مطالب مرتبط:
بررسی فوری حادثه نطنز و پارچین با حضور ظریف و صالحی در کمیسیون امنیت/ اعزام نمایندگان به محل حادثه/ اگر خرابکاری محرز شود، تصمیمات لازم را اتخاذ می کنیم
نماینده مردم شرق هرمزگان: حمایت از کشت گلخانه ای رویکرد اصلی کمیسیون کشاورزی مجلس است+ فیلم
انتخاب رییس کمیسیون اصل 90 در دستور کار این هفته مجلس
استاندار خراسان رضوی: مثلث توسعه اقتصادی زمینه ساز مهاجرت معکوس می شود
پنل مجازی «تعارض منافع در حکمرانی3» با حضور نائب رییس مجلس برگزار می شود
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 07:452020-07-05سياسي

نگاهی به حضور نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های مجلس


ایرنا- خراسان رضوی با 18 نماینده در خانه ملت، پس از استان تهران بیشترین تعداد نماینده را در میان حوزه های انتخابیه کشور دارد لذا انتظار می رود متناسب با همین نسبت، - " مشهد- ایرنا- خراسان رضوی با 18 نماینده در خانه ملت، پس از استان تهران بیشترین تعداد نماینده را در میان حوزه های انتخابیه کشور دارد لذا انتظار می رود متناسب با همین نسبت، حضوری موثر و درخور در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی داشته باشند.

از مجموع 18 نماینده استان خراسان رضوی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفت نماینده در دوره دهم مجلس این جایگاه منتخب را داشته اند که با توجه به سابقه و وزانتشان امیدواری برای حضور تاثیرگذار آنان در کمیسیون های مختلف مجلس یا تصدی سمت های مهم در این بخش وجود دارد اما به نظر می رسد این انتظار منطقی محقق نشده است.

حدود و وظایف کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی بطور معمول طرح ها و لوایح مجلس شورای اسلامی ابتدا در کمیسیون های ذیربط مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته و هنگام طرح در صحن علنی مجلس، نظر نهایی کمیسیون نیز پرسیده و اعلام می شود.

مجلس شورای اسلامی 13 کمیسیون تخصصی شامل آموزش، تحقیقات و فناوری، اجتماعی - اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، انرژی، برنامه و بودجه و محاسبات، بهداشت و درمان، امور داخلی و شوراها، صنایع و معادن، عمران، فرهنگی - قضایی و حقوقی، کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست دارد که در چارچوب هر تخصص "لوایح دولت و طرح های نمایندگان" را به صورت تخصصی بررسی، تصویب و به صحن علنی خانه ملت ارائه می کنند.

"ارزیابی تخصصی وضعیت و عملکرد دستگاه های اجرایی با حضور مسوولان هر دستگاه، بررسی وضعیت امور کشوری، امور اقتصادی، موضوعات سیاست خارجی و دیگر امور گوناگون ملی و منطقه ای" از دیگر وظایف جاری کمیسیون های مجلس شورای اسلامی هستند.

نمایندگان مردم در خانه ملت به جز رییس مجلس، حتی اگر از اعضای هیات رییسه مجلس هم هستند می بایست حداقل در یکی از کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی عضویت و فعالیت داشته باشند.

اهمیت و جایگاه کمیسیون های مجلس در قانونگذاری گرچه بر اساس اصل 85 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی نمی تواند اختیار قانونگذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند اما در موارد ضروری این اختیار را دارد که وضع برخی قوانین را به کمیسیون های داخلی خود تفویض نماید.

همچنین مجلس شورای اسلامی می تواند تصویب دائم اساسنامه سازمان ها، شرکت ها، موسسات دولتی یا وابسته به دولت را به کمیسیون های تخصصی ذیربط واگذار کند.

چگونگی عضویت در کمیسیون ها تعداد اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی حداقل 19 و حداکثر 23 نفر است.

