مطالب مرتبط:
آغاز نشست خبری محمود فکری در قائم شهر
آغاز تدوین فیلم کوتاه «کلید»
آغاز دوره های تابستانی برخط آموزش زبان فارسی در استانبول
آغاز ثبت نام وام کرونا برای مشاغل فاقد بیمه از دوشنبه
آغاز صدور فرم های هدایت تحصیلی دانش آموزان
-187 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 08:102020-07-05سياسي

امروز در تلفن همراه هیچ گونه قاچاقی نداریم / آغاز ریجستری سیگار!


مؤیدی در برنامه نگاه یک تلویزیون گفت: رتبه سوم واردات سه ماه امسال مربوط به گوشی تلفن همراه است و این نشان می دهد زمانی که در نظم بخشیدن به واردات و صادرات گام بر می داریم تمام عوامل مربوط در مسیر مشخص قرار می گیرند و امروز در تلفن همراه هیچ گونه قاچاق نداریم.

- " مؤیدی در برنامه نگاه یک تلویزیون گفت: رتبه سوم واردات سه ماه امسال مربوط به گوشی تلفن همراه است و این نشان می دهد زمانی که در نظم بخشیدن به واردات و صادرات گام بر می داریم تمام عوامل مربوط در مسیر مشخص قرار می گیرند و امروز در تلفن همراه هیچ گونه قاچاق نداریم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری حوزه از تهران، علی مویدی خرم آبادی با حضور در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما با اشاره به اینکه این ستاد در سال 1381 به فرمان رهبر معظم انقلاب، تشکیل شد افزود: 26 دستگاه برای فعالیت در این ستاد تعریف شده است و هر دستگاه، وظایف و ماموریت خاص خودش را دارد.

وی با بیان اینکه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال 1392 تصویب و ابلاغ شد ادامه داد: این قانون بسیار خوب و مترقی است و به همه ابعاد مبارزه از جمله در بخش پیشگیری و مقابله پرداخته و اساس این قانون بر حوزه پیشگیری، متمرکز است و این ستاد در مسیر راهبردی قرار گرفته است.

مویدی افزود: تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال های 1395 و 1396 انجام و در اردیبهشت 1399 در صحن علنی مجلس قرائت شد.

وی ادامه داد: این تحقیق و تفحص را با جزییات، مطالعه و ایرادها و معایب آن را بررسی کردیم و همکاری خوب دستگاه ها در سال 1397 موجب شد در کمتر از یک سال، بیش از 70 درصد این تکالیف، عملیاتی و به نتیجه رسید.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: نمایندگان مجلس، زحمات دستگاه های مربوط به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را نپذیرفتند و گزارش تحقیق و تفحص را بدون توجه به اصلاحات و بسیاری از تکالیف این ستاد در اردیبهشت امسال در آخرین روز کاری مجلس دهم، قرائت کردند و اقدامات انجام شده را در گزارش خود لحاظ نکردند.

وی افزود: در سال 1397، موضوع هوشمند سازی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تحت عنوان برنامه سامانه ها در اولویت نخست خود قرار دادیم.

مویدی گفت: در حرکت جهادی و تلاش مضاعف و تعاملی دستگاه ها در سال 1397, بخش بزرگی از این سامانه ها را عملیاتی و اجرایی کردیم و توانستیم این مبارزه هوشمندانه را از مبادی رسمی، احصاء کنیم.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، محاسبات مجلس شورای اسلامی را مبنی بر کشف فقط 5 درصد کالاهای قاچاق، نپذیرفت و اضافه کرد: بخش قابل توجهی از قاچاق از مبادی غیر رسمی انجام می شود و از سال 1398، پلیس امنیت اقتصادی را در 13 گمرک اصلی مستقر کردیم که سوپاپ اطمینانی در کنار گمرک هستند.

وی با اشاره به اینکه معمولاً 15 تا 20 درصد جرایم کشف می شوند، گفت: ادعا نداریم جرایم قاچاق کالا و ارز را به صفر رسانده ایم، اما اقدامات پیشگیرانه ما به حدی است که قاچاق در مقایسه با سال 1395, کاهش قابل ملاحظه داشته است.

آقای مویدی با بیان اینکه در بخش مقابله، شاید در حد 30 تا 40 درصد در کاهش قاچاق موفق بودیم، افزود: قاچاق از 25 میلیارد دلار در سال 1395 به حدود 12 میلیارد دلار در پایان سال 1397 رسیده است.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اضافه کرد: این محاسبات بر اساس فرمول، منطق و مدل دانشگاهی انجام شده و حاصل تلاش دست اندرکاران حوزه های پیشگیری و مقابله است.

وی گفت: کمیته فنی متشکل از دستگاه های مختلف از جمله مرکز آمار ایران این محاسبات را انجام داده است.

مویدی با بیان اینک در چند سال گذشته، مجموعه دولت متمرکز شده است تا موضوع قاچاق را به حداقل برساند، افزود: ورود قاچاق از مبادی رسمی لااقل در 13 گمرک اصلی به حداقل رسیده است.

وی اضافه کرد: شرایط صادرات و واردات کشور در سال 1397 به لحاظ موضوع برجام، رویکرد جدیدی گرفت و تاکید دولت بر کنترل گلوگاه ها بوده است و انصافاً شاهد قاچاق کالاهایی مانند خودرو نبودیم.

مویدی با اشاره به اینکه قاچاق، پدیده پیچیده و مافیایی است گفت: قوانین، دور زده می شوند بنابراین قوانین و مقررات باید به روز و بازدارنده باشند.

وی افزود: قاچاقچی در کمین فرصت است و نبود و یا کمبود قوانین، این فرصت را در اختیار آن ها قرار می دهد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: متأسفانه در موضوع تجارت خارجی، تعدد مدیریت موجب شده اثرات مثبت سیاست ها به نتیجه قابل قبولی نرسد و ما پیام های قاچاق را در بخش های مختلف به ویژه در مرزها مشاهده می کنیم.

مؤیدی افزود: مرزنشین به عنوان مرزبان کشور ما تلقی می شود و نظام موظف به تأمین معیشت انهاست و یکی از سیاست های فعلی ستاد؛ بسترسازی با نگاه توسعه یافتگی به موضوع کولبری و مرزنشینان است و اگر نیاز آن ها را نبینیم قطعاً تحت تأثیر تحرکات و تهدیدات دشمن قرار می گیرند.

وی تصریح کرد: ما یک حقوقی برای مرزنشینان قائل هستیم و این حقوق باید در قالب مبادلات تجاری انجام شود.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: پیشنهادی به دولت داده ایم که دولت هم بعد از تصویب آیین نامه، آن را اجرا خواهد کرد که براساس آن بتوانیم یک سقفی از مبادلات تجاری مرزی را برای مرزنشینان تعریف کنیم که خانواده ها ماهیانه، سالیانه مبلغی را دریافت کنند و مبلغی هم برای توسعه یافتگی سرزمین با مؤلفه های خاص خودش در نظر گرفته شود که این طرح به زودی شروع خواهد شد.

وی افزود: حدود 5200 لنج در جنوب کشور وجود دارد که ساماندهی شده اند و مقرراتی از قبیل سوخت، تعداد سفر، حجم واردات و صادرات برای آن ها تعریف شده است و این ها باید در قالب مقررات گمرکات با یک سری از معافیت ها متناسب با نیاز مرزنشینان قرار بگیرند.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: حدود 17 سازمان در جوار مرز مسئولیت دارند و ما نیازمند یک قانون تجاری منسجم هستیم که بتواند نیاز امروز ما را برطرف کند و در مرز باید به یک فرمانده و تصمیم گیرنده نهایی برسیم.

وی افزود: بر اساس آسیب شناسی که انجام شده است یکی از دلایل وجود قاچاق و پدیده های کولبری و ملوانی، ناشی از تعدد قوانین است و ما نتوانسته ایم مسأله را به خوبی برطرف کنیم و تا زمانی که قوانین به روز نشود و ساختار واحدی شکل نگیرد این مشکلات باقی خواهد بود.

