مطالب مرتبط:
رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد
رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد
رهبر انقلاب: عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی گسترش یابد/وضعیت رژیم صهیونیستی بسی سخت تر خواهد شد/ویروس صهیونیسم از منطقه ریشه کن خواهد شد
مواضع رهبر معظم انقلاب در روز قدس راهبردی است/اسراییل شر مطلق است
مواضع و بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران مهم و تاریخی بود
-110 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 خرداد 1399 ساعت 09:302020-05-23سياسي

رهبر معظم انقلاب: ویروس صهیونیسم دیری نمی پاید


مبارزه با ویروس دیرپای صهیونیسم ضروری است و دیری نمی پاید که این ویروس به همت و ایمان و غیرت جوانان، از منطقه ریشه کن خواهد شد.

- حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را در خصوص ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تأکید کردند: اصلی ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین های فلسطینی است و بی گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی پاید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه کن خواهد شد.

بسم اللّه الرّحمن الرّحیمو الحمد للّه ربّ العالمین و صلّی اللّه علی محمّد و آله الطّاهرین و صحبه المنتجبین و من تبعهم باحسان الی یوم الدّین.

به همه ی برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان درود می فرستم و قبولی طاعات آنان در ماه مبارک رمضان را از خداوند مسئلت می کنم و پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید فطر را به آنان تبریک می گویم و پروردگار کریم را بر نعمت حضور در این ماه ضیافت الهی، سپاس می گویم.

امروز روز قدس است؛ روزی که با ابتکار هوشمندانه ی امام خمینی (رضوان الله علیه) همچون حلقه ی وصلی برای هم صداییِ مسلمانان درباره ی قدس شریف و فلسطین مظلوم تعیین شد؛ و در این چند دهه، در این باره نقش آفرینی کرد و از این پس نیز خواهد کرد ان شاءاللّه.

ملّتها از روز قدس استقبال کردند و آن را همچون نخستین کار واجب، یعنی برافراشته نگهداشتن پرچم آزادی فلسطین گرامی داشتند.

سیاست عمده ی استکبار و صهیونیسم، کمرنگ کردن مسئله ی فلسطین در ذهنیّت جوامع مسلمان و به سَمت فراموشی راندن آن است؛ و فوری ترین وظیفه، مبارزه با این خیانتی است که به دست مزدوران سیاسی و فرهنگی دشمن در خودِ کشور های اسلامی صورت می گیرد و حقیقت آن است که مسئله ای به عظمت مسئله ی فلسطین چیزی نیست که غیرت و اعتماد به نفْس و هوشمندی روزافزون ملّتهای مسلمان، اجازه ی فراموش شدن آن را بدهد؛ هر چند آمریکا و دیگر سلطه گران و پادو های منطقه ای آنان همه ی پول و توان خود را برای آن به کار گیرند.

اوّلین سخن، یادآوری بزرگیِ فاجعه ی غصب کشور فلسطین و تشکیل غدّه ی سرطانی صهیونیستی در آن است.

در میان جنایات بشری دوران های نزدیک به زمان حاضر، هیچ جنایتی در این حجم و با این شدّت وجود ندارد.

غصب یک کشور و بیرون کردن مردم برای همیشه از خانه و کاشانه و سرزمین اجدادی خود، آن هم با فجیع ترین انواع قتل و جنایت و هلاکِ حَرث و نسل و ده ها سال تداوم این ستم تاریخی، حقیقتاً یک رکورد جدید از سَبُعیّت و شیطان صفتی بشر است.

عامل و مجرم اصلی این فاجعه، دولت های غربی و سیاست های شیطانی آن ها بود.

آن روزی که دولت های فاتح جنگ اوّل جهانی، منطقه ی غرب آسیا، یعنی قلمرو آسیایی حکومت عثمانی را به عنوان مهم ترین غنیمت جنگی، میان خود در کنفرانس پاریس تقسیم میکردند، نیاز به یک پایگاه امن در قلب این منطقه را برای تضمین سلطه ی دائمی خود بیش از پیش احساس کردند.

انگلیس از سال ها پیش از آن، با طرح بالفور زمینه را آماده کرده و با همفکری زرسالاران یهودی بدعتی به نام صهیونیسم را مهیّای نقش آفرینی کرده بود؛ و اکنون زمینه های عملی آن فراهم می شد.

از همان سال ها مقدّمات را بتدریج در کنار هم چیدند و سرانجام پس از دوّمین جنگ جهانی با استفاده از غفلت و گرفتاری دولت های منطقه، ضربه ی خود را وارد آوردند و رژیم جعلی و دولتِ بدون ملّتِ صهیونیست را اعلام کردند.

آماج این ضربه در درجه ی اوّل ملّت فلسطین و در درجه ی بعد همه ی ملّتهای این منطقه بودند.

نگاه به حوادث بعدی منطقه نشان میدهد که هدف اصلی و نزدیک غربی ها و کمپانی داران یهودی از ایجاد دولت صهیونیست، بنای یک پایگاه حضور و نفوذ دائمی برای خود در غرب آسیا و امکان دسترسی نزدیک برای دخالت و تحمیل و تسلّط بر کشور ها و دولت های این منطقه بود.

از این رو رژیم جعلی و غاصب را به انواع امکانات قدرت آفرین ــچه نظامی و چه غیر نظامی ــ حتّی تسلیحات اتمی مجهّز کردند و رشد این غدّه ی سرطانی را در پهنه ی نیل تا فرات در برنامه های خود گنجاندند.

متأسّفانه اغلب دولت های عرب پس از مقاومت های نخستین که برخی از آن ها تحسین برانگیز بود، بتدریج تسلیم شدند و بخصوص پس از ورود ایالات متحدّه ی آمریکا به عنوان متولّی مسئله، هم وظیفه ی انسانی و اسلامی و سیاسی، و هم غیرت و نخوت عربی خود را به فراموشی سپرده و با امید های واهی به هدف های دشمن کمک کردند.

کمپ دیوید مثال روشنی از این حقیقت تلخ است.

گروه های مبارز نیز پس از برخی مجاهدت های فداکارانه در سال های نخست، بتدریج به راه بی فرجام مذاکره با اشغالگر و حامیانش کشانده شدند و خطّ سیری را که میتوانست به تحقّق آرمان فلسطین منتهی شود، رها کردند.

مذاکره با آمریکا و دیگر دولت های غربی و نیز با مجامع بی خاصیّت بین المللی، تجربه ی تلخ و ناموفّق فلسطین است.

نشان دادن شاخه ی زیتون در مجمع عمومی سازمان ملل، نتیجه ای جز قرارداد خسارت بار اُسلو نداشت و سرانجