مطالب مرتبط:
برگزاری همزمان انتخابات میان دوره ای با ریاست جمهوری/ از قراداد 25 ساله با چین حمایت می کنیم
هنوز از مجلس یازدهم مصوبه ای دریافت نکردیم/ ابهامات طرح اصلاح قانون انتخابات همچنان باقی است/ بررسی اعتبارنامه نمایندگان قانون است؛ نه بی احترامی به نظر شورای نگهبان/ از قرارداد 25 ساله ایران و چین حمایت می کنیم
کدخدایی: قرارداد 25 ساله ایران و چین هم باید در شورای نگهبان بررسی شود / از اصل قرارداد حمایت می کنیم
کدخدایی: هیچ رایزنی برای انتخابات ریاست جمهوری با شورای نگهبان انجام نشده است
هنوز از مجلس یازدهم مصوبه ای دریافت نکردیم/ مصوبه ای درباره فیلترینگ اینستاگرام به شورای نگهبان نیامده/ بررسی اعتبارنامه نمایندگان قانون است؛ نه بی احترامی به نظر شورا/ از قرارداد 25 ساله ایران و چین حمایت می کنیم
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 21 تیر 1399 ساعت 13:352020-07-11سياسي

قرارداد 25 ساله ایران و چین/ رایزنی احمدی نژاد با شورای نگهبان/ برگزاری همزمان انتخابات میان دوره ای با ریاست جمهوری


کدخدایی درباره سند 25 ساله بین ایران و چین نیز گفت: همه موافقتنامه ها و قراردادهای بین المللی باید در مجلس و شورای نگهبان بررسی شود و درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین هم همین اتفاق خواهد افتاد.

- 0 ، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان امروز (شنبه) در نشست خبری، گفت: هنوز ما در شورای نگهبان مصوبه ای از مجلس یازدهم دریافت نکرده ایم و گزارش های ارائه شده مربوط به مجلس سابق است.

وی افزود: یکی از لوایح مفصل که برای ما ارسال شده بود، لایحه مالیات برارزش افزوده بود که مغایر با اصل 85 اعلام شد.

لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان در شورای نگهبان تایید شد سخنگوی شورای نگهبان گفت: همچنین لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان که یکی دو نوبت بین شورا و مجلس دهم رفت و برگشت داشت، عدم مغایرت آن با شرع و قانون اساسی اعلام شد.

کدخدایی اعلام کرد: طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری" ، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر نیز در جلسه اخیر این شورا بررسی شد و ابهامات ما درباره این مصوبه همچنان به قوت خود باقی است.

وی با اعلام اینکه شورای نگهبان به بخشی از لایحه تجارت ایراد گرفت، گفت: لایحه تجارت سالها در مجلس مطرح است و مجلس آن را به بخش های مختلف تقسیم کرد؛ بخشی از این لایحه برای ما آمد و مغایر اصل 74 قانون اساسی تشخیص داده شده است سخنگوی شورای نگهبان پس از ارائه نظرات شورای نگهبان درباره آخرین مصوبات مجلس دهم به سالروز تاسیس شورای نگهبان اشاره کرد و گفت: ما در طول 40 سال گذشته 3346 مصوبه را از سوی مجلس در ادوار مختلف دریافت کرده ایم اما در مورد آن ها 4800 بار اظهارنظر شده است.

کدخدایی با بیان اینکه از این تعداد 2214، لایحه و 1132 طرح بوده و یک دهم از مصوبات نیز با ایراد مواجه شده است، اظهار داشت: در واقع 2983 مصوبه مورد تایید شورای نگهبان واقع شده است و 363 مصوبه مغایرتش با شرع مقدس و قانون اساسی اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: 502 اساسنامه از هیئت وزیران ارسال شده که 458 اساسنامه تایید و به 38 اساسنامه ایراد وارد شده است.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه 1081 نامه دیوان عدالت اداری برای فقها اعلام شده که از این تعداد 181 نامه های دیوان خلاف موازین شرع شناخته شده است، افزود: همچنین تعداد 71 اصل را تفسیر کرده ایم و مواردی که درخواست تفسیر شده 163 مورد بوده است.

کدخدایی به برگزاری انتخابات مختلف اشاره کرد و یادآور شد: در حوزه انتخابات نیز باید بگویم در مورد انتخابات ریاست جمهوری، 12 انتخاب سراسری داشتیم و در مجلس نیز، 11 انتخابات سراسری و برای خبرگان 5 انتخابات سراسری داشته ایم، اما در مجلس و خبرگان انتخابات میاندوره ای متعدد برگزار شد به همین جهت، انتخابات میان دوره ای هم به آن اضافه می شود.

هجمه ها به شورای نگهبان از سر کینه توزی است وی در ادامه این نشست خبری درپاسخ به سوالی درباره رد اعتبارنامه تاجگردون و هجمه های وارده در این زمینه به شورای نگهبان، تصریح کرد: شورای نگهبان یک مرحله رسیدگی است و رسیدگی به اعتبارنامه ها مرحله دیگری است و ارتباطی با هم ندارند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه نمایندگان مجلس می توانند اعتبارنامه ها را بررسی کنند، خاطرنشان کرد: 19 مورد هم قبلا داشتیم که که در شورا تایید شده بود اما مجلس به اعتبارنامه ها رای لازم را نداد از این رو اتفاق خاصی نیست.

کدخدایی با بیان اینکه هجمه ها مثل بقیه هجمه هاست و برخی از سر نادانی و برخی از سر کینه توزی است و امیدواریم دوستان نادان به خود بیایند، تصریح کرد: شورای نگهبان همان شورای 88 است و از آرای خود دفاع می کند.

وی تاکید کرد: من به برخی از نمایندگان در جلسه هیئت مرکزی رای منفی و مخالف دادم اما با این حال ساختار می گوید رای هیئت مرکزی ملاک است.

قائم مقام شورای نگهبان با بیان اینکه همه آرای شورای نگهبان مورد احترام خود من است، اظهار داشت: دوستان باید ملاحظات دیگر را داشته باشند و از شایعات پرهیز و اخبار را بررسی کنند و ببینند چه کسی خبر را می دهد و بعد اعلام نظر کنند.

لازم نیست فرافکنی و به شورای نگهبان هجمه کنند.

برگزاری همزمان انتخابات میان دوره ای با ریاست جمهوری کدخدایی همچنین درباره زمان برگزاری انتخابات افرادی که از مجلس یازدهم جا مانده اند، گفت: ما دو مرحله انتخابات داریم که یکی از آنها شامل مرحله دوم می شود و افرادی را مشمول می شود که حدنصاب لازم را برای ورود به مجلس نداشتند که این انتخابات اگر مشکلی پیش نیاید شهریور ماه سال جاری برگزار می شود.

وی یادآور شد: انتخابات میاندوره ای برای افرادی برگزار می شود که یا فوت شده اند یا به هر دلیلی از مجلس بازمی مانند به همین جهت انتخابات با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

سخنگوی شورای نگهبان درباره وضعیت قانون انتخابات نیز، گفت: هم اکنون کمیسون شوراهای مجلس شورای اسلامی مسئولیت اصلاح این قانون را بر عهده گرفته و با کمک دوستان ما در شورای نگهبان این قانون در حال اصلاح است و به زودی به شورای نگهبان ارسال می شود.

طی 40 سال گذشته، افزود: عملکرد شورا توسط مردم باید مورد ارزیابی قرار گیرد اما واقعیت این است که اساس شورای نگهبان به عنوان یه نهاد ضروری با تشخیص به موقع موسسین آن انجام گرفت.

وی افزود: همچنین فراز و نشیب های 40 سال اخیر در کشور نشان می دهد که بود و نبود شورای نگهبان چه تاثیری در سرنوشت کشور داشته است.

باید در رویه های مان تغییر ذایقه ای داشته باشیم سخنگوی شورای نگهبان" با اشاره به اینکه هر نهاد مجموعه ای از انسان ها است، تاکید کرد: تغییرات در هر نهادی می تواند مطلوب باشد و ما هم به عنوان شورای نگهبان باید با عنایت به اقتضائات زمان، تغییرات ذائقه ای داشته باشیم.

کدخدایی درباره اینکه فعالیت های برخی از شخصیت ها شائبه تبلغاتی دارد، تاکید کرد: تبلیغات برای انتخابات به جز در مدت تعیین شده ممنوع است و هر فعالیتی که مصداق تبلیغات باشد مستلزم ورود شورای نگهبان است.

با این حال فعالیت های فعلی عرفا، تبلیغات تلقی نمی شود.

پذیرش نظارت بر انتخابات شوراها برای شورای نگهبان مشکل است وی درباره وظیفه شورای نگهبان در قبال انتخابات شوراها، گفت: در خصوص انتخابات شوراهای شهر و روستا بر اساس اصل 99 قانون اساسی، نظارت برای شورای نگهبان پیش بینی نشده است و قصد قانون اساسی این نبوده که نظارت بر انتخابات شوراها را بر عهده شورای نگهبان بگذارد اما دوستان همچنان اصرار دارند که نظارت بر این انتخابات نیز بر عهده شورای نگهبان باشد.

پیرامون این موضوع گفت وگوهایی مطرح شده اما من فکر می کنم پذیرش این امر برای شورای نگهبان دشوار باشد.

منتظریم تا ببینیم مجلس محترم چه راهکاری را در این خصوص پیش خواهد گرف سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که آیا کسی که قبلا رد صلاحیت شده ممکن است برای انتخابات جدید تایید صلاحیت شود؟ گفت: نمی توانیم پیشاپیش بگوییم که صلاحیت چه کسی تایید یا رد می شود و امکان بررسی برای هر پرونده ای وجود دارد و نظر شورا نیز پس از بررسی هر پرونده اعلام می شود.

رایزنی افراد با شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری کذب است کدخدایی درباره شایعات رایزنی احمدی نژاد با شورای نگهبان اظهار داشت: هیچ گونه رایزنی از سوی هیچ کس به عمل نیامده و همه شایعات حول این موضوع تکذیب می شود.

وی درباره اینکه آیا امکان پخش مستقیم مشروح مذاکرات شورای نگهبان در موضوع بررسی صلاحیت کاندیداها وجود دارد یا خیر؟، گفت: طبق قانون اطلاع رسانی درباره نتیجه بررسی صلاحیت ها باید به خود کاندیداها اعلام شود و این رویه کاملا منطقی است زیرا ممکن است افراد مشکلاتی داشته باشند و کسی از آن باخبر نباشد و در نتیجه اعلام نظر شورا به صورت علنی زمینه هتک حرمت او و خانواده او را فراهم کند که این خلاف شرع، قانون و اخلاق است.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: هیچ منعی برای پخش مشروح مذاکرات شورا در موضوع تصویب قوانین وجود ندارد اما در موضوع تایید صلاحیت ها بعید است که چنین امکانی فراهم شود.

کدخدایی درباره اعلام نظر درباره برخی پرونده ها که پس از انتخابات صورت گرفت، گفت: درباره یکی دو نفر از منتخبان پس از ورود آنها به مجلس گزارش هایی به دستمان رسید که صلاحیت آنها را مخدوش می کرد.

اما چون نمی توانستیم به پرونده ها ورود کنیم گزارش ها را به مجلس اعلام کردیم تا در تایید اعتبارنامه ها از این گزارش ها استفاده شود.

در واقع وظیفه شورا در این مرحله تنها اعلام این گزارش ها به مجلس بود.

وی درباره اینکه گزارشگر حقوق بشر در گزارشی ترور سردار سلیمانی را خلاف قوانین بین المللی دانست، گفت: من سخنگوی وزارت خارجه نیستم ولی تا جایی که می دانم پیگیری های حقوقی داشتند و بخشی از آن را اعلام کردند؛ اگرچه حداقلی و دیر بود اما گزارشگر کمیسیون حقوق بشر ترور شهید سرافراز ما را نقض قوانین بین الملل دانست و اعلام کرد که یک اقدام خلاف قوانین بین الملل انجام شده و این که مرجع رسمی این را اعلام می کند قابل توجه است و دوستان در وزارت خارجه پیگیر هستند.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین درباره وضعیت اساسنامه کمیته ملی المپیک، اظهار داشت: این لایحه با ایرادات قانون اساسی و شرع مواجه و به دولت بازگردانده شد.

با اصلاح این ایرادات، اساسنامه کمیته ملی المپیک به تصویب نهایی شورای نگهبان خواهد رسید.

کدخدایی در پاسخ به سوالی در رابطه با فیلترینگ اینستاگرام گفت: تا امروز مطلبی در این باره به اطلاع شورای نگهبان نرسیده و اگر چنانچه مصوبه ای در این باره به دست ما برسد اعلام نظر خواهیم کرد.

از اصل قرارداد 25 ساله ایران و چین حمایت کنیم وی درباره سند 25 ساله بین ایران و چین نیز گفت: همه موافقتنامه ها و قراردادهای بین المللی باید در مجلس و شورای نگهبان بررسی شود و درباره قرارداد 25 ساله ایران و چین هم همین اتفاق خواهد افتاد.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: دولت تا امروز درباره این موضوع به موقع اطلاع رسانی و اعلام کرده است که هر زمان این توافق به نتیجه برسد حتما به مجلس ارائه خواهد شد.

کدخدایی با بیان اینکه اصل قرارداد 25 ساله ایران و چین خوب بود و باید از آن حمایت کنیم، تصریح کرد: موضع دشمنان نشان می دهد که جمهوری اسلامی راه خود را درست رفته است.

وی در خصوص مسائل مطرح شده از سوی زاکانی پیرامون بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون گفت: آنچه من گفته ام این است که طبیعتاً اگر اسناد جدیدی دستمان برسد، ما هم بر اساس اسناد جدید اعلام نظر می کنیم و چیزی غیر از این نبوده است.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص مسائل مطرح شده پیرامون تایید صلاحیت کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا، گفت: این مسئله به گزارش سایت قطره و به نقل ازهایی برمی گردد که پس از تایید صلاحیت، به دست شورای نگهبان رسیده است که ما به مجلس اعلام کردیم و قرار شد مجلس در مراحل بعدی این موضوعات را بررسی کند.


کلید واژه ها: شورای نگهبان - لایحه حمایت از اطفال - سخنگوی شورای نگهبان - نگهبان - ایران و چین - شورای - شورا - کدخدایی - قرارداد - مجلس - نوجوانان - ایران - لایحه - عباسعلی کدخدایی - ریاست جمهوری - مجلس یازدهم - قانون اساسی - اعلام - حمایت - بین المللی - احمدی نژاد - انتخابات - مجلس دهم - عباسعلی - برگزاری - یازدهم - مغایرت - جمهوری - مالیات - رایزنی

آخرین اخبار سرویس:
ترامپ مسیرش را تغییر دهد/ پمپئو عملا در تور فریب خود گم شده است

توزیع 10 هزار بسته معیشتی در هفته دفاع مقدس/ رمز پیروزی کشور، حل مشکلات مردم است

شمخانی به ترامپ: سقوط پهپادها ادامه دارد

تصویب آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری در هیئت دولت

استخدام مدیر مالی در یک شرکت معتبر در تهران

دانلود آهنگ جدید کوروش کیان بنام چشام اشک

خودکشی پسر جوان پس از ناکامی در کنکور

رفع نیاز مسکن شهر آبیز در قالب نیازسنجی ها و تهیه بانک اطلاعاتی

دیدار و دلجویی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس

پاسخ وزارت کشور درباره حاشیه نشینی ها

کلیات لایحه مالیات بر درآمد فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تصویب شد

فرماندار ری: فضای مجازی ظرفیتی برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس است

اجرای دو هزار برنامه فرهنگی سپاه در هفته دفاع مقدس

فرماندار ری: در شرایط کنونی فضای مجازی ظرفیتی برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس است

تعبیر خواب اتوبوس چیست؟

کنایه شمخانی به ترامپ

ادعای ناپدید شدن یک ﻣﯿﻠﯿﺎرد و 300 ﻣﯿﻠﯿﻮن ﯾﻮرو از ﻣﻨﺎﺑﻊ ارزی نادرست است

عکس نوشته های جدید اسم مرسده برای پروفایل

ارسال مصوبه شورا درباره نام گذاری معابر به شورای حل اختلاف

استخدام بازاریاب آقا با حقوق و مزایا در اصفهان

راهپیمایی اربعین از دستور کار خارج شده است

واکنش رشید مظاهری به بازی حساس استقلال-الشرطه + عکس

کلیات لایحه معافیت 20 درصدی مالیات مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

استخدام طراح سایت در یک کلینیک معتبر در تهران

سخنگوی دولت: آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان تصویب شد

ده عضو جدید به شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز اضافه شد

اورژانس تهران: خبر استفاده مسئولان از آمبولانس های خصوصی صحت ندارد

البرهان پرونده حذف نام سودان از لیست ترور را به امارات برد

آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری تصویب شد و از مهرماه این افزایش اعمال خواهد شد

آیین افتتاح پروژه های آبرسانی 45 روستای استان اردبیل

خانواده های شهدا مستلزم توجه بیشتری هستند

اساتید دانشگاه پیش قراولان جنگ اقتصادی هستند

ادامه شور عاطفه ها تا 11 مهر در قزوین

ماجرای «خواهر طاهره» از فرماندهی سپاه تا ماموریت ویژه ارسال نامه امام به گورباچف

ظریف: ترامپ مسیرش را تغییر دهد

تغییر در حوزه هنری از استان ها آغاز شد

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین: اسراییل رژیم ناهمگون در پیکره منطقه است

پروازهای تهران به استانبول مجددا برقرار شد

سازمان برنامه و بودجه کشور یک ادعا را تکذیب کرد

ظریف: ترامپ باید مسیرش را تغییر دهد تا بیش از این مایه خنده جهان نشود

پاسخ وزارت کشور درباره حاشیه نشینی ها

ادعای ناپدید شدن یک ﻣﯿﻠﯿﺎرد و 300 ﻣﯿﻠﯿﻮن ﯾﻮرو از ﻣﻨﺎﺑﻊ ارزی تکذیب شد

سامانه سامد بستری برای تقویت ارتباط مردم با دولت

شمخانی : تداوم سقوط پهپاد های ⁧‫ترامپ‬⁩ با ⁧‫مقاومت فعال‬⁩ ملت ⁧‫ایران‬⁩

کسب رتبه چهارم فعالیت های فرهنگی و پرورشی در قزوین

پُر بازدید های سی ام شهریور خبرگزاری صدا و سیمای فارس

14 هزار و 600 رزمنده اردبیلی تجلیل می شوند

ظریف: ترامپ باید مسیرش را تغییر دهد

تکذیب ادعای ناپدید شدن یک ﻣﯿﻠﯿﺎرد و 300 ﻣﯿﻠﯿﻮن ﯾﻮرو از ﻣﻨﺎﺑﻊ ارزی

روابط امارات و بحرین با صهیونیست ها در کمیسیون امنیت ملی بررسی شد

برگزاری دوره آموزشی تدوین فیلم ویژه مساجد و هیئات مذهبی

تخفیف های ویژه برای سربازان فراری

کارگران با این گرانی کمرشکن نمی توانند شکم خانواده خود را سیر کنند/ هر روز شاهد ظهور پدیده هایی مانند پشت بام خوابی هستیم

استاندار بوشهر: نمایندگان و مدیران برای تقویت ردیف های اعتباری این استان تعامل کنند

آغاز ساخت مسکن مددجویان دارای 2 معلول ایلام

فردا، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی است

ماموریت کمیته اصلاح ساختار بودجه برای تعیین میزان منابع ناشی از اجرای احکام در جامعه

