مطالب مرتبط:
صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه
صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه
 صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه
صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای شرکت فولاد مبارکه‏
شناسایی حدود 1500 میلیارد تومان سود نقدی برای فولاد مبارکه
-94 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 16:052020-07-11اقتصادي

صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه


سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مجوز هفت فقره پروانه اکتشاف معدنی را برای فولاد مبارکه صادر کرد تا این شرکت بتواند در پهنه انارک و با توسعه اکتشافات معدنی کشور، - برای تأمین کانسار های آهن و سایر فلزات موردنیاز خود گام بلندی برداشته باشد.

رویداد24"در جلسه ای که روز سه شنبه هفدهم تیرماه، با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان اصفهان و مدیرعامل و جمعی از معاونان شرکت فولاد مبارکه در سازمان صمت استان برگزار شد، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: پروانه اکتشاف این محدوده ها برای اولین بار در کشور به نام فولاد مبارکه صادر شد تا این شرکت بتواند کار های اکتشافی را در بخش کانسار های فلزی انجام دهد.

ایرج موفق اظهار داشت: مقدمات انجام این کار از سال گذشته با توجه به پیگیری های فولاد مبارکه فراهم شد و پهنه ای به وسعت حدود 14 هزار و 500 کیلو مترمربع در اختیار این شرکت قرار گرفت و 7 پروانه اکتشاف برای نقاط امیدبخش صادر شد.

وی ادامه داد: فولاد مبارکه در این مرحله 6 ماه فرصت دارد که گزارش اکتشاف های اولیه را به سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان ارائه کند و با قول مساعد مدیرعامل این شرکت، مقرر شد این کار تا 4 ماه آینده انجام شود و مراحل بعدی در دستور کار قرار گیرد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان افزود: از سال گذشته تاکنون در تلاشیم تا بتوانیم سنگ آهن موردنیاز فولاد مبارکه را تأمین کنیم و در این زمینه جلسه های متعددی تشکیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان قلب تپنده فولاد کشور به شمار می آیند و باید این اتفاق ویژه پیش از این ها برای این مجموعه رخ می داد.

حمیدرضا عظیمیان:تأمین سنگ آهن موردنیاز شرکت و حمایت از معادن کوچک مقیاسدر این جلسه، حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه نیز ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای استان، حمایت از معادن کوچک مقیاس و تأمین سنگ آهن موردنیاز شرکت را مهم ترین اهداف فولاد مبارکه از سرمایه گذاری در بخش معدن دانست.

وی تصریح کرد: متأسفانه با وارد شدن بخش معدن به فولاد اختلالاتی در زنجیره تکمیل مواد معدنی فولادساز ها به وجود آمد و همین خلل در تأمین مواد اولیه فولادسازها، شامل کنسانتره و سنگ آهن، موجب شد فولادساز ها در پی رفع نیاز خود برآیند؛ بنابراین ما به سمت تأمین مواد اولیه در بخش معدن گام برداشتیم و در این خصوص از اداره صمت استان اصفهان کمک خواستیم که خوشبختانه امروز 7 محدوده به مساحت 190 کیلومترمربع را در اختیار ما گذاشتند تا نسبت به اکتشاف اولیه اقدام کنیم.

عظیمیان خاطرنشان کرد: حتما اگر در این مناطق، نشانه های امیدبخش و خوبی پیدا شد، برای ادامه مسیر مصمم تر می شویم تا آن را به بهره برداری کامل برسانیم.

وی در ادامه این جلسه، از توافق ساخت کارخانه کنسانتره در شمال اصفهان به عنوان اتفاق خوب دیگری برای استان یاد و اضافه کرد: با موفقیت در کار اکتشاف، سنگ آهنی که فولاد مبارکه استخراج می کند با ارزش افزوده بیشتری در استان مصرف خواهد شد.

مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد این اتفاق برای معادن خصوصی و کوچک مقیاس نیز تأثیرگذار است؛ چراکه از ظرفیت کنسانتره سازی استفاده خواهند کرد و با تبدیل سنگ آهن به کنسانتره ارزش افزوده بیشتری ایجاد خواهند کرد.

