مطالب مرتبط:
تقدیر وزیر بهداشت از خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مقابله با کرونا
تشریح اقدامات بسیج دانشجویی کرمانشاه برای مقابله با کرونا
گام های بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برای مقابله با کرونا
دانشگاه علوم پزشکی دزفول مدیریت یکپارچه ای در مقابله با بیماری کرونا اعمال کند
تداوم همکاری دانشگاه تهران با ستاد مقابله با کرونا
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 15 خرداد 1399 ساعت 05:052020-06-04دانش

جزییاتی از اقدامات برخی دانشگاه ها برای مقابله با کرونا


جزییاتی از اقدامات برخی دانشگاه ها برای مقابله با کرونا در این بسته به بررسی آخرین اقدامات و دستاورد های برخی دانشگاه ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا پرداخته ایم.

- " در این بسته به بررسی آخرین اقدامات و دستاورد های برخی دانشگاه ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا پرداخته ایم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار  20 شرکت با 11 گروه فعالیت دارند، اظهار کرد: در طول دوران کرونا که مراحل کندسازی، تشخیص و درمان مورد استفاده قرار می گیرد، 10 شرکت با 7 گروه فعال هستند.

در بحث جبران تبعات اجتماعی (به ویژه در دانشکده های علوم انسانی، علوم اجتماعی و روان شناسی) و حمایت های اقتصادی تمام امکانات پارک علم و فناوری و دانشگاه را در اختیار گذاشته ایم تا برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات لازم انجام شود.

زارعی هنزکی درباره نقش صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران برای مقابله با کرونا افزود: حدود 37 درصد صندوق پژوهش و فناوری متعلق به پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است، اگر بتوانیم تسهیلات کم بهره به شرکت ها اختصاص دهیم، این کار را انجام خواهیم داد.

او درباره بسته های حمایتی برای مقابله با ویروس کرونا، مطرح کرد: در بسته های حمایتی که اولین آن حمایت مالی است، دوستان بحث تعویق پرداخت اجاره و هزینه خدمات را انجام می دهند و از آنجایی که شرکت ما دولتی است، اجازه بخشیدن نداریم و پول ها به حساب خزانه دولت واریز می شود، اما با این حال فرصتی ایجاد کردیم تا افراد بتوانند اجاره خود را دیرتر یا به صورت اقساطی پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید: جزییات آخرین دستاورد های دانشگاه شهید بهشتی برای مقابله با کرونا" کمک دانشگاه الزهرا (س) به نقاط محروم برای مقابله با کرونا  علی رحمانی، معاون مالی و اداری دانشگاه الزهرا (س) در گفت وگو با خبرنگار و ویزیت رایگان دانشجویان از سوی کلینیک، نصب مخازن ضدعفونی در ورودی ساختمان ها و آشپزخانه ها، تعطیلی و رعایت مسائل بهداشتی غذاخوری ها، توزیع ماسک، دستکش و ضدعفونی کننده به کارمندان و تب سنجی تمامی مراجعان در بدو ورود به دانشگاه، تهیه 600 لیتر الکل جهت تولید مایعات ضدعفونی کننده دست در یکی از آزمایشگاه های دولتی، ضدعفونی و گندزدایی سطوح و بخش های مختلف دانشگاه از دیگر اقدامات فرهنگی برای مقابله با کروناست.

معاون مالی و اداری دانشگاه الزهرا (س) انجام مشاوره تلفنی مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه، برگزاری کارگاه و مسابقات ورزشی آنلاین، تهیه پوستر هایی جهت راهنمایی تمرینات ورزشی در منزل، تهیه و توزیع 1500 عدد اسپری ضدعفونی دست و ارائه به کارکنان، تهیه 40 دست لباس ایزوله برای استفاده در کلینیک دانشگاه را نیز از جمله اقدامات مهم دانشگاه الزهرا (س) در برابر ویروس کرونا برشمرد.

پژوهش روی ویروس کرونا مهمترین اقدام دانشگاه شهید بهشتی بابک شکری، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار تشکیل شده است که این خوشه ها با تشکیل کارگروه های مجازی درصدد تبیین مسائل و چالش های پیش رو و یافتن راهکار های مناسب برای گریز از آسیب های پیش آمده و استفاده مناسب از فرصت های پیش رو هستند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد: امیدواریم این خوشه ها پس از عبور از مرحله شکل گیری و رسیدن به مرحله بلوغ با هم فکری و استفاده مناسب از تمامی توان و ظرفیت حقیقی دانشگاهیان بتوانند وظیفه خود را در صحنه رخداد پیش آمده به خوبی ایفا کنند.

