مطالب مرتبط:
مشکل 72 میلیارد تومانی همگروه سپاهان برای خرید مایکون
مشکل 72 میلیارد تومانی همگروه سپاهان برای خرید مایکون
مشکل 72 میلیارد تومانی همگروه سپاهان برای خرید مایکون
مشکل 72 میلیارد تومانی همگروه سپاهان برای خرید مایکون
کمک 5 میلیارد تومانی خیرین به بهزیستی استان قم در سال 98
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 16:052020-07-11اقتصادي

صرفه جویی یکصد میلیارد تومانی در خرید اتوبوس های جدید


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: شهرداری اصفهان توانست با مذاکره به موقع با شرکت های خودروساز، قرارداد خرید یکصد دستگاه اتوبوس جدید را منعقد کند تا از فرصت اوراق مشارکت که از سوی دولت به شهرداری اصفهان داده شده بود، - نهایت بهره مندی را داشته باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا"، به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، داریوش امانی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل اتوبوسرانی شهرداری اصفهان اظهار کرد: حمل و نقل درون شهری نیاز به یارانه دولت دارد که به صورت مستقیم پرداخت نمی شود و این یارانه از طریق اوراق مشارکت و قرارداد بازسازی ناوگان به حمل و نقل عمومی تخصیص می یابد.

وی ادامه داد: قانون درآمدی شرکت واحد سهم 30 درصدی دولت، 30 درصد شهرداری و 30 درصد شرکت واحد است که شهرداری اکنون سهم 60 درصدی دارد و با توجه به گرفتاری هایی که به دلیل حوادث آبانماه سال 98 و نیز شیوع کرونا برای اتوبوسرانی ایجاد شد، در واقع این سهم برای شهرداری ها به بیش از 85 درصد رسیده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان افزود: مشتری ما خانواده های متوسط رو به پایین هستند که باید کرامت انسانی آنها را در ارائه خدمات مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به پروسه خرید اتوبوس برای شرکت واحد اصفهان گفت: با ورودم به حوزه حمل و نقل شهرداری اصفهان اوراق مشارکتی از دولت گرفته شده بود که اگر تا 24 بهمن ماه نمی توانستیم اقدامی روی آن انجام دهیم، باید پول را به دولت بازمی گرداندیم، از همین رو تعدادی اتوبوس نو در کرمان برای خریداری پیدا شد و در لحظات آخر که به این تصمیم رسیده بودیم همین اتوبوس ها را برای حفظ اوراق خریداری کنیم، باخبر شدیم تعدادی اتوبوس در شرکت عقاب افشان وجود دارد.

امانی افزود: وقتی شرکت عقاب افشان اعلام کرد که می تواند اتوبوس های نو در اختیار ما بگذارد در ابتدا سفارش خرید 30 اتوبوس و در مذاکرات بعدی آن را به 70 اتوبوس افزایش دادیم؛ در جلسات بعدی با این شرکت شهردار اصفهان و معاون اقتصادی شهرداری، شرکت عقاب افشان را مجاب کردند که در مجموع یکصد دستگاه اتوبوس به شهرداری اصفهان بفروشند.

وی با بیان اینکه بخشی از اوراق مشارکت اختصاص یافته از سوی دولت به شهرداری اصفهان، صرف ساخت خط بی آر تی هشت بهشت شده است، اظهار کرد: از اتوبوس های خریداری شده 70 دستگاه قبل از عید وارد شد، پنج دستگاه دیگر هم قرار بود وارد شود که به علت شیوع کرونا متوقف شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان ادامه داد: برای 25 دستگاه باقی مانده درحالیکه شرکت عقاب افشان در خردادماه منتظر ما بود قادر به پرداخت نشدیم.

با این وجود با مذاکراتی که دوباره با شرکت برقرار کردیم قرار شد این 25 دستگاه باقی مانده با همان قیمت قبلی و پیش پرداخت به شهرداری اصفهان تحویل شود.

وی تصریح کرد: بازسازی اتوبوس ها در اصفهان نوعی سدشکنی در ناوگان حمل و نقل بود به طوری که قرارداد بازسازی 150 اتوبوس با دو شرکت منعقد شد.

همین کار انگیزه ای شد تا سازمان مدیریت و برنامه ریزی با اصفهان به عنوان اولین شهر قرارداد بازسازی اتوبوس ها را منعقد کند و بعد از آن تهران این کار را انجام داد.

