مطالب مرتبط:
آب و هوای پاک، ارمغان طرح های دولت برای دیار فارس
تکمیل طرح های زیرساختی، ارمغان سفر اعضای هیات دولت به اصفهان
تکمیل طرح های زیرساختی، ارمغان سفر اعضای هیات دولت به اصفهان
فارس من| خاندوزی: اگر دولت در ارائه لایحه مالیات بر عایدی سرمایه تأخیر کند، مجلس طرح خود را ارائه می کند
رشد 110 درصدی سازمان های مردم نهاد استان سمنان در دولت تدبیر و امید/ طرح اجتماعی«انجمن همیاران توسعه محله» الگویی برای سایر استانها
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 12 تیر 1399 ساعت 14:152020-07-02سياسي

آب و هوای پاک، ارمغان طرح های دولت برای دیار فارس


ایرنا- رییس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در آیین ویدیوکنفرانس طرح های بزرگ ملی در حوزه آب و برق استان فارس را به افتتاح رساند که ویژگی های این طرح ها برخورداری شمار زیادی از مردم این استان از مزایای آب پایدار و نیز انرژی پاک و تجدیدپذیر بود.

- شیراز- ایرنا- رییس جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه در آیین ویدیوکنفرانس طرح های بزرگ ملی در حوزه آب و برق استان فارس را به افتتاح رساند که ویژگی های این طرح ها برخورداری شمار زیادی از مردم این استان از مزایای آب پایدار و نیز انرژی پاک و تجدیدپذیر بود.

مردم استان فارس که اردیبهشت ماه 99 در ارتباط ویدیوکنفرانس شاهد بهره برداری از طرح های ملی جنوب استان در شهرستان لامرد توسط رییس جمهوری بودند، باری دیگر دوازدهم تیرماه جاری همزمان با سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع)، به ثمر نشستن تلاش های دولت تدبیر و امید در حوزه وزارت نیرو را در ارتباط از راه دور دیگری با رییس قوه مجریه به نظاره نشستند.

در این آیین و با دستور رییس جمهوری، علاوه بر 6 نیروگاه خورشیدی در مناطق مختلف استان فارس، فاز خط دوم آبرسانی به شیراز از سد درود زن، تصفیه خانه آب شیراز و فاز اول آبرسانی به سعادت شهر و ارسنجان در قالب پویش الف ب- ایران وزارت نیرو به بهره برداری رسید.

  بنا بر اعلام عنایت الله رحیمی استاندار فارس در این آیین، بیش از دو هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این طرح ها به قیمت کنونی هزینه شده است.

این طرح ها برای مردم استان فارس که سال ها است از خشکسالی و کمبود منابع آبی رنج می برند، نویدبخش بود.

افتتاح خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز از خطر جیره بندی تا نوید بهترین کیفیت آب در شیراز و تحقق وعده رییس جمهوری سه طرح حوزه آب استان فارس که روز پنجشنبه به ثمر نشست، از اهمیت زیادی در تامین منابع آبی پایدار برای ساکنان این مناطق برخوردار هستند.

شهر شیراز در تابستان 98 تا مرحله جیره بندی آب نیز پیش رفت و امروز با بهره برداری از خط دوم آبرسانی به شیراز، مردم و گردشگران این شهر، آسودگی خاطر بیشتری از نظر منابع آبی پایدار خواهند داشت.

افتتاح این خط آبرسانی همچنین تحقق وعده رییس جمهوری در سفر اردیبهشت 94 به استان فارس نیز بود.

این موضوعی بود که استاندار فارس ضمن تبیین ابعاد مختلف این طرح در سخنان خود به آن اشاره کرد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو که در محل افتتاح خط دوم آبرسانی به شهر شیراز و فاز نخست طرح آبرسانی به سعادتشهر حضور یافته بود، در این باره گفت: با این افتتاح، آب شهر شیراز جزو بهترین آب های کشور خواهد بود.

قاسم تقی زاده خامسی افزود:  پیش از این،  آب شهر شیراز وابسته به 170 حلقه چاه آب وابسته بود که حدود 80 درصد آب شهر شیراز را تامین می کردند و 20 درصد مربوط به آب سطحی سد درودزن بود.

وی افزود: با افتتاح این پروژه وابستگی آب شهر شیراز به آب های زیرزمینی کاهش جدی پیدا می کند و تامین آب از 80 درصد توسط چاه ها به 40 درصد کاهش و میزان آب سطحی به 60 درصد می رسد.

معاون وزیر نیرو ادامه داد: از نظر کیفیت براساس آخرین آزمایش آب، کیفیت آب دو برابر و سختی آب نصف شده است و این جزو کارهای بی نظیری است که ما در شهرها داریم.

معاون وزیر نیرو با اشاره به اجزای سامانه انتقال آب شرب شیراز از سد درودزن گفت: اجزای این سامانه شامل یک خط 77 کیلومتری است که لوله های فولادی از 1.

40 تا 1.

80 سانتی متر دارد و لوله ها از داخل یک تونل به قطر 4.

5 متر عبور می کند که این تونل باعث شده طول خط از 122 کیلومتر به 77 کیلومتر کاهش پیدا کند.

تقی زاده افزود: ایستگاه پمپاژ این پروژه را از سه ایستگاه به یک ایستگاه تقلیل دادیم، سه منبع 20 هزار لیتری در این پروژه داریم که یکی از آن ها در ارتفاع است.

وی ادامه داد: این ایستگاه پمپاژ، پنج پمپ دارد که می تواند سه متر مکعب آب را پمپاژ کند، این پروژه یک تصفیه خانه با همین ظرفیت دارد که این تصفیه خانه به صورت BOT توسط بخش خصوصی انجام شده است.

معاون وزیر نیرو گفت: در این پروژه حدود 540 میلیارد تومان از محل اعتبار دولتی و حدود 100 میلیارد تومان به صورت BOT توسط بخش خصوصی هزینه شده است که ارزش روز این پروژه بیش از سه هزار میلیارد تومان است.

عملیات اجرایی طرح خط دوم آبرسانی از سد درودزن به شیراز در سال 90 آغاز شده بود.

 این طرح شامل خط لوله ، ایستگاه افزایش فشار ، ساخت مخازن سه گانه ، حفرتونل به طول 5 کیلومتر است که  بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان فارس، در این آیین، گام نخست این طرح به ظرفیت 750 لیتر بر ثانیه افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

حمیدرضا دهقانی افزود : براساس برآورد روز این ابر پروژه تاکنون هزینه ای بیش از 10 هزار میلیارد ریال در برداشته و امید می رود با تامین اعتبارات مورد نیاز باقی مانده بتواند در اسرع وقت با ظرفیت کامل به بهره برداری برسد.

324 هزار نفر با راه اندازی این پروژه تحت پوشش آبرسانی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: از ویژگی های خاص این خط، ظرفیت بالا و اجرای آن در ارتفاعات سخت گذر  در بخشی از مسیر بود که سبب احداث یک باب ایستگاه افزایش فشار در مقیاس بزرگ شده است و در بخشی دیگر از مسیر تونلی به طول پنج کیلومتر با شرایط خاص احداث شد.

کام شیرین شهروندان سعادت شهر از طرح آبرسانی گام نخست طرح آبرسانی به شهرهای سعادت شهر و ارسنجان نیز که از سال 95 آغاز و شامل آبرسانی به سعادت شهر است، سالانه یک میلیون و 200هزار مترمکعب آب شرب این شهر را تامین می کند.

بنا بر اعلام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس، اجرای این طرح  هزینه ای افزون بر 39 میلیاردتومان در برداشته است.

به گفته حمیدرضا دهقانی، برای افتتاح گام  دوم این طرح و آبرسانی به ارسنجان، نیاز به 50میلیارد تومان اعتبار است  که تا پایان سال جاری در صورت تامین اعتبار  این طرح نیز افتتاح خواهد شد.

 65 نفر به صورت مستقیم 130 نفر به صورت غیرمستقیم در این پروژه مشغول به کار بوده اند.

بنا بر اعلام این مقام مسئول، 110 هزار نفر از مردم سعادت شهر با بهره برداری از این پروژه از نعمت آب برخوردار شدند.

شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر در 110 کیلومتری شمال شیراز واقع است.

بهره برداری از تصفیه خانه دوم شیراز با صرف اعتبار 41 میلیون یورو و در مجموع 1250 میلیارد تومان سرمایه گذاری تحویل کلید تصفیه خانه شماره دو و نوید تصفیه خانه دیگر بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شماره دو شیراز به عنوان سی وهفتمین تصفیه خانه آب احداث شده در دولت تدبیر و امید نیز روز پنجشنبه در ارتباط ویدیوکنفرانس توسط رییس جمهوری آغاز شد  و در همین حال، معاون وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در محل اجرای طرح، نوید ساخت تصفیه خانه دیگر در شیراز را مطرح کرد.

حمیدرضا جانباز در این آیین اعلام کرد: تصفیه خانه شماره 2 شیراز یکی از بزرگترین و مدرن ترین تصفیه خانه های کشور است که در زمینی به مساحت حدود 80 هکتار با آخرین تکنولوژی های روز احداث شده است.

جانباز ادامه داد: ظرفیت این تصفیه خانه، تصفیه 100 هزار متر مکعب فاضلاب در شبانه روز است و جمعیتی بیش از 600 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

معاون وزیر نیرو گفت: کیفیت پساب تولیدی این تصفیه خانه بسیار بالا است و امکان این وجود که غیر از مصارف آب شرب در تمام مصارف کشاورزی، صنعت و تغذیه آبخوان از این پساب استفاده شود.

جانباز افزود: برای احداث تصفیه خانه شماره 2 شیراز حدود 41 میلیون یورو هزینه شده است.

وی ادامه داد: همزمان 742 کیلومتر شبکه انتقال پساب نیز به بهره برداری رسید که حدود 350 میلیارد تومان سرمایه گذاری را شامل می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: با دستور رییس جمهوری با افتتاح این پروژه بیش از هزار و 250 میلیارد تومان تقدیم مردم عزیز شیراز شدند.

معاون وزیر نیرو این نوید را نیز داد که  ساخت یک تصفیه خانه دیگر در شیراز با اعتبار بیش از هزار و 300 میلیارد تومان و با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفته و به زودی آغاز می شود.

نمایی از نیروگاه خورشیدی کورده لارستان که با سرمایه گذاری 12 میلیون دلاری به ثمر رسید هوای پاک، ارمغان 6 نیروگاه خورشیدی جدید فارس 6 نیروگاه خورشیدی در مناطق مختلف استان فارس نیز روز پنجشنبه در آیین نمادینی به میزبانی شهرستان لارستان در ارتباط از راه دور حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران و وزیر نیرو به طور رسمی وارد مدار بهره برداری شدند.

این طرح های نیروگاهی و صنعتی که عمدتا با سرمایه گذاری خارجی وارد فاز بهره برداری شده  علاوه بر نوید بهره گیری از انرژی های پاک ، بی اثر بودن فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه علیه کشورمان را می رساند، به عقیده مسئولان  و کارشناسان اجرای این طرح ها به ویژه در جنوب استان فارس همچنین می تواند دروازه حضور بیش از پیش استان فارس بویژه شهرستان لارستان به مرحله صنعتی شدن را نیز رقم  زند.

میزان سرمایه گذاری ریالی برای مجموع این 6 طرح نیروگاه خورشیدی در استان فارس  افزون بر یک هزار و 900 میلیارد ریال اعلام شده است.

یکی از مهمترین و شاخص ترین این طرح ها شامل نیروگاه خورشیدی 10 مگاواتی کورده لارستان است که با سرمایه گذاری حدود 12 میلیون دلاری و با همت و تلاش سرمایه گذار بخش خصوصی وهمراهی و همکاری دولت برای ایجاد زیرساخت ها و مجوزهای لازم به بهره برداری رسید.

این نیروگاه واقع در شهرستان لارستان در 380 کیلومتری جنوب شیراز، روز پنجشنبه میزبان معاون وزیر نیرو به همین مناسبت بود.

در این آیین، طرح های مشابهی نیز در شهرستان های شیراز ، اقلید ، لامرد و نی ریز افتتاح شد.

