مطالب مرتبط:
تلخ ترین مرگ کرونایی در ایران+فیلم
روایت حمید داودآبادی از شهادت سردار احمد متوسلیان در روز اول ربوده شدن + فیلم
فیلم | اسامی 9 استان قرمز؛ 9 استان هم در وضعیت هشدار هستند
بدرقه مرد خاطره ساز هنر ایران به خانه ابدی + فیلم
سیر صعودی مبتلایان کرونا در جنوب استان کرمان/ امکانات موجود پاسخگوی مراجعه بیشتر را ندارد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 07:452020-07-05فرهنگي

روایت تلخ فیلم ساز کردستانی از نداشتن امکانات؛ تجهیزات فنی فیلم سازی را از استان های دیگر امانت می گیریم


فیلم ساز جوان کردستانی با بیان اینکه به دلیل نبود امکانات، تجهیزات فنی فیلم سازی را از استان های دیگر امانت می گیریم؛ معتقد است: - گروه استان ها ـ فیلم ساز جوان کردستانی با بیان اینکه به دلیل نبود امکانات، تجهیزات فنیفیلم سازی را از استان های دیگر امانت می گیریم؛ معتقد است: با تکیه بر صنعت فیلم سازی و تقویت آن می توان توسعه و رونق اقتصادی استان را سرعت بخشید.

از سنندج، رسول احمدی فیلم ساز جوانی است که در کارنامه هنری خود 11 فیلم کوتاه داستانی و مستند را کارگردانی کرده و در بیش از 40 فیلم در قالب عوامل فیلم سازی هم چون مدیر تولید و دستیار کارگردان حضور داشته است.

تولیدات مشترک و انفرادی این فیلم ساز جوان کردستانی در 150 فستیوال خارجی هم چون جشنواره ملی دانش آموزان، فستیوال های ملی و بین المللی هنر وطبیعت، صلح و بشر دوستی، فستیوال فیلم های کوتاه لس آنجلس، لیل فرانسه، سانفرانسیسکو آمریکا و.

جوایز خوبی را به خود اختصاص داده است.

علاقه احمدی به فیلم سازی از اوایل نوجوانی کلید خورده و با ادامه تحصیلات آکادمیک در رشته فیلم سازی به طور تخصصی دنبال شده است.

برای پی بردن به بخشی از مشکلات سینماگران جوان در شرایط کرونایی کنونی با وی گفت وگویی داشته ایم که مشروح آن را در ذیل خواهید خواند: فقدان آموزش تخصصی گریبانگیر جامعه فیلم سازان جوانرسول احمدی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با اشاره به اینکه شرایط کرونایی منجر به تشدید مشکلات قبل از کرونا در عرصه فیلم سازی شد، اظهار کرد: همزمان با اینکه سیطره کرونا بر جامعه بشریت دستاوردهای تلخی را به دنبال داشت، در دنیای فیلم سازی نیز پروسه فیلم سازی متوقف شد.

وی عمده ترین مشکل فیلم سازان جوان کردستانی را فقدان آموزش تخصصی دانست و افزود: هر چند دانشگاه های سطح استان چند سالی است که به مقوله فیلم سازی به صورت آکادمیک ورود کرده، اما به خوبی واقف هستیم که برای تغییر در این عرصه؛ باید چند نسل تربیت شود تا بتوان تحولاتی را در فیلم سازی کردستان شاهد بود.

این کارگردان خوش آتیه کردستانی با ذکر اینکه نبود آموزش های به روز و اطلاعات تخصصی چالشی است که باید هر چه زودتر برطرف شود، گفت: برگزاری ورک شاپ ها و اکران فیلم های موفق و مشهور جهان و ایران می تواند این خلاء را جبران کند.

وی با تأکید بر اینکه چند سال قبل اکران فیلم های مشهور در کردستان رواج داشت، ابراز ناراحتی کرد: متأسفانه این پروسه به فراموشی سپرده شد.

سینماگرانکردستانی و ماجرای تلخ نداشتن تهیه کنندهاحمدی با اذعان به اینکه نمایش فیلم و تخصیص بودجه می تواند راهکاری خوب برای توسعه صنعت فیلم سازی در کردستان باشد، توضیح داد: گاهاً فیلم سازی یک تا دو سال از عمر خود را بر روی پروژه ای کار می کند؛ اما در نهایت یک ششم هزینه تولید فیلم وی توسط تهیه کننده تأمین نمی شود و این اتفاق باعث سرخوردگی فیلم سازان می شود.

