مطالب مرتبط:
تقویم کاری مجلس یازدهم؛ از افتتاحیه تا تصویب اعتبارنامه
خانواده سردار شهید سلیمانی مهمان جلسه افتتاحیه مجلس یازدهم
تشریح جزییات جلسه افتتاحیه مجلس یازدهم/ اعلام ترکیب هیات رییسه سنی
حاشیه نگاری از افتتاحیه مجلس یازدهم؛ نخستین عکس دسته جمعی با ماسک
تشریح جزییات آیین افتتاحیه مجلس یازدهم/ تمام منتخبان تست کرونا داده اند
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 7 خرداد 1399 ساعت 08:072020-05-27سياسي

تقویم کاری مجلس یازدهم؛ از افتتاحیه تا تصویب اعتبارنامه


ایرنا- منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز فعالیت رسمی خود را آغاز می کنند؛ مراسم افتتاحیه، تشکیل هیات رییسه سنی، تشکیل هیات رییسه موقت و بررسی و تصویب اعتبارنامه ها جزو تقویم کاری این مجلس خواهد بود.

- تهران- ایرنا- منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز فعالیت رسمی خود را آغاز می کنند؛ مراسم افتتاحیه، تشکیل هیات رییسه سنی، تشکیل هیات رییسه موقت و بررسی و تصویب اعتبارنامه ها جزو تقویم کاری این مجلس خواهد بود.

فصل دهم قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تمهید مقدمات، تشکیل و افتتاح مجلس شورای اسلامی را تعیین کرده و مشخص می کند که سیر قانونی تشکیل مجلس جدید به چه شکل خواهد بود.

بر اساس یکی از مواد قانون وزیرکشور در جلسه افتتاحیه مجلس شورای اسلامی گزارش انتخابات را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.

مجلس یازدهم با 276 نفر آغاز به کار خواهد کرد به گفته سید اسماعیل موسوی مدیرکل انتخابات وزارت کشور مجلس دوره یازدهم در هفتم خرداد ماه با 276 نفر آغاز به کار خواهد کرد.

 از مجموع 290 نفر نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی تکلیف  279 نفر آنها در مرحله اول انتخابات مشخص شده و به مجلس راه یافتند.

بر اساس اظهارات مدیر کل انتخابات وزارت کشور در 21 شهریور تکلیف یازده نماینده باقی مانده که در مرحله اول رای نیاوردند و به مرحله دوم راه پیدا کردند مشخص خواهد شد.

  محمد علی رمضانی دستک نماینده منتخب مردم شهرستان آستانه اشرفیه و فاطمه رهبر منتخب مردم تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس براثر کرونا فوت کردند و همچنین سینا کمالخانی از حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان هم به دلیل ابطال مدرک تحصیلی به مجلس راه نیافت بنابراین مجلس دوره یازدهم با 276 نفر در هفت خردادآغاز به کار خواهد کرد.

 انتخاب میان دوره ای برای سه حوزه تهران، آستانه اشرفیه و تفرش همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در سال 1400 برگزار می شود.

تشکیل هیات رییسه سنی مدیریت جلسه افتتاحیه بر عهده هیأت های رییسه سنی مجلس است که از سوی اداره کل قوانین مجلس اعلام میشود.

 مسن ترین فرد از نمایندگان حاضر به عنوان رییس سنی و فرد بعدی به عنوان نایب رییس و دو نفر از جوانترین نمایندگان حاضر به سمت منشی مدیریت جلسه را بر عهده خواهند داشت.

سید رضا تقوی ریاست سنی نخستین جلسه مجلس یازدهم را بر عهده خواهد داشت.

 وظایف هیأت رییسه سنی، اداره جلسه افتتاحیه، انجام مراسم تحلیف، اقتراع شعب و اجرای انتخابات هیأت رییسه موقت است.

 انتخاب هیأت رییسه موقت در دومین جلسه علنی مجلس انجام خواهد شد.