امانی افزود: برآورد ما برای بازسازی هر اتوبوس 280 میلیون تومان بود که با نوسانات نرخ ارز قطعاً این رقم افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: قیمت هر اتوبوس خریداری شده در زمان انعقاد قرارداد شهرداری اصفهان یک میلیارد و 820 میلیون تومان بود که اکنون با نرخ دلار فعلی به دو میلیارد و 800 میلیون تومان رسیده است که اقدام به موقع شهرداری اصفهان باعث صرفه جویی 100 میلیارد تومانی در این حوزه شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از جا به جایی 250 هزار مسافر با 750 دستگاه اتوبوس در شهر اصفهان خبر داد و گفت: با کاهش مسافر درآمدهای ما نیز کاهش یافته است.

وی از آغاز عملیات عمرانی خط اول تراموای شهر اصفهان خبر داد و گفت: خط دوم مترو هم با قوت پیش می رود.

رکورد جابجایی 120 هزار مسافر با اتوبوس در شهر اصفهان شکسته شد در ادامه این جلسه، قدرت افتخاری، مدیرعامل سابق شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه طی 30 ماه اخیر به دستور شهردار و با برنامه ای مبتنی بر مدیریت علمی وارد اتوبوسرانی شدم، اظهار کرد: من در این مدت وظیفه سنگینی در قبال اعضای شورای شهر و شهرداری و نیز حوزه حمل و نقل داشتم.

وی ادامه داد: برای من پیش فرضی برای کار کردن با افراد در این حوزه وجود نداشت جز مهارت و تخصص؛ سعی کردیم از ظرفیت ها و نیروهای موجود به نحو احسن استفاده کنیم.

مدیرعامل سابق شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مجموعه ای که مشمول هزینه های سنگین و درآمدزایی ناچیز است، نیازمند همراهی دولت و شهرداری است، گفت: ارزش کار کردن در حمل و نقل عمومی به ریال نیست و نسبت به امنیت و محیط زیستی که برای مردم بهبود پیدا می کند، ارزش گذاری می شود.

وی افزود: برنامه های سال 89 و 90 اتوبوسرانی مصوب اما اجرایی نشده بود، خطوط اتوبوسرانی بر اساس این برنامه ها نیاز به تغییرات 60 درصدی داشت اما به صورت عادی یک بازه زمانی 5 تا 10 ساله را می طلبید که در این دوره ما توانستیم حدود 50 تا 60 درصد خطوط اتوبوسرانی را تحت عنوان مهندسی خطوط اصلاح کنیم.

افتخاری اظهار کرد: در این دوره ده ها خیابان که هیچ گاه زیر نظر اتوبوسرانی نبود، به خطوط اضافه شد؛ خیابان های لیمجیر، شهدای مارچین، آل بویه، آل یاسین، شهرک گل نرگس و شهرک سلامت از جمله این خیابان ها بود.

وی تصریح کرد: برای اولین بار در یک دهه اخیر مانع سیر نزولی مسافران اتوبوسرانی شدیم و رضایت مردم از 54 درصد به 63 درصد افزایش یافت و 30 درصد هم به تعداد مسافران خطوط بی آر تی افزوده شد.

مدیرعامل سابق اتوبوسرانی شهرداری اصفهان اظهار کرد: سال 97 و 98 رکورد جابجایی 120 هزار مسافر از طریق خطوط اتوبوس شهری اصفهان شکسته شد و توانستیم به کاهش سه دقیقه ای زمان انتظار مسافر دست پیدا کنیم.

وی از کاهش تصادفات مقصر در اتوبوسرانی شهرداری اصفهان خبر داد و گفت: یکی از اهداف شهردار اصفهان افزایش مسافر قطار شهری بود که با همت اتوبوسرانی و تغییراتی که در برخی خطوط اعمال شد، توانستیم به افزایش مسافران مترو هم کمک کنیم.

افتخاری افزود: برای بهبود وضعیت شرکت های خصوصی هم با واریز تراکنش 95 درصدی و حذف اقساط از تراکنش ها سعی در کمک به آنها داشتیم.

وی تصریح کرد: میزان تحقق درآمد هم سال گذشته به 110 درصد رسید.

مدیرعامل سابق اتوبوسرانی شهرداری اصفهان افزود: زمانی که به این سازمان وارد شدم، 430 دستگاه اتوبوس در ترمینال قلعه شور متوقف شده بود که بیش از 150 دستگاه را توانستیم بازسازی کنیم که ارزش افزوده بیش از 50 میلیارد تومانی برای شرکت به همراه داشت.

