مطالب مرتبط:
سه هزار و 250 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد
وصول 325 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده در استان مرکزی
گزارش| آسیب کرونا به 3 هزار شغل حوزه ورزش استان مرکزی؛ 500 میلیارد ریال به بخش خصوصی و دولتی ورزش زیان وارد شد
310 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان مرکزی پرداخت شد
فراخوان مشمولان مرحله هشتم اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 16:252020-07-11اقتصادي

بیش از 3.2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد


مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی از وصول بیش از 3.

2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در این استان خبر داد.

- از اراک، عباس مزیکی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت مالیات اظهار داشت: امروز از سوی مودیان و حاکمیت به موضوع مالیات توجه بسیاری شده و مالیات به عنوان بهترین، موثر ترین، پایدار ترین و پاک ترین منبع در آمد دولت شناخته شده بعد از سیاست کلی در اصل 44 مالیات را به عنوان منبع در آمد شناخت و شعارهای سال به گونه ای شد که مالیات را به عنوان منبع در آمد درنظر گرفتند.

وی افزود: در سنوات اخیر شعار جدا شدن بودجه از نفت پررنگ تر شد و تحریم ها سبب کاهش منبع درآمدی شد و منبع اول دولت که از نفت بود با ایجاد تحریم ها کم کم کاهش پیدا کرد و طی چند سال اهمیت موضوع مالیات به سبب تحریم ها افزایش پیدا کرده و مالیات یک درآمد پایدار و مستمر است و مالیات نقش موثری در جامعه دارد.

مزیکی تصریح کرد: یکی از آثار مالیات در جامعه تامین درآمد است و آثار متعددی دارد که مورد توجه مسئولان و مردم است و دیگر آثار مالیات در جامعه توزیع ثروت و عدالت اجتماعی است نظام مالیاتی کشور تنها مجری قانون بوده و باید طبق قانون وضعی عمل نماید.

وی ادامه داد: قانون باید به موقع و صحیح وضع شود تا اثر مالیات در جامعه نمایان شود و هرکسی درآمد بالاتری داشته باشد باید مالیات بیشتری بپردازد و از خدمات بهتر و مطلوب تری در جامعه بهر ببرد و این امر سبب توزیع ثروت و عدالت اجتماعی می گردد.

643 میلیارد تومان به شهرداری ها، دهیاری ها و روستاها کمک شدمدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی بیان کرد: یکی از کارکردهای مالیات در جامعه رفاه اجتماعی که تامین درآمد سبب رفاه اجتماعی می شود، در ارزش های افزوده دریافتی یک درصد آن متعلق به سلامت است اگر امروز و در شرایط موجود شیوع ویروس کرونا جامعه متکی به کشورهای دیگر نیست و با توجه به شرایط موجود از امکانات بهداشتی نسبی برخوردار است بخش هایی از آن را مدیون کمک های مردم از طریق مالیات است.

مزیکی خاطرنشان کرد: در سال 97 حدود 5 هزار میلیارد تومان و در سال 96 حدود 6 هزار میلیارد تومان از محل یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به سلامت کمک شد و محل ارزش افزوده حدود 27 صدم درصد متعلق به ورزش جوانان که در سال 97 یک هزار میلیارد تومان و در سال 97 یک هزار و 200 میلیارد تومان از این طریق کمک رسانی شد.

وی افزود: از محل ارزش افزود سه درصد به شهرداری های پرداخت می شود، سال گذشته استان مرکزی از محل آلایندگی و 3 درصد ارزش افزوده که طبق قانون دریافت می شود 643 میلیارد تومان به شهرداری ها، دهیاری ها و روستاها کمک شد که از این مبلغ 130 میلیارد تومان از محل آلایندگی و 530 میلیارد تومان از سه درصد ارزش افزوده تامین شد.

آغاز بخشودگی جرائم از مرداد سال 98 با دستورالعمل های متعددمدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی عنوان کرد: اگر مبالغ پرداختی از سوی سازمان امورمالیاتی به دهیاری ها، شهرداری و روستاها در جهت آبادانی بهره برداری گردد باعث رفاه اجتماعی می شود و این مبالغ در استان مرکزی بر اساس جمیعت شهرها توزیع شده و مبالغ دریافتی اثرات مستقیم و متعددی در جهت آبادانی و بهبود شرایط شهر دارد.

مزیکی تصریح کرد: مردم انتظار دارند مالیات اثر خود را بر تنظیم بازار و درآمدهای سودگرایی بگذارد، مالیات نقش موثری در کار و رونق تولید دارد سیاست های صحیح و کارآمد در این راستا به رونق تولید و کار کمک می کند و اما اگر پافشارهای بر رویه های گذشته و غلط بکنیم باعث رونق تولید و کار نمی شود و اشتیاق به تولید کاهش پیدا می کند.

