موضوعات داغ: - فوتبال ايران - سازمان ليگ فوتبال - سازمان ليگ فوتبال ايران - ليگ فوتبال ايران - مهدي رسول پناه - ليگ قهرمانان اروپا - روزنامه آمريكايي - صداي خاطره انگيز - بازيكن پرسپوليس - قهرمانان اروپا - شاطر - پاري سن ژرمن دورتموند - نسل كشي ارامنه - راسك - ادبيات پايداري - بهترين فيلم - رييس سازمان ثبت احوال - تيشرت - الله يار - آناليز شيميايي - نارضايتي شهروندان - رييس سازمان ميراث فرهنگي - رده بندي باشگاه هاي جهان

مطالب مرتبط:
اولین جلسه دادگاه مدیران سابق بانک مرکزی/دریافت 700 سکه بهار آزادی رشوه از مدیرعامل نیشکر هفت تپه
آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در چهارشنبه 21 تیر 99/ مقاومت قیمت دلار در کانال 22 هزار تومان
فیلم| رونمایی از کیف اعجاب انگیز پر از سکه و دلار متهمان ارزی
کاهش قیمت سکه و افزایش قیمت طلا در بازار امروز
قیمت طلا و سکه در 21 تیر 99
-201 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 15:052020-07-11اقتصادي

کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!


اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

- کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه! " اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزی در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) تهران به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرداغ به نقل از انتخاب، در این پرونده امید اسدبیگی و تعدادی از متهمان پرونده هفت تپه به عنوان متهم حضور دارند.

در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام ضمن تفهیم مواد 193 و 194 قانون آیین دادرسی کیفری، گفت: متهمان پرونده امید اسدبیگی، مهرداد رستمی چگنی، مجتبی کحال زاده، جواد بصیرانی، اکبر لارجانی، فرشاد طالبی، مهدی توسلی، سید رسول سجاد، محسن صالحی، سید محمدرضا حسینی، فرزاد محمدی، اسدالله سیفی، شهریار دربانی، سید محمدرضا آل علی، موسی حسین زاده، محمدرضا قاعدی، میثم فرجام، محمد نوری، محمد بیرانوند، سید وحید حسینی، حمیدرضا مخبر و رضا انصاری هستند.

در ادامه قاضی از شاه محمدی نماینده دادستان خواست در جایگاه قرار گیرد و کیفرخواست را قرائت کند.

شاه محمدی نماینده دادستان گفت: متهم امید اسدبیگی ارتباط بسیار نزدیکی با دو نفر از مدیران اداره اموال بین الملل بانک مرکزی به اسامی محسن صالحی و سید رسول سجاد داشته است؛ گزارش سازمان اطلاعات سپاه استان تهران نشان دهنده ارتباطات غیرمتعارف متهم امید اسدبیگی با سید رسول سجاد است، به نحوی که در زمان تعطیلی بانک مرکزی امید اسدبیگی یکی از افرادی بوده است که به دفتر متهم سید رسول سجاد رفت و آمد می کرد.

وی ادامه داد: گزارش سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بیان کننده آن است که متهم امید اسدبیگی جهت کارگزاری بانک مرکزی و تخصیص نوع ارز های دولتی برای واردات خط تولید شرکت رشوه هایی را به متهم رسول سجاد پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: متهم مجتبی کحال زاده به صراحت اظهار داشته شرکت معتمد پارسه و امید اسدبیگی در موارد متعدد مبالغی را به صورت سکه و ارز به مدیران بانک مرکزی از جمله رسول سجاد و محسن صالحی پرداخت کرده اند به طوری که یک مرتبه تعداد 50 عدد سکه تمام بهار آزادی به دستور امید اسدبیگی توسط یکی از مدیران خود به نام سید وحید حسینی تهیه و در بانک مرکزی تحویل رسول سجاد شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: متهم کحال زاده در اقاریرش از پرداخت 50 عدد سکه تمام بهار آزادی برای دو ماه قبل از دستگیری و 200 عدد سکه تمام بهار آزادی از سال 91 تا 96 و همچنین اینکه امید اسدبیگی بابت قرارداد کارگزاری تعداد 200 عدد سکه تمام بهار آزادی به متهم محسن صالحی داده است، سخن گفته است.

نماینده دادستان گفت: رسول سجاد نیز طی چندین مرحله از متهم امید اسدبیگی بیش از 400 عدد سکه تمام بهار آزادی دریافت کرده است؛ طبق بررسی های صورت گرفته متهم امید اسدبیگی ارتباطات نزدیکی با رسول سجاد و محسن صالحی داشته است؛ همچنین متهم رسول سجاد نسبت به دریافت تعداد زیادی سکه بهار آزادی از متهم امید اسدبیگی اقرار داشته است.

رسول سجاد اظهار داشته که تعداد 700 سکه تمام بهار آزادی از امید اسدبیگی دریافت شده است و 500 سکه را فروخته است.

وی یادآور شد: متهم محسن صالحی با به خدمت گرفتن افراد و ایجاد دفتر پوششی تحت عنوان کارگزاری بورس، با کارگزاران بانک مرکزی در این خصوص جلساتی داشته است؛ همچنین مشخص شد محسن صالحی یک ماه قبل از بازداشت از یکی از کارگزاران بانک مرکزی یک دستگاه خودرو به ارزش یک میلیارد و 600 میلیون تومان دریافت کرده که سند خودروی خود به نام شوهر خواهرش یعنی محمدرضا حسینی است که این خودرو شناسایی و توقیف شد.

شاه محمدی ادامه داد: طبق تحقیقات صورت گرفته مشخص شد محسن صالحی به عنوان یکی از مدیران بانک مرکزی از زمانی که سرپرستی یکی از اتاق های بانک مرکزی را برعهده گرفت، افرادی که به نامبرده مراجعه داشتند و او ارتباطات ناسالمی را برقرار می کرده و مبالغ نامشروعی را به صورت وجوه نقد و وجوه ارزی و دلاری و سکه های تمام بهار آزادی، املاک متعدد و ماشین های مدل بالا برای خود تحصیل و از ضعف نظارت سیستم بانکی استفاده می کرد.

نماینده دادستان در ادامه اظهارات یکی از مطلعین پرونده را قرائت کرد.

در ادامه این جلسه مطلع این پرونده گفت: محسن صالحی در بازار فارکس فعالیت داشته است و یک حساب 30 هزار دلاری در اختیار ما قرار گرفت، محسن صالحی می خواست در ایران سرمایه گذاری فارکس را با این مطلع انجام دهد.

نماینده دادستان ادامه داد: بر اساس اظهارات این مطلع، 200 هزار دلار تحویل محسن صالحی شده است که به نظر از متهم شهریار دربانی گرفته است.

همچنین گفته است که یک میلیارد تومان به حساب اینجانب واریز شد که این مبلغ نیز از طریق محسن صالحی واریز شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: این مطلع اظهار کرده است که 2 فقره چک 500 و 700 میلیونی را از صالحی گرفتم و به حساب خود واریز کردم، در یک نوبت دیگر مبلغ 3 میلیارد تومان چک بانک d واریز کردم که به نظر می رسد از محل فروش همان 200 هزار دلار به دست آمده است.

نماینده دادستان اضافه کرد: این مطلع اظهار کرده است که ماشین BMW از طرف آل علی به محسن صالحی داده شده و به نام حسینی پلاک شده است و به مدت یک ماه در پارکینگ دفترمان ماند، این اواخر 8 موتور سیکلت نیز به دفتر شرکت آورده شد که اعلام گردید در قبال طلب دریافت شده است.

نماینده دادستان ادامه داد: بنابر اظهارات سید محمدرضا حسینی که شوهرخواهر محسن صالحی است آمده است: محسن صالحی یک ماشین BMW به نام اینجانب زد و گفت به شما اطمینان دارم، این خودرو از طریق محمدرضا آل علی به محسن صالحی معرفی شد و حدود یک ماه در پارکینگ ماند و سپس به دستور محسن صالحی به همان نمایشگاه رفت.

در ادامه دادگاه، متهم اسدبیگی گفت: بنده کارگزار رسمی بانک مرکزی بودم و طبق قرارداد کارگزاری که بسته بودم تلاش داشتم تا بتوانم منابع مسدود شده ارزی کشور را وارد کشور کنم و قرار بود بنده یک ضمانت تعهد پرداخت را به بانک مرکزی پرداخت کرده و در ازای آن ارز گرفته و کار کارگزاری انجام دهم.

وی ادامه داد: بنده ارتباط خاصی با صالحی و سجاد نداشتم و میزان کار کارگزاری بنده 0.

3 و حتی 0.

2 زیر قیمت کارگزاری دیگران بود.

وی افزود: بعد از آنکه با بحرانی روبرو شدم برای پرداخت حقوق پرسنل خود تنها راهم آن بود که از این ضمانت نامه استفاده کنم؛ لذا یورو های بانک مرکزی را برای حقوق مصرف کردم، موضوعی که در آن زمان جرم نبود.

این متهم مدعی شد: بعد از آن نزد سجاد رفتم و گفتم ضمانت نامه من اجرایی نگردد و ضمانت من را نگه دارید چرا که پول هایم به مشکل برخورد کرده است، لذا به من ضمانت دهید تا یورو شما را برگردانم.

سجاد نیز به من گفت چند روزی را به شما مهلت خواهیم داد؛ اما سود پول را به نرخ روز حساب می کنیم، لذا ضمانت نامه بانکی را برای من نگه داشتند و سودش را حساب کردند.

اما با توجه به بالا رفتن ارز بنده 40 میلیارد تومان پرداخت کردم و 30 میلیارد تومان ضرر کردم؛ سجاد چه تخلفی برای من انجام داده که من بخواهم به او رشوه بدهم؟ متهم اسدبیگی درباره ارتباط خود با صالحی گفت: روزی صالحی به من گفت: می خواهی برایت سهام بخرم چرا که من می توانم برایت کد بورسی بگیرم، لذا من یک و نیم میلیارد تومان با او معامله کردم و سهام بورسی خریدم.

اما زمانی که در پرداخت حقوق با پرسنل خود با مشکل روبرو شدم از او خواستم سهامم را بفروشم که 300 تا 400 میلیون تومان ضرر کردم و لذا بینمان اختلاف حساب پیش آمد.

متهم اسدبیگی درباره پرداخت رشوه، گفت: موضوع پرداخت رشوه را قبول ندارم.

این متهم ادامه داد: در 5 سال گذشته هیچ تسهیلاتی نگرفتم.

سوال من این است وقتی کارمندی از هفت تپه که 8 میلیون حقوق می گیرد چرا اصلا سرکار نمی رود، من روزانه 800 میلیون حقوق می دهم در حالیکه سرکار نمی روم، اگر یکی دو ماه دیگر نیز سرکار نروم شرکت هفت تپه از بین می رود.

اگر نماینده دادستان دلش برای کشور می سوزد من هم دلم برای کشور می سوزد، 20 نفر می خواهند شرکت را دولتی کنند.

متهم اسدبیگی درباره جعل اسناد نیز گفت: هیچ جعلی انجام ندادم و مهر ها از دفتر من پیدا نشده است.

در ادامه قاضی از نماینده دادستان خواست توضیحات خود را بیان کند.

نماینده دادستان خطاب به متهم اسدبیگی گفت: من اسناد جعلی شما را در جلسات مختلف نشان دادم.

جعل شما در دو مرحله بوده است؛ یکی در مرحله ثبت سفارش و جعل دیگر با همکاری رستمی صورت می گرفته است که در حوزه جعل پروانه سبز گمرکی و جعل برگه استعلام از گمرک خرم آباد است.

وی ادامه داد: شما گفتید باید مدال افتخار به من بدهند درحالی که دادسرای تهران به کسی که ارز دولتی را در بازار آزاد می فروشد و در بازار ارز کشور اخلال ایجاد می کند و رشوه داده و جعل می کند مدال افتخار نمی دهد بلکه برای او کیفرخواست صادر می کند.

شاه محمدی یادآور شد: شما از مسئولان نام می برید و در رسانه ها نیز فعال بوده و به دنبال حاشیه سازی برای پرونده خود هستید؛ پرونده شما شفاف است.

در ادامه نماینده دادستان خطاب به متهم اسدبیگی گفت: شما دنبال حاشیه نروید زمانی که اسناد ارایه می شود هیچ دفاعی ندارید، در مرحله مقدماتی اقرار کردید که رشوه پرداخت کردید.

نماینده دادستان کیفی پر از سکه را در دادگاه نشان داد و گفت: کتمان کافی است این ها قریب به 400 سکه است که بسته بندی سکه ها مربوط به صرافی پسرعموی شماست؛ این سکه ها از منزل سجاد و صالحی کشف شده است.

وی افزود: کحال زاده گفته اسدبیگی به ما گفته بود به بانک مرکزی سکه دهید ما هم در مراحل مختلف رشوه دادیم.

نماینده دادستان درباره ضمانت نامه بانک سپه متهم اسدبیگی کفت: اسدبیگی کارگزاری است که اول ارز گرفته است و بعد از پروسه چندماهه بخشی از ارز را تحویل داده و بعد از آن ضمانت نامه اجرایی شده است.

در ادامه متهم اسدبیگی درباره سکه ها افزود: این صرافی متعلق به عمو و پسرعموی من است که افراد با سابقه ای هستند و در بهترین نقاط کشور صرافی دارند.

بسیاری از افراد با آن ها کار می کنند، اما نمی توان به صرف اینکه برچسب صرافی پسرعموی من بر این سکه ها خورده من با این صرافی ارتباط دارم.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: بسیاری از پولشویی های شما به واسطه همین صرافی صورت گرفته است.

شاه محمدی گفت: امروز با افرادی مواجه هستیم که رشا را قرض یا سرمایه گذاری در بورس می دانند.

در ادامه متهم اسدبیگی گفت: اگر شما اسنادی دارید که ریالی از حساب من به حساب سجاد رفته به من نشان دهید.

نماینده دادستان در ادامه خطاب به متهم اسدبیگی گفت: شما 800 سکه را با دست و دلبازی به آنان داده اید، شما خودتان گفته اید 100 سکه و 12 هزار دلار به صالحی داده ام.

چرا به صالحی سکه داده اید؟ چرا خودتان در بورس سرمایه گذاری نکرده اید؟ چرا در بورس آتی سرمایه گذاری نکرده اید؟ قاضی خطاب به متهم گفت: صحت صحبت های شما با بررسی صحبت های دیگر متهمان مشخص می شود.

در ادامه جلسه دادگاه سید رسول سجاد در جایگاه قرار گرفت.

قاضی با قرائت اتهامات این متهم مبنی بر دریافت رشوه 800 سکه تمام بهار آزادی از متهم امید اسدبیگی، دو قطعه شمش طلای 100 گرمی از متهم سیفی، دریافت سکه تمام بهار آزادی از متهمان آل علی، فرجام، حسین زاده و عامری، و همچنین یک دستگاه آپارتمان به ارزش 700 هزار دلار از متهم محمد رضا قائدی و همچنین دریافت 30 هزاردلار در قالب مستر کارت و ویزا کارت از محمد رضا قاعدی گفت: آیا اتهامات را قبول دارید؟ این متهم گفت: خیر، چون زمان کم بود من نتوانستم مدارک را بیاورم.

اینجانب مدیر اداره بین الملل بانک مرکزی بودم و مدیر کل نبودم برای اثبات نگرفتن رشوه باید یک سری مسائل محرمانه بانک مرکزی را بیان کنم.

قاضی بیان کرد: من فکر نمی کنم مسائل رشوه و گرفتن آپارتمان و از این حرف ها ربطی به مسائل سری بانک مرکزی داشته باشد.

متهم پاسخ داد: آپارتمان نگرفته ام و آپارتمان وجود خارجی ندارد.

متهم ادامه داد: اسدبیگی را مدیر حراست وقت بانک مرکزی به ما معرفی کرده است.

من هیچ کارگزاری ای معرفی نکرده ام.

متهم رسول سجاد در ادامه با اشاره به اولین جلسه خود با متهم اسدبیگی، گفت: در برج 6 یا 7 سال 95 اولین جلسه ما با اسدبیگی برگزار شد؛ وی در آن جلسه ادعا کرد کار های مختلفی انجام می دهد و قصد دارد با بانک مرکزی روابط کارگزاری داشته باشد.

در آن جلسه توافق شد اسدبیگی 1.

7 کارمزد دریافت کند.

این امر در حالی بود که آخرین مصوبه کمیته تأمین اسکناس برای تأمین درهم امارات کامزد 2 درصد بود.

متم سجاد ادامه داد: اسدبیگی در نتیجه این قرارداد 138 میلیون درهم طی 7 فقره به حساب بانک مرکزی واریز کرد؛ بعد از این واریزی توسط اسدبیگی ما به وی یورو یا لیر دادیم.

اگر 0.

3 کارمزد بر روی 138 میلیون درهم حساب کنید معادل ریالی آن چیزی حدود 400 میلیون تومان می شود؛ یعنی من با هنر خودم به نمایندگی از کمیته تأمین بانک مرکزی 400 میلیون تومان به نفع بیت المال و به ضرر اسدبیگی کار کردم.

مگر من جرات می کردم به اسدبیگی بگویم 200 سکه به من بده، اسدبیگی از طریق مدیر حراست بانک مرکزی به من معرفی شده بود.

متهم سجاد ادامه داد: اسدبیگی از ما تقاضای ضمانت نامه کرد و ما موضوع را به معاونت ارزی بانک مرکزی منتقل کردیم.

با امضای معاونت ارزی بانک مرکزی به مدیرعامل وقت بانک سپه نامه زدیم و اعلام کردیم شرکت آریا به مدیریت امیداسدبیگی تقاضای ضمانت نامه بدون قید و شرط در بانک مرکزی را دارد.

نهایتا اواخر سال 95 ضمانت نامه به مبلغ 70 میلیارد تومان از طرف بانک سپه ارجاع شد و اسدبیگی در قالب این ضمانت نامه شروع به کار با کارمزد 0.

2 کمتر از دیگران کرد، اسدبیگی با کارمزد 0.

3 منابع وون ما را آزاد می کرد.

من و کمیته تأمین اسکناس هیچ امتیازی برای اسدبیگی لحاظ نکردیم.

اسدبیگی 500 میلیون دلار برای ما منابع جابجا کرد.

متهم سجاد تصریح کرد: ما در تاریخ 96.

08.

04 آخرین مبلغ را به حساب اسدبیگی واریز کردیم.

در آن موقع از مشکلات اسدبیگی در شرکت هفت تپه خبر نداشتیم.

اسدبیگی را تحت فشار گذاشتیم که باید پول را به بانک مرکزی برگرداند.

اسدبیگی گفت پول در ارس بانک اسپانیا مانده است، در اوایل برج 9 پس از آنکه حدود یک ماه به اسدبیگی فرصت داده بودیم.

موضوع را به مقامات بالاتر یعنی مدیر کل بین الملل وقت بانک مرکزی گزارش دادیم و این مقام به ما نامه زد که به اسدبیگی تعهدات قراردادی اش را متذکر شویم؛ اما بعد از نامه ما، باز هم اسدبیگی اقدامی برای تسویه حساب نکرد.

نهایتا با گزارش آخر دستور معاونت ارزی بانک مرکزی برای اجرا گذاشتن ضمانت نامه اسدبیگی اجرا شد و مبلغ 70 میلیارد تومان که شامل مبلغ ضمانت نامه اسدبیگی بود از حساب او در بانک سپه برداشت شد.

متهم سجاد گفت: ما در به اجرا گذاشتن تعهدات اسدبیگی و استرداد حق بیت المال هیچ مسامحه ای انجام ندادیم.

متهم سجاد افزود: هیچ چیزی از منزل من کشف نشده است، هر آنچه که بوده خودم گفته ام و یا تحویل داده ام.

زمانی که افراد نزد من می آمدند سکه هایی به من می دادند که من بعد از رفتنشان متوجه می شدم که در داخل کیف سکه است.

کار خاصی برای کسی انجام نداده ام و هر آنچه که صورت گرفته تصمیم کمیته بوده است.

من از کسی رشوه نگرفته ام و همواره حق بیت المال را در نظر می گرفتم.

وی افزود: در دوران تصدی مدیریت اداره بین الملل، میلیارد ها تومان و میلیون ها دلار به نفع بیت المال کار کرده ام و باور نداشتم این سکه ها رشوه است، چرا که اصلا امتیازی به کسی ندادم.

این متهم در ادامه درباره اخذ آپارتمان گفت: هیچ مستندی وجود ندارد که برای بنده آپارتمانی خریداری شده است چرا که اصلا آپارتمانی وجود خارجی نداشت همچنین اسنادی که گفته می شود بنده سی هزار دلار از آقای قاعدی گرفتم را نشان دهید چرا که من خطایی نکردم.