شکری با اشاره به فعالیت های این خوشه ها تصریح کرد: خوشه مسائل زیست علمی و فناوری که به بررسی مسائل متمرکز بر علوم و فناوری های زیستی می پردازد، تعریف طرح و ارسال آن ها به پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، تعریف و ارسال طرح به نهاد ها و سازمان های مرتبط از فعالیت های این دانشگاه است.

او افزود: تعریف و انجام طرح هایی در زمینه های آنالیز و تولید دارو، عضویت در شورای ساخت داروی فاویپراویر و پژوهش روی ویروس و رفتار آن از دیگر فعالیت ها در این زمینه است.

بیشتر بخوانید: محدودیت ارتباطات بین المللی دانشگاه ها با شیوع کرونا" تولید بیش از 130 هزار شیلد برای پزشکان و پرستاران تورج محمدی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار فعالیت می کند، بیش از 130 هزار شیلد برای پزشکان و پرستاران تولید کرده و به بیمارستان های کشور تحویل داده است.

محمدی درباره تولید مواد ضدعفونی کننده در دانشگاه علم و صنعت برای مقابله با ویروس کرونا، یادآوری کرد: با شیوع ویروس کرونا دانشگاه به تولید مواد ضدعفونی کننده پرداخته و در سطح منطقه به خصوص شرق تهران که چند هفته ای با مشکل کمبود مواد ضدعفونی کننده رو به رو بود، توزیع کرده است.

همچنین تیم های جهادی دانشگاه علم و صنعت اقدام به ضدعفونی کردن منطقه شرق تهران کردند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: یکی از شرکت های مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت، سیستم برگزاری جلسات مجازی برای جلوگیری از وقفه افتادن در فعالیت دستگاه ها و سازمان ها را در اختیار آنها قرار داده است.

محمدی ادامه داد: سخت افزار تب سنج از دیگر اقداماتی است که در مرکز رشد دانشگاه علم و صنعت تولید شده است و برای تشخیص تب بیماران مورد استفاده قرار می گیرد.

با استفاده از این کیت های هوشمند با قابلیت پایش پیوسته از راه دور دمای بدن افراد در طول شبانه روز ثبت می شود.

او بیان کرد: سامانه دیگری به نام سامانه یک پارچه آزمایشگاهی جهت نمونه گیری، انجام آزمایش و ارسال آنلاین آن در مرکز رشد دانشگاه تولید و توزیع شده است.

در صورتی که افراد بیمار برای انجام آزمایش خود نتوانند به آزمایشگاه مورد نظر مراجعه کنند، می توانند نمونه آزمایشات خود را در محل های نزدیک که در این سامانه مشخص هستند، تحویل دهند.

معاون آموزشی و فناوری دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: کیت تشخیص کووید- 19 از دیگر اقدامات دانشگاه علم و صنعت است که در مراحل اولیه تولید و توسعه قرار گرفته است.

محمدی درباره اقدامات انجام شده در داخل دانشگاه علم و صنعت برای مقابله با ویروس کرونا مطرح کرد: تمام خدماتی که به دانشجویان و اساتید دانشگاه علم و صنعت عرضه می شد اکنون در بستر های مجازی و بدون وقفه در حال اجرا است.

مهارت محوری دانشجویان در بحران کرونا حیدر میرفخرالدینی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای در گفت وگو با خبرنگار مهارت محوری دانشجویان استان در بحران کرونا است.

ما به علت داشتن کارگاه های موجود در خصوص طراحی، دوخت و همچنین رشته های مرتبط با آن توانستیم کارگاه های تولید ماسک را با استاندارد های جهانی راه اندازی کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: تقریبا تمام مراکز دخترانه دانشگاه فنی و حرفه ای با  خیاطی در کارگاه ها توانسته اند برای مقابله با کرونا، ماسک تولید کنند و به علت خیرخواهانه بودن این فعالیت جهادی، هیچ هزینه ای دریافت نکنند.

میرفخرالدینی با بیان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای برای مقابله با کرونا به تولید ژل های ضدعفونی کننده پرداخته است، تصریح کرد: به جهت همکاری که با بخش خصوصی دانشکده شریعتی دانشگاه فنی و حرفه ای داشتیم، توانستیم هفت میلیارد ریال سرمایه برای تولید ژل های ضدعفونی کننده جذب کنیم که در حال حاضر این ژل ها در بسته بندی های متفاوت با حداقل قیمت برای توزیع وارد بازار می شوند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه تمامی دانشجویان این دانشگاه مهارت کافی دارند، تصریح کرد: تقریبا تمامی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای مهارت کافی را برای انجام کار های فنی دارند.