وی ادامه داد: اگر نرخ دریافت مالیات به صفر برسد باعث ایجاد اخلال در روند دولت و کشور می شود و دولت نمی تواند درآمدی را کسب کند و نرخ مالیات در رونق تولید، تشویق به تولید و جهش تولید موثر است.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی اضافه کرد: در سال های گذشته نحوه تشخیص توسط سازمان امور مالیاتی سبب بی اعتماد به این سازمان می گردید، سال های گذشته نحوه تشخیص بر مبنای تشخیص علی الراس بود و این امر منجر اعتماد بین مودیان و مردم نمی گرددید و در این راستا در سال 94 ماده 97 قانون امور مالیاتی اصلاح شد و به نظام امور مالیاتی فرصت اصلاح این روش داده شد و در این راستا هم نظام امور مالیاتی و هم روش و برخورد مودیان تغییر داده می شد و در سال 98 این امر در حال اتفاق است و اختلافات کاهش پیدا می کند.

مزیکی عنوان کرد: سازمان های امور مالیاتی به حساب های سنوات گذشته شرکت هایی امسال در بورس پذیرفته می شوند ورود پیدا نمی کند اما این شرکت ها باید حساب های خود را شفاف و حسابرسی های خود را انجام دهند.

وی افزود: بخشودگی جرائم از مرداد ماه سال گذشته با دستورالعمل های متعددی آغاز شد و تعداد زیادی از مودیان از مزایای آن بهره برند و براساس دستورالعملی که صادرشده کسانی که برگ قطعی آنها تا تیر 98 ابلاغ شده اگر تا پایان خرداد ماه اصل بدهی خود را پرداخت کرده باشند برای واحدهای تولیدی 10 درصد جریمه و مابقی 20 درصد جریمه آنها بخشیده شد.

در بخش مشاغل حدود 60 هزار پرونده وجود داردمدیریرکل امورمالیاتی استان مرکزی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی تدبیری در راستای ابلاغ الکترونیکی انجام داده اعم از نرم افزاری تحت عنوان ابلاغ الکترونیکی تهیه و تدوین کرده که با توجه به شرایط موجود مزایای از جمله کاهش هزینه و کاهش تردد را به همراه دارد و مودیان مالیاتی می توانند به سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند و بخش ابلاغ الکترونیکی را انتخاب و فرم قبولی ابلاغ الکترونیکی را تکمیل و به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند و پس از تکمیل اطلاعات ابلاغ به صورت الکترونیکی برای آنها انجام می شود.

مزیکی خاطرنشان کرد: در ابلاغ الکترونیکی همیشه مودیان و ادارات به مشکل مواجه می شدند و هزینه هایی برای سازمان امور مالیاتی ایجاد و گاهی اوقات ابلاغ به صورت صحیح صورت نمی گرفت و احتمال تضییع حقوق مودی و دولت می گردید در سال گذشته 20 هزار نفر برای دریافت گواهی 187 به سازمان امور مالیاتی مراجعه کردند و سازمان امور مالیاتی در مرحله اول برون سپاری را انجام داد تا حجم مراجعات کاهش و سرعت رسیدگی افزایش پیدا کندوی ادامه داد: اگر مودیان مالیات خود را نپردازند 2 درصد جریمه به جرائم آنها اضافه می شود و کسانی که از ابتدای بهمن ماه به بعد اوراق قطعی آنها ابلاغ شده تا پایان تیرماه بدهی خود را پرداخت کنند مشمول بخشودگی 100 درصدی می شوند.

مدیرکل امور مالیاتی با اشاره به تعداد مودیان مالیاتی گفت: در بخش مشاغل حدود 60 هزار پرونده وجود دارد که حدود 6 هزار پرونده در بخش اشخاص حقوقی و مابقی مربوط به اشخاص حقیقی است، در صورت کاهش در آمدها مالیات ها نیز کاهش پیدا می کند و همچنین در اشتغال و تولید موثر نیز اثر مالیات نیز آشکار می شود و بعضی اثرات آن فوری است.

مزیکی تصریح کرد: کاهش درآمدها بر مالیات ها و تولید ناخالص نیز اثر می گذارد در سال 98 سهم بودجه مالیات یک هزار و 40 میلیارد تومان و در سال 99 یک هزار و 80 میلیارد تومان است و عدم تحقق درآمد سبب کسری بودجه می شود.

