مطالب مرتبط:
استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای تحقق شعار جهش تولید در ایران
ظرفیت های مراغه برای جهش تولید
تحقق جهش تولید با خلق و کشف فرصت ها ممکن می شود
دادستان زنجان: دستگاه قضا برای تحقق جهش تولید از تمام ظرفیت ها استفاده می کند
لزوم استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای سرمایه گذاری/ موضوع را از مسوولان پیگیری می کنم
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 13 خرداد 1399 ساعت 05:402020-06-02اقتصادي

جهش تولید و فرصت های پیش رو در هگمتانه؛ ظرفیت های سرمایه گذاری همدان کتابچه شد


تلاش برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در سال جهش تولید با توجه به فرصت ها و توانمندی های پیش روی همدان در این عرصه قوت گرفته به طوری که در راستای معرفی ظرفیت های همدان به مردم ایران و جهان کتابچه ظرفیت های سرمایه گذاری تهیه و در اختیار سرمایه داران قرار می گیرد.

- بازار - گروه استانها؛ همدان استانی مستعد با شرایط منحصر به فرد برای جذب سرمایه گذار است به گونه ای که به گفته مسئولان و دست اندرکاران فضای اقتصادی استان همدان مهیای حضور علاقمندان به سرمایه گذاری است اما آنچه مسلم است برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی باید همه دست به دست هم دهیم تا فعالان اقتصادی با آرامش خاطر و اطمینان بیشتر در این استان سرمایه گذاری کنند.

طبق آنچه بارها از سوی کارشناسان مطرح شده امروزه هرگونه سرمایه گذاری اگر با شناخت دقیق بازار انجام شود سود آور خواهد بود از این رو باید در راستای حمایت از سرمایه گذاران تلاش صورت گیرد تا فضا را برای فعالیت فعالان اقتصادی بهبود ببخشیم.

ضرورت استفاده از توان مشاوران متخصص مالی توسط سرمایه گذاران در این میان ضرورت استفاده از توان مشاوران متخصص مالی توسط سرمایه گذاران امری واجب است به طوری که سرمایه گذاران باید از توان مشاوران متخصص و متعهد مالی در کنار خود استفاده کنند تا ضمن پیشگیری از اتفاقات و درگیر شدن سرمایه گذاران با مسائل مختلف مالی انگیزه سرمایه گذاری در آنها کاسته نشود.

طبق آنچه بارها در جلسات مختلف دیده و شنیده ایم اقداماتی برای ترغیب سرمایه گذاران به حضور در همدان صورت گرفته تا جایی که مقام ارشد استان همدان نیز بارها بر حمایت جدی از سرمایه گذاران تاکید کرده و با بیان اینکه فرش قرمز برای سرمایه گذاران پهن می کنیم این موضوع را متذکر شده و از مدیران مجموعه تحت امر خود درخواست کرده به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

با این وجود همدان همچنان آنطور که باید در جذب سرمایه گذار موفق نبوده است که علت آن را در مسائل مختلفی می توان جستجو کرد.

کارشناس امور اقتصادی استان همدان در گفتگو با خبرنگار بازار با تاکید بر اینکه جذب سرمایه گذار زمینه ساز توسعه بیشتر همدان است و نباید از این ظرفیت غافل شد، گفت: حضور قوی و منسجم بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی و تلاش های این بخش همدان را در کشور مطرح خواهد کرد.

سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری، کشاورزی، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و مواردی از این قبیل در استان همدان موفق خواهد بود لیلا غفاری با بیان اینکه باید از ظرفیت های مختلف استان همدان برای سرمایه گذاری استفاده کرد به پتانسیل های بخش کشاورزی و گردشگری استان همدان اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری، کشاورزی، گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی و مواردی از این قبیل در استان همدان موفق خواهد بود کمااینکه حمایت های لازم نیز از سرمایه گذاران این بخش صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید موانع سد راه سرمایه گذاران در استان همدان برداشته شود، ادامه داد: امسال که به فرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده باید از توان بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای تحقق شعار سال کمک بگیریم.

کارشناس امور اقتصادی استان همدان با بیان اینکه دشمنان اقتصاد ایران را هدف گرفته اند و باید برای تحقق شعار سال و خنثی کردن توطئه ها تلاش کنیم، گفت: نباید با سرمایه گذاران به گونه ای برخورد شود که قید حضور در استان همدان را بزنند.