در ادامه این جلسه دادگاه، نماینده دادستان گفت: اقدامات مجرمانه و تخلفات پرونده دادگاه امروز مربوط به دوره قبل بانک مرکزی می باشد و بانک مرکزی در حال حاضر (مدیریت فعلی) حمایت و همکاری خوبی را در فرآیند رسیدگی و کشف حقیقت داشته است.

وی گفت: متهم سجاد می گوید در تفاهم نامه های قراردادی کارگزاری نقشی نداشته است، در حالیکه استعلام شده و پاسخ آمده است شما با کارگزار صحبت می کردیدکه کارمزد چقدر باشد، شما در بانک مرکزی سمت داشته اید.

در ادامه این جلسه دادگاه با نشان دادن کیف رشوه هایی که پر از سکه بود، اظهار داشت: مقداری از این سکه ها برای شما و مقداری از آن برای متهم صالحی است، خود شما گفته اید 800 سکه گرفته ام، شما مسئول مستقیم تفاهم نامه بوده اید.

شما مدیر بین الملل بانک مرکزی بوده اید، در فضای مجازی با متهم اسدبیگی چت هایی داشته اید، اسدبیگی به شما می گوید من اگر شما را نداشتم من را دراز می کردند.

چطور می گویید کاری نکردم در حالی که 800 سکه دریافت کرده اید، در حالی ضمانت نامه منقضی شده بود.

شما باید آن را به اجرا می گذاشتید، چرا برای شما لوکیشن محل کار خود را فرستاده است، چه نیازی بوده است که یک مدیر ارشد بانک مرکزی، لوکیشن بگیرد.

در ادامه این جلسه دادگاه یک کلیپ از اقاریر متهم سجاد پخش شد، در این اقاریر متهم سجاد می گوید در عید 96 اسدبیگی تقویمی به او داده است که متوجه می شود تعدادی سکه در آن بوده است، متهم سجاد در این کلیپ اقرار می کند که یک بسته دیگری اسدبیگی به او می دهد که 150 سکه در آن قرار داشته است، متهم سجاد می گوید این مسئله چندبار اتفاق افتاده است، اما اعلام می کند که در مجموع 700 تا 800 سکه به او داده شده است، در این کلیپ مشخص می شود 240 سکه وکیوم صرافی اسدبیگی بوده است.

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان گفت: بر اساس اقاریرتان 700 تا 800 سکه از اسدبیگی دریافت کرده اید، متهم اسدبیگی از شما می خواهد که زمان اجرای ضمانت نامه ها را به تعویق بیاندازید و از شما طلب استمداد می کند و استمداد او لبیک گفته می شود و اجرای ضمانت نامه به تعویق می افتد.

نماینده دادستان گفت: اسدبیگی برای پر کردن وجه ضمانت نامه در بانک سپه یک تسهیلات ریالی را تحت عنوان تسهیلات خرید دیم از بانک کشاورزی دریافت می کند.

این تسهیلات به بانک سپه منتقل می شود و بر مبنای ضمانت نامه ای که بعد از مدت ها در بانک مرکزی به اجرا گذاشته شده بود مجددا پیگیری می شود و وجه ریالی آن توسط بانک مرکزی برداشت می شود.

یعنی حتی این ارز هایی که اسدبیگی گرفته بود ارز تحویل نداد بلکه ضمانت نامه اجرا گذاشته شد.

وی ادامه داد: اسدبیگی کارگزار بانک کشاورزی بود و قرارداد کارگزاری داشت.

اسدبیگی تضمین هایی از جمله ضمانت 70 میلیارد تومانی بانک سپه را ارائه داده بود.

اگر سجاد و همکارانشان در اداره بین الملل بانک مرکزی قبل از اینکه این تسهیلات ریالی در بانک کشاورزی به اسد بیگی داده شود در خصوص ضمانت نامه اقدام می کردند و آن را به اجرا می گذاشتند مطمئنا به اسدبیگی تسهیلات ریالی پرداخت نمی شد تا بر بدهی های عمده او در شبکه بانکی کشور افزوده شود.

اسد بیگی امروز متهم به یک میلیارد و 400 و اندی میلیون دلار اخلال ارزی است.

او ارز می گرفت و کالا نمی آورد.

وی همچنین در خصوص حمایت سجاد از اسد بیگی در خصوص دو ثبت سفارش دیگر نیز توضیح داد و گفت: این دو ثبت سفارش با پروفرم ها ساختگی مربوط به شرکت دنیای معتمد پارسه است برای این دو ثبت سفارش 32 میلیون دلار گرفته شد و متاسفانه در بازار آزاد به نرخ آزاد فروخته شد.


کلید واژه ها: قاضی مسعودی مقام - بانک مرکزی - مسعودی - هفت تپه - برگزار - دادگاه - پرونده - مدیران - قاضی - مدیرعامل - مقام - مرکزی - ریاست - اولین - متهم - بانک - آیین دادرسی - صرافی - متعلق - امام خمینی - امید - محمدرضا - دادرسی - شهریار - تهران - قضایی - خمینی - گزارش - فرشاد - رستمی

آخرین اخبار سرویس:
نوسانات قیمت دلار و طلا در هفته ای که گذشت/اینفوگرافیک

کسری آب در برخی دشت های استان مرکزی متوقف شده است

تاکید سازمان جهانی بهداشت به دسترسی عادلانه همه کشورها به ساز و کار مبارزه با کرونا

به خاطر ایلام و کرمانشاه

جدول/ انواع کوله پشتی را چند بخریم؟

ادامه روند نزولی دلار

مهمترین استخدامی های گیلان و رشت - هفته 21 ام

رفع تصرف 116 میلیارد ریالی از اراضی ملی زنجان

مهمترین استخدامی های اصفهان - هفته 21 ام

کاهش 27 درصدی بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

مهمترین استخدامی های تهران - هفته 21 ام

چه کسی مانع رفع تعارض بین بخش تولید و بازرگانی شد؟

آشفتگی بازار خودرو محصول چه عواملی چیست؟/ تداوم زیست اعیانی ژن های برتر با پدرخوانده های خودروسازی

مهمترین استخدامی های البرز و کرج - هفته 21 ام

نداشتن تحرک و جنب و جوش، نقص است؟

فروش زمین حاشیه تله کابین کذب محض است

مهمترین استخدامی های کرمان - هفته 21 ام

افزایش 35 درصدی آبرسانی به روستاها در هفت سال گذشته

مهمترین استخدامی های قزوین - هفته 21 ام

فروش خودرو در چین 16 درصد افزایش یافت

تخریب ساخت و ساز های غیرمجاز در اراضی کشاورزی کازرون

ادامه روند نزولی دلار

افزایش 35 درصدی آبرسانی به روستاها در هفت سال گذشته

دور شدن از سبک زندگی سنتی با زوج های دو درآمدی

جنگل حرای «کنخ» شگفتی دیگر خلیج فارس/ ریشه در آب کماکان استوار + فیلم

کام قنادان شیرین نشد؛ صادرات شیرین با ارزآوری تلخ

مسکن مهر پردیس در چه حالی است؟

پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از زرشک و عناب ارائه شد

همراهی 700 زن سرپرست خانوار با دانش بنیان ها در رزمایش همدلی

تلخ کامی مصرف کنندگان از گرانی شکر؛ قیمت ها منطق ندارند

جمعه بازار سگ های اشرافی در حاشیه پایتخت/ از نژاد 70 میلیون تومانی تا موردی که از رژیم ماست پیروی می کند!

چه کسی مانع رفع تعارض بین بخش تولید و بازرگانی شد؟

فروش خودرو در چین 16 درصد افزایش یافت

کسری آب در برخی دشت های استان مرکزی متوقف شده است

گران فروشان ماسک متخلف هستند/ وزارت بهداشت ناظر کیفیت ماسک های بازار است

350 انبار کالاهای اساسی در قزوین شناسایی شده است

تغییر پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت

افزایش محبوبیت هریس در پی فحاشی ترامپ علیه وی

تغییر پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت

سرمایه گذاری شهرداری آستارا در حوزه گردشگری

اخبار کرونایی بر بازار طلا و سکه تاثیر گذاشت/ هفته ای پر ماجرا برای بازار های مالی

بازار بورس در هفته ای که گذشت/ بازگشت شاخص به کانال یک میلیون واحدی

پیش فروش جدید سایپا +جزییات

ببینید | فاجعه ای که نزدیک بود کار دست راننده فراموش کار بدهد

ماجرای بحث برانگیز ترامپ و سر دوش حمام

تغییر پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت

متوسط قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی

اوپک پلاس تصمیم شتابزده نخواهد گرفت

خبر خوب برای گل محمدی در آستانه دربی

توسعه میدان مشترک نفت یادآوران در صف تصمیم ژنرال

ببینید | تصاویری منتشر نشده و جدید از لحظه ی انفجار وحشتناک بیروت

توسعه میدان مشترک نفت یادآوران در صف تصمیم ژنرال/ علت عدم واگذاری به بخش داخلی چیست؟

اوپک پلاس تصمیم شتابزده نخواهد گرفت

اوپک پلاس تصمیم شتابزده نخواهد گرفت

چشم انتظاری ناجیان برای دریافت حقوق 85 روزه شد

هدف از عرضه صندوق های ETF چیست؟

راه دسترسی مهمترین مشکل درودگران در شهرک ثامن

ترامپ: وضع اقتصاد ما بهتر از اروپاست

شیوه پرداخت بدهی قطعی ملک و نقل و انتقال

وعده جدید همتی: نرخ ارز متعادل می شود

درآمد نفتی ایران از زمان مظفرالدین شاه تا سال 91 چقدر بود؟

درآمد نفتی ایران از زمان مظفرالدین شاه تا سال 52، چقدر بود؟

درآمد 100 ساله فروش نفت ایران چقدر بوده؟/فروش 132 میلیارددلاری در 67 سال

چرا 10 درصد ما چپ دست می شوند؟

استفاده از نفتکش های چینی در هند ممنوع شد

آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به کرونا

آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به کرونا

روز جهانی چپ دست ها

چرا 10 درصد ما چپ دست می شوند؟

آلودگی گوشت مرغ منجمد برزیلی به کرونا

روز جهانی چپ دست ها

نوبخت: اعتبار تکمیل نیروگاه زباله سوز نوشهر تامین می شود

ترفند هایی برای تهیه ترشی گوجه فرنگی هندی

جلوگیری از قاچاق گندم در الیگودرز

استفاده از نفتکش های چینی در هند ممنوع شد

روزانه افزون بر 450 تن گوشت مرغ در گیلان تولید می شود

حقوق 150 هزار مستمری بگیر تأمین اجتماعی افزایش یافت

انجام آزمایش سواب بینی توسط ربات

تولید سالانه 185 تُن عسل به ارزش بیش از 70 میلیارد ریال در شهرستان نی ریز

1000 طرح صنعتی تا پایان امسال در استان تهران بهره برداری می شود

اقتصاد عربستان زیر تیغ تیز کرونا؛ صعود نرخ بیکاری، نزول ارزش سهام آرامکو

نداشتن تحرک و جنب و جوش، نقص است؟

آموزش بازار بورس

کفش تنگ با سیب زمینی جا باز می کند!

کفش تنگ با سیب زمینی جا باز می کند!

بهره برداری آزمایشی از نیروگاه زباله سوز نوشهر

نرخ بیکاری ترکیه دوباره بالا رفت

صنعت در دلفان وضعیت خوبی ندارد

نرخ بیکاری ترکیه دوباره بالا رفت

بهترین زمان بنزین زدن خودرو چه زمانی است؟

آغاز محوطه سازی پیاده راه سلامت

آزادسازی 137 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کرج از چنگال زمین خواران

لایروبی شبکه فاضلاب خرمشهر با دستگاه های پیشرفته

تدروس: همه گیری کرونا ماهانه 375میلیارد دلار برای اقتصاد جهان هزینه دارد

دو عامل روانشناختی برای کنترل استرس کنکوری ها

نرخ بیکاری ترکیه دوباره بالا رفت

تامین اجتماعی: افزایش حقوق بازنشستگان، همزمان با حقوق مرداد ماه پرداخت می شود

انبار نفت شهران ایمن است؟

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در پونک

مقایسه خودروی BYD S6 و بورگوارد BX7

کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!

کیف حاوی 400 سکه طلا متعلق به صرافی پسرعموی مدیرعامل هفت تپه!