرفت، به عنوان نماینده مردم تلاش هایی را در پیش گرفتیم.

سبحانی آسیب های اجتماعی کرونا را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: فشار اقتصادی، یکی از آسیب های مهم در دوران کروناست که در این باره تمهیداتی در جهت حمایت از سازمان ها و مردم در حیطه وظایف شهرداری اندیشیده شد.

تصویب سه میلیارد تومان بودجه ویژه کرونارییس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر گفت: علی رغم اینکه بودجه شهرداری در سال 98 تصویب شده بود، مبلغ سه میلیارد تومان برای کمک به شهرداری در ایام کرونا مصوب شد تا اقدامات ویژه ای انجام شود.

وی با بیان اینکه مبلغ 500 میلیون تومان ویژه آتش نشانی و تجهیز امکانات در مقابله با کرونا و انجام وظایف مضاعف در این دوران تصویب شد، گفت: از طرفی در حمایت از نیروهای فعال در آرامستان ها و افزایش حقوق آنان که با سختی هایی در دفن اموات مواجه شده بودند، بودجه ای تخصیص یافت و مصوباتی نیز در دفن رایگان متوفیان کرونایی به تصویب رسید.

سبحانی خاطرنشان کرد: شورای شهر مصوبه ای در حمایت از مراکز تجاری و تالارها و سالن های ورزشی تحت پیمان شهرداری مصوب کرد تا به دلیل تعطیل شدن، کرایه ای از آن ها دریافت نشود.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به شیوع کرونا، نظارت ها بر مجموعه هایی چون سازمان کشتارگاه شدت یافت تا گوشت سالم و بهداشتی در جهت صیانت از سلامت جامعه در اختیار مردم قرار بگیرد افزود: بخشی از عوارض در این ایام بخشیده شد و عوارض تا 15 خرداد سال 99 با تعرفه سال 98 تمدید شد تا از اجتماع شهروندان در پرداخت عوارض جلوگیری شود؛ اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند، شیوع کرونا شدت پیدا می کند.

تولید روزانه 750 تن زباله در قمرییس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر در خصوص جمع آوری پسماند بیان کرد: قبل از کرونا روزانه تا 750 تن زباله شامل 10 تن زباله عفونی در سطح شهر دفن و از این میزان 350 تن تفکیک می شد، اما با شیوع کرونا، تمامی زباله ها، عفونی محسوب شد و تا اردیبهشت تفکیک زباله نداشتیم.

وی عنوان کرد: تفکیک زباله در مبداء یکی از راهکارهای مهم در ساماندهی پسماند است، همچنین تصمیم گرفته شد زباله ها یک روز در میان جمع آوری شود تا با نگهداری زباله در منزل، روند تفکیک پسماند خشک و تر بهتر انجام شود.

سبحانی با تاکید بر اینکه نیروهای خدمات شهری در جمع آوری پسماند نباید به هیچ وجه آلودگی ایجاد کنند، خاطرنشان کرد: گاهی نیز پسماند از طریق ضایعاتی ها به صورت شخصی جمع آوری می شود که آلودگی زیادی به همراه دارد.

وی ادامه داد: تمامی رفتگران در این مدت از ماسک استفاده می کردند و با کاری سخت در جمع آوری زباله مواجه شدیم و هر روز دستکش و ماسک در اختیارشان قرار گرفت و در خدمات شهری، تلاش گسترده ای انجام شد و نیروها در معرض خطر بودند.

نقش مؤثر سامانه 137 در ارتباطات مردمیرییس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی در مورد سامانه 137 تصریح کرد: خدمات این سامانه توسعه یافته و شهروندان مشکلات خود را در مورد رفت و روب و آسفالت و پسماند و سد معبر و دیگر موارد گزارش دهند و پیگیری گزارشات جزء وظایف شهرداری است.

وی گفت: برمبنای پیگیری مشکلات شهروندان در سامانه 137، امتیاز مثبت و منفی برای مدیران شهری قم ثبت و طبق آن اقدامات ارزیابی می شود.

سبحانی ادامه داد: اگر مشکلات از طریق 137 پیگیری نشود، شهروندان می توانند از طریق گزارش به مشکلات از طرق شورهی اسلامی شهر پیگیری مطالبات خود باشند.

وی در رابطه با جمع آوری صنوف مزاحم اظهار داشت: ایجاد بازارچه صنوف ویژه آهنگران و آهن فروشان و برخی از صنوف مزاحم از جمله اقدامات شهرداری بود، منظور از صنوف مزاحم، صنوفی بوده که برای شهروندان دارای آلودگی صوتی و یا سد معبر است.

