موضوعات داغ: - كنكور سراسري - ستاد ملي مقابله با كرونا - سازمان سنجش - ستاد ملي مبارزه با كرونا - مقابله با كرونا - ستاد ملي كرونا - وزير بهداشت - تامين اجتماعي - تيم فوتبال استقلال - مجلس شوراي اسلامي - كارلوس اسليم هِلو - ايران - صربستان - شهيد املاكي - روابط ايران و عربستان - تله كابين گنجنامه - ازارد - استوري - هيأت ريحانهالحسين - ضدباكتريايي - دست - مركز بهداشت استان - وزير انرژي جديد عربستان - مرز سيرانبند

مطالب مرتبط:
تحقق 95 درصدی طرح های اشتغال کمیته امداد آذربایجان غربی
راه اندازی نهضت سراسری جهش تولید با هدف بهبود فضای کسب و کار در آذربایجان غربی
رییس و اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات آذربایجان غربی معرفی شدند
832 بیمار سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی بستری شد
حدود 50 درصد مردم آذربایجان غربی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می کنند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 08:252020-07-05اقتصادي

آذربایجان غربی سرزمین خوشه های طلایی


ایرنا- آذربایجان غربی با تولید سالانه بیش از 630 هزار تُن گندم با کیفیت و داشتن جایگاه هفتم کشور در تولید این محصول به سرزمین خوشه های طلایی گندم شهرت پیدا کرده است.

- در این فصل از سال تماشای مزارع طلایی گندم آذربایجان غربی جذابیت خاصی دارد و دشت های وسیع در مناطق مختلف استان با این خوشه های طلایی گندم آراسته شده و تا چشم توان دیدن دارد، این آراستگی و زیبایی تداوم دارد و در برخی مناطق که دشت به کوه می رسد زیبایی های مزارع را نیز دوچندان می کند.

در برخی از مناطق آذربایجان غربی از جمله "چوم مجیدخان" بوکان و "دشت شارویران" مهاباد مزارع طلایی گندم در کنار مزارع کلزا، مزارع سبزرنگ صیفی جات و باغات، شاهکار خلقت را بیشتر نمایان می کند و چشم از دیدن آن سیر نمی شود و زبان در توصیف این همه زیبایی عاجز است.

مزارع گندم در حاشیه سدهای حسنلوی نقده، شهیدکاظمی بوکان و سد مهاباد در صبحگاهان که نور طلایی مزارع گندم حاشیه سدها در رنگ نیلی آب انعکاس پیدا می کند، طلایی بودن مزارع گندم بیشتر از همیشه نمایان تر می شود و لنز هیچ دوربینی نمی تواند این همه زیبایی و آراستگی را ثبت کند و تنها با حضور در طبیعت می توان از دیدن آن همه زیبایی لذت برد.

اما آذربایجان غربی یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی قابل کشت دارد که از این مقدار 700 هزار هکتار آن زیر کشت انواع محصولات باغی و زراعی رفته و سهم گندمزارهای این استان 380 تا 400 هزار هکتار در سال است که به 2 صورت دیم و آبی کشت می شود.

سهم آذربایجان غربی در تولید گندم حدود 700 هزار تُن در سال بوده و این استان در جایگاه هفتم تولید این محصول قرار داردسالانه در کشور 10 تا 12 میلیون تُن گندم تولید می شود که آذربایجان غربی با حدود 700 هزار تُن در جایگاه هفتم تولید این محصول قرار دارد، این جایگاه با توجه به وضعیت مزارع آذربایجان غربی و قطب بودن این استان در تولید برخی محصولات کشاورزی دیگر از جمله چغندرقند و سیب درختی قابل قبول است.

پیش بینی تولید 630 هزار تُن گندم در آذربایجان غربی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال با توجه به وضعیت مزارع گندم استان پیش بینی می شود در مجموع بیش از 630 هزار تُن گندم در آذربایجان غربی برداشت شود.