مستند به "تبصره یکم از ماده 36 آیین نامه مجلس شورای اسلامی" نمایندگان بر اساس یک سری امتیازات از جمله مدرک تحصیلی، سوابق اجرایی، سابقه نمایندگی و سابقه قبلی عضویت در کمیسیون های تخصصی، از سوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی به عضویت در آنها در می آیند.

پنج کمیسیون "امنیت ملی و سیاست خارجی، اصل 90، برنامه و بودجه، صنایع و معادن و اجتماعی" بیشترین تقاضا را از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای عضویت دارند.

نمایندگان خراسان رضوی و کمیسیون های تخصصی مجلس وضعیت کنونی عضویت نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های تخصصی 13 گانه مجلس شورای اسلامی به این شرح اعلام شده است: 1- اکبر احمدپور، عضویت در "کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری" خانه ملت 2- احسان ارکانی، حضور در "کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات" مجلس شورای اسلامی 3- علی آذری، حضور در "کمیسیون عمران" خانه ملت 4- نصرالله پژمانفر، عضویت در "کمیسیون اصل 90" مجلس شورای اسلامی 5- هاجر چنارانی، عضویت در "کمیسیون فرهنگی" خانه ملت 6- محمدحسین حسین زاده بحرینی، حضور در "کمیسیون اقتصادی" مجلس شورای اسلامی 7- فاطمه رحمانی، عضویت در "کمیسیون اجتماعی" خانه ملت 8- جلیل رحیمی جهان آبادی، حضور در "کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی" مجلس شورای اسلامی 9- حسن رزمیان مقدم، عضویت در "کمیسیون بهداشت و درمان" خانه ملت 10- محسن زنگنه، عضویت در "کمیسیون برنامه و بودجه" مجلس شورای اسلامی 11- محمد صفایی دلویی، حضور در "کمیسیون اقتصادی" خانه ملت 12- حسین عباس زاده، عضویت در "کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری" مجلس شورای اسلامی 13- علی اصغر عنابستانی، عضویت در "کمیسیون اجتماعی" خانه ملت 14- سید احسان قاضی زاده هاشمی، حضور در "کمیسون فرهنگی" مجلس شورای اسلامی 15- سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، حضور در "کمیسیون بهداشت و درمان" خانه ملت 16- جواد کریمی قدوسی، عضویت در "کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی" مجلس شورای اسلامی 17- بهروز محبی نجم آبادی، عضویت در "کمیسیون برنامه و بودجه" خانه ملت 18- جواد نیک بین، حضور در "کمیسیون فرهنگی" مجلس شورای اسلامی به این ترتیب گرچه نمایندگان مردم خراسان رضوی در هشت کمیسیون تخصصی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی عضویت یافته اند اما هیچیک از 18 نماینده این استان هم اینک در پنج کمیسیون تخصصی "انرژی، امور داخلی کشور و شوراها، صنایع و معادن، قضایی و حقوقی، کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست" حضور ندارند.

همچنین نمایندگان منتخب مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی عنوان ریاست هیچیک از کمیسیون های تخصص خانه ملت را ندارند.

"امیرحسین قاضی زاده هاشمی" تنها نماینده مردم خراسان رضوی در خانه ملت عنوان "نایب رییس اول" مجلس شورای اسلامی را کسب کرده که ارتباطی با کمیسیون های تخصص خانه ملت ندارد.

نمایندگان کلیدی و باسابقه علاوه بر امیرحسین قاضی زاده، نقش آفرینی حجت الاسلام "محمدحسین حسین زاده بحرینی" در کمیسیون اقتصادی و "جواد کریمی قدوسی و "جلیل رحیمی جهان آبادی" در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قابل ملاحظه است.