عینک خوش بینی نسبت به سرمایه گذار باید به چشم دستگاه های اجرایی زده شود وی با انتقاد از اینکه ساختار فعلی دستگاه های اجرایی سرمایه پذیر نیست و با وجود شعارها، فرش قرمز زیر پای سرمایه گذار وجود ندارد، گفت: عینک خوش بینی نسبت به سرمایه گذار باید به چشم دستگاه های اجرایی زده شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان نیز در گفتگو با خبرنگار بازار بابیان اینکه امروزه سرمایه گذاری ضرورت و نیاز اساسی کشور است، گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان با هدف حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و تسهیل در فرآیند امر سرمایه گذاری تشکیل شده است.

وی گفت: این مرکز اهدافی همچون تلاش و هماهنگی برای اخذ مجوزهای مورد نیاز سرمایه گذاران خارجی، ارائه مشاوره های لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذاری خارجی و پیگیری مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی با سایر دستگاه های اجرایی را در دستور کار خود قرار داده است.

در این مرکز نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع سرمایه گذاری استان همدان در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری مستقر می شوند و تمامی امور سرمایه گذاری و مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی از این طریق رفع می شود محمودی افزود: در این مرکز نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع سرمایه گذاری استان همدان در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری مستقر می شوند و تمامی امور سرمایه گذاری و مشکلات اداری متقاضیان سرمایه گذاری خارجی از این طریق رفع می شود.

وی گفت: وظیفه این مجموعه در بخش های مختلف قبل و پس از اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی و امور اجرایی و محتوایی تعریف شده و کارشناسان حاضر در این مجموعه نسبت به اطلاع رسانی و ارائه مشاوره های لازم به سرمایه گذاران در ارتباط با امور مربوط به پذیرش و حمایت از سرمایه گذاری خارجی اقدام می کنند.

معرفی استان و توانمندی های اقتصادی آن با بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی سیدناصر محمودی اضافه کرد: شناسایی و معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان و تهیه طرح های پیش امکان سنجی، معرفی استان و توانمندی های اقتصادی آن با بکارگیری ابزارهای تبلیغاتی و اطلاع رسانی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری صورت گرفته است.

وی با معرفی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان اظهار کرد: استان همدان از لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است و یکی از بهترین و امن ترین استان های کشور محسوب می شود.

محمودی به تشریح اقدامات و فعالیت های مرکز خدمات سرمایه گذاری استان همدان پرداخت و عنوان کرد: فرصت ها و توانمندی های سرمایه گذاری در مرکز خدمات به منظور معرفی همدان به جهان، شناسایی و در قالب کتابچه ای تهیه و چاپ شده است.

وی بیان داشت: این مرکز در چهار بخش کشاورزی، صنعت، ساختمان و گردشگری نیز فعالیت دارد و نمایندگانی از دستگاه های جهاد کشاورزی، صمت و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مرکز مستقر هستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در ادامه از مراکز خدمات سرمایه گذاری در استان ها به عنوان یک پوشش حمایتی در زمینه سرمایه گذاری نام برد و افزود: به منظور اثر بخشی بیشتر و تقویت مراکز خدمات سرمایه گذاری ریاست این مرکز در هر استان بر عهده استاندار آن استان و نایب رییس مرکز، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آن استان است.

تاکنون چند هیئت سرمایه گذاری خارجی از کشورهای چین، سلیمانیه عراق، آلمان، دانمارک، ایرلند، ایتالیا و کره جنوبی پذیرش شده اند محمودی بیان کرد: تاکنون چند هیئت سرمایه گذاری خارجی از کشورهای چین، سلیمانیه عراق، آلمان، دانمارک، ایرلند، ایتالیا و کره جنوبی پذیرش شده اند و نشست های تخصصی با این هیئت های تجاری در راستای معرفی ظرفیت، توانمندی و فرصت های سرمایه گذاری استان برگزار شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان همچنین افزود: شرکت بلوک های سبک اتحاد بین المللی حواس سازه با موضوع تولید بتن سبک گازی در ملایر در دست اجرا است.

وی با اعلام آمادگی برای حمایت های همه جانبه از پروژه های سرمایه گذاران خارجی در استان همدان به موقعیت جغرافیایی استان و وجود پتانسیل در بخش های ذخایر معدنی و محصولات کشاورزی و صنعتی و گردشگری اشاره کرد و گفت: این ظرفیت ها همدان را به مقصد سرمایه گذاری خارجی تبدیل کرده است.

وی برگزاری همایش و نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان در خارج از کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت:مرکز خدمات سرمایه گذاری از آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون زمینه تسریع و تسهیل فرآیند سرمایه گذاری و صدور و تمدید مجوزها را فراهم کرده و درصدد رفع مشکلات سرمایه گذاران برآمده است.

