مطالب مرتبط:
قبل از 25 تیر افزایش دریافتی بازنشستگان اجرایی شود
افزایش 50 درصدی حق عائله مندی بازنشستگان
همسان سازی حقوق بازنشستگان اجرایی می شود؟
حقوق کارمندان و بازنشستگان دوباره افزایش می یابد؟
افزایش 50 درصدی حق عائله مندی بازنشستگان
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 17 تیر 1399 ساعت 02:452020-07-06اقتصادي

قبل از 25 تیر افزایش دریافتی بازنشستگان اجرایی شود


بازنشستگان انتظار دارند تا قبل از 25 تیرماه، تکلیف افزایش مزایای مزدی و اجرای همسان سازی مشخص شود؛ آیا مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با افزایش حق مسکن و بن خواربار بازنشستگان موافقت خواهد کرد؟ در شرایطی که افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی فقط 26 درصد است، - اگر نخواهند با افزایش مزایا و اجرای همسان سازی حداقل 700 یا 800 هزار تومان به دریافتی حداقل بگیران بیفزایند، سال پیش رو، سالی سخت برای بازنشستگان خواهد بود.

مهدی مجیدی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) در این رابطه می گوید: افزایش 26 درصدی مستمری ها، مطلوب بازنشستگان نبود و باعث نارضایتی شده است.

بازنشستگان توقع دارند این مشکل به زودی رفع شود.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات مزدی سازمان تامین اجتماعی به هیچ وجه برآورنده ی مطالباتِ بازنشستگان و مستمری بگیران نبود، ادامه می دهد: مصوبه کمیسیون تلفیق که پایه 2 میلیون و 800 هزار تومان را برای کف حقوق بازنشستگان در نظر گرفته است، برای مستمری بگیران تامین اجتماعی اجرایی نشد و همین تخلف، موجب بروز احساس تبعیض در میان کارگران بازنشسته شده است.

کارگران بازنشسته به حق تصور می کنند که دولت به آنها بی توجهی کرده و آنها را فروتر از سایر بازنشستگان قرار داده است.

به گفته مجیدی، بازنشستگان مکرراً به کانون های بازنشستگی مراجعه می کنند و درخواست دارند صدای اعتراضشان به گونه ای به گوش مسئولان رسانده شود.

نماینده بازنشستگان تهرانی در ادامه به اعتراض گسترده بازنشستگان بازمی گردد و می گوید: 25 تیر روز تامین اجتماعی موقعیت مناسبی است تا بازنشستگان صدای اعتراض خود را به گوش تمام مسئولان برسانند و من امیدوارم قبل از آن روز برای بهبود معیشت بازنشستگان تصمیمات مناسب گرفته شود.

از احساس تبعیض تا ناکامی معیشتی! مجیدی در ارتباط با افزایش مزایای مزدی بازنشستگان می گوید: در مورد این مساله، مذاکراتی در جریان است و درحال چانه زنی برای افزایش مزایای مزدی بازنشستگان هستیم اما نتیجه واقعاً مشخص نیست.

ما امیدواریم به نحوی این کار صورت بگیرد که رضایت بازنشستگان و مستمری بگیران تامین شود تا در این شرایط دشوار اقتصادی، بازنشستگان کارگری دیگر احساس تبعیض و نارضایتی نکنند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش 26 درصدی مستمری به هیچ وجه جوابگوی تورم و گرانی های لجام گسیخته نیست؛ اضافه می کند: شما حساب کنید یک شانه تخم مرغ در ظرف مدت کوتاه چقدر افزایش قیمت داشته است! این یک نمونه کوچک است، سایر اقلام مورد نیازِ سفره های کارگران و بازنشستگان ازجمله حبوبات، برنج، لبنیات و پروتیین، همگی به شدت گران شده اند؛ مصرفِ این اقلام برای سلامتی هر فرد به خصوص در سنین بالا، ضروری ست اما در همین روزهای گذشته، لبنیاتِ به تنهایی حدود 30 درصد افزایش قیمت داشته است.

حقوق بازنشسته و مستمری بگیر فقط 26 درصد زیاد شده اما اقلام ضروری ظرف مدت سه یا چهارماه از سال جدید، چند صد درصد گران شده اند؛ چگونه یک بازنشسته می تواند از پس نیازهای فقط خوراکی خانوار بربیاید و جوری زندگی را اداره کند که لااقل مریض نشود.

دولت تعلل می کند! این فعال صنفی بازنشستگان در ارتباط با موضوع همسان سازی می گوید: همسان سازی حقوق بازنشستگان موکول شده است به پرداخت بخشی از بدهی دولت به سازمان و متاسفانه دولت در پرداخت بدهی خود تعلل می کند.