ترکیب و طرز انتخاب آن مانند هیأت رییسه دائم است، به جز اینکه اکثریت نسبی در انتخاب رییس کافی خواهد بود.

قرائت سوگند جلسه افتتاحیه با حضور منتخبان مردم در یازدهمین محل مجلس شورای اسلامی ایران محل تشکیل می شود؛  بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، نخستین جلسه هر دوره مجلس شورای اسلامی طبق اصل (65) قانون اساسی با حضور حداقل دوسوم مجموع نمایندگان رسمیت می یابد.

در آغاز جلسه آیات (35) تا (42) سوره شوری تلاوت می شود.

پس از قرائت پیام مقام معظم رهبری مراسم سوگند انجام و در پایان جلسه، نمایندگان به منظور بزرگداشت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان انقلاب اسلامی و ادای احترام وتجدید عهد با آنان در مرقد مطهر آن حضرت و بهشت زهرا حضور خواهند یافت.

در آیین نامه داخلی مجلس آمده است: نمایندگان حاضر در مجلس طبق اصل شصت و هفتم (67) قانون اساسی سوگند یاد می کنند.

متن سوگند نامه توسط رییس قرائت می شود و نمایندگان به حالت اجتماع در حال قیام آن را تکرار و پس از انجام مراسم تحلیف، سوگندنامه را امضاء می کنند.

نمایندگان اقلیت های دینی این سوگند را با ذکر کتاب آسمانی خود یاد خواهند کرد.

نمایندگانی که در جلسه نخست شرکت ندارند باید در اولین جلسه رسمی که حضور پیدا می کنند سوگند را به جا آورند و ذیل سوگندنامه را امضاء کنند.

قرعهکشی برای تعیین جایگاه نمایندگان بعد از طی این مرحله  جایگاه نمایندگان، پس از ارائه اعتبارنامه نمایندگان به مجلس به حکم قرعه تعیین می شود و در دفتر مخصوص ثبت خواهد شد.

قرعه کشی هر شش ماه یک مرتبه تجدید می شود.

نمایندگانی که در قرعه قبل در قسمت جلو مجلس بوده اند به حکم قرعه در قسمت دوم مجلس استقرار خواهند یافت.

در دو ردیف اول رییس جمهور، معاونان و مشاوران او، اعضای شورای نگهبان و هیأت وزیران و معاونان امور مجلس و دیگر افراد مجازطبق این آیین نامه خواهند نشست و افراد مذکور به هیچ وجه مجاز به نشستن در صندلی نمایندگان و یا تردد در محل استقرار نمایندگان نیستند.

  هیأت رییسه موقت هیأت رییسه موقت بلافاصله پس از انتخاب، با متن سوگندنامه هیأت رییسه دائم مراسم تحلیف را به جای خواهد آورد.

 وظایف هیأت رییسه موقت اداره جلسات مجلس تا زمان تأیید اعتبارنامه دوسوم نمایندگان و اجرای انتخابات هیأت رییسه دائم وتمشیت امور اداری مجلس است.

 تشکیل شعب پس از انجام مراسم تحلیف، نمایندگان به حکم قرعه بطور مساوی به پانزده شعبه تقسیم می شوند و افراد باقیمانده به ترتیب از شعبه اول به بعد، یک یک به شعب افزوده می شوند.

نمایندگانی که بعداً سوگند یاد می کنند به حکم قرعه به عضویت شعبی که کسری دارند پذیرفته می شوند.

هر شعبه دارای یک رییس، دو نایب رییس، یک مخبر و دو منشی خواهد بود که جداگانه با رأی مخفی با ورقه و با اکثریت نسبی بیش از یک سوم کل اعضاء شعبه، انتخاب می شوند و در صورت تساوی به حکم قرعه عمل خواهد شد.

نتیجه انتخابات با ذکر آراء طی گزارشی به وسیله مخبر به اطلاع مجلس می رسد.