محمدیاسر طیب نیا:استراتژی های اصولی و اصلی فولاد مبارکه در حوزه امور معادن تأکید و تمرکز بر فعالیت های اکتشافی استدر همین خصوص محمدیاسر طیب نیا، معاون امور معادن شرکت فولاد مبارکه نیز با این توضیح که مطالعات فاز پی جویی و شناسایی منابع معدنی پهنه انارک به مساحت تقریبی 14 هزار و 500 کیلومترمربع واقع در شرق استان اصفهان در سال 96 به اتمام رسیده است، افزود: قرار گرفتن این پهنه در زون ساختاری ایران مرکزی و تنوع لیتولوژی آن که شامل انواع سنگ های رسوبی، دگرگونی، ولکانیک، آذرآواری، نفوذی و رسوبات متعدد است و نیز وقوع رخداد های زمین ساختی متفاوت و همچنین فعالیت های ماگمایی وابسته به هریک نویدبخش تشکیل کانی سازی های متفاوت و متعدد در این پهنه اکتشافی است؛ بنابراین معاونت امور معادن پس از جمع آوری اطلاعات، داده ها و گزارش های موجود، اعم از کلیه مستندات تکتونیکی و زمین شناسی مربوط به پهنه، نقشه های زمین شناسی و توپوگرافی، اطلاعات ژئوشیمیایی، تصاویر ماهواره ای و.

، جهت پردازش و تفسیر این اطلاعات بر روی لایه های زمین شناسی و مطالعات دورسنجی اقدام نمود و بر اساس نتایج آن، مناطق امیدبخش اکتشافی مشخص و پروانه اکتشاف آن ها برحسب اولویت و مساحت درخواست شد.

در نهایت با همکاری سازمان صمت استان اصفهان برای 7 آنومالی با وسعت 190 کیلومترمربع پروانه اکتشاف دریافت گردید.

طیب نیا ضمن تشکر از همکاری های به عمل آمده با معاونت امور معادن توضیح داد که طبق اصول علمی مهندسی اکتشاف، عملیات اکتشافی برای دستیابی به ذخیره قطعی و قابل استخراج، شامل چهار مرحله شناسایی، پی جویی، اکتشافات عمومی و نهایتا اکتشاف تفصیلی با هدف تعیین شکل کانسار، عیار میانگین، ذخیره قطعی و انجام مطالعات فنی و اقتصادی است و فعالیت های اکتشافی فولاد مبارکه نیز طبق همین اصول برنامه ریزی و انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: اقداماتی که تاکنون در خصوص این پهنه اکتشافی انجام شده شامل مرحله شناسایی و پی جویی بوده و انجام عملیات اکتشاف عمومی و تفصیلی آنومالی های هفت گانه در دست اقدام است.

وی گفت: نگاه معاونت امور معادن، بهینه سازی هزینه های اکتشاف و استفاده عالمانه از نتایج هر مرحله از اکتشاف در بهبود عملیات اکتشاف تکمیلی است و این نگاه مبنای اقدامات فنی و قراردادی معاونت امور معادن در حوزه اکتشاف بوده است.

معاون امور معادن تصریح کرد: بعد از اخذ پروانه های اکتشاف لازم است در مهلت قانونی مقرر نسبت به اکتشافات عمومی و تفصیلی اقدام شود؛ بنابراین از ماه های قبل، شرکت های توانمند مجری اکتشاف شناسایی و با برگزاری مناقصه محدود یک مرحله ای، در حال حاضر مجری عملیات اکتشاف محدوده های متعلق به فولاد مبارکه شناسایی شده است.

طیب نیا ابراز امیدواری کرد با انجام به موقع و باکیفیت مراحل بعدی اکتشاف، وضعیت ذخایر معدنی این محدوده ها تعیین گردد، ولی باید به این نکته توجه داشت که اکتشافات معدنی نیاز سرمایه گذاری زیاد و طولانی مدت دارد تا در نهایت بتوان به ذخایر قابل توجه و اقتصادی دست یافت.

طبق استاندارد های جهانی از هر هزار محدوده دارای آنومالی کانسار های فلزی فقط 10 محدوده منجر به گواهی کشف شده و در نهایت 3 محدوده تبدیل به معدن فعال می گردد.

در مقابل، این 3 معدن چندین برابر کل هزینه های انجام شده برای اکتشاف بازده اقتصادی خواهد داشت.

بر همین اساس استراتژی های اصولی و اصلی فولاد مبارکه در حوزه امور معادن برخلاف رویه رایج در کشورمان تأکید و تمرکز بر فعالیت های اکتشافی است.

اگر شرکت های معدنی بزرگ کشور این استراتژی را از دهه های گذشته دنبال می کردند و به جای ورود به انتهای زنجیره، تمرکز فعالیت ها و سرمایه گذاری های خود را بر حوزه اکتشافات معدن قرار داده بودند، الآن با کمبود مواد اولیه در زنجیره فولاد مواجه نبودیم، وضعیتی که در سال های آتی حادتر می شود و ممکن است به وضعیت بحرانی برسد.