جدول سرمایه گذاری، میزان آب و انرژی و کاهش آلاینده ها ناشی از احداث 6 نیروگاه خورشیدی در فارس بنا بر اعلام معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق در این آیین، در استان فارس با احتساب این 6 نیروگاه خورشیدی که امروز شاهد افتتاح آنها هستیم، تاکنون 14 نیروگاه تجدیدپذیر با مجموع ظرفیت 84 مگاوات مشتمل بر 10 نیروگاه خورشیدی، 2 نیروگاه برق آبی کوچک، یک نیروگاه زیست و یک نیروگاه بادی و 331 سامانه مقیاس کوچک خورشیدی که اصطلاحا پشت بامی گفته می شود و بیشتر در مناطق روستایی قرار دارد، احداث شده است.

به گفته محمد ساتکین، نیروگاه های جدید خورشیدی استان فارس در مناطق کورده لارستان، دارندگان شیراز، خنجشت اقلید، منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد، شهرک صنعتی نی ریز و ترکان شیراز قرار دارند و نیروگاه ترکان شیراز با ظرفیت 2 مگاوات بزرگترین نیروگاه پشت بامی کشور است.

وی بیان کرد: این نیروگاه ها با اعتبار 2 هزار و 604 میلیارد ریال احداث شده و در دوره احداث 62 نفر اشتغال مستقیم و 295 نفر اشتغال غیرمستقیم داشته اند.

معاون وزیر و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق گفت: با توجه به مصرف آبی که در نیروگاه های حرارتی معمول است، نیروگاه های خورشیدی افتتاح شده در استان فارس علاوه بر کمک به جلوگیری از انتشار 45 هزار و 424 تن آلاینده های زیست محیطی گلخانه ای،  صرفه جویی قابل توجه آب نیز به دنبال داشته است.


کلید واژه ها: رییس جمهوری اسلامی ایران - جمهوری اسلامی ایران - طرح ها - رییس جمهوری - استان - استان فارس - جمهوری اسلامی - برخورداری - جمهوری - آب پایدار - انرژی پاک - فارس - دولت تدبیر و امید - آب و برق - پنجشنبه - شهرستان لامرد - افتتاح - رییس - اسلامی - پایدار - مردم - حوزه - تدبیر و امید - بهره برداری - طرح های ملی - ایران - ویژگی - انرژی - دولت تدبیر - وزارت نیرو

آخرین اخبار سرویس:
همت جهادگران، آسیب های ناشی از کرونا را کاهش می دهد/ بازار کمک های گروه های جهادی داغ تر از تب کرونا+ فیلم

توزیع 70 بسته پروتیینی در مناطق محروم استان فارس

مراسم عمامه گذاری طلاب مدرسه علمیّه آیت الله بهجت در روز عید غدیر

فارس من| پرونده ماراتن کارشناسی ارشد 99 بسته شد

عزاداری محرم به بهترین شکل با رعایت شیوه نامه ها برگزار خواهد شد

شبکه افق: «انفجار بیروت بر اثر شلیک موشک نیمه هسته ای بود»

«الیوت آبرامز» کیست؟/ از ماجرای مک فارلین تا ناکامی در ونزوئلا

بودجه کشتار مسلمانان نیوزلند سرسام آور شد

پیامد نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شورا ها

عکس جدید ریحانه پارسا و همسرش مهدی کوشکی

پیشنهاد منتجب نیا برای تشکیل شورای ریش سفیدان اصلاحات

سند یک سقوط/ آزمودن هواپیما با جان مردم

در جلسه فوق العاده مجلس خبرگان چه گذشت؟

پیشنهاد منتجب نیا برای تشکیل شورای ریش سفیدان اصلاحات

مکرون به جای دخالت در امور داخلی لبنان مشکل جلیقه زردهای کشورش را حل کند

موجودات فرا زیر زمینی

مخالف برگزاری کنکور هستم/ لزوم اتخاذ پروتکل های سختگیرانه

نامه جمعی از پزشکان به مراجع تقلید درباره مجالس عزاداری ماه محرم

15 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان مهریز توزیع شد

بازدید استاندار از مجموعه تفریحی_گردشگری تله سیژ قزوین

سرنوشت نامعلوم حیوانات باغ وحش صفه اصفهان

احیای واحدهای تولیدی گامی به سوی جهش تولید در کرمان

علاج تحریم های خارجی

عزاداری محرم به بهترین شکل با رعایت شیوه نامه ها برگزار خواهد شد

مخالف برگزاری کنکور هستم/ لزوم اتخاذ پروتکل های سختگیرانه

کتاب زندگینامه نخستین شهید مدافع حرم گیلان رونمایی می شود

کمک مومنانه متفاوت خیرین ماهشهری /ارائه خدمات پزشکی و دارویی رایگان به نیازمندان

عزاداری ماه محرم به بهترین شکل با رعایت شیوه نامه های مصوب برگزار خواهد شد

سیاست خارجی بایدن در قبضه چه کسانی است؟

اثر جدید و حماسی برای مدافعان سلامت می سازم/ خانواده شهدای سلامت را فراموش نکنیم

یکهزار پرس غذای گرم میان نیازمندان خاش توزیع شد

عزاداری ماه محرم به بهترین شکل با رعایت شیوه نامه های مصوب برگزار خواهد شد

قدرت سرایت ویروس کرونا 10 برابر شده است

علاج تحریم های خارجی

«الیوت آبرامز» کیست؟/ از ماجرای مک فارلین تا ناکامی در ونزوئلا

توسعه زیرساخت روستاهای اصفهان، رهاورد تلاش و برنامه ریزی

برگزاری بیش از 45 مراسم عروسی در خرم آباد با وجود تعطیلی تالارها

لبخندی به وسعت احسان و کرامت بر لبان نیازمندان نطنزی/ 1500 بسته حمایتی در گام دوم توزیع شد

نماینده ارومیه دچار سانحه رانندگی شد

روایت آیت الله هاشمی از سانسور فیلم یک جلسه مجمع تشخیص با حضور خاتمی

تحریم ها برداشته می شود؟ / خبر خوش اقتصادی مقامات کشور چه چیزی است

روایت ضرغامی از شخصیت ماه چهره خلیلی ؛ بازیگر توانا و با شخصیتی بود

مسئول بسیج فرهنگیان گیلان: فرهنگیان با آموزش های الکترونیکی در عصر کرونا آشنا شوند

ذهن خبرنگاران، آرشیو پربار خاطرات تلخ و شیرین

تحریم ها برداشته می شود؟

توزیع 2000 بسته حمایتی در گام دوم رزمایش کمک مومنانه در کاشان/ مردم پای کار آمدند+ فیلم

برگزار کردن یا نکردن کنکور؟ مسأله این نیست

«هفت روز آخر» روایتی از محمدرضا بایرامی در هفت روز پایانی جنگ

کشف ردپای یک تخلف بزرگ در ماجرای وقف نامه کوه دماوند/ اوقاف برای بهر ه برداری از مراتع ملار جواز شرعی دارد؟ امکان ابطال وقف نامه دماوند در دادگاه (فیلم)

نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراهای شهر و روستا چه پیامدهایی دارد؟

سلامت روح و جسم از دیدگاه قرآن کریم

نماینده ولی فقیه در کردستان: فرمایشات اخیر رهبری آرامش خاصی بر جامعه حاکم کرد

غدیر در چند پرده

عیدانه بابلسری ها به نیازمندان در روز عید غدیر خم| توزیع 6 هزار پرس غذای گرم و 600 بسته معیشتی

مدیریت شهری باید برای منابع پایدار درآمدی فکری کند/ عدم ارجاع پروانه های ساخت وساز منطقه ثامن به نظام مهندسی!

حکم حبس برای دو نفر از برگزارکنندگان مراسم عروسی

مصطفی آل یاسین، مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه زنجان شد

در حال حاضر شاهدیم که انتصابی برخلاف قوانین و مقررات صورت می گیرد ولی توجهی نمی کنند/ دوره به دوره وضعیت مجلس بدتر می شود/ تخطئه رقیب برای مطرح شدن تبدیل به یک رویه شده است

برگزار کردن یا نکردن کنکور؟ انتخاب هر یک از دو گزینه چه مشکلاتی دارد

عضو کمیسیون بودجه مجلس: تلاش مجلس برای کاهش انحراف در بودجه عمرانی/ کوچک سازی دولت ضروری است

غفلت کنیم دوباره با بحران کرونا مواجه می شویم/ خودنمایی آثار ماسک

همت سپاه برای رفع محرومیت از گیلان؛ اجرای پروژه های عام المنفعه در دستور کار است

در جلسه فوق العاده مجلس خبرگان چند نفر به رهبری آیت الله خامنه ای رأی مثبت دادند؟

مهم ترین زیرساخت طرح «امام محله» مسئله انسانی است

کرونا حرف مداح ها را به کرسی نشاند!

