مطالب مرتبط:
راه اندازی نهضت سراسری جهش تولید با هدف بهبود فضای کسب و کار در آذربایجان غربی
تحقق 95 درصدی طرح های اشتغال کمیته امداد آذربایجان غربی
انتقاد روزنامه جمهوری اسلامی از قائم مقام صداوسیما:همه دنیا از گسترش فضای مجازی استقبال می کنند،شما دنبال فیلترش هستید؟
حمایت هیات والیبال آذربایجان غربی از ورود بخش خصوصی به این رشته
رییس و اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات آذربایجان غربی معرفی شدند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 08:202020-07-05سياسي

اوقات فراغت امسال با محوریت فضای مجازی در آذربایجان غربی


ایرنا- بروز و ظهور شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و ذوب شدن کودکان و نوجوان در این فضا صرف نظر از تهدیدهای موجود در دهه اخیر فرصت های بسیاری برای فعالیت آنان و برنامه ریزان حوزه تعلیم و تربیت دراین محیط و نیز کسب اطلاعات جدید در اوقات فراغت فراهم کرده است؛ - " ارومیه- ایرنا- بروز و ظهور شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و ذوب شدن کودکان و نوجوان در این فضا صرف نظر از تهدیدهای موجود در دهه اخیر فرصت های بسیاری برای فعالیت آنان و برنامه ریزان حوزه تعلیم و تربیت دراین محیط و نیز کسب اطلاعات جدید در اوقات فراغت فراهم کرده است؛ امری که امسال با شیوع بیماری کرونا، به ظرفیت قابل توجهی در راستای غنی سازی اوقات فراغت تبدیل شده است.

اهمیت فضای مجازی و فرصت های پیش رو و تغییر نگرش از سوی تصمیم سازان حوزه تعلیم و تربیت نسبت به کارکرد این فضا در ماههای اخیر با چرخش تحول آفرینی مواجه شده که سبب شده تا رویکردها و برنامه ریزی های درسی و تربیتی با توجه به شیوع ویروس کرونا به این سمت و سو سوق داده شود.

البته نباید منکر تاخیر مسوولان و سیاستگذاران آموزشی در این تغییر نگرش ها و استفاده از این فضای وسیع در راستای تعلیم و تهذیب و نشاط آفرینی شد و نباید کاستی های سیستم سنتی آموزش و پرورش را در بخش تعلیم و تربیت و تهذیب فراموش کرد ولی همچنان می توان با آموزش، خلاقیت و نواندیشی به این بستر عظیم بها داد.

با بهره گیری از نرم افزارها و شیوه های نوین در فن آوری اطلاعات از آن در راستای برداشتن گام های بلندی در زمینه غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان (که اغلب آنان دانش آموزان هستند) و بازگرداندن شور و نشاط به این قشر بهره برد.

با نگاهی گذرا به نظرات کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت می توان دریافت که اوقات فراغت، تجربه ای است که فرد هنگام رهایی از الزامات کار روزانه خود بر اساس تمایلات و رهیافت های شخصی، مشارکت داوطلبانه متناسب با نیاز و ذوق خود انتخاب می کند تا جسم، فکر و شخصیت وی رشد و پرورش یابد.

آنها هر چند معتقدند که تابستان فرصتی مغتنم برای گردش های علمی، تقویت همکاری های جمعی، آموزش روابط عمومی و اجتماعی، افزایش آستانه تحمل در ارتباطات فردی و اجتماعی، تقویت باورها و ایجاد روحیه در خود نگریستن و شور و نشاط در قشر جوان و نوجوان است ولی منکر تغییرات سبک زندگی جامعه براثر شیوع بیماری کرونا نیستند.

برهمین اساس آنان تطابق برنامه ریزی های مسوولان درباره اوقات فراغت، به ویژه در بستر فضای مجازی را با شرایط فعلی جامعه و نیز نیازهای مخاطبان کودک و نوجوان یک ضرورت اجتناب ناپذیر می دانند.

این کارشناسان براین باور هستند که در ماه های اخیر تحصیل در بستر شبکه شاد موجب شده تا دانش آموزان به مزایای فضای مجازی آگاه و با آن آشنا شوند و تعریف برنامه هایی برای اوقات فراغت دانش آموزان در بسترشبکه شاد می تواند روند آموزش و نشاط در این فضا را همچنان استمرار دهد.

