مطالب مرتبط:
توسعه محور شرق و سواحل مکران 2 برنامه کلیدی دولت است
وزیر راه و شهرسازی: توسعه محور شرق و سواحل مکران 2 برنامه کلیدی دولت است
وزیر راه و شهرسازی: توسعه محور شرق و سواحل مکران دو برنامه کلیدی دولت است
وزیر راه و شهرسازی: توسعه محور شرق و سواحل مکران 2 برنامه کلیدی دولت است
توسعه زیربناهای حمل ونقل شرق کشور، کلید شکوفایی اقتصادی منطقه
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 18 تیر 1399 ساعت 06:302020-07-08اقتصادي

قطار توسعه محور شرق و مکران یک قدم تا ایستگاه پایانی


ایرنا - اتصال راه آهن چابهار به خط سراسری که از آرزوهای دیرینه مردم بویژه تجار و بازرگانان و کلید توسعه محور شرق است با شروع عملیات ریل گذاری با حضور وزیر راه و شهرسازی در زاهدان از روز سه شنبه وارد مرحله جدیدی از عملیات اجرایی شد تا یکی از اصلی .

- زاهدان - ایرنا - اتصال راه آهن چابهار به خط سراسری که از آرزوهای دیرینه مردم بویژه تجار و بازرگانان و کلید توسعه محور شرق است با شروع عملیات ریل گذاری با حضور وزیر راه و شهرسازی در زاهدان از روز سه شنبه وارد مرحله جدیدی از عملیات اجرایی شد تا یکی از اصلی ترین و استراتژیک ترین محورهای کریدور شمال - جنوب کشور به مراحل پایانی خود نزدیک تر شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا راه آهن چابهار - زاهدان - مشهد که قرار است عنوان طولانی ترین خط آهن ایران و بزرگترین پروژه ریلی کشور را یدک بکشد یکی از پروژه های مورد توجه مقام معظم رهبری است که با داشتن اهمیتی جهانی قرار است نقشی اساسی در توسعه جنوب شرق کشور ایفا کند.

این پروژه که به دلیل نبود منابع مالی سال ها متوقف مانده بود با همت دولت تدبیر و امید دوباره از سر گرفته شد و حالا به مرحله ریل گذاری رسیده است.

با بهره برداری از این مسیر ریلی زمینه توسعه اقتصادی منطقه مکران و جنوب شرق کشور به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته ، و شرایط تزریق بار به داخل کشور از طریق بندر چابهار فراهم خواهد شد و در واقع یک دروازه جدید به روی شبکه ریلی کشور و کشورهای منطقه باز می شود و در آینده نه چندان دور مسیر ترانزیت به کشورهای آسیای میانه را برای ایران می گشاید.

به ثمر رسیدن این پروژه آنقدر برای دولت دوازدهم مهم است که در شرایط اقتصادی فعلی با وجود همه تنگناهای مالی روند اجرایی آن متوقف نشد و همین توجه و تمرکز دولت بر توسعه سیستان و بلوچستان سبب شد تا این استان پهناور نیز از مزایای اقتصادی و اجتماعی راه آهن بهره مند شود.

مزایایی که نه تنها برای سیستان و بلوچستان بلکه برای کل کشور درآمد فراوانی را به همراه خواهد داشت.

این مسیر ریلی فرصتی تاریخی دیگری را برای سیستان و بلوچستان رقم می زند تا یکبار دیگر جاده ابریشم به روی تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی گشوده شود چرا که حیات اقتصادی منطقه وابسته به شبکه حمل و نقل است، و این استان نیز از مزیت نسبی حمل و نقل و ترانزیت برخوردار است.

در صورتی که خط آهن چابهار - زاهدان به بهره برداری برسد با سرمایه گذاریی که دولت در توسعه بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار انجام داده و ظرفیت تخلیه و بارگیری را به هشت و نیم میلیون تن رسانده روند بارگیری و جابجایی کالا از این بندر و ارسال آن به آسیای میانه و اروپا و برعکس رونق قابل توجهی پیدا کرده و اقتصاد جنوب شرق را متحول می کند.