همچنین حجت الاسلام "نصرالله پژمانفر" به عنوان یکی از نامزدهای تصدی ریاست کمیسیون اصل 90 در صورت انتخاب از سوی نمایندگان، تنها رییس کمیسیون از میان 18 نماینده خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیرامون سهم و وزن نمایندگان مردم خراسان رضوی در خانه ملت گفت: تنها شانس تصدی ریاست کمیسیون برای نمایندگان این استان مربوط به حجت الاسلام پژمانفر در کمیسیون اصل 90 است.

حسین عباس زاده افزود: البته با توجه به اینکه قالیباف با رگ و ریشه خراسانی در جایگاه ریاست مجلس حضور دارد و امیرحسین قاضی زاده نیز نایب رییس اول مجلس است می توان گفت که بر خلاف کمیسیون های تخصصی، ظرفیت های خوبی برای نمایندگان مردم خراسان رضوی در هیات رییسه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ایجاد شده است.

وی به جانباختن دو نماینده مجلس یازدهم بخاطر ابتلا به ویروس همه گیر کرونا و یک نماینده دیگر در تصادف رانندگی اشاره و بیان کرد: همچنین تعیین تکلیف 11 نماینده دیگر یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به انتخابات میان دوره ای موکول شده لذا هنوز گنجایش برخی از کمیسون های تخصصی مجلس تکمیل نشده یا مورد اسقبال قرار نگرفته است.

تقاضای بسیار برای خدمت در برخی کمیسیون ها این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: برای عضویت در کمیسیون امنیت ملی بیش از 70 نفر متقاضی شدند اما فقط 2 نفر متقاضی حضور در کمیسیون اجتماعی بودند بنابراین برخی کمیسیون ها با 23 نفر و برخی با 19 نفر تشکیل شده اند.

وی افزود: نظر بر این بود که ظرفیت 18 نماینده استان نسبت به سایر استان ها قابل توجه است لذا همکاران می توانند در همه و بیشتر کمیسون ها عضو بوده و تاثیر بگذارند.

عباس زاده به تناسب تخصص نماینده با ماهیت کمیسیون نیز اشاره و بیان کرد: در کمیسیون های آموزش و تحقیقات حجت الاسلام احمد پور و بنده عضو شدهایم که با توجه به سابقه من در اداره آموزش و پرورش و سابقه حضور احمدپور در دانشگاه این عضویت ها انجام شد.

چالش در برخی کمیسیون ها نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی گفت: "هاجر چنارانی" نماینده مردم نیشابور و فیروزه از خراسان رضوی که پیش از این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود موفق به حضور مجدد در این کمیسیون نشده است.

وی افزود: ازدحام تقاضا برای عضویت در این کمیسیون تخصصی زیاد بود و چنارانی نیز به حضور نیافتن خود در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اعتراض کرد.

عباس زاده ادامه داد: برخی کمیسون های تخصصی مجلس شورای اسلامی بواسطه همین موضوع به چالش برخورده اند یا به حد نصاب لازم از نظر تعداد اعضا نرسیده اند ولی بر اساس آیین نامه داخلی مجلس پس از سپری شدن 6 ماه، نمایندگان می توانند کمیسیون خود را تغیر دهند.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: نمایندگان مردم خراسان رضوی در مجلس یازدهم تقریبا در همه کمیسیون های تخصصی پخش شده اند و این توزیع نیز بر اساس تخصص هریک از آنها بوده است.

حجت الاسلام جواد نیک بین افزود: البته با توجه به اینکه مطالبات و نیازهای مردم در امور اقتصادی بیشتر است تمایل حضور نمایندگان در کمیسیون های تخصصی مرتبط با این حوزه در مقایسه با دوره دهم مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است.

وی که به عضویت کمیسون فرهنگی مجلس درآمده است حضور خود را در این کمیسیون هماهنگ با تخصص خود دانست.

توزیع متناسب با تخصص در کمیسیون ها نماینده مردم مشهد وکلات در مجلس شورای اسلامی که هم اینک عضو کمیسیون اجتماعی خانه ملت است نیز به خبرنگار ایرنا گفت: تقریبا بر اساس تخصص، نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های برنامه و بودجه، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی توزیع شده اند.

