مطالب مرتبط:
مناطق روستایی در ذیل برنامه های توسعه ای دولت تدبیر و امید ، مغفول نبوده است/ شخصاً پیگیر رسیدگی به وضعیت نابسامان آب کشاورزی در مناطق مختلف روستایی استان هستم / روستاییان اجازه ندهند عده ای سودجو، با خرید زمین های حاصلخیز ، به دنبال تغییر کاربری باشند
روحانی: حمایت از شهرداری ها و دهیاری ها تا پایان دولت تدبیر و امید ادامه دارد
ساماندهی مجامع انتخاباتی و بازگشت به ریل ورزش در دولت تدبیر
مسیر حرکت دولت ، ارتقای روستا و افزایش اختیار دهیاران است
دهیاران خدمات مطلوبی در راستای سیاست های دولت تدبیر وامید انجام داده اند
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 15 تیر 1399 ساعت 07:052020-07-05اقتصادي

گازرسانی به 1248 روستا دستاورد دولت تدبیر و امید به مرزنشینان کرمانشاهی


ایرنا- آمارها رشد حدود هفت برابری گازرسانی به روستاهای کرمانشاه در دولت تدبیر و امید را نشان می دهد.

در سال 92 تنها 213 روستای استان از گاز طبیعی بهره مند بود اما باتوجه بیشتر دولت در زمینه اختصاص اعتبارات و منابع اکنون شمار روستاهای برخوردار .

- " کرمانشاه- ایرنا- آمارها رشد حدود هفت برابری گازرسانی به روستاهای کرمانشاه در دولت تدبیر و امید را نشان می دهد.

در سال 92 تنها 213 روستای استان از گاز طبیعی بهره مند بود اما باتوجه بیشتر دولت در زمینه اختصاص اعتبارات و منابع اکنون شمار روستاهای برخوردار از گاز طبیعی به هزار و 461 روستا افزایش یافته است.

برای بردن لوله های قطور گاز به شمال و شمال غربی کرمانشاه که مناطقی کوهستانی، سردسیر و سخت گذر است باید کوه ها و صخره ها را شکافت و آنگاه لوله گذاری کرد و این یعنی صرف هزینه های بیشتر و افزایش مدت زمان اجرای پروژه ها اما این لوله ها امروز به بیشتر روستاها رسیده و مرزنشینان کرمانشاهی سوختی پاک و ارزان مصرف می کنند.

شعله های آبی گاز هم تامین آسایش روستاییان را به دنبال دارد و هم اینکه تضمینی برای حیات جنگل های زاگرس است.

روستاییان برای تامین سوخت خود دیگر درختان را قطع نمی کنند و گاز طبیعی را جایگزین هیزم کرده اند.

برخورداری 99 درصد جمعیت شهری و 75 درصد جمعیت روستایی استان مرزی کرمانشاه از گاز طبیعی یکی از اقدامات موثر دولت در راستای محرومیت زدایی، توسعه و آبادانی مناطق مرزی و افزایش سطح رفاه مردم است.

استان کرمانشاه با 25 هزار کیلومتر مربع مساحت 2 میلیون نفر جمعیت در 14 شهرستان، 31 بخش، 34 شهر، 86 دهستان و 2 هزار و 543 آبادی دارد و 2.

4 درصد جمعیت کشور در این استان سکونت می کنند که از این تعداد 75 درصد در نقاط شهری و 25 درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

گازرسانی در استان کرمانشاه از سال 1372 با شروع عملیات اجرایی گازرسانی به شهرهای کنگاور و صحنه آغاز شد، در خلال سال های 1372 تا 1396 تعداد 525 هزار و 487 هزار مشترک خانگی، تجاری و صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

از سال 1377 بنا بر سیاست های کلی شرکت های بالادستی، فعالیت های گازرسانی این استان در قالب شرکت سهامی خاص با اساسنامه مستقل شد و از فروردین سال 79 آغاز به کار کرد.

1470 روستای استان کرمانشاه گاز دارد مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به تبع تغییر رویکرد و سیاست های کلان کشور در بخش انرژی، برنامه ریزی در جهت استفاده بهینه از گاز طبیعی به عنوان یکی از محورهای اساسی توسعه پایدار کشور و همچنین تأمین رفاه و آسایش مردم، رشد صنعت، حفظ محیط زیست مطرح و تلاش در جهت جایگزین کردن گاز به جای سوخت های میان تقطیری آغاز شد.

سیروس شهبازی ، برخورداری از گاز طبیعی به عنوان سوختی پاک، ارزان قیمت و دوست دار طبیعت و محیط زیست را یکی از شاخص های توسعه دانست و افزود: گازرسانی در کرمانشاه بعد از انقلاب و به ویژه در دولت تدبیر و امید جهش بسیار زیادی داشته به طوریکه اکنون 99.