از طرفی موقعیت جغرافیایی و وجود ظرفیت ها و توانمندی های متعدد سیستان و بلوچستان با تکمیل و راه اندازی این خط آهن شکوفا شده و می تواند برای کل کشور درآمد ترانزیتی مشابه درآمد نفت یا حتی بیشتر از آن را به ارمغان آورد.

توسعه بندر چابهار از حدود 60 سال پیش جز برنامه های دولت های وقت بوده اما به نتیجه مطلوب نرسیده بود تا اینکه دولت تدبیر و امید با تاکید رهبر معظم انقلاب و عنایت ویژه ایشان و رییس جمهوری عزم خود را جزم کرده و با اجرای مگا پروژه های زیرساختی این بندر را در مسیر توسعه قرار داده و وعده های داده شده را یکی پس از دیگری محقق ساخت.

راه اندازی مرحله نخست توسعه بندر شهید بهشتی، گاز رسانی به چابهار، ساخت مجتمع های بزرگ پتروشیمی و فولاد، توسعه فعالیتهای شیلاتی و ایجاد اسکله های صیادی، رونق اراضی زیرکشت میگو و صدها طرح بزرگ و کوچک دیگر گوشه ای از خدمات دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی در این منطقه ساحلی سیستان و بلوچستان است.

منطقه ای که سالیان متمادی محرومیت را یدک می کشید اکنون به کارگاه سازندگی تبدیل شده بطوریکه طرح های متعددی در شمال و جنوب سیستان و بلوچستان در حال اجراست.

به گفته خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی برای اجرای طرح راه آهن چابهار- زاهدان حدود 628 کیلومتر ریل گذاری می شود و تاکنون عملیات زیرسازی این مسیر در حدود 60 درصد انجام شده و بقیه عملیات اجرایی با روند بسیار مناسبی در حال انجام است.

در مجموع برای ساخت این مسیر به انضمام ایستگاه ها و خطوط فرعی احتیاج به 730 کیلومتر مسیر ریل گذاری است که عظمت و سنگینی این پروژه را نشان می دهد.

در طول این مسیر باید حدود 31 کیلومتر پل و تونل در مناطق کوهستانی و سخت گذر ساخته شود که کار با روند خوبی در حال اجرا بوده و تاکنون یکهزار و 700 میلیارد تومان از منابع اعتباری دولت در این پروژه هزینه شده است.

پس از طی پیچ و خم های فراوان در اجرای این پروژه، روز گذشته عملیات ریل گذاری راه آهن زاهدان- چابهار با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)، استاندار و جمعی از نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی در زاهدان آغاز شد و و طبق برنامه ریزی ها، ریل گذاری 150 کیلومتر از این محور تا پایان امسال انجام خواهد شد.

همچنین جابجایی 927 هزار مسافر و 2 میلیون و 800 هزار تن بار برای سال 1401 از اهداف اقتصادی کوتاه مدت این طرح عنوان شده است.

قرار است فاز نخست این پروژه در سال 1400 تمام و در سراسر مسیر بهره وری اولیه انجام شود به این شکل از چابهار به زاهدان بهره برداری اولیه انجام و تکمیل آن در سال های بعد با اضافه شدن ایستگاه ها و دیگر موارد تکمیلی ساخته خواهد شد.

تلاش دولت تدبیر و امید برای توسعه همه جانبه سیستان و بلوچستان وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات ریل گذاری قطار زاهدان-چابهار گفت: با توجه به اجرای 2 برنامه مهم و کلیدی توسعه محور شرق و سواحل مکران دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری قابل توجه در سیستان و بلوچستان را در دستور کار قرار داده است.

محمد اسلامی اظهارداشت: دولت هم در حوزه زیرساختی و هم روبنایی در سیستان و بلوچستان طرح های مهمی نظیر راه آهن چابهار- زاهدان و توسعه بندر شهید بهشتی را در دست اجرا دارد که بزودی اثرات اقتصادی و توسعه ای آنها در این استان قابل لمس خواهد بود.