ناگفته پیداست که امروزه سرمایه گذاری ضرورت و نیاز اساسی کشور و استان ماست و چاره ای نداریم جز اینکه در این مسیر حرکت کنیم بنابراین باید ضمن معرفی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری استان همدان تلاش ها را برای جذب سرمایه گذار دوچندان کرد چراکه استان همدان از لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی برای سرمایه گذاری بسیار مناسب است و یکی از بهترین و امن ترین استان های کشور محسوب می شود.


کلید واژه ها: سرمایه گذار - سرمایه گذاری - سرمایه - جذب سرمایه گذار - جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی - همدان - استان - جهش تولید - ظرفیت - جذب سرمایه گذاری - اقتصادی - فعالان اقتصادی - سرمایه گذاران - سال جهش تولید - منحصر به فرد - استان همدان - تولید - داخلی - بازار - خارجی - مردم ایران - کارشناسان - گونه - فرصت - توانمندی - اطمینان - مسئولان - فعالان - استانی - معرفی

آخرین اخبار سرویس:
رییس سازمان بسیج سازندگی: 50 درصد اعتبارات محرومیت زدایی بسیج صرف «مشکلات منابع آب» می شود

جزییات جلسه کمیسیون انرژی با وزیر نفت از زبان سخنگوی کمیسیون

گزارش| آیا توان تولید داروی ضد ویروسی در ایران وجود دارد؟ / چرا همکاری نمی شود؟

انعقاد تفاهم نامه استانداری خراسان شمالی با سازمان بسیج برای محرومیت زدایی

رکوردزنی تولید عسل در نهاوند فراتر از پیش بینی

هتلینگ بیمارستان شهید رحیمی بیرجند به زودی راه اندازی می شود

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا

شرایط استفاده موسسات و فعالان فرهنگی و رسانه ای از تسهیلات کرونا اعلام شد

ضرر 3 هزار میلیاردی قاچاق سیگار به بیت المال

محتکر آبگرمکن گازی 1.7 میلیارد جریمه شد

شمارش معکوس برای بهره برداری از جاده دسترسی بیمارستان بروجن

توضیح وزارت میراث فرهنگی درباره حمایت از بخش خصوصی

550 نمونه خون بند ناف از ابتدای سال در خراسان جنوبی ذخیره شده است

کاهش مصرف 26 درصدی بنزین در اصفهان طی بهار 99

تخریب 81 خانه روستایی بر اثر سیل در مراغه/ خسارت به 217 واحد روستایی

سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

تولید 30.4 هزار تن گوشت در خردادماه

نظارت بر توزیع کالاهای اساسی در قزوین تشدید شود

تولید گوشت مرغ در کشور پس از انقلاب 50 برابر رشد کرده است

قرارداد همکاری جهاددانشگاهی و ایران خودرو امضا شد

بانک مرکزی فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی را منتشر کرد

چرخش چرخ زندگی با چرخ خای خیاطی

بیمارستان ولی عصر بروجن با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه بهره برداری شد

ارزش روز دارا یکم چقدر است؟

طرف هایی در داخل درصدد شکست دولت هستند

از دستفروشان و منابع نامشخص ماسک نخرید

تثبیت شاخص در کانال 1میلیون و 800هزار واحدی

افزایش 100 هزار تومانی قیمت سکه در روز رکوردشکنی بازار

همکاری جهاددانشگاهی در تولید خودروهای برقی

بخش خبری 14 نیمروزی شبکه یک سیما 24 تیر

سازمان آب و برق مکلف به تخلیه ی زهکش WMD است/ضرورت نظارت فرمانداران بر الگوی کشت کشاورزان خوزستان

700 هزار واحد صنفی در معرض خطر جدی کرونا هستند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/24

اجرای 15 طرح مسکن و اشتغالزا برای مددجویان دلگانی

33 طرح در کهگیلویه و بویراحمد وارد مدار تولید می شود

کرونا همچنان در کرمانشاه قربانی می گیرد

وزیر نفت: افزایش قیمت گازوییل یک دروغ بزرگ است

20 میلیون نفر در بافت های فرسوده زندگی می کنند

نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

کرونا طلا را بالای 1800 دلار نگه داشته است

امضای تفاهم نامه همکاری بین ایران ترانسفو و شرکت پارس سوییچ

انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی

بازگشت محدودیت های کرونایی در تهران

7900 میلیارد تومان اوراق بدهی دولت فروخته شد

راه اندازی اولین مرکز تخصصی طلا و جواهر فنی و حرفه ای در مشهد

سهامداران عدالت در روش غیر مستقیم چقدر سهم دارند؟

تاثیر خودارضایی بر قد، کوتاه می مونم؟

با ارزان ترین خودروی برقی دنیا آشنا شوید

زندگی 20 میلیون نفر در بافت های فرسوده

افزایش 90 درصدی بارگیری کالای اساسی در بندر امام(ره)