اعتبار برای رسمیت جلسات شعب، حضور حداقل دوسوم اعضاء می باشد و تصمیمات شعب، به جز در مورد انتخاب افراد، با اکثریت مطلق آراء عده حاضر خواهد بود.

هر یک از شعب برای تمام دوره نمایندگی رسمیت دارند و وظایف و اختیارات آنها عبارتند از: 1- رسیدگی به اعتبارنامه ها.

2- تعیین اعضای کمیسیون تحقیق.

3- تعیین اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس.

4- بررسی و تشخیص صلاحیت نامزدهای عضویت در کمیسیون های تخصصی مجلس.

هر یک از شعب موظفند صورتجلسات خود را با قید اسامی حاضرین و غایبین و تأخیرکنندگان به وسیله دبیر شعبه تنظیم و تقدیم هیأت رییسه مجلس کنند.

بررسی اعتبارنامه ها در شعب  هیأت رییسه موظف است فهرست اعتبارنامه های ارجاعی به شعب را تکثیر و دراختیار نمایندگان قرار دهد.

چنانچه نماینده ای به هر یک  از اعتبارنامه ها معترض باشد، حداکثر ظرف مدت سه روز از تاریخ انتشار فهرست فوق الذکر اعتراض خود را کتبا به شعبه مربوطه تقدیم می دارد.

شعبه موظف است حداقل بیست و چهار ساعت قبل از بررسی هر اعتبارنامه از معترضین جهت توضیح اعتراض خود دعوت به عمل آورد.

درصورت عدم حضور معترض یا معترضین در شعبه، حق طرح اعتراض در جلسه علنی را نخواهند داشت مگر آنکه عدم حضور آنان به تشخیص هیأت رییسه با عذر موجه بوده باشد و همچنین در صورتی که شعبه در موعد مقرر از معترض یا معترضین دعوت به عمل نیاورد، آنان می توانند در جلسه علنی اعتراض نمایند.

 رسیدگی به اعتبارنامه نمایندگان شعب به موجب جدول حوزه های انتخابی مجلس شورای اسلامی که براساس حروف الفبا از طرف اداره کل قوانین مجلس با نظارت هیأت رییسه تنظیم و توزیع می شود، رسیدگی به اعتبارنامه ها را شروع و نسبت به مدارکی که در شورای نگهبان مورد رسیدگی قرار نگرفته و یا پس از رسیدگی شورای نگهبان به دست آمده است اتخاذ تصمیم خواهد کرد و گزارش تصویب یا رد آن را از طریق هیأت رییسه به مجلس تقدیم می دارند.

هرشعبه برای تسریع در کار می تواند یک یا چند شعبه فرعی تعیین کند که اعضای آن با قید قرعه از بین منتخبین آن شعبه تعیین می شوند، ولی رسیدگی نهایی در شعبه اصلی به عمل می آید و گزارش آن توسط مخبر شعبه طبق دستور جلسه به مجلس داده خواهد شد و درصورت غیبت مخبر و همچنین در صورتی که مخبر شعبه در جلسه باشد، لیکن نخواهد درباره اعتبارنامه صحبت کند به ترتیب یکی از دو نایب رییس یا منشیان وظیفه او را انجام خواهد داد.

روند تصویب اعتبارنامه از شعبه تا صحن هیچ شعبه ای نمی تواند تقدیم گزارش خود را بیش از دوازده روز از تاریخ دریافت پرونده به تعویق اندازد.

درصورتی که تأخیر به حکم ضرورت پیش آمده باشد، رییس و در غیاب او نایب رییس شعبه مکلف است هیأت رییسه مجلس را مطلع سازد.

هرگاه هیأت رییسه علت را موجه دانست، موضوع را دوباره به همان شعبه و در غیراین صورت به شعبه بعد ارجاع مینماید که ظرف ده روز پس از دریافت پرونده، گزارش دهد.