امسال نسبت به سال گذشته 63 درصد ارزش افزوده رشد داردوی با اشاره به اینکه هرچه مبادلات بورس بیشتر شود درآمد سازمان مالیاتی نیز افزایش پیدا می کند گفت: افزایش ارزش افزوده بستگی به افزایش قیمت ها دارد و با افزایش قیمت ارز"ش افزوده افزایش پیدا می کند و 85 درصد مالیات خود اظهاری است امسال نسبت به سال گذشته 63 درصد ارزش افزوده رشد وجود دارد و این امر ناشی از رشد نرخ ها است و در سال 99 نسبت به سه ماه سال گذشته 18 درصد ارزش افزوده با رشد مواجه شده و این امر ناشی از خوداظهاری افراد است و در سه ماه امسال 3 هزار و 250 میلیارد ریال ارزش افزوده دریافت شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: متاسفانه تعریف مشخص و مناسبی از خانه های خالی وجود ندارد تا بتوانیم مالیات دریافت کنیم و این امر اثر درآمدی ندارد و در این راستا اعمال قانون تکلیف قانونی خود را انجام می دهیم.

مزیکی با اشاره به فرارهای مالیاتی گفت: متاسفانه پرونده هایی وجود دارد که درآمدهای کلان برخوردار هستند اما مالیات را پرداخت نمی کند و باید ایجاد شرکت های صوری مالیات پرداخت نمی کند و این امر باعث عدم بازگشت ارز به کشور می شود و برای تحقق درآمد باید به سمت واحدهایی که مالیات خود را پرداخت نکردند حرکت کرد.

انتهای پیام/711/ ع
کلید واژه ها: مالیات - مالیات ارزش افزوده - مدیرکل امور مالیاتی استان - تحریم ها - ارزش افزوده - استان مرکزی - استان - تحریم - میلیارد - پایدار - درآمد پایدار - امور مالیاتی - مدیرکل امور - اصحاب رسانه - شناخت - اهمیت - مرکزی - درآمد - موضوع - امروز - هزار - کاهش - شعار - ارزش - وصول - دولت - ریال - مالیاتی - افزایش - مدیرکل

آخرین اخبار سرویس:
کاملا هریس: ترامپ اقتصاد پر رونق آمریکا را به زمین زد/ بالاترین میزان نرخ بیکاری در آمریکا در دوره ترامپ

ارزش اولین ETF دولتی به زیر 4 میلیون تومان کاهش یافت

واگذاری 200 دستگاه کامیون در هفته های آینده به رانندگان

تاکید ایران و عراق بر هدف گذاری تجارت 20 میلیارد دلاری

دلار عقب رفت

استاندار گیلان: مرغ باید با نرخ مصوب بدست مصرف کننده برسد

ساخت داخل موجب صرفه جویی 250 میلیون دلاری طی 4 ماه شده است

کشف بیش از 10 میلیارد کالای خانگی قاچاق در ماهشهر

بررسی مشکلات واحدهای کوچک و متوسط صنعتی

جزییات خدمات رسانی به مددجویان کمیته امداد در اعیاد قربان و غدیر

دلار عقب رفت

بزرگترین طرح انتقال اب کشور

تشدید بحران در بویینگ آمریکا با لغو سفارش هواپیماهای 737

جهانگیری: عده ای فقط دولت را زیر سوال می برند

تاکید ایران و عراق بر هدف گذاری تجارت 20 میلیارد دلاری

بانک مرکزی باید دست از تنبلی بردارد

خط تولید جدید اتصالات لوله

سایپا شاهین بخریم یا ام وی ام 315؟ + مشخصات فنی

قیمت رهن و اجاره آپارتمان در آذری

روش تهیه کاسه ترد کادایف با محلبی

قیمت مرغ باید با نرخ مصوب، به دست مصرف کننده برسد / از مشارکت های مردمی در بازرسی ها استفاده شود / با تأمین مواد اولیه کافی، تولید ماسک در گیلان افزایش می یابد

آخر هفته به کدام گالری ها برویم؟

از مراکز غیر مجاز کپسول اکسیژن نخرید!

هنوز خبری از کمک های موثر به رسانه برای عبور از کرونا نیست

جدید ترین موتور سه چرخ دنیا را بشناسید

تغییرات دیروز شاخص کل بورس 1399/05/23

نبض بازار سهام 1399/05/23

فرصت تقویت طرف عرضه

نوسازی 5000 کامیون برون شهری کلید خورد

روزهای خوب بورسهای جهانی ادامه دارد

از مراکز غیر مجاز کپسول اکسیژن نخرید!