البته در این میان طبق گفته های آنان نباید تفاوت دنیای واقعی و مجازی و تهدیدات سلامت جسمی و روحی آنان در این فضا نادیده انگاشته شود و کودکان و نوجوانان حاشیه نشین و مناطق محروم نیز لازم است تا مورد تفقد دلسوزانه مسوولان و خیّران قرار گیرند.

تغییر چارچوب های زندگی با کرونا در همین راستا معاون تربیتی و پرورشی اداره کل آموزش وپرورش آذربایجان غربی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا معتقد است که ویروس کرونا چارچوب های زندگی جامعه را دگرگون کرده است و پرداختن به مساله اوقات فراغت مثل یک شمشیر دو لبه است که اگر درست مورد استفاده قرار گیرد، زمینه خلاقیت و خودباوری و شکوفایی و رشد آدمی را فراهم می کند و اگر درست استفاده نشود، زمینه آسیب های اجتماعی را فراهم می کند.

قدرت الله قاسمی گفت: در بحث اوقات فراغت دبیرخانه این موضوع در معاونت پرورشی در ارومیه واقع شده ولی لازم است همه دستگاه ها و ادارات دخیل در این زمینه یاریگر این نهاد باشند.

وی افزود: پارسال جمعیت تحت پوشش برنامه های غنی سازی اوقات فراغت آذربایجان غربی توسط نهاد آموزش وپرورش 35 هزار نفر بود ولی امسال پوشش 80 هزار نفری سهمیه این استان است.

وی با بیان اینکه تعداد پایگاه ها نیز امسال افزایش 2 برابر شده و به 600 پایگاه رسیده است، ادامه داد: مشتری اوقات فراغت در این استان بیشتر خانواده های متوسط و متوسط به پایین هستند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: در بحث شیوع کرونا خانواده این دانش آموزان از نظر اقتصادی بسیار متضرر شدند و تصمیم داریم امسال در راستای غنی سازی اوقات فراغت نگاه خاصی به این مساله داشته باشیم.

قاسمی بیان کرد: اوقات فراغتی که درست به آن پرداخته شود، موجب می شود تا نشاط و آموزش های تربیتی و فرهنگی شاد در دانش آموزان نهادینه شود.

بهره گیری از سامانه شاد برای اوقات فراغت رییس اداره فرهنگی و هنری اداره کل آموزش وپرورش آذربایجان غربی نیز با اشاره به بهره گیری از سامانه شاد برای برنامه های اوقات فراغت بیان کرد: مشخصات مدیران تمامی کانون و پایگاههای تابستانی در این استان در سامانه شاد بارگذاری شده است و مربیان و والدین و دانش آموزان در این کانون ها اضافه می شوند.

محمد افضلی اضافه کرد: تمامی فعالیت ها سعی شده در مناطق با وضعیت قرمز از منظر بیماری کرونا مجازی باشد، ولی در مناطق با وضعیت سفید شرایط با رعایت پروتکل های بهداشتی تعریف متفاوتی خواهد داشت.

وی بیان کرد: کلاس های غنی سازی اوقات فراغت در استان از 15 تیر به صورت رسمی و هر کلاس به مدت 30 دقیقه برگزار می شود.

شناسایی موضوعات اوقات فراغت یک کارشناس ارشد حوزه تعلیم و تربیت که دستی در نویسندگی در این حوزه دارد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با نگاهی متفاوت براین باور است که اوقات فراغت زمینه پرداختن به موضوعات مورد علاقه فرد را به وجود می آورد و به همین دلیل اغلب الگوهای رفتاری جوانان را در میان موضوعات فراغتی آنان می توان یافت.

"توحید اصغرزاده" افزود: اوقات فراغت مکمل نظام تعلیم و تربیت در شکل دهی به هویت جوانان است و گذران مطلوب اوقات فراغت، نیازهای درونی فرد را برآورده و زمینه رشد ابعاد شخصیت وی را فراهم می سازد.

وی بر نیازسنجی برای اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان تاکید کرد و گفت: برنامه ریزان فرهنگی باید با تحقیقات مختلف در طول سال تحصیلی و قبل از تعطیلی مدارس به علائق و سلایق دانش آموزان در پایه های مختلف پی ببرند.