گزارش هریک از شعب درباره تأیید یا رد اعتبارنامه ها بدون ذکر دلیل در مجلس قرائت می شود.

در صورتی که گزارش شعبه مبنی بر رداعتبارنامه باشد و یا اینکه معترضین بر اعتراض خود باقی باشند، اعتبارنامه به کمیسیون تحقیق ارجاع خواهدشد.

  در غیر این صورت اعتبارنامه مصوب تلقی گردیده و رییس مجلس تصویب آن را اعلام می کند.

کمیسیون تحقیق ظرف حداکثر پانزده روز به دلائل و توضیحات کتبی شعب و معترضین (که باید ظرف پنج روز از تاریخ ارجاع اعتبارنامه به کمیسیون، به آن کمیسیون فرستاده باشند) رسیدگی می کند و پس از استماع و بررسی توضیحات شفاهی معترضین و مدافعات کتبی یاحضوری نماینده مورد اعتراض، نظر خود را به مجلس ارسال می دارد.

در صورت عدم حضور عمدی نماینده مورد اعتراض در کمیسیون و یا عدم ارسال مدافعات کتبی کمیسیون می تواند بدون استماع مدافعات وی نظرخود را به مجلس ارسال دارد.

چنانچه اعتبارنامه نماینده ای از طرف شعبه یا نماینده ای مورد اعتراض قرار گرفته و به کمیسیون تحقیق احاله شده باشد نظر کمیسیون مذکور در مجلس قرائت می شود.

اگر گزارش کمیسیون تحقیق مبنی بر رد اعتبارنامه باشد مخبر کمیسیون ادله رد اعتبارنامه را توضیح می دهد.

درصورتی که گزارش مبنی بر تأیید صحت اعتبارنامه باشد و یا در موعد مقرر گزارش ندهد، ابتدا مخبر شعبه معترض، ادله رد اعتبارنامه را توضیح می دهد و نماینده معترض حداکثر به مدت نیم ساعت در رد اعتبارنامه صحبت می کند و در صورتی که معترضان متعدد باشند حداکثر تا سه نفر با توافق بقیه و در صورت عدم توافق با قید قرعه انتخاب می شوند و هریک حداکثر به مدت نیم ساعت در رد اعتبارنامه صحبت می کنند.

نماینده ای که اعتبارنامه اش مورد اعتراض قرار گرفته به مدت دو برابر وقت مخالفین می تواند صحبت کند و می تواند قسمتی از وقت خود را حداکثر به دو نفر از نمایندگان واگذار نماید.

چنانچه نماینده بدون عذر موجه (به تشخیص هیأت رییسه) تا ده روز پس از ابلاغ به وی برای دفاع از صحت اعتبارنامه خود در جلسه حاضر نشود، مجلس با استماع گزارش کمیسیون تحقیق و صحبت معترض وارد رأی گیری می شود.

در صورتی که نماینده یا نمایندگان معترض به دلائل موجه در جلسه حضور نداشته باشند می توانند بااطلاع قبلی هیأت رییسه، دلائل اعتراض خود را کتباً به نماینده دیگری تحویل تا توسط او در مجلس قرائت گردد.

اگر کمیسیون تحقیق ظرف پانزده روز نظر خود را به مجلس اعلام نکرد، نماینده ای که اعتبارنامه اش مورد اعتراض واقع گردیده، می تواندطرح اعتبارنامه خود را همراه با ارائه دلایل عدم گزارش کمیسیون تحقیق، از مجلس درخواست نماید.

همچنین پانزده نفر از نمایندگان هم می توانندچنین تقاضایی را از مجلس کنند.

هیأت رییسه موظف است در اولین فرصت این درخواست را در مجلس مطرح کند.

پس از استماع توضیح کمیسیون، مجلس در این مورد تصمیم می گیرد.

در صورت موجه بودن علت تاخیر، مجلس می تواند مهلت را تا پانزده روز دیگر تمدید نماید.