ساخت سریال شهید باکری از سرگرفته می شود/برگزاری80 یادواره شهدا

طبخ و توزیع غذای گرم در موکب های اربعین ممنوع است

دادستان گالیکش، مأمور بررسی موضوع ساخت وساز پارک ملی گلستان شد

کنایه شمخانی به ترامپ

ظریف: جهان می گوید تحریم های سازمان ملل علیه ایران احیا نشده اند

تکذیب ادعای گُم شدن یکﻣﯿﻠﯿﺎرد و 300ﻣﯿﻠﯿﻮن ﯾﻮرو

فردا، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی است

فیلم | اخبار خبرگزاری حوزه در شبکه قرآن

نامه نمایندگان مجلس به شریعتمداری درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان

هرم سنی جمعیت استان اردبیل رو به پیری است

ادامه خدمات مطلوب با وضعیت فعلی «کرونا» سخت است

سایت پسماند محمدآباد نباید لحظه ای تعطیل و پلمب شود

تعبیر خواب مرده استفراغ کند

استخدام آبدارچی آقا در یک مجموعه در تهران

عکس نوشته های اسم گلرخ برای پروفایل

ساماندهی ترافیک هسته مرکزی شهر شاهرود

استخدام مسئول دفتر در یک شرکت معتبر در تهران

جمهوری اسلامی ایران و جنبش مقاومت از یکدیگر تفکیک ناپذیرند

اطلاعیه بسیج اساتید واحد تهران مرکز به مناسبت سالروز دفاع مقدس

وزیر کشور: دفاع مقدس تابلوی تمام عیار انقلاب اسلامی است

10 عضو جدید به شورای مرکزی جامعه روحانیت اضافه شد (اسامی)

کنایه پهپادی شمخانی به شکستهای مستمر آمریکا در برابر ایران

مجمع هم اندیشی مدیران مراکز و فعالان قرآنی شهرستان برخوار برپا شد

ظریف: جهان می گوید هیچ یک از تحریم های شورای امنیت بازنگشته است

کنایه شمخانی به ترامپ

حذف نام سودان از لیست ترویسم محور گفت وگوی مسئولان خارطوم و واشنگتن

تکذیب ادعای ناپدید شدن یک ﻣﯿﻠﯿﺎرد و 300 ﻣﯿﻠﯿﻮن ﯾﻮرو از ﻣﻨﺎﺑﻊ ارزی

اعلام ترکیب شهرخودرو/ لیست 14 نفره الهلال با 3 دروازه بان!

مستمری بیکاری کرونا به بهانه های مختلف به برخی مشمولان داده نشده است/ درباره حق بیمه دوران سربازی تخلف می شود

گرامی داشت یاد و نام شهدا در رسم عاشقان رادیوزیارت

شورای نگهبان درباره اصلاح قانون تجارت به وظیفه خود عمل نکرده است

190 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در هشترود اجرا می شود

ظریف: جهان می گوید تحریم های ایران احیا نشده اند

رویداد تولید محتوای بسیج بزرگترین اتفاق تولید محتوای جهان

معیشت خانواده شهدا و ایثارگران مانند سایر مردم است/ نتوانستیم فرهنگ دفاع مقدس را به نسل کنونی منتقل کنیم

ترامپ یا بایدن؟کاربران خبرآنلاین نظر دادند

فعالیت بیش از 360 شبکه ماهواره ای علیه ایران

مراسم بزرگداشت طوبی کرمانی به صورت مجازی برگزار می شود

ایستگاه های بازرسی برای جلوگیری از تردد احتمالی زائران اربعین برپا می شود

برگزاری پیاده روی اربعین حسینی از دستور کار خارج شده است

کلیات لایحه معافیت 20 درصدی مالیات مناطق آزاد در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد

از کجا سگ رایگان بگیریم

اراده مسؤولان استان زنجان برای بازگشایی محور پادگان

قرارداد 25 ساله ایران و چین/ رایزنی احمدی نژاد با شورای نگهبان/ برگزاری همزمان انتخابات میان دوره ای با ریاست جمهوری

قرارداد 25 ساله ایران و چین/ رایزنی احمدی نژاد با شورای نگهبان/ برگزاری همزمان انتخابات میان دوره ای با ریاست جمهوری