به گفته وی فیلم های استان مستقل بوده و کمتر فیلمی را می توان یافت که تهیه کننده ای آن را حمایت کند.

این فیلم ساز جوان کردستانی با ابراز تأسف از اینکه، نبود تهیه کننده مشکلات خاصی را برای فیلم سازان به وجود می آورد، تأکید کرد: حامیان در قالب نهادهای دولتی و ادارت می توانند به حمایت از سینماگران جوان پرداخته و در کنار آنها، افراد نیز می توانند به عنوان اسپانسر یاریگر این قشر باشند.

بخشی از بودجه فرهنگی ادارات به فیلم سازی تخصیص یابدوی با ذکر اینکه در تمامی ادارات، ارگان ها و سازمان ها بودجه ای تحت عنوان بودجه فرهنگی تعریف شده است، اظهار داشت: ظرفیت فرهنگی که در این ارگان ها فراهم شده، می تواند به تولید و ساخت فیلم در استان اختصاص یابد.

احمدی ارگان های تخصصی متولی فیلم سازی در استان را اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حوزه هنری و سینما جوان دانست و افزد: متأسفانه حمایت های خاصی از سوی این نهادها دریافت نمی شود و تنها حمایتی که از سینماگران جوان در سال های اخیر شده، محدود به حوزه هنری بوده که در اکران فیلم ها، برگزاری جشنواره فیلم صد ثانیه ای، حمایت های مالی و فروش بلیت ها همکاری خوبی را با فیلم سازان داشته است.

تجهیزات فنی فیلم سازی را از استان های دیگر امانت می گیریموی عمده مشکل دیگر فیلم سازان جوان کردستانی را نبود امکانات فنی در استان دانست و توضیح داد: سینماگران برای ساخت فیلم خود مجبور هستند تجهیزات را از استان های دیگر به صورت امانی گرفته که این اقدام خود تبعات و نگرانی های زیادی را از جمله هزینه های جابجایی، ترس از خراب شدن و مشکلات دیگری به دنبال خواهد داشت.

این فیلم ساز جوان کردستانی معتقد است: اگر بتوان چند میز تدوین را در استان راه اندازی کرد، ظرفیت خوبی برای کار و حتی گرفتن سفارش از دیگر استان ها نیز فراهم می شود.

بیشترین کم کاری در قبال فیلم سازان از سوی صدا و سیما استاین کارگردان جوان کردستانی تصریح کرد: برای جذب اسپانسر و سرمایه داران سطح استان می توان از ظرفیت صدا و سیما به عنوان اصلی ترین متولی عرصه فیلم سازی بهره برد.

وی دلیل این ادعا را نقش کلیدی صدا و سیما در برگزاری جشنواره های فیلم دانست و مدعی شد: با وجود اینکه صدا و سیما باید حمایت گر و حامی سینماگران جوان باشد، علی ای حال شاهد هستیم که بیشترین کم کاری در قبال فیلم سازان از سوی این نهاد لحاظ می شود.

احمدی با اشاره به اینکه فیلم های تولیدی، فیلم هایی هستند که از سوی دولت مجوز می گیرند، خاطرنشان کرد: این فیلم ها از فیلترهای زیادی عبور کرده و در چارچوب موازین و استانداردهای تعیین شده پا به عرصه وجود می گذارند، توقع آن می رود که صدا و سیما جهت حمایت از سینماگران جوان، فیلم های تولیدی آنان را نمایش داده تا از این طریق علاوه بر اینکه مردم با فیلم سازی آشنا می شوند، فیلم ها نیز مخاطب خود را بیابند تا بتوان دیگر ارگان ها و افراد را نیز پای کار کشاند.

کردستان گنجینه فیلم سازی استوی با ابراز خرسندی از اینکه نیروهای جوان، موفق، صاحب ایده و خلاقی در عرصه فیلم سازی استان حضور دارند، ادامه داد: در چند سال گذشته غالب جوایز فیلم های کوتاه جشنواره های خارجی که ایرانیان حضور داشته به سینماگران جوان کردستانی تخصیص یافته که در بین آنها جوایز معتبر فستیوال های کن، برلین، سن سباستین و.