غفلت کنیم دوباره درگیر بحران کرونا می شویم/وضعیت بیماری در پاییز

در جلسه فوق العاده مجلس خبرگان چند نفر به رهبری آیت الله خامنه ای رأی مثبت دادند؟

ایده تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با واکنش های منفی همراه بود/ ترامپ صلاحیت قانونی به تاخیر انداختن رای گیری را ندارد

نصب میکروفون بدون اطلاعات کارمند در محل کار و چه مجازاتی دارد؟

640 هزار معلم تا 1404 بازنشسته می شوند/ پذیرش معلم از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهیدرجایی/افزایش 6 برابر حقوق معلمان در دولت تدبیر/سامانه شاد 2 در راه است

غفلت کنیم دوباره با بحران کرونا مواجه می شویم/ خودنمایی آثار ماسک

عضو کمیسیون عمران مجلس: ارزان بودن اراضی کشاورزی مهم ترین عامل تغییر کاربری آن ها است

جریان تحریف برخی مسئولین را ترسانده است/ غربگرایی فاجعه می آفریند |

مخالفت دولت با اجرای طرحی که قدرت خرید مردم را حفظ می کند/ کارشناسان درباره «کوپن الکترونیک» چه می گویند؟

کرونا حرف مداح ها را به کرسی نشاند!

یک شهر توریستی، بدون پایانه!

ایده تعویق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با واکنش های منفی همراه بود/ ترامپ صلاحیت قانونی به تاخیر انداختن رای گیری را ندارد

جریان تحریف برخی مسئولین را ترسانده است/ غربگرایی فاجعه می آفریند

حدیث روز | راهکاری برای دوستی و محبت

جریان «تحریف» برخی مسئولین را ترسانده است/ غرب گرایی فاجعه می آفریند

کاظم صدیقی: جامعه اسلامی که از بعثت، غدیر، عاشورا الهام بگیرد به استقلال و خودکفایی می رسد

«با تو باران میشوم»؛ روایتی از زندگی مشترک کوتاه «شهید ابوالفضل محمدی»

میهمانی خطرناک بسیجی ها در خرمشهر!

عید غدیر افضل اعیاد و روز تلاقی نعمت امامت و نبوت است

امام جمعه شهرکرد: انقلاب اسلامی در امتداد غدیر شکل گرفت

شرح و تفصیر خطبه های هشتم و نهم و دهم نهج البلاغه

نشست خبری نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی

برپایی جشن غدیر میان کودکان مناطق محروم شیراز / 1500 پرس غذا توزیع شد

معرفی میراث فرهنگی و ظرفیت های گردشگری دامغان رسالت خانه تسنیم

منطقه کامان قزوین به عنوان کانون مهم گردشگری استان معرفی شود

5 مهر؛ زمان اعلام نتایج آزمون ارزیابی اعطای مدرک به حافظان / مشارکت 47 درصدی در فارس

در صورت فقدان مسئولیت اجتماعی، بیماری کرونا برطرف نمی شود

حق چگونه باطل را نابود می کند؟

70 هزار پرس غذا در یزد توزیع شد

حفظ جان در فقه اسلامی از واجبات است / سوگواری های محرم را به مساجد ببریم

17مرداد و تلنگری به روز خبرنگار / نه هر کس سر بتراشد قلندری داند !

اطعام 34 هزار نفری غدیر در دزفول برپا شد

توزیع 5 هزار بسته معیشتی در منطقه شرق شیراز

در صورت فقدان مسئولیت اجتماعی، بیماری کرونا برطرف نمی شود

عید غدیری متفاوت در روستاهای اطراف شیراز

آب و هوای پاک، ارمغان طرح های دولت برای دیار فارس

آب و هوای پاک، ارمغان طرح های دولت برای دیار فارس