مطالب مرتبط:
استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای تحقق شعار جهش تولید در ایران
ظرفیت های مراغه برای جهش تولید
تحقق جهش تولید با خلق و کشف فرصت ها ممکن می شود
دادستان زنجان: دستگاه قضا برای تحقق جهش تولید از تمام ظرفیت ها استفاده می کند
لزوم استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای سرمایه گذاری/ موضوع را از مسوولان پیگیری می کنم
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 13 خرداد 1399 ساعت 05:402020-06-02اقتصادي

جهش تولید و فرصت های پیش رو در هگمتانه؛ ظرفیت های سرمایه گذاری همدان کتابچه شد


تلاش برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سال جهش تولید با توجه به فرصت ها و توانمندی های پیش روی همدان در این عرصه قوت گرفته به طوری که در راستای معرفی ظرفیت های همدان به مردم ایران و جهان کتابچه ظرفیت های سرمایه گذاری تهیه و در اختیار سرمایه داران قرار می گیرد.

- بازار - گروه استانها؛ همدان استانی مستعد با شرایط منحصر به فرد برای جذب سرمایه گذار است به گونه ای که به گفته مسئولان و دست اندرکاران فضای اقتصادی استان همدان مهیای حضور علاقمندان به سرمایه گذاری است اما آنچه مسلم است برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی باید همه دست به دست هم دهیم تا فعالان اقتصادی با آرامش خاطر و اطمینان بیشتر در این استان سرمایه گذاری کنند.

طبق آنچه بارها از سوی کارشناسان مطرح شده امروزه هرگونه سرمایه گذاری اگر با شناخت دقیق بازار انجام شود سود آور خواهد بود از این رو باید در راستای حمایت از سرمایه گذاران تلاش صورت گیرد تا فضا را برای فعالیت فعالان اقتصادی بهبود ببخشیم.

ضرورت استفاده از توان مشاوران متخصص مالی توسط سرمایه گذاران در این میان ضرورت استفاده از توان مشاوران متخصص مالی توسط سرمایه گذاران امری واجب است به طوری که سرمایه گذاران باید از توان مشاوران متخصص و متعهد مالی در کنار خود استفاده کنند تا ضمن پیشگیری از اتفاقات و درگیر شدن سرمایه گذاران با مسائل مختلف مالی انگیزه سرمایه گذاری در آنها کاسته نشود.

طبق آنچه بارها در جلسات مختلف دیده و شنیده ایم اقداماتی برای ترغیب سرمایه گذاران به حضور در همدان صورت گرفته تا جایی که مقام ارشد استان همدان نیز بارها بر حمایت جدی از سرمایه گذاران تاکید کرده و با بیان اینکه فرش قرمز برای سرمایه گذاران پهن می کنیم این موضوع را متذکر شده و از مدیران مجموعه تحت امر خود درخواست کرده به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

با این وجود همدان همچنان آنطور که باید در جذب سرمایه گذار موفق نبوده است که علت آن را در مسائل مختلفی می توان جستجو کرد.

کارشناس امور اقتصادی استان همدان در گفتگو با خبرنگار بازار با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذار زمینه ساز توسعه بیشتر همدان است و نباید از این ظرفیت غافل شد، گفت: حضور قوی و منسجم بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی و تلاش های این بخش همدان را در کشور مطرح خواهد کرد.

سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری، کشاورزی، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و مواردی از این قبیل در استان همدان موفق خواهد بود لیلا غفاری با بیان اینکه باید از ظرفیت های مختلف استان همدان برای سرمایه گذاری استفاده کرد به پتانسیل های بخش کشاورزی و گردشگری استان همدان اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری، کشاورزی، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و مواردی از این قبیل در استان همدان موفق خواهد بود کمااینکه حمایت های لازم نیز از سرمایه گذاران این بخش صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید موانع سد راه سرمایه گذاران در استان همدان برداشته شود، ادامه داد: امسال که به فرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده باید از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای تحقق شعار سال کمک بگیریم.

کارشناس امور اقتصادی استان همدان با بیان اینکه دشمنان اقتصاد ایران را هدف گرفته اند و باید برای تحقق شعار سال و خنثی کردن توطئه ها تلاش کنیم، گفت: نباید با سرمایه گذاران به گونه ای برخورد شود که قید حضور در استان همدان را بزنند.