نیز وجود داشته است.

این فیلم ساز جوان کردستانی با تأکید بر اینکه اگر استعداد و ظرفیتی که در استان کردستان وجود دارد، به خوبی پرورده نشود، سرخوردگی بر این صنعت بال خواهد انداخت، بیان کرد: زمانی که مدیران از جوانان حمایت نکنند، آنها نیز به دلایل مالی و حمایتی این حرفه را رها کرده و به کارهای غیرمرتبط با استعداد و تخصص خود روی آورده و دیگر تمایلی به ادامه راه نخواهند داشت.

برخی از فیلم سازان برای تهیه هزینه فیلم خود کوله بری می کنندوی با ذکر اینکه بسیاری از این فیلم سازان برای تهیه هزینه های فیلم خود مجبور هستند مدتی را به کوله بری و کارگری بپردازند، یادآور شد: افراد از این طریق پولی را پس انداز کرده و با تکیه بر آن فیلم خود را می سازند.

این فیلم ساز جوان تأکید کرد: اگر ساز و کار درستی وجود داشت، سینماگران بدون دغدغه می توانستند فعالیت های خود را دنبال کنند.

فیلم سازان اطلاعات خود را به روز کننداحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بهترین اقدام در شرایط کنونی این است که فیلم سازان، فیلم سازی را تعطیل کرده و پیش از هر چیز به فکر حفظ سلامت خود، خانواده و دیگر افراد جامعه باشند، افزود: همگی برای عبور از شرایط بحران کرونا در قبال جامعه مسئول هستیم.

وی از سینماگران درخواست کرد تا در فرصت پیش آمده فیلم ها را بببیند و به مرور آثار کارگردانان موفق دنیا بپردازند و در کنار آن از مطالعه، خوانش و نگارش فیلم نامه، راه اندازی گروه های مجازی جهت تبادل اطلاعات و هم افزایی، پژوهش و در نهایت اتمام کارهای نیمه تمام خود غافل نشوند.

این فیلم ساز جوان کردستانی با بیان اینکه چند سالی است که فیلم ها چند داستان محدود را پشت سر هم تکرار و هر کس از یک زاویه متفاوت به آن می پردازد، گفت: این امر ضعف بزرگی است و برای جبران آن می طلبد فیلم سازان در حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، فلسفه و مردم شناسی مطالعات خود را به روز کرده تا بتوانند با شناسایی دغدغه های جامعه کنونی، نیازهای تولیدی را به درستی مرتفع سازند.

وی در پاسخ به اینکه چه چالش های در عملکرد فیلم سازان استان وجود دارد؟ گفت: وجود سیستم معیوب در عرصه فیلم سازی استان، عملکرد سینماگران را تحت تأثیر قرار داده، چراکه فرد در ابتدای آغاز فعالیت خود، آموزش درست نمی بیند و در کنار آن این دانسته های فنی به روز نمی شود که این عوامل دست به دست هم داده و بعد از مدتی فرد را با مشکلات عدیده ای روبرو خواهد ساخت.

تک روی در میان فیلم سازان کردستانی باید از میان بروداحمدی دیگر چالش عرصه فیلم سازی استان را احساس کاذب خودمحور پنداری برخی فیلم سازان دانست و توضیح داد: گاه فرد فیلم ساز پس از کسب موفقیت های پشت سر هم و دریافت جوایزی از جشنواره ها، دچار غرور و افول شده و خود را یک سر و گردن بالاتر از سایرین تصور می کند.

وی افزود: ابتدایی ترین آسیب ناشی از این جو، جدا کردن خود از سایرین است که برای برخی از سینماگران اتفاق می افتد، با این کار دو مشکل در عرصه فیلم سازی رخ می دهد، ابتدا اینکه اگر استعدادی در فرد وجود دارد، سایرین از آن محروم شده و دیگر اینکه خود فرد نیز منزوی می شود.

فیلم سازان کهنه کار جوانان را دریابندبه گفته وی تک روی در عرصه فیلم سازی کردستان رویه ای عادی است، چراکه برای بسیاری که پا به عرصه فیلم سازی می گذارند، چرخه لازم طی نمی شود و افراد پیش نیازهای لازم را که باید در محضر یک استاد طی کرده تا در این کار پوست اندازی کنند، را کسب نمی کنند.

این فیلم ساز جوان معتقد است: چنددستگی نیز در بین سینماگران مجرب و کارکشته با فیلم سازان جوان وجود دارد که خود عاملی برای دوری و گسست این دو نسل از یکدیگر شده است.

فیلم صدثانیه ای مُسکن مقطعی استوی با اشاره به اینکه کردستان در بحث تولید فیلم 100 ثانیه ای، یکی از قطب های موفق کشور است، اظهار داشت: حدود 30 درصد فیلم های آخرین جشنواره فیلم 100 ثانیه ای کشور، به تولیدات فیلم سازان کردستان اختصاص یافت.

احمدی دلیل استقبال سینماگران کردستانی از فیلم 100 ثانیه را هزینه های پایین آن و عدم نیاز به تجهیزات و نیروهای زیاد دانسته و افزود: تولید فیلم در هر مرحله، داستانی جدا را دنبال کرده و این روال هزینه های زیادی را به دنبال دارد؛ در صورتی که فیلم صد ثانیه ای مُسکنی است که در این شرایط می تواند مانع از تعطیلی کامل فیلم سازی در استان شود.

وی با اعلام اینکه سیاست ها نیز فیلم سازان را مجبور به گرایش به سبک 100 ثانیه ای می کند، تصریح کرد: ارگان های سفارش دهنده برای فیلم ها بر این نوع فیلم متمرکز شده و فیلم سازان نیز ناچاراً مجبورند به دنبال خلق داستان هایی بروند که بشود آن را در 100 ثانیه به تصویر کشید.

تولید سریال سنجرخان فتح البابی زیبا به روی صنعت فیلم سازی کردستان استاین فیلم ساز جوان کردستانی در ادامه با بیان اینکه تولید سریال سنجر خان یک حرکت نیک در عرصه فیلم سازی کردستان است، گفت: ای کاش از ظرفیت کارگردانان، سینماگران، عوامل تولید و نیروهای فنی بومی منطقه برای تولید این سریال استفاده شود؛ چراکه این سریال یک داستان کُردی است که خاص منطقه بوده و به همین خاطر می طلبد برای موفقیت در آن از ظرفیت های موجود در استان بهره برده شود.

به گفته وی موفقیت این سریال به عوامل مختلفی باز می گردد که در ابتدایی ترین آن فیلم نامه و خوانش داستان درست از روایتی است که در منطقه اتفاق افتاده و اینکه باید دید این فیلم نامه تا چه اندازه محکم و به دور اعمال سلیقه نوشته می شود.

احمدی با اعلام اینکه نسبت به تولید سریال سنجر خان به عنوان فتح البابی زیبا در صنعت فیلم سازی کردستان خوشبین هستیم، ادامه داد: تا به امروز چنین سریالی در سطح استان نداشته ایم و انتظار می رود با پشتوانه کارگردان آن که فردی موفق و بنامی است، بتوان حمایت های خوبی را برای آن به دست آورد.

وی با یادآوری اینکه صدا و سیما کم کاری زیادی را در طول سالیان فعالیتی خود داشته است، مدعی شد: صدا و سیما دلخوش به چند سریال طنز و خالی از محتوا شده که نهایت سریال های تولیدی چند سال اخیر به شوخی های مبتذل و از رده خارج شده محدود شده است.

مشکلات مالی مانع اصلی حضور فیلم سازان خانم در عرصه فیلم سازی این فیلم ساز جوان در بخش دیگری از سخنان خود به سیطره فیلم سازان مرد بر صنعت فیلم سازی استان گریزی زد و در این خصوص اعلام کرد: پروسه فیلم سازی بسیار سخت، طاقت فرسا و هزینه بردار است؛ به عنوان مثال گاهاً شاهد هستیم یک فیلم ساز برای تأمین هزینه های فیلم خود کارگری کرده و از این طریق هزینه های نبود تهیه کننده را جبران می کند، اتفاقی که برای بسیاری از خانم ها امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه برخی از بانوان فیلم ساز با حمایت خانواده هایشان توانسته خوش بدرخشند، افزود: در کلیت امر به دلیل نبود تهیه کننده و حامی در استان، متأسفانه خانم ها کمتر ریسک می کنند.

