مطالب مرتبط:
کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!
مدیرعامل هفت تپه با بانک مرکزی ارتباطات غیرمتعارف داشت/ امید اسدبیگی 700 سکه طلا به رسول سجاد داد
کیف های پر از سکه و رشوه های کلان / در دادگاه مدیران سابق بانک مرکزی چه گذشت؟
اولین جلسه دادگاه مدیران سابق بانک مرکزی/دریافت 700 سکه بهار آزادی رشوه از مدیرعامل نیشکر هفت تپه
آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در چهارشنبه 21 تیر 99/ مقاومت قیمت دلار در کانال 22 هزار تومان
-171 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 16:102020-07-11سياسي

کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!


اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

- دیدارنیوز - اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) تهران به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در این پرونده امید اسدبیگی و تعدادی از متهمان پرونده هفت تپه به عنوان متهم حضور دارند.

در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام ضمن تفهیم مواد 193 و 194 قانون آیین دادرسی کیفری، گفت: متهمان پرونده امید اسدبیگی، مهرداد رستمی چگنی، مجتبی کحال زاده، جواد بصیرانی، اکبر لارجانی، فرشاد طالبی، مهدی توسلی، سید رسول سجاد، محسن صالحی، سید محمدرضا حسینی، فرزاد محمدی، اسدالله سیفی، شهریار دربانی، سید محمدرضا آل علی، موسی حسین زاده، محمدرضا قاعدی، میثم فرجام، محمد نوری، محمد بیرانوند، سید وحید حسینی، حمیدرضا مخبر و رضا انصاری هستند.

در ادامه قاضی از شاه محمدی نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد و کیفرخواست را قرائت کند.

شاه محمدی نماینده دادستان گفت: متهم امید اسدبیگی ارتباط بسیار نزدیکی با دو نفر از مدیران اداره اموال بین الملل بانک مرکزی به اسامی محسن صالحی و سید رسول سجاد داشته است؛ گزارش سازمان اطلاعات سپاه استان تهران نشان دهنده ارتباطات غیرمتعارف متهم امید اسدبیگی با سید رسول سجاد است، به نحوی که در زمان تعطیلی بانک مرکزی امید اسدبیگی یکی از افرادی بوده است که به دفتر متهم سید رسول سجاد رفت و آمد می کرد.

وی ادامه داد: گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بیان کننده آن است که متهم امید اسدبیگی جهت کارگزاری بانک مرکزی و تخصیص نوع ارز های دولتی برای واردات خط تولید شرکت رشوه هایی را به متهم رسول سجاد پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: متهم مجتبی کحال زاده به صراحت اظهار داشته شرکت معتمد پارسه و امید اسدبیگی در موارد متعدد مبالغی را به صورت سکه و ارز به مدیران بانک مرکزی از جمله رسول سجاد و محسن صالحی پرداخت کرده اند به طوری که یک مرتبه تعداد 50 عدد سکه تمام بهار آزادی به دستور امید اسدبیگی توسط یکی از مدیران خود به نام سید وحید حسینی تهیه و در بانک مرکزی تحویل رسول سجاد شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم کحال زاده در اقاریرش از پرداخت 50 عدد سکه تمام بهار آزادی برای دو ماه قبل از دستگیری و 200 عدد سکه تمام بهار آزادی از سال 91 تا 96 و همچنین اینکه امید اسدبیگی بابت قرارداد کارگزاری تعداد 200 عدد سکه تمام بهار آزادی به متهم محسن صالحی داده است، سخن گفته است.

نماینده دادستان گفت: رسول سجاد نیز طی چندین مرحله از متهم امید اسدبیگی بیش از 400 عدد سکه تمام بهار آزادی دریافت کرده است؛ طبق بررسی های صورت گرفته متهم امید اسدبیگی ارتباطات نزدیکی با رسول سجاد و محسن صالحی داشته است؛ همچنین متهم رسول سجاد نسبت به دریافت تعداد زیادی سکه بهار آزادی از متهم امید اسدبیگی اقرار داشته است.

رسول سجاد اظهار داشته که تعداد 700 سکه تمام بهار آزادی از امید اسدبیگی دریافت شده است و 500 سکه را فروخته است.

