مطالب مرتبط:
سه هزار و 250 میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد
وصول 325 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده در استان مرکزی
گزارش| آسیب کرونا به 3 هزار شغل حوزه ورزش استان مرکزی؛ 500 میلیارد ریال به بخش خصوصی و دولتی ورزش زیان وارد شد
310 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان مرکزی پرداخت شد
فراخوان مشمولان مرحله هشتم اجرای نظام مالیات بر ارزش افزوده
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 16:252020-07-11اقتصادي

بیش از 3.2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد


مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی از وصول بیش از 3.

2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در این استان خبر داد.

- از اراک، عباس مزیکی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت مالیات اظهار داشت: امروز از سوی مودیان و حاکمیت به موضوع مالیات توجه بسیاری شده و مالیات به عنوان بهترین، موثر ترین، پایدار ترین و پاک ترین منبع در آمد دولت شناخته شده بعد از سیاست کلی در اصل 44 مالیات را به عنوان منبع در آمد شناخت و شعارهای سال به گونه ای شد که مالیات را به عنوان منبع در آمد درنظر گرفتند.

وی افزود: در سنوات اخیر شعار جدا شدن بودجه از نفت پررنگ تر شد و تحریم ها سبب کاهش منبع درآمدی شد و منبع اول دولت که از نفت بود با ایجاد تحریم ها کم کم کاهش پیدا کرد و طی چند سال اهمیت موضوع مالیات به سبب تحریم ها افزایش پیدا کرده و مالیات یک درآمد پایدار و مستمر است و مالیات نقش موثری در جامعه دارد.

مزیکی تصریح کرد: یکی از آثار مالیات در جامعه تامین درآمد است و آثار متعددی دارد که مورد توجه مسئولان و مردم است و دیگر آثار مالیات در جامعه توزیع ثروت و عدالت اجتماعی است نظام مالیاتی کشور تنها مجری قانون بوده و باید طبق قانون وضعی عمل نماید.

وی ادامه داد: قانون باید به موقع و صحیح وضع شود تا اثر مالیات در جامعه نمایان شود و هرکسی درآمد بالاتری داشته باشد باید مالیات بیشتری بپردازد و از خدمات بهتر و مطلوب تری در جامعه بهر ببرد و این امر سبب توزیع ثروت و عدالت اجتماعی می گردد.

643 میلیارد تومان به شهرداری ها، دهیاری ها و روستاها کمک شدمدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی بیان کرد: یکی از کارکردهای مالیات در جامعه رفاه اجتماعی که تامین درآمد سبب رفاه اجتماعی می شود، در ارزش های افزوده دریافتی یک درصد آن متعلق به سلامت است اگر امروز و در شرایط موجود شیوع ویروس کرونا جامعه متکی به کشورهای دیگر نیست و با توجه به شرایط موجود از امکانات بهداشتی نسبی برخوردار است بخش هایی از آن را مدیون کمک های مردم از طریق مالیات است.

مزیکی خاطرنشان کرد: در سال 97 حدود 5 هزار میلیارد تومان و در سال 96 حدود 6 هزار میلیارد تومان از محل یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به سلامت کمک شد و محل ارزش افزوده حدود 27 صدم درصد متعلق به ورزش جوانان که در سال 97 یک هزار میلیارد تومان و در سال 97 یک هزار و 200 میلیارد تومان از این طریق کمک رسانی شد.

وی افزود: از محل ارزش افزود سه درصد به شهرداری های پرداخت می شود، سال گذشته استان مرکزی از محل آلایندگی و 3 درصد ارزش افزوده که طبق قانون دریافت می شود 643 میلیارد تومان به شهرداری ها، دهیاری ها و روستاها کمک شد که از این مبلغ 130 میلیارد تومان از محل آلایندگی و 530 میلیارد تومان از سه درصد ارزش افزوده تامین شد.

آغاز بخشودگی جرائم از مرداد سال 98 با دستورالعمل های متعددمدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی عنوان کرد: اگر مبالغ پرداختی از سوی سازمان امورمالیاتی به دهیاری ها، شهرداری و روستاها در جهت آبادانی بهره برداری گردد باعث رفاه اجتماعی می شود و این مبالغ در استان مرکزی بر اساس جمیعت شهرها توزیع شده و مبالغ دریافتی اثرات مستقیم و متعددی در جهت آبادانی و بهبود شرایط شهر دارد.

مزیکی تصریح کرد: مردم انتظار دارند مالیات اثر خود را بر تنظیم بازار و درآمدهای سودگرایی بگذارد، مالیات نقش موثری در کار و رونق تولید دارد سیاست های صحیح و کارآمد در این راستا به رونق تولید و کار کمک می کند و اما اگر پافشارهای بر رویه های گذشته و غلط بکنیم باعث رونق تولید و کار نمی شود و اشتیاق به تولید کاهش پیدا می کند.

وی ادامه داد: اگر نرخ دریافت مالیات به صفر برسد باعث ایجاد اخلال در روند دولت و کشور می شود و دولت نمی تواند درآمدی را کسب کند و نرخ مالیات در رونق تولید، تشویق به تولید و جهش تولید موثر است.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی اضافه کرد: در سال های گذشته نحوه تشخیص توسط سازمان امور مالیاتی سبب بی اعتماد به این سازمان می گردید، سال های گذشته نحوه تشخیص بر مبنای تشخیص علی الراس بود و این امر منجر اعتماد بین مودیان و مردم نمی گرددید و در این راستا در سال 94 ماده 97 قانون امور مالیاتی اصلاح شد و به نظام امور مالیاتی فرصت اصلاح این روش داده شد و در این راستا هم نظام امور مالیاتی و هم روش و برخورد مودیان تغییر داده می شد و در سال 98 این امر در حال اتفاق است و اختلافات کاهش پیدا می کند.

مزیکی عنوان کرد: سازمان های امور مالیاتی به حساب های سنوات گذشته شرکت هایی امسال در بورس پذیرفته می شوند ورود پیدا نمی کند اما این شرکت ها باید حساب های خود را شفاف و حسابرسی های خود را انجام دهند.

وی افزود: بخشودگی جرائم از مرداد ماه سال گذشته با دستورالعمل های متعددی آغاز شد و تعداد زیادی از مودیان از مزایای آن بهره برند و براساس دستورالعملی که صادرشده کسانی که برگ قطعی آنها تا تیر 98 ابلاغ شده اگر تا پایان خرداد ماه اصل بدهی خود را پرداخت کرده باشند برای واحدهای تولیدی 10 درصد جریمه و مابقی 20 درصد جریمه آنها بخشیده شد.

در بخش مشاغل حدود 60 هزار پرونده وجود داردمدیریرکل امورمالیاتی استان مرکزی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی تدبیری در راستای ابلاغ الکترونیکی انجام داده اعم از نرم افزاری تحت عنوان ابلاغ الکترونیکی تهیه و تدوین کرده که با توجه به شرایط موجود مزایای از جمله کاهش هزینه و کاهش تردد را به همراه دارد و مودیان مالیاتی می توانند به سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند و بخش ابلاغ الکترونیکی را انتخاب و فرم قبولی ابلاغ الکترونیکی را تکمیل و به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند و پس از تکمیل اطلاعات ابلاغ به صورت الکترونیکی برای آنها انجام می شود.

مزیکی خاطرنشان کرد: در ابلاغ الکترونیکی همیشه مودیان و ادارات به مشکل مواجه می شدند و هزینه هایی برای سازمان امور مالیاتی ایجاد و گاهی اوقات ابلاغ به صورت صحیح صورت نمی گرفت و احتمال تضییع حقوق مودی و دولت می گردید در سال گذشته 20 هزار نفر برای دریافت گواهی 187 به سازمان امور مالیاتی مراجعه کردند و سازمان امور مالیاتی در مرحله اول برون سپاری را انجام داد تا حجم مراجعات کاهش و سرعت رسیدگی افزایش پیدا کندوی ادامه داد: اگر مودیان مالیات خود را نپردازند 2 درصد جریمه به جرائم آنها اضافه می شود و کسانی که از ابتدای بهمن ماه به بعد اوراق قطعی آنها ابلاغ شده تا پایان تیرماه بدهی خود را پرداخت کنند مشمول بخشودگی 100 درصدی می شوند.