وی با بیان اینکه به زودی بازسازی 700 دستگاه اتوبوس کلید زده خواهد شد، اظهار کرد: قرارداد خرید یکصد اتوبوس هم از سوی شهرداری با اسکانیا بسته شده است که به ناوگان اضافه می شود.

چرخش 100 درصدی شهرداری اصفهان به سمت نوسازی شرکت واحد در ادامه این جلسه، امیراحمد زندآور، رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اصفهان با بیان اینکه عمر ناوگان اتوبوسرانی اصفهان به 10 سال رسیده است، گفت: باید این اتوبوس ها جایگزین شود و این کار همکاری همه را در این برهه حساس می طلبد.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اصفهان افزود: در دوره ای 50 اتوبوس و در مرحله بعد 100 اتوبوس بازسازی شد.

همچنین قرارداد خرید صد دستگاه اتوبوس نو هم بسته شد.

وی به بازسازی 700 دستگاه اتوبوس شهری اصفهان اشاره و اظهار کرد: در نیمه نخست امسال 300 دستگاه بازسازی می شود.

زند آور افزود: این اقدامات نشان از توجه مدیریت شهری به اتوبوس های شرکت واحد دارد.

در این دوره چرخش 100 درصدی به سمت نوسازی شرکت اتفاق افتاد.

وی تصریح کرد: خدمات شرکت واحد از جمله خدمات خط مقدم است چراکه این خدمات به طور مستقیم به مردم ارائه می شود.

رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اصفهان اظهار کرد: شرکت واحد یکی از شرکت های بزرگ شهرداری است که هم نیرو و نیز امکانات زیادی در اختیار دارد و در دوره آقای افتخاری زحمات زیادی کشیده شد تا این شرکت به روش علمی مدیریت شود که بسیار کار دشواری است.

وی افزود: آقای روحانی، مدیرعامل جدید هم دارای سابقه در اتوبوسرانی و مسلط به این شرکت است و امیدواریم از این به بعد بابت این شرکت دغدغه ای نداشته باشیم.

زند آور همچنین از تلاش ها و کمک های ویژه از سوی شهردار اصفهان و معاون مالی شهرداری، برای خروج اتوبوسرانی از مشکلات قدردانی کرد.

لزوم حمایت قاطعانه شهرداری از اتوبوسرانی در بودجه سالانه در ادامه جلسه، عباس روحانی، مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی واحد شهرداری اصفهان اظهار کرد: سابقه 86 ماهه من در اتوبوسرانی نشان می دهد که تا شهرداری در گود اتوبوسرانی نباشد، کارها به پیش نخواهد رفت.

وی ادامه داد: دیگر دوران سهم 30 درصدی دولت، شهرداری و شرکت واحد گذشته است و اکنون شهرداری باید همه سهم را بر عهده گرفته و در بودجه سالانه قاطعانه از اتوبوسرانی حمایت کند.

مدیرعامل اتوبوسرانی اصفهان افزود: در دوران هفت ساله ای که من در اتوبوسرانی بودم، شهرداری برای پرداخت حقوق پرسنل اتوبوسرانی و خرید اتوبوس دست به جیب نبود اما اگر اکنون هم افزایی وجود نداشته باشد، راه به جایی نخواهیم برد.

وی تصریح کرد: سطح سرویس دهی به مردم در وضعیت کنونی باید بهبود یابد و باید منزلت شهروندان در این زمینه رعایت شود.

لزوم همراهی شورای کارگری شرکت واحد با مدیر جدید اتوبوسرانی همچنین پورمحمد شریعتی نیا، نایب رییس شورای شهر اصفهان در این جلسه اظهار کرد: اقدامات خوبی با روش های علمی در دوره مدیریت آقای افتخاری صورت گرفت اما متأسفانه تأخیر در پرداخت حقوق ها همه این شیرینی ها را تلخ کرد.

وی خطاب به راهبران شرکت واحد گفت: دغدغه و گرفتاری های شما را درک می کنیم و امیدواریم با همراهی شورای کارگری شرکت واحد، به آقای روحانی نیز کمک شود.