وی با بیان اینکه در نیازسنجی دانش آموزان کاری مبتنی برپژوهش انجام نشده، گفت: تعیین سیاستها و ماموریت های تربیتی بر اساس یافته ها و نیازسنجی از معلمان در خصوص نیاز دانش آموزان آموزش وپرورش یک ضرورت است و در کوتاه مدت برنامه ای اثر بخش برای غنی سازی اوقات فراغت آنان در ایام قرنطینه ای نمی توان ارائه کرد.

این کارشناس با اشاره به اینکه آموزش و پرورش هنوز از نیازهای مخاطبان کودک و نوجوان خود بی اطلاع است، گفت: در حال حاضر بستری مطلوب برای فعالیت مجازی فراهم نیست و نهاد آموزش وپرورش با روشهای سنتی نمی تواند در فضای مجازی با کودکان و نوجوانان آگاه و مطالبه گر مواجه شود.

وی براین عقیده است که ایام قرنطینه و محدودیت های کرونایی و شرایط حاکم برکشور زمینه و فرصتی است تا متولیان تربیتی کشور از روش های مشاوره ای، قصه درمانی، کتاب درمانی و سایر شیوه ها بهره جسته و در یک فضای گفتمان جذاب به این نتیجه برسند که نیازهای مخاطبانشان چیست و در بیرون از فضای مدرسه چگونه می توان در رشد کودکان و نوجوانان موثر بود چرا که غنی سازی اوقات فراغت در کار با ابزار نقاشی و شنا خلاصه نمی شود.

آماده سازی محتوای جذاب برای دانش آموزان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مربیان در این کانون در بخش های فرهنگی، ادبی و هنری در بخش های مختلف کودکان و نوجوانان و دختر و پسر برنامه ها و محتواهای جذابی را آماده سازی کرده اند.

جواد زاهدی با اشاره به تولید 400 محتوای الکترونیکی و جذاب برای مخاطبان کانونی اظهار داشت: 300 مورد از این تولیدات کانون در استان آذربایجان غربی به کانون کشور ارسال شده تا در سایت کشوری بارگزاری شود.

وی اضافه کرد: راه اندازی کارگاه های آنلاین کانون برای تمامی کودکان و نوجوانان کشور اقدامی بسیار مطلوب بود که با این اقدام کودکان ایران زمین می توانند در فضای مجازی و در ایام قرنطینه های کرونایی به بهترین اساتید و مربیان کشوری دسترسی داشته باشند و مجوز این کارگاه برای آذربایجان غربی نیز صادر شده است.

زاهدی با اشاره به استقبال چشمگیر کودکان و نوجوانان از این کارگاههای ملی و استانی افزود: 21 کارگاه در استان برای این منظور معرفی و تدارک دیده شده است.

حضور هلال احمر در برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی در این زمینه گفت: این نهاد به عنوان یک تشکل در کنار سایر تشکل ها و براساس شیوه نامه ابلاغی 14 عنوان برنامه در این زمینه اجرا خواهدکرد و بخش اعظمی از برنامه ها نیز توسط خود سازمان جوانان هلال احمر در شبکه شاد بارگزاری می شود.

"نجف آذرنیوتور" افزود: برنامه های اجرایی دیگر نیز توسط ستاداستانی جمعیت هلال احمر بعد از هماهنگی لازم انجام می شود و برخی محتواها که در این استان فراهم شده تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

وی ادامه داد: جشنواره فیلم های کوتاه دانش آموزی در مدارس هلال احمری برگزار می شود و در شهرستان ها در این زمینه اتفاق های خوبی رخ داده و پنج اثر به این جشنواره رسیده است.

اوقات فراغت دانش آموزان در برنامه های بسیج مسوول سازمان بسیج دانش آموزی آذربایجان غربی نیز با اشاره به برنامه های این بخش برای غنی سازی اوقات فراغت گفت: برنامه های بسیج دانش آموزی در این زمینه آغاز شده و در 77 مدرسه در قالب برنامه های کتابخوانی و مسابقات و سخنرانی آغاز شده است.

سرهنگ پاسدار "خلیل نژاد" افزود: این برنامه ها برای نشاط و شادابی دانش اموزان طراحی شده است تا روحیه خودباوری کودکان و نوجوانان نیز طبق دستورالعمل خاص و مطابق با پروتکل های بهداشتی اجرا شود.

برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان در برنامه های مهارتی کارشناس سازمان دانش آموزی آذربایجان غربی نیز گفت: امسال سازمان دانش آموزی جشنواره مهارتهای تابستان شاد را در محورهای موضوعی برگزار می کند؛ مجری گری، خبرنگاری، فیلمسازی و مهارتهای اجتماعی جزو محورهای این جشنواره هستند.

علی پرنیان افزود: 12 اثر امسال در استان توسط مربیان و دانش آموزان عضو سازمان تولید و در شبکه شاد بارگزاری شده که در پایان جشنواره در تابستان آثار برگزیده معرفی خواهند شد.

برنامه ریزی برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان مسوول اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان آذربایجان غربی نیز در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: تبدیل دانش آموزان به یک فرد کنشگر راهبرد اتحادیه انجمنهای اسلامی دانش آموزان در این استان برای غنی سازی اوقات فراغت در تابستان امسال است و سعی شده در استفاده از این فضا دقت شود تا دانش آموزان از این فضا دل زده نشوند و در عین حال خودشان برنامه ها را رهبری کنند.

محسن رضایی بیان کرد: سعی شده برنامه ای تحت عنوان پایگاه تابستانی "وارثین"را فراهم کنیم و هم اکنون نرم افزاهای مختلفی در زمینه اردو گردی و بازیهای مختلف طراحی شده و برای اجرای برنامه های خود ایجاد جذابیت در فضای مجازی را رکن اولیه بوده است.

وی با اشاره به اینکه درتولید و ارائه برنامه ها محور فعالیت ها فضای مجازی است، ادامه داد: در پنج بخش برنامه های پرورشی و همگانی قرارگاه حوزه آموزشی و مهارتی در طرح وارثین آماده سازی شده که از 14 تیر کلید زده می شود.

آذربایجان غربی دارای 607 هزار دانش آموز و نوآموز با گروه سنی هفت تا 18 سال است که برنامه ریزی برای گذران اوقات فراغت آنان به یک کار جمعی و تعامل وسیع بین بخشی با رعایت عدالت اجتماعی و اقتصادی و متناسب با شرایط جغرافیایی و اقتصادی این استان نیازمند است؛ چرا که به علت کشاورزی بودن اغلب شغل روستا نشینان آن و واقع شدن بیش از 50 درصد مدارس و دانش آموزان در مناطق محروم مرزی و روستایی اغلب کودکان و نوجوانان از برنامه های مفرح تابستانی و فرهنگی همه ساله محروم هستند.

با شیوع بیماری ویروسی کرونا در اسفند ماه سال 1398 مدارس سراسر کشور تعطیل شد و قرنطینه خانگی دانش آموزان در کنار سایر اقشار جامعه برای پیشگیری از شیوع اعمال شد.

فعالیت شبکه آموزشی شاد راهکاری بود که کارشناسان و متولیان تعلیم و تربیت کشور برای برون رفت از مشکل تعطیلی درس و تحصیل ارائه کردند که اینک این بستر در حال فعالیت و آماده شدن برای غنی سازی اوقات فراغت و بارگذاری محتواهای فرهنگی و علمی و ادبی برای مخاطبانش است.


کلید واژه ها: اوقات فراغت - فضای مجازی - تعلیم و تربیت - شبکه های اجتماعی - کسب اطلاعات - فراغت - مجازی - تربیت - تعلیم - اطلاعات - اجتماعی - آذربایجان غربی - نوجوان - برنامه - فعالیت - فرصت - کودکان - حوزه - شیوع بیماری - امسال - تغییر نگرش - آذربایجان - شبکه - ظهور - جدید - محیط - غنی سازی - محوریت - کارکرد - بیماری