عینک خوش بینی نسبت به سرمایه گذار باید به چشم دستگاه های اجرایی زده شود وی با انتقاد از اینکه ساختار فعلی دستگاه های اجرایی سرمایه پذیر نیست و با وجود شعارها، فرش قرمز زیر پای سرمایه گذار وجود ندارد، گفت: عینک خوش بینی نسبت به سرمایه گذار باید به چشم دستگاه های اجرایی زده شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان نیز در گفتگو با خبرنگار بازار بابیان اینکه امروزه سرمایه گذاری ضرورت و نیاز اساسی کشور است، گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان با هدف حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و تسهیل در فرآیند امر سرمایه گذاری تشکیل شده است.

وی گفت: این مرکز اهدافی همچون تلاش و هماهنگی برای اخذ مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران خارجی، ارائه مشاوره های لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذاری خارجی و پیگیری مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی با سایر دستگاه های اجرایی را در دستور کار خود قرار داده است.

در این مرکز نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع سرمایه گذاری استان همدان در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری مستقر می شوند و تمامی امور سرمایه گذاری و مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی از این طریق رفع می شود محمودی افزود: در این مرکز نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع سرمایه گذاری استان همدان در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری مستقر می شوند و تمامی امور سرمایه گذاری و مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی از این طریق رفع می شود.

وی گفت: وظیفه این مجموعه در بخش های مختلف قبل و پس از اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی و امور اجرایی و محتوایی تعریف شده و کارشناسان حاضر در این مجموعه نسبت به اطلاع رسانی و ارائه مشاوره های لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذاری خارجی اقدام می کنند.

معرفی استان و توانمندی های اقتصادی آن با بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی سیدناصر محمودی اضافه کرد: شناسایی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان و تهیه طرح های پیش امکان سنجی، معرفی استان و توانمندی های اقتصادی آن با بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری صورت گرفته است.

وی با معرفی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان اظهار کرد: استان همدان از لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است و یکی از بهترین و امن ترین استان های کشور محسوب می شود.

محمودی به تشریح اقدامات و فعالیت های مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان پرداخت و عنوان کرد: فرصت ها و توانمندی های سرمایه گذاری در مرکز خدمات به منظور معرفی همدان به جهان، شناسایی و در قالب کتابچه ای تهیه و چاپ شده است.

وی بیان داشت: این مرکز در چهار بخش کشاورزی، صنعت، ساختمان و گردشگری نیز فعالیت دارد و نمایندگانی از دستگاه های جهاد کشاورزی، صمت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مرکز مستقر هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در ادامه از مراکز خدمات سرمایه گذاری در استان ها به عنوان یک پوشش حمایتی در زمینه سرمایه گذاری نام برد و افزود: به منظور اثر بخشی بیشتر و تقویت مراکز خدمات سرمایه گذاری ریاست این مرکز در هر استان بر عهده استاندار آن استان و نایب رییس مرکز، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آن استان است.

تاکنون چند هیئت سرمایه گذاری خارجی از کشورهای چین، سلیمانیه عراق، آلمان، دانمارک، ایرلند، ایتالیا و کره جنوبی پذیرش شده اند محمودی بیان کرد: تاکنون چند هیئت سرمایه گذاری خارجی از کشورهای چین، سلیمانیه عراق، آلمان، دانمارک، ایرلند، ایتالیا و کره جنوبی پذیرش شده اند و نشست های تخصصی با این هیئت های تجاری در راستای معرفی ظرفیت، توانمندی و فرصت های سرمایه گذاری استان برگزار شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان همچنین افزود: شرکت بلوک های سبک اتحاد بین المللی حواس سازه با موضوع تولید بتن سبک گازی در ملایر در دست اجرا است.

وی با اعلام آمادگی برای حمایت های همه جانبه از پروژه های سرمایه گذاران خارجی در استان همدان به موقعیت جغرافیایی استان و وجود پتانسیل در بخش های ذخایر معدنی و محصولات کشاورزی و صنعتی و گردشگری اشاره کرد و گفت: این ظرفیت ها همدان را به مقصد سرمایه گذاری خارجی تبدیل کرده است.

وی برگزاری همایش و نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان در خارج از کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت:مرکز خدمات سرمایه گذاری از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون زمینه تسریع و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و صدور و تمدید مجوزها را فراهم کرده و درصدد رفع مشکلات سرمایه گذاران برآمده است.

ناگفته پیداست که امروزه سرمایه گذاری ضرورت و نیاز اساسی کشور و استان ماست و چاره ای نداریم جز اینکه در این مسیر حرکت کنیم بنابراین باید ضمن معرفی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان تلاش ها را برای جذب سرمایه گذار دوچندان کرد چراکه استان همدان از لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است و یکی از بهترین و امن ترین استان های کشور محسوب می شود.


