مطالب مرتبط:
اعتبارنامه تاجگردون و انتخاب رییس کمیسیون اصل نود در دستور کار مجلس
اعتبارنامه تاجگردون در دستور کار مجلس
پنج نماینده مجلس یازدهم به کرونا مبتلا شدند
اسامی 5 نماینده مجلس یازدهم که به کرونا مبتلا شده اند | شیوع دوباره کرونا مجلس را هم درگیر کرد
سومین نماینده خوزستانی در مجلس یازدهم به کرونا مبتلا شد
-190 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 07:452020-07-05سياسي

اعتبارنامه تاجگردون یا مجلس یازدهم؟


مهر تأیید یا رد اعتبارنامه تاجگردون، دیگر تنها به نماینده گچساران مربوط نمی شود، بلکه اعتبارنامه یازدهمین مجلس شورای اسلامی هم هست.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازتیترشهر : کمیسیون تحقیق مجلس یازدهم، اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران و باشت را سوم تیر ماه تأیید کرد.

حجت الله فیروزی، سخنگوی این کمیسیون با اعلام خبر یاد شده به باشگاه خبرنگاران جوان گفت که این پایان کار پرونده آقای تاجگردون نیست؛ گزارش اعتبارنامه او باید در صحن علنی مجلس بررسی شود تا نمایندگان مجلس به اعتبارنامه او رأی دهند.

تأیید اعتبارنامه نمایندگی، مرحله ای است که صلاحیت حضور منتخبان مجلس بار دیگر در پارلمان بررسی می شود.

اما پیش از این هم، اعتبارنامه نماینده گچساران یک بار دیگر تأیید شده بود.

حدود 14 روز قبل از تأیید کمیسیون تحقیق، بیستم خرداد ماه، سخنگوی شعبه دوازدهم مجلس جدید به باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرد که با رأی مخفی نمایندگان، 9 نفر از 16 نماینده حاضر با تأیید اعتبارنامه تاجگردون موافقت کردند.

فردای آن روز در 21 خرداد 99 زمانی که انتظار می رفت با خواندن گزارش شعبه دوازدهم در صحن علنی، داستان اعتبارنامه های مجلس یازدهم حداقل در میان نمایندگان تمام شود، علیرضا زاکانی، نماینده قم و از معترضان به اعتبارنامه تاجگردون، خطاب به محمدباقر قالیباف، ریاست جدید پارلمان اخطار داد و خواستار به رأی گذاشتن آن شد.

او به چهار اصل 85، 73، 72 و 93 قانون اساسی استناد کرد.

وقتی اصل 85 تاجگردون را روانه کمیسیون تحقیق کرد/ توییتر برنامه ای برای اعلام ناگفته ها اصل 85 قانون اساسی تصریح می کند که سِمَت‏ نمایندگی‏ قائم‏ به‏ شخص‏ است‏ و قابل‏ واگذاری‏ به‏ دیگری‏ نیست‏.

در نتیجه مجلس‏ نمی ‏تواند اختیار قانون گذاری‏ را مگر در موارد ضروری، به‏ شخص‏ یا هیئتی‏ واگذار کند.

زاکانی با استفاده از این بخش قانون، رییس مجلس را مجاب کرد تا اخطار را به رأی بگذارد؛ او گفت که آیین نامه داخلی مجلس سال 97 اصلاح شده است و اخطار من قابل بررسی است.

با پذیرش قالیباف، 92.

3 نمایندگان حاضر، نظر نماینده قم را پذیرفتند و اعتبارنامه تأیید شده تاجگردون در شعبه، سر از کمیسیون تحقیق در آورد.

موضوع تأیید اعتبارنامه جایی چالش برانگیزتر می شود که اعلام تأیید آن از سوی کمیسیون تحقیق، صدای معترضان، فضای حقیقی و مجازی را پر می کند و برنامه کاربردی تعدادی از نمایندگان این دوره مجلس و عده بسیاری دیگر، توییتر را، موجی از افشاگری ها، گمانه زنی ها و وعده علنی کردن فساد ها بر می دارد.

علیرضا زاکانی، در کلیپ و ویدیویی، مسئله تاجگردون را دغدغه عمومی و امتحان مجلس یازدهم دانست.