امسال 380 هزار هکتار از مزارع آذربایجان غربی به گندم اختصاص یافته که از این مقدر 290 هزار هکتار به صورت دیم و 90 هزار هکتار نیز به صورت آبی کشت شده استعلی عیدی گفت: امسال 380 هزار هکتار از مزارع آذربایجان غربی به کشت گندم اختصاص یافته که از این مقدر 290 هزار هکتار به صورت دیم و 90 هزار هکتار نیز به صورت آبی کشت شده است.

وی با اشاره به اینکه در آذربایجان غربی ارقامی مانند "سرداری"، "آذری" و "باران" در کشت گندم دیم و ارقامی مانند "زرین"، "پیشگام" و "میهنگ در کشت گندم آبی مورد استفاده قرار می گیرد افزود: این ارقام در مقایسه با سایر ارقام عملکردی خوب و سازگاری بیشتری با شرایط آب و هوایی این منطقه دارد.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: این سازمان هر سال در فصل کشت گندم، برای افزایش بهره وری مزارع و تولید محصول با کیفیت، بذرهای "اصلاح شده مادری" و "گواهی شده" را در بین کشاورزان استان با قیمت یارانه ای توزیع می کند.

عیدی با اشاره به میزان تولید گندم در اراضی آذربایجان غربی نیز افزود: هر چند میانگین تولید گندم در مزارع، تابعی از چند متغیر از جمله قابلیت خاک، میزان بارش سالانه و مبارزه به موقع با آفت است اما میانگین تولید گندم در مزارع دیم استان هزار و 400 کیلوگرم در هکتار و در مزارع آبی سه هزار و 400 کیلوگرم است.

وی اظهار داشت: میزان مصرف سموم نیز در گندمزارهای استان بسیار اندک بوده و حداقل کودشیمیایی برای تولید این محصول به کار گرفته شده و به همین خاطر گندم آذربایجان غربی از کیفیت خوبی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه استقبال کشاورزان مناطق جنوبی و مرکزی آذربایجان غربی از کشت گندم بیشتر است اضافه کرد: شهرستان های نقده، بوکان، میاندوآب ارومیه و مهاباد به ترتیب بیشترین سهم را در تولید گندم استان به خود اختصاص داده اند.

مبارزه با آفت ها در 396 هزار هکتار از مزارع گندم آذربایجان غربی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال 396 هزار هکتار از مزارع گندم استان علیه آفت های "علف هرز"، "سن پوره"، "سن مادر" و "زنگ زرد" سمپاشی شد که بیشترین مبارزه علیه آفت علف هرز و به مساحت 222 هزار و 616 هکتار صورت گرفته است.

عیدی اضافه کرد: مبارزه با آفت علف هرز هر سال در اوایل فروردین ماه صورت می گیرد و کشاورزان در این فصل با راهنمایی کارشناسان جهادکشاورزی مبارزه با این آفت را در مزارع خود انجام می دهند.

وی با اشار ه به اینکه مبارزه نکردن با علف های هرز خسارت بین 30 تا 50 درصدی به مزارع وارد می کند و می تواند افت کمی و کیفی محصول را در پایان فصل برداشت به همراه داشته باشد، افزود: خردل وحشی، یولاف، جودره، چچم، خاکشیر دم روباهی، خارشتر و شلمی از مهمترین علف های هرزی هستند که در کنار مزارع غلات استان رشد می کند.

امسال 163 هزار هکتار از مزارع گندم آذربایجان غربی علیه آفت های سن مادر و سن پوره سمپاشی شد که از این مقدار 93 هزار هکتار علیه آفت سن مادر و 70 هزار هکتار عیله آفت سن پوره بود مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال 163 هزار هکتار از مزارع گندم استان علیه آفت های سن مادر و سن پوره سمپاشی شد که از این مقدار 93 هزار هکتار علیه آفت سن مادر و 70 هزار هکتار عیله آفت سن پوره بود.