مؤیدی درباره مافیای قاچاق هم گفت: در موضوع پیشگیری باید بیشترین وقت را معطوف بداریم و در بخش مقابله ای باید بر مافیای موجود متمرکز شویم که در حال حاضر این اتفاق افتاده است و امروز در موضوع ضربه زدن به باندهای سازمان یافته موفقیت های خوبی را بدست آورده ایم.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ادامه داد: ما در دو سال و نیم گذشته بیش از چهار میلیارد دلار صرفه جویی در ریجیستری تلفن همراه داشته ایم و امروز هیچ تلفنی بدون پرداخت حقوق دولت نمی تواند فعال شود.

مؤیدی گفت: امروز موضوع ریجیستری کردن سیگار را شروع کردیم که سیگار از لحظه تولید تا مصرف باید رصد شود و سامانه شناسایی آن فعال و عملیاتی شده است و شناسه رهگیری در لوازم خانگی را هم فعال خواهیم کرد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: ریجیستری جزو شاهکارهای نظام و دولت است که یک کار قابل اندازه گیری و قابل محاسبه برای معرفی به مردم است و در این باره وزارت ارتباطات، وزارت اطلاعات و وزارت صمت و همه دستگاه های حوزه اقتصادی همکاری داشته اند.

وی گفت: امروز با ورود تلفن همراه به کشور، تجار با اعلام و پرداخت حقوق دولت اقدام به واردات می کنند و در سال گذشته موضوع گارانتی را هم رصد کردیم و امروز با فروش تلفن همراه، مدت گارانتی آن هم اعلام خواهد شد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در گذشته 28 تاجر اقدام به واردات گوشی تلفن همراه می کردند، ولی امروز این تعداد به 200 تاجر افزایش پیدا کرده است.

مؤیدی افزود: رتبه سوم واردات سه ماه امسال مربوط به گوشی تلفن همراه است و این نشان می دهد زمانی که در نظم بخشیدن به واردات و صادرات گام بر می داریم تمام عوامل مربوط در مسیر مشخص قرار می گیرند و امروز در تلفن همراه هیچ گونه قاچاق نداریم.


کلید واژه ها: تلفن همراه - برنامه نگاه یک - گوشی تلفن همراه - واردات و صادرات - همراه - واردات - مربوط - تلفن - نگاه یک - برنامه - گوشی تلفن - تلویزیون - قاچاق - امروز - خبرگزاری حوزه - دستگاه - گونه - بخشیدن - صادرات - شبکه یک سیما - زمانی - امسال - عوامل - قرار - نشان - مسیر - رتبه - ستاد - گوشی - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
رادیو کردستان بیشترین میزان جذب مخاطب در کشور را کسب کرد

رسانه ها به اقناع افکار عمومی کمک کنند

خانه موسیقی و خانه اقوام کیش تأسیس می شود

اجرای پروژه راه آهن از اولویت های بروجرد است/ مشکل کمبود اعتبار

زمان احتمالی برگزاری کنکور 27 تا 30 شهریور است

روحانی درگذشت فیروز زیرک کار را تسلیت گفت

مشکلات فرهنگی کرج باید با تعاملات چندجانبه بررسی و مرتفع شود

ارتش در تولید و ساخت تریلر تانک بر به خودکفایی رسیده است

تغییرات مهم در یکی از مهمترین تشکلات کارگری قم/ شوکت کارگران رفت؛ شیری رییس شد

برخی از کارخانه های ایلام در آستانه ورشکستگی هستند

دادگاه بررسی فساد اقتصادی شهرداری و شورای شهر ساری علنی برگزار می شود

مرحله دوم انتخابات مجلس بر اساس پروتکل های ستاد ملی مقابله با کرونا برگزار خواهد شد/ تبلیغات انتخاباتی صرفاً در فضای مجازی انجام می شود

اظهارنظر تحلیل گر ونزوئلایی در مورد روابط با ایران

روحانی درگذشت امام جمعه اهل سنت کرمانشاه را تسلیت گفت

انتخابات بر اساس پروتکل های ستاد ملی کرونا برگزار خواهد شد

استخدام فروشنده بهداشتی خانم بصورت پاره وقت در یک داروخانه

تکلیف خبرنگاران جامانده از دریافت هدیه اینترنت رایگان چه میشود؟!

