مطالب مرتبط:
رعایت قانون حجاب و عفاف احترام و تکریم جامعه را به همراه دارد
حفظ حجاب؛ از عوامل اصلی ایجاد امنیت اخلاقی پایدار در جامعه
500 برنامه فرهنگی در هفته عفاف و حجاب در قزوین برگزار می شود
تدوین برنامه های بلندمدت برای ترویج فرهنگ حجاب
دشمن به دنبال از بین بردن عفت و حجاب جامعه اسلامی است
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 16:552020-07-11سياسي

عوامل مختلفی روی موضوع حجاب و رعایت آن تاثیرگذار است


ایرنا- حجاب در واقع بخشی از جورچین فرایند فرهنگی در کشور است؛ یعنی عوامل مختلف و متنوعی روی این موضوع و رعایت آن تاثیرگذار است.

طهورا نوروزی به خبرنگار معارف ایرنا گفت: - تهران- ایرنا- حجاب در واقع بخشی از جورچین فرایند فرهنگی در کشور است؛ یعنی عوامل مختلف و متنوعی روی این موضوع و رعایت آن تاثیرگذار است.

طهورا نوروزی به خبرنگار معارف ایرنا گفت: یکی از ایرادهای ساختاری در کشور ما انحصار موضوعات مرتبط با معارف به بعضی بخش هاست.

به گونه ای که بخش های دیگر احساس  مسئولیت نمی کنند.

  وی همزمان با روز عفاف و حجاب (21 تیر) در این گفت وگو ادامه داد: گویا وقتی نهادهای فرهنگی متولی نشر دینداری می شوند، بقیه باید شانه خالی کنند؛ در حالی که برون داد فرهنگ دینی از ساختارهای آموزشی و رسانه ای و فرهنگی ما می تواند زیربنایی تر و موثرتر در نشر ارزش های دینی باشد و یکی از هدف های مهم انقلاب اسلامی این بود که بتوانیم صحیح ترویج دینداری کنیم.

این پژوهشگر حقوق اسلامی ادامه داد: همواره تلاش کردیم این نوع ترویج را مثلا در موضوع حجاب صرفا در ساختارهای مذهبی اجرا کنیم در حالی که افراد مذهبی، مخاطبان حجاب و عفاف نبودند و مدنظر ما مخاطبان دیگری بودند.

به عبارت دیگر همایش حجاب را برای افراد چادری برگزار کردیم ولی کسانی که مخاطب واقعی بودند، از دست ما رفتند.

 در واقع پرکار هستیم؛ اما در ترویج آموزه های دینی پربار نبودیم و روش های ما روش های جامعه پذیر و صحیح نبوده است.

وی اظهار داشت: حجاب یک رفتار دینی است که خواسته ایم آن را در جامعه نهادینه کنیم و فرهنگ اهل بیت (ع) الگوی خوبی برای نهادینه کردن رفتارهای دینی است.

مثلا باید ببینیم در فرهنگ اهل بیت برای نهادینه کردن یک رفتار دینی چگونه اقدام می کردند و با توجه به فضای کنونی جامعه  اشکالات ما در حوزه ترویج رفتارهای دینی چه بوده است.

حجاب در واقع بخشی از جورچین فرایند فرهنگی در کشور است.

یعنی مسائل دیگری نیز وجود دارد که روی این موضوع تاثیرگذار است.

وی با تاکید بر آموزش رفتارهای دینی از دوران پیش دبستان گفت: اگر بخواهیم کسی به دین نگاه خوبی داشته باشد باید در سن کودکی به او آموزش دهیم؛ ولی کودکان را در سنین پیش دبستانی و مهد و دبستان رها می کنیم و در دبیرستان کوتاه می آییم، سپس با این هجمه فضای مجازی انتظار تربیت فرد مذهبی را داریم.

نوروزی افزود: در حالی که حجاب بخشی از تربیت دینی است شخصیت وجودی افراد، زیر هفت سال شکل می گیرد و نهادهای آموزشی می توانند بیشترین تاثیر را در نهادینه کردن عفاف داشته باشند؛ اما ما آن ها رها کرده و زمانی به آن می پردازیم که دختران در سن بالاتری هستند و به راحتی نمی توانند این امر را بپذیرند.

تربیت دینی یک فرایند است و نمی توانیم فقط روی قسمتی از آن مانند حجاب دست بگذاریم.