در غیراین صورت، اعتبارنامه در جلسه بعد مجلس مطرح می گردد و نماینده معترض و در صورت نبودن معترض مخبر شعبه مربوطه دلائل عدم تأیید صحت اعتبارنامه از طرف شعبه را در جلسه بیان می کند.

پس از دفاع نماینده صاحب اعتبارنامه، مجلس وارد رأی گیری می شود.

اخذ رأی نسبت به اعتبارنامه مورد اعتراض مخفی وبا ورقه مخصوص خواهد بود.

نمایندگانی که هنوز اعتبارنامه آنان به تصویب نرسیده حق دادن رأی به جز در مورد اعتبارنامه نمایندگان و همچنین حق حضور در شعبه یا کمیسیون تحقیق، هنگام رسیدگی به اعتبارنامه خود را ندارند.

درصورتی که از طرف شعبه یا کمیسیون یا با تقاضای خود برای ادای توضیحات دعوت شوند، حق رأی نخواهند داشت ولی حق اظهار نظر دارند.


کلید واژه ها: مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی - مجلس - هیات رییسه - اسلامی - افتتاحیه - افتتاح - تشکیل - شورای - یازدهمین دوره - انتخابات مجلس شورای اسلامی - یازدهم - مجلس یازدهم - قانون انتخابات مجلس - هیات - یازدهمین - انتخابات - تصویب - تقویم - قانون - قانون انتخابات - انتخابات مجلس - فعالیت - مراسم - بررسی - امروز - دوره - وزیرکشور - موقت

آخرین اخبار سرویس:
خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه اجتماعی، قابل تقدیر است

سند راهبردی ایران و چین شکست جدیدی را برای آمریکا رقم خواهد زد

نشست ویژه کمیسیون فرعی شورای تأمین استان برای برگزاری آزمون دکترا

عناوین روزنامه های بیست و سوم تیرماه خراسان رضوی

ثبت نام 160 هزار نفر در استان تهران برای دریافت بیمه بیکاری/ سکونت 12 درصد خانوار های نیازمند کشور در استان تهران

دلایل مخالفت با طرح انتقال آب کارون به فلات مرکزی/ خطر نابودی 900 کیلومتر از اراضی منطقه/ آسیب به خوزستان یعنی خسارت به کل کشور

ورود به آرامستان شهرکرد به دلیل شیوع کرونا ممنوع شد

ماجرای سفر هیأت ویژه ایران به چین | چه کسی اول گفت ترکمانچای؟

حجاب با برنامه های کلیشه ای نهادینه نمی شود

مجلس یازدهم؛ مظهر امید و انتظار مردم/ اصلاح طلبان بر سر دوراهی/ هر روز 231 بستری/ پیشخوان

بلایی که خشم و غضب سر آدمی می آورد

نماینده مجلس: بیانات رهبر انقلاب را سرلوحه کار قرار می دهیم

جهاد دانشگاهی برکات زیادی برای نظام دارد

لغو کنکور ارشد و دکتری + جزییات

آخرین وضعیت دیواره ساحلی پلدختر

قاریان بیشتر به تنغیم می پردازند تا صداسازی

داستان این عکس چیست؟ | حاج قاسم سلیمانی در کنار شیر دره پنجشیر

تجلیل از بانوان محجه فردوس با حضور امام جمعه

نماینده مجلس: بیانات رهبر انقلاب را سرلوحه کار قرار می دهیم

روستایی بدون زباله در سیستان و بلوچستان

906/ شهید حسین فرهادی مهوار: یار و یاور امام باشید

نمی توان در عصر ارتباطات یک قرارداد را مخفی کرد/ هرگاه بنا بوده ایران قراردادی ببندد، علیه آن جوسازی شده است/ عادت کردیم درباره چیزی که نمی دانیم، سر کوچه و بازار فریاد بزنیم