استخدام حسابدار خانم در یک سنگبری در شهرک صنعتی محمودآباد

ختم رسیدگی به پرونده اکبر طبری اعلام شد

پاسخگویی مدیران به خبرنگاران بیانگر دفاع ار عملکردشان است

ببینید | صحنه ای باورنکردنی از آتشفشان تازه فعال شده اندونزی

آغاز به کار نخستین نمایشگاه مجازی کشور از فردا

آغاز به کار هشتمین کنفرانس ملی سوخت و احتراق ایران در دانشگاه تبریز

طبری: تمام 16 اتهامی که در کیفرخواست آمده است را رد می کنم / مشایخ: من در زمان پرداخت پول به طبری ، اطلاعی از خلاف بودن آن نداشتم؛ اگر اشتباهی کردم با این موی سفید عذرخواهی می کنم / وکیل دانیال زاده: در شرایط اقتصادی فعلی و در شرایطی که کرونا بنگاه های تولیدی زیادی را از بین برده، موکل من

تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس مجازی انجام می شود

آمادگی پلیس ایران برای همکاری با پلیس کشورهای عضو سازمان اکو

تکذیب خبر لغو موقت بخشی از تحریم ها

روحانی فردا به مجلس نمی رود

بازداشت بزرگترین معدن خوار نیم قرن اخیر در مازندران

ایرادات 3 لایحه مهم اقتصادی در پژوهشکده شورای نگهبان بررسی شد

دکتر روحانی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین موسویان را تسلیت گفت

هشدار واعظی به شورای همکاری خلیج فارس

گزارش رشوه شهردار اسبق تهران به قوه قضاییه رفت

روایت آیت الله اعرافی از فتنه رسانه‎ای در لبنان

ویترین شماره 236

استاندار خوزستان: حساب های شرکت هفت تپه آزاد شد

هشدار واعظی به شورای همکاری خلیج فارس

جزییات طرح ارائه کارت خرید کالا به اقشار کم درآمد جامعه

نگاهی به «تأثیر تمدن پارسی در آندلس اسلامی»

استخدام اپراتور فرز CNC آقا با مزایا در شهر قدس

عباس عبدی: حرف های فتاح خنده دار بود

خانه موسیقی و خانه اقوام کیش، تاسیس می شود

عباس عبدی: حرف های فتاح خنده دار بود

خیابان سازمان آب تهران به نام «مهدی بازرگان» تغییر یافت

سکوت در برابر متجاوزین آنها را حریص تر میکند

رییس جمهور فردا در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت حضور ندارد

زمان جدید برگزاری کنکور سراسری اعلام شد

خودکفایی نیروی زمینی ارتش در تولید و ساخت تریلر تانک بر

سردار ظفری: زیبایی های جبهه را به نسل جوان نشان دهیم

استخدام کارمند اداری خانم در شرکت پیشرو ابزار خراسان

دومین نشست ستاد ملی پیگیری های ویژه محرم برگزار شد

دلنوشته عضو هیات مدیره بانک آینده پس از درگذشت حجت الاسلام سیدعباس موسویان

استخدام کارمند اداری آقا در شرکت ایده پردازان چوب و هنر سرمد

پیشنهاد الهام فخاری برای ایجاد نماد یادبود شهری درگذشتگان کووید_19

پیام تسلیت روحانی در پی درگذشت حجت الاسلام موسویان

عضویت تاجگردون در هیأت علمی موسسه نیاوران

دادستان کرمان: انتقاد رسانه ها بهترین کمک به تقویت نظام است

نسخه آنلاین لغت نامه دهخدا رونمایی شد

حقوق معوقه کارگران هفت تپه پرداخت می شود

10 هزار خانواده شهید و ایثارگر در معرض ابتلا به کرونا هستند/توزیع 15 هزار بسته بهداشتی