انتقال صنوف مزاحم از سطح شهررییس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی عنوان کرد: این واحدها در بازارچه صنوف به مروز واگذار شد و در ابتدا آهنگران منتقل شدند و درب و پنجره سازان نیز در حال انتقال هستند، در برخی از مشاغل نیز از ماده 20 و حکم مراجع قضایی جهت انتقال استفاده می کنیم.

وی افزود: شهرک خودرویی نیز جهت انتقال واحدهای مکانیک و صافکاری ها، آماده سازی شده است، البته با توجه به مسائل اقتصادی نمی توان فشار زیادی به اصناف آورد و باید با ملایمت، زمینه را جهت انتقال فراهم کرد.

سبحانی در خصوص تجهیز آتش نشانی نیز یادآور شد: تجهیزات آتش نشانی باید به روز باشد و از نردبان های بلند و ماشین آلات جدید و دستگاه های برش استفاده کرد و بودجه هایی مناسبی را برای خرید تجهیزات به تصویب رساند، چراکه حفظ سلامت مردم در حوادث مهم است.

وی گفت: کمیسیون پیگیر خرید تجهیزات و استفاده از دستگاه های پیشرفته توسط آتش نشانی بوده و نسبت به سالهای قبل نیز پیشرفت های خوبی ایجادشده، همچنین تجهیزات ورزشی را برای نیروهای آتش نشانی فراهم کردیم، این نیروها به دلیل حضور در حوادث باید بدنی ورزیده داشته باشند.

هیچ کس حق قطع درختان نداردوی درباره تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سطح شهر و از میان رفتن درختان اظهار داشت: سیاست اصلی در کمیسیون و شورای اسلامی شهر، توسعه فضای سبز است و در سالهای اخیر، تغییرات شگرفی در فضای سبز شهری داشته ایم و چشم انداز ما به سمت توسعه و حفظ درختان مثمر است.

رییس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی افزود: هیچ کس حق قطع درخت حتی در منزل خود را ندارد و باید درختان را حفظ کرد، اگر برای بازگشایی معابر مجبور به قطع درختی باشیم باید به ازای هر درخت طبق فرمولی که وجود دارد 20 تا 40 درخت کاشته شود، ضمن اینکه با قطع غیرمجاز درخت، برخورد قضایی می شود.

وی عنوان کرد: تعاملات خوبی با هیئت امنای مساجد، بازار و پایگایهای بسیج در خصوص رفع مشکلات در مناطق داریم، هیئت امنای بازار همراهی خوبی در ساماندهی سد معبر در بازار داشته اند، کاسب ها اجر و قرب فراوانی دارند و با احترام خواستار ساماندهی غرفه ها هستیم، با چنین رویکردی بستر ورودی بازار ساماندهی و پلاک گذاری و نظافت شد.

سبحانی بیان کرد: ساماندهی پارکینگ موتورها در بازار نو و کهنه و همچنین کف سازی و جداره سازی بازار در تعامل با میراث فرهنگی از جمله اقدامات مهمی است که به سرانجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش مدیران شهرداری، درصد بالایی از ایمن سازی وسایل بازی، آب نماها و مجتمع های تجاری در قم انجام شد و به زودی بسیاری از این مشکلات نیز رفع می شود.

انتهای پیام/457/ ع
کلید واژه ها: خدمات شهری - کمیسیون - فعالیت - خدمات - شهری - شورای اسلامی - رییس کمیسیون - نظارت - شورای اسلامی شهر قم - سازمان ها - شهر قم - ساماندهی - شورای - شهرداران مناطق - ساماندهی صنوف - زائرین - اسلامی - سازمان - تغییر کاربری - شورای شهر - شهرداران - رییس - آرامستان - کشتارگاه - صنوف - اداره کل - خبرنگار - استانها - بازارچه - اقدامات

آخرین اخبار سرویس:
اشتغالزایی در بشاگرد با همکاری استانداری هرمزگان و بسیج سازندگی کلید خورد

یک سردار سپاه درگذشت

محققان کشور با همه توان برای مهار ویروس کرونا بسیج شده اند/ تلاش برای تولید دارو و واکسن کرونا تا رسیدن به نتیجه نهایی ادامه دارد

قابِ خوشبختی «امیر جعفری»/ عکس

دولت مقتدر از دل جامعه توانمند بیرون می آید/ دستگاه ها باید از تشکل هایی که به آن ها مجوز فعالیت داده اند، حمایت کنند

