مطالب مرتبط:
تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران
امضای تفاهم نامه بیمه ایران و کمیسیون ملی یونسکو
امضای تفاهم نامه احداث شاخص ترین خط ریلی کشور با حضور مدیر عامل فولاد مبارکه
امضای تفاهم نامه احداث شاخص ترین خط ریلی کشور با حضور مدیر عامل فولاد مبارکه
امضای تفاهم نامه تجهیز موزه مطبوعات آذربایجان در تبریز/موزه مطبوعات روز خبرنگار افتتاح می شود
-201 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 14 تیر 1399 ساعت 22:102020-07-04فناوري

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران


مراسم امضاتفاهم نامه مرکز نوآوری بانک ایران زمین با سازمان فناوری اطلاعات با حضور مدیرعامل بانک ایران زمین، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری ایران، - مدیران مرکز نوآوری و اصحاب رسانه با هدف اتصال استارت آپ های طرح نوآفرین به خدمات بانک ایران زمین و رونمایی از بسته خدمات بانکداری باز این بانک برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرداغ به نقل از روابط عمومی ایران زمین ، مرکز نوآوری بانک ایران زمین با هدف حمایت از زیست بوم کسب وکارهای نوپای کشور قصد دارد با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران بسته خدمات بانکی و ارتباطی رایگان به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان ارائه کند.

وحید محمودیان مدیرعامل مرکز نوآوری ایران زمین در ابتدای این مراسم با اشاره به اقدمات انجام گرفته در این مرکز برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها اظهار داشت: هدف از امضای تفاهم نامه همکاری بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران این است که بتوانیم مجموعه ای از خدمات را به استارت آپ ها و طرح های نوآفرین ارائه و از کسب وکارها حمایت کنیم.

به گفته محمودیان؛ هدف مرکز نوآوری بانک ایران زمین ارائه زیرساخت های مناسب به کسب و کارها به جای سرمایه و سرمایه گذاری است.

فرزاد غصنفری، مدیر توسعه تجاری آرین تل نیز با اشاره به همگرایی بانک ایران زمین و مجموعه های درون بانک بیان داشت: استراتژی شرکت رفتن به اقیانوس آبی است و استارتاپ هایی انتخاب شده که بازار ساز هستند، پلتفرم بانک ایران زمین سیستم بانکداری باز در اختیار استارتاپ ها جهت رشد آن ها قرار می دهد ، هدف این است که خدماتی همچون تراکنش های مالی، احراز هویت و صدها مورد دیگر به آن ها ارائه شود.

در ادامه مراسم فرهاد اینالویی معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین در خصوص شاخص هایی که می توان ازطریق آن پی به دیجیتالی شدن یک سازمان برد، اشاره کرد و اظهار داشت: اولین شاخص میزان تراکنش های غیرحضوری یک سازمان است؛ 97 درصد از تراکنش های بانک ایران زمین به صورت غیرحضوری و بیرون از شعبه انجام می شوند.

شاخص دیگر بحث داده های دیجیتایزشده است و مهم است که داده ها قبل از دیجیتالی شدن، دیجیتایز شوند.

همچنین تعداد سرویس ها در یک پلتفرم باز نیز یک شاخص محسوب می شود؛ ما در مرکز نوآوری ایران زمین بیش از 200 سرویس بانکی بانک ایران زمین را قرار داده ایم.

علاوه بر این، تعداد کانال های ارائه خدمت نیز مهم است؛ اینکه یک سازمان از چند کانال برای ارائه سرویس های خود به مشتری استفاده می کند.

اینالویی موضوع کاهش هزینه ها را نیز در این راستا بسیار مهم دانست و گفت: برخی از بانک ها و سازمان ها می گویند که حرکت به سمت دیجیتالی شدن هزینه دارد ولی باید توجه کرد که اگر سازمانی به سمت تحول دیجیتال حرکت کرد و حداقل 30 درصد از هزینه های عملیاتی آن کاسته نشد، مسیر را اشتباه انتخاب کرده است.

انجام یک تراکنش در شعبه بانک بیش از 100 برابر یک تراکنش آنلاین هزینه دارد، در نتیجه هر چه به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کنیم باید هزینه هایمان نیز کاهش پیدا کند.

معاون فناوری اطلاعات بانک ایران زمین شاخص مهم بعدی را موضوع نوآوری باز اعلام کرد و توضیح داد: ما در بانک ها مدت ها است به این نتیجه رسیده ایم که نوآوری در داخل سازمان رخ نمی دهد و باید نوآوری را از بیرون به داخل سازمان تزریق کرد چراکه بانک می تواند در سال حدود دو الی سه محصول جدید ارائه کند ولی وقتی سازمانی در فضای اکوسیستم نوآوری باز قرار می گیرد، تمام استارت آپ ها و فین تک ها گسترش دهنده محصول آن خواهند شد و تنها کافی است که آن سازمان پلتفرم را در اختیار استارت آپ قرار دهد.

ما تجربه بسیار خوبی در این زمینه داشتیم و همراه بانک ایران زمین محصول این همکاری است.

وی افزود: در نهایت نیز سازمان باید در حین دیجیتالی شدن تغییر رفتار مشتری را حس کند.

باید براساس داده ای که از مشتری دارد، تجربه مناسبی را برای او ایجاد کند.

اگر مشتری از سازمان و سرویس هایی که ارائه می دهد راضی باشد، می توانیم بگوییم که در مسیر دیجیتالی شدن درست قرار دارد.

اینالویی در پایان سخنان خود از رونمایی پایلوت بانکداری دیجیتال کشور در پاییز 99 در بانک ایران زمین خبر داد.

سعید روشنی، مشاور رییس سازمان نوآوری نوآفرین با اشاره به این موضوع که نوآفرین بزرگترین درگاه ارائه خدمات دولتی به اکوسیستم استارتاپی ایران گفت: در ابتدا تلاش این سامانه ارائه خدمات دولتی در یک پلتفرم واحد و یکپارچه به اکوسیستم نوآفرینی ارائه دهد.

پس از گذشت زمان و پس از آن که ما توانستیم بزرگترین پایگاه داده اکوسیستم استراتاپی ایران را تولید کنیم و آن را در اختیار خود مجریان اکوسیستم قرار دادیم.

اردیبهشت 97، طرح نوآفرین تصویب شده است و یکسال از این فرایند می گذرد.

روشنی اظهار داشت: در این یکسال ما توانسته ایم، 2548 کسب و کار نوپا ، 130 سرمایه گذار ، 222مرکز رشد، شتابدهنده و فضای کار اشتراکی ، 1924تیم نوپا، 630 شرکت بزرگ رشدیافته، 255علاقمند به حوزه کارآفرینی در به این سامانه اضافه کنیم.

ما 13 سامانه دولتی چه در قالب وب سرویس چه در قالب ارائه خدمات به اکوسیستم نوآرفرینی معرفی کردیم که منجر به ایجاد یک پلتفرم کسب و کار بوم واره به اکوسیستم معرفی کنیم که از یک ماه پیش فعالیت خود را شروع کرد که در حال حاضر 24 سرویس روی این پلتفرم ارائه خدمات دادند.

تاکنون 750 سرویس از پلتفرم بوم واره استفاده کردند که این یکی از بزرگترین دستاوردهایی که یک بخش دولتی می تواند در اکوسیستم نوآوری کشور رقم زند.

وی گفت: برنامه ما برای یکسال آینده در هر ماه یک سرویس جدید را به اکوسیستم نوآفرینی کشور اضافه خواهیم کرد قرار است هر ماه یک سرویس ارائه شود که مهمترین آن بوم سرمایه است که سرمایه گذاران را به کسب و کارها متصل می کند.

امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات نیز در این مراسم با اشاره به این موضوع که تکنولوژی و صنعت دیجیتال زندگی ما را دچار تغییرات اساسی کرده است، گفت: ده سال پیش درباره آینده بانکداری پیش بینی های انجام شده که امروزه شاید عجیب به نظر برسد.

سه حوزه وجود داشتند که در بانکداری با هم به تعارض رسیدند؛ بانک ها به عنوان بازیگران سنتی بحث پولی بانکی، اپراتورها بودندکه یکسری از کشورها جایگزین بانک ها شدند و حوزه سوم فین تک ها که هیچکدوم از این دسته ها نبودند ولی کیف پول های خود را ارائه دهند.

وی گفت: امروز همچنان این تعارض وجود دارد و مراکز نوآوری به غیر از کارکرد متعارف خودشان ، باید این سه را بهم نزدیک کنند، اپراتورها می توان فراگیری مالی رو بالا ببرند.

در ادامه این مراسم عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین نیز با بیان این که حدود سه سال و نیم است که بانک ایران زمین در مسیر تحول دیجیتال در حرکت است، گفت: بانک ایران زمین باور دارد که باید با ایجاد پلتفرم باز و ارائه API به استارت آپ ها و فین تک ها امکان ارائه سرویس ها و خدمات جدید و متفاوت را به مشتریان فراهم کند.

به عقیده او، سازمان هایی که سریع تر و زودتر بتوانند در این مسیر گام بردارند، موفق تر خواهند بود.

وی با بیان این که توسعه بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین با سرعتی مناسب در حال اجراست، اظهار داشت: حمایت از کسب و کارهای نوین و نیز استفاده از ایده های نو در مرکز نوآوری ایران زمین می تواند تحولی مناسب در بانکداری دیجیتال ایجاد کند.

از این رو بانک با تاسیس مرکز نوآوری تلاش کرده تا با حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به اقتصاد دیجیتالی کشور نیز کمک موثری کند.

مدیر عامل بانک ایران زمین ضمن ابراز خرسندی از همکاری مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران بیان داشت: این تعاملات و همکاری های می تواند ضمن سرعت بخشی اقدامات در این زمینه موجب توسعه و رشد اقتصادی کشور با حمایت از کسب و کارهای نوین شود.

در پایان این مراسم در حضور مدیرعامل بانک ایران زمین و معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران تفاهم نامه همکاری میان مرکز نوآوری ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات به نمایندگی فرهاد اینالویی معاونت فناوری اطلاعات بانک ایران زمین و شهلا ناصری معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران امضا شد.


کلید واژه ها: بانک ایران زمین - ایران زمین - سازمان فناوری اطلاعات - سازمان فناوری اطلاعات ایران - ایران - مرکز نوآوری - فناوری اطلاعات - شرکت های دانش بنیان - بانک - زمین - نوآوری - فناوری - سازمان - اطلاعات - خدمات - تفاهم نامه - دانش بنیان - معاون وزیر ارتباطات - استارتاپ - مدیرعامل - امضای تفاهم نامه - وزیر ارتباطات - روابط عمومی - خدمات بانکی - اصحاب رسانه - رییس سازمان - طرح نوآفرین - بنیان - مراسم - حمایت

آخرین اخبار سرویس:
جهرمی: تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است

استخدام برشکار جهت تولید لباس مجلسی دخترانه در نسیم شهر

تصویر زیرخاکی از تاکسی و راننده آن در اوایل دهه 40

موبایل های اندرویدی زلزله را به کاربران خبر می دهند

شکاف دیجیتالی در منطقه خاورمیانه و آفریقا

راه اندازی یک میلیون پورت VDSL تا پایان سال

تصویر زیرخاکی از تاکسی و راننده آن در اوایل دهه 40

بیش از 300 کیلومتر شبکه برق میناب تبدیل به کابل خود نگهدار شد

موبایل های اندرویدی زلزله را پیشگویی می کنند

استخدام برنامه نویس C# Full Stack در شرکت فناوران اطلاعات وستا

راه اندازی یک میلیون پورت VDSL تا پایان سال

آموزش بکاپ گیری از دیتابیس سایت وردپرسی

چگونه آنلاین صاحب سیم کارت شویم؟

یک میلیون پورت VDSL در اصفهان و قم راه اندازی می شود

چگونه آنلاین صاحب سیم کارت شویم؟

دریافت غرامت از طریق سایت الکترونیکی سازمان تأمین اجتماعی

پخش بدون قطعی تلویزیون های تعاملی با فناوری 5G

یک میلیون پورت VDSL در اصفهان و قم راه اندازی می شود

قهر نکردم/ تخلف 600 میلیارد تومانی اپراتورها احراز شده است

استخدام کارشناس استقرار نرم افزار راهکاران ( همکاران سیستم )