کلید واژه ها: شهرداری اصفهان - شهرداری - اصفهان - معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری - حمل و نقل - اوراق مشارکت - مراسم تکریم و معارفه - اتوبوس - حمل و نقل درون شهری - شرکت واحد - درصد - قرارداد - معاون حمل و نقل - حمل و نقل عمومی - مشارکت - شرکت - دولت - یارانه - مراسم تکریم - اوراق - اتوبوسرانی - درون شهری - ارتباطات - مدیرعامل - واحد - خرید - جدید - بازسازی - میلیارد - 30 درصدی

آخرین اخبار سرویس:
اجرای نزدیک به 90 کیلومتر آسفالت راههای روستایی ارومیه

استخدام حسابدار خانم حقوق اداره کار و بیمه در اصفهان

استخدام پشتیبان فروش خانم در یک شرکت معتبر در اصفهان

حل مشکل آب شرب 18 روستای غیزانیه خوزستان تا 10 روز آینده

استخدام کارمند فروش آقا در یک شرکت معتبر در تهران

اجرای 10 هزار و 670 پروژه عمرانی در سیستان و بلوچستان

نهمین نمایشگاه نوآوری و فناوری «اینوتکس 2020» به کار خود پایان داد

استخدام کارشناس نصب و راه اندازی لینک وایرلس و DSL در تهران

قیمت روز آهن آلات در بازار (99/05/25) + جدول

ارزانترین گوشی های شیائومی را چند بخریم؟

نحوه و قیمت  دریافت مالیات از خریداران سکه

چالش کمبود کود اوره همچنان ادامه دارد

یکهزار و 520 میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان تامین اجتماعی دزفول تهیه شد

لغو طرح ترافیک خودروهابه مراکز معاینه فنی تاثیرخاصی داشته؟

معاون امور اقتصادی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی : شفافیت راه هرگونه فساد را مسدود می کند

یکهزار و 520 میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان تامین اجتماعی دزفول تهیه شد

سالاری: ورود شرکتها به بورس و رقابتی شدن استخدام و انتصابات بهترین راه افزایش شفافیت در سازمان تامین اجتماعی است

استخدام سرپرست برنامه ریزی خرید و تامین با مزایا در اصفهان

قیمت انواع موتورسیکلت در 25 مرداد

افزایش قیمت لوازم خانگی در آذربایجان شرقی

لغو طرح ترافیک تأثیری در مراجعه خودروها به مراکز معاینه فنی داشته است؟

آیا حمایت وزارت ارشاد از نشر باید همپای تورم پیش رود؟

سنگ اندازی پیش پای صادرات لوازم التحریر بومی

درآمد 90 هزار میلیارد تومانی دولت از دارا دوم

آغاز فاز دوم طرح رهگیری سیگار از ابتدای شهریور

جانمایی شهر امیرکبیر اراک برای طرح اقدام ملی مسکن قم مناسب نیست

افزایش سقف سن بنا از 15 به 20 سال برای وام مسکن به شعب ابلاغ شد

تاکید استاندار هرمزگان بر استفاده از مکانیزم تهاتر برای تکمیل پروژه های عمرانی

اجرای آزمایشی سامان بازار برای ساماندهی دستفروشان

آغاز طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی مشهد

رییس کل دادگستری کرمان: ورودی پرونده ها به دادگاه جیرفت 15 درصد کاهش یافت

ورود سرمایه گذار به صنعت توام با علم و مطالعه باشد

خروج ارزهای دولتی توسط کاسبان خشکسالی/ ثبت شرکت های صوری در خارج از کشور/ ارز 4200 تومانی قلع و قمع شد/ ارسال ارزها به کشورهای ثالث و انتقال آن به کانادا

آئودی S3 2021 تازه واردی جذاب در کلاس کامپکت های اسپرت معرفی شد

مسیر تردد خودرو های سوخت رسان امن تر شود

تعهد کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ایجاد 3600 فرصت شغلی است

اولتیماتوم جدید به صاحبان ماینرها برای ثبت اطلاعات و پرداخت حقوق دولتی

بورس پس از اصلاح، دوباره به مدار رشد باز می گردد

18هزار نفر از اتباع خارجی آسیب پذیر در خراسان رضوی زیر پوشش بیمه هستند

خبر مهم درباره فروش سهام عدالت

استخدام بازاریاب حضوری و تلفنی با حقوق و مزایا در اصفهان

چه سناریوهایی برای بورس محتمل است؟

جانمایی شهر امیرکبیر اراک برای طرح اقدام ملی مسکن قم مناسب نیست

گرانترین ماسک دنیا

مدیران متخلف بانک ها برکنار شدند/ جزییات طرح تغییر سهمیه بندی بنزین از خودرو به خانوار

رشد 6 برابری چهار ماهه امسال صادرات مواد غذایی نسبت به کل سال 98

ادامه اعتراضات صنفی کارگران هفت تپه

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بانک توسعه تعاون فارس و شرکت شایان دیزل صنعت پارس/ مبلغ 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان شرکت شایان دیزل پرداخت خواهد شد

