مطالب مرتبط:
12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
آشنایی با 12 مکمل ضد پیری!
-201 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 18 خرداد 1399 ساعت 00:302020-06-06پزشكي

12 مکمل ضد پیری!


کورکومین، ترکیب فعال موجود در زردچوبه، نشان داده است که از خواص ضد پیری قدرتمند سود می برد که به پتانسیل آنتی اکسیدانی قوی آن نسبت داده می شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرداغ به نقل از عصر ایران ، پیری که می تواند به عنوان زوال مرتبط با گذشت زمان عملکردهای فیزیولوژیکی ضروری برای بقا و باروری تعریف شود، روندی است که بیشتر مردم خواهان کند کردن سرعت آن هستند.

به نقل از "هلث لاین"، برخی از دلایل اصلی پیری شامل آسیب سلولی انباشته شده ناشی از فعالیت مولکول های واکنشی به نام رادیکال های آزاد و کوتاه شدن تلومر، ساختارهایی در انتهای کروموزوم ها که نقش مهمی در تقسیم سلولی ایفا می کنند، هستند.

در شرایطی که پیری امری اجتناب ناپذیر است، افزایش طول عمر انسان و کند کردن روند پیری برای دهه ها در کانون توجه پژوهش های علمی بوده است.

طی این پژوهش ها، دانشمندان تعداد زیادی از مواد دارای خاصیت ضد پیری را شناسایی کرده اند که بسیاری از آنها به شکل مکمل قابل مصرف هستند و افرادی که در پی روش های طبیعی برای کند کردن روند پیری و پیشگیری از بیماری های مرتبط با افزایش سن هستند می توانند از آنها استفاده کنند.

در ادامه با 12 مکمل دارای خواص ضد پیری بیشتر آشنا می شویم.

کورکومین کورکومین، ترکیب فعال موجود در زردچوبه، نشان داده است که از خواص ضد پیری قدرتمند سود می برد که به پتانسیل آنتی اکسیدانی قوی آن نسبت داده می شود.

پیری سلولی زمانی رخ می دهد که تقسیم سلولی متوقف می شود.

با افزایش سن، سلول های پیر انباشته می شوند که باور بر این است پیری و پیشرفت بیماری را تسریع می کنند.

پژوهش ها نشان داده اند که کورکومین پروتیین هایی خاص، از جمله سیرتوین ها (Sirtuin) و پروتیین کیناز فعال شده با AMP (AMPK) را فعال می کند که به تاخیر در پیری سلول و افزایش طول عمر کمک می کنند.

افزون بر این، کورکومین نشان داده است که با آسیب سلولی مقابله کرده و در آزمایش هایی با سوژه های حیوانی به طور قابل توجهی طول عمر مگس های میوه، کرم های گرد و موش ها را افزایش داده است.

این ترکیب نشان داده است که بیماری های مرتبط با افزایش سن را به تاخیر انداخته و علائم مرتبط با افزایش سن را نیز کاهش می دهد.

این ممکن است چرایی ارتباط مصرف زردچوبه با کاهش خطر زوال روانی مرتبط با افزایش سن در انسان را توضیح دهد.

شما می توانید مصرف کورکومین خود را با استفاده از زردچوبه در دستورالعمل های غذایی مختلف یا مصرف مکمل های کورکومین افزایش دهید.

اپی گالوکاتچین گالات اپی گالوکاتچین گالات (EGCG) یک ترکیب پلی فنولی شناخته شده است که به میزان زیاد در چای سبز وجود دارد.

این ترکیب فواید سلامت جالب توجهی را ارائه می کند و پژوهش ها نشان داده اند استفاده از آن خطر برخی انواع سرطان و همچنین مشکلات سلامت دیگر مانند بیماری قلبی را کاهش می دهد.

اپی گالوکاتچین گالات ممکن است پیری را با بازیابی عملکرد میتوکندری در سلول ها و عمل روی مسیرهای درگیر در پیری از جمله مسیر سیگنالینگ پروتیین کیناز فعال شده با AMP کند سازد.

همچنین، این ترکیب اتوفاژی، فرآیندی که در آن بدن مواد سلولی آسیب دیده را از بین می برد، را تحریک می کند.