نماینده قم گفت که شعبه و کمیسیون تحقیق، اسناد او و معترضان را با رویه ای نادرست و بدون بررسی ابعاد مختلف رسیدگی کرده است.

زاکانی بیان کرد: امروز که می دانیم و می بینیم رویه نادرستی طی شده و بدون رسیدگی به ابعاد مختلف اسناد ما شاهد اعلام نظر شعبه و کمیسیون تحقیق هستیم، لازم است که اسناد خود را به ملت تقدیم کنیم و این ملت است که باید تصمیم بگیرد که وی [تاجگردون] صلاحیت دارد یا نه.

رفوزه ها و تجدیدی های آزمون تاجگردون او با انتقاد از دستگاه های نظارتی، تأکید کرد که در مسیر بررسی اعتبارنامه نماینده گچساران اعمال نظر رخ داده است.

زاکانی به عملکرد دو دستگاه امنیتی کشور هم پرداخت؛ نماینده قم گفت که یکی از عوامل عدم برخورد درست با فساد، دستگاه های امنیتی کشور هستند.

در مورد آقای تاجگردون یکی از آنها رفوزه و دیگری هم تجدید شده است.

به بیان زاکانی، یکی از دستگاه های امنیتی گزارش درست را ارائه نکرد و دیگری پس از طی مسیر درست، در کمیسیون تحقیق، فرافکنی داشته است.

این معترض به اعتبارنامه تاجگردون اعلام کرده است که نماینده گچساران یک شبکه اقتصادی فسادآلود را به وجود آورده و با فشار ظرفیت های کمیسیون برنامه و بودجه و برخی ابزار های دیگر استفاده کرده است.

گفته های نماینده قم نشان می دهد که کمیسیون تحقیق به وظیفه اش عمل نکرده است.

زاکانی در همان ویدئو اظهار می کند که او و معترضان به اعضای کمیسیون مذکور تیتر های مفاسد تاجگردون را بیان کردند و اسنادشان را در بیش از 200 صفحه ارائه دادند و به نظر می رسد فرصت کافی برای بررسی اسناد داده نشده است.

این نماینده دوره های پیشین مجلس بیان می کند آقای تاجگردون به آقای نیک بین (عضو کمیسیون تحقیق اعتبارنامه) گفته بود که اگر یکی از اتهام ها را قبول کنم، با همان یکی من را از مجلس می اندازید.

چند روایت از عملکرد کمیسیون تحقیق حجت الاسلام جواد نیک بین، عضو کمیسیون تحقیق اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون است که برای بررسی هر چه بیشتر وظیفه اش، در چند نوبت به یاسوج، گچساران و باشت سفر کرد و همچنین دیدار هایی با برخی از چهره های سیاسی و فرهنگی داشته است.

او از معتقدان رأی گیری نتیجه اعتبارنامه تاجگردون در صحن علنی است و در توییتر، رأی مخالفتش با اعتبارنامه تاجگردون را علنی تر کرد.

به علاوه هفته گذشته توییت زد که پس از پایان کمیسیونش باری دیگر به یاسوج، باشت و گچساران رفته و دیدار های زیادی با نخبگان سیاسی و فرهنگی منطقه داشته است.

همچنین خبر داد که مطالب جدیدی در مورد غلامرضا تاجگردون، شرکت های پیمانکاری و ‎اعضای کمیسیون تحقیق به دست آورده است که اطلاع خواهد داد.

او پیشتر هم گفته بود اسناد محکمی از این نماینده به دست آورده است.

دو هفته پیش در اوج اظهار نظر ها درباره کمیسیون تحقیق، حجت الاسلام نیک بین در یک پیام توییتری گفته بود اعتبارنامه تاجگردون فقط با تحقیق سه نفر انجام شد و بقیه هیچ گونه تحقیقی نکردند؛ حال چرا ادعا کردند به خاطر ‎حجت شرعی رأی به تأیید داده اند، خدا میداند.

و ابتدای هفته گذشته، علی اصغر خانی، رییس کمیسیون تحقیق مجلس در یک رشته توییت، گزارشی از روند بررسی پرونده تاجگردون داد و از جلسات برگزار شده گفت.