فاطمه رحمانی افزود: من و "علی اصغر عنابستانی" عضو کمیسیون اجتماعی هستیم و احسان قاضی زاده هاشمی هم با توجه به سابقه فعالیتش در کمیسیون فرهنگی دوره دهم مجلس، دوباره به همین کمیسیون تخصصی بازگشته است.

وی ادامه داد: هاجر چنارانی نیز که در دوره دهم مجلس عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بود نتوانست مجدد به این کمیسیون ورود پیدا کند.

افرادی که نتوانسته اند در کمیسیون های مورد انتخاب نخست و دوم خود عضو شوند به عضویت دیگر کمیسیون های تخصصی که تعداد اعضایشان هنوز به حد نصاب نرسیده درخواهند آمد.

این نماینده مجلس به حد نصاب نرسیدن اعضای کمیسیون قضایی مجلس اشاره و بیان کرد: عضویت در کمیسیون فرهنگی به هاجر چنارانی پیشنهاد شد اما وی در آن کمیسیون حضور نیافته و همچنان پیگیر کسب موارد انتخابی خود است.

وی گفت: همچنین برای "حسن رزمیان مقدم" منتخب مردم درگز که وارد کمیسیون مورد نظر خود نشده نیز همین وضعیت صدق می کند زیرا وی تمایل به حضور در کمیسیون بهداشت و درمان ندارد.

چهار میلیون و 500 هزار نفر جمعیت واجد شرایط رای دادن در خراسان رضوی اسفند ماه پارسال آرای خود را با حضور در چهار هزار و 23 شعبه رای گیری، به صندوق های انتخابات مجلس یازدهم ریخته و 18 نماینده این استان را از میان 674 نامزد انتخاب کردند.

استان 6 میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی 12 حوزه انتخابیه به این شرح دارد: مشهد شامل بخش مرکزی این شهرستان و شهرستان کلات با پنج نماینده، حوزه نیشابور شامل شهرستان های فیروزه و نیشابور با دو نماینده، حوزه انتخاباتی سبزوار شامل شهرستان های جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و سبزوار با دو نماینده، حوزه انتخاباتی درگز منحصر به همین شهرستان با یک نماینده، حوزه قوچان شامل شهرستان های فاروج و قوچان با یک نماینده، حوزه فریمان شامل شهرستان های سرخس و فریمان و بخش های احمدآباد و رضویه شهرستان مشهد با یک نماینده، حوزه کاشمر شامل شهرستان های بردسکن، خلیل آباد و کاشمر با یک نماینده، حوزه تربت حیدریه شامل شهرستان های زاوه، مه ولات و تربت حیدریه با یک نماینده، حوزه انتخاباتی گناباد شامل شهرستان های بجستان و گناباد با یک نماینده، حوزه خواف شامل شهرستان های رشتخوار و خواف با یک نماینده، حوزه تربت جام شامل شهرستان های تایباد، باخرز، صالح آباد و تربت جام با یک نماینده و حوزه انتخاباتی چناران شامل شهرستان های بینالود (طرقبه شاندیر) و چناران با یک نماینده.


کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - خراسان رضوی - نماینده - کمیسیون های تخصصی مجلس - شورای اسلامی - حوزه های انتخابیه - یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی - کمیسیون - خراسان - مجلس - استان تهران - انتظار - اسلامی - رضوی - استان خراسان رضوی - استان - شورای - بیشترین - یازدهمین دوره - متناسب - حضور - استان خراسان - تهران - تخصصی - نمایندگان - تاثیرگذار - کشور - یازدهمین - دوره - میان

آخرین اخبار سرویس:
دیدار رییس دستگاه قضا با ایتام و خانواده های تحت پوشش یکی از مراکز فرهنگی و جهادی اطراف تهران