تنها 10 درصد ظرفیت مسافرخانه های شیراز اشغال شده است

شهردار : زیرساخت های امدادی کرج تقویت می شود

هفتمین جشنواره ملی پسته ایران ـ دامغان به کار خود پایان داد

تلاش برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی + فیلم

سهمیه بندی بنزین در مسیر بازبینی/ریزش 72 هزار واحدی شاخص در اولین روز هفته/ چرا فولاد گران شد؟

سرپرست وزارت صمت از آلمان آمد!+سوابق

معرفی 80 هزار متقاضی وام اجاره به بانک

کاهش دوباره شمار دکل های نفتی آمریکا

استخدام کارشناس مکانیک با مزایا در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام فروشنده آقا با بیمه و حقوق ثابت در تهران

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

وضعیت کرونایی استان تهران نسبت به میانگین کشوری بهتر است

استخدام کارشناس تولید محتوا با مزایا در تهران

خروج ارزهای دولتی توسط کاسبان خشکسالی/ ثبت شرکت های صوری در خارج از کشور/ ارز 4200 تومانی قلع و قمع شد/ ارسال ارزها به کشورهای ثالث و انتقال آن به کانادا

مهم ترین خبر های جامعه که در 25 مرداد رخ داد

تجربه برگزاری آنلاین نمایشگاه اینوتکس قابل بسط به دیگر نمایشگاه های بزرگ کشور

افزایش اشتغال زایی و ارزآوری در دستور کار بنیاد برکت

تشریح اقدامات بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

رییس سازمان مدیریت :424میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی به استان کرمان تخصیص یافت

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

استخدام کارشناس فروش و مسئول دفتر در یک شرکت معتبر در تهران

چرا نمی توان با رمز ارزهای مجازی خریدو فروش های کلان کرد؟

صادرات برق چقدر افزایش داشت؟

رییس سازمان مدیریت :424میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی به استان کرمان تخصیص یافت

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بانک توسعه تعاون فارس و شرکت شایان دیزل صنعت پارس/ مبلغ 4 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان شرکت شایان دیزل پرداخت خواهد شد

تمام تعهدات صادرات انرژی به همسایگان در تابستان امسال انجام شده است/ منابع ناشی از قبوض پرداختی مردم برای مدیریت اوج بار و سرمایه گذاری در شبکه هزینه می شود

از 10 سامانه شفافیت شستا رونمایی شد

دیدگاه علما و مراجع تقلید درباره برگزاری آیین های محرم در شرایط کرونا

متن لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

ویدئو: گل نخست صنعت نفت به شاهین توسط آل کثیر

یکی از جالب ترین جاذبه های گردشگری آمریکا را ببینید !+ عکس

شناسایی موانع اجتماعی احیای منابع زیرزمینی آب

استخدام کارشناس بازرگانی در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام کارشناس فروش (رشته شیمی - مکانیک) در تهران

فرآیند سرمایه گذاری در آذربایجان غربی تسریع یابد

وضعیت سهام عدالت چه کسانی بلاتکلیف است؟

استخدام کارمند بازرگانی خارجی خانم در یک شرکت معتبر در تهران

گل دوم گل گهر سیرجان به پرسپولیس توسط موسوی+ فیلم

احتمال کاهش 190 تا 380 هزار واحدی شاخص کل بورس/ گشایش اقتصادی دولت عرضه اوراق سلف نفتی نیست

گل اول استقلال به پیکان توسط علی کریمی+ فیلم

ایجاد 3126 شغل در صنعت گردشگری قم

بازار طلا به استقبال محرم رفت

هفته دولت 2 کارگاه کارآفرینی بانوان راه اندازی می شود

از نبود شبکه گازرسانی در روستای چم شاهی تا قیمت گذاری خودروی دنا پلاس اتومات

نرخ بیکاری درسال گذشته 9.1درصد بود

اجرای طرح «بایدو» دوچرخه ایست برای شهروندان مشهدی

ایجاد سه هزار شغل در صنعت گردشگری قم

ایجاد سه هزار شغل در صنعت گردشگری قم

استخدام کارشناس فروش خانم در یک شرکت معتبر در تهران

طلا در هفته ای که گذشت چقدر ارزان شد؟

صرفه جویی یکصد میلیارد تومانی در خرید اتوبوس های جدید

صرفه جویی یکصد میلیارد تومانی در خرید اتوبوس های جدید