نماینده مجلس: با طرح کاج می توان به نتایج درخشانی رسید

لایحه افزایش سرمایه شرکت های بورسی با قید 2 فوریت به مجلس می رود

آیا مزار کاوه آهنگر واقعی است؟

پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص اصلاح یکی از مواد آیین نامه ماده (2) قانون هوای پاک

پاسخ های فرماندار شیروان به گلایه های مردم دوین / از وعده ایجاد اشتغال تا انکار برخورد امنیتی

اخبار جعلی و رسانه های اجتماعی در دوران کرونا

60 عنوان برنامه ویژه هفته عفاف و حجاب در چابهار برگزار می شود

ویدئو | تیراندازی احسان علیخانی به سر ایمان غیاثی در عصر جدید | واکنش رویا نونهالی

فرزندم به دنیای کرونایی ما خوش آمده ای

طرح استیضاح روحانی در مجلس وارد دست انداز شد

رییس جمهوری کنونی لهستان پیشتاز دور دوم انتخابات

مشکلات مدرسه علمیه سفیران هدایت یزد بررسی شد

ادعا و کنایه تند رائفی پور درباره دسترسی روح الله زم به اطلاعات طبقه بندی شده

استخدام امروز ساری - 23 تیر 99

آگهی استخدام حسابدار - 23 تیر 99

تعریض جاده «سراب یاس» در پیج بلاتکلیفی/ راه و شهرسازی و ارتش توافق نکرده اند

آنچه باید درباره مدت زمان خدمت سربازی بدانید

سفر لاریجانی به چین تصمیم حاکمیت بود/ سند 25 ساله راهبردی ایران و چین دشمنان زیادی دارد

دولتمردان درباره سند ایران و چین چه گفتند؟

تضعیف باورهای دینی با استفاده از منابع غیرموثق

قرارداد راهبردی 25 ساله ایران و چین از زبان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام

بچه های ایران

روایت جدید از شیوه جعل سند اکبر طبری؛ جعل با اثر انگشت کوچک

درگذشت پدر 2 شهید در تبریز

ضرغامی علیه آملی لاریجانی با چه انگیزه ای؟

درگذشت پدر شهیدان دادی سهلان در تبریز

حضور 2 ساعته استاندار خراسان جنوبی در مرکز سامد

محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی

عبدالله نوری یا بهزاد نبوی: کدامیک رییس اصلاح طلبان می شوند؟

انتقاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از نحوه خصوصی سازی ها

آژانس بین المللی انرژی اتمی در خدمت اربابان خود است/ تمایل به سرپیچی از تحریم های ضدایرانی بین اغلب کشورها وجود دارد/ کارتر هم در زمان مصدق فردی احمق بود

پیش بینی و پیشگیری به موقع موجب کاهش زمین خواری خواهد شد

40 درصد اعضای کتابخانه های خراسان رضوی کودک و نوجوان هستند

سامانه نوبت دهی الکترونیکی اجرای احکام در کرمان اجرایی می شود

ارائه رایگان مقالات تخصصی موسیقی خطرناک است

مذاکره با امریکا نه شراب است که حرام باشد و نه نماز است که واجب باشد | ماجرای ساسپندی که ظریف در متن برجام ندید | برجام امکان جنگ را کم کرد

ساختمان جدید شورای حل اختلاف بابل افتتاح شد

رفع تصرف از حریم رودخانه زاب در سردشت

مذاکره با امریکا نه شراب است که حرام باشد و نه نماز است که واجب باشد | ماجرای ساسپندی که ظریف در متن برجام ندید | برجام امکان جنگ را کم کرد

ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

40 درصد اعضای کتابخانه های خراسان رضوی کودک و نوجوان هستند

شناختِ مجعولِ غرب از شرق به تلقیِ قوانین صرف از شریعت منجر شد/ بنیانِ اسلام در نظر اروپایی ها چیزی جز رفرمِ اسلامی نیست/ اسلام با مفهومِ دموکراسی قابل تعریف نیست