بنابراین اگر حجاب بخشی از فرایند تربیت دینی است، نمی توان در مورد مفاهیمی همچون راستگویی و اخلاق سکوت کرد.

   نوروزی ادامه داد: یکی از اشکالات اساسی در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب این بوده که ذهنمان را به علت های مستقیم بی حجابی و بدحجابی درگیر کرده ایم در صورتی که علت های غیرمستقیم به موضوع حجاب ضربه می زند و ما آن علت ها را رها کرده ایم.

یعنی از جاهایی ضربه خوردیم که آن موارد در مقوله عفاف موثر بودند ولی ما به موارد دیگری پرداختیم و حجم برنامه هایمان را در آن قسمت ها پررنگ کردیم.

وی افزود: برخی علت ها به صورت مستقیم ارتباطی با حجاب ندارد ولی به صورت غیرمستقیم تاثیر می گذارد.

مثلا وقتی جامعه را غریزه محور می کنیم و ازدواج بر مبنای ظاهرگرایی و غریزه محوری قرار می گیرد یا فرهنگ مصرف گرایی به عنوان یک آفت جهان مدرن در کشور ترویج می شود،  این ها ربطی به حجاب ندارد ولی همین مقوله ها می تواند  به صورت غیرمستقیم در عفاف اثر بگذارد.

مشکلی به نام غلظت معارفی وی با انتقاد از بعضی سیاست های رسانه ای صداوسیما افزود: در تربیت دینی به صورت ناخودآگاه اینگونه تصور می شود که مسئولیت ترویج دین با شبکه قرآن است یا در دولت فکر می کنند سازمان تبلیغات اسلامی فقط وظیفه تبلیغ دین را دارد لذا شاید نهادهای فرهنگی و آموزشی در این فرایند خود را بی تکلیف می دانند در صورتی که گروه مخاطبان ما مرتبطان با سایر نهادها هستند.

آخرین اهرم در بحث حجاب مساله برخورد است درحالی که قبل از آن فرایندهای بسیاری داریم ولی همه این فرایندها را رها کرده ایم و فقط به برخورد توجه داریم.

از طرف دیگر طبق مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی نزدیک به سی دستگاه وظیفه اجرای این مصوبه مربوط به حجاب و عفاف را دارند.

 به عنوان نمونه سیستم شهرسازی و معماری بر عفاف و حجاب تاثیرگذار است.

به عبارت دیگر امروزه گرایش به آشپرخانه های اپن و خانه های بدون پرده به وجود آمده و زمانی که یک فضای باز ایجاد و محدودیت ها را کم کنید، به طور طبیعی بر حجاب تاثیرمی گذارد.

ضرورت مخاطب شناسی در موضوع حجاب نوروزی گفت: مهمترین اشکال در برنامه ریزی برای حجاب و عفاف این است؛ به مواردی می پردازیم که تاثیرگذار نیست.

یعنی در مواردی تاکید داریم که گروه مخاطب ما حضور ندارد.

مثلا امروز فضای مجازی به عنوان یک فرصت یا تهدید مطرح است و بدون درنظر گرفتن موضوع برخورد در این فضا، بخشی از توسعه بی عفافی وجود دارد.

مثلا دختری که به آشپزی علاقه مند است، به دنبال صفحات آشپزی در فضای مجازی است و در کنار آن چند مطلب دیگر یاد می گیرد.

وی افزود: ما تاکنون چه اندازه از صفحات فضای مجازی را بر مبنای اصول خود طراحی کرده ایم.

مثلا خانم هایی که در ارائه الگو فعالیت دارند، می توانند ضمن آموزش آشپزی با یک پوشش جذاب، بدون  تبلیغ زبانی عفاف را ترویج کنند.

  نوروزی افزود: در صفحات فضای مجازی کارهای بسیاری می توان انجام داد.

مانند صفحات آشپزی یا تربیت کودک که مخاطب آن نسل جوان است.

کسانی این صفحات را اداره کنند که از نظر پوششی الگو باشند.

چون در بحث حجاب، زیبایی و والایی مطرح است ولی جوان بیشتر به دنبال زیبایی است و می توانیم این دو را کنار هم بگذاریم و برای همه سلیقه ها الگو ارائه دهیم تا جامعه انتخاب کند.