کلید واژه ها: سرمایه گذار - سرمایه گذاری - سرمایه - جذب سرمایه گذار - جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی - همدان - استان - جهش تولید - ظرفیت - جذب سرمایه گذاری - اقتصادی - فعالان اقتصادی - سرمایه گذاران - سال جهش تولید - منحصر به فرد - استان همدان - تولید - داخلی - بازار - خارجی - مردم ایران - کارشناسان - گونه - فرصت - توانمندی - اطمینان - مسئولان - فعالان - استانی - معرفی

آخرین اخبار سرویس:
خط و نشان روحانی برای سوداگران ارز صادراتی

سقف کارت به کارت بانکی افزایش یافت

نخستین واحدصنعتی استخراج «رمز ارز» در چهارمحال و بختیاری تاسیس شد

گران شدن قیمت پایه آیفون 12 نسبت به نسخه های پیشین

ارتقای شرایط تامین آب 700روستا در خراسان رضوی

شرایط امهال بدهی واحدهای تولیدی بوشهر فراهم شد

بوداپست محدودیت های کرونایی را برای مسافران ورودی از سر می گیرد

نظارت بر پروتکل های بهداشتی در تربت حیدریه تشدید می شود

270 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های شهرستان بروجن توزیع شد

خط و نشان روحانی برای سوداگران ارز صادراتی

نفس هایی که از شماره می افتند

وزرای اقتصادی در دیدار با قالیباف راهکارهای تامین ارز را بررسی می کنند

افزایش تخت های ویژه بیماران کووید 19 در شیراز

تکلیف ذخیره کارت سوخت چه می شود؟

سقف مجاز روزانه کارت به کارت کردن وجه 2 برابر شد

اقتصاد پاکستان در سال آتی با تغییرات مثبت همراه می شود

تعداد سایت های مخابراتی کردستان 100 درصد افزایش یافت

بخشودگی جرایم مالیاتی سال 98در سرعین

40 میلیارد ریال تسهیلات برای کمک به ورزش قم تخصیص یافت

کاهش 11 درصدی مراجعان نزاع در 2 ماهه ابتدایی سال+نمودار

نسل جدید پیاده رو برای کمک به تولید برق

امکان سنجی برای ایجاد نخستین مرکز بین المللی تیمار حیوانات در تهران

کاهش 73 درصدی تعهدات معوق سایپا

لوله سازی اهواز

رکورد تک آهنگ ها شکسته شد

اخذ عوارض در آزادراه تبریز-ارومیه تا زمان تکمیل پروژه متوقف شود

50 درصد تاکسی های شهرستان رشت فرسوده است

تداوم نظارت بر کالا ها و خدمات

10 درصد صادرات غیرنفتی کشور متعلق به آذربایجان شرقی است

خرید بیش از 3500 تن گندم از کشاورزان شاهین شهر و میمه

افزایش فروش با مرکز تماس

تمدید بدهی واحدهای پرورش مرغ گوشتی آسیب دیده از کرونا

ارثیه پدری خانواده را به جان هم انداخت / در دزفول رخ داد

شناسایی ظرفیت های صادراتی فرش دستباف

دلار گران شد/ سکه 10 میلیون و 550 هزار تومان شد

زیرساخت مجتمع فرهنگی و هنری شاهرود ایجاد شد

معاملات تالار بورس استان سمنان به 777 میلیارد ریال رسید

پنجمین نمایشگاه ملی تخصصی اندازه گیری جریان سیالات

سبد نفتی اوپک همچنان بالای 43 دلار

405 بالاخره از خط تولید خارج شد

قاچاقچیان بازار موبایل را برهم می زنند!

طرح دو فوریتی مجلس برای اخذ مالیات از خانه های خالی را به نفع نیازمندان

نقدینگی چالش واحدهای صنعتی

آزاد سازی 11 هزار متر زمین کشاورزی محمود آباد

اعلام زمان قرعه کشی جدید ایران خودرو + تکمیلی

توانمندی های فارس و بوشهر در تامین و تولید برق

قیمت طلا و سکه در بازار استان

یک میلیون و 800 هزار متر مکعب کسری مخزن آب در کرمان/ انسداد 4500 حلقه چاه غیرمجاز

شاهین، کوییک- اس و ساینا- اس عرضه می شوند/ زمان تحویل هر سه خودرو سال جاری است/ ساعت 8 صبح دوشنبه، زمان مراجعه به سایت

امسال هیچ پروژه جدید عمرانی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد

تعلل بانک ها در پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارها

با هدف توسعه تعاملات توسط بازار گستر پگاه منطقه یک صورت گرفت: برگزاری جلسه با معاون اعتبارات بانک کشاورزی گیلان