بالغ بر 500 تقاضای طرح پژوهشی از طرف دانشجویان و استادان داشتیم و توانستیم این طرح ها را برای مرتفع کردن نیاز های جامعه، عملی کنیم.


کلید واژه ها: دانشگاه - مقابله با کرونا - دانشگاه ها - مقابله - اقدامات - کرونا - ویروس کرونا - شیوع ویروس کرونا - صندوق پژوهش و فناوری - پارک علم و فناوری - ویروس - اجتماعی - دستاورد - پژوهش و فناوری - دانشگاه تهران - فناوری - علوم اجتماعی - علم و فناوری - صندوق پژوهش - بررسی - آخرین - گروه - فعال - بسته - شرکت - شیوع - علوم - امکانات - دانشکده - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
عکس | روحانی و رییسی در نمایی خاص

کرونا سبب لغو المپیاد ورزشی دانشجویان در دانشگاه لرستان

تمدید مهلت انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور

طراحان سوالات کنکور را از قرنطینه آزاد کنید!

مهلت انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور تمدید شد

حاشیه هایی از دفن اموات در امامزاده های سبزوار / فروش میلیونی قبر یا رعایت آسایش همسایگان بقاع متبرکه؟

بیگلری: ارائه بیش از 3856 نفر ساعت مشاوره آنلاین به دانشجویان امیرکبیر / مرکز مشاوره همراه در ایام امتحانات

مشخص شدن تعرفه آزمایش سرولوژی کرونا در مراکز خصوصی

دانشگاه آزاد اسلامی مانع مهاجرت روستاییان به شهرها/ کشاورزان آستین بالا زدند

تمدید مهلت انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور

ببینید | مریخ نورد ناسا در جستجوی نشانه های حیات روی سیاره سرخ

تصویری از روحانی و رییسی در نمایی جالب

تصویری از روحانی و رییسی در نمایی جالب

جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی 24 تیر

درخشش دانشگاه رازی در بین دانشگاه های موثر جهان

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

کشف اجرام فضایی دایره ای شکل و غیرقابل توصیف

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

کاهش 40 درصدی هزینه مصرف با پروژه «ممیزی انرژی»/ مرکز تحقیقات انرژی چه مأموریت هایی دارد؟

آغاز ثبت نام دوره های کاردانی فنی و حرفه ای بر اساس سوابق تحصیلی از 10 شهریورماه

برنامه آموزشی نیم سال آینده تحصیلی دانشگاه ها اعلام شد/تشریح جزییات این برنامه

تمدید مهلت ثبت نام ترم تابستان دانشگاه پیام نور و افزایش دروس

دانشگاه رازی در جمع دانشگاه های موثر جهان قرار گرفت

کسب رتبه دوم روابط عمومی دانشگاه رازی کرمانشاه در جشنواره سراسر وزارت علوم

تصویب مواد سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ

حضور میدانی دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اهواز در کوی سیاحی+ عکس

آیا مسائل آبان 97 هفت تپه تکرار می شود؟

اجرای دوره های کوتاه مدت در دانشگاه علمی و کاربردی زنجان

ارسال آثار به جشنواره ادبی فرهنگی هنری دانشگاه شهرکرد تمدید شد

در حوزه علم و فناوری کلیه پایان نامه ها، مقالات علمی به سمت جهش تولید تشویق شود

سمینار آنلاین آشنایی با مبانی نقشه برداری مغز و ابزار های آن در دانشگاه تبریز برگزار می شود

تصویب کلیات سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ

آخرین مهلت ثبت نام برای انتخاب محل آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

اعلام فراخوان دانشگاه اصفهان برای دوره فوق دکتری

اسدبیگی باید بازداشت شود نه کارگران هفت تپه!