سیاست خوشایندسازی و هنجارسازی نوروزی گفت: زمانی که یک فرد مسلمان به کشور دیگر می رود و در یک فضای مختلط قرار می گیرد، غرب به او نمی گوید تو به علت مسلمان بودن در فضای مختلط شرکت نمی کنی، بلکه می گوید جامعه پذیری کشور را مختل می کنی.

یعنی غرب با ادبیات جامعه پذیر اینگونه القاء می کند که به عنوان یک شهروند، نافرمانی مدنی می کنی در حالی که به دنبال هدف خود می باشد.

 سیاست ما در موضوع حجاب این است که به صورت مستقیم آن را دنبال می کنیم و لذا جامعه مقاومت می کند؛ در حالی که برخی سیاست های غیرمستقیم درخوشایندسازی، الگوسازی و هنجازسازی بسیار موثر است.

غرب به جای مقابله با اسلام در فرایندهای فرهنگی به صورت نامحسوس کار می کند.

البته آنها در مقولات فرهنگی پای حرف خود هستند ولی روش های آنها به صورت جامعه پذیری است و حتی یک فرد را به عنوان یک انسان بی دین به گونه ای تربیت می کنند که خود شخص متوجه نمی شود.

 ما در مقولات دینی کم گذاشتیم.

البته تلاش هایی مانند اعتکاف و پیاده روی اربعین صورت گرفته که لازم است و حیات جامعه با اینهاست ولی در کنار آنها می توانیم کارهای بسیاری انجام دهیم.

وی اضافه کرد: اگر در موضوع جامعه پذیری دینداری خوب عمل کنیم، می توانیم تاثیر خوبی بگذاریم.

مثلا مدیر خوش فکر یک مدرسه از افراد مذهبی به عنوان دبیر ریاضی یا علوم یا زیست استفاده کند و این معلمان هیچ سخنی از دین نمی زنند ولی وقتی دانش آموزان رفتارشان را می بینند، از آنها الگو می گیرند.

چون صدای رفتار هیچگاه از گوش انسان پاک نمی شود.

نوروزی افزود: دینداری را نباید در جامعه هزینه بر کنیم.

مثلا کسی که می خواهد با حجاب باشد ولی هزینه چادر به اندازه ای است که توانایی مالی ندارد، چنین شخصی با مشکل روبرو می شود یا وقتی یک جوان نمی تواند از راه مشروع تشکیل خانواده بدهد، ناخودآگاه به سمت روابط آزاد می رود؛ در حالی که باید تشکیل خانواده را از نظر اقتصادی به گونه ای فراهم کنیم تا جوانان با کمترین هزینه به فکر تشکیل خانواده باشند همه متولی عفاف و حجاب هستند نوروزی اظهار کرد: حجاب و عفاف بخشی از فرهنگ کشور ماست و فرایند فرهنگی را نمی توان فقط در حجاب دید.

فرایند فرهنگی را می توان در موضوعاتی مانند نشر و تولید محصولات، آموزش و پرورش، ترویج دین و مانند آن بازخوانی کرد.

بنابر این همه باید در کنار هم کار کنیم.

وی افزود: بخشی از فرهنگ به عهده آموزش و پرورش و آموزش عالی است و درحوزه نخبگان مسئولیت با وزارت علوم است.

در فرهنگ عمومی بخشی از مسئولیت با صدا و سیما و رسانه هاست و در نشر و تبلیغ دین حوزه های علمیه و سازما ن تبلیغات اسلامی در ترویج دین مسئولیت دارند و همه ما متولی هستیم چون همه ما نقش داریم.

نوروزی ادامه داد: فرهنگ ما یک مبنا دارد که از انقلاب اسلامی نیز ریشه گرفته و به همین دلیل نگاهی متفاوت به فرهنگ داریم.

یعنی به فرهنگ نگاه اعتقادی داریم که انسان را به تکامل می رساند؛ اما این که چنین فرهنگی در جامعه چقدر ارزش و قیمت دارد و آیا تریبون ها و آموزش و پرورش و صدا و سیما برای ارتقای آن تلاش می کنند، مساله ای است که باید به آن توجه کرد.

وی تاکید کرد: نهادهای فرهنگی در تربیت دینی در مرحله اول باید به فهم مشترک برسند تا مسیر را پیدا کنند و در موضوع حجاب نیز باید فهم مشترک وجود داشته باشد تا فعالیت برخی نهادها از سوی سایر دستگاه ها خنثی نشود.

