مطالب مرتبط:
جزییات سومین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی
جزییات سومین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی
جزییات جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی برگزار شد
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی برگزار شد
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 خرداد 1399 ساعت 18:302020-05-23سياسي

جزییات سومین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی


سومین جلسه رسیدگی به پرونده 18 جلدی تخلفات ارزهای دولتی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر"، سومین جلسه رسیدگی به پرونده 18 جلدی تخلفات ارزهای دولتی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام ضمن قرائت و تفهیم مفاد 193 و 194 قانون آیین دادرسی کیفری، از وکیل متهم کحال زاده خواست در جایگاه قرار گیرد تا دفاعیات خود را از موکل خود بیان کند.

وکیل متهم کحال زاده گفت: اسناد کاملی وجود دارد که نشان می دهد موکل بنده تعهدات ارزی خود را در قالب شرکت بازرگانی کحال زاده تماماً انجام داده است.

وی افزود: همچنین موکل بنده در سال 93 تا 96 مقادیر قابل توجهی کالای اساسی از طریق ارزهای دریافتی از سیستم بانکی، وارد کشور می کند که در این برهه نیز تعهدات ارزی خود را انجام داده است.

وی گفت: در حالی که موکل بنده تحقیقات را صادقانه پاسخگو بود؛ اما رفع تعهداتی که به اجرا درآمده بود و بانک ها آن را به هر دلیلی اعمال نکردند مشکلاتی را برای موکل بنده ایجاد کرد که در تحقیقات به آن اشاره نشده است.

وکیل متهم کحال زاده در ادامه گفت: از مجموع 14 فقره ثبت سفارش مجموعاً معادل 266 میلیون یورو ارز معادل تخصیص پیدا کرده است.

این موضوع و آثار ناشی از آن مورد توجه قرار نگرفته و حضور شرکت های کارگزاری ارزی در اینجا ضرورت خود را نشان می دهد.

وکیل متهم کحال زاده با طرح این ادعا که پرونده از نظر بهره گیری از نظر کارشناسان خبره دارای نقص است گفت: درخواست داریم تحقیقات تکمیل و نقائص رفع شود.

وی گفت: در کیفرخواست تلاش شده از اوصافی به کل عملیات اقتصادی و روابط بازرگانی موکل استفاده شود مثل اوصاف صوری بودن، جعلی بودن و همچنین درج گزینشی برخی از مطالب علیه متهم.

وی بیان کرد: پرونده در شعبه 12 بازپرسی در قسمتی همچنان در جریان است تقاضا دارم دستور فرمایید مدارک مرتبط ارسال شود.

وکیل متهم کحال زاده در مورد فروش ارز توسط موکل خود در بازار آزاد که در کیفرخواست به آن اشاره شده بود بیان کرد: حجم زیادی از تعهدات موکل ایفا شده است.

در مورد کارت های بازرگانی اجاره ای و شرکت های صوری نیز بحث کاغذی و صوری بودن در مورد شرکت موکل یعنی معتمد پارسه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کارت بازرگانی به صورت اجاره ای نبوده است گفت: نیشکر هفت تپه برای ادامه فعالیت های خود مجبور بوده است از شرکت های دیگر استفاده کند و از کارت بازرگانی موکل من نیز استفاده کرده است.

این وکیل عنوان کرد: در خصوص خط تولید نیشکر حداکثر 18 ماه مهلت برای این خط تولید متصور بوده که در زمان بازداشت موکل 9 ماه فرصت باقی مانده بود، اما عملاً امکان رفع تعهد برای موکل در بازداشت فراهم نبوده است.

وکیل متهم کحال زاده در ادامه افزود: موکل با ارائه اسناد ارائه شده، 90 درصد تعهداتش را ایفا کرده است و بر اساس مصوبه بانک کشاورزی مطابق ارسال رفع تعهد 90 درصدی به وی ارز ارائه شده است و در این مورد تخلفی صورت نگرفته است.