وی با اشاره به اینکه هر سال مبارزه علیه سن مادر در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه با ورود این آفت به مزارع گندم انجام می شود، اضافه کرد: سمپاشی مزارع علیه آفت سن مادر نقش مهمی در کاهش پوره سن در مزارع گندم دارد و از طغیان این آفت در مزارع جلوگیری می کند.

وی با بیان اینکه سن گندم مهمترین آفت گندم در ایران است که اقدام به تغذیه از مواد درون گندم می کند و در نهایت محصولی که عاید کشاورز می شود، خوشه خشک و سیاه شده گندم است افزود: سمپاشی مزارع گندم علیه این آفت زمانی ضروری است که به طور متوسط در هر متر مربع یک عدد "سن گندم" مشاهده شود.

وی در خصوص مبارزه با آفت زنگ زرد گندم در مزارع آذربایجان غربی گفت: این آفت از جمله بیماری های گندم است که در مواقعی که مزرعه دارای رطوبت بالا باشد، شرایط برای شیوع آن مساعد می شود که امسال مبارزه با آن در 11 هزار و 649 هکتار از مزارع استان انجام شده است.

وی در خصوص زیان هایی که زنگ گندم به این محصول وارد می کند افزود: اگر آفت زنگ به خوشه گندم برسد، دانه های گندم چروکیده شده و برداشت محصول از 2 تُن در هکتار به کمتر از 700 کیلوگرم کاهش پیدا می کند.

وی به کشاورزان توصیه کرد در فصل داشت با مراجعه به مراکز جهادکشاورزی دهستان ها و دریافت راهنمایی های فنی لازم نسبت به خرید سموم مورد نیاز خود از فروشگاه های مجاز اقدام و مزارع خود را علیه این آفت ها سمپاشی کنند.

برداشت گندم آذربایجان غربی با هزار و 200 دستگاه کمباین مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه برداشت گندم در مناطق مختلف استان آغاز شده گفت: امسال برداشت گندم بخش زیادی از مزارع استان به صورت مکانیزه و با استفاده از یک هزار و 200 دستگاه کمباین بومی و مهاجر انجام می شود که از این تعدد یک هزار دستگاه کمباین بومی و 200 دستگاه مهاجر هستند.

عیدی افزود: برداشت گندم با استفاده از ادوات کشاورزی بدون معاینه فنی ممنوع است و قبل از شروع برداشت، تیم های کارشناسی بخش خصوصی و دولتی کار بازدید و تست دستگاه های کمباین را شروع کردند و تنها به کمباین های که بدون نقص بودند، گواهی معاینه فنی ارائه شده است.

وی اضافه کرد: در زمان برداشت نیز کارشناسان جهادکشاورزی در 2 نوبت این دستگاه های کمباین را مورد ارزیابی قرار می دهند و دستگاه های معیوب را متوقف می کنند تا پس از رفع نقص دوباره به فعالیت خود ادامه دهند.

در فصل برداشت غلات به هر دستگاه کمباین بومی و مهاجر فعال 10 هزار لیتر سوخت یارانه ای در چهار مرحله داده می شودمسوول واحد مکانیزاسیون جهادکشاورزی مهاباد نیز در خصوص تامین سوخت دستگاه های کمباین نیز گفت: در فصل برداشت غلات به هر دستگاه کمباین بومی و مهاجر فعال 10 هزار لیتر سوخت یارانه ای در چهار مرحله داده می شود و کمباین داران در این فصل مشکل تامین سوخت ندارند.

خسرو حسن پور افزود: دروگرهایی که در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای کار برداشت گندم در این مناطق را برعهده دارند نیز 600 لیتر سوخت یارانه ای در 2 مرحله داده می شود.

وی از کشاورزان خواست تا برداشت غلات خود را تنها با دستگاه هایی که دارای معاینه فنی و بدون نقص هستند، انجام دهند و پس از برداشت نیز از آتش زدن کاه و کلش مزارع غلات خودداری کنند.

راه اندازی 64 مرکز خرید گندم در آذربایجان غربی نماینده جهادکشاورزی آذربایجان غربی در امر خرید گندم گفت: امسال برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان، 64 مرکز خرید راه اندازی شده که کار خرید این محصول مهم کشاورزی را از هفتم تیرماه جاری آغاز کردند.

35 مرکز خرید گندم وابسته به تعاونی روستایی به عنوان مباشر خرید و 29 مرکز نیز مربوط به شرکت غله به عنوان متولی خرید در آذربایجان غربی فعال هستندصولت قلی زاده افزود: از این تعداد مرکز خرید 35 مرکز وابسته به تعاونی روستایی به عنوان مباشر خرید و 29 مرکز نیز مربوط به شرکت غله به عنوان متولی خرید بوده و فعالیت این مراکز تا پایان شهریور تداوم خواهد داشت و در صورت نیاز این مدت نیز تمدید می شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از سه هزار تُن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط این مراکز خریداری شده است پیش بینی کرد امسال بیش از 514 هزار تُن گندم توسط این مراکز خریداری شود.

نماینده جهادکشاورزی آذربایجان غربی در امر خرید گندم گفت: امسال قیمت خرید در مقایسه با پارسال افزایش یافته و قیمت هر کیلوگرم گندم با چهار درصد افت مفید و 2 درصد افت غیرمفید 25 هزار ریال تعیین شده است.

وی با بیان اینکه امسال خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان بر اساس ثبت در سامانه خواهد بود، اضافه کرد: کشاورزان قبل از تحویل گندم باید با مراجعه به مراکز در سامانه اینترنتی ثبت نام کنند.

قلی زاده از گندمکاران آذربایجان غربی خواست برای حذف پای دلالان در زمینه خریدوفروش گندم محصول مازاد بر نیاز خود را به مراکز خرید گندم تحویل دهند و از انبار کردن گندم به امید افزایش قمیت خرید تضمینی خودداری کنند چون در صورت آلوده شدن گندم به آفت انباری، گندم با افت شدید قیمت به فروش می رسد.

وی ابراز امیدواری کرد مطالبه گندمکاران پس از تحویل محصول به مراکز خرید گندم در بازه زمانی 10 تا 15 روز پرداخت شود و کشاورزان مشکلی در این خصوص نداشته باشند.

هزینه های بالای کشت، داشت و برداشت گندم یکی از کشاورزان مهابادی که امسال در 15 هکتار از مزارع خود گندم کشت کرده، گفت: در شرایط اقتصادی کنونی هزینه های کشت، داشت و برداشت گندم بیشتر از قیمت تمام شده (خرید تضمینی) است و گندمکاران انتظار دارند بیشتر مورد حمایت قرار گیرند.

ناصر محمدی افزود: اگر کشاورزی ادوات مورد مراحل کاشت، داشت و برداشت را نداشته باشد و باید تمامی درآمد مزرعه را برای خرید نهاده و کرایه ماشین آلات کشاورزی هزینه کند و ناچار می شود کشت محصولات دیگر را جایگزین کند.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از مراکز خرید گندم در این فصل ترافیک تحویل گندم وجود دارد اضافه کرد: توقف خودروها حمل کننده گندم در این مراکز نیز به هزینه های کشاورزان می افزاید و از طرفی دیگر زمان پرداخت مطالبات کشاورزان استان هر سال با تاخیر زیادی صورت می گیرد.

وی اظهار داشت: کشاورزان باید از پول حاصل از فروش گندم هزینه ها مزرعه را پرداخت کند و بخشی را نیز برای خرید بذر برای کشت پاییزه اختصاص دهد و هر گونه تاخیر در پرداخت مطالبه کشاورزان را متضرر خواهد کرد.