تا الان، آن گونه که باید بدهی ها پرداخت نشده و دولت همکاری نکرده منتها در این مقوله هم مذاکراتی در جریان است اما نتیجه عینیت پیدا نکرده است.

به گفته مجیدی، آن چیزی برای بازنشسته و مستمری بگیر ارزش دارد که معطوف به نتیجه باشد و بازنشسته بتواند حاصل آن را در دریافتی خود آخر هر ماه ببیند.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان کارگری تهران در پایان در ارتباط با سطح نارضایتی بازنشستگان می گوید: کانون های بازنشستگی پیگیر مطالبات بازنشستگان هستند و بدون تردید، از طرف بازنشستگان تحت فشار هستند.

ما توقع داریم قبل از 25 تیر مطالبات بازنشستگان هم در عرصه همسان سازی و هم در مقوله ی افزایش مزایای مزدی برآورده شود.

باید اقداماتی صورت بگیرد که رضایت بازنشستگان فراهم شود.

 خانوارهای مستمری بگیر چشم انتظار ورود جدی سازمان بازرسی به دادخواهی مزد است عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی شهرستان خرم آباد نیز می گوید: 3 میلیون خانوار مستمری بگیر چشم انتظار ورود صریح و جدی سازمان بازرسی کل کشور به پرونده دادخواهی مزدی هستند و می خواهند که نه در نیمه دوم سال که در نیمه اول سال و تا پیش از 25 تیرماه (روز تامین اجتماعی) این کار انجام شود؛ چراکه در غیر این صورت پرونده افزایش مزد و مستمری به دست فراموشی سپرده می شود.

محمدحسن موسیوند با اشاره به رایزنی هایی که برای افزایش مستمری های بازنشستگان تامین اجتماعی از سوی نمایندگان آنها با وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی صورت گرفت اما به افزایش تنها 26 درصدی حداقل مستمری منتهی شد، گفت: همان زمان، نسبت به خطر تثبیت مستمری زیر میزان میانگین جهش هزینه های سالیانه زندگی، متاثر از تورم و رکود هشدار دادیم اما وزیر رفاه عنوان کرد که چنین اتفاقی رخ نمی دهد و حتی اجازه ی آن را نمی دهد.

وی افزود: این در حالی است که معیشت بازنشستگان و مستمری بگیران، به شدت از جهش قیمت ها در 24 ماه اخیر که به بیش از 50 تا 60 درصد در برخی از کالاها مانند لوارم خانگی در گروه غیرخوارکی ها و بیش از 100 درصد در برخی دیگر از کالاها، مانند حبوبات و میوه در گروه خوراکی ها، می رسد، متاثر شده است اما حداقل مستمری آنها در سال 99 تنها 26 درصد افزایش می یابد که این به هیچ عنوان با تورمی که به بازار اقلام خوراکی و غیرخوراکی تحمیل شده، همخوان نیست.

موسیوند با بیان اینکه با توجه به اینکه مستمری متغیری است که از مزد تاثیر می پذیرد، سازمان بازرسی کل کشور باید بدون هیچ تعارفی ورود کند و تکلیف افزایش آن را بی پرده روشن کند، گفت: این احتمال وجود دارد که سازمان تامین اجتماعی و دستگاه بالادست آن یعنی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخواهند هیچ افزایشی بر روی دستمزدها در نیمه اول یا دوم سال اعمال شود؛ در حالی که مزد و مستمری آخرین پناه جماعت فرودست حداقلی بگیر است.

عضو هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی شهرستان خرم آباد، افزود: به همین دلیل، 3 میلیون خانوار مستمری بگیر چشم انتظار ورود صریح و جدی سازمان بازرسی کل کشور به پرونده دادخواهی مزدی هستند و می خواهند که نه در نیمه دوم سال که در نیمه اول سال و تا پیش از 25 تیرماه (روز تامین اجتماعی) این کار انجام شود؛ چراکه در غیر این صورت پرونده افزایش مزد و مستمری به دست فراموشی سپرده می شود.

وی با بیان اینکه در همین حال قوه مجریه، متاثر از پیگیری های قوه قضاییه باید به سازمان تامین اجتماعی برای افزایش مستمری فشار وارد کند، افزود: دیگر خواسته ی مهم مستمری بگیران اجرای همسان سازی است که به 13 هزار میلیارد تومان منابع برای یک سال نیاز دارد؛ پولی که مدیرعامل سازمان می گوید امکان تامین آن تنها از محل پرداخت بدهی دولت وجود دارد؛ در حالی که تدارک آن در بودجه حدود 180 هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی کار شاقی نیست و مدیرعامل سازمان می توانست با کمی جابه جایی منابع این کار را انجام دهد.