کلید واژه ها: فولاد مبارکه - صنعت، معدن و تجارت - استان اصفهان - رییس سازمان - سازمان - مبارکه - اکتشاف - رییس سازمان نظام مهندسی معدن - فولاد - استان - معدن - اصفهان - سازمان نظام مهندسی معدن - پروانه - سازمان نظام مهندسی - نظام مهندسی معدن - تجارت - اکتشافات معدنی - شرکت - کانسار - رییس - نظام مهندسی - سازمان صمت - شرکت فولاد - صادر - کشور - مدیرعامل - فقره - اکتشافات - سه شنبه

آخرین اخبار سرویس:
وضعیت مناسب کارگزاری ها می تواند اعتمادبخش باشد

مصرف آب در بخش کشاورزی باید تا 40 درصد کاهش یابد/ انتقال آب شرب از سد طالقان به قزوین از مهمترین پروژه های استان

سازمان های متولی آب علیه کشاورزان کاشانی اقدام می کنند

پرداخت 540 میلیارد و 800 میلیون ریال وام ازدواج

تامین اعتبار 200 میلیاردی برای تولید ماشین آلات راهداری در هپکو

تامین اعتبار 200 میلیاردی برای تولید ماشین آلات راهداری در هپکو

صف فروش 19 هزار میلیارد سهم حقیقی ها/شاخص در مرز 2 میلیون واحد

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برگزار شد

قیمت سکه و طلا در 21 مرداد 99 /قیمت سکه صعودی شد

شیوع بیماری نقرس در جهان

وزارت صنعت برای واردات یک میلیارد دلار کالا مجوز نداد

14هزار جامانده بیمه بیکاری/جاماندگان به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند

وزیر صمت مهمان امروز شبکه یک سیما

بورس انرژی ایران میزبان انواع فرآورده پالایشی و پتروشیمی می شود

تجهیز 100هزار خودرو اسنپ به جداکننده فضای خودرو

برقراری مجدد پروازهای مسافری هما به وین

آشنایی با دو تولید کننده بزرگ واکسن دنیا/تصاویر

افت قیمت سنگ آهن، زغال سنگ و فولاد در سال 2020 - اخبارفولاد

آب کشاورزی در رومشکان از سد سیمره تامین شود

مناف هاشمی: لغو طرح ترافیک سفرهای غیرضروری را افزایش داد

صف فروش 19 هزار میلیارد سهم حقیقی ها/شاخص در مرز 2 میلیون واحد

افزایش 82 درصدی کمکهای مردمی در عید قربان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 21 مرداد 99

افزایش 10 درصدی مصرف آب در لرستان/ 1500 انشعاب غیرمجاز روستایی جمع آوری شد

پیش بینی تولید 1.5 میلیون تن محصول شیلاتی در سال جاری

وزارت نفت برای ارائه هر شکلی از سهام پالایشگاه ها در بورس موافق است

از شرایط خوب تولید تا ساخت 200 واحد صنعتی در همدان

وزیرنفت: با ارائه پالایشگاه ها دربورس مخالف نیستیم

کاهش فوتی های تصادفات جاده ای در مازندران/ هزینه هر کیلومتر آسفالت 650 میلیون تومان است

استان تهران فقیرترین استان کشور از لحاظ سرانه آبی است

جمع آوری نزدیک به 8میلیارد ریال کمک های نقدی و غیرنقدی توسط خیرین

پل موتورسوار مشیریه ساخته می شود

افزایش قیمت سکه و طلا در بازار امروز

عرضه سهام شرکت های نفتی به صورت بلوکی متوقف شد

بوستان ابریشم؛ 10 میلیارد تومان از تملک تا اجرا

سرشماری زنبورستان های کشور به خاطر کرونا انجام نمی شود

نامنویسی غیرحضوری بیمه شدگان تامین اجتماعی امکان پذیر است

نقشه فرش قزوین در سطح کشور معرفی نشده است

صرفه جویی 60 هزار برگ کاغذ با طرح نسخه نویسی الکترونیکی در خراسان شمالی

وضعیت مناسب کارگزاری ها می تواند اعتمادبخش باشد

آغاز مطالعات نصب دوربین های نظارتی و ثبت تخلفات ترافیکی در اطراف سبزه میدان

قیمت نفت بالاتر رفت

محور سه راه ایواوغلی به ماکو تعیین تکلیف شود

1500 بسته حمایتی بین نیازمندان در فردیس توزیع شد

قیمت انواع موتورسیکلت در 21 مرداد

شرایط تولید در همدان خوب است

دارندگان تاکسی و وانت بار در کرمانشاه برای دوگانه سوز کردن خودروها دعوت شدند

چهار بوستان در منطقه آزاد ارس آماده بهره برداری است

معرفی قالب چندمنظوره وردپرس آوادا

دلار گران شد | آخرین قیمت ارزها در 21 مرداد 99

مدیریت ریشه اختلاف وزارت نفت و اقتصاد برای عرضه سهام پالایشگاه ها؟!/دود بی برنامگی دولت در چشم مردم

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/05/21|آخرین قیمت طلا و ارز در بازار/ سکه 10 میلیون و 900 هزار تومان شد

فروش نفت به مردم به صورت قطعی است | تعهدات دولت فعلی به آینده موکول نمی شود

افزایش 11 درصدی مصرف برق صنایع بزرگ کشور

دریافت 5 هزار شکایت مردمی از تخلفات صنفی و غیر صنفی

توزیع 56 تن گوشت منجمد با نرخ مصوب دولتی در استان مرکزی آغاز شد

بیش از 9 هزار بارنامه در محلات صادر شد

رعایت ضوابط محیط زیستی شرط استقرار صنایع در پیام

عملیات اجرایی چهارخطه جاده گرمی – بیله سوار آغاز شد

  روند کنونی معاملات بورس طبیعی است

تثبیت روند کاهشی شیوع کرونا، دغدغه به حق مسوولان در آذربایجان غربی

برنامه های وزارت صنعت برای تحقق داخلی سازی 3.2 میلیارد دلاری

صادرات دستگاه ایرانی اندازه گیری زاویه تماس سطح به چین و ترکیه

25 درصد از هواپیماهای داخل کشور مزین به رنگ نانو ایرانی هستند

افزایش ظرفیت تولید نفت سعودی به 13 میلیون بشکه

بافت فرسوده و اهمیت توجه به آن

صف فروش 19 هزار میلیارد سهم حقیقی ها/شاخص در مرز 2 میلیون واحد

ماسک سه لایه در صدر شکایات مردمی قرار گرفت

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 1399/05/21| شیب تند افزایش قیمت ها

60 هزار تن موز در سیستان و بلوچستان برداشت شد

افزایش 82 درصدی کمکهای مردمی در عید قربان

امام جمعه اصفهان: تقویت تولید راه حل رفع مشکلات اقتصادی کشور است

چگونه با سهام عدالت وام بگیریم؟

تجاری سازی 35 هزار دستگاه خودرو در تعطیلات تابستانی ایران خودرو

تخصیص 670 هزار میلیاردی برای کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی

افزایش حق مسکن کارگران در کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شد

قیمت سکه و طلا در 21 مرداد؛ روند صعودی نرخ سکه ادامه دارد

در 4 ماهه امسال به اندازه کل سال گذشته کالای اساسی وارد کردیم

80 میلیارد ریال از سوی بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری به بیمارستان ها پرداخت شد

60 هزار تن موز در سیستان و بلوچستان برداشت شد

مرکز غیرمجاز ذخیره فرآورده های نفتی در خاوران جمع آوری شد

احتمال ساخت واکسن کرونا تا پایان سال جاری

اسرار خروج MTN

تازه ترین اخبار از تغییر نحوه سهمیه بندی بنزین

خراسان جنوبی مجوز واردات شتر از پاکستان را دریافت کرد

افت شدید معاملات خودرو | افزایش قیمت خودرو ادامه دارد

ساخت یک هزار واحد صنعتی کوچک در شهرک های صنعتی فارس

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برگزار شد

ارزان ترین خودروی الکتریکی برای بازار آمریکا معرفی شد + عکس

کودک نباید از خانواده اش جدا شود | نشست «حقوق کودک در خانواده به هنگام جدایی والدین و پس از آن» برگزار شد

برقراری مجدد پروازهای مسافری هما به وین

هاشمی: 3 هزار میلیارد اوراق مشارکت سال 99 هر چه سریعتر تخصیص یابد

6 دلیل اصلی کمبود عرضه ها در بورس کالا

قیمت رسمی انواع ارز 21 مرداد 99

صنایع لبنی 12 میلیارد تومان جریمه شدند، اما قیمت لبنیات دوباره گران شد

قیمت پراید و خودروهای دیگر در بازار

اجرای طرح ملی بهسازی و ارتقای کیفی روکش آسفالت در محورهای استان زنجان

50 درصد مرغ کشور از لاین های داخلی تولید خواهد شد/ معرفی مرغ لاین کوثر 7

اشتغالزایی 2936 نفری صنایع کوچک در شهرستان بروجن

از قفل شدن بزرگراه ستاری تا تبدیل کن به پردیس سلامت پایتخت

صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه

صدور 7 فقره پروانه اکتشاف برای فولاد مبارکه