وی ادامه داد: توسعه زیرساختی هم در بخش بندر، ریل، حمل و نقل و فرودگاه نوید دهنده توسعه همه جانبه سیستان و بلوچستان است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: حجم بار پیش بینی شده در افق راه آهن چابهار- زاهدان هفت میلیون تن است که پیش بینی می شود بلافاصله در حدود سه سال پس از بهره برداری این طرح مهم ملی اهداف مورد نظر محقق شود.

اسلامی افزود: حجم تخلیه و بارگیری بار در بندر چابهار در سال 97، 920 هزار تن بود که سال 98 به افزون بر سه میلیون تن رسید.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود حجم تخلیه و بارگیری در این بندر امسال به بیش از چهار میلیون تن برسد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: با توجه به حجم بالای کالاهای وارده به بندر چابهار هم اینک روزانه یکهزار دستگاه کامیون در این بندر تردد می کنند.

وی ادامه داد: همچنین حجم تردد جاده ای در محور چابهار-ایرانشهر از 400 هزار تردد سال 97، به 2 میلیون و 600 هزار تردد در سال گذشته افزایش یافته است.

اسلامی با بیان اینکه توسعه سرانه راهها با توجه به ظرفیت آنها افزایش می یابد، اظهار داشت: با توجه به افزایش حجم بالای تردد جاده ای در مسیر چابهار در آینده نزدیک توسعه مسیرهای سیستان و بلوچستان نیز که در اولویت دولت قرار دارد، محقق خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ساخت بیمارستان و فرودگاه سراوان و منطقه ویژه اقتصادی در سیستان را از طرح های افتتاح شده و در دست اجرا و اقدام در سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

وی ادامه داد: به منظور بهره برداری هر چه سریعتر از راه آهن چابهار- زاهدان با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری مقرر شد یکی از شرکت های زیرنظر این وزارتخانه به کمک قرارگاه بیاید.

وی افزود: تلاش می کنیم با یک راندمان بالا و متفاوت کار ریل گذاری انجام شود تا به قول و تعهدی که به مقام معظم رهبری و شخص رییس جمهوری داده شده عمل کنیم.

اسلامی با اشاره به تاکید و پیگیری های مکرر رییس جمهوری از این پروژه تصریح کرد: باید با تجهیز و افزایش امکانات در تمام نقاطی که به لحاظ زمان بندی عقب افتاده کار گسترش یافته و ظرفیت به صورت موازی توسعه یابد تا بتوانیم قبل از خرداد از این مسیر بهره برداری کنیم.

وی تصریح کرد: امیدواریم همچون برخی پروژه ها که در تکمیل آنها یک رکورد جدید ثبت شد، شاهد ثبت یک رکورد جدید در بهره برداری از راه آهن چابهار–زاهدان باشیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این مسیر چند آزادراه افتتاح شد، کاری که در مدت یک سال و نیم انجام گرفت معادل کاری است که پیش از آن در عرض هفت تا هشت سال انجام می شد که امیدواریم این پیوستگی را در این پروژه نیز شاهد باشیم.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با توجه به اهمیت خط آهن چابهار - زاهدان از صندوق توسعه ملی اعتباراتی را به این بخش اختصاص دادند.

راه آهن چابهار - زاهدان؛ طرحی بی سابقه در توسعه ریلی کشور معاون وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: 10 هزار کیلومتر مسیر ریلی در کشور در دست اجرا داریم که تعداد زیادی از آن ها به مرحله روسازی رسیده و بخشی نیز در حال مطالعه است.

خیرالله خادمی اظهارداشت: در کمتر زمانی در کشور بوده که چهار یا پنج محور به صورت همزمان با این طول ریل گذاری انجام شده باشد.

وی بیان کرد: ظرفیت کشور در بخش توسعه راه آهن همیشه حداکثر تا 170 کیلومتر در سال بوده اما تنها مسیر ریلی چابهار - زاهدان 628 کیلومتر است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور افزود: یکی از نیازهای کشور تغییر جابه جایی کالا از جاده ای به ریلی به دلیل ارزان بودن آن است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به این امر نیازمند توسعه شبکه ریلی در کشور هستیم اما اتصال ریل ها به شبکه و مبادی اصلی بسیار حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: راه آهن چابهار - زاهدان با توجه به ویژگی که دارد این امر را می تواند محقق کند زیرا به عنوان یک نقطه تزریق کننده بار به داخل شبکه راه آهن کشور .

نقطه ترانزیت به آسیای میانه و افغانستان است.

خادمی تصریح کرد: با توجه به اینکه خط ریلی چابهار - زاهدان به آسیای میانه و افغانستان است می تواند یک سرآغاز خوب برای کشور باشد.

وی اظهارداشت: امیدواریم با بهره برداری از این پروژه بتوانیم ورود بار از بندر اقیانوسی و چابهار به کل کشور را داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با وجود محدودیت های مالی روند اجرایی پروژه ها با پیشرفت بسیار خوبی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه در بخش بزرگراهی کشور اقدامات بسیار خوبی در حال اجراست اظهارداشت: حدود یکهزار و 200 کیلومتر آزادراه با روند خوبی در حال اجراست که بیش از 580 کیلومتر آن از 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

خادمی تصریح کرد: ساخت حدود هشت هزار کیلومتر بزرگراه در کشور در برنامه قرار دارد که یکهزار و 200 کیلومتر آن در برنامه اجرایی امسال و اوایل سال بعد قرار دارد.

مرزهای سیستان و بلوچستان منشا تجارت وسیع برای کشور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) نیز در مراسم آغاز ریل گذاری راه آهن زاهدان- چابهار گفت: ظرفیت های سرشار و بسیار زیاد سیستان و بلوچستان بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه زیبایی ها و ظرفیت های این استان زیر غبار محرومیت پوشانده شده و دیده نمی شود که جای تاسف دارد.

سردار سعید محمد اظهار داشت: همواره یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری استان سیستان و بلوچستان بوده و همیشه در بیانات و پیگیری های ایشان شاهد این بودیم که به صورت جز به جز وارد موضوعات استان می شوند و مسائل استان را از نزدیک پیگیری می کنند.

وی بیان کرد: امروز شاهد شروع طرح ریل گذاری راه آهن از سمت زاهدان به خاش هستیم که براساس برنامه زمانبندی ریل گذاری از زاهدان به سمت خاش و در فاز بعدی از سمت چابهار به ایرانشهر اجرا می شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تاکید کرد: همجواری با کشور پاکستان و افغانستان به تنهایی می تواند منشا تجارت وسیع و درآمدزایی برای این استان باشد علاوه بر این، ظرفیت های داخلی از جمله معادن سرشار و صنایعی که می تواند راه اندازی شود، ظرفیت های بزرگ کشاورزی در مناطقی که مشکل آب ندارند و ظرفیت های بندری، اقیانوسی و ترانزیت هر یک به تنهایی می تواند برای استان رونق ایجاد کند وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار دارد که در ایجاد امنیت برای این استان نقش اصلی را ایفا می کند و بحمدااله امروز شاهد اقتدار در اوضاع امنیتی استان هستیم.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران این افتخار را دارد که علاوه بر امنیت در توسعه زیرساخت ها نیز نقش آفرینی می کند.

سعید محمد افزود: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در توسعه بندر چابهار، پروژه بیمارستان و فرودگاه چابهار و خط گاز و آب زاهدان نقش به سزایی ایفا کرده است و در توسعه آب ژرف در منطقه بم پشت سراوان و انتقال آب از دریای عمان به سه استان سیستان و بلوچستان و خراسان های جنوبی و رضوی فعالیت هایی را انجام داده است.

وی ادامه داد: همچنین در بخش توسعه کشاورزی و توسعه معدنی نیز اخیرا اقدمات خوبی انجام گرفته است و توفیق داشتیم که در کنار وزارت راه و شهرسازی بیش از چهار هزار کیلومتر راه آهن در کشور احداث کنیم یا در دست احداث داریم که 730 کیلومتر از این مسیر را راه آهن چابهار- زاهدان تشکیل می دهد.

وی بیان کرد: اتصال به آسیای میانه و قفقاز یکی از ظرفیت های اصلی این خط ریلی است.

اهمیت راهبردی و استراتژیک سواحل مکران و بندر چابهار به لحاظ اقتصادی، نظامی و فرهنگی، استفاده از سواحل امن دریای عمان و بندر چابهار برای امور بازرگانی و تجاری و تبادل کالا و بهره برداری حداکثری از سواحل مکران با تامین زیر ساخت ها و فعالیت های اقتصادی برای ایجاد اشتغال و رفع فقر و محرومیت از منطقه، اهمیت این کلان پروژه را دو چندان کرده است.

ایجاد کریدور تمام ریلی شرق کشور، اتصال چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی کشور به شبکه ریلی سراسری، کمک به توسعه سواحل مکران از طریق ایجاد شبکه حمل و نقل ریلی، اتصال کشورهای آسیای میانه و افغانستان به آب های آزاد اقیانوسی، ایجاد بستر مناسب برای توسعه و رشد اقتصادی ، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش تصادفات جاده ایی، ایجاد توسعه و امنیت پایدار در منطقه و ارتقا همکاری های دائمی با کشورهای منطقه و سایر کشورها از طریق مبادلات تجاری و ترانزیتی از اهداف طرح راه آهن چابهار-زاهدان و ادامه آن از زاهدان به زابل- بیرجند و مشهد برشمرده شده است.

این خط ریلی در مسیر خود از بندر چابهار، شهر جدید تیس، بخشی از شهرستان کنارک، نیکشهر، ایرانشهر، خاش و زاهدان عبور می کند و پس از آن قرار است یک خط به زابل و میلک در مرز افغانستان و استان های خراسان جنوبی و رضوی متصل شود.

منابع مالی این طرح از محل فروش سهام، منابع اعتباری قانون بودجه، تسهیلات صندوق توسعه ملی و نیز منابع مالی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا تامین خواهد شد.

به گفته مسوولان، راه آهن چابهار-زاهدان، اشتغال 13 هزار نفر را در پی خواهد داشت که سه هزار نفر از این تعداد به صورت مستقیم در این پروژه مشغول به کار خواهند شد.


کلید واژه ها: وزیر راه و شهرسازی - زاهدان - راه و شهرسازی - عملیات - راه آهن - بازرگانان - چابهار - ریل گذاری - یکی از - محور - توسعه - وزیر راه - ایرنا - شهرسازی - مقام معظم رهبری - ایستگاه پایانی - سه شنبه - سراسری - طولانی ترین - اتصال - پروژه - استراتژیک - کشور - شنبه - حضور - شروع - کلید - بزرگترین - مردم - وزیر

آخرین اخبار سرویس:
افزایش واحد های تولیدی بنیاد تعاون زندانیان به 980 مورد/ 10 فروشگاه جدید حامی در راستای توسعه اشتغال زندانیان راه اندازی شد/ تولید 491 تن محصولات باغی در سال گذشته

باید قوانینی برای مبارزه با جرائم  و تخلفات صیادان وضع شود 

صدور اسناد بیش از یک میلیون و 400 هزار هکتار از اراضی ملی با اجرای طرح کاداستر / حل مشکلات ثبتی ساکنان جزیره هرمز در یک ماه آینده

اسنپ به فروش می رسد

سند یک سقوط/ آزمودن هواپیما با جان مردم

نرخ بیکاری آمریکا در آستانه تک رقمی شدن

فیلم| سلطان آباد در اوج ناآبادی

نقره هم گران شد

59 پروژه کشاورزی در خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

سریال تکراری کاهش قیمت گوجه فرنگی در شمال استان اردبیل؛ قصه ای تلخ که دسترنج کشاورزان را به باد داد

افزایش قیمت خودروهای داخلی گردن ارز افتاد

تکمیل جاده سنندج - مریوان نیازمند 200 میلیارد تومان اعتبار است

پیش بینی روند آینده بورس مشخص است/ ادامه اصلاح دستوری برخی نمادها با وجود عبور شاخص از 2 میلیون واحد

59 پروژه کشاورزی در خراسان شمالی آماده بهره برداری شد

شگرد جدید برخی از بیمه ها ؛ سهام به جای وجه خسارت!