بررسی و مقایسه خودروی مینی کوپر S و فیات 500

رونمایی از بهترین بازار برای سرمایه گذاری اقتصادی

بازگشت 27 واحد تولیدی به چرخه فعالیت

آخر هفته به کدام گالری ها برویم؟

جعبه سیاه اهمیت در حسابرسی

نظارت های مدرن بر بازارهای اوراق بهادار

صدای سهامدار 1399/05/23

حاشیه های فروش سهام عدالت

روزهای خوب بورسهای جهانی ادامه دارد

روز پرنوسان برای بورس

درخواست تشکیل صندوق دارا دوم ثبت شد/زمان اجرا بر عهده سازمان بورس

طرح «گشایش اقتصادی» سرزمینی سوخته را به دولت بعد تحویل می دهد

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

افزایش کیفیت آب آشامیدنی خوزستان با هدایت آب رودخانه دز

یک انتخاب سخت

تصویب لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس

سنتی ها اجازه نمی دهند کسب و کارهای جدید شکل بگیرد

پله های قیمتی از تولید تا مصرف

سهم تحریم در رشد اقتصادی

تهرانی ها در صدر دریافت بیمه بیکاری کرونا

رفتار 30 ساله تورم و بازارها

رد نرخ ارز و بهره بر چهره بورس

قیمت جدید ماژیک و مارکر

خرید انواع دریل چقدر خرج دارد؟

فروش آبشاری سهام عدالت یک روز بعد از شوک

جدید ترین موتور سه چرخ دنیا را بشناسید

مقایسه دو نهاد در دو مقطع

جدیدترین تردمیل را چند بخریم؟

هزینه خرید انواع صابون چقدر است؟

تحریم ها یا بی تدبیری ها؛ از کدام بیشتر ضربه می خوریم؟

قیمت انواع لنت ترمز چقدر است؟

نرخ مصوب تخم مرغ پوسته قهوه ای در میادین میوه و تره بار

قیمت پرفروش ترین گوشی های سامسونگ در بازار چقدر است؟

جابجایی 688 هزارو 500 مسافر در چهار ماهه اول سال جاری

مقابل سرمایه گذار باید مأمور و مسئول بود نه مأمور و معذور

از «سنگ اندازی» تا «برندسازی»/ تویسرکان، «مهد گردو»

اجرای عملیات گازرسانی به 10 روستای سرپل ذهاب

برداشت طلای سپید با چاشنی دلهره

تمایل به بازگشت در دانشجویان و فارغ التحصیلان ایرانی چقدر است؟

عرضه مرغ با نرخ بالای 20 هزار تومان گرانفروشی است !

قیمت سکه پارسیان، امروز 22 مرداد 99

اطلاعیه بانک مرکزی درباره تصمیمات جدید اجرای سیاست پولی

پولسازترین رشته های مهندسی در آمریکا کدامند؟

بازار 1399/05/23

ترامپ و ارزهای بین المللی

عملیات گازرسانی به 10 روستای سرپل ذهاب در دست اقدام است

اطلاعیه بانک مرکزی درباره تصمیمات جدید اجرای سیاست پولی

چگونه از چهارمین واردکننده گندم به خودکفایی رسیدیم؟

چهارراه تامین کسری بودجه، ورود ممنوع استقراض!

برنامه عملیاتی تامین 200 هزار واحد مسکونی کارگران بررسی شد

مزیت های طرح گشایش اقتصادی از زبان روحانی

فقط 10 درصد بذر برنج اصلاح شده خارج از استاندارد بود

افزایش بی رویه قیمت لبنیات/ ماست و پنیر هم لاکچری می شوند؟

سریال سازی برای تلویزیون با ابزارهای ارزان قیمت

عملیات گازرسانی به 10 روستای سرپل ذهاب در دست اقدام است

رکود بریتانیا به کمک طلا آمد

کمترین ضرر اقتصادی کرونا در کره جنوبی

شبکه های آبرسانی 23 هزار هکتار از اراضی کرمانشاه و ایلام پنجشنبه افتتاح می شود

کف کریدور بازار بین بانکی 14 درصد شد

بازسازی تمام واحدهای تعمیری شهرستان زلزله زده سراب پایان یافت

شبکه های آبرسانی 23 هزار هکتار از اراضی کرمانشاه و ایلام پنجشنبه افتتاح می شود

استراحت دلار در کانال جدید/سکه از اونس سیگنال گرفت

فروش آبشاری سهام عدالت یک روز بعد از شوک

رشد 45.3درصدی تسهیلات پرداختی بانک ها به صنعت و معدن

خسارت ناشی از انفجار بندر بیروت بیش از 15 میلیارد دلار بوده است

موزه فرش از دوم تیرماه برق ندارد!

موبایل ال جی چند؟ +جدول

اجاره بهای یک واحد مسکونی در منطقه مرزداران چقدر است؟

جمع آوری پسماند خشک در شرایط کرونایی از سر گرفته شد

بیش از 3.2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد

بیش از 3.2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد