مطالب مرتبط:
نگاهی به حضور نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های مجلس
بررسی فوری حادثه نطنز و پارچین با حضور ظریف و صالحی در کمیسیون امنیت/ اعزام نمایندگان به محل حادثه/ اگر خرابکاری محرز شود، تصمیمات لازم را اتخاذ می کنیم
نماینده مردم شرق هرمزگان: حمایت از کشت گلخانه ای رویکرد اصلی کمیسیون کشاورزی مجلس است+ فیلم
مردم از نمایندگان مجلس عمل به قرآن می خواهند
انتخاب رییس کمیسیون اصل 90 در دستور کار این هفته مجلس
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 08:252020-07-05سياسي

نگاهی به حضور نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های مجلس


خراسان رضوی با 18 نماینده در خانه ملت، پس از استان تهران بیشترین تعداد نماینده را در میان حوزه های انتخابیه کشور دارد.

از این رو، انتظار می رود نمایندگان متناسب با همین نسبت حضوری موثر و درخور در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از ایرنا، از مجموع 18 نماینده استان خراسان رضوی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفت نماینده در دوره دهم مجلس این جایگاه منتخب را داشته اند که با توجه به سابقه و وزانتشان امیدواری برای حضور تاثیرگذار آنان در کمیسیون های مختلف مجلس یا تصدی سمت های مهم در این بخش وجود دارد اما به نظر می رسد این انتظار منطقی محقق نشده است.

حدود و وظایف کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی بطور معمول طرح ها و لوایح مجلس شورای اسلامی ابتدا در کمیسیون های ذیربط مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و هنگام طرح در صحن علنی مجلس، نظر نهایی کمیسیون نیز پرسیده و اعلام می شود.

مجلس شورای اسلامی 13 کمیسیون تخصصی شامل آموزش، تحقیقات و فناوری، اجتماعی - اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، انرژی، برنامه و بودجه و محاسبات، بهداشت و درمان، امور داخلی و شوراها، صنایع و معادن، عمران، فرهنگی - قضایی و حقوقی، کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست دارد که در چارچوب هر تخصص "لوایح دولت و طرح های نمایندگان" را به صورت تخصصی بررسی، تصویب و به صحن علنی خانه ملت ارائه می کنند.

"ارزیابی تخصصی وضعیت و عملکرد دستگاه های اجرایی با حضور مسئولان هر دستگاه، بررسی وضعیت امور کشوری، امور اقتصادی، موضوعات سیاست خارجی و دیگر امور گوناگون ملی و منطقه ای" از دیگر وظایف جاری کمیسیون های مجلس شورای اسلامی هستند.

نمایندگان مردم در خانه ملت به جز رییس مجلس، حتی اگر از اعضای هیات رییسه مجلس هم هستند می بایست حداقل در یکی از کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی عضویت و فعالیت داشته باشند.

اهمیت و جایگاه کمیسیون های مجلس در قانونگذاری گرچه بر اساس اصل 85 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی نمی تواند اختیار قانونگذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند اما در موارد ضروری این اختیار را دارد که وضع برخی قوانین را به کمیسیون های داخلی خود تفویض نماید.

همچنین مجلس شورای اسلامی می تواند تصویب دائم اساسنامه سازمان ها، شرکت ها، موسسات دولتی یا وابسته به دولت را به کمیسیون های تخصصی ذیربط واگذار کند.

چگونگی عضویت در کمیسیون ها تعداد اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی حداقل 19 و حداکثر 23 نفر است.

مستند به "تبصره یکم از ماده 36 آیین نامه مجلس شورای اسلامی"" نمایندگان بر اساس یک سری امتیازات از جمله مدرک تحصیلی، سوابق اجرایی، سابقه نمایندگی و سابقه قبلی عضویت در کمیسیون های تخصصی، از سوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به عضویت در آنها در می آیند.

پنج کمیسیون "امنیت ملی و سیاست خارجی، اصل 90، برنامه و بودجه، صنایع و معادن و اجتماعی" بیشترین تقاضا را از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای عضویت دارند.

نمایندگان خراسان رضوی و کمیسیون های تخصصی مجلس وضعیت کنونی عضویت نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های تخصصی 13 گانه مجلس شورای اسلامی به این شرح اعلام شده است: 1- اکبر احمدپور، عضویت در "کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری" خانه ملت 2- احسان ارکانی، حضور در "کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات" مجلس شورای اسلامی 3- علی آذری، حضور در "کمیسیون عمران" خانه ملت 4- نصرالله پژمانفر، عضویت در "کمیسیون اصل 90" مجلس شورای اسلامی 5- هاجر چنارانی، عضویت در "کمیسیون فرهنگی" خانه ملت 6- محمدحسین حسین زاده بحرینی، حضور در "کمیسیون اقتصادی" مجلس شورای اسلامی 7- فاطمه رحمانی، عضویت در "کمیسیون اجتماعی" خانه ملت 8- جلیل رحیمی جهان آبادی، حضور در "کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی" مجلس شورای اسلامی 9- حسن رزمیان مقدم، عضویت در "کمیسیون بهداشت و درمان" خانه ملت 10- محسن زنگنه، عضویت در "کمیسیون برنامه و بودجه" مجلس شورای اسلامی 11- محمد صفایی دلویی، حضور در "کمیسیون اقتصادی" خانه ملت 12- حسین عباس زاده، عضویت در "کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری" مجلس شورای اسلامی 13- علی اصغر عنابستانی، عضویت در "کمیسیون اجتماعی" خانه ملت 14- سید احسان قاضی زاده هاشمی، حضور در "کمیسون فرهنگی" مجلس شورای اسلامی 15- سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، حضور در "کمیسیون بهداشت و درمان" خانه ملت 16- جواد کریمی قدوسی، عضویت در "کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی" مجلس شورای اسلامی 17- بهروز محبی نجم آبادی، عضویت در "کمیسیون برنامه و بودجه" خانه ملت 18- جواد نیک بین، حضور در "کمیسیون فرهنگی" مجلس شورای اسلامی به این ترتیب گرچه نمایندگان مردم خراسان رضوی در هشت کمیسیون تخصصی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی عضویت یافته اند اما هیچیک از 18 نماینده این استان هم اینک در پنج کمیسیون تخصصی "انرژی، امور داخلی کشور و شوراها، صنایع و معادن، قضایی و حقوقی، کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست" حضور ندارند.

همچنین نمایندگان منتخب مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی عنوان ریاست هیچیک از کمیسیون های تخصص خانه ملت را ندارند.

"امیرحسین قاضی زاده هاشمی" تنها نماینده مردم خراسان رضوی در خانه ملت عنوان "نایب رییس اول" مجلس شورای اسلامی را کسب کرده که ارتباطی با کمیسیون های تخصص خانه ملت ندارد.

نمایندگان کلیدی و باسابقه علاوه بر امیرحسین قاضی زاده، نقش آفرینی حجت الاسلام "محمدحسین حسین زاده بحرینی" در کمیسیون اقتصادی و "جواد کریمی قدوسی و "جلیل رحیمی جهان آبادی" در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قابل ملاحظه است.

همچنین حجت الاسلام "نصرالله پژمانفر" به عنوان یکی از نامزدهای تصدی ریاست کمیسیون اصل 90 در صورت انتخاب از سوی نمایندگان، تنها رییس کمیسیون از میان 18 نماینده خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی پیرامون سهم و وزن نمایندگان مردم خراسان رضوی در خانه ملت گفت: تنها شانس تصدی ریاست کمیسیون برای نمایندگان این استان مربوط به حجت الاسلام پژمانفر در کمیسیون اصل 90 است.

حسین عباس زاده افزود: البته با توجه به اینکه قالیباف با رگ و ریشه خراسانی در جایگاه ریاست مجلس حضور دارد و امیرحسین قاضی زاده نیز نایب رییس اول مجلس است می توان گفت که بر خلاف کمیسیون های تخصصی، ظرفیت های خوبی برای نمایندگان مردم خراسان رضوی در هیات رییسه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایجاد شده است.

وی به جانباختن دو نماینده مجلس یازدهم بخاطر ابتلا به ویروس همه گیر کرونا و یک نماینده دیگر در تصادف رانندگی اشاره و بیان کرد: همچنین تعیین تکلیف 11 نماینده دیگر یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به انتخابات میان دوره ای موکول شده لذا هنوز گنجایش برخی از کمیسون های تخصصی مجلس تکمیل نشده یا مورد اسقبال قرار نگرفته است.

تقاضای بسیار برای خدمت در برخی کمیسیون ها این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی بیش از 70 نفر متقاضی شدند اما فقط 2 نفر متقاضی حضور در کمیسیون اجتماعی بودند بنابراین برخی کمیسیون ها با 23 نفر و برخی با 19 نفر تشکیل شده اند.

وی افزود: نظر بر این بود که ظرفیت 18 نماینده استان نسبت به سایر استان ها قابل توجه است لذا همکاران می توانند در همه و بیشتر کمیسون ها عضو بوده و تاثیر بگذارند.

عباس زاده به تناسب تخصص نماینده با ماهیت کمیسیون نیز اشاره و بیان کرد: در کمیسیون های آموزش و تحقیقات حجت الاسلام احمد پور و بنده عضو شدهایم که با توجه به سابقه من در اداره آموزش و پرورش و سابقه حضور احمدپور در دانشگاه این عضویت ها انجام شد.

چالش در برخی کمیسیون ها نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی گفت: "هاجر چنارانی" نماینده مردم نیشابور و فیروزه از خراسان رضوی که پیش از این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود موفق به حضور مجدد در این کمیسیون نشده است.

وی افزود: ازدحام تقاضا برای عضویت در این کمیسیون تخصصی زیاد بود و چنارانی نیز به حضور نیافتن خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعتراض کرد.

عباس زاده ادامه داد: برخی کمیسون های تخصصی مجلس شورای اسلامی بواسطه همین موضوع به چالش برخورده اند یا به حد نصاب لازم از نظر تعداد اعضا نرسیده اند ولی بر اساس آیین نامه داخلی مجلس پس از سپری شدن 6 ماه، نمایندگان می توانند کمیسیون خود را تغیر دهند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نمایندگان مردم خراسان رضوی در مجلس یازدهم تقریبا در همه کمیسیون های تخصصی پخش شده اند و این توزیع نیز بر اساس تخصص هریک از آنها بوده است.

حجت الاسلام جواد نیک بین افزود: البته با توجه به اینکه مطالبات و نیازهای مردم در امور اقتصادی بیشتر است تمایل حضور نمایندگان در کمیسیون های تخصصی مرتبط با این حوزه در مقایسه با دوره دهم مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است.

وی که به عضویت کمیسون فرهنگی مجلس درآمده است حضور خود را در این کمیسیون هماهنگ با تخصص خود دانست.

توزیع متناسب با تخصص در کمیسیون ها نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی که هم اینک عضو کمیسیون اجتماعی خانه ملت است نیز گفت: تقریبا بر اساس تخصص، نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های برنامه و بودجه، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توزیع شده اند.

فاطمه رحمانی افزود: من و "علی اصغر عنابستانی" عضو کمیسیون اجتماعی هستیم و احسان قاضی زاده هاشمی هم با توجه به سابقه فعالیتش در کمیسیون فرهنگی دوره دهم مجلس، دوباره به همین کمیسیون تخصصی بازگشته است.

وی ادامه داد: هاجر چنارانی نیز که در دوره دهم مجلس عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود نتوانست مجدد به این کمیسیون ورود پیدا کند.

افرادی که نتوانسته اند در کمیسیون های مورد انتخاب نخست و دوم خود عضو شوند به عضویت دیگر کمیسیون های تخصصی که تعداد اعضایشان هنوز به حد نصاب نرسیده درخواهند آمد.

این نماینده مجلس به حد نصاب نرسیدن اعضای کمیسیون قضایی مجلس اشاره و بیان کرد: عضویت در کمیسیون فرهنگی به هاجر چنارانی پیشنهاد شد اما وی در آن کمیسیون حضور نیافته و همچنان پیگیر کسب موارد انتخابی خود است.

وی گفت: همچنین برای "حسن رزمیان مقدم" منتخب مردم درگز که وارد کمیسیون مورد نظر خود نشده نیز همین وضعیت صدق می کند زیرا وی تمایل به حضور در کمیسیون بهداشت و درمان ندارد.

چهار میلیون و 500 هزار نفر جمعیت واجد شرایط رای دادن در خراسان رضوی" اسفند ماه پارسال آرای خود را با حضور در چهار هزار و 23 شعبه رای گیری، به صندوق های انتخابات مجلس یازدهم ریخته و 18 نماینده این استان را از میان 674 نامزد انتخاب کردند.

استان 6 میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی 12 حوزه انتخابیه به این شرح دارد: مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان های فیروزه و نیشابور با دو نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با دو نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان های سرخس و فریمان و بخش های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان های بردسکن، خلیل آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت حیدریه شامل شهرستان های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت جام شامل شهرستان های تایباد، باخرز، صالح آباد و تربت جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان های بینالود (طرقبه شاندیر) و چناران با یک نماینده.


کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - کمیسیون های تخصصی مجلس - کمیسیون - خراسان رضوی - یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی - مجلس - نماینده - اسلامی - شورای - خراسان - نمایندگان - حوزه های انتخابیه - استان خراسان رضوی - یازدهمین دوره - انتظار - رضوی - حضور - استان خراسان - استان تهران - استان - تخصصی - تاثیرگذار - یازدهمین - دوره - کارشناسی - بیشترین - متناسب - آنلاین - همشهری

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس مکانیک مسلط به برنامه سالیدورک و کتیا در تهران

استخدام برنامه نویس ASP.NET با مزایا در تهران

استخدام کارشناس حسابداری، مسئول انبار و کمک انباردار در تهران

توصیف میشل عون از انفجارهای دلخراش در بیروت

کیهان: روزنامه زنجیره ای از جان آقای ظریف چه می خواهد ‏؟ /اصلاح طلبان ناکام و راه های پیش رو ‏به روایت زیباکلام/تلویزیون به کارشناسان کم سواد آنتن ندهد

روحانی: دو جریان تحریف و تحریم بدنبال توقف حرکت اقتصادی کشور است

نظارت مستمر بر نمایندگان، منوط به تصویب قانون از سوی مجلس است

امام خمینی (ره): اگر مقصد الهی باشد هیچ اختلافی نیست + فیلم

«ابن ابی خَیْثَمه»؛ مؤلف «التاریخ الکبیر»

ناامید کردن مردم بزرگترین تحریف است/ انتقادات منصفانه باشد

استخدام بازاریاب در شرکت بازرگانی مقدم عطر در کرمان

اقدامات دادسرای انتظامی وکلا برای جلوگیری از فعالیت قضات فاقد صلاحیت در نهاد وکالت

روش های امر به معروف باید براساس مقتضیات زمان باشد

1200 هیئت مذهبی استان بوشهر آماده برگزاری مراسم ماه محرم هستند

نشست اقتصادی سران قوای سه گانه - 14 مرداد 1399

رسانه به ظاهر ملی

استخدام کارگر انبار آقا در شرکت افق کوروش در کرمانشاه

تابستان 59 بود که جمکران رفتنمان شروع شد

ثبت نام 31 کتابفروشی فارس در طرح تابستانه کتاب فارس

استخدام کارشناس مانیتورینگ آقا در یک مجموعه معتبر در اصفهان

پیام تسلیت شمخانی در پی انفجار بیروت

نمایشگاه هفته دولت خراسان شمالی به صورت مجازی برگزار می شود

انتقاد امام جمعه اندیکا از اوضاع مدیریتی این شهرستان

تشکل های بازنشستگان درگیر مشکلات اجرایی و حقوقی/ داستان کانون هایی که یکصدا نشدند

اعلام هزینه تست کرونا در بخش دولتی و خصوصی

زهد آن است که انسان به آنچه از دست می دهد حسرت نورزد

نیکزاد: مردم ایران هم چون همیشه در کنار لبنانی ها هستند

جلسه ملاقات مردمی وزیر دادگستری برگزار شد

توییت ظریف در سالگرد انقلاب مشروطه/عکس

استخدام فروشنده آقا در یک فروشگاه صفحه کابینت ام دی اف درتهران

ابراز عشق به سبک خانم مجری جوان/ عکس

وزیر بهداشت: آماده انتقال تجربیات ایران به نیکاراگوئه هستیم

معرفی حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت

وزیر بهداشت: آماده انتقال تجربیات ایران به نیکاراگوئه هستیم

تجلیل از خانواده شهدا و آسیب دیدگان از کرونا در خراسان رضوی

تشکل های بازنشستگان درگیر مشکلات اجرایی و حقوقی/ داستان کانون هایی که یکصدا نشدند

استخدام ویزیتور در کیان شکلات کیمیا (پارمیدا) در تهران

استخدام پشتیبان فنی دستگاه کارتخوان آقا در تهران

فخرالدوله؛ بنیان گذار تاکسیرانی در ایران!

موانع جهش تولید از نگاه عضو هیأت رییسه مجلس

تقدیر از برگزیدگان chr(034)هفته هنر انقلابchr(034)