طرح حمایتی به نام محرومیت زدایی و به کام رانت خواری؛ حمایت نقدی و ریالی جایگزین شود

برخی مصوبات شورای شهر عامل گرانی مسکن در پایتخت است/ احداث پارک 500 میلیاردی در اوج فشار اقتصادی ضرورتی ندارد

نقره هم گران شد

اعتراض رانندگان تاکسی دهدشت از پایین بودن نرخ کرایه ها و نداشتن بیمه

امکان فروش 60 درصد سهام عدالت برای همه

انتظارات کاهشی در بازار دلار

شرکت های فناور چراغ راه رونق تولید؛ دانش بنیان ها به کمک تولید می آیند

زعفران بین 2 تا 3 سال ماندگاری دارد

چند سکانس از زندگی پراید / پراید با چه قیمتی آمد و با چه قیمتی رفت؟

24 روستای صعب العبور گیلان گاز رسانی می شود

نقره هم گران شد

ووهان 8 ماه پس از شیوع بیماری؛ جهانی متفاوت در عصر پسا کرونا !

نخستین کارگاه خیاطی در بمپور راه اندازی شد

خدمات بانکداری الکترونیک در ایران همچنان می لنگد/ فقر زیرساخت در نظام بانکداری مجازی

سهام عدالت به روش غیر مستقیم هم قابل معامله شد

از «اشغال بوشهر توسط نیروهای نظامی انگلیس» تا «کاهش 180 هزار درصدی نرخ تورم در ونزوئلا»

انتظارات کاهشی در بازار دلار

خرید تضمینی کلزا در زنجان به 499 تن رسید

مدیرکل گمرک: مشکل ارزش گذاری کالاهای صادراتی همدان رسیدگی می شود

کاهش 35 درصدی محصول انگور در مروست شهرستان خاتم

ارایه آموزش های مهارتی رمز موفقیت سمنان در پیکار با بیکاری

وقتی دلار ماهی بوشهر را گران می کند

صنعت داروسازی هند؛ الگویی برای کشورهای درحال توسعه

صفر تا صد وضع مالیات بر خانه های خالی

نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره های مردم با توسعه اشتغال

نشاندن «جهش تولید» بر سر سفره های مردم با توسعه اشتغال

کاهش ارزش پول ملی در غفلت دولت/ نیاز فوری به مدیریت انتظار تورمی مردم

تدارک رشیدپور برای بازگشت از شهریورماه/ «اتفاق» از سرگرفته می شود

افزایش 45 درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

آب دهی قنات های چهارمحال و بختیاری کاهش یافت

رصد هشت هزار مشترک پرمصرف برق در لرستان

آیا خداحافظی با پراید در کاهش مصرف سوخت موثر است؟

مهرآباد دوباره شلوغ شد

آب دهی قنات های چهارمحال و بختیاری کاهش یافت

رصد هشت هزار مشترک پرمصرف برق در لرستان

روزنه شکر/ ماجرای چوپان مبتکر و گوسفندان زبل چیست؟

انتقاد اتاق اصناف نسبت به اجرایی نشدن مصوبات دولت در حمایت از بازاریان

سهام عدالت وثیقه وام می شود/فروش سهام عدالت به روش جدید

افزایش 45 درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

پشت پرده قراردادهای 27 بسته افزایش تولید نفت

افزایش 45 درصدی سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

تدارک رشیدپور برای بازگشت از شهریورماه/ «اتفاق» از سرگرفته می شود

اجباری شدن استفاده از ماسک، از حقیقت تا رویا / آیا همه مردم کشور توان تامین ماسک را دارند؟