مرحله دوم وجه ثبت نام حج تمتع جهت خرید ارز دریافت می شود

بعضی مردها احساس می کنند انتخاب معاون زن توهین است

قابِ خوشبختی «امیر جعفری»/ عکس

مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس 21 شهریور برگزار می شود

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه: برنامه های زیادی برای گسترش ازدواج آسان داریم / توزیع 31 هزار سری جهیزیه

جزییات جلسه جمعی از نمایندگان مجلس با آیت الله رییسی

خبر مهم عضو هیات رییسه مجلس درباره دارا دوم | «صندوق دارا دوم» با 30 درصد تخفیف عرضه می شود

وقتی مردم پای کارند

ارتباط نماینده متهم با شهردار اسبق تهران مطرح نشده است

ارتباط نماینده متهم با شهردار اسبق تهران ثابت نشده است

آیت الله نوری همدانی: شهادت حاج قاسم خون تازه ای در رگ های مقاومت جاری کرد / اخراج آمریکا از منطقه انتقام سخت خواهد بود

یک سردار سپاه درگذشت

آمریکا قطعنامه ضد ایرانی خود را اصلاح کرد

آمریکا قطعنامه ضد ایرانی خود را اصلاح کرد

عکس خنده دار و جالب از سوتی های خارجی

نظر استادی که پیروزی پنج رییس جمهور آمریکا را پیش بینی کرده بود، در مورد نتیجه انتخابات 2020

عبدالفتاح نواب درگذشت حجت الاسلام والمسلمین موسویان را تسلیت گفت

اهداء 1000 سری جهیزیه به زوج های جوان در فارس

ترامپ: بعضی مردها احساس می کنند انتخاب معاون زن توهین آمیز است

نذر خون

جبراییلی: با ایستادگی در برابر حاشیه سازان باید مجلس را در انجام ماموریت بزرگش یاری کرد

گزارش| عزم جزم مسئولان زنجانی برای برگزاری مراسم یوم العباس/ عزاداری های حسینی تعطیل شدنی نیست

مدرسی: از ناهماهنگی های تان به خدا پناه می بریم

برخورد با موتور سواران متخلف نباید به درگیری بینجامد

«صندوق دارا دوم» با 30 درصد تخفیف عرضه می شود

باید با بیان دستاورد های ارزشمند امید را در جامعه زنده نگه داریم

افتتاح 16 اقامتگاه بوم گردی در هفته دولت

افتتاح 2 تصفیه خانه در خوزستان/ ساخت 5 تصفیه خانه در استان

رویکرد برخی دستگاه های اجرایی در مدیریت بحران هنوز مناسب نیست

کنایه معنادار تاجگردون به نمایندگان مجلس یازدهم

«شفا» استراتژی فعلی مبارزه با ویروس کرونا است

خطری خوش منظر!

هوک: ملت ایران شعار مرگ بر آمریکا سرنمی دهد!

انتخاب هلیلان به عنوان شهرستان هدف آبادانی

ترامپ را متوقف می کنیم

همایش دوچرخه سواری همگانی در قزوین

«دارا دوم» با 30 درصد تخفیف عرضه می شود

برخورد با موتور سواران متخلف نباید به درگیری بینجامد

رهبر مسیحیان مارونی لبنان: باید از تحقیقات بین المللی کمک گرفت/ اگر دولت در امر پیشرفت کشور عاجز است باید استعفا دهد

فیلتر توییتر برداشته می شود؟

آشنا: همه مراقبت می کنیم تا جوانان عزیزمان در آزمون سراسری و سوگواره محرم دچار بیماری نشوند

شرایط اجتماعی؛ تفاوت تصمیم شهدای مدافع حرم با شهدای دفاع مقدس/ حججی نماد مدافعان حرم شد

آشنا: همه مراقبت می کنیم تا جوانان عزیزمان در آزمون سراسری و سوگواره محرم دچار بیماری نشوند

آخرین دفاع اکبر طبری در دادگاه!