دلالان گندم را به صورت نقدی گرانتر از مراکز خرید تضمینی دولتی خریداری می کنند یکی از کشاورزان بوکانی نیز در این زمینه گفت: گندمکاران برای فروش و دریافت مطالبه خود عجله دارند و دلالان نیز از این فرصت استفاه کرده و با خرید نقدی گندم، کشاورزان را تحریک می کنند تا به جای تحویل گندم به مراکز خرید، محصول خود را به بهایی نزدیک به قیمت تضمینی به دلالان بفروشند.

غفور احمدیان افزود: برخی کشاورزان خُرد نیز که برداشت گندم در مقیاس کمتری دارند و تحویل گندم به مراکز خرید برای آنان زیاد توجیه اقتصادی ندارد، محصول خود را به دلالان می فروشند.

وی اضافه کرد: دلالان نیز با شگردهای خاصی از جمله ادغام گندم های نامرغوب و دارای ضایعات با گندم های خالص همان محصول که با قیمت های متفاوتی از کشاورزان خریداری کرده اند را به مراکز خرید تحویل می دهند.

سالانه 6 میلیون و 700 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش 14 هزار و 500 میلیارد تومان در استان آذربایجان غربی تولید می شود.

آذربایجان غربی ششمین استان تولیدکننده محصولات کشاورزی کشور محسوب می شود، سالانه یک میلیون و 100 هزار تن سیب، 700 هزار تن گندم و 150 هزار انواع میوه های هسته دار در این استان تولید می شود.

32.

8 درصد اشتغال استان مربوط به بخش کشاورزی است در حالی که متوسط کشوری آن 18 درصد است؛ همچنین 25 درصد ارزش افزوده استان حاصل از تولیدات بخش کشاورزی بوده که این رقم در متوسط کشوری 13 درصد است.

195 کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی در استان وجود دارد که چهار میلیون و 100 هزار تن انواع محصولات کشاورری در این واحدها فرآوری می شود، این استان دارای 370 سردخانه است که توان ذخیره 980 هزار تن محصولات کشاورزی را دارد.


کلید واژه ها: آذربایجان غربی - آذربایجان - مزارع - طلایی - گندم - زیبایی - غربی - مناطق - خوشه - مهاباد - تولید - بوکان - سد مهاباد - صیفی جات - جذابیت - شاهکار - سالانه - کیفیت - حاشیه - مختلف - تداوم - استان - محصول - هزار - صیفی - کشور - خاصی - کنار - توان - زبان

آخرین اخبار سرویس:
152 طرح اشتغالزا در گیلانغرب تصویب شد

تولید یک میلیون 200 هزار تن خرما در کشور

بررسی برنامه های وزیر پیشنهادی صمت/ هدف از ارائه طرح تامین کالاهای اساسی رفع نیاز دهک های پایین است

50 کیلومتر آزادراه حرم تا حرم تا پایان دولت افتتاح می شود

آغاز طرح سراسری و بهادار واکسیناسیون تب برفکی در استان یزد

طلا و ارز در بازار چند؟ 99/05/21

مهلت پرداخت حق بیمه بیمه شدگان خاص تمدید شد

طرح تضمینی دسترسی مردم به کالای اساسی برنامه مجلس برای جبران کاهش مصرف غذایی دهک های پایین

افزایش 55 برابری تولید ماسک تنفسی/ ارتقای 2 برابری تولید الکل

فعالیت اصناف غیرضرور یزد در سه روز آخر هفته جاری تعطیل است

عدم استقلال بانک مرکزی باعث چند نرخی شدن ارز شده است

2 پروژه ورزشی نیمه تمام در کردستان به بخش خصوصی واگذار شد

راه اندازی خط دائمی کشتیرانی ایران و روسیه از ماه آینده

کمک 8 میلیارد تومانی خیران یزدی به ایتام و محسنین

استخدام کارشناس آزمایشگاه شیمی آقا در اشتهارد

فروش خودروی دست دوم در چین افزایش یافت

کسری بودجه 430 میلیون دلاری ازبکستان پس از کرونا

کرونا یزد را تعطیل کرد

ماجرای تلف شدن ماهیان سد شهید کلانتری مرند 

نیمی از مرغ کشور از لاین های داخلی تولید خواهد شد/ معرفی مرغ لاین کوثر 7

بورس تنها گزینه حفظ نقدینگی دولت

دستور زنگنه برای ایجاد صندوق ETF پالایشی

استخدام بازاریاب فروش آقا در گسترش تجهیزات روشنایی پایدار

خبر خوب در خصوص قیمت خودرو در بازار + جزییات

موافق تهاتر نفت و اموال دولتی برای پس گیری طلب 50 هزار میلیارد تومانی از دولت هستیم

خرید حمایتی گوجه فرنگی بهاره / سبدهای انتقال گوجه فرنگی توسط کارخانه جات فراوری کننده

6 عامل موثر بر کاهش صادرات

طرح جهش تولید و ساماندهی بازار مسکن در نوبت اعلام وصول

رشد 183 درصدی ارزش ریالی پرونده های برخورد با قاچاق کالا در خراسان رضوی

مردم از تلاش دولت در ایجاد آرامش اقتصادی کشور اطمینان داشته باشند

سعید بزرگی به عنوان مدیرعامل صبا فولاد خلیج فارس انتخاب شد

کرونا یزد را تعطیل کرد

محتوای طرح ویژه سران قوا برای اقتصاد چیست؟/ شمارش معکوس برای اعلام نهایی طرح گشایش اقتصادی

جزییات سقف خرید و ترکیب سهام صندوق دارا دوم ؛ عرضه در هفته دولت

آغاز طرح پیشگیری از سرقت پسته در راور

صعود به دماوند و علم کوه ممنوع شد

طلا ارزانتر می شود

سرمایه گذاری صندوق حرکت اول روی استارتاپ سوپر مارکت آنلاین پینکت

پرداخت 38درصد وام ازدواج توسط بانک ملی

خبرنگاران از گنجینه مرمت شده موزه هنرهای معاصر بازدید کردند/شرط افزایش آثار گنجینه

معاون فناوری اطلاعات: ثبت درخواست غیرحضوری فروش سهام عدالت ازطریق سایت پست بانک ایران فراهم شد

راه اندازی خط کشتیرانی کانتینری برنامه ای در دریای کاسپین تا ماه آینده

100 میلیارد دلار؛ بودجه لازم برای تأمین واکسن کرونا

تب سه روزه در کمین بارانداز دام صومعه سرا/دامپزشکی: آمادگی کامل داریم

برندسازی گیاهان دارویی در دانشگاه نهاوند/ اختصاص 35 میلیارد ریال

جریمه 20 هزار دلاری گوگل در روسیه

ETF پالایشی در اولین چهارشنبه شهریور عرضه می شود/ سقف دارا دوم طبق مصوبه دولت به پنج میلیون تومان افزایش یافته است