وی یادآور شد: متهم محسن صالحی با به خدمت گرفتن افراد و ایجاد دفتر پوششی تحت عنوان کارگزاری بورس، با کارگزاران بانک مرکزی در این خصوص جلساتی داشته است؛ همچنین مشخص شد محسن صالحی یک ماه قبل از بازداشت از یکی از کارگزاران بانک مرکزی یک دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون تومان دریافت کرده که سند خودروی خود به نام شوهر خواهرش یعنی محمدرضا حسینی است که این خودرو شناسایی و توقیف شد.

شاه محمدی ادامه داد: طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شد محسن صالحی به عنوان یکی از مدیران بانک مرکزی از زمانی که سرپرستی یکی از اتاق های بانک مرکزی را برعهده گرفت، افرادی که به نامبرده مراجعه داشتند و او ارتباطات ناسالمی را برقرار می کرده و مبالغ نامشروعی را به صورت وجوه نقد و وجوه ارزی و دلاری و سکه های تمام بهار آزادی، املاک متعدد و ماشین های مدل بالا برای خود تحصیل و از ضعف نظارت سیستم بانکی استفاده می کرد.

نماینده دادستان در ادامه اظهارات یکی از مطلعین پرونده را قرائت کرد.

در ادامه این جلسه مطلع این پرونده گفت: محسن صالحی در بازار فارکس فعالیت داشته است و یک حساب 30 هزار دلاری در اختیار ما قرار گرفت، محسن صالحی می خواست در ایران سرمایه گذاری فارکس را با این مطلع انجام دهد.

نماینده دادستان ادامه داد: بر اساس اظهارات این مطلع، 200 هزار دلار تحویل محسن صالحی شده است که به نظر از متهم شهریار دربانی گرفته است.

همچنین گفته است که یک میلیارد تومان به حساب اینجانب واریز شد که این مبلغ نیز از طریق محسن صالحی واریز شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: این مطلع اظهار کرده است که 2 فقره چک 500 و 700 میلیونی را از صالحی گرفتم و به حساب خود واریز کردم، در یک نوبت دیگر مبلغ 3 میلیارد تومان چک بانک d واریز کردم که به نظر می رسد از محل فروش همان 200 هزار دلار به دست آمده است.

نماینده دادستان اضافه کرد: این مطلع اظهار کرده است که ماشین BMW از طرف آل علی به محسن صالحی داده شده و به نام حسینی پلاک شده است و به مدت یک ماه در پارکینگ دفترمان ماند، این اواخر 8 موتور سیکلت نیز به دفتر شرکت آورده شد که اعلام گردید در قبال طلب دریافت شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: بنابر اظهارات سید محمدرضا حسینی که شوهرخواهر محسن صالحی است آمده است: محسن صالحی یک ماشین BMW به نام اینجانب زد و گفت به شما اطمینان دارم، این خودرو از طریق محمدرضا آل علی به محسن صالحی معرفی شد و حدود یک ماه در پارکینگ ماند و سپس به دستور محسن صالحی به همان نمایشگاه رفت.

در ادامه دادگاه، متهم اسدبیگی گفت: بنده کارگزار رسمی بانک مرکزی بودم و طبق قرارداد کارگزاری که بسته بودم تلاش داشتم تا بتوانم منابع مسدود شده ارزی کشور را وارد کشور کنم و قرار بود بنده یک ضمانت تعهد پرداخت را به بانک مرکزی پرداخت کرده و در ازای آن ارز گرفته و کار کارگزاری انجام دهم.

وی ادامه داد: بنده ارتباط خاصی با صالحی و سجاد نداشتم و میزان کار کارگزاری بنده 0.

3 و حتی 0.

2 زیر قیمت کارگزاری دیگران بود.

وی افزود: بعد از آنکه با بحرانی روبرو شدم برای پرداخت حقوق پرسنل خود تنها راهم آن بود که از این ضمانت نامه استفاده کنم؛ لذا یورو های بانک مرکزی را برای حقوق مصرف کردم، موضوعی که در آن زمان جرم نبود.

این متهم مدعی شد: بعد از آن نزد سجاد رفتم و گفتم ضمانت نامه من اجرایی نگردد و ضمانت من را نگه دارید چرا که پول هایم به مشکل برخورد کرده است، لذا به من ضمانت دهید تا یورو شما را برگردانم.

سجاد نیز به من گفت چند روزی را به شما مهلت خواهیم داد؛ اما سود پول را به نرخ روز حساب می کنیم، لذا ضمانت نامه بانکی را برای من نگه داشتند و سودش را حساب کردند.