کتابخانه ملی 10روز تعطیل شد

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و سامانه نیما منتشر شد

اجرای طرح یاوران تولید در راستای تحقق جهش تولید

33 طرح در کهگیلویه و بویراحمد وارد مدار تولید می شود

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی و برگزاری حراج جدید

واردات خوراک دام و طیور عملا ممنوع شد

با تسهیل در ترخیص کالا از گمرک به داد واحد های تولیدی برسید

سیاره ای که شاید یک سیاهچاله کهن باشد

هیات خبرگان بانکی استان سمنان تشکیل شد

پیشرفت 67 درصدی تقاطع chr(034)سپهبد شهید سلیمانیchr(034)/ افتتاح تقاطع؛ تا پایان سال

احداث مجتمع پتروشیمی در مازندران کلید خورد

سازمان آب و برق مکلف به تخلیه ی زهکش WMD است/ضرورت نظارت فرمانداران بر الگوی کشت کشاورزان خوزستان

کمبود آب شرب محلات تبریز

رشد 30 درصدی خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان

ماجرای فروش ماسک های بازیافتی صحت دارد؟

48 درصد مردم آستارا بیمه تامین اجتماعی هستند

دارندگان سهام عدالت چه زمانی پول خود را دریافت می کنند؟

افزایش کمک های خیرین اردبیلی به ایتام در سالجاری

به چه افرادی ارز نیمایی و دولتی تعلق می گیرد؟

پرواز قیمت مسکن در خراسان جنوبی

عملیات اجرایی جاده دسترسی و پل روگذر بیمارستان ولی عصر بروجن آغاز شد

ماجرای خانه های 25 متری به شورا نرسید

فهرست دریافت کنندگان ارز نیمایی و دولتی منتشر شد

خوزستان بر مدار نوسان دما

بهینه سازی تامین و انتقال برق در جنوب شرق شیراز با 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری

بخش خبری 9 بامدادی شبکه یک سیما 24 تیر

نیجریه پایبندی خود به توافق کاهش تولید را افزایش می دهد

کلنگ احداث جاده دسترسی بیمارستان بروجن بر زمین خورد

علت کمبود خوابگاه متاهلی دانشجویی چیست؟

اعلام نحوه استفاده فعالان فرهنگی و رسانه ای از تسهیلات کرونا

پرداخت 360 میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان قطور خوی

پرداخت 360 میلیارد ریال تسهیلات به زلزله زدگان chr(034)قطورchr(034) خوی

35 درصد نخود کشور در کرمانشاه تولید می شود

تازه ترین فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و نیمایی

تخریب 81 خانه روستایی براثر سیل در مراغه / خسارت به 217 واحد روستایی

نگهبانی که 107 میلیون تومان را به صاحبش برگرداند

بهره برداری از ترانس قدرت در نیروگاه آب و نیروی ماهتاب کیش

رفع تصرف از  215 هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان گناباد

پارسال تولید نفت در جهان به 75 میلیون بشکه کاهش یافت

رشد 22 هزار و 777 واحدی شاخص بورس تهران/ 31.7 هزار میلیارد تومان امروز در بازار سرمایه معامله شد

تفاهم نامه همکاری بین گروه صنعتی ایران ترانسفو و شرکت پارس سوییچ امضا شد

جلوگیری از ضایعات 35 هزار تن شلتوک برنج در گیلان

توضیحات زنگنه در کمیسیون انرژی مجلس درباره قراردادهای جدید صنعت نفت

چینی ها در رامسر شبه جزیره تفریحی می سازند

سکه در تعقیب بورس

واردات خوراک دام و طیور عملا ممنوع شد

اشتباهاتی که صاحبین کسب و کار ها در حوزه های مالی و مالیاتی مرتکب می شوند

20 میلیون نفر در بافت های فرسوده زندگی می کنند/ تقویت اعتبار بازآفرینی در بودجه 1400

بهزیستی آستارا برای 20 معتاد بهبودیافته شغل ایجاد کرد

زمین 9 هکتاری آموزشکده دولتی ملاصدرا تحویل فرودگاه رامسر شد

جهش تولید و فرصت های پیش رو در هگمتانه؛ ظرفیت های سرمایه گذاری همدان کتابچه شد

جهش تولید و فرصت های پیش رو در هگمتانه؛ ظرفیت های سرمایه گذاری همدان کتابچه شد