موسیوند افزود: هرگاه اجرای همسان سازی را در سازمان مطرح می کنیم، در برابر آن موضع سختی می گیرند و آن را به زمین و زمان گره می زنند تا جایی که در مورد آن دیگر بحث نکنیم که این باتوجه به سختی اوضاع معیشتی بازنشستگان و البته بودجه کلان سازمان که 13 هزار میلیارد تومان در اندازه آن بسیار ناقابل است، قابل درک نیست.

از وزیر رفاه انتظار داریم که هرچه سریعتر تکلیف همسان سازی را در ماه جاری روشن کند تا کاستی های بودجه ای آن از محل های مشخصی، تامین شوند.


کلید واژه ها: بازنشستگان - تامین اجتماعی - بازنشستگان تامین اجتماعی - سازمان تامین اجتماعی - افزایش - اجتماعی - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی - افزایش حقوق بازنشستگان - تامین - همسان سازی - حقوق بازنشستگان - دریافتی - مستمری بگیران - مستمری - سازمان - افزایش حقوق - هیات مدیره - بن خواربار - سازی - مدیرعامل - نارضایتی - درصد - تصمیمات - کمیسیون - حق مسکن - انتظار - مدیره - تومان - مجیدی - مطلوب

آخرین اخبار سرویس:
تکلیف عیدی سهامداران سهام عدالت چه شد؟

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس دخیل است؟

بانک جامع اطلاعات فعالان روز بازارها در قم تهیه شد/ لزوم ساماندهی کارگران فصلی

پیش بینی همتی از آینده دلار/ وضعیت بهتر می شود

الموت توسعه همه جانبه را می طلبد؛ آشیانه عقاب ها نیازمند رسیدگی مسئولان

قیمت گوشت قرمز افزایش نداشته است

اتاق مستر و 4 نکته برای طراحی آن

برداشت بیش از 182 هزار تن هندوانه در گلستان

فروش اوراق سلف نفتی از یک شنبه آینده؛ هر بشکه چند قیمت خورد؟ / پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت/ مالیات مقطوع خریداران سکه تعیین شد /نماد های پربیننده بورس در هفته ای که گذشت

400 میلیون تومان بن تخفیف کتاب برای همدان اختصاص یافت

تولید 50 تن عسل طبیعی در سبزوار

نرخ برابری ارزهای عمده امروز 24 مرداد

شهرک متروکه معدن نشینان

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

ردپای سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس

نرخ ارز آزاد در 24 مرداد

شهرک متروکه معدن نشینان

تولید نفت آمریکا امسال بیش از حد انتظار کاهش می یابد

666 واحد صنفی استان بوشهر در اثر بی توجهی به دستورالعمل ها علیه کرونا پلمب شدند

جریمه  118 میلیارد ریالی متخلفان صنفی، بهداشتی و قاچاق

جزییات طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار اعلام شد

ببینید | برخورد تریلی با قطار و له شدن لوکوموتیو در اهواز

1977 میلیارد تومان، دستاورد سفر نوبخت برای مازندران

1.3 میلیارد دلار کسری بودجه قزاقستان بر اثر کرونا

اما و اگرهای افت 10 درصدی ارزش دلار طی 5 ماه

آیا تولید لوازم خانگی ارزان قیمت در کشور امکان پذیر است؟

جزییاتی مهم از طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار​/ الزام دولت به خرید باقیمانده سهمیه سوخت مردم

زمان فروش اوراق سلف نفتی اعلام شد/ هر بشکه 944 هزار و 622 تومان قیمت خورد

زمان آغاز طرح پیش فروش نفت به مردم/ هر بشکه 944 هزار و 622 تومان قیمت خورد

فروش اوراق سلف نفتی یک شنبه آینده در تالار بورس انرژی

خط فقر چه ارتباطی با خواب شبانه دارد؟

مدیرکل استاندارد: 80کالای غیراستاندارد در کرمان جمع آوری شد

جزییات طرح پیش فروش جدید سایپا اعلام شد

اما و اگرهای افت 10 درصدی ارزش دلارطی 5 ماه

جدول قیمت گوشی سامسونگ امروز جمعه 24 مرداد 99

مسیر ناتمام مدرس خیابانی تا وزارت صمت

آغاز طرح پیش فروش نفت به مردم از یکشنبه آینده / هر بشکه 944 هزار و 622 تومان قیمت خورد / عرضه 500 هزار بشکه نفت در مرحله اول؛ سر رسید قرارداد 26 مرداد 1401 است

اصلاح تابلوهای ترافیکی و رفع نقاط حادثه خیز سطح شهر بندرعباس

مرداد، ماه تلخ کرونایی در مازندران

فروش اوراق سلف نفتی از یک شنبه آینده؛ هر بشکه چند قیمت خورد؟ / مالیات مقطوع خریداران سکه تعیین شد /نمادهای پربیننده بورس در هفته ای که گذشت/ پیش بینی آژانس بین المللی انرژی از تقاضا برای نفت