اما با توجه به بالا رفتن ارز بنده 40 میلیارد تومان پرداخت کردم و 30 میلیارد تومان ضرر کردم؛ سجاد چه تخلفی برای من انجام داده که من بخواهم به او رشوه بدهم؟ متهم اسدبیگی درباره ارتباط خود با صالحی گفت: روزی صالحی به من گفت: می خواهی برایت سهام بخرم چرا که من می توانم برایت کد بورسی بگیرم، لذا من یک و نیم میلیارد تومان با او معامله کردم و سهام بورسی خریدم.

اما زمانی که در پرداخت حقوق با پرسنل خود با مشکل روبرو شدم از او خواستم سهامم را بفروشم که 300 تا 400 میلیون تومان ضرر کردم و لذا بینمان اختلاف حساب پیش آمد.

متهم اسدبیگی درباره پرداخت رشوه، گفت: موضوع پرداخت رشوه را قبول ندارم.

این متهم ادامه داد: در 5 سال گذشته هیچ تسهیلاتی نگرفتم.

سوال من این است وقتی کارمندی از هفت تپه که 8 میلیون حقوق می گیرد چرا اصلا سرکار نمی رود، من روزانه 800 میلیون حقوق می دهم در حالیکه سرکار نمی روم، اگر یکی دو ماه دیگر نیز سرکار نروم شرکت هفت تپه از بین می رود.

اگر نماینده دادستان دلش برای کشور می سوزد من هم دلم برای کشور می سوزد، 20 نفر می خواهند شرکت را دولتی کنند.

متهم اسدبیگی درباره جعل اسناد نیز گفت: هیچ جعلی انجام ندادم و مهر ها از دفتر من پیدا نشده است.

در ادامه قاضی از نماینده دادستان خواست توضیحات خود را بیان کند.

نماینده دادستان خطاب به متهم اسدبیگی گفت: من اسناد جعلی شما را در جلسات مختلف نشان دادم.

جعل شما در دو مرحله بوده است؛ یکی در مرحله ثبت سفارش و جعل دیگر با همکاری رستمی صورت می گرفته است که در حوزه جعل پروانه سبز گمرکی و جعل برگه استعلام از گمرک خرم آباد است.

وی ادامه داد: شما گفتید باید مدال افتخار به من بدهند درحالی که دادسرای تهران به کسی که ارز دولتی را در بازار آزاد می فروشد و در بازار ارز کشور اخلال ایجاد می کند و رشوه داده و جعل می کند مدال افتخار نمی دهد بلکه برای او کیفرخواست صادر می کند.

شاه محمدی یادآور شد: شما از مسئولان نام می برید و در رسانه ها نیز فعال بوده و به دنبال حاشیه سازی برای پرونده خود هستید؛ پرونده شما شفاف است.

در ادامه نماینده دادستان خطاب به متهم اسدبیگی گفت: شما دنبال حاشیه نروید زمانی که اسناد ارایه می شود هیچ دفاعی ندارید، در مرحله مقدماتی اقرار کردید که رشوه پرداخت کردید.

نماینده دادستان کیفی پر از سکه را در دادگاه نشان داد و گفت: کتمان کافی است این ها قریب به 400 سکه است که بسته بندی سکه ها مربوط به صرافی پسرعموی شماست؛ این سکه ها از منزل سجاد و صالحی کشف شده است.

وی افزود: کحال زاده گفته اسدبیگی به ما گفته بود به بانک مرکزی سکه دهید ما هم در مراحل مختلف رشوه دادیم.

نماینده دادستان درباره ضمانت نامه بانک سپه متهم اسدبیگی کفت: اسدبیگی کارگزاری است که اول ارز گرفته است و بعد از پروسه چندماهه بخشی از ارز را تحویل داده و بعد از آن ضمانت نامه اجرایی شده است.

در ادامه متهم اسدبیگی درباره سکه ها افزود: این صرافی متعلق به عمو و پسرعموی من است که افراد با سابقه ای هستند و در بهترین نقاط کشور صرافی دارند.

بسیاری از افراد با آن ها کار می کنند، اما نمی توان به صرف اینکه برچسب صرافی پسرعموی من بر این سکه ها خورده من با این صرافی ارتباط دارم.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: بسیاری از پولشویی های شما به واسطه همین صرافی صورت گرفته است.

شاه محمدی گفت: امروز با افرادی مواجه هستیم که رشا را قرض یا سرمایه گذاری در بورس می دانند.

در ادامه متهم اسدبیگی گفت: اگر شما اسنادی دارید که ریالی از حساب من به حساب سجاد رفته به من نشان دهید.

نماینده دادستان در ادامه خطاب به متهم اسدبیگی گفت: شما 800 سکه را با دست و دلبازی به آنان داده اید، شما خودتان گفته اید 100 سکه و 12 هزار دلار به صالحی داده ام.

چرا به صالحی سکه داده اید؟ چرا خودتان در بورس سرمایه گذاری نکرده اید؟ چرا در بورس آتی سرمایه گذاری نکرده اید؟ قاضی خطاب به متهم گفت: صحت صحبت های شما با بررسی صحبت های دیگر متهمان مشخص می شود.

در ادامه جلسه دادگاه سید رسول سجاد در جایگاه قرار گرفت.

قاضی با قرائت اتهامات این متهم مبنی بر دریافت رشوه 800 سکه تمام بهار آزادی از متهم امید اسدبیگی، دو قطعه شمش طلای 100 گرمی از متهم سیفی، دریافت سکه تمام بهار آزادی از متهمان آل علی، فرجام، حسین زاده و عامری، و همچنین یک دستگاه آپارتمان به ارزش 700 هزار دلار از متهم محمد رضا قائدی و همچنین دریافت 30 هزاردلار در قالب مستر کارت و ویزا کارت از محمد رضا قاعدی گفت: آیا اتهامات را قبول دارید؟ این متهم گفت: خیر، چون زمان کم بود من نتوانستم مدارک را بیاورم.

اینجانب مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی بودم و مدیر کل نبودم برای اثبات نگرفتن رشوه باید یک سری مسائل محرمانه بانک مرکزی را بیان کنم.

قاضی بیان کرد: من فکر نمی کنم مسائل رشوه و گرفتن آپارتمان و از این حرف ها ربطی به مسائل سری بانک مرکزی داشته باشد.

متهم پاسخ داد: آپارتمان نگرفته ام و آپارتمان وجود خارجی ندارد متهم ادامه داد: اسدبیگی را مدیر حراست وقت بانک مرکزی به ما معرفی کرده است.

من هیچ کارگزاری ای معرفی نکرده ام.

متهم رسول سجاد در ادامه با اشاره به اولین جلسه خود با متهم اسدبیگی، گفت: در برج 6 یا 7 سال 95 اولین جلسه ما با اسدبیگی برگزار شد؛ وی در آن جلسه ادعا کرد کار های مختلفی انجام می دهد و قصد دارد با بانک مرکزی روابط کارگزاری داشته باشد.

در آن جلسه توافق شد اسدبیگی 1.

7 کارمزد دریافت کند.

این امر در حالی بود که آخرین مصوبه کمیته تأمین اسکناس برای تأمین درهم امارات کامزد 2 درصد بود.

متم سجاد ادامه داد: اسدبیگی در نتیجه این قرارداد 138 میلیون درهم طی 7 فقره به حساب بانک مرکزی واریز کرد؛ بعد از این واریزی توسط اسدبیگی ما به وی یورو یا لیر دادیم.

اگر 0.

3 کارمزد بر روی 138 میلیون درهم حساب کنید معادل ریالی آن چیزی حدود 400 میلیون تومان می شود؛ یعنی من با هنر خودم به نمایندگی از کمیته تأمین بانک مرکزی 400 میلیون تومان به نفع بیت المال و به ضرر اسدبیگی کار کردم.

مگر من جرات می کردم به اسدبیگی بگویم 200 سکه به من بده، اسدبیگی از طریق مدیر حراست بانک مرکزی به من معرفی شده بود.

متهم سجاد ادامه داد: اسدبیگی از ما تقاضای ضمانت نامه کرد و ما موضوع را به معاونت ارزی بانک مرکزی منتقل کردیم.

با امضای معاونت ارزی بانک مرکزی به مدیرعامل وقت بانک سپه نامه زدیم و اعلام کردیم شرکت آریا به مدیریت امیداسدبیگی تقاضای ضمانت نامه بدون قید و شرط در بانک مرکزی را دارد.

نهایتا اواخر سال 95 ضمانت نامه به مبلغ 70 میلیارد تومان از طرف بانک سپه ارجاع شد و اسدبیگی در قالب این ضمانت نامه شروع به کار با کارمزد 0.

2 کمتر از دیگران کرد، اسدبیگی با کارمزد 0.

3 منابع وون ما را آزاد می کرد.

من و کمیته تأمین اسکناس هیچ امتیازی برای اسدبیگی لحاظ نکردیم.

اسدبیگی 500 میلیون دلار برای ما منابع جابجا کرد.

متهم سجاد تصریح کرد: ما در تاریخ 96.

08.

04 آخرین مبلغ را به حساب اسدبیگی واریز کردیم.

در آن موقع از مشکلات اسدبیگی در شرکت هفت تپه خبر نداشتیم.

اسدبیگی را تحت فشار گذاشتیم که باید پول را به بانک مرکزی برگرداند.

اسدبیگی گفت پول در ارس بانک اسپانیا مانده است، در اوایل برج 9 پس از آنکه حدود یک ماه به اسدبیگی فرصت داده بودیم.

موضوع را به مقامات بالاتر یعنی مدیر کل بین الملل وقت بانک مرکزی گزارش دادیم و این مقام به ما نامه زد که به اسدبیگی تعهدات قراردادی اش را متذکر شویم؛ اما بعد از نامه ما، باز هم اسدبیگی اقدامی برای تسویه حساب نکرد.

نهایتا با گزارش آخر دستور معاونت ارزی بانک مرکزی برای اجرا گذاشتن ضمانت نامه اسدبیگی اجرا شد و مبلغ 70 میلیارد تومان که شامل مبلغ ضمانت نامه اسدبیگی بود از حساب او در بانک سپه برداشت شد.

متهم سجاد گفت: ما در به اجرا گذاشتن تعهدات اسدبیگی و استرداد حق بیت المال هیچ مسامحه ای انجام ندادیم.

متهم سجاد افزود: هیچ چیزی از منزل من کشف نشده است، هر آنچه که بوده خودم گفته ام و یا تحویل داده ام.

زمانی که افراد نزد من می آمدند سکه هایی به من می دادند که من بعد از رفتنشان متوجه می شدم که در داخل کیف سکه است.

کار خاصی برای کسی انجام نداده ام و هر آنچه که صورت گرفته تصمیم کمیته بوده است.

من از کسی رشوه نگرفته ام و همواره حق بیت المال را در نظر می گرفتم.

وی افزود: در دوران تصدی مدیریت اداره بین الملل، میلیارد ها تومان و میلیون ها دلار به نفع بیت المال کار کرده ام و باور نداشتم این سکه ها رشوه است، چرا که اصلا امتیازی به کسی ندادم.

این متهم در ادامه درباره اخذ آپارتمان گفت: هیچ مستندی وجود ندارد که برای بنده آپارتمانی خریداری شده است چرا که اصلا آپارتمانی وجود خارجی نداشت همچنین اسنادی که گفته می شود بنده سی هزار دلار از آقای قاعدی گرفتم را نشان دهید چرا که من خطایی نکردم.

در ادامه این جلسه دادگاه، نماینده دادستان گفت: اقدامات مجرمانه و تخلفات پرونده دادگاه امروز مربوط به دوره قبل بانک مرکزی می باشد و بانک مرکزی در حال حاضر (مدیریت فعلی) حمایت و همکاری خوبی را در فرآیند رسیدگی و کشف حقیقت داشته است.

وی گفت: متهم سجاد می گوید در تفاهم نامه های قراردادی کارگزاری نقشی نداشته است، در حالیکه استعلام شده و پاسخ آمده است شما با کارگزار صحبت می کردیدکه کارمزد چقدر باشد، شما در بانک مرکزی سمت داشته اید.

در ادامه این جلسه دادگاه با نشان دادن کیف رشوه هایی که پر از سکه بود، اظهار داشت: مقداری از این سکه ها برای شما و مقداری از آن برای متهم صالحی است، خود شما گفته اید 800 سکه گرفته ام، شما مسئول مستقیم تفاهم نامه بوده اید.

شما مدیر بین الملل بانک مرکزی بوده اید، در فضای مجازی با متهم اسدبیگی چت هایی داشته اید، اسدبیگی به شما می گوید من اگر شما را نداشتم من را دراز می کردند.

چطور می گویید کاری نکردم در حالی که 800 سکه دریافت کرده اید، در حالی ضمانت نامه منقضی شده بود.

شما باید آن را به اجرا می گذاشتید، چرا برای شما لوکیشن محل کار خود را فرستاده است، چه نیازی بوده است که یک مدیر ارشد بانک مرکزی، لوکیشن بگیرد.

در ادامه این جلسه دادگاه یک کلیپ از اقاریر متهم سجاد پخش شد، در این اقاریر متهم سجاد می گوید در عید 96 اسدبیگی تقویمی به او داده است که متوجه می شود تعدادی سکه در آن بوده است، متهم سجاد در این کلیپ اقرار می کند که یک بسته دیگری اسدبیگی به او می دهد که 150 سکه در آن قرار داشته است، متهم سجاد می گوید این مسئله چندبار اتفاق افتاده است، اما اعلام می کند که در مجموع 700 تا 800 سکه به او داده شده است، در این کلیپ مشخص می شود 240 سکه وکیوم صرافی اسدبیگی بوده است.

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: بر اساس اقاریرتان 700 تا 800 سکه از اسدبیگی دریافت کرده اید، متهم اسدبیگی از شما می خواهد که زمان اجرای ضمانت نامه ها را به تعویق بیاندازید و از شما طلب استمداد می کند و استمداد او لبیک گفته می شود و اجرای ضمانت نامه به تعویق می افتد.

نماینده دادستان گفت: اسدبیگی برای پر کردن وجه ضمانت نامه در بانک سپه یک تسهیلات ریالی را تحت عنوان تسهیلات خرید دیم از بانک کشاورزی دریافت می کند.

این تسهیلات به بانک سپه منتقل می شود و بر مبنای ضمانت نامه ای که بعد از مدت ها در بانک مرکزی به اجرا گذاشته شده بود مجددا پیگیری می شود و وجه ریالی آن توسط بانک مرکزی برداشت می شود.

یعنی حتی این ارز هایی که اسدبیگی گرفته بود ارز تحویل نداد بلکه ضمانت نامه اجرا گذاشته شد.

وی ادامه داد: اسدبیگی کارگزار بانک کشاورزی بود و قرارداد کارگزاری داشت.

اسدبیگی تضمین هایی از جمله ضمانت 70 میلیارد تومانی بانک سپه را ارائه داده بود.

اگر سجاد و همکارانشان در اداره بین الملل بانک مرکزی قبل از اینکه این تسهیلات ریالی در بانک کشاورزی به اسد بیگی داده شود در خصوص ضمانت نامه اقدام می کردند و آن را به اجرا می گذاشتند مطمئنا به اسدبیگی تسهیلات ریالی پرداخت نمی شد تا بر بدهی های عمده او در شبکه بانکی کشور افزوده شود.

اسد بیگی امروز متهم به یک میلیارد و 400 و اندی میلیون دلار اخلال ارزی است.

او ارز می گرفت و کالا نمی آورد.

وی همچنین در خصوص حمایت سجاد از اسد بیگی در خصوص دو ثبت سفارش دیگر نیز توضیح داد و گفت: این دو ثبت سفارش با پروفرم ها ساختگی مربوط به شرکت دنیای معتمد پارسه است برای این دو ثبت سفارش 32 میلیون دلار گرفته شد و متاسفانه در بازار آزاد به نرخ آزاد فروخته شد.


کلید واژه ها: قاضی مسعودی مقام - محمد - محمدرضا - بانک مرکزی - پرونده - مسعودی - قاضی - هفت تپه - برگزار - دادگاه - متهم - مدیران - مقام - حسین - آیین دادرسی - مرکزی - محمدی - ریاست - اولین - امام خمینی - شاه محمدی - امید - مدیرعامل - بانک - حمیدرضا - دادرسی - شهریار - انصاری - تهران - قضایی

آخرین اخبار سرویس:
تلاش رسانه های معاند برای فریب افکار عمومی

تکمیل پروژه آب رسانی ارس- تبریز راهکاری برای تامین 20 ساله آب شرب

حداکثر زمان برگزاری مراسم های محرم در استان فارس 2 ساعت است

بررسی 12 طرح ضدآمریکایی در مجلس

اعضای هیئت رییسه فراکسیون شاهد مجلس مشخص شدند

رعایت مسائل بهداشتی اولویت اصلی مراسم های مذهبی در محرم است

آیین نامه اصلاحی قانون دفاتر اسناد رسمی در قوه قضاییه در حال بررسی است

راه اندازی سامانه آموزش مجازی زبان های خارجی در جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی

امام جمعه بوشهر درگذشت آیت الله محمودی را تسلیت گفت

کرونا همچنان در کمین شهروندان

نماینده ولی فقیه در سپاه: نیروی زمینی سپاه نقش مهمی در امنیت پایدار جنوب شرق دارد

70 درصد نیروی کار فاقد مهارت های فنی و حرفه ای هستند/ بسیاری از مشاغل 15 تا 20 سال دیگر از بین می رود

محمود کریمی، بالاخره به فرمایشات رهبر انقلاب واکنش نشان داد!

بررسی 12 طرح ضدآمریکایی در مجلس کلید می خورد

بازدید مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قم از دفتر سرپرستی خبرگزاری موج در قم

ضرورت همفکری و ایجاد فضای مشارکت اجتماعی در ایام کرونایی

نامگذاری معابر به نام دو فعال رسانه ای فوت شده بر اثر کرونا

تشکیل شورای خبرگان بانکی در خوزستان

مقتلی که شاهزاده قاجار برای امام حسین(ع) نوشت

ماموریت اقتصادی وزارت خارجه از زبان آقای سخنگو

تصاویر قدیمی از حرم شرفین کاظمین

چرا فتاح گزینه انتخابات 1400 نیست؟

محمود کریمی، بالاخره به فرمایشات رهبر انقلاب واکنش نشان داد!

تهیه طرح شفاف سازی فعالیت های اقتصادی در مجلس

توضیحات ارتش درپی اظهارات فتاح درباره پادگان کوهک

لغو طرح ترافیک مشکلات زیادی را به همراه داشته است

تمامی مراکز درمانی استان تا پایان سال مجهز به دستگاه سی تی اسکن می شوند

پاسخ روابط عمومی پادگان کوهک به اظهارات رییس بنیاد مستضعفان

نتایج نظرسنجی کرونایی از داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

معرفی هتل شهریار تبریز

مسابقه بزرگ «غدیر، عید آسمانی» | درس دهم؛ نزول سوره هَل اَتی

تهیه 70 هزار بسته معیشتی توسط نیروی انتظامی در مرحله دوم رزمایش همدلی مؤمنانه

بخش خبری 23:00 یکشنبه 19 مرداد 99

آیین بزرگداشت مجازی ارتحال سیدعباس موسویان برگزار می شود

مسابقه بزرگ «غدیر، عید آسمانی» | درس دهم؛ نزول سوره هَل اَتی

چه زمان باید از رحمت خدا ناامید شد؟

سهام عدالت تبدیل به وثیقه وام شد

وزارت بهداشت، ادعاهای کرونایی امروز یک رسانه را تکذیب کرد

تریبون مجلس به ابزاری برای انتخابات 1400 تبدیل شده است/ شاید سال آینده به سمت دولت ائتلافی برویم/ هیچکدام از گزینه های مطرح شده ظرفیت ایجاد یک دولت قوی را ندارند

فیلم | پیام حجت الاسلام والمسلمین آقای عارف واحدی به رونمایی از سایت اردو حوزه نیوز

حکم حبس برای دو نفر از برگزارکنندگان عروسی

دادگاه رسیدگی به پرونده تخلفات در پتروشیمی (pcc)

روایت سفیر ایران از رعایت پروتکل های بهداشتی در فرودگاه پکن

برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با مدیران متخلف/ آغاز ذخیره سازی میگو در سایت های پرورش میگو هرمزگان

توضیحات ارتش درپی اظهارات فتاح درباره پادگان کوهک

بیش از 4800 خادم یار رضوی مازندران تعیین وضعیت می شوند/ گره گشایی در ایام کرونا

امروز حق مسکن کارگران تعیین تکلیف می شود؟

آغاز پانزدهمین جلسه رسیدگی به تخلفات در شرکت بازرگانی پتروشیمی

لوکاشنکو رییس جمهور بلاروس شد

پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت پنسیلوانیا و ویسکانسین

مراسم عزاداری محرم با درنظرداشتن حفظ سلامتی مردم برگزار شود/ برگزیدن سبک زندگی متناسب با کرونا با اجرای الگوهای جدید رفتاری