مخفی کردن شماره موبایل در اسنپ

موبایل های اندرویدی زلزله را به کاربران خبر می دهند

استخدام انباردار مسلط به نرم افزار و آشنا به تجهیزات فلزی

استخدام تراشکار ماهر در محدوده شادآباد

قابلیت جدید کنترل کامنت در توییتر افزوده شد

اعلام ساعت کار دفاتر پیشخوان خدمات دولت در فارس

اپلیکیشن گوگل لنز مسائل و معادلات ریاضی، فیزیک و شیمی را حل می کند

تجهیز 320 سایت تلفن همراه لرستان به خدمات اینترنت

کسب وکارهای آنلاین و ارزش های اجتماعی

استخدام کارشناس نصب مودم آقا در شرکت نویان ارتباطات زیرساخت

آموزش ساخت بنسای مرواریدی

شیائومی یک تلویزیون شیشه ای عرضه کرد

راه اندازی یک میلیون پورت VDSL در اصفهان و قم

بهترین روش استعلام و پرداخت قبض برق کدام است؟

آموزش ساخت بنسای مرواریدی

چگونه ویروس ها را از تلفن همراه خود حذف کنیم؟

چرا آنتن تلفن همراه در تونل های مترو قطع می شود؟

تلویزیون شفاف شیائومی رونمایی شد

استخدام مدرس فناوری و اطلاعات و مدرس بورس با درآمد بالا

تخلفات ساخت وساز در حریم شهر با پهپاد رصد می شود

گوشی های اندروید بزرگترین شبکه جهانی لرزه نگاری را تشکیل خواهند داد

امکان محدودیت پاسخ برای همه کاربران توئتر برقرار می شود

تمدید اعتبار کارت های بانک سپه

استخدام پزشک عمومی در کلینیک خصوصی جهت استان بوشهر

استخدام نیروی خدماتی با موتور جهت امور تحصیلداری و نظافت دفتر

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف کنیم؟

با هر لایک در مغز ما چه اتفاقی می افتد؟

استخدام نقشه کش صنعتی یا مهندس عمران مسلط به AUTO CAD

با هر لایک در مغز ما چه اتفاقی می افتد؟

قطع بیش از 325 هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی

از اینترنت اشیا چه می دانید؟

به دنبال نیمه گمشده در فضای مجازی

3 هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شد

صنعت گیمینگ منتفع از کرونا/ بازی های کودکان درقرنطینه برنده بزرگ

چگونه از شر ویروس های گوشی خلاص شویم؟

گوگل گوشی های اندرویدی را به زلزله سنج تبدیل می کند

با اسنپ دکتر همیشه به پزشک دسترسی داشته باشید

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف کنیم؟

یک میلیون پورت VDSL در اصفهان و قم تا پایان سال راه اندازی می شود

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف کنیم؟

چگونه ویروس ها را از گوشی خود حذف کنیم؟

بیش از325 هزار سیم کارت به دلیل مزاحمت پیامکی قطع شد

تجمع رانندگان اتوبوس ارتباطی به موضوع کارت خوان ها نداشت

گوشی های اندرویدی به شبکه شناسایی زلزله تبدیل می شوند

شماره 173

شیائومی از گوشی هوشمند ردمی K30 اولترا رونمایی کرد

هشدار درباره سایت های جعلی دستیابی به اطلاعات مودیان مالیاتی

چرا آنتن تلفن همراه در تونل های مترو قطع می شود؟

اعلام ساعت کار دفاتر پیشخوان خدمات دولت در فارس

شیوع دیسک کمر و گردن در جوانان؛ عارضه ای با 30 نوع علامت

توسعه شبکه و خدمات پس از فروش، دو مقوله مهم در شرکت مخابرات ایران

7 میلیون پست حاوی اطلاعات جعلی کرونا از فیس بوک حذف شد

قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز 22 مرداد 99+جدول

7میلیون پست جعلی درباره کرونا از فیس بوک حذف شد

قابلیت تشخیص زلزله در گوشی های اندرویدی

شیوع دیسک کمر و گردن در جوانان

7 میلیون پست حاوی اطلاعات جعلی کرونا از فیس بوک حذف شد

قابلیت جدید کنترل کامنت در توییتر اضافه شد

شیائومی از گوشی هوشمند می 10 اولترا رونمایی کرد

معرفی افزونه ثبت نام و ورود با موبایل DIGITS

قابلیت جدید کنترل کامنت در توییتر اضافه شد

شیوع دیسک کمر و گردن در جوانان/ عارضه ای با 30 نوع علامت

گوشی های اندرویدی به شبکه ی شناسایی زلزله تبدیل می شوند

جلوگیری از تخلفات ساخت وساز در حریم مشهد به کمک پهباد

پیکسل 5 گوگل به پردازنده اسنپدراگون 765G مجهز می شود؟

تبدیل اسکنر اثر انگشت به دوربین

آشنایی با قابلیت های فضای خصوصی در گوشی های هوآوی

دوربین شیائومی می 10 اولترا رکوردشکنی کرد و به صدر رده بندی DxOMark رفت

آشنایی با قابلیت های فضای خصوصی در گوشی های هوآوی

خودروهایی که به سیستم جاسوسی مخصوص والدین مجهز هستند

ویژگی جدید کنترل کامنت در توییتر اضافه شد

حسینیه رسانه ملی برای محرم

22 مرداد | قیمت روز گوشی های موبایل نوکیا

نگران حضور مجرمان در کسب وکارهایی هستیم که بسترشان فضای مجازی است

رشد شرکت ها و تیم های استارتاپی در تولید نرم افزارها

شیوع دیسک کمر و گردن در جوانان/ عارضه ای با 30 نوع علامت

پوریا شکیبایی: از پدرم کلمه به ارث برده ام

تبدیل اسکنر اثر انگشت اپتیکال به دوربین تنها با یک اپ

امکان صادرات نرم افزار از کرمانشاه وجود دارد

نگران حضور مجرمان در کسب وکارهایی هستیم که بسترشان فضای مجازی است

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران

تبادل خدمات و امکانات با امضای تفاهم نامه بانک ایران زمین و سازمان فناوری اطلاعات ایران