مدیرکل امور مالیاتی با اشاره به تعداد مودیان مالیاتی گفت: در بخش مشاغل حدود 60 هزار پرونده وجود دارد که حدود 6 هزار پرونده در بخش اشخاص حقوقی و مابقی مربوط به اشخاص حقیقی است، در صورت کاهش در آمدها مالیات ها نیز کاهش پیدا می کند و همچنین در اشتغال و تولید موثر نیز اثر مالیات نیز آشکار می شود و بعضی اثرات آن فوری است.

مزیکی تصریح کرد: کاهش درآمدها بر مالیات ها و تولید ناخالص نیز اثر می گذارد در سال 98 سهم بودجه مالیات یک هزار و 40 میلیارد تومان و در سال 99 یک هزار و 80 میلیارد تومان است و عدم تحقق درآمد سبب کسری بودجه می شود.

امسال نسبت به سال گذشته 63 درصد ارزش افزوده رشد داردوی با اشاره به اینکه هرچه مبادلات بورس بیشتر شود درآمد سازمان مالیاتی نیز افزایش پیدا می کند گفت: افزایش ارزش افزوده بستگی به افزایش قیمت ها دارد و با افزایش قیمت ارز"ش افزوده افزایش پیدا می کند و 85 درصد مالیات خود اظهاری است امسال نسبت به سال گذشته 63 درصد ارزش افزوده رشد وجود دارد و این امر ناشی از رشد نرخ ها است و در سال 99 نسبت به سه ماه سال گذشته 18 درصد ارزش افزوده با رشد مواجه شده و این امر ناشی از خوداظهاری افراد است و در سه ماه امسال 3 هزار و 250 میلیارد ریال ارزش افزوده دریافت شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان مرکزی خاطرنشان کرد: متاسفانه تعریف مشخص و مناسبی از خانه های خالی وجود ندارد تا بتوانیم مالیات دریافت کنیم و این امر اثر درآمدی ندارد و در این راستا اعمال قانون تکلیف قانونی خود را انجام می دهیم.

مزیکی با اشاره به فرارهای مالیاتی گفت: متاسفانه پرونده هایی وجود دارد که درآمدهای کلان برخوردار هستند اما مالیات را پرداخت نمی کند و باید ایجاد شرکت های صوری مالیات پرداخت نمی کند و این امر باعث عدم بازگشت ارز به کشور می شود و برای تحقق درآمد باید به سمت واحدهایی که مالیات خود را پرداخت نکردند حرکت کرد.

انتهای پیام/711/ ع
کلید واژه ها: مالیات - مالیات ارزش افزوده - مدیرکل امور مالیاتی استان - تحریم ها - ارزش افزوده - استان مرکزی - استان - تحریم - میلیارد - پایدار - درآمد پایدار - امور مالیاتی - مدیرکل امور - اصحاب رسانه - شناخت - اهمیت - مرکزی - درآمد - موضوع - امروز - هزار - کاهش - شعار - ارزش - وصول - دولت - ریال - مالیاتی - افزایش - مدیرکل

آخرین اخبار سرویس:
تخلف 4 میلیارد ریالی عرضه کنندگان اقلام پزشکی در سمنان

بررسی عقب ماندگی استان فارس در کشت زعفران

آموزش طراحی سایت و آنالیز سئو وبسایت

سرمایه گذاری یک میلیون دلاری غول های نفتی برای انتخاب مجدد ترامپ

معرفی نسل جدید پوشش سقف های سبک ای تی اف ای (ETFE)