تصویب طرح دو فوریتی جاماندگان سهام عدالت در مجلس

اجرای گروه دمام زنی تئاتر چمران در دهه ولایت

توزیع بسته معیشتی بین رانندگان ناوگان حمل و نقل بار درون شهری تبریز

تمامی مراکز درمانی استان تا پایان سال مجهز به دستگاه سی تی اسکن می شوند

تأمین کالاهای اساسی مردم در اولویت مجلس

حکم حبس برای دو نفر از برگزارکنندگان عروسی

ترامپ توجهی به نیاز های مردم آمریکا ندارد

هشدار امام کاظم(ع) درباره استفاده صحیح از سرمایه عمر

  اراده فولادمبارکه برحمایت حداکثری از ظرفیت های ارزشمند صنایع کوچک و داخلی است

راه اندازی دسته در ایام محرم ممنوع شد

پاسخ حضرت آیت الله نوری همدانی به پرسش شفقنا در خصوص استفاده از ماسک در شرایط شیوع کرونا: عمل به دستورات بهداشتی از جمله استفاده از ماسک واجب است

توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح درباره پادگان کوهک

تهیه 70 هزار بسته معیشتی توسط نیروی انتظامی در مرحله دوم رزمایش همدلی مؤمنانه

خواسته ها و مطالبات به حق مردم نباید روی زمین بماند

شوخی احسان علیخانی با آریا عظیمی نژاد در «عصر جدید»

تأثیر همه گیری کووید-19 بر برگزاری مراسم مسلمانان در هند

بازدید نماینده ولی فقیه در سپاه از قرارگاه قدس نزسا

بخش خبری 20 سیمای مرکز اصفهان در نوزدهم مرداد

دختر رضا رشیدپور | تصاویری از مادر و دختر کوچک رضا رشیدپور مجری

توییت ظریف درباره سخنرانی امروزش در دانشگاه تهران

کمک مالی شهرداری به لبنان، نیازمند مصوبه شورای شهر

تعریف 50 مگا پروژه در مناطق کم برخوردار مشهد

هر هیئت تبدیل به کارگاه تولید ماسک شود/ روضه های خانگی در فضاهای باز برگزار شود

باید در مفهوم اصلاح طلبی بازاندیشی کنیم

امام کاظم(ع) و مبارزه با زره تقیّه

رابطه جنسی در زمان شیوع کرونا ویروس

گزارش رسانه های هند از استقبال از حساب توییتری رهبر معظم انقلاب به زبان هندی

پلی بک ساعتی چند؟

آیین بزرگداشت ارتحال حجت الاسلام موسویان برگزار می شود

اجرای چهارمین مرحله از رزمایش مواسات در شهر چغادک

بسیج ادارات به ترویج حجاب در نظام اداری ورود کند

تسهیلات بانک توسعه تعاون موجب ایجاد 36 هزار اشتغال جدید شد

37 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی چهارمحال و بختیاری شرکت کردند

مبنای پیروی در اسلام عقل و محبت است/ چه زمان باید از رحمت خدا ناامید شد؟

«قصه کربلا» منتشر شد/بخشی از زندگی «امام حسین (ع)» از آغاز تا پرواز

روی این گشایش حساب کنیم؟

آیین عمامه گذاری طلاب خراسان جنوبی برگزار شد

تأکید عضو کمیسیون بهداشت مجلس به دورکار ماندن کارکنان ادارات

تلاش روزنامه نگاران موجب تحکیم آرامش در جامعه می شود

استاندار خراسان جنوبی از خدمات خبرگزاری مهر در استان تقدیر کرد

«خام فروشی» آفت اصلی زعفران/حمایت از زعفران کاران خراسان رضوی افزایش می یابد

خیز جریان تحریف برای تغییر جای جلاد و شهید/ جنگ امروز، جنگ روایت هاست/ کلید حل مشکلات در خارج از کشور نیست/ باید مقابل موشک های رسانه ای دشمن ایستاد

آقای رییس جمهوری بروکراسی اداری جامعه را فلج می کند

فیلم | پیام آیت الله محسن علی نجفی به مراسم رونمایی از سایت اردو حوزه نیوز

عزاداران امام حسین(ع) تابع نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند

رعایت پروتکل های بهداشتی امری واجب است/با مدیران ضعیف برخورد می کنیم

نام گذاری دو معبر پایتخت به نام روح الله رجایی و سهیل گوهری تصویب شد

مجازات به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، نیاز به وضع قانون دارد/ سلامتی مردم و جامعه بر همه چیز ارجح است/ امکان رعایت فاصله گذاری در عزاداری ها بسیار کم است

اسارتی سخت قبل از شروع جنگ/ تفنگداری از کوی ماندگار

کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!

کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!