او در بخش آخر توییت هایش، اظهار کرد: در روز سه شنبه 3 تیرماه که ساعاتی از جلسه گذشته بود و کمیسیون با توجه به اظهارات دو طرف، مستندات، مدارک و گزارش دقیق و کارشناسی کمیته 4 نفره در حال تصمیم گیری نهایی بود، نامه ای از سوی آقایان کریمی، شاکری و نجابت از نمایندگان محترم که مخالف بودند به دست اینجانب رسید.

خانی افزود: در این نامه تقاضای وقت بیشتر برای صحبت داشتند.

نامه را در جلسه قرائت کردم و با توجه به اینکه وقت قانونی برای بررسی پرونده طبق آیین نامه داخلی قابل تمدید نبود، درخواست مورد موافقت اعضا قرار نگرفت.

پس از جمع بندی کامل، کمیسیون وارد رای گیری و اعتبارنامه آقای تاجگردون تایید شد؛ لذا ما بر اساس مستندات، شواهد و گزارش های کارشناسی دقیق تصمیم گرفتیم و شایسته نیست که شاهد بداخلاقی و حاشیه سازی در این موضوع باشیم.

همانطور که قبلاً گفتم به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کردیم تا حق الناس و حق الله بر گردنمان نباشد.

معترضان در نشست خبری؛ از روشنگری تا لزوم رأی گیری در صحن علنی سه شنبه گذشته، تعدادی از معترضان به اعتبارنامه تاجگردون یک نشست خبری را برگزار کردند.

در این جلسه مدعیان فساد غلامرضا تاجگردون و موافقان نتیجه بررسی اعتبارنامه رد صحن علنی، گفته هایشان را بیان کردند.

خلاف گویی و پایبند نبودن به اظهار ها از مواردی بود که به نماینده گچساران و باشت نسبت داده شد.

علیرضا زاکانی در بخشی از ادعا ها و اعتراض هایش بیان کرد: تلاش کردیم با ارائه سند صحبت کنیم، اما شعبه 12 و کمیسیون تحقیق به هیچ وجه به اسناد ما وارد نشدند؛ ما ساعت ها وقت گذاشتیم، اما برخی از دوستان به مسئولیتشان به خوبی عمل نکردند.

او ادامه داد: هفته قبل جمعی از معترضان به اعتبارنامه تاجگردون به محضر آیت الله جنتی رفتند و او تأکید کرد که مجلس مبتنی بر اسناد است و باید به وظایف خود عمل کند.

اما متأسفانه در شعبه 12 و کمیسیون تحقیق به هیچ وجه اسناد ما بررسی نشد، تاجگردون ده ها بار خلاف گویی کرده است و سعی می کند که به وسیله مظلوم نمایی با عواطف مردم بازی کند.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه: به رأی گذاشتن اخطار زاکانی در صحن سلیقه ای بود نمایندگان معترض همچنان معتقدند بر اساس اصل 85 قانون اساسی، صحن علنی صفحه آخر بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون است.

اما برخی نمایندگان نگاهی دیگر دارند؛ گفت وگوی باشگاه خبرنگاران جوان با سمیه محمودی، سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس یازدهم، علاوه بر نگاهی متفاوت، از وجود اختلاف نظر و یک کلمه مبهم در آیین نامه حکایت دارد.

محمودی به رأی گذاشتن اخطار علیرضا زاکانی را ناشی از نبود تسلط کافی بر روی قانون و مقداری سلیقه ای توصیف کرد.

او اظهار کرد که برای نمایندگان تأیید شده دیگر هم صرفاً گزارش اعتبارنامه در صحن قرائت شد.

اما متأسفانه مجلس یازدهم با آیین نامه کاری ندارد.

همکاران ما تفسیر هایی از آیین نامه دارند، اما طبق قانون باید گزارش تأیید اعتبارنامه در صحن ارائه داده شود.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه مجلس گفت: اگر آیین نامه اشکالی دارد، باید اشکالاتش را برطرف کرد، ولی تا زمان وجود یک قانون، باید بر اساس آن عمل کرد و با ارائه طرح پیشنهاد آن از سوی نمایندگان، لازم است بر اساس آیین نامه وقت، پیش رفت.

گزارش تأیید اعتبارنامه در کمیسیون تحقیق رأی گیری ندارد او گفت: بر اساس آیین نامه داخلی، چنانکه در روز های گذشته برای اکثریت نمایندگان اتفاق افتاد، با تأیید اعتبارنامه نماینده در شعبه، گزارش آن در صحن قرائت می شود و در صورت رد اعتبارنامه، کمیسیون تحقیق مستقیماً مأمور بررسی اعتبارنامه خواهد شد و نیازی هم به مطرح شدن موضوع در صحن نیست.

محمودی تصریح کرد: اگر شعبه اعتبارنامه را رد کند، از طریق هیئت رییسه به کمیسیون تحقیق ارجاع می شود تا پس از رسیدگی و ارائه گزارش، برای تصمیم گیری مجلس در دستور کار قرار گیرد.

ماده 31 آیین نامه داخلی پارلمان جمهوری اسلامی و بر اساس آخرین تغییر ها و اصلاح تصریح می کند که کمیسیون تحقیق در اکثر ظرف مدت 15 روز به دلایل و توضیحات کتبی شعب و معترض یا معترضان رسیدگی می کند و پس از استماع و بررسی توضیحات معترض یا معترضان و دفاعیات کتبی یا حضوری نماینده مورد اعتراض، نظر خود را به مجلس ارسال می کند.

همچنین تبصره دوم این ماده یاد آور می شود کمیسیون تحقیق موظف است حداقل 24 ساعت قبل از رسیدگی به اعتبارنامه معترضان و معترضان و نماینده ای که اعتبارنامه اش مورد اعتراض واقع شده است، دعوت به عمل آورد.

ماده 32 این آیین نامه توضیح می دهد چنانچه کمیسیون تحقیق اعتبار نامه رد شده از سوی شعبه را رسیدگی کند و نظر به تایید اعتبار نامه داشته باشد، گزارش آن برای تصمیم گیری مجلس در دستور کار قرار می گیرد و در صورتی که نظر کمیسیون مبنی بر رد اعتبارنامه باشد، گزارش آن حداکثر به مدت 15 دقیقه در مجلس مطرح و ادله رد اعتبارنامه ارائه می شود.

نماینده ای که اعتبارنامه اش توسط کمیسیون رد شده است، حداکثر به مدت 30 دقیقه فرصت دارد تا از خود دفاع کند.

ضمن اینکه می تواند بخشی از وقت خود را به حداکثر دو نفر از نمایندگان واگذار کند.

سپس گزارش کمیسیون تحقیق به رأی گذاشته می شود.

چنانچه ردیف اعتبار نامه به تصویب مجلس نرسد رییس جلسه تصویب آن را اعلام می کند.

یک تصمیم گیریِ دردسر ساز عبارت تصمیم گیری درجمله گزارش آن برای تصمیم گیری مجلس در دستور کار قرار می گیرد به عنوان نقطه ابهام برانگیز، اختلاف نظر هایی ایجاد کرده است؛ سمیه محمودی اگرچه تغییر این عبارت مبهم را لازم می داند، اما باز هم عقیده دارد دیگر نیازی به قرائت گزارش نیست.

همچنین او تأخیر ارائه گزارش شعبه درباره اعتبارنامه نماینده گچساران و باشت را به دلیل وجود فشار هایی دانست که ارتباطی به حضور تاجگردون در کمیسون ها ندارد.

مجلس یازدهم که با شعار انقلابی گری پا به میدان گذاشته است، پس از گذشت بیش از یک ماه از آغاز به کار خود، در تشخیص اعتبار تاجگردون وارد چالش برآوردن انتظارها شده است؛ مهر تأیید یا رد این اعتبارنامه، دیگر تنها برای تاجگردون ثبت نمی شود، بلکه حالا اعتبارنامه نماینده گچساران و باشت، اعتبارنامه یازدهمین مجلس شورای اسلامی هم هست.

عده ای به دنبال رأی گیری گزارش کمیسیون تحقیق اند تا به قول علیرضا زاکانی، نماینده قم و از معترضان سرسخت به اعتبارنامه تاجگردون، رفوزه شدن کمیسیون تحقیق جبران شود.

غلامرضا تاجگردون هم از سوی دیگر، برای ادعاهای مخالفان، پاسخ هایی دارد.