روند افزایش دمای ایران در 50 سال اخیر را ببینید/ نمودار

بیش از 2 میلیون تن ذرت در کشور گم شد/ مرغداران همچنان از بازار آزاد دان می خرند

تعیین قیمت نفت در دست خریداران است

سالاد روسی مجلسی اصل با مرغ و شوید + طرز تهیه

مجوز استحکام بنای مدارس غیردولتی در گذشته با اغماض صادر می شد

هشدار نسبت به کاهش شدید درآمدهای صادراتی ناشی از شیوع کرونا/ درآمد امسال فقط 30 میلیارد دلار خواهد بود

آزادسازی دو زندانی جرائم مالی با مساعدت یک واحد صنعتی در اردکان

ذخایر آب پشت سدهای آذربایجان غربی به 1120 میلیون متر مکعب رسید

ثروتمندترین زن در قاره آسیا چقدر پول دارد؟

مبادلات 23.8 میلیون دلاری ایران و آمریکا در نیمه نخست 2020

منطقه آزاد عجمان در امارات با طراحی مدرن و امتیازات ویژه آماده برای فعالیت سرمایه گذاران بین المللی

بیش از 19 میلیون و 793 هزار مبتلا به کرونا در جهان

طرز تهیه دسر پارفه هلو با میوه و ژله

اسنپ به فروش می رسد

همسایگان ایران چقدر ذخایر ارزی دارند؟

بیش از 19 میلیون و 793 هزار مبتلای کرونا در جهان

همسایگان ایران چقدر ذخایر ارزی دارند؟

همسایگان ایران چقدر ذخایر ارزی دارند؟

شگرد جدید برخی از بیمه ها؛ سهام به جای وجه خسارت!

افزایش واحد های تولیدی بنیاد تعاون زندانیان کشور/ 17.3 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید برای توسعه اشتغال زندانیان

5 سناریو درباره وعده گشایش اقتصادی روحانی

طرح نوسازی ناوگان جاده ای در پیچ و خم مسائل اداری

طرز تهیه کرفس پلو با گوشت چرخ کرده

اسنپ به فروش می رسد

اسنپ به فروش می رسد

شلوغ شدن فرودگاه مهرآباد

هشدار پلیس نسبت به جلوگیری از خریدهای ناامن اینترنتی

سوء تغذیه نیم میلیون کودک در شهر لس آنجلس به دلیل شیوع ویروس کرونا

صدور رایگان دفترچه های درمانی برای بیمه شدگان روستایی و عشایر

تحریم ها در تولید و صادرات شرکت ذوب آهن تاثیری ندارد

تشدید بی عدالتی بین سفیدپوستان و سیاهپوستان آمریکا در بخش اشتغال

تامین کسری بودجه 250 هزار میلیاردی با حراج اوراق بدهی دولت/ استقراض دولت از بانک مرکزی یعنی تورم 60 درصدی!

دانلود جدیدترین و کامل ترین نقشه اهواز به همراه فایل PDF

هنگام خرید گوشی دست دوم به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

عرضه دستگاه آنالیزور لحظه ای دانه بندی مواد معدنی به معادن مهم کشور

عرضه دستگاه آنالیزور لحظه ای دانه بندی مواد معدنی به معادن مهم کشور

آسیایی ها از اروپایی ها جلو زدند

چرا باید تایر های خودرو را جابه جا کرد؟

آسیایی ها از اروپایی ها جلو زدند

تعداد قربانیان کرونا به مرز 730 هزار نفر رسید

نرخ هر کیلو قزل آلا چند؟

آغاز توزیع سومین مرحله بسته های کمک معیشتی در ارومیه

قطار توسعه محور شرق و مکران یک قدم تا ایستگاه پایانی

قطار توسعه محور شرق و مکران یک قدم تا ایستگاه پایانی