نگاهی به قانون عفاف و حجاب  قانون گسترش راهکارهای اجرایی عفاف و حجاب معروف به مصوبه 427 در 13 دی 84 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را موظف به پیگیری و نظارت بر امر گسترش فرهنگ عفاف و حجاب کرده و بر اساس این قانون تمام دستگاه های مشمول ماده 160 قانون برنامه چهارم توسعه موظف شدند با تشکیل ستاد ویژه، گزارش عملکرد خود را هر سه ماه یکبار به شورای فرهنگ عمومی ارسال کنند.

وظایف وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازرگانی، آموزش و پرورش، امور اقتصادی و دارایی، علوم، تحقیقات و فناوری همچنین وزارت کشور، مسکن و شهرسازی، راه و ترابری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور خارجه، و تعاون و رفاه اجتماعی در این قانون مشخص شده است.

بر اساس این قانون علاوه بر مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه، سازمان های صدا و سیما، تبلیغات اسلامی، بهزیستی، میراث فرهنگی و گردشگری همچنین نیروی انتظامی، شهرداری ها، مرکز امور زنان و خانواده، ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و نیروی مقاومت بسیج موظفند در راستای ترویج فرهنگ حجاب اقداماتی را انجام دهند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین در 12 شهریور سال گذشته مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب را شامل شش ماده به تصویب رساند و مسئولیت هماهنگی، اجرا و نظارت بر عملکرد دستگاه ها در خصوص این مصوبه را به عهده وزارت کشور نهاد.

 بر اساس این مصوبه که در 22 مهر سال گذشته از سوی رییس جمهوری به دستگاه های مسئول ابلاغ شد، وزارت کشور همچنین موظف است ستاد راهبری و هماهنگی اجرای مصوبه عفاف و حجاب را تشکیل دهد و گزارش عملکرد این ستاد را به صورت سالانه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کند.

هدف از تصویب این مجموعه تکمیلی فراگیر شدن عفاف و رعایت حجاب شرعی و قانونی و کاهش بدحجابی عنوان شده و راهبردهای این مصوبه شامل مسئولیت پذیری و پاسخگویی مسئولان دستگاه های اجرایی و سایر دستگاه های حاکمیتی در حوزه عفاف و حجاب ، به فعلیت رساندن ظرفیت های مغفول علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حقوقی برای ارتقای وضعیت عفاف و حجاب ، صیانت از حریم عفت عمومی و گسترش امنیت اخلاقی و مقابله با تهدیدها و جنگ نرم دشمن در حوزه عفاف و حجاب اعلام شده است.

طبق ماده چهار این مصوبه تمام مصوبات قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب به قوت خود باقی است و وظایف مقرر شده در ماده پنج برای دستگاه ها وظایف تکمیلی بوده که به وظایف قبلی اضافه شده است.

بر اساس ماده پنج این مصوبه وزارتخانه های مسئول اجرای این مصوبه عبارتند از: وزارت ورزش و جوانان، وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مراکز آموزش عالی و پژوهشی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش وپرورش، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت اطلاعات.

همچنین سازمان بسیج مستضعفین، نیروی انتظامی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، مرکز مدیریت حوزه علمیه قم، کمیته امداد امام خمینی (ره)، شهرداری های سراسر کشور هم از سایر سازمان هایی هستند که طبق مصوبه مجموعه تکمیلی اقدامات اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب وظائف و تکالیفی را بر عهده دارند.

همچنین ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر، سازمان مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی،سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان صداوسیما، سازمان حج و زیارت، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان بهزیستی، سازمان برنامه وبودجه، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان اداری و استخدامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران هم برای اجرای مصوبه فوق الذکر باید اقدامات تصریح شده در این مصوبه را انجام دهند.

البته طبق ماده شش این مصوبه سیاست گذاری و تصمیم گیری کلان و راهبردی در حوزه حجاب و عفاف و نظارت راهبردی و ارزیابی حسن انجام این مصوبه بر عهده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و ایجاد هماهنگی، تدبیر و پیش بینی ساز و کار لازم برای اجرای این مصوبه و نظارت بر عملکرد دستگاه ها و نهادها بر عهده وزارت کشور است که با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات و منابع از طریق شورای اجتماعی و سازمان امور اجتماعی کشور و تشکیل ستاد هماهنگی و راهبری اجرای مصوبه عفاف و حجاب اقدام می کند و گزارش آن را به صورت سالانه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهد کرد.