این وکیل گفت: در برخی صفحات کیفرخواست عنوان ارز دولتی آمده و اعلام نشده است که چه نوع ارزی است.

این وکیل افزود: در حالی که موکل من در بازداشت بوده است بانک ها از این فرصت استفاده کرده و با ارائه شکایت به تعزیرات اقدام به گرفتن حکم کرده اند.

وکیل متهم کحال زاده بیان کرد: بانک ها به دور از انصاف، ارقام و اعداد را کامل اعلام نکرده اند و مدارک را ارائه نداده اند.

وی درباره اتهام جعل به متهم کحال زاده گفت: با توجه به تحقیقات در پرونده، روابط کاری معقول شرکت های نیشکر نشان می دهد که قاعدتاً داشتن مهر دو شرکت بورسا و دلتا امری دور از ذهن در عملیات تجاری نیست لذا این به عنوان جعل تلقی نمی شود وکیل متهم کحال زاده با اشاره به بحث اخلال در نظام اقتصادی که به متهم کحال زاده منتسب شده افزود: با توجه به شرایط حاکم بر جامعه اقدامات موکل من با سوء نیت همراه نبوده و هیچ قصد اخلالی نداشته است.

وکیل متهم کحال زاده با بیان اینکه نسبت عدم تعهدات ارزی به موکل بنده درست نیست، گفت: اگر چه خط تولید تعهدات با تاخیر همراه بوده، اما موکل بنده تمام تلاشش را کرده این مشکلات را برطرف کند.

وی با اشاره به اینکه وصف سازمان یافتگی به موکل بنده صحیح نیست، افزود: فعالیت وی بازرگانی بوده لذا در راستای تخصص و حرفه خود از ظرفیت ایشان برای کمک به شرکت نیشکر هفت تپه استفاده می کردند؛ لذا بحث سازمان یافتگی اصلاً مطرح نیست.

در ادامه نماینده دادستان بیان کرد: مکاتبات زیادی از سوی مدیر عامل نیشکر هفت تپه با بانک کشاورزی صورت می گیرد که در یکی از این مکاتبات مهلت 20 روزه ای برای به جریان افتادن پرونده حواله ارزی این شرکت در مورخ 12 شهریور 96 تعیین می گردد.

پس از آن، جلسه ای در تاریخ 29 شهریور 96 در بانک کشاورزی تشکیل شده که این 20 روز به 45 روز تبدیل می شود و در نهایت تا 8 آبان 96 دستور رییس همچنان تمدید می گردد بدون آنکه کالایی وارد کشور شود.

به همین منوال در دی ماه 96 نیز این دستور تمدید شده در حالی که هیچ تعهد ارزی صورت نمی گیرد.

وی افزود: بر اساس دستور مذکور شرکت معتمد پارسه که در سال 95 با وجود بدهی 49 میلیون یورویی تا خرداد سال 96، 28 میلیون یورویی دیگر دریافت می کند و پس از آن تا آذر ماه سال 96 با همین دستورات، 200 میلیون یورو دیگر اخذ می کند یعنی شرکتی که هیچ تعهد ارزی انجام نداده همچنان تسهیلات دریافت می کند.

نماینده دادستان خطاب به قاضی بیان کرد: من از دادگاه می خواهم مسئول بانک کشاورزی نیز امروز در جایگاه متهم قرار گیرد.

به گفته خودش وی مدعی است بر اساس فشارهای وارده چنین دستوراتی را صادر کرده است، این فرد بیان کند این فشارها از چه ناحیه ای بوده است و چگونه شرکتی با چنین بدهی بالا بدون انجام اعتبار سنجی با چک و سفته می تواند مبالغ کلان میلیون دلاری اخذ کند.

در ادامه قاضی خطاب به وکیل متهم کحال زاده گفت: این نکته را یادآور می شوم که تاکنون هیچ یک از وکلا مستندی ارائه نداده اند و تاکنون سندی برای ورود کالا و میزان ارز دریافتی به دادگاه ارائه نکرده اید.

قاضی مسعودی مقام تاکید کرد: اگر چه ما خودمان استعلام خواهیم کرد و همه موارد را به طور دقیق بررسی می کنیم، اما شما نیز در رد استعلام می توانید اسناد خود را ارائه دهید که تاکنون اقدامی نکرده اید و فقط در دفاع از موکلتان بیان می کنید که وی بازرگان بوده و تعهدات خود را انجام داده است در حالی که در این زمینه اسنادی به دادگاه ارائه نکرده اید.

در ادامه وکیل خطاب به قاضی گفت: مدارک موجود است و برای آنکه وقت دادگاه گرفته نشود آن را بیان نکردیم که در اسرع وقت به دادگاه ارائه خواهیم کرد در ادامه وکیل متهم کحال زاده اسنادی را نشان قاضی داد که به زعم خود مشخص می کرد رقم 741 میلیون دلاری اتهامی به متهم کحال زاده واقعی نیست.

گفتنی است وکیل متهم کحال زاده ادامه داد: موکل بنده در بازداشت بوده لذا نتوانسته در این زمینه مذاکره ای با بانک ها انجام داده تا اسناد آن را ارائه کند.

در ادامه نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم کحال زاده گفت: تنها یک سند ارائه دهید مبنی بر اینکه موکل شما در زمینه واردات خط تولید 18 هزار تنی رفع تعهد کرده است.

وکیل متهم کحال زاده خطاب به نماینده دادستان بیان کرد: ما در این زمینه اسناد خود را داریم که آن را ارائه خواهیم کرد.

نماینده دادستان گفت: گویا همان اسناد واردات شکر مدنظرتان است در حالی که این اسناد قابل قبول نیست چرا که من هم می توانم به بهانه واردات کالایی ارز دریافت کرده و بعد به جای آن کالا شیر خشک وارد کنم.

این دو قابل قبول نیست.

در ادامه قاضی به وکیل متهم کحال زاده گفت: چه کسی به شما گفته که می توانید کالای دیگری غیر از آنچه تعهد کردید وارد کنید؟ وی افزود: باید پاسخ دهید که این همه ارز برای چه کسی گرفته بودید و نزد چه کسی است که حالا می خواهید آن را تحویل دهید.

وکیل پاسخ داد: بخشی از ارز نزد کارگزاری است.

در ادامه این جلسه دادگاه دیگر وکیل متهم کحال زاده گفت: در کیفرخواست، خیلی از استنادها به گزارش سایت قطره و به نقل ازبانک هاست، در واقع خیلی از موارد رفع تعهد شده است.

نماینده دادستان خطاب به وکیل متهم کحال زاده گفت: موکل شما به علت فروش ارز دستگیر شده است.

با توجه به صحبت های شما دو فرض وجود دارد: یک بگوییم اسناد جعلی است و با پروفرم های جعلی ارزها گرفته شده است.

دوم اینکه بگوییم پروفرم ها جعلی نیست و شرکت دلتا برای بصیرانی است و ارزها را اخذ کرده است.

در هر دو فرض موکل شما متهم است.

وکیل متهم کحال زاده پاسخ داد: موکل من جعل را نمی پذیرد.

نماینده دادستان خطاب به وکیل بیان کرد: ارزها گرفته شده است، اما خط تولیدی وجود ندارد.

کالای هم جنس هم وارد نشده است.

اگر کالای ی وارد شده است مجوزی از بانک مرکزی ندارد.

قرار نیست اگر موکل شما کالای دیگری وارد می کند عنوان شود رفع تعهد انجام شده است.

بر اساس اقاریر متهم 30 تا 40 میلیارد تومان سود آقای بصیرانی در یک بازه کوتاه مدت بوده است.

وکیل متهم کحال زاده در ادامه این جلسه دادگاه گفت: موکل من جعلی انجام نداده و نهایتاً استفاده غیر مجاز از مهرها داشته است که قاضی خطاب به وکیل گفت استفاده غیر مجاز از مهرها نیز بنا بر قانون جعل است.

این وکیل متهم ادامه داد: تحصیل ارز توسط موکل اینجانب بر اساس روند قانونی انجام شده و ارزهایی که موکل بنده گرفته قسمتی از آن رفع تعهد شده است.

در ادامه وکیل متهم کحال زاده گفت: اینکه ارزی گرفته شده و در جای دیگر هزینه شده ارتباطی به انجام ندادن تعهد ندارد.

وی افزود: دلیل ورود موکل بنده به شرکت هفت تپه داشتن کارت بازرگانی بوده که این شرکت برای انجام معاملات خود به آن نیاز داشته است.

بعد از پایان صحبت های وکیل متهم کحال زاده قاضی از متهم مسعود جلالیان خواست در جایگاه قرار گیرد و بعد از تفهیم اتهام به وی از او خواست توضیحات خود را بیان کند.

متهم جلالیان گفت: در کیفرخواست عناوین و مواردی ذکر شده که به ترتیب به همه این موارد خواهم پرداخت و توضیحاتی را ارائه خواهم کرد.

وی یادآور شد: ما اکنون درباره سال 96 سخن می گوییم سالی که هیچ گونه التهاب ارزی وجود نداشت.

از سوی دیگر حساسیت بخش تولید و اعتراضات کارگری از جمله مواردی بود که سیستم بانکی با آن درگیر شد.

این متهم ادامه داد: بنده به مدت 5 ماه و نیم در سال 96 با این شرکت همکاری کردم؛ در فروردین ماه 96 از بانک کشاورزی با بنده تماس گرفتند تا جلسه ای با شرکت معتمد پارسه داشته باشم و با توجه به اینکه قرار بود از این شرکت 2 هزار میلیارد پول در بانک متمرکز شود لذا پیگیری برای انجام هر چه سریعتر این جلسه از سوی بانک صورت گرفت.

وی گفت: در این جلسه گزارش خوبی از فعالیت های این شرکت ارائه شد تا جایی که بر اساس این گزارش ها تمامی تعهدات ارزی شرکت هفت تپه تا آن زمان انجام شده بود؛ لذا بعد از طی شدن پروسه کار در نهایت مصوبات این جلسات در کارگروه مدیریت تصویب و برای اداره مرکزی ارسال شد.

متهم جلالیان در ادامه گفت: از آنجایی که ما تفاهم نامه نوشتیم در تاریخ 3.

3.

96 با امضای من برای شعبه می رود و 7.

3.

96 مجدداً با یک صورتجلسه نامه می زند که ما این را از 15 به 75 تبدیل کردیم.

در قبال چک شرکت و مقررات ارزی بوده است و در سامانه اعتباری بانک کشاورزی و اعتبار سنجی ایرانیان رتبه بندی A اعمال می شود.

وی در ادامه گفت: در تاریخ 10.

4.

96 اداره عملیات ارزی نامه ای به ما می دهد که قبول درخواست مطروحه صرفاً منوط بر تعهدات قبلی شرکت است.

هر چند در شرح وظایف اداری عملیات ارزی نیست؛ اما ما این موضوع مستمسک قرار دادیم در ادامه جلسه مشترکی با آقایان کحال زاده، اسد بیگی، طالبی و طحال بیگی و دیگران برگزار کردیم و موضوع را صورتجلسه کردیم و در تاریخ 14.

4.

96 کار متوقف و منوط به 7 بند شد.

متهم جلالیان خاطر نشان کرد: در نامه ای که برای شرکت حامی مهر می رود اشاره به نامه 10.

4.

96 می شود و موضوع همکاری را مطرح می کند.

این نامه در زمان مدیریت بنده ارسال شد و کار تا 13.

6.

96 متوقف شد که در ادامه من به اداره مرکزی منتقل می شوم.

وی در ادامه گفت: ثبت سفارش با وزارت صمت است تخصیص اعتبار و ارز با بانک مرکزی است و بانک عامل فقط حواله دهنده است.

در ادامه این جلسه دادگاه متهم جلالیان گفت: 28 میلیون ارز پرداخت شده در سه بخش 17 میلیون یورویی سه و هشت میلیون یورویی است این پرداخت ها بر اساس مقررات قانونی انجام شده است.

نماینده دادستان خطاب به متهم جلالیان بیان کرد: قبل از خرداد سال 1396 شما رییس کل شعب استان تهران بوده اید و اعلام می کنید که بعد از آن مسئولیتی نداشته اید، اما آقای فهیمی اعلام کرده طی تماس تلفنی که شما داشته اید گفته اید در پرداخت 200 میلیون یورو مساعدت کامل داشته باشید.

فهیمی آن زمان مدیر شعب لرستان بوده است و بعد از آنکه شما ارتقا می یابید جایگزین شما در تهران می شود.

فهیمی اعلام می کند از جزییات روند پرداخت 200 میلیون یورو اطلاعی ندارد و شما با وی تماس تلفنی داشته اید و این موضوع را خود شما تایید کرده اید، برای چه به وی زنگ زدید و به او چه گفتید؟ نماینده دادستان ادامه داد: در تاریخ 10.

4.

96 جلسه ای با آقایان کحال زاده، اسد بیگی و دیگران داشتید و نهایتاً تصمیم به توقف تعهدات ارزی می گیرید.

در 26.

6.

96 چه اتفاقی افتاد که شما مهلت های گوناگون دادید؟ متهم جلالیان در پاسخ بیان کرد: 12/6/96 اسد بیگی نامه ای داده که یک فرصت بدهید.

نماینده دادستان خطاب به متهم گفت: چه کسی به شما گفت که در این مورد مساعدت داشته باشید آیا شخص ثالثی به شما گفت اسم این فرد را بگویید.

متهم جلالیان در این بخش از جلسه دادگاه از پاسخ دادن طفره رفت و در ادامه گفت: یکی از اعضای هیات مدیره زنگ زد و گفت مهلت بدهید.

در پایان این جلسه دادگاه قاضی مسعودی مقام خطاب به متهم گفت: با توجه به نیمه کاره ماندن صحبت های شما و نزدیک شدن به زمان اذان صحبت های شما را در جلسه بعدی دادگاه مورخ 10.

3.

99 ساعت 9 می شنویم.


کلید واژه ها: قاضی مسعودی مقام - رسیدگی - مفسدان اقتصادی - برگزار - مسعودی - اخلالگران - اقتصادی - شرکت بازرگانی - قاضی - تخلفات - زاده - دادگاه - پرونده - متهم - مقام - کالای اساسی - آیین دادرسی - تعهدات ارزی - جرایم - دولتی - ریاست - ویژه - ارزی - بنده - بازرگانی - شعبه - خبرگزاری - وکیل - اتهامات - دریافتی

آخرین اخبار سرویس:
دستورات تلفنی روحانی به وزیر آموزش و پرورش

توییتر صفحه مشاور روحانی را تعلیق کرد

5 نکته مؤثر و کاربردی برای افزایش تمرکز

یادگیری هوشمندانه به روش اجایل (Agile Learning)

8 عادت مخربی که خلاقیت را نابود می کنند

مقابله با ترس از آینده با 9 راهکار اثربخش

دانش بنیان هایی که بنیان جامعه و جان مردم را حفظ کردند

پیام تسلیت نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

مصباحی مقدم: مطالب نقل شده از من در رادیو فرانسه تحریف شده و نادرست است

آغاز بررسی اعتبارنامه نمایندگان از پس فردا

جهانگیری: اعزام بالگردهای آبپاش برای مهار آتش سوزی chr(034)خاییزchr(034) ضروری است

رسیدگی به معیشت طبقات ضعیف/ نسخ قوانین زائد و مزاحم

معیشت مردم، دغدغه رهبری و مجلس

درخواست توییتری قالیباف از سردار سلیمانی با هشتگ معنادار baghdad0120

ارائه 55 مقاله در گردهمایی پژوهشی نجوم در قالب مقاله و پوستر

نماینده دشتی و تنگستان عزادار شد

دستور جهانگیری برای اطفای حریق در خاییز/استاندار با وزیر دفاع هماهنگ کند

واکنش تند ضرغامی به ماجرای قتل رومینا

دستور جهانگیری برای مهار آتش سوزی خاییز

پیام تبریک دکتر مونسان به رییس مجلس شورای اسلامی

امکان مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت فراهم شد

انحراف از خط امام مساوی با تمام شدن انقلاب است

نفتکش های ایرانی بینی آمریکا را به خاک مالید

سه بالگرد آب پاش برای اطفای حریق کوه خاییز تامین شد

نوید محمدزاده در آرزوی بازی در نقش یک شهید + عکس

رییس مجلس درگذشت پدر منتخب مردم دشتی و تنگستان را تسلیت گفت

پس از کرونا؛ روسها دلتنگ کنسرت و تئاتر شده اند

برنامه جلسات علنی در اولین هفته مجلس یازدهم مشخص شد

دشمن تلاش می کند هر اتفاقی را به عنوان یک مشکل رایج در جمهوری اسلامی نشان دهد

تسلیت نماینده ولی فقیه در فارس در پی درگذشت آیت الله محجوب جهرمی

مستند روایت رهبری

پیام رهبر انقلاب باید نصب العین نمایندگان مجلس قرار گیرد

آیت الله طباطبایی: شهدای مقاومت مانع تکرار فاجعه تخریب بقیع در عراق و سوریه شدند

سقوط در مارلیکین/روایت شهادت مسعود امامی استاندار قزوین در دولت اصلاحات

سرلشکر سلامی: برای تحقق اهداف رهبری در محرومیت زدایی باید همه کمک کنیم

راهکارهای نماینده بویراحمد و دنا در آتش سوزی جنگل ها/عقلایی به مصاف آتش برویم

سردار مؤمنی به دکتر قالیباف تبریک گفت

انحراف از خط امام مساوی با تمام شدن انقلاب است

نوبت دهی الکترونیکی در احکام مدنی شورا های حل اختلاف مشهد

بهمن می خواست جنازه رومینا را از خاک بیرون بکشد+ ویدئو

سلحشوری: پدر رومینا مجرم تلقی نمی شود

سلحشوری: پدر رومینا مجرم تلقی نمی شود

پس از کرونا؛ روسها دلتنگ کنسرت و تئاتر شده اند

اقامه نماز جمعه در بافق

سناتور آمریکایی: توییتر تحریم ها علیه ایران را نقض کرده است

اصلاح طلبان طلبکاری را آغاز کردند

انتقاد منتخب مجلس از حقوق پایین نمایندگی

عشق بهاره افشاری مشخص شد+عکس

آغاز بررسی اعتبارنامه نمایندگان از روز یکشنبه

برگزاری آزمون دانشنامه دندانپزشکی در مهرماه/ شروع ثبت نام از خردادماه

جدال بر سر ریاست کمیسیون امنیت ملی

منتظر تایید نهایی لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان هستیم

حضور نفتکش های ایران در ونزوئلا پایان دوران رهبری آمریکا است

دستور روحانی به وزیر بهداشت

استایل جذاب موتورسواری مجید مظفری +عکس

سناتور حامی ترامپ: توییتر تحریم ها علیه ایران را نقض کرده است

احزاب در کشور ما فقط کارکرد انتخاباتی دارند

نادیده گرفتن دستفروشان در ساماندهی پیاده راه های پایتخت

آخرین خبر از ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

رفع نگرانی دانش آموزان و والدین از امتحانات

امام جمعه بردخون بوشهر: فضای مرکز خدمات درمانی بردخون جوابگوی نیاز مردم نیست

گفت وگویی بر محور تأثیر کرونا بر مجسمه سازی

نحوه حضور کارکنان دانشگاه تهران از فردا اعلام شد

درخواست اعزام بالگرد برای اطفای حریق عرصه های منابع طبیعی استان بوشهر

امکان مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت فراهم شد

روحانی: برنامه ریزی های لازم برای انجام فعالیت های آموزشی سال آینده در کنار کرونا انجام شود

گفتگوی جهانگیری و استاندار کهگیلویه درباره آتش سوزی در جنگل های حفاظت شده/اعزام یک گردان ارتش برای مهار آتش سوزی

خدمت به مردم هدف تمام برنامه های بسیج است

فرایند انتشار مقالات علمی در مجلات بررسی می شود

بی توجهی به پیاده راه های تهران

وزارت اطلاعات جهت تحقق اهداف انقلاب آماده همکاری با نمایندگان است

اسامی استان هایی که بیشترین شهر قرمز کرونایی را دارند

حضور رییس سازمان برنامه و بودجه بر مزار مرحوم قهرمانی استاندار اسبق گیلان

افشای نام پرهوادارترین تیم ایران در گزارش تحقیق و تفحص مجلس | باز هم پای جعل سند در کار است!

پیام مشاور رهبر انقلاب به علی لاریجانی و قالیباف

تعریف دوگانه حوادث در تفکر غیر دینی

امام جمعه بردخون بوشهر: فضای مرکز خدمات درمانی بردخون جوابگوی نیاز مردم نیست

اولویت اول مجلس؛ رفع مشکل معیشتی طبقه ضعیف جامعه

تبریک روسای مجلس لبنان و ترکیه به رییس مجلس شورای اسلامی

اقتصاد و فرهنگ اولویت کاری مجلس باشد

اسامی استان هایی که بیشترین شهر قرمز کرونایی را دارند

امکان مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت فراهم شد

برگزاری آزمون دانشنامه دندانپزشکی در مهرماه/ شروع ثبت نام از خردادماه

بی توجهی به پیاده راه های تهران

انتقاد منتخب مجلس از حقوق پایین نمایندگی

آیت الله علم الهدی: در بحث کرونا عواطف ولایی مردم نادیده گرفته شد

نگرانی آقای وزیر از سفرهای آخر هفته

کویتی پور: چرا باید بگویم زنده ام؟

امکان مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت فراهم شد

جمالی پور، شهادت استاندار دولت اصلاحات در قزوین را تسلیت گفت

تبریک سردار دهقان به قالیباف و تجلیل از لاریجانی

آبگیری سد پلرود تا پایان سال 99

فرایند انتشار مقالات علمی در مجلات بررسی می شود

عزت ملی و شرافت بین المللی ایران، مرهون مکتب امام خمینی(ره)

سه بالگرد آپ پاش برای اطفای حریق کوه خاییز تامین شد

پیام مشاور رهبر انقلاب به علی لاریجانی و قالیباف

قالیباف درگذشت پدر منتخب مردم دشتی و تنگستان را تسلیت گفت

پذیرش مدرسه علمیه جامعه الامام المنتظر(عج) نجف آباد

ائمه جمعه فارس : مجلس راهکارهای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب را تسهیل کند

توجه به منافع عمومی از وظایف نمایندگان مجلس

جزییات سومین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی

جزییات سومین جلسه رسیدگی به اتهامات 21 متهم کلان ارزی