نوشیدن چای سبز با کاهش خطر دلایل مختلف مرگ و میر، مرگ ناشی از دیابت، سکته مغزی و بیماری قلبی مرتبط بوده است.

افزون بر این، مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که این نوشیدنی می تواند در برابر پیری پوست و بروز چین و چروک ناشی از قرار گرفتن در معرض نور فرابنفش پیشگیری کند.

اپی گالوکاتچین گالات را می توانید با مصرف چای سبز یا مکمل های این ترکیب دریافت کنید.

کلاژن کلاژن به واسطه پتانسیل خود در حفظ شادابی و سلامت پوست با افزایش سن به عنوان یک ماده مغذی کلیدی برای حفظ جوانی شناخته می شود.

کلاژن یکی از اجزاء جداناپذیر پوست است که به حفظ ساختار آن کمک می کند.

با افزایش سن، تولید کلاژن کاهش می یابد و به از دست رفتن کلاژن منجر می شود که بروز نشانه های پیری مانند چین و چروک ها را تسریع می کند.

به عنوان مثال، مطالعه ای در سال 2019 با حضور 72 شرکت کننده زن نشان داد که مصرف روزانه مکمل حاوی 2.

5 گرم کلاژن - همراه با چند ماده مغذی دیگر از جمله بیوتین - برای 12 هفته به طور قابل توجهی هیدراتاسیون، زبری و انعطاف پذیری پوست را بهبود بخشیده است.

مطالعه ای دیگر با حضور 114 شرکت کننده زن نیز نشان داد که درمان با 2.

5 گرم پپتیدهای کلاژن برای 8 هفته به طور قابل توجهی موجب کاهش چین و چروک های اطراف چشم و افزایش سطوح کلاژن در پوست شده است.

مکمل های کلاژن در اشکال مختلف از جمله پودر و کپسول در دسترس هستند.

کوآنزیم کیو10 کوآنزیم کیو10 (CoQ10) یک آنتی اکسیدان است که در بدن تولید می شود.

این آنتی اکسیدان نقشی اساسی در تولید انرژی و محافظت در برابر آسیب سلولی ایفا می کند.

پژوهش ها نشان داده اند که سطوح کوآنزیم کیو10 در بدن با افزایش سن کاهش می یابد و استفاده از مکمل ها بهبود برخی جنبه های سلامت در افراد مسن را نشان داده است.

به عنوان مثال، مطالعه ای با حضور 443 فرد مسن نشان داد که مصرف مکمل کوآنزیم کیو10 و سلنیم طی بیش از 4 سال کیفیت زندگی کلی افراد را بهبود بخشیده، تعداد مراجعه آنها به بیمارستان را کاهش داده و زوال عملکرد جسمی و روانی را کند کرده است.

مکمل های کوآنزیم کیو10 به کاهش استرس اکسیداتیو، شرایطی که به واسطه انباشت رادیکال های آزاد و دیگر مولکول های واکنشی در بدن که روند پیری و بروز بیماری های مرتبط با افزایش سن را تسریع می کنند، تعریف می شود.

اگرچه کوآنزیم کیو10 نتایج امیدوارکننده ای به عنوان یک مکمل ضد پیری نشان داده است، پیش از این که بتوان آن را به عنوان روشی طبیعی برای به تاخیر انداختن پیری توصیه کرد، به مطالعات و شواهد بیشتر در این زمینه نیاز است.

پیش از آغاز مصرف این مکمل یا هر مکمل دیگری با پزشک خود مشورت کنید.

نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید پیش سازهایی برای نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید هستند.

نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید ترکیبی است که در هر سلول بدن انسان وجود دارد و در فرآیندهای مهمی از جمله متابولیسم انرژی، ترمیم دی ان ای، و بیان ژن نقش دارد.

سطوح نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید با افزایش سن کاهش می یابد و تصور می شود این کاهش با تسریع زوال جسمی و ظهور بیماری های مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر مرتبط است.

مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که مصرف مکمل های حاوی پیش سازهای نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید به بازیابی سطوح نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید و پیشگیری از زوال جسمی کمک می کند.