5 درصد جمعیت شهرها و 75 درصد جمعیت روستاهای استان از گاز طبیعی بهره مند هستند.

وی اظهارداشت: استان 2 میلیون نفری کرمانشاه 2 هزار و 543 روستا و 34 شهر دارد که از این تعداد یک هزار و 724 روستا بالای 20 خانوار است که گازرسانی به این روستاها در تعهد شرکت گاز قرار دارد.

او تصریح کرد: طی سه ماه گذشته با شبکه گذاری های انجام شده، 55 روستا گازرسانی و سه هزار و 748 مشترک جدید از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

او گفت: هم اکنون 99.

5 درصد جمعیت شهری با گازرسانی به 28 شهر و 75 درصد جمعیت روستایی با گازرسانی به هزار و 470 روستا در مجموع کل استان تعداد 594 هزار مشترک از گاز طبیعی استفاده می کنند و با اتمام پروژه های در دست اجرا ضریب نفوذ گازرسانی در استان به 93 درصد ارتقاء خواهد یافت.

شرکت گاز تعهد گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار را دارد مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه سخنان خود با اشاره به آمار 2 هزار و 543 روستای دارای سکنه استان، گفت از این تعداد یک هزار و 724 روستا بالای 20 خانوار است که گازرسانی به این روستاها در تعهد شرکت گاز است.

شهبازی با بیان اینکه تعهدی برای گازرسانی به روستاهای زیر20 خانوار نداریم، افزود: البته روستاهایی که در مسیر خطوط گاز قرار دارد را بدون توجه به تعداد خانوارها گازدار می کنیم اما روستاهایی که دور از خطوط هستند فعلا در برنامه نیست.

وی با بیان اینکه گازرسانی به 800 روستا در مجموع اکنون در دستور کار شرکت گاز استان کرمانشاه است، گفت: تاکنون 480 میلیارد تومان در این زمینه سرمایه گذاری شده و این رقم همچنان رو به افزایش است.

گازرسانی به 4 شهر در دست اجرا است مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه سخنان خود تعداد شهرهای دارای سکنه استان را 34 شهر اعلام کرد و گفت: اکنون ساکنان 28 شهر معادل 99.

5 درصد از جمعیت خانوارهای شهری استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

شهبازی توضیح داد که اکنون برنامه گازرسانی به 520 روستا به علاوه سه شهر نوسود، نودشه و ریجاب و همچنین شبکه داخلی شهر ازگله با اعتباری بیش از 310 میلیارد تومان در شرکت گاز استان در دست اجرا است.

وی اظهار داشت: شهرهای سومار و نفت شهر اکنون خالی از سکنه هستند و فعلا برنامه ای برای گازرسانی به این شهرها نداریم.

او مصرف سالانه گاز طبیعی در استان را بین 10 تا 11 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: اکنون 2 هزار و 200 واحد صنعتی که عمدتا از صنایع بزرگ و پرمصرف استان از جمله پتروشیمی و نیروگاه هستند و همچنین 74 جایگاه سی ان جی در استان از گاز طبیعی بهره مند هستند.

سال 98 اوج فعالیت های گازرسانی در استان کرمانشاه مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه با اشاره به اجرای 955 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان در سال 98، گفت: از این مقدار شبکه گذاری، 921 کیلومتر روستایی و 34 کیلومتر شهری بوده که این امر موجب جذب 24 هزار و 650 مورد اشتراک جدید در سال 98 در سطح استان شده است.

شهبازی یادآور شد: از ابتدای فعالیت شرکت گاز کرمانشاه تاکنون، 9 هزار و 619 کیلومتر شبکه گذاری در سطح استان انجام شده که از این مقدار سه هزار و 547 کیلومتر در بخش شهری و 6 هزار و 72 کیلومتر در بخش روستایی صورت پذیرفته که زمینه برخورداری 594 هزار مشترک در سطح استان جهت استفاده از گاز طبیعی را فراهم آورده است.

وی اظهارداشت: در سال 98 باتوجه به توسعه شبکه گازرسانی در سطح استان و اشتراک پذیری جدید، مقدار چهار میلیارد و 449 میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف شده که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

بهره مندی روزانه بیش از یک روستا یا واحد صنعتی از گاز در سال 98 مدیرعامل شرکت گاز کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه دولت در سال گذشته توجه ویژه ای به حوزه گازرسانی در استان داشت، گفت: در سال 98 و باتلاش مضاعف همکاران شرکت گاز استان 406 روستا و واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی برخوردار شد.

شهبازی افزود: شرکت گاز کرمانشاه در راستای محرومیت زدایی از روستاهای استان درسال 98 طراحی و اجرای گازرسانی به 600 روستا را عملیاتی کرد که از این تعداد 193 روستا با تحت پوشش قراردادن هفت هزار و 707 خانوار در سال 98 گازدار شدند.

او گفت: همچنین به منظور کمک به اقتصاد کشور و رونق تولید تعداد 213 واحد صنعتی نیز در سال 98 گازدار شد که با این روند روزانه بیش از یک روستا یا واحد صنعتی در طول سال 98 از نعمت استفاده از گاز طبیعی برخوردار شده است.

وی از مجموعه دولت به ویژه شرکت ملی گاز ایران و استانداری کرمانشاه به واسطه حمایت های مستمر و همیشگی از توسعه گازرسانی در استان قدردانی کرد و افزود: در سایه این حمایت ها هر روز گازرسانی در این استان توسعه می یابد.


کلید واژه ها: دولت تدبیر و امید - روستا - کرمانشاه - تدبیر و امید - روستاهای - دولت تدبیر - گاز طبیعی - گازرسانی - دولت - اعتبارات - برخوردار - طبیعی - بهره مند - تدبیر - روستای - امید - اختصاص - برابری - افزایش - استان - منابع - لوله گذاری - مرزنشینان - نشان - حدود - شمال - لوله - بهره - مدت زمان - دستاورد

آخرین اخبار سرویس:
تمدید کاهش ساعت کار ادارات قم تا یک هفته دیگر

دستگاه های نظارتی، حامی تولید در کردستان

اجرای طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع از 20 مرداد در آذربایجان شرقی

اوضاع واگذاری اموال بانک توسعه تعاون

ظرفیت تولید نفت میدان یاران شمالی افزایش یافت

استخدام تکنسین برق، تکنسین مکانیک، کارگر فنی در تهران

آمار مراجعه مبتلایان کرونا به بیمارستان بزرگ دزفول افزایش یافت

پرداخت 98 درصد مطالبات گندم کاران استان سمنان/ اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع در استان

سهام عدالت | هیچ تصمیمی بر تغییر روش سهام عدالت گرفته نشده

سرمایه بانک گردشگری 2.5 برابر شد

گرم شدن تنور برای تولید مواد اولیه کارخانه های فولادی +فیلم

عقد تفاهم نامه انجمن صنفی روزنامه نگاران هرمزگان با بانک قرض الحسنه

استخدام کارشناس امور بازرگانی در یک شرکت معتبر در البرز

کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه در بازار؛ انواع لوازم یدکی پژو 206 را چند بخریم؟

خرید عینک آفتابی های برند اصلی

استخدام کارشناس خرید در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام 4 عنوان شغلی در شرکت بهداد الکتریک در تهران

شرکت بورس تهران: امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد

آخرین قیمت دلار و سکه

استخدام کارمند فروش در شرکت فن آوران تراز سامانه در تهران

مبلغ بهای خدمات در صنایع حوضچه ای شهرکرد اعلام شد

امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد

آمار مراجعه به بیمارستان بزرگ دزفول افزایش یافت

مدیرعامل شرکت بورس تهران: امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد

امیدواریم حق مسکن با حقوق مرداد پرداخت شود/ مشکل همسان سازی بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور حل شود

مهم ترین خبر های جامعه که در 19 مرداد رخ داد

پرداخت 98 درصد از مطالبات گندمکاران استان سمنان

تمدید مهلت واریز وجه خودروهای فروش فوق العاده ایران خودرو تا بیستم مرداد

میامی پایلوت طرح توسعه مناطق کم برخوردار در استان سمنان

کاربرد انرژی های تجدید پذیر افزایش می یابد

اختیارات بازرگانی و صادرات محصولات کشاورزی باید به وزارت جهاد بازگردانده شود

استخدام اپراتور و برنامه نویس حرفه ای فرز CNC در تهران

جدیدترین قیمت خودروهای سایپا و ایران خودرو در بازار/ 19 مرداد 99

اعتبارات ملی به کمک راه اندازی قطارشهری کرج می آید

ریزش 700 هزار تومانی قیمت سکه (1399/5/19)

حرف های طراح بازی استودیو «گلیم گیمز» | انستیتو سکوی پرتابم شد

ببینید | شروع تست انسانی واکسن ایرانی کرونا طی دو هفته آینده

درآمد 6 میلیارد تومانی تمشک کاران مازندرانی

شرکت بورس تهران: امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد

آخرین قیمت خودرو در بازار/ جانشین پراید 107 میلیونی شد

اعتبارات ملی به کمک راه اندازی قطارشهری کرج می آید

استخدام کارمند اداری آقا در صنایع بسته بندی ایمان در البرز

خودگردان های بانک ملی ایران، خودکفا شدند

استخدام بازاریاب میدانی با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه در تهران

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکت بنای سبک در تهران

کاهش 2400 تومانی قیمت دلار/ سکه هم نزولی شد

کاهش قیمت دلار و سکه پس از وعده رییس کل بانک مرکزی

با متخلفان کرونایی در هرمزگان برخورد خواهد شد

نرخ سکه، طلا و ارز در اولین روز کاری هفته

امکان تغییر روش آزادسازی سهام عدالت وجود ندارد

بنگاه های صنعتی و معدنی هرمزگان سرباز امریه جذب می کنند

میامی پایلوت طرح توسعه مناطق کم برخوردار در استان سمنان

افزایش ارزش دلاری صادرات نسبت به واردات در استان سمنان

قیر رایگان برای طرح های عمرانی

توقیف 2 دستگاه تریلر کالای قاچاق در مرز مهران

بازار تاریخی کاشان در انتظار روزهای درخشان

آب مشترکان مینابی فردا قطع می شود

تیشه کرونا بر بخش گردشگری، صنوف و صیادان هرمزگان

پرداخت تسهیلات برای خرید کنتور برق

جزییات طرح جدید نمایندگان برای تغییر سهمیه بندی بنزین

معاون استاندار زنجان: حقوق مصرف کننده با رویکرد خودش تنظیم می شود

جزییات نرخ تسهیلات وام ودیعه مسکن/یارانه مردادماه فردا شب واریز می شود/انتظار برای گزارش نهایی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی

کاهش 2400 تومانی قیمت دلار/ سکه هم نزولی شد

اجرای موفقیت آمیز پروژه پوشش دهی صفحات مسی قالبهای ریخته گری مداوم

قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه 99/05/20 + تغییرات

200میلیون بشکه نفت در بورس عرضه می شود؟

لوکاشنکو رییس جمهور بلاروس شد

اشتباه بزرگ در تنظیم قرارداد های کار/ ثبت عادی عنوان شغلی برای پرداخت حداقل حق بیمه

500 میلیارد تومان برای ساخت فرودگاه بین المللی چابهار هزینه می شود

استخدام انباردار در شرکت صنایع غذایی ملس در خراسان رضوی

کسب رتبه نخست کرمان در اجرای طرح کاداستر

استخدام مدیر مالی و نیروی خدمات (آبدارچی) در تهران

استخدام حسابرس داخلی آقا در یک شرکت معتبر در تهران

کارت اعتباری برای سهامداران عدالت غیر مستقیم + جزییات

سازوکار اعطای تسهیلات مسکن اعلام شد

استخدام کارشناس فروش و بازاریاب حضوری در تهران

آخرین قیمت خودرو در بازار/ جانشین پراید 107 میلیونی شد

مشروح 20، یکشنبه 19 مرداد 99

فناوری تلفن همراه در ایران 26 ساله شد

افتتاح 40 طرح گردشگری در استان یزد

معاون استاندار زنجان: حقوق مصرف کننده با رویکرد خودش تنظیم می شود

عرضه اولیه سهام شرکت بهساز کاشانه تهران (نماد ثبهساز) انجام می شود

مصوبه کمیته پایش ریسک بازار در خصوص کاهش ضرایب تعدیل سهام

سازوکار اعطای تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات

باشگاه مشتریان سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور به بهره برداری رسید

پرداخت روزانه 3 میلیارد ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری در بانک ملی ایران

ضرورت وجود بانک قرض الحسنه در کنار بانک های تجاری

سهام عدالت 20 میلیون تومانی شد

اقدامات موثر بانک توسعه تعاون در حمایت از شرکت های دانش بنیان در جهت تحقق جهش تولید

ارزش «دارا یکم» امروز چقدر شد؟

60 درصد سهام عدالت قابل معامله شد

60 درصد سهام عدالت قابل معامله شد

وسِخُراج اولین شرکت سرمایه گذاری استانی آماده انجام معامله در بورس تهران شد

صدور مجوز سالانه 15 هزار تغییرکاربری مجاز برای طرح های توسعه ای

دلایل افزایش قیمت دلار چیست؟

حمایت 50 درصدی شهرداری از پروژه های شهری با همکاری خیرین

استخدام کارشناس تولید محتوا در یک شرکت معتبر در البرز

استخدام مدیر بازرگانی و کارشناس فروش در اصفهان

استخدام کارشناس برنامه ریزی خرید و مسئول خرید داخلی در اصفهان

جای پای شاخص بورس در ارتفاع 2 میلیون واحد محکم شد

گازرسانی به 1248 روستا دستاورد دولت تدبیر و امید به مرزنشینان کرمانشاهی

گازرسانی به 1248 روستا دستاورد دولت تدبیر و امید به مرزنشینان کرمانشاهی