پنج قابلیتی که هندزفری Huawei FreeBuds 3i را متمایز می کند

مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد

استخدام کارشناس فروش خانم در یک شرکت معتبر تجاری در اصفهان

فیلم| سلطان آباد در اوج ناآبادی/ مشکل آب این بار در چند قدمی کلانشهر شیراز

استخدام بازاریاب و حسابدار در شرکت فنی مهندسی در اصفهان

اقدامات آبخیزداری در حوزه آبخیز«توچال»پاکدشت آماده بهره برداری شد

امسال شبکه فاضلاب 5 روستای همدان وارد مدار می شود

جدیدترین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران/ مشتری اصلی واحدهای نوساز چه کسانی هستند؟

5 سیگنال برای پیش بینی آینده بورس / رشد قیمت سهام ادامه دار است؟

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز یکشنبه 19 مرداد 99

شگرد جدید برخی از بیمه ها ؛ سهام به جای وجه خسارت!

آغاز دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگوی هرمزگان

نرخ ارز آزاد در 19 مرداد

جزییات معامله سهام نخستین شرکت استانی سهام عدالت در بورس

آمار جهانی کرونا در 19 مرداد؛ قربانیان 729 هزار، مبتلایان نزدیک به 20 میلیون نفر

چرا خاموشی ها اطلاع رسانی نمی شود؟

این همه یارانه می گیرید چیکارش می کنید؟!

روغن موتور جدید در راه بازار/ نفت سپاهان پایانه صادراتی اختصاصی احداث می کند

کشف الماس رنگی 120 میلیون ساله در روسیه

عرضه های اولیه امسال بازار سهام 14 تایی می شود

چشم انداز افزایش قیمت جهانی طلا

تولید به وقت خورشید

مراجعه به دفترخانه برای نقل و انتقال خودرو اختیاری است

کارآفرینی که صف مدافعان سلامت را طولانی کرد/ فعالیت جهادی برای سلامت شهروندان گناباد

نماد نخستین شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت در بورس درج شد

مولاوردی و ابتکار بابت تخیله ساختمان بنیاد 5 میلیارد تومان می گیرند؛ این کار تخلف بوده است

کاهش نرخ رسمی یورو و پوند/ قیمت دلار ثابت ماند |

پرداخت قسط اول اعتبارات پایاب سد گیوی تا پایان مرداد ماه

کاهش 15 درصدی تردد جاده ای در کردستان/افزایش 14 درصدی تلفات جاده ای

فروش ارز صادراتی بنیاد مستضعفان در سامانه نیما

سرخط فارس| پای آمریکایی ها روی کابل برق عراقی ها

کردستان در تورم ماهانه استان نهم کشور شد

صدور 98 درصد صورت حساب مشترکان به صورت پیامکی

روحانی: می خواهیم از صادر کردن نفت خام فاصله بگیریم | دستور روحانی به وزارت ارتباطات

نتیجه فراخوان گمرک و رسیدگی به مشکلات ترخیص کالاها / تخصیص و تأمین ارز کالاهای دپو شده توسط بانک مرکزی