برخی مطالعات با حضور سوژه های حیوانی و انسانی نتایج مثبت مرتبط با استفاده از مکمل های نیکوتین آمید ریبوزید و نیکوتین آمید مونونوکلئوتید را نشان داده اند، با این وجود، پیش از نتیجه گیری قطعی درباره آثار ضد پیری این دو ترکیب به پژوهش های بیشتر با حضور سوژه های انسانی نیاز است.

کروسین کروسین یک رنگدانه کاروتنوییدی زرد در زعفران است.

مطالعات با حضور سوژه های حیوانی و انسانی نشان داده اند که کروسین فواید سلامت مختلفی از جمله آثار ضد سرطان، ضد التهاب، ضد اضطراب، و ضد دیابت را ارائه می کند.

جدا از خواص بالا، کروسین به واسطه پتانسیل عمل به عنوان یک ترکیب ضد پیری و محافظت در برابر زوال روانی مرتبط با افزایش سن مورد مطالعه قرار گرفته است.

مطالعات آزمایشگاهی و با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که کروسین به پیشگیری از آسیب عصبی مرتبط با افزایش سن با مهار تولید محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته (AGEs) و گونه های فعال اکسیژن (ROS) که در روند پیری نقش دارند، کمک می کند.

همچنین، کروسین نشان داده است با کاهش التهاب و محافظت در برابر آسیب سلولی ناشی از مواجهه با نور فرابنفش به پیشگیری از پیری در سلول های پوست انسان کمک می کند.

از آنجایی که زعفران یکی از گران ترین ادویه های جهان است، مصرف یک مکمل زعفران تغلیظ شده روشی مقرون به صرفه تر برای افزایش دریافت کروسین است.

مکمل های ضد پیری دیگر جدا از مواردی که در بالا به آنها اشاره شد، مکمل های زیر نیز پتانسیل ضد پیری چشمگیری دارند: تیانین.

ال-تیانین یک اسید آمینه است که به میزان زیاد در برخی انواع چای از جمله چای سبز وجود دارد.

این ترکیب ممکن است به محافظت در برابر زوال روانی کمک کند و طی یک مطالعه افزایش طول عمر کرم های گرد تا حدود 5 درصد را نشان داد.

رودولیا.

این گیاه دارویی دارای خواص ضد التهاب و ضد پیری قوی است.

یک مطالعه روی مگس های میوه نشان داد که درمان با پودر رودولیا طول عمر سوژه ها را به طور میانگین 17 درصد افزایش داده است.

سیر.

سیر از خواص ضد التهاب و آنتی اکسیدانی قوی برخوردار است.

مطالعات آزمایشگاهی و با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که مصرف مکمل سیر ممکن است از پیری پوست ناشی از مواجهه با نور فرابنفش و بروز چین و چروک پیشگیری کند.

آستراگالوس.

آستراگالوس ممبراناسوس یک گیاه دارویی کاهنده استرس است که در پزشکی سنتی چینی مورد استفاده قرار می گیرد.

این گیاه ممکن است با کاهش استرس اکسیداتیو، افزایش عملکرد ایمنی، و پیشگیری از آسیب سلولی به مبارزه با پیری کمک کند.

فیستین.

فیستین یک ترکیب فلاونوییدی است که می تواند به نابودی سلول های پیر و آسیب دیده کمک کند.

مطالعات با حضور سوژه های حیوانی نشان داده اند که این ترکیب ممکن است تعداد سلول های پیر در بافت ها را کاهش داده و طول عمر را افزایش دهد.

رزوراترول.

رزوراترول یک پلی فنول است که در مواد غذایی مانند انگور، توت ها و بادام زمینی وجود دارد که ممکن است با فعال کردن برخی ژن های خاص به نام سیرتوین ها به افزایش طول عمر کمک کند.

این ترکیب توانایی خود در افزایش طول عمر مگس های میوه، مخمرها و نماتدها را نشان داده است.

اگرچه این نتایج امیدوارکننده هستند اما به پژوهش های بیشتر با حضور سوژه های انسانی برای درک کامل چگونگی استفاده از این مکمل ها برای افزایش طول عمر و مقابله با پیری نیاز است.