مصرف برق تهران در وضعیت هشدار قرار گرفت

فزایش سقف تسهیلات کارت اعتباری «همیاران سپهر» بانک صادرات ایران تا 500 میلیون ریال

توقف صادرات گاز روسیه به ترکیه

چهارشنبه 25تیر99 در اینستاگرام پگاه ببینید: گفت وگوی آنلاین درباره کیفیت صنایع لبنی و پگاه

اتمام طرح بهسازی فرودگاه خرم آباد تا پایان امسال

21 پروژه نیمه تمام یزد اعتبار گرفتند

حذف chr(034)شارژرِchr(034) گوشی های سامسونگ

عبور خرید تضمینی گندم از 5 میلیون تن

رایزنی برای بازگشت ارز صادراتی

تضمین رشد بازار بورس با برنامه های دولت

سوادآموزی 11 هزار بی سواد مطلق در خراسان شمالی تا دهه فجر

چگونه در وبینار شرکت کنم؟

راه اندازی موزه فرش دستباف در بادرود

هوآوی برتری اش در سهم بازار جهانی گوشی های هوشمند را حفظ کرد

تامین آب کشت پاییزه کشاورزان اصفهانی با روند کنونی مشکل است

100 میلیون یورو سرمایه گذاری مستقیم در میدان نفتی یاران

شناسایی بیش از 50 میلیارد ریال تخلف صنفی و اقتصادی در کرمانشاه 

واحدهای صنعتی قدیمی اصفهان به موزه تبدیل شوند

تکلیف جدید کمیسیون عمران مجلس به وزارت راه برای ساخت مسکن

مصرف برق تهران در وضعیت هشدار

سبد نفتی اوپک همچنان بالای 43 دلار

شناسایی سود 301 ریالی برای هر سهم پست بانک/ رشد 388 درصدی قیمت سهام

اگر گوشی گران خریدید به تعزیرات شکایت کنید

تکمیل مطالعات ایجاد 20 پردیس روستایی در قزوین، به زودی 

به روز رسانی نقشه های بزرگ مقیاس ایران چگونه ممکن است؟

20 هزار خانوار در استان ایلام مستمری بگیر بهزیستی هستند

یک میلیون و 800 هزار متر مکعب کسری مخزن آب در کرمان/ انسداد 4500 حلقه چاه غیرمجاز

تفاهم نامه همکاری بین سازمان تبلیغات و اداره کل زندان ها

جزییات افزایش یارانه برای افراد تحت پوشش بهزیستی

راه اندازی سامانه نوین بانکداری متمرکز بانک سپه از بیستم تیر/ قطعی یک روزه و احتمال بروز اختلال یک هفته ای سامانه های بانک سپه

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان تبلیغات و اداره کل زندان های استان تهران

104 اختراع از ایران در دفاتر بین المللی ثبت شد

قیمت طلا قیمت سکه قیمت ارز قیمت دلار امروز یکشنبه 22 تیر 99 + جدول

40 معدن زنجان فعال می شود

زنجیره ناکارآمدی باید از بین برد/ قول می دهیم کارهای باقی مانده سند چشم انداز 20ساله را به پایان برسانیم

جزییات افزایش یارانه سازمان بهزیستی برای افراد تحت پوشش

کره زمین به سرعت در حال گرم شدن است

انتقاد آیت الله العظمی نوری همدانی از شرایط اقتصادی کشور

یک محصول با سه قیمت در قفسه فروشگاه!؟ +عکس

مصرف برق تهران در وضعیت هشدار/ مردم رعایت کنند

سیل به 150 هکتار از اراضی کشاورزی مینودشت خسارت زد

مطالعات ایجاد 20 پردیس روستایی در قزوین به زودی تکمیل می شود

تولید خاویار برای نخستین بار در خراسان رضوی

با هدف خودکفایی کشور انجام شد: برداشت نخود دیم از مزارع کشت و صنعت و دامپروری پگاه

بورس ،بایدها و نبایدهای این بازار

عکس جدید ساره بیات همراه عوامل سریال «دل»

با ایجاد مرکز جمع آوری شیرخام محقق شد: حمایت عملی «پگاه» از دامداران کرمانی

تلفات جاده ای استان روی خط (لاین) کُندرو

جهش تولید و فرصت های پیش رو در هگمتانه؛ ظرفیت های سرمایه گذاری همدان کتابچه شد

جهش تولید و فرصت های پیش رو در هگمتانه؛ ظرفیت های سرمایه گذاری همدان کتابچه شد