آخرین اخبار سرویس:
رونمایی از کتاب «زن، کتاب، سواد زندگی» در شیراز

پیام مدیرعامل بانک ملی ایران به مناسبت روز خبرنگار

شهرداری کرج گزارش روند اجرای تباصر بودجه 99 را ارائه دهد

پلوسی: فرمان های ترامپ خلاف قانون اساسی آمریکاست

وضع مجازات برای ناقضین پروتکل های بهداشتی

پیام تسلیت شهردار تبریز درپی درگذشت حاج فیروز زیرک کار

لزوم استفاده شهرداری از بودجه 75 هزار میلیاردی مصوبه ستاد کرونا

اذهان عمومی و رسانه ها برای روشنگری حامی رییس بنیاد مستضعفان هستند

باید سلامت مردم در مراسم عزاداری ماه های حرام حفظ شود

ضرورت همدلی رسانه های لرستان/ تشریح ویژگی های خبرنگاران در تراز انقلاب

پخش قسمت جدید «ام شو» مجید صالحی بعد از یک هفته وقفه باز هم با حاشیه همراه بود

فرماندار جدید شهرستان پارس آباد منصوب شد

مراسم شیرخوارگان حسینی در همدان برگزار نمی شود

کمک مومنانه؛ توزیع 1500 بسته معیشتی و اهدای 40 میلیون ریال کارت هدیه در جیرفت

استعفای دو نماینده دیگر از پارلمان لبنان

وزیر کار لبنان: دولت هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد

استاندار بوشهر: جهیزیه و بسته های کمک معیشتی بین اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع شد

زیباکلام: فتاح با حضور در برنامه تلویزیونی برای انتخابات ثبت نام کرد

دریافت گواهینامه های بین المللی رضایتمندی و رسیدگی به شکایت مشتریان

متن دوبیتی های زیبا برای محرم

ممنوعیت توزیع نذورات و پذیرایی در محرم/ طبخ غذا تنها با نظر و تایید ماموران بهداشتی

تداوم پیوند اعضا در بیمارستان مسیح دانشوری

قرص پیشگیری از بارداری، خونریزی پریود را کم می کند؟

پامپئو: هنگ کنگ انتخابات شورای قانونگذاری را هرچه سریعتر برگزار کند

امام جمعه شیراز:بردباری و از خودگذشتگی از ویژگی های برجسته خبرنگاران است

پیام تسلیت مدیر عامل بانک انصار به مناسبت درگذشت حجت الاسلام سیدعباس موسویان

پیام تسلیت علی صحرایی در پی درگذشت حجت الاسلام سیدعباس موسویان

پیام تسلیت مدیرعامل موسسه اعتباری ملل در پی درگذشت حجت الاسلام سید عباس موسویان

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت است

رسانه ها در تحکیم رابطه ملت و حاکمیت نقش موثری دارند+ فیلم

واکنش عزت الله ضرغامی به درگذشت ماه چهره خلیلی+عکس

صندوق تامین خسارت های بدنی در کنار ارکان صنعت بیمه ایفای نقش می کند

انتخابات | مشاور ترامپ مدعی دخالت ایران، روسیه و چین در انتخابات آمریکا شد

وزیر کار لبنان: دولت هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد

نام گذاری دو معبر به نام روح الله رجایی و ‎سهیل گوهری تصویب شد

حرم رضوی غرق در شادی اهل بیت(ع)/ نقاره های حرم رضوی میلاد امام کاظم(ع) را بشارت دادند