آیا مزار «کاوه آهنگر» واقعی است؟

5 کارمند یک شعبه بانک در قزوین به کرونا مبتلا شدند

سها رضا نژاد کجاست؟! /فرار از دست مزاحمان پلید و گمشدن در کردکوی / آخرین گفتگو با عروس خانواده + فیلم

پایان زندگی گالری آپادانا رقم خورد

روایت بانوی مبارز تویسرکانی از سخت ترین شرایط دوران دفاع مقدس

شناختِ مجعولِ غرب از شرق به تلقیِ قوانین صرف از شریعت منجر شد/ بنیانِ اسلام در نظر اروپایی ها چیزی جز رفرمِ اسلامی نیست/ اسلام با مفهومِ دموکراسی قابل تعریف نیست

نوستالژی با خواننده دهه شصتی ها؛زود خوب شو برگرد!

همه باید از اصلاحات اقتصادی دولت حمایت کنند

آژانس بین المللی انرژی اتمی در خدمت اربابان خود است/ تمایل به سرپیچی از تحریم های ضدایرانی بین اغلب کشورها وجود دارد/ کارتر هم در زمان مصدق فردی احمق بود

شب گردی های «مریم مؤمن»/ عکس

چرا صهیونیست ها اتفاق نطنز را به گردن گرفتند؟

ضرغامی علیه آملی لاریجانی با چه انگیزه ای؟

اصلاح طلبان |جمالی: اصلاح طلبان اختلاف نظرهای گفتمانی خود را حل کنند

رسانه های نوین در جامعه رها شده اند

رییس جمهوری کنونی لهستان پیشتاز دور دوم انتخابات

سردار قاسم سلیمانی در کنار احمدشاه مسعود

رییس جمهوری کنونی لهستان پیشتاز دور دوم انتخابات

رائفی پور رسماً مسئولان را امر به معروف می کند

همه باید از اصلاحات اقتصادی دولت حمایت کنند

برنامه ریزی برای تکمیل پروژه های طرح ابرار در استان زنجان

رییس جمهوری لهستان| رییس جمهوری کنونی لهستان پیشتاز دور دوم انتخابات

مین گذاری افکار عمومی برای انفجاری بزرگ/ زنجیره دامنه دار از رومینا تا نامه موسوی خویینی ها

غفلت از ظرفیت های اقتصادی سفارتخانه ها قابل پذیرش نیست

ببینید | واقعیت ماجرای اثر انگشت زدن به جای همسر در آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده طبری

سردار کارگر درگذشت امیر صدیق را تسلیت گفت

لزوم توجه ویژه مجلس در نظارت بر عملکرد دولت برای اصلاح مدیریت فرهنگی کشور

گلایه عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از نحوه خصوصی سازی

جشن تولد 40 سالگی مجری ممنوع التصویر/ عکس

عکس | عیادت سیدحسن خمینی از عروس امام در بخش بیماران کرونایی بیمارستان مسیح دانشوری

بجای توییت های فریبکارانه و نامه های سرگشاده، به اعمال خود بیاندیشند

قضات و دادستان ها مکلف به اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا هستند

ماجرای دیدار روحانی با رسول سجاد چیست؟

سردار حاجی زاده: فناوری های روز دنیا را برای تولید موشک و پهپاد در اختیار داریم

اظهارات ضرغامی علیه آملی لاریجانی با چه انگیزه ای؟

واقعیت ماجرای اثر انگشت زدن طبری به جای همسرش | مسئول دفترخانه چه گفت؟

تهدید کرونا را به فرصت فرهنگی بدل کنیم

تقویم کاری مجلس یازدهم؛ از افتتاحیه تا تصویب اعتبارنامه

تقویم کاری مجلس یازدهم؛ از افتتاحیه تا تصویب اعتبارنامه