مطالب مرتبط:
اعتراض به میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال 99/ وضعیت معیشتی مستمری بگیران تأمین اجتماعی بسیار نگران کننده است
اعتراض به میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال 99/ وضعیت معیشتی مستمری بگیران تأمین اجتماعی بسیار نگران کننده است
مقایسه حقوق کارگران با هزینه زندگی + آمار و جدول
معاش کارگران کجای برنامه دولت است؟/ افزایش هزینه های ثابت زندگی
مقایسه حقوق کارگران با هزینه زندگی
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 خرداد 1399 ساعت 16:052020-05-25اقتصادي

210 هزار بازنشسته خوزستانی در انتظار افزایش حقوق سال 99/ درصد افزایش مستمری به اندازه هزینه های زندگی نیست


بازنشستگان خوزستانی معتقدند افزایش 21 درصدی در نظر گرفته شده برای حقوق کارگران و اعمال آن برای مستمری بگیران به اندازه هزینه های زندگی نیست و دولت باید دراین باره تجدیدنظر کند.

- از اهواز، بیش از 210 هزار بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی در خوزستان وجود دارد که از ابتدای سال 99 در انتظار تعیین تکلیف میزان افزایش مستمری خود هستند.

اما امسال به دلیل اینکه دستمزد کارگران اواخر فروردین ماه مشخص و همچنان نیز بر سر آن آن قدر بحث وجدل و جود دارد که به طور قطعی معلوم نیست حقوق کارگران برای سال 99 چه قدر خواهد شد، حقوق بازنشستگان نیز تعیین تکلیف نشده است.

حقوق کارگران در شورای عالی کار افزایش 21 درصدی داشت که بازنشستگان مخالف آن بودند و این موضوع را بارها در 2 ماه گذشته اعلام کردند.

بازنشستگان می گویند در ماده 96 قانون تأمین اجتماعی آمده است که افزایش مستمری بازنشستگان باید به اندازه هزینه های زندگی باشد اما این ماده قانونی تاکنون هرگز اجرانشده است.

بازنشستگان تأمین اجتماعی از ابتدای امسال به همان نرخ سال 98 حقوق را دریافت کرده اند و براساس روال هرساله زمانی که افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد معوقات از فروردین ماه پرداخت می شود اما به نظر می رسد با افزایش حقوق و اجرای همسان سازی، حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از 2 میلیون و 800 هزار تومان کمتر باشد.

اکنون کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی خوزستان به میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال 99 براساس ماده 96 قانون تأمین اجتماعی و تأخیر در اعلام و اعمال آن اعتراض داشته و همچنان افزایش 21 درصدی حقوق بازنشستگان را ناعادلانه می دانند.

65 درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل حقوق را دریافت می کنندعبدالحمید عبایی حسنی رییس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی خوزستان درباره نگاه تبعیض آمیز دولت نسبت به بازنشستگان تأمین اجتماعی، گفت: کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی خوزستان در نامه ای اعتراض خود را به رییس جمهور اعلام کرده است.

وی افزود: قشر بازنشسته نقش تعیین کننده ای پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در هشت سال دفاع مقدس باکار و تلاش خستگی ناپذیر و ایثارگری در سنگر کار و تولید و سازندگی کشور و استان خوزستان ایفا کرده و جمع کثیری از آن ها در دفاع از میهن اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل گشتند.

رییس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی خوزستان بابیان اینکه پیشکسوتان امروز، جوانان دیروز هستند، ادامه داد: جوانانی که از ابتدای انقلاب پایبند به نظام و آرمان های انقلاب اسلامی هستند و درصحنه های انقلاب حضوری فعال دارند اکنون بازنشسته شده و از این قشر آسیب پذیر بیش از 65 درصد آن ها حداقل حقوق را دریافت می کنند که میزان مستمری دریافتی آن ها از 500 هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان بوده و وضعیت معیشتی این بخش از مستمری بگیران بسیار نگران کننده و مشقت بار است.