کلید واژه ها: تاجگردون - باشگاه خبرنگاران - مجلس - کمیسیون - گچساران - نماینده - خبرنگاران - مجلس شورای اسلامی - نمایندگان مجلس - گچساران و باشت - باشگاه - دیگر - صحن علنی مجلس - شورای اسلامی - گزارش - اعلام - تحقیق - بررسی - نمایندگان - یازدهمین - جوان - غلامرضا - پارلمان - پرونده - اسلامی - صلاحیت - پایان - شورای - مربوط - خرداد

آخرین اخبار سرویس:
شکایت نمایندگان مجلس از آخوندی و زنگنه به دلیل «ترک فعل»

پربازدیدهای حقوقی در هفته ای که گذشت

آخرین تصمیم ها درباره آیین های خاص محرم

آخرین تصمیم ها درباره آیین های خاص محرم

لایحه بودجه 1400 براساس اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه می شود

آغاز رای گیری در شورای امنیت درباره قطعنامه ضدایرانی آمریکا

جبهه مقاومت افغانستان در مجاهدات لشکر فاطمیون متجلی شده است

مجلس کارنامه ضعیف اقتصادی دولت را به پای مدرس خیابانی نوشت!/ وزیر پیشنهادی صمت نباید خیلی در چشم باشد!