حمایت از فیلم سازان با رعایت حق کپی رایتاحمدی یکی از روش های جذب بودجه برای فیلم سازی در سراسر دنیا را حق کپی رایت دانسته و گفت: متأسفانه این مهم در کشور ما رعایت نمی شود و سینماگران چندان توقع بازدهی مالی از فیلم خود را ندارند؛ به عنوان مثال در فراخون جشنواره ها اعلام می شود که اجازه استفاده از فیلم برای تیزهای تلویزیونی مجاز است، در صورتی که بابت این کار هزینه ای به فیلم ساز پرداخت نمی شود.

وی دیگر ظرفیت مالی بازار فیلم دنیا را فستیوال ها و جشنواره ها دانست و در این خصوص بیان کرد: در هر فستیوالی که برگزار می شود، فیلم های تولیدی به مخاطبین فروخته و این درآمد به فیلم ساز عودت می گردد.

این فیلم ساز جوان دیگر روشی را که می تواند بخشی از هزینه های یک فیلم را برای فیلم سازان جبران کند خرید فیلم توسط NGOها و سازمان های خصوص دانست و اذعان کرد: بسیاری از این سازمان ها فیلم های مرتبط با حیطه کاری خود را خریداری کرده و آن را در اختیار اعضای خود قرار می دهند.

وی با ابراز تأسف از اینکه هیچ کدام از این راهکارها که به جبران بخشی از هزینه های تولید فیلم کمک می کند، در کشور ما وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امید است راهکاری اندیشیده شود تا در کنار به روز شدن دانسته های سینماگران، بتوان اسپانسرها و حمایت های مالی را نیز از فعالان این عرضه لحاظ کرد تا شاهد بازدهی و شکل گیری چرخه ای سالم و کاربردی در این حیطه باشیم.

صنعت فیلم سازی می تواند اقتصاد کردستان را محتول کنداحمدی در بخش پایانی سخنان خود بازدهی فیلم سازی در استان کردستان را متکی به نیروهای با استعداد آن دانست و ادامه داد: ارزآوری خوبی در صنعت فیلم سازی وجود دارد و اگر بتوانیم جایگاه خود را در آن بیابیم، می توان از آن برای خلق ثروت برای استان بهره برد.

وی با اشاره به اینکه صنعت فیلم سازی یکی از حوزه های قدرتمند اقتصادی است، تصریح کرد: این صنعت می تواند رونق اقتصادی را برای استان به همراه آورد.

این فیلم ساز جوان کردستانی دیگر شاکله فیلم سازی را معرفی فرهنگ، هنر، ادب، آیین، پیشینه و تاریخ کردستان به سرتاسر دنیا دانست و گفت: هم اکنون نیز با تلاش فیلم سازانی که در این راه جانانه استخوان خُرد کرده و راه را برای ما هموار کردند، در میانه راه هستیم و می طلبد تلاش این عزیزان مسکوت نماند.

وی با تأکید بر اینکه تلاش های پیشینیان این عرصه باعث شده که بخش سینمای کُردی در بسیاری از جشنواره های الف دنیا تعریف شود، افزود: ما به این جایگاه می بالیم و باعث افتخار ماست که با پشتوانه تلاش فیلم سازانی به جهان معرفی می شویم که سختی و پشتکار سرلوحه کارهایشان بوده و به خوبی آن را به دیگران نشان داده اند.

احمدی در پایان مسئولیت صیانت از این جایگاه را وظیفه تک تک افراد دخیل در عرصه فیلم سازی دانست و یادآور شد: امید است بتوان این امانت را به درستی و پربارتر به نسل های بعد منتقل کرده و با علم به اینکه، قدم گذاشتن در این راه سختی های خاص خود را دارد، در ارج نهادن به این تلاش ها بیش از پیش اهتمام خود را به کار ببندیم.

انتهای پیام/483/ش
کلید واژه ها: فیلم - فیلم سازی - کردستانی - استان - استان ها - سازی - جوان - کارگردان - امانت - فستیوال - دیگر - رونق اقتصادی - جشنواره ملی - تولید - مدیر تولید - بین المللی - فیلم کوتاه - کارگردانی - بیان - داستانی - انفرادی - جشنواره - تولیدات - اقتصادی - کارنامه - توسعه - تقویت - جوانی - مستند - خارجی

آخرین اخبار سرویس:
نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی مازندران فراخوان داد

بوسه عمیق ترانه علیدوستی در پارک!+عکس

استقبال از رمان جدید مجموعه «گرگ و میش»

فیلم/ کنایه سریال آقازاده به اسلحه بدون مجوز بعضی ها!

نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی مازندران فراخوان داد

آبیدر در یک روز تعطیل

مجموعه خبری 20:45 پنج شنبه 99/5/23 مازندران

جان بخشیدن هنرمندانه به چوب

مادر شوهر مرحوم ماه چهره خلیلی کیست؟+عکس

اینستا پست تند نویسنده «پایتخت» درباره جشن حافظ

معرفی نامزدهای بهترین ترانه و خواننده جشن حافظ

معرفی نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ جشن حافظ/ عذرخواهی از نویسنده «پایتخت»

مستند «جهان، خیال خدا» روی میز تدوین رفت

چگونه بازیگر شویم (138) /گفتار ها و آوا ها در بازیگری

آی فیلم «ما چند نفر» را روی آنتن می برد

عکسی که الناز حبیبی دوستش نداره +تصویر

شاهرگ در جذب تماشاگر موفق بود

مستند «جهان، خیال خدا» روی میز تدوین رفت

کشف حجاب بازیگر سریال دردسر های عظیم/ عکس

از تعطیلی سینما ها در محرم تا نشست خبری مجازی رییس سازمان سینمایی

رونمایی از کتاب بسطام دیار عارفان در بسطام

روزنامه نگار ترکیه ای در رأس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود

تیپ جلف دو بازیگر معروف ایرانی در ترکیه جنجالی شد+عکس

«به یاد دوست» درویش رضا منظمی منتشر شد/شنیدن شیفتگی یک موسیقی دان

پیشنهاد نامتعارف خانم بازیگر + عکس

در پی شکایت نویسنده «پایتخت»، جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد

نویسنده «گرگ و میش» طمع کرد/ یکه تازی در بازار کتاب

کار کردن محمدرضا گلزار با وانت در خیابان +عکس

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد/اضافه شدن نام نویسنده «پایتخت 6»

کشف اتفاقی چهارمین آب انبار تاریخی در تربت حیدریه

دختران غمگین روی پوستر تازه «هفت و نیم»/ عکس

آتش سوزی پرخسارت در فیلم جدید تام کروز

جشن حافظ اشتباهش را اصلاح کرد/اضافه شدن نام نویسنده «پایتخت 6»

فیلم| تا به حال رمیدن دلفین ها را دیده اید؟

تغییرات چهره جدید ریحانه پارسا سوژه شد+ عکس

«خط فرضی» آماده حضور در جشنواره تورنتو می شود

تیپ عجیب ترانه علیدوستی جنجالی شد + عکس و بیوگرافی

دانلود فیلم کلاس ریاضی مقطع متوسطه دوم مورخ 24 مرداد

بیژن بنفشه خواه و پسرش

دلتنگی جلیل فرجاد برای بازی در سینما/مباهله چیست؟

جمشید مشایخی، داریوش اسدزاده و عارف لرستانی در »دورهمی« مدیری

نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ جشن حافظ معرفی شدند

تیپ ضد کرونایی شاهرخ استخری + عکس

حمام تاریخی محله یعقوبیه اردبیل

عکسی کمتر دیده شده از اکبر عبدی و علی حاتمی پشت صحنه «مادر»

شکایت نویسنده پایتخت 6 از جشن حافظ

"پایگاه خبری آوای رودکوف "شایسته تقدیر نخستین جشنواره رسانه ای کرونا شد

بازگشت به قیمت سال 1920 | بلیت سینماها 15 سنت می شود

سنگ مزار مرتضی پاشایی | سنگ مزار مرحوم مرتضی پاشایی خواننده جوان

انتشار به یاد دوست با هنرمندی درویش رضا منظمی

شان پن جلسه فیلمنامه خوانی برای مقابله با کرونا برگزار می کند

شهر سوخته به هنر و تجربه می آید

تله فیلم گنج در اردکان کلید خورد + فیلم

پیش بینی طرح مسکن ملی برای اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه

اجرای مقتل در ظهر عاشورا/ 2 سریال رادیویی ویژه محرم تولید می شود

آتش سوزی پرخسارت در فیلم جدید تام کروز

استایل جلف دنیا مدنی در خیابان +عکس

ورود قوه قضاییه به مسائل شورای پروانه ساخت و نمایش فیلم ها !

نمایشگران، برج آزادی را هم جابه جا کردند

ویدیو| مستند تاتنهام توسط آمازون؛ همه یا هیچ

بیژن بنفشه خواه و پسرش

مصاحبه شنیدنی با یک روانشناس/ به زنت بگو دوستت دارم! + فیلم

لباس گران قیمت پسر بروس لی +عکس

مصاحبه شنیدنی با یک رواشناس/ به زنت بگو دوستت دارم! + فیلم

ماجرای ازدواج پویا امینی | بیستمین سالگرد ازدواج پویا امینی و همسرش

روزنامه نگار ترک در رأس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود

سی وپنجمین شب شعر عاشورایی شیراز به دوران پساکرونا موکول شد

فیلم/ ماجرای رفاقت آریا عظیمی نژاد با شادمهر عقیلی

«اودیسه 2020» به چارسو می رود/اجرای نمایش «فقط چهل روزه بودم»

روزنامه نگار ترک در رأس انجمن مطبوعات خارجی هالیوود

شکایتِ تندِ نویسنده «پایتخت» از جشن حافظ

ویدیو| مستند تاتنهام توسط آمازون؛ همه یا هیچ

فیلم های ماندگار تاریخ سینما از شبکه نمایش پخش می شود/ مروری بر فیلم های دنیل اوتوی

«علی بابا» یی که دیگر تکرار نشد

افسانه چهره آزاد و همسرش

برگزاری نمایشگاه انفرادی 2 هنرمند نقاش/ «کر و نای» به باروک رسید

افزایش بودجه تولید فیلم کوتاه | شرط برگزاری آنلاین جشنواره چیست؟

جذاب تر شدن عمو پورنگ با کت و شلوار رسمی+عکس

بازگشایی سینماهای مکزیکوسیتی پس از 4 ماه

سنگ مزار مرتضی پاشایی | سنگ مزار مرحوم مرتضی پاشایی خواننده جوان

عکس| کار کردن محمدرضا گلزار با وانت در خیابان

افسانه چهره آزاد و همسرش

آغاز فعالیت مجدد موزه های «مکزیکوسیتی»

خاطره بازی با «روزی روزگاری»

عکسی ناب از اکبر عبدی و علی حاتمی

برج آزادی با هدف صلح جهانی جابه جا شد

در گنجینه موزه هنرهای معاصر چه می گذرد؟

گفتگوی برنامه «نردبان» با نامزد جایزه اسکار

معرفی نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ جشن حافظ

معرفی نامزدهای بهترین ترانه تیتراژ جشن حافظ

لئوناردو دی کاپریو با سونی پیکچرز قرارداد بست

حاضرم همه دارایی اندکم را بدهم تا برگردم به زندگی قبل از «پایتخت»!

برج آزادی با هدف صلح جهانی جابه جا شد

گشت خبری در استان سمنان

لزوم بازخوانی دهه 60 در قاب هنر برای نسل جدید

آغاز مسابقات معارف قرآنی+ فیلم

حمله تمساح ( کروکدیل ) به یک شیر / فیلم

برگزاری سی وپنجمین شب شعر عاشورایی شیراز به دوران پساکرونا موکول شد

عکسی کمتر دیده شده از اکبر عبدی و علی حاتمی پشت صحنه »مادر«

روایت تلخ فیلم ساز کردستانی از نداشتن امکانات؛ تجهیزات فنی فیلم سازی را از استان های دیگر امانت می گیریم

روایت تلخ فیلم ساز کردستانی از نداشتن امکانات؛ تجهیزات فنی فیلم سازی را از استان های دیگر امانت می گیریم