سفره بازنشستگان روزبه روز کوچک تر شدهعبایی حسنی بابلیان اینکه حداقل بگیران اکثراً دارای دانش آموز و دانشجو بوده و اجاره نشین هستند، عنوان کرد: بازنشستگان در سخت ترین شرایط زندگی را سپری کرده و صرفاً برای حفظ آبرو با عرق شرم بر پیشانی خود و بغض همیشگی در گلو در مقابل زن و بچه خود زندگی را اداره می کنند.

وی افزود: با شرایط موجود اقتصادی و سطح پایین دریافتی مستمری بگیران، سفره آن ها روزبه روز کوچک تر شده و صورت خود را در مقابل ناملایمات و فشارهای مضاعف روحی، روانی زندگی با سیلی سرخ نگه داشتند و دیگر رمقی برای تحمل فشار بار سنگین مسئولیت اداره خانواده را ندارند.

بازرس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور خطاب به رییس جمهور گفت: آقای رییس جمهور آیا تاکنون اشک های سرازیر شده یک بازنشسته تأمین اجتماعی را مشاهده کرده اید که برای نداشتن خرجی منزل، خوردوخوراک و هزینه های درمان خود و یا برای یک وام دو یا سه میلیون تومانی به التماس بیفتد و حاضر باشد دست شمارا ببوسد.

عبایی حسنی ادامه داد: محض اطلاع شما در 22 کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان خوزستان که قطب انباشت سرمایه کشور است و کشور را ازلحاظ تأمین منابع مالی اداره می کند روزانه ما شاهد این صحنه های فلاکت بار و دردآور هستیم؛ هزاران نفر از این افراد به ما مراجعه می کنند اما به دلیل کمبود منابع و خدمات نمی توانیم پاسخگوی آن ها باشیم.

اجرای قوانین حمایتی تبدیل به آرزوی دست نیافتنی شدهرییس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی خوزستان با اشاره به لزوم در نظر گرفتن قوانین حمایتی برای بازنشستگان مناطق جنگی و کم برخوردار، عنوان کرد: قوانین حمایتی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی ازجمله قانون الزام، طرح همسان سازی، حق بدی آب وهوا برای استان های آلاینده و حق جنگی برای استان های درگیر با جنگ تحمیلی مثل استان خوزستان برای بازنشستگان تأمین اجتماعی به یک رؤیا و آرزوی دست نیافتنی مبدل شده است.

وی افزود: اجرای قوانین حمایتی، عمل به تعهدات و تصویب قوانین مربوطه در قالب بخشنامه ها و دستورالعمل ها در قالب یک شعار باقی مانده و به احتمال زیاد بازنشستگان تأمین اجتماعی تحقق این قوانین و وعده های حمایتی و آرزوی اجرای آن ها را به گور خواهند برد.

عبایی حسنی تصریح کرد: تا کی باید شاهد بی عدالتی و تبعیض ناروا بین صندوق بازنشستگی کشوری که موردحمایت نهادهای دواتی یعنی سازمان برنامه وبودجه است با بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی باشیم؛ نتیجه این تبعیض اجرای طرح همسان سازی و اعمال افزایش حقوق حداکثری و پرداخت به موقع آن در فروردین سال جاری برای بازنشستگان خدمات کشوری بوده اما متأسفانه باگذشت بیش از 2 ماه نه طرح همسان سازی و نه افزایش حقوق سال 99 برای بازنشستگان تأمین اجتماعی اعمال و اجرایی نشده است.

میزان افزایش مستمری با تورم بالای 42 درصد همخوانی نداردبازرس کانون عالی کارگران بازنشسته کشور بابیان اینکه نسبت افزایش مستمری باید متناسب با میزان تورم باشد، عنوان کرد: براساس ماده 96 سازمان تأمین اجتماعی این سازمان مکلف است میزان کلیه مستمری های بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و مجموع مستمری بازماندگان را در فواصل زمانی که حداکثر سالی یک بار کمتر نباشد با توجه به افزایش هزینه های زندگی و تورم به تصویب هیئت وزیران به همان نسبت افزایش دهد.

وی ادامه داد: با توجه به ماده 96، میزان دریافتی بازنشستگان و مستمری بگیران حداقل بگیر و سایر سطوح، تحت هیچ شرایطی با شرایط موجود هزینه های زندگی و تورم بالای 42 درصد همخوانی ندارد و به هیچ عنوان پاسخگوی نیازهای معیشتی آن ها نیست.

عبایی حسنی تأکید کرد: کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان خوزستان با 210 هزار بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی به عنوان بزرگ ترین تشکل جامعه کارگری استان خوزستان نسبت به تأخیر در اعلام افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال 99 و تبعیض دولت بین بازنشستگان کشوری و سازمان تأمین اجتماعی اعتراض داشته و خواهان تصویب افزایش حقوق حداکثری براساس ماده 96 سازمان تأمین اجتماعی توسط هیئت محترم وزیران هستیم.

رییس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی خوزستان تصریح کرد: معتقدیم سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بین نسلی، سرمایه آن حق الناس و متعلق به صاحبان اصلی آن یعنی جامعه بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی کشور است و هرگونه دست درازی به آن اشکال شرعی داشته و جرم محسوب می شود.

وی افزود: دود بی تدبیری مسئولان دولتی، سازمان تأمین اجتماعی، عدم پرداخت بدهی دولت به این سازمان و کسری بودجه آن نباید به چشم قشر آسیب پذیر بازنشسته برود و بازنشستگان تاوان این بی تدبیری ها را بدهند.

انتهای پیام/344/ش
کلید واژه ها: بازنشستگان - حقوق کارگران - افزایش - هزینه های زندگی - کارگران - تأمین اجتماعی - مستمری - تعیین تکلیف - مستمری بگیر - خوزستان - حقوق - بازنشسته - حقوق بازنشستگان - اجتماعی - دستمزد کارگران - سال 99 - شورای عالی کار - مستمری بگیران - انتظار - درصد - افزایش حقوق - هزینه - زندگی - تکلیف - شورای عالی - هزار - دستمزد - اعلام - موضوع - گذشته

آخرین اخبار سرویس:
95 درصد اصناف موارد بهداشتی و پروتکل ها را رعایت می کنند/ مردم برگزاری احتمالی عروسی در تالارها را به 110 گزارش دهند

ذخایر ارز خارجی روسیه به 570 میلیارد دلار رسید

رویکرد منفی تولیدکنندگان انرژی به سرمایه گذاری/ وضعیت قرمز نفت تا چه زمانی ادامه دارد؟

تعطیلی 2 هفته ای مترو در شیراز

20 میلیارد دلار ارزصادراتی به کشور بازنگشته است/ فروش کاغذی و فردایی باعث افزایش نرخ دلار شد/ اگر دیر اقدام کنیم، دلار در کانال 20 هزار تومان می ماند

نقش سامانه 124 در نظارت بر بازار فروش لوازم خانگی

تمدید مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح ملی مسکن

280 کارگر بیکار شده جوانرودی در انتظار دریافت بیمه بیکاری

استفاده صحیح از منابع مالی استان مرکزی

کمبود بازرس برای نظارت در سازمان حمایت/ برنج، مرغ و لوازم خانگی در صف نظارت

رشد 7 رقمی شاخص بورس در 67 روز معاملاتی

بلوغ شش ساله شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری پس از پیوستن به گروه فولاد مبارکه

ساماندهی پسماندهای صنعتی منطقه ویژه پارس با فناوری روز

معاون وزیر صمت؛تمهیدات ایمیدرو در اجرای جهش تولید

افزایش 30 درصدی قیمت ماسک در3روز | 2 برابر شدن قیمت کش

کاهش طرح های صنعتی و معدنی مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی

روش فروش 30 درصد سهام عدالت + آموزش

بلاتکلیفی سیل زدگان زاچ داربست از چله زمستان تا تابستان

سهام عدالت خود را نفروشید و همچنان مالکیت سهام خود را حفظ کنید

چین به دنبال ساخت بلندترین آسمان خراش خود

سوال از chr(034)روحانیchr(034) به 100 امضا رسیدchr(034)+محور های سؤال

تورم ترکیه بر مدار صعود/تنباکو بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد

23 طرح و واحد تولیدی در قزوین احیا شدند

16 روستای کردستان از شبکه دفع بهداشتی فاضلاب بهره مند است

صادرات قزوین زیر منگنه دولت و کرونا / دولت شرایط صادرات را آسان کند

تولید محصول جو در ابرکوه 10 درصد افزایش یافت

پیش بینی بسته بندی بیش از هزار تن لیموترش در میناب

خاموشی های سراسری زیر سر «بیت کوین»

فیروزکوه ؛ جهش تولید در صنعت ریخته گری کشور

80 درصد واحدهای صنعتی قم همکاری خوبی در مدیریت مصرف برق دارند

فعالیت تالارهای عروسی بدون محدودیت، بدون تغییر قیمت/ ویروس کرونا بلای جان عروس و دامادها می شود؟

تأکید رییس اداره اداره صنعت، معدن و تجارت لنجان بر حمایت از صنعت

قیمت روز گوشی موبایل 1399/04/15

برنج، مرغ و لوازم خانگی در اولویت بازرسی / کمبود بازرس داریم

دلایل صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

افزایش آمار نگران کننده بیماران کرونایی در استان تا دو ماه آینده

سوال از روحانی به 100 امضا رسید +محورهای سؤال

ایران در قرنطینه سفر

ثبت بهترین عملکرد بازده کیفی و بازده عمودی در فولاد مبارکه

تمدید مهلت ویرایش اطلاعات طرح ملی مسکن

تقاضای کاذب برای خرید ارز باید از بین برود

خرید بیش از 19 هزار تن محصول مازاد بر نیاز کشاورزان

نرخ رسمی 47 ارز اعلام شد/قیمت ها ثابت ماند |

علت صعود شاخص بورس و واقعیت اقتصاد کشور

رشد شاخص عامل تورم نیست، محصول تورم است/ سیاست گذار بشدت نگران انتظار تورمی باشد/ دولت در جمع آوری نقدینگی موفق نبود

امیدواریم خرما مثل گوجه و سیب زمینی روی دست کشاورزان نماند/ فکری به حال صادرات کنید

سفر تعطیل نیست/ انفرادی سفر کنید/ نرخ تاسیسات گردشگری تا شهریور تغییر نمی کند/ مهرماه افزایش قیمت سفر خواهیم داشت

ابتلای بیش از 11 میلیون و 382 هزار نفر در جهان به کووید-19

آزمون استخدامی بانک سینا برگزار شد

کاهش 5 درصدی ذخایر سدها نسبت به پارسال

افت قیمت ها در بازار اجاره با مصوبه دولت برای تمدید قرارداد ها

رشد 65 درصدی حق بیمه تولیدی در بخش کشتی

ابتلای بیش از 11 میلیون و 382 هزار نفر در جهان به کووید-19

فراز و نشیبهای رشد اقتصادی ایران در دهه 90 +جدول

با حمایت فولاد مبارکه و در مجتمع فولاد سبا به دست آمد؛ ایران به جمع سازندگان ربات های مکنده کاتالیست پیوست

عکس/ حال و هوای صرافی های تهران

نرخ رسمی 47 ارز ثابت ماند

برنج، مرغ و لوازم خانگی در اولویت بازرسی/ معاون سازمان حمایت: کمبود بازرس داریم

یک وزیر کابینه دیاب خبر داد: نقش خرابکارانه ترکیه در امور لبنان

قیمت خودرو های داخلی 1399/04/15

جهش تولید میگوی پرورشی در جاسک

کودکان کار ؛ بار بردوش جامعه یا برداشتن بار از دوش خانواده؟

معاون بهره برداری فولاد مبارکه تشریح کرد؛ نقش و اهمیت احداث خط نورد گرم شماره 2

فیلمی دردناک از دامادی که گرفتار ویروس کرونا شد

جهانگیری: به مشکلات معیشتی آگاه هستیم/ مردم سهام عدالت خود را نفروشند

ناگفته های سیف از شب تولد دلار 4200 تومانی/ حسرت قانون بانک مرکزی افغانستان را می خورم!

گزارش مرکز آمار ایران از رشد اقتصادی در سال 98

جولان کرونا در گرمای نفس گیر هرمزگان

کرج 785 هکتار بافت فرسوده دارد/ بافت تاریخی مرکز شهر مشخص نیست

شمار مبتلایان به کرونا در امارات باز هم افزایش یافت

9 نیروگاه کوچک در مازندارن در دست ساخت است

رویکرد منفی تولیدکنندگان انرژی به سرمایه گذاری/ وضعیت قرمز نفت تا چه زمانی ادامه دارد؟

پایان خرید تضمینی گندم در هرمزگان

20 میلیارد دلار ارزصادراتی به کشور بازنگشته است/ فروش کاغذی و فردایی باعث افزایش نرخ دلار شد/ اگر دیر اقدام کنیم، دلار در کانال 20 هزار تومان می ماند

برکراسی اداری؛ مانع تکمیل 2 هتل بیمارستان کرمانشاه

میزان تولید سالانه قارچ در قروه به 650 تن افزایش می یابد

نماینده ویژه رییس جمهوری افغانستان در پی ابتلا به کرونا درگذشت

رشد شاخص عامل تورم نیست، محصول تورم است/ سیاست گذار بشدت نگران انتظار تورمی باشد/ دولت در جمع آوری نقدینگی موفق نبود

8 معدن بزرگ دنیا را بشناسید

95 درصد اصناف موارد بهداشتی و پروتکل ها را رعایت می کنند/مردم برگزاری عروسی در تالارها را به 110 گزارش دهند

بوگاتی سوپراسپرت ساخته شده از جنس طلا!+عکس

مرمت و محوطه سازی قلعه تاریخی باقرآباد بافق آغاز شد

قیمت ارز، دلار، یورو، سکه و طلا 1399/04/15

استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه | وزارت صمت چراغ سبز نشان داد

تمدید دوباره مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان مسکن ملی

نقش ویژه دولت در بازدهی بی نظیر 215 درصدی بازار سهام طی 4 ماه

100 نماینده طرح سوال از رییس جمهور را امضا کردند

امیدواریم خرما مثل گوجه و سیب زمینی روی دست کشاورزان نماند/ فکری به حال صادرات کنید

بسته دولت برای کنترل بازار مسکن جواب داد؟

جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند

از گوشه و کنار کاشان| عملکرد شهرداری های اردستان در مبارزه با مواد مخدر راضی کننده نیست

امضای تفاهم نامه احداث شاخص ترین خط ریلی کشور با حضور مدیر عامل فولاد مبارکه

ناگفته های سیف از شب تولد دلار 4200 تومانی/ حسرت قانون جدید بانک مرکزی افغانستان را می خورم!

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را به سامانه تلفنی 190 گزارش دهید

پیش بینی تولید بیش از 630 هزار تُن گندم در آذربایجانغربی

کلید قطع مارپیچ قیمت ها | روش اجرای سیاست تثبیت اقتصادی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر: بیش از 480 میلیارد تومان تسهیلات کرونا به استان پرداخت می شود

اختصاص 467 میلیارد ریال تسهیلات برای بانوان کشاورز قمی

جذب بیش از 6400 مشترک گاز در سه ماهه اول جاری در استان کرمان

ویرانه های کارخانه تاریخی سمنان

210 هزار بازنشسته خوزستانی در انتظار افزایش حقوق سال 99/ درصد افزایش مستمری به اندازه هزینه های زندگی نیست

210 هزار بازنشسته خوزستانی در انتظار افزایش حقوق سال 99/ درصد افزایش مستمری به اندازه هزینه های زندگی نیست