کلید واژه ها: تاثیرگذار - فرهنگ - فرهنگی - موضوع - ایرنا - حجاب - مختلف - رعایت - عوامل - خبرنگار - کشور - ارزش های دینی - یکی از - عفاف و حجاب - زیربنایی - دینی - دینداری - آموزشی - انحصار - مرتبط - رسانه - متولی - گونه - دیگر - عفاف - ارزش - خالی - برون

آخرین اخبار سرویس:
خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای مردم هستند

کمک مومنانه؛ طبخ و توزیع 8000 غذا در بین نیازمندان توسط موکب خاتم الانبیاء رفسنجان

لغو تجمع یوم العباس زنجان در روز هشتم محرم

گیاهان، این توانایی را دارند که دوست و دشمن خود را تشخیص دهند!

تیراژ 60 میلیونی وهابیون برای به انحراف کشیدن غدیر

دیدار رییس دستگاه قضا با ایتام و خانواده های تحت پوشش یکی از مراکز فرهنگی و جهادی اطراف تهران

توزیع 800 پرس غذا بین نیازمندان کاشمر

ایران خواستار شد: آژانس اتمی درباره برنامه هسته ای عربستان شفاف سازی کند

بخش قاتل محکوم به قصاص در آستانه عید غدیر

خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای مردم هستند

رسانه؛ ابزاری برای تعالی یا تنزل جامعه

دیدار رییسی با تعدادی از ایتام یکی از مراکز فرهنگی و جهادی اطراف تهران

ریحانه پارسا با دامن در کنار همسرش مهدی کوشکی+عکس

فرماندار زنجان: اجتماع حسینیه و زینبیه اعظم زنجان به دلیل وضعیت قرمز زنجان برگزار نمی شود/ لغو تجمع یوم العباس زنجان در روز هشتم محرم

آیت الله صدیقی: سعادت و شقاوت جامعه بشری ارتباط مستقیم با صالح بودن حکومت دارد

اجازه ندهیم «غدیر» به دست فراموشی سپرده شود

‍ ملاقات سفیر کشورمان با مدیر عامل خبرگزاری« ایتار تاس»

افزایش قیمت بسته های اینترنت خلاف قانون است/ قیمت ها سریع تر به حالت قبل بازگردد

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

100 هزار بسته معیشتی دهه ولایت بین نیازمندان مازندرانی توزیع شد

غربی ها انفجار بیروت را فرصت سیطره سیاسی بر لبنان می دانند

پیام آیت الله عیسی قاسم به مناسبت عید غدیر خم

برگزاری بیش از 45 مراسم عروسی در خرم آباد با وجود تعطیلی تالارها

اطعام نیازمندان درروز عید غدیر

حضور امام جمعه خرمشهر در بیمارستان ولی عصر(عج) و دیدار با کادر درمان

عمامه گذاری 170 طلبه در اصفهان

هشدار سفیر ایران درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان

آثار تاثیرگذاری شهید حججی از نگاه رهبر انقلاب

آژانس درباره برنامه هسته ای عربستان شفاف سازی کند

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

پایان ماراتن سه روزه کارشناسی ارشد در اردبیل

آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی شفاف سازی کند

پخت 8 هزار دست غذای نذری در جاسک

آژانس درباره برنامه هسته ای عربستان شفاف سازی کند

مسئله غدیر، مسئله انسان است، و فریاد غدیر فریاد انسان

کاظم صدیقی: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می رسد

صرفا از سایت اپراتور ها بسته های اینترنتی را بخرید

رونمایی از کتاب «تاریخ و جغرافیای اسفدن»

آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

معرفی نامزدهای بهترین چهره تلویزیونی جشن حافظ

هشدار سفیر ایران درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان

پیام تسلیت استاندار بوشهر در پی درگذشت آیت الله محمودی دشتی

ثبت نام و پذیرش طلبه در مدرسه خواهران حضرت خدیجه(س)

‍ ملاقات سفیر کشورمان با مدیر عامل خبرگزاری« ایتار تاس»

ضیافت بزرگ علوی با توزیع 14 هزار پرس غذا در دهدشت

معرفی برگزیدگان مسابقه «تصویرگری سوره کوثر» در کردستان

نماینده ارومیه دچار سانحه رانندگی شد

رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی در کمیسیون اصل نود

آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

ویدئو | تذکر مکرر خداداد عزیزی به مجری در برنامه زنده

اجتماع حسینیه و زینبیه اعظم زنجان به دلیل وضعیت قرمز زنجان برگزار نمی شود/ لغو تجمع یوم العباس زنجان در روز هشتم محرم