فرمانده سپاه ثارالله کرمان : رسانه ها مکتب سردار سلیمانی را تشریح کنند

آیین اهدای 1000 سری جهیزیه به زوج های جوان

وضعیت شیوع کرونا در آبادان، نارنجی و کاملا شکننده است

ساماندهی فضای مجازی؛ دغدغه اهالی رسانه در داراب

کشف عینک طبی باستانی در ایران + عکس

شیخ ابوالحسن نَدوی و سکولاریسم هندوستان

بلوار استاد معین یک خیابان اجتماعی است

دستگاه قضایی پیگیر حل مشکلات کارگران کارخانجات واگذار شده است

ممنوعیت هرگونه تجمعات عزاداری/ امسال پخت نذورات نخواهیم داشت/ ایجاد محدودیت عزاداری ایام محرم و صفر برای حفظ سلامت جامعه

11 هزار پرونده اختلافی کارگری و کارفرمایی در البرز در حال بررسی است

دستور کنکوری روحانی به روایت ربیعی

واکنش آشنا به جدیدترین تصمیم درباره زمان کنکور و نگرانی از کرونا در محرم

ابتکار: جوانانی که تازه ازدواج کرده اند در اولویت وام ودیعه مسکن هستند

لزوم ساماندهی فضای مجازی در داراب

«صندوق دارا دوم» با 30 درصد تخفیف عرضه می شود

نقش پررنگ معاونت اجتماعی پلیس در کاهش آسیب های جامعه/اطلاع رسانی به موقع از انتشار شایعات جلوگیری می کند

آشنا: صدا و سیما در ایجاد حساسیت، آگاهی در داوطلبان و عزادان نقشی غیر قابل انکار دارد

محاکمه سه داعشی در تهران

واکنش آشنا به جدیدترین تصمیم درباره زمان کنکور و نگرانی از کرونا در محرم

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری: امروز از بین بردن اختلافات قومی و مذهبی در لبنان اولویت است

بعد نظارت مردمی بر شوراها باید تقویت شود / فساد در شوراها کمتر از دیگر بخش های جامعه است

روایت سخنگوی دولت از دستورات کنکوری روحانی

آغاز طرح مطالعاتی ایستگاه قطار رفسنجان

اشتغال برای 104 معتاد بهبود یافته در شیراز

نظر آیت الله شبیری زنجانی درباره مراسم محرم

انتخابات بر اساس پروتکل های ستاد ملی کرونا برگزار خواهد شد

استان سمنان ظرفیت برگزاری تجمعات را ندارد

استاندار سیستان و بلوچستان: تشکل ها زمینه ساز جهش کشور هستند

سه شنبه های تکریم در حال تبدیل شدن به یک سنت در مساجد کشور است

جهانگیری: وظیفه نهاد های مدنی تقویت همبستگی اجتماعی است

دست نوشته شهید سلیمانی برای فرزندان شهید محرابی

فال روز چهارشنبه 22 مرداد 1399

تسهیلات 15 هزار میلیاردتومانی بانک صادرات ایران به بخش کشاورزی

دستور کنکوری روحانی به روایت ربیعی: رییس جمهور با درک نگرانی همه افراد بر بهترین و عملی ترین تصمیم تاکید دارد

جزییات جلسه جمعی از نمایندگان مجلس با آیت الله رییسی

رسانه ها، کریدور ارتباط مسئولان با مردم

توزیع بیش از 60 هزار بسته مواد غذایی از محل موقوفات و کمک های خیرین در خراسان رضوی​​

ببینید | مدل آخرین دفاع اکبر طبری در دادگاه !

ممنوعیت هرگونه تجمعات عزاداری/ امسال پخت نذورات نخواهیم داشت/ ایجاد محدودیت عزاداری ایام محرم و صفر برای حفظ سلامت جامعه

«صندوق دارا دوم» با 30 درصد تخفیف عرضه می شود

برایان هوک: ترامپ دنبال توافق جدید با ایران است

مادران شهدا برای امنیت ایران اسلامی از خود گذشتگی کردند

رونمایی از «مصحف واضح»/هنرمندان مسلمان در خوشنویسی پیشرو بوده اند

امام جمعه موقت تهران: تهران یکی از زیباترین پایتخت های دنیا است/ ایران جزو چند کشوری در دنیا است که در زمینه کرونا، آمار درستی ارائه می دهد

ضرورت مدیریت گرانی و تورم

آغاز طرح مطالعاتی ایستگاه قطار رفسنجان

آشنا:کنکور و آیین محرم با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود

براتچیان سرپرست فرمانداری شهرستان نیر شد

براتچیان سرپرست فرمانداری شهرستان نیر شد

سرپرست دفتر خبرگزاری مهر در استان مرکزی منصوب شد

10 نماینده فضای کسب و کار را دنبال کنند 50 پله ارتقا پیدا می کنیم

صنوف مزاحم قم ساماندهی می شود/مخالف هرگونه تغییر کاربری باغات هستیم

صنوف مزاحم قم ساماندهی می شود/مخالف هرگونه تغییر کاربری باغات هستیم