مخالفت با برگزاری برخی مراسم محلی در محرم

رفع تصرف اراضی ملی در ایزدخواست

اعلام حالت فوق العاده به مدت دو هفته در بیروت

ترقی: ترکمانچای نامیدن قرار داد ایران و چین مصداق بارز جریان تحریف است

استخدام راننده پخش آقا با حقوق ثابت در یزد

استخدام بهیار یا کمک بهیار خانم در یک مطب معتبر در تهران

ماجرای شهیدی که به خاطر مادرش طلبه شد

سه روز تعطیلی و عزای عمومی در لبنان اعلام شد/اعلام حالت فوق العاده

استخدام کارمند بایگانی خانم در شرکت آرتا دا آداک در تهران

ترقی: ترکمانچای نامیدن قرار داد ایران و چین مصداق بارز جریان تحریف است

اسامی 14دستگاهی که مدیران آنها حقوق نجومی گرفتند

ایجاد شبکه تعامل نخبگان، مهم ترین برنامه مرکز پژوهش های مجلس است

سه روز تعطیلی و عزای عمومی در لبنان اعلام شد

استخدام برنامه نویس PHP در یک مجموعه در اصفهان

استخدام منشی خانم جهت همکاری در اصفهان

دعوت از مراکز علمی برای کمک به حل مشکلات پزشکی قانونی کشور

توصیف میشل عون از انفجارهای دلخراش در بیروت

استخدام کارمند خانم در یک شرکت خصوصی در تهران

توزیع 16 هزار بسته معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه هرمزگان

انتخابات مجمع کانون های مداحان استان بوشهر برگزار شد

تاکتیک های ترامپ برای پیروزی در انتخابات چیست؟

اعلام سه روز عزای عمومی و تعطیلی در لبنان

استخدام انباردار آقا با مزایا در شرکت حلوای کویر یزد

انتخابات مجمع کانون های مداحان استان بوشهر برگزار شد

نیکزاد: مردم ایران هم چون همیشه در کنارتان هستند

استخدام مترجم در مجموعه گیل ارتباط در اصفهان

نیکزاد: مردم نوع دوست ایران هم چون همیشه در کنارتان هستند

1200 هیئت مذهبی استان بوشهر آماده برگزاری مراسم ماه محرم هستند

ششمین اجلاس جهانی شاعران هم سُرا با نوآوری و متفاوت از گذشته برگزار خواهد شد

کم کاری درخوزستان درقبال آسیب دیدگان شغلی از کرونا با وجود حمایت دولت

واکنش شمخانی به انفجار در بیروت

راهکارهای مبارزاتی امام هادی(ع) / جامعه کبیره، اثری ماندگار

قالیباف:ایران آماده هر گونه همکاری و کمک انسان دوستانه به لبنان است

فارس من| قانونی برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی نداریم

استخدام تراشکار و جوشکار در شرکت رویین صافی در تهران

اعلام وضعیت فوق العاده در بیروت طی دو هفته

ارتباط ایران با چین انحصار قدرت آمریکا را می شکند

هشتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری برگزار نخواهد شد

استخدام طراح معماری در گروه ساختمانی هور در اصفهان

واکنش وکیل احمدی نژادی به ادعای پیش بینی سفیر انگلیس از پیروزی احمدی نژاد در انتخابات 84: اکاذیب رفیق دوست چنین القا می کند که انتخابات ایران از سوی انگلیس مهندسی شده

انتقام خون سردار سلیمانی به یک آرمان تبدیل شده است

استخدام کارمند بخش اداری، آبدارچی و نظافتچی در تهران

ادعای نماینده گرمسار علیه کمپین وزیر علوم

چه کسانی شب ها در تهران شهردار می شوند؟

اعلام حالت فوق العاده به مدت دو هفته در بیروت

پشت پرده شایعه احضار و قهر وزیر ارتباطات؛ ماجرای غیبت آذری جهرمی در وزارتخانه و جلسات دولت چیست؟

اعلام وضعیت فوق العاده در بیروت طی دو هفته

استخدام استادکار درب و پنجره سازی فلزی در اصفهان

سه روز تعطیلی و عزای عمومی در لبنان اعلام شد

استخدام راننده آقا در یک شرکت معتبر در تهران

توزیع گوشت قربانی میان خانواده های نیازمند در سنگال

اعلام حالت فوق العاده توسط نخست وزیر لبنان

جوانان لندنی که به عشق شهید ابراهیم هادی گریه می کردند

معاون دفتر رییس جمهور: پس از ناکامی تحریم جریان تحریف به میدان آمده است

اعطای مدال جامعه هواشناسی آمریکا به دانشمند ایرانی

عنابستانی: بزرگترین تحریف این است که فکر کنیم انقلاب هیچ دستاوردی نداشته است

واکنش کشورها به انفجار بیروت

استخدام انباردار آقا در شرکت کاشی یادمان در تهران

کلاف پیچیده عزاداری ماه محرم در دوران کرونا/ فاجعه در راه است؟

نگاهی به حضور نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های مجلس

نگاهی به حضور نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های مجلس