استفاده از نفوذ سیاسی برای کسب مدرک غیراخلاقی است

آغاز رای گیری شورای امنیت درباره قطعنامه ضدایرانی آمریکا

شرح و تفسیر خطبه 17 نهج البلاغه

لایحه بودجه 1400 براساس اصلاح ساختار بودجه به مجلس ارائه می شود

پربازدیدهای حقوقی در هفته ای که گذشت

آخرین تصمیمها درباره آیین های خاص محرم

ممنوعیت برپایی مراسم آیینی ایام محرم در نطنز

آخرین تصمیمها درباره آیین های خاص محرم

سلامت مردم اولویت اصلی در برگزاری مراسم عزاداری محرم است

حکومت مطلوب کدام است؟

چه کسی باید حکومت کند

توسعه صنایع پایین دستی با نگاه صادرات محصولات

جایگزینی 10 هزار خودرو ون گاز سوز به جای بنزینی

گازسوز کردن 20 هزار خودروی سنگین در ایران/ چرا و چگونه؟

آغاز تولید نخستین اتوبوس گازسوز یورو 6 در کشور

اشتباه استراتژیک زنگنه در بی توجهی به ظرفیت ترکمنستان

آزادگان، اسطوره های مقاومت و سربلندی هستند

بازدید نماینده مردم یزد اشکذر از خبرگزاری ایرنا یزد

درسی که حزب الله از شهید سلیمانی گرفت

پیش فروش نفت با اوراق پذیرفته نیست

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

بهسازی فضای دانشگاه های آبادان و خرمشهر

روستاهای محروم نیازمند تامین آب شرب بهداشتی هستند

گزارش عملکرد قم در مقابله با کرونا منتشر شد

در نگاه امام رضا (ع) کمال دین در چیست؟

فیلم/ پناهیان: به بهانه کرونا برای محرم کَم نگذار

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

وداع با پیکرهای شهدای فاطمیون در حرم رضوی

اخلاق محرمی آزار را نمی پسندد

انجام آزمایش سواب بینی توسط ربات

اخلاق محرمی آزار را نمی پسندد

توجه به بوم گردی و راههای روستایی موجب تحول در الموت می شود

در صورت پیروزی در انتخابات، طی 30 روز با ایران به توافق می رسم

مردم از استمرار شرایط فوق العاده خسته می شوند

در صورت پیروزی در انتخابات، طی 30 روز با ایران به توافق می رسم

آغاز رای گیری درباره قطعنامه ضدایرانی آمریکا در شورای امنیت

قول مساعد دولت برای کمک جهت ذخیره اقلام در انبارهای هلال احمر

داشتن جبهه مقاومت رسانه ای نیاز جامعه امروز/ تجلیل از ایکنا

هیچ برنامه ای را برای معامله با صهیونیست ها نخواهیم پذیرفت

امیرعبداللهیان: امارات در آتش صهیونیسم گرفتار می شود

خروج داوطلبانه 130 هزار افغانستانی از مرز دوغارون

نتایج آرای شورای امنیت قطعنامه ضد ایرانی بعدازظهر جمعه اعلام می شود

شهادت پاسدار حامد سیفی در درگیری با گروه های معاند / در مهاباد رخ داد

جلسه رأی گیری مجازی در شورای امنیت بر سر قطعنامه ضد ایرانی آغاز شد

نتایج آرای شورای امنیت به قطعنامه ضد ایرانی بعدازظهر جمعه اعلام می شود

تجدید میثاق اصحاب رسانه با یاران شهیدشان در زاهدان

از شایعه تا واقعیت فک خزری در ساحل آزار فک خزری

انتقال5+13 محکوم ایرانی از کویت به کشور

راهکار هایی برای حمایت از فعالان گردشگری در ایام کرونایی

نتایج آرای شورای امنیت به قطعنامه ضد ایرانی بعدازظهر جمعه اعلام می شود

نابودی کامل اسراییل و اخراج آمریکا از منطقه هدف مشترک جبهه مقاومت

تجدید میثاق اصحاب رسانه با یاران شهیدشان در زاهدان

«قرار بر حق» به مناسبت روز مباهله منتشر شد/افزودن شورای سیاست گذاری به ارکان جشنواره موسیقی فجر

فیلم | حقانیت اهل بیت (ع) در قاب «مباهله»

ماجرای میترا استاد به تصویر کشیده شد؟

پادکست | شرط اصلی ظهور حضرت مهدی(عج)

نوروزی: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به زودی و با قدرت کار خود را آغاز می کند

تشکل ها اصلی ترین حلقه ارتباطی میان حاکمیت و مردم هستند/ تعامل میان کارگران ، کارفرمایان و دولت تضمین کننده تأمین رفاه بیشتر

جریمه نقدی برای مسافرتهای غیرضرور و نزدن ماسک

عزاداری با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود

روستاهای زیادی با جمعیت بالا در لرستان از نعمت آب محروم هستند

نخستین همایش بین المللی لشکر فاطمیون

مهدی جهانگیری نخستین همایش بین المللی لشکر فاطمیون

تشکل ها اصلی ترین حلقه ارتباطی میان حاکمیت و مردم هستند/ تعامل میان کارگران ، کارفرمایان و دولت تضمین کننده تأمین رفاه بیشتر

آیا با وجود مشکلات اقتصادی باید از مسلمانان دیگر کشورها حمایت کنیم؟

تکریم و معارفه مدیر کل سازمان زندان های استان اصفهان

نوروزی: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به زودی و با قدرت کار خود را آغاز می کند

کمک های مومنانه و اهدای جهیزیه

جریمه نقدی برای مسافرتهای غیرضرور و نزدن ماسک

اتهام جدید نانسی پلوسی به ترامپ

طرح های آبخیزداری،روکش و بهسازی راههای الموت جدی گرفته شود

انتقاد تند نماینده گنبدکاووس از روند ثبت نام مدارس/ مردم برای حق خود مجبور به یافتن پارتی شده اند

دانلود آهنگ جدید امیر احمدی بنام چشم خیس

مرزهای کردستان هوشمندسازی می شوند

گزارش تصویری| نخستین همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان

بهترین و مؤثرترین کار هایی که باعث ایجاد شادی در زنان می شود

بزرگداشت 87 سالگی ایرنا و نگاه مسوولان گلستان به این رسانه

تنها دونلی نواز ایران در بستر بیماری است

مهدی جهانگیری گزارش تصویری| نخستین همایش بین المللی لشکر فاطمیون افغانستان

نقش خبرنگاران در عرصه های مختلف بسیار تاثیرگذار است

کمک یک میلیارد دلاری آیت الله سیستانی به ایران؟

10 سوال مهم درباره کرونا

آیین جشن اهدای 100 سرویس جهیزیه کامل به زوج های جوان خوزستانی

کمک یک میلیارد دلاری آیت الله سیستانی به ایران؟

فاطمیون در مقابل دشمن تکفیری ایستادند

تشکل های اجتماعی در تقویت نشاط و امید نقش مؤثری دارند

تاکید رییس کل دادگستری فارس بر تعیین تکلیف کالاهای اموال تملیکی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)

کلنگ زنی 2 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد مازندران

دانلود آهنگ جدید علی امامی بنام دلم رفت

رای بالای ترامپ در بین کرونایی ها!

واکسن ایرانی کرونا وارد فاز انسانی شد

کتاب خاطرات شفاهی همسر شهید «ابو حامد»، رونمایی شد

اعتبارنامه تاجگردون یا مجلس یازدهم؟

اعتبارنامه تاجگردون یا مجلس یازدهم؟