تدابیر گمرک در شرایط تحریم و اتخاذ رویه واحد

امکان تغییر و اصلاح شماره همراه در سامانه سهام عدالت

قرارداد طرح توسعه واحد پلی اتیلن سبک خطی پتروشیمی شازند امضا شد

در رابطه با دانه های روغنی هم می توانیم طی 4 سال کشور را خودکفا کنیم

‏دستور زنگنه به شرکت ملی پالایش و پخش برای ایجاد صندوق ETF پالایشی

اسلامی: ساخت و تکمیل 900 هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم

قیمت نان بعد از 7 سال در کرمان تغییر کرد

هوآوی ارزشمندترین برند چینی شد

ایجاد ظرفیت تولید سالانه 750 هزار تن تخم مرغ در گلستان

قیمت و حجم بسته های اینترنت به قبل بازگردد

گزارش تسنیم نتیجه داد؛ آب شرب شهر آببر به وضعیت مطلوب بازگشت

تصاویر| زن چینی با شکم بادکنکی

چگونه دلار کمتر از 20 هزار تومان می شود؟

افزایش قیمت سکه با وجود کاهش قیمت های جهانی

قیمت سکه و نیم سکه امروز سه شنبه 99/05/21 | تمام سکه 300 هزار تومان گران شد

اعطای تسهیلات کرونا به فعالان فرهنگ و هنر خوزستان

استقرار اداره دامپزشکی در باینگان ضروری است 

فن بازار تخصصی نفت در کشور راه اندازی می شود

حضور مدرس خیابانی موجب تحولی در حمایت از صنایع مولد شده است

با کمترین هزینه اسباب کشی کنید

از هفته آینده به کشاورزان کودهای شیمیایی فسفاته و پتاس عرضه می شود

افزون بر 58 هزار تن محصولات کشاورزی و دامی در گیلان خریداری شد

توزیع 500 بسته معیشتی بین نیازمندان در خمینی شهر

قیمت سکه طرح جدید یک روزه 645 هزار تومان گران شد

افتتاح پارک شهر محمدیه تا پایان امسال / مشکلات اجرایی پردیس سینمایی محمدیه حل می شود

حواشی مرز میلک ادامه دار شد/ اعتصاب دوباره کامیون داران

بازگشت گرانی ها به بازار ارز، سکه و طلا/ دلار در کانال 22 هزار، سکه در مقام 11 میلیون!

اعلام زمان جدید عرضه «دارا دوم» توسط وزیر اقتصاد+ سقف خرید دارادوم

تداوم زنجیره شیوع کرونا در یزد / واحدهای صنفی 3 روز تعطیل شدند

تهران فقیرترین استان کشور از لحاظ سرانه آبی

صادرات 154 میلیون دلاری لبنیات به 30 کشور

«گشایش اقتصادی» دولت چیست؟

امیدواریم به زودی قیمت مرغ پایین آید

قیمت خودرو در 21 مرداد 1399

رشد 183 درصدی ارزش ریالی پرونده های برخورد با قاچاق کالا در استان

واگذاری اراضی ملی استان به بخش صنعت و معدن

قیمت انواع آهن آلات در 21 مرداد 1399

فن بازار تخصصی نفت در کشور راه اندازی می شود

زمان عرضه دارا دوم +فیلم

زمان عرضه سهام دارا دوم به مردم اعلام شد

پیش بینی برداشت 800 تن آفتابگردان از مزارع اردستان

دژپسند: دارا دوم پالایشی هفته اول شهریور عرضه می شود

جریمه 2 میلیارد ریالی واحد عرضه روغن موتور تقلبی در تبریز

تقاضای سفته بازی در بازار فولاد کاهش یافت

دارا دوم هفته اول شهریور عرضه می شود | هماهنگی لازم با وزارت نفت انجام شد

قیمت چه میوه هایی ارزان شد؟

وزیر اقتصاد: ETF پالایشی در اولین چهارشنبه شهریور عرضه می شود

تایید صلاحیت آزمایشگاه های کیفیت سایپا توسط سازمان استاندارد

مصرف برق صنایع بزرگ کشور 11 درصد افزایش یافت

دریافت بیش از 5700 فقره شکایت مردمی از کالا و خدمات در تهران

بزرگترین سقوط 3 ماهه استخدام در انگلستان در 10 سال اخیر

شیوع کرونا موجب کاهش صادرات گوجه از اصفهان شد/خرید حمایتی در دستور کار

جیلی چین به کمک ولوو به دنبال تبدیل شدن به غول خودروی جهانی است

آذربایجان غربی سرزمین خوشه های طلایی

آذربایجان غربی سرزمین خوشه های طلایی