تسلیت همتی به مناسبت در گذشت حجت الاسلام سیدعباس موسویان

روحانی:همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت است

واکنش عزت الله ضرغامی به درگذشت ماه چهره خلیلی+عکس

لزوم کاهش پرونده های قضایی در جامعه

حمایت حامی نیکوکار از 1500 یتیم نیازمند هرمزگانی

رسالت خبرنگاری بسیار سخت و دشوار است

پلوسی بسته حمایتی ترامپ را غیرقانونی خواند 

رسانه ها در تحکیم رابطه ملت و حاکمیت نقش موثری دارند+ فیلم

همبستگی جهانی با مردم رنج دیده لبنان نشانه وجدان بیدار بشریت است

استخدام ویزیتور حضوری آقا در شرکت پارسیان پخش بیژن در البرز

با ثبت نام جلالی، نامزدهای انتخابات دوومیدانی به 8 نفر رسید/ فردا آخرین مهلت

استخدام برنامه نویس Angular درشرکت بهپرداز جهان در تهران

تمام واکنش ها به حرف های جنجالی پرویز فتاح

دیدار اصحاب رسانه با آیت الله دژکام امام جمعه شیراز

همایش شیرخوارگان حسینی 31 مردادماه برگزار می شود

همایش شیرخوارگان حسینی 31 مردادماه برگزار می شود

تصاویر | ژست های متهمان و واکنش های قاضی در اولین جلسه پرونده خودروهای قاچاق

بررسی تحولات لبنان در کمیسیون امنیت ملی مجلس

استیضاح وزیر کشور کلید خورد

پمپئو: انتخابات شورای قانونگذاری هنگ کنگ سریع تر برگزار شود

وزیر کار لبنان: دولت هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد

اشرف پهلوی به دعوت آیت الله کاشانی و برای ساقط کردن دولت مصدق به ایران آمد

متن، پیامک و اس ام اس تبریک عید غدیر خم 99؛ عکس نوشته تبریک روز عید غدیر

مشاور ارشد جو بایدن: اگر پیروز شویم، مسئله پرونده هسته ای ایران را می بندیم

مروجان تک فرزندی، مبلغ فرهنگ غرب هستند

مشاور ارشد جو بایدن: اگر پیروز شویم، مسئله پرونده هسته ای ایران را می بندیم

درگذشت فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک کار+ عکس و بیوگرافی

وعده های پرویز فتاح برای کمک به توسعه کهگیلویه

استخدام بازاریاب حضوری در یک شرکت معتبر در تهران

نشت اطلاعاتی آمریکا از عوامل دستگیری جمشید شارمهد بوده است

معاون وزیر ارشاد: رسانه ها در دوران کرونا پا به پای مدافعان سلامت فعالیت کردند

پلوسی بسته حمایتی ترامپ را غیرقانونی خواند 

پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی درپی درگذشت پیرغلام حضرت اباعبدالله الحسین (ع)

مجمع تشخیص مصلحت به فتاح: در حرف هایتان دقت کنید

واکنش مشاور روحانی به اظهارات فتاح

اطلاعیه بنیاد مستضعفان در خصوص ملک دفتر رییس دولت های نهم و دهم

استخدام مسئول شعبه در شرکت لیاتیم در تهران

شمخانی: با مقاومت فعال و همبستگی ملی از چالش های موجود عبور خواهیم کرد

منظور از امام مبین در سوره یس چه کسی است؟+صوت

استخدام مسئول برنامه ریزی واحد فنی و برنامه ریزی در تهران

اعلام آمادگی مجمع جهانی شهرهای اسلامی برای کمک به لبنان

لزوم توجه ویژه به آموزش و پرورش،حقوق و معیشت معلمان و بازنشستگان

استخدام منشی خانم در یک مجموعه در البرز

پمپئو: انتخابات شورای قانونگذاری هنگ کنگ سریع تر برگزار شود

بنیاد باران هم اظهارات فتاح را رد کرد

توزیع 3 هزار وعده غذای غدیری در گرمسار

سرپرست جدید فرمانداری پارس آباد معرفی شد

استخدام چرخکار ماهر مزون دوز در یک مزون در تهران

روحانی: جمعیت را کم می کنیم اما اصل عزاداری باید انجام شود

معرفی برگزیدگان مسابقات قرآن دانش آموزی به تعویق افتاد

تصاویر | ژست های متهمان و واکنش های قاضی در اولین جلسه پرونده خودروهای قاچاق

گشایشی برای اقتصاد

نام گذاری دو معبر به نام روح الله رجایی و ‎سهیل گوهری تصویب شد

وزیر کار لبنان: دولت هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد

مراسم شیرخوارگان حسینی در همدان برگزار نمی شود

پمپئو: انتخابات شورای قانونگذاری هنگ کنگ سریع تر برگزار شود

اعلام آمادگی مجمع جهانی شهرهای اسلامی برای کمک به لبنان

معرفی برگزیدگان مسابقات قرآن دانش آموزی به 21 مرداد موکول شد

ویدئو | توضیح یک مسئول درباره شیوه برگزاری سینه زنی، روضه خوانی و توزیع غذای نذری در محرم امسال

مدیون شهدا هستیم/ سپاه تهران در ابعاد امنیت، دفاعی، اقتصادی، محرومیت زدایی وکار های جهادی همیشه در خط مقدم بوده است/ دشمنان از شنیدن نام سپاه وحشت دارند

پیشتازی بایدن از ترامپ در دو ایالت پنسیلوانیا و ویسکانسین

لبنان برای مقابله با بحران نیازمند تقویت وحدت ملی است

مسابقه مجازی روخوانی و مفاهیم 110 آیه برگزار شد / اعلام اسامی برگزیدگان

گروه های جهادی مردمی «امر به معروف و نهی از منکر» راه اندازی می شود

اوقات فراغت امسال با محوریت فضای مجازی در آذربایجان غربی

اوقات فراغت امسال با محوریت فضای مجازی در آذربایجان غربی