20 سال تا پیری ایران

شمش فولادی در چهار ماهه 99 رشد 9 درصدی داشت

جزییات طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار

تولید نفت بریتیش پترولیوم در جمهوری آذربایجان 8 درصد کاهش یافت

زمان پیش فروش اوراق نفتی در بورس اعلام شد

آشفتگی بازار خودرو محصول چه عواملی است؟/ تداوم زیست اعیانی ژن های برتر با پدرخوانده های خودروسازی

ماشین خلق نقدینگی در نظام بانکی را خاموش کنید

وعده ارزی همتی: وضعیت بهتر می شود

تصاویری از لوکس ترین پناهگاه زیر زمینی

توقیف خودروهای متخلف در استان کرمانشاه 15 درصد افزایش یافته است

جزییات طرح پیش فروش جدید سایپا اعلام شد

ضرورت نوسازی یک هزار خودروی حمل کالا

عدم وجود بازار رقابتی دام زمینه ساز مشکلات تأمین گوشت

جزییات طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار اعلام شد

افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی

101 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در کرج تخریب شد/برخورد جدی با تغییرکاربری اراضی کشاورزی

چهار هزار و 500 متر شبکه فشار ضعیف برق در محلات بهینه سازی شد

علت ریزش اخیر شاخص بورس چه بود؟

زمان فروش اوراق سلف نفتی اعلام شد/ هر بشکه 944 هزار و 622 تومان قیمت خورد

توضیحات مقام روسی درباره زمان تولید و قیمت واکسن کرونا

قیمت گوشت قرمز افزایش نداشته است

افزایش آمار پروازهای عبوری از آسمان ایران

ردپای سهام عدالت در ریزش اخیر شاخص بورس

یک هزار خودروی حمل کالا در صف نوسازی

چهار هزار و 500 متر شبکه فشار ضعیف برق در محلات بهینه سازی شد

وعده ارزی همتی: وضعیت بهتر می شود

پاسخ سخنگوی شرکت ملی گاز به ابهامات درباره قبوض

یادآوری یادآوران به ژنرال نفتی ایران

شمش فولادی در چهار ماهه 99 رشد 9 درصدی داشت

50 تن عسل طبیعی در سبزوار تولید شد

آغاز طرح پیش فروش نفت به مردم از یکشنبه آینده

رهاورد سفر نوبخت به مازندران

آینده مس درخشان است

درخواست یک تشکل دانشجویی از رییسی برای محاکمه آخوندی

خراسان رضوی پیشرو در گازرسانی

واکنش توییتری نمایندگان به طرح گشایش اقتصادی/فروش اوراق سلف نفتی مصداق آینده فروشی است

دستگاه کارتخوان بر روی تمام تاکسی های صحنه نصب می شود

گازرسانی به 89 روستای استان کردستان

اطلاعات 600 شرکت دولتی در بودجه نیست/ افرادی که 9 میلیون درآمد ماهانه دارند ثروتمند هستند

رشد 30 درصدی مصرف آب در لرستان پس از شیوع کرونا

خلع ید زمین های ساخت و ساز نشده در شهرک های صنعتی گلستان

ماشین خلق نقدینگی در نظام بانکی را خاموش کنید

بیش از 15 درصد هدف صادرات غیرنفتی تحقق یافت

آخرین آمار مبتلایان کرونا در جهان در 24 مرداد+ تفکیک کشورها

قیمت گوشت قرمز افزایش نداشته است

آیا تولید لوازم خانگی ارزان قیمت در کشور امکان پذیر است؟

بازگشت دوباره محدودیت های کرونایی در انگلیس

قیمت نفت در 24 مرداد 99

توضیحات مقام روسی درباره زمان تولید و قیمت واکسن کرونا

گلچین هفتگی از اقتصاد به روایت تصاویر (24 مرداد 99)

ماشین خلق نقدینگی در نظام بانکی را خاموش کنید

توزیع بسته های غذایی در شهرستان پاوه آغاز شد

58 درصد مردم فارس روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را برگزیدند

چرا کارگران با حقوق زیر 3 میلیون تومان باید هزینه های درمان را از جیب بپردازند؟!

جزییات طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار/ گازوییل گران می شود؟

18 هزار تن محصول بادام در شهرستان سامان تولید شد

روسیه: تولید واکسن کرونا با قیمت مناسب از ماه نوامبر آغاز می شود

جزییات جدید طرح سهمیه بندی بنزین سرانه خانوار | الزام دولت به خرید باقیمانده سهمیه سوخت مردم

رفتار 30 ساله تورم و بازارها

قبل از 25 تیر افزایش دریافتی بازنشستگان اجرایی شود

قبل از 25 تیر افزایش دریافتی بازنشستگان اجرایی شود