آخرین مهلت ثبت نام برای انتخاب محل آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

فرصتهای پسادکتری برای دانش آموختگان کل کشور در دانشگاه شیراز

کشف واکسن کرونا تا آذر توسط شرکت های دانش بنیان ایرانی

واحد های عملی دانشگاه صنعتی شاهرود در شهریورماه برگزار می شود

فرصتهای پسادکتری برای دانش آموختگان کل کشور در دانشگاه شیراز

تشریح عملکرد انجمن های علمی دانشگاه علامه

طراحی دستگاه ضدعفونی کننده پاششی هوشمند

بهره مندی از توان شرکت های دانش بنیان برای هوشمندسازی خطوط ریلی با پهپاد

طراحی دستگاه ضدعفونی کننده پاششی هوشمند

طراحی دستگاه ضدعفونی کننده پاششی هوشمند

ژاکت نانویی مقاوم در برابر بریدگی تولید شد +فیلم

دانشجویان اصفهانی مساله حجاب را از مدیرکل ارشاد اصفهان مطالبه می کنند

طراحی دستگاه ضدعفونی کننده پاششی هوشمند

تصفیه آب با کمک یک ورقه آلومینیومی!

ایجاد مرکز نوآوری راه آهن با حمایت معاونت علمی

​مهلت ثبت نام در سامانه انتخاب محل آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی تا فردا

مزیت های دانشگاه ها و کشور ایتالیا برای تحصیل

افزایش 2 برابری فعالیت انجمن های علمی دانشگاه علامه در سال 98

ترم تابستانی دانشگاه بیرجند از 28 تیر تا 23 مرداد برگزار می شود

رقابت بیش از 2100 کرمانشاهی در آزمون دکتری 99

افزایش 2 برابری فعالیت انجمن های علمی دانشگاه علامه در سال 98

ساماندهی اطلاعات اعضای هیئت علمی در پایگاه های استنادی

پیشنهاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حذف کنکور کارشناسی ارشد و دکتری

ساخت ربات چنگک شکل برای کار با اشیا باریک و نازک توسط محققان دانشگاه MIT

داستان دوستی ای که به واسطه اش دنیا را برق می گیرد / علمی برای تمام لحظه ها!

رتبه اول دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان شرقی در نظارت بر عملکرد مراکز آموزشی

دانشگاه تهران در حوزه اطلاع رسانی و ارتباط با رسانه ها رتبه نخست را کسب کرد

مزیت های دانشگاه ها و کشور ایتالیا برای تحصیل

برنامه های وزارت آموزش وپرورش برای اجرای سند تحول

استفاده از اتوماسیون شناختی برای توسعه بهره وری در فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی

فراخوان طراحی و تولید دستگاه لارنگوسکوپ با حمایت پارک علم و فناوری گلستان منتشر شد

هیات هفتگی دانشگاه شریف مجازی برگزار می شود

سیاره ای که شاید یک سیاهچاله کهن باشد

تمدید مهلت دفاع تا آبان ماه/تاکید بر ارائه دروس نظری در ترم آتی

پرواز نورانی ترین شهاب سنگ

ساخت داربستی با غلظت متغیر اکسیژن

دانشجویان آزاد برای انتخاب محل آزمون دکتری تا فردا فرصت دارند

تکمیل ثبت نام در پیش دبستان و دبستان پسرانه سمای رشت

پاسداشت شهیده حجاب بانو سیده محترم قاضی در دارالمؤمنین کاشان

اردو های جهادی در مناطق سفید قزوین برگزار می شود

روباتی که به راحتی با سیم ها کار می کند

مهلت ثبت نام در سامانه انتخاب محل آزمون جامع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد تا فردا

دانشگاه آزاد اسلامی با 2 پله ارتقا در جایگاه 94 جهان در تولیدات علمی قرار گرفت

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات ابقا شد

دانشجویان آزاد برای انتخاب محل آزمون دکتری تا فردا فرصت دارند

دانشجویان دانشگاه آزاد برای انتخاب محل آزمون جامع دکتری تا فردا، 25 تیر فرصت دارند

تعداد متخلفین در آزمون معارف کاهش یافت/ تغییر در رویه آزمونها

تولید ربات های ظریف با قابلیت نصب کابل

چهارشنبه پایان مهلت انتخاب محل آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد

سیاره 9 می تواند یک سیاهچاله نخستین باشد

اعلام مهلت انتخاب محل آزمون دکتری 99

سیاره 9 می تواند یک سیاهچاله نخستین باشد

سیاره 9 می تواند یک سیاهچاله نخستین باشد

تأسیس مرکز نوآوری راه آهن با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور

ساخت داربستی با غلظت متغیر اکسیژن

تولید ربات های ظریف با قابلیت نصب کابل

مهلت دانشجویان دانشگاه شریف برای جمع آوری وسایل از خوابگاه ها تمدید شد/ امکان ارائه وکالت برای کاهش مراجعات حضوری

جزییاتی از اقدامات برخی دانشگاه ها برای مقابله با کرونا

جزییاتی از اقدامات برخی دانشگاه ها برای مقابله با کرونا