فعالیت 14 فن بازار منطقه ای با عاملیت سازمان صنایع کوچک

«یورو 5» وارد چرخه سوخت کشور می شود

قیمت آهن آلات ساختمانی در 19 مرداد+جدول

استخدام مدیر فروش در شرکت معتبر فنی مهندسی در تهران

آخرین گمانه زنی ها درباره گشایش اقتصادی

توزیع 450 تُن مرغ تازه تنظیم بازار در میادین میوه و تره بار

توزیع 450 تُن مرغ تازه تنظیم بازار در میادین میوه و تره بار

آغاز برداشت گوجه فرنگی در شهرستان اقلید

درآمدزایی شهرداری سنندج در گروی حضور و حمایت بخش خصوصی است

ضرر هنگفتی که اپل از ممنوعیت وی چت متحمل می دشود

توصیه های پلیس درباره خریدهای اینترنتی ناامن

با سهام عدالت، کارت اعتباری بانکی بگیرید

13 روستای چایپاره از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند

آغاز فروش 30 درصد دوم سهام عدالت؛ 60 درصد سهام چقدر می شود؟

افزایش واحد های تولیدی بنیاد تعاون زندانیان به 980 مورد

70 درصد از کشتارگاه های دام لرستان سنتی هستند/

تولید آرتمیا برای پرورش میگو

افزایش دو برابری صادرات شرکت مس نسبت به سال گذشته

نرخ ارز بین بانکی در 19 مرداد؛ قیمت رسمی 10 ارز کاهش یافت

کاهش قیمت رسمی 29 ارز

فروش سهام عدالت به روش جدید از امروز

فروش سهام عدالت به روش جدید/ سهام عدالت وثیقه وام می شود+ جزییات

آرامش بازار نفت از محالات است/ بزودی جنگ نفتی عراق و عربستان آغاز می شود

سودکاستیک، قیر و عایق رطوبتی در بورس کالای ایران

توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی اصفهان برای مبارزه با کرونا

استخدام نقشه بردار آقا از تهران و کرمان جهت کار در کرمان

شیوه نامه برگزاری مراسم های محرم تصویب شد | کاهش آمار جان باختگان کرونا طی 4 روز گذشته

اجرای طرح تحول دیجیتال ضامن آینده فولاد مبارکه اصفهان

MTN سهام خود در اسنپ را می فروشد

بیمه پارسیان همچنان در سطح اول توانگری مالی روندی صعودی دارد

ورود اولین شرکت سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به بورس

رشد 11درصدی تولید آهن اسفنجی و 8درصدی تولید فولاد خام شرکت های بزرگ طی چهار ماه 99

توزیع الکترونیکی سوخت ماشین آلات کشاورزی در فارس

توزیع 450 تُن مرغ تازه تنظیم بازار در میادین میوه و تره بار

آخرین وضعیت کالاهای دپو شده در بنادر و گمرکات/ جریان تخصیص و تأمین ارز توسط بانک مرکزی

کمک هشت میلیارد تومانی خیران یزدی به ایتام و محسنین

5 سیگنال برای پیش بینی آینده بورس / رشد قیمت سهام ادامه دار است؟

خسارت باران و آتش در زنجان

کاهش دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا برای چهاردهمین هفته متوالی

تداوم توزیع مرغ منجمد در بازار

وقتی مجیدی مجبور شد بینی اش را عمل کند/عکس

شیائومی می 10 اولترا از زوم دیجیتالی 120 برابری بهره می برد

بانک ملی در هفت سال گذشته بیش از 62 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

بانک ملی در هفت سال گذشته بیش از 62 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

خبر خوش از عرضه اولیه های سال 99 / عرضه های اولیه امسال 14 تایی می شود

مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد

خبر خوش فردا چیست؟

جدیدترین قیمت آپارتمان در مناطق مختلف تهران/ مشتری اصلی واحدهای نوساز چه کسانی هستند؟

سرمایه گذار خارجی ایرانسل از ایران خارج شد

هوای مازندران امروز و فردا آفتابی

آخرین وضعیت کالاهای دپو شده در بنادر و گمرکات/ تأمین ارز کالاهای دپو شده توسط بانک مرکزی

​پرداخت 11 هزار فقره تسهیلات بانک صادرات ایران به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

اردکانیان: در شرایط کرونا مردم دغدغه تامین آب و برق نداشتند

نانو آفت کش های که دوستدار محیط زیست هستند

آغاز دوره دوم ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگو هرمزگان

نرخ رسمی یورو و پوند کاهش یافت

نرخ 47 ارز بین بانکی+ جدول/ 19 مرداد 99

پرورش ماهی در قفس چه مزایایی دارد؟

کاهش نرخ رسمی یورو و پوند/ قیمت دلار ثابت ماند

5 ضامن موج سوم بورس | موج سوم صعود بازار سهام چه زمانی استارت می خورد؟

بیش از 3.2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد

بیش از 3.2 هزار میلیارد ریال مالیات ارزش افزوده در استان مرکزی وصول شد