در نامگذاری معابر باید به شأن و منزلت افراد توجه شود

مرحله دوم انتخابات مجلس یازدهم 21 شهریور 99 برگزار می شود

ناجا آماده همکاری با پلیس کشورهای عضو سازمان اکو است

مسوولان با سخنان درست در مردم امید و انگیزه ایجاد کنند

فرماندار صومعه سرا:برپایی ایستگاه صلواتی در ایام محرم ممنوع است

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی به ایستگاه آخر رسید

اعلام آمادگی پاکستان برای گسترش همکاری ها با ایران در حوزه حمل و نقل ریلی

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شرق استان تهران

هیات های مذهبی بازوان پرتوان سازمان تبلیغات اسلامی هستند

ویدئو | گفتگو با سید محسن حسینی پویا، عضو شورای شهر مشهد به مناسبت روز خبرنگار

مخالفت کمیسیون اجتماعی با تشکیل وزارت بازرگانی

دومین نشست ستاد ملی پیگیری های ویژه محرم برگزار شد

مسوولان با سخنان درست در مردم امید و انگیزه ایجاد کنند

پیکر شهید حکمت روش از مدافعان سلامت در گلستان شهدای اصفهان آرام گرفت

مسابقات ملی جوش در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود

دشمن می خواهد از طریق فضای مجازی مردم را نسبت به نظام بدبین کند

عباس عبدی: حرف های فتاح خنده دار بود

لزوم تربیت دانش آموخته های دانشگاه ها با توجه به نیاز های روز جامعه

رییس ستاد انتخابات: تبلیغات انتخاباتی صرفاً در فضای مجازی انجام می شود

سیر تا پیاز اصغر قاتل اولین قاتل زنجیره ای ایران +عکس

فعالیت خبرگزاری حوزه تعجب همگان را برانگیخته است/ حرکت رسانه حوزه باید راهبردی کلان نگر و برنامه محور باشد

فیلم | تلاوت مصطفی اسماعیل مقابل رییس جمهور وقت مصر

موشن گرافیک | لحظات جنجالی ادعاهای فتاح و واکنش های سریع و صریح به آنها | از جوابیه سپاه و ارتش تا دفتر خاتمی و احمدی نژاد

رییس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت حضور نمی یابد

اعلام آمادگی پاکستان برای گسترش همکاری ها با ایران در حوزه حمل و نقل ریلی

شأن و منزلت پروفسور شمس بیشتر از یک کوچه است

شورای همکاری خلیج فارس نباید از آمریکا تبعیت کند/حفظ امنیت در گرو همکاری های درون منطقه ای است

خواستار پیگیری جدی تامین خط دوم آب استان را خواستار هستیم

صنعت آسیب دیده گردشگری به حمایت ملی نیاز دارد

بازدید فرمانده سپاه فتح از خبرگزاری فارس/سردار خرمدل: مواضع اثرگذار و مطالبه گری 2 خصیصه اصلی فارس

ایرادات 3 لایحه مهم اقتصادی در پژوهشکده شورای نگهبان بررسی شد

اجرای 4 حکم قضایی ناقضان حریم و بستر زاینده رود

حل مشکل «شفا» با پیگیری رییس کل دادگستری استان البرز/ حکمی برای تعطیلی شرکت صادر نشده بود

بررسی پاداش پرستاری از بیمار در برنامه این هفته «اسلام دات کام»

تاریخ جدید کنکور 99 اعلام شد؛ البته اگر کرونا دوباره اوج نگیرد!

گزارش رشوه شهردار اسبق تهران به قوه قضاییه رفت

رسانه ها می توانند به اقناع افکار عمومی کمک کنند

استخدام کارشناس مسلط به زبان هلندی در شرکت گروه فرا ایمن بسپار

زمان جدید برگزاری کنکور سراسری؛ 27 تا 30 شهریورماه

استخدام پیک موتوری و تعمیر کار لپ تاپ در شرکت آرمان دیس دژ

امروز در تلفن همراه هیچ گونه قاچاقی نداریم / آغاز ریجستری سیگار!

امروز در تلفن همراه هیچ گونه قاچاقی نداریم / آغاز ریجستری سیگار!