توزیع کیک عیدغدیر و محصولات فرهنگی در اصفهان

اطعام 34 هزار نفری غدیر در دزفول برپا شد

کاظم صدیقی: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می رسد

مهم ترین پیام غدیر حفظ و تقویت ارتباط بین خدا و انسان است

حضور آیت الله رییسی در جمع ایتام به مناسبت عید غدیر

دیدار رییس دستگاه قضا با ایتام و خانواده های تحت پوشش یکی از مراکز فرهنگی و جهادی اطراف تهران

اطعام علوی؛ توزیع 24 هزار بسته غذا در لارستان

وضعیت بازار بورس و ارز در کمیسیون امنیت ملی بررسی می شود

رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی در کمیسیون اصل نود

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی شفاف سازی کند

بازدید اعضای کمیسیون عمران از مناطق حاشیه ای زابل و پروژه پل شهرستان زهک

جلوه نام علی (ع) در آثار تاریخی

خداقوت مدیر حوزه علمیه قزوین به دست اندر کاران قرارگاه جهادی

امام جمعه تهران: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می رسد

نماینده ولی فقیه در خوزستان: راه نجات هفت تپه تغییر مدیریت و حمایت نهادهای انقلابی است

آزادی پانزده تن از زندانیان زندان ورامین به مناسبت عیدغدیر

اجتماع حسینیه و زینبیه اعظم زنجان به دلیل وضعیت قرمز زنجان برگزار نمی شود/ لغو تجمع یوم العباس زنجان در روز هشتم محرم

بازدید رییس قوه قضاییه از یکی از مراکز فرهنگی و جهادی

فرمانده سپاه خوزستان: 110 دستگاه کولرگازی به محرومان منطقه عین دو اهواز اهدا شد

بازدید رییس قوه قضاییه از یکی از مراکز فرهنگی و جهادی

اصرار تعجب آور د ختر رییس جمهور به ماسک نزدن+ عکس

دولت هرچه سریع تر باید اسدبیگی را خلع ید کند/خوزستان مدیر لایق و شایسته می خواهد

برپایی جشن غدیر در گیلان

واکنش غریب آبادی به خبر ساخت کارخانه تولید کیک زرد توسط عربستان سعودی

غریب آبادی: آژانس بین المللی انرژی اتمی پیرامون برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی، شفاف سازی کند

اصلاح بررسی اعتبارنامه نمایندگان روی میز کمیسیون آیین نامه داخلی

غریب آبادی: آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای عربستان شفاف سازی کند

امام جمعه موقت کیش بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

عکس خنده دار نصرالله رادش به مناسبت سالگرد ازدواجش

توزیع 9800 پرس غذا بین نیازمندان در ورامین

نگاه به خارج ضربه سنگینی به کشور زده است

خصوصی سازی به اختصاصی سازی تعبیر نشود

توزیع 10 هزار بسته معیشتی در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

نماینده ارومیه دچار سانحه رانندگی شد

واکنش ایران به ساخت کارخانه کیک زرد در عربستان

بررسی روند تخصیص اعتبارات عمرانی با حضور نوبخت در نشست کمیسیون عمران مجلس

کاظم صدیقی: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می رسد

معرفی میراث فرهنگی و ظرفیت های گردشگری دامغان رسالت خانه تسنیم

شادی آفرینی کاروان غدیر در بخش احمدی حاجی آباد

اجرای طرح نذر نان در استان ایلام به مناسبت عید غدیر/ بیش از 100هزار قرص نان توزیع شد

آستانه تحمل خود را در برابر نقد بالا ببرید

هدیه اینترنت خبرنگاران از امشب توزیع می شود

این روزها جهان بیش از همیشه تشنه آموزه های علی (ع) است

اهدای جهیزیه کامل به زوج جوان

نماینده ارومیه دچار سانحه رانندگی شد

انقلاب اسلامی در امتداد غدیر است

آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

توزیع 5 هزار بسته معیشتی در عید غدیر/ توزیع 25 سری جهیزیه

اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر

عوامل مختلفی روی موضوع حجاب و رعایت آن تاثیرگذار است

عوامل مختلفی روی موضوع حجاب و رعایت آن تاثیرگذار است