کلید واژه ها: پیری - ضد پیری - افزایش طول عمر - سلولی - پژوهش - دانشمندان - فعال - روند - داده - کروموزوم - قدرتمند - پتانسیل - شناسایی - طول عمر - مولکول - باروری - فعالیت - افزایش - ضروری - گزارش - خاصیت - مرتبط - ترکیب - ایران - انسان - کانون - کوتاه - آزاد - مواد - خواص

آخرین اخبار سرویس:
معاون علوم پزشکی جیرفت: اهدای پلاسما شکرانه سلامتی بهبودیافتگان کرونا است

افزایش 5 برابری مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در قزوین/ پذیرش 33 بیمار کرونایی جدید در استان

جراحی های ضروری ارتوپدی را به تاخیر نیاندازید

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا

دانشمندان برزیلی و شیلیایی روش هایی برای ردیابی کرونا ایجاد کردند

کرونا مدت ها پیش از شیوع، نهفته بود

تشخیص زودهنگام کرونا با دستگاه اندازه گیری ROS در خلط

استفاده از ماسک فیلتردار برای پیشگیری از کرونا مناسب است؟

ویروس کرونا در بدن حیوانات زندگی می کرد

خبرگزاری آلمان: کاهش امیدواری به تاثیر واکسن کرونا و امکان ابتلای دوباره مبتلایان

مروری بر روزنامه های 23 تیرماه شیراز

کادر پزشکی نیاز به استراحت دارد

هدفمند شدن نمونه گیری کرونا در خوزستان

چرا گردن درد می گیریم؟ + نحوه درمان

جراحی های ضروری ارتوپدی در دوران کرونا را به تعویق نیندازید

روند افزایشی آمار ابتلا به کرونا در بوشهر متوقف شد

اینفوگرافیک / چند خوراکی ضروری در رژیم غذایی زنان

رایج ترین روش تشخیص کرونا در کشور

روند افزایشی آمار ابتلا به کرونا در بوشهر متوقف شد

کرونا عروسی را عزا کرد؛ پدر و مادر عروس و داماد فوت کردند!

  کووید 19 آن روی سکه را هم نشان داد!

ارائه پروتکل جدید درمانی کرونا بر اساس آخرین یافته های محققان کشور

جراحی های ضروری ارتوپدی در دوران کرونا را به تعویق نیندازید

با این ماسک پوست تان را به سرعت جوان کنید!

تولد 2 نوزاد هرمزگانی با کمک تکنسین های اورژانس 115

بیماری آلزایمر چیست؟

پاکبانان اراکی در سلامت هستند/ توزیع تجهیزات فردی بین پاکبان ها

کسب فرمولاسیون 80 نوع عطر و ادکلن با روش مهندسی معکوس

ویروس کرونا از طریق گوش انسان منتقل نمی شود

دعوت از مردم برای پیوستن به پویش ملی # من_ ماسک_ میزنم

کسب فرمولاسیون 80 نوع عطر و ادکلن با روش مهندسی معکوس

تست های تشخیص کرونا چقدر اعتبار دارند؟

تاکنون ابتلای بیش از 2500 نفر به بیماری کووید 19 در چهارمحال و بختیاری گزارش شده است

روش استفاده و نگهداری از ماسک های خانگی

واکنش به اضطراب درونی از علل مهم جدی نگرفتن کرونا در جامعه است

سرطان پستان در کمین زنان سیگاری

راهکاری برای کاهش خطر ابتلا به کرونا

استفاده از ماسک فیلتردار برای پیشگیری از کرونا مناسب است؟

امکان بازگشت هرمزگان به وضعیت قرمز کرونا

کووید 19؛ ویروسی زباله ساز یا زباله سوز

دانستنی هایی درباره ضدآفتاب ها که نمی دانید

افزایش 5 برابری مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در قزوین/ پذیرش 33 بیمار کرونایی جدید در استان

روش استفاده و نگهداری از ماسک های خانگی

70 درصد ظرفیت تخت های بیمارستانی نیروهای مسلح در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت/ کشف انبارهای احتکار محصولات بهداشتی توسط ناجا و واجا

فروش داروهای قاچاق با قیمت های نجومی!

تاثیر شیوع کرونا بر هزینه های بیمه سلامت

جراحی های ضروری ارتوپدی را به تاخیر نیاندازید

موثرترین گزینه برای قطع زنجیره کرونا

چرا برخی باور دارند که در برابر کرونا آسیب ناپذیرند؟

توصیه ائمه جمعه اهل تسنن خراسان شمالی به مردم / کرونا را جدی بگیرید / حضور در تجمعات غیر ضروری «شرعی» نیست

مراحل تشخیص و درمان کبد چرب

افزایش مادران باردار مبتلا به کووید19 در فارس

توصیه تغذیه ای برای مبتلایان به نوعی بیماری روده

موارد کرونا در سفرهای بین شهری خراسان جنوبی افزایش یافت

جراحی چال گونه چیست؟

نمونه گیری کرونا، در خوزستان هدفمند شده است .

آران و بیدگل در وضعیت هشدارِ کرونا قرار دارد

وارد نشدن خلل در امر درمان بیماران خاص و صعب العلاج بر اثر شیوع کرونا

اهدای عضو جوان بابلی به سه نفر حیات دوباره بخشید

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبود یافتگان کرونا

مهار کرونا در پاییز سخت تر است/ مردم سفر نکنند

سه اتفاق جدید در کرونای تابستانی

چند نکته درباره یک داروی ارزان و در دسترس کرونا

سقط با قرص سایتوتک، چهار تا کافیه؟

ویروس کرونا از طریق گوش انسان منتقل نمی شود

اجازه نمی دهیم توزیع انسولین به بازار سیاه برسد

وضعیت کرونا در کرمانشاه خوب نیست

آنتی بادی بدن در مقابل کرونا به تدریج کاهش می یابد/ احتمال ابتلای دوباره وجود دارد

کنکور دکتری و کارشناسی ارشد فعلا برگزار نمی شود

ارزیابی توان بیمارستان های کرونایی/توزیع بیماران بر اساس امکانات

ببینید | استفاده از دستکش در خریدهای روزانه برای پیشگیری از کرونا مفید است؟

ویروس کرونا در عروسی و عزای تویسرکانی ها یکه تازی می کند

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبود یافتگان کرونا

10 ماده طبیعی برای بهبود انواع زخم

چگونه مانع پیشرفت کرونا شویم؟

سپاه در کنار کادر درمان و مدافعان سلامت در کرمان می باشد

تعویق برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت

اهدای عضو جوان بابلی به سه نفر حیات دوباره بخشید

درمان علمی و پرهیز مدار اساس کار مراکز ترک اعتیاد بوشهر

31 قلیان سرای غیرمجاز در سیستان و بلوچستان پلمب شد

افزایش 5 برابری مرگ و میر کرونا در قزوین

آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا

قهرمانان عرصه سلامت هم چنان پای کار

مهلت ثبت نام در ترم تابستانه دانشگاه علوم پزشکی مجازی تمدید شد

پل طبیعت هم به پویش من ماسک می زنم پیوست

زمان برگزاری کنکور تغییر کرد

استاندار گلستان: هر واحد صنفی برخلاف پروتکل ها عمل کند پلمب می شود

ساخت دستگاهی برای شناسایی کرونایی های بدون علامت

مهار کرونا در پاییز سخت تر است

ارزیابی توان بیمارستان های کرونایی/توزیع بیماران بر اساس امکانات

کودک 11ماهه به کرونا مبتلا شد

9 خوراکی مفید برای تصفیه خون

آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در جهان

آزمون های وزارت بهداشت به تعویق افتاد

ساخت دستگاهی برای تشخیص زودهنگام کرونا و شناسایی مبتلایان بدون علامت

شهروندان با پسماندهای کرونایی چه کنند؟

خطر آنفلونزا در کمین این افراد

3 اتفاق جدید در کرونای تابستانه

لحظه به لحظه با اخبار کرونا در ایران؛ از تغییر زمان برگزاری کنکور دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته تا برگزاری جلسه ویژه مجمع نمایندگان تهران درباره کرونا

حضور کارشناسان سازمان بهداشت جهانی در چین

12 مکمل ضد پیری!

12 مکمل ضد پیری!