اطعام علوی؛ توزیع 24 هزار بسته غذا در لارستان

وضعیت بازار بورس و ارز در کمیسیون امنیت ملی بررسی می شود

رسیدگی به پرونده های فساد اقتصادی در کمیسیون اصل نود

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی شفاف سازی کند

بازدید اعضای کمیسیون عمران از مناطق حاشیه ای زابل و پروژه پل شهرستان زهک

جلوه نام علی (ع) در آثار تاریخی

خداقوت مدیر حوزه علمیه قزوین به دست اندر کاران قرارگاه جهادی

امام جمعه تهران: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می رسد

نماینده ولی فقیه در خوزستان: راه نجات هفت تپه تغییر مدیریت و حمایت نهادهای انقلابی است

آزادی پانزده تن از زندانیان زندان ورامین به مناسبت عیدغدیر

اجتماع حسینیه و زینبیه اعظم زنجان به دلیل وضعیت قرمز زنجان برگزار نمی شود/ لغو تجمع یوم العباس زنجان در روز هشتم محرم

بازدید رییس قوه قضاییه از یکی از مراکز فرهنگی و جهادی

فرمانده سپاه خوزستان: 110 دستگاه کولرگازی به محرومان منطقه عین دو اهواز اهدا شد

بازدید رییس قوه قضاییه از یکی از مراکز فرهنگی و جهادی

اصرار تعجب آور د ختر رییس جمهور به ماسک نزدن+ عکس

دولت هرچه سریع تر باید اسدبیگی را خلع ید کند/خوزستان مدیر لایق و شایسته می خواهد

برپایی جشن غدیر در گیلان

واکنش غریب آبادی به خبر ساخت کارخانه تولید کیک زرد توسط عربستان سعودی

غریب آبادی: آژانس بین المللی انرژی اتمی پیرامون برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی، شفاف سازی کند

اصلاح بررسی اعتبارنامه نمایندگان روی میز کمیسیون آیین نامه داخلی

غریب آبادی: آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته ای عربستان شفاف سازی کند

امام جمعه موقت کیش بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

عکس خنده دار نصرالله رادش به مناسبت سالگرد ازدواجش

توزیع 9800 پرس غذا بین نیازمندان در ورامین

نگاه به خارج ضربه سنگینی به کشور زده است

خصوصی سازی به اختصاصی سازی تعبیر نشود

توزیع 10 هزار بسته معیشتی در مناطق محروم چهارمحال و بختیاری

نماینده ارومیه دچار سانحه رانندگی شد

واکنش ایران به ساخت کارخانه کیک زرد در عربستان

بررسی روند تخصیص اعتبارات عمرانی با حضور نوبخت در نشست کمیسیون عمران مجلس

کاظم صدیقی: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می رسد

معرفی میراث فرهنگی و ظرفیت های گردشگری دامغان رسالت خانه تسنیم

شادی آفرینی کاروان غدیر در بخش احمدی حاجی آباد

اجرای طرح نذر نان در استان ایلام به مناسبت عید غدیر/ بیش از 100هزار قرص نان توزیع شد

آستانه تحمل خود را در برابر نقد بالا ببرید

هدیه اینترنت خبرنگاران از امشب توزیع می شود

این روزها جهان بیش از همیشه تشنه آموزه های علی (ع) است

اهدای جهیزیه کامل به زوج جوان

نماینده ارومیه دچار سانحه رانندگی شد

انقلاب اسلامی در امتداد غدیر است

آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

توزیع 5 هزار بسته معیشتی در عید غدیر/ توزیع 25 سری جهیزیه

اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر

دیدار رییس دستگاه قضا با تعدادی از ایتام همزمان با فرارسیدن عید غدیر خم

توزیع 14000 پرس غذا بین نیازمندان در مهرگان قزوین

کلنگ مجموعه حوزوی الغدیر به زمین زده شد

آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی شفاف سازی کند

نماینده ایران در آژانس انرژی اتمی خواستار شفاف سازی درباره برنامه هسته ای عربستان سعودی شد

شناخت دوست و دشمن در گیاهان

پیام تسلیت استاندار بوشهر به مناسبت رحلت آیت الله محمودی دشتی

طبخ و توزیع 2 هزار پرس غذای گرم در ری/ 450 بسته حمایتی توزیع شد

هشدار سفیر ایران درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان

رییس سازمان انرژی اتمی به کمیسیون انرژی می رود

بیانیه سپاه به مناسبت روز خبرنگار

استمرار کمک مومنانه با همت مرکز نیکوکاری امام جواد (ع) کوی اوزینه گرگان

نماینده ارومیه تصادف کرد

این روزها جهان بیش از همیشه تشنه آموزه های علی (ع) است

غریب آبادی: عربستان در حوزه برنامه های هسته ای شفاف عمل کند

نماینده ارومیه دچار سانحه رانندگی شد

اعتراض ایران به حمایت آمریکا از گروه تروریستی تندر

گیاهان، دوست و دشمن خود را می شناسند!

آغاز طرح تابستانه کتاب

ماجرای پیامک هایی که برای لغو کنکور به نمایندگان مجلس ارسال شدند

اعتراض ایران به آژانس درباره برنامه اتمی ریاض

توزیع 10 هزار پرس غذای گرم بین دوستداران اهل بیت (ع)

هشدار سفیر ایران درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان

شقایق دهقان با ماسک ضد کرونا+عکس

نویسنده لبنانی: جریان سعد الحریری به دنبال آشوب و هرج و مرج است

ماجرای پیامک های لغو کنکور به نمایندگان مجلس

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی، شفاف سازی کند

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

ماجرای پیامک هایی که برای لغو کنکور به نمایندگان مجلس ارسال شدند

دیدار رییس دستگاه قضا با تعدادی از ایتام و خانواده های تحت پوشش یکی از مراکز فرهنگی و جهادی اطراف تهران

غریب آبادی: آژانس بین المللی انرژی اتمی پیرامون برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی، شفاف سازی کند

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

نماینده ارومیه در اثر تصادف راهی بیمارستان شد

یادداشت| از نیترات آمونیوم تا نیترات فتنه

شقایق دهقان با ماسک ضد کرونا+عکس

گیاهان، دوست و دشمن خود را می شناسند!

هدیه اینترنت خبرنگاران از امشب توزیع می شود

رییس سازمان برنامه و بودجه: امکان توزیع الکترونیکی کالای اساسی برای همه وجود ندارد

پیام تبریک روز خبرنگار و عید غدیر از سوی نماینده ولی فقیه و استاندار هرمزگان

آیت الله صدیقی: سعادت و شقاوت جامعه بشری ارتباط مستقیم با صالح بودن حکومت دارد

جشن عید غدیر خم در شهرکرد برگزار شد

پوستر های تاثیر گذار درباره شهید حججی

سانحه رانندگی برای روح الله حضرت پور

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان سعودی، شفاف سازی کند

عید غدیر افضل اعیاد و روز تلاقی نعمت امامت و نبوت است

توزیع بیش از 1000 پرس غذا بین نیازمندان رباط کریم

گیاهان، دوست و دشمن خود را می شناسند!

کمک های مومنانه در روز عید غدیر

پخت و توزیع 14000 طعام ویژه عید غدیر

غریب آبادی: آژانس درباره برنامه پنهانی هسته ای عربستان شفاف سازی کند

نماینده ولی فقیه در خوزستان در جمع کارگران نیشکر هفت تپه

تامین و واگذاری 110 کولر به خانوارهای کم بضاعت عین دو

جلال ستاری: جمالزاده گفت خودنویست را عوض کن!

گیاهان، دوست و دشمن خود را می شناسند!

عکس/ واکنش پرستویی به درگذشت ماه چهره خلیلی

مهم ترین زیرساخت طرح «امام محله» مسئله انسانی است

نگاهی به حضور نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های مجلس

نگاهی به حضور نمایندگان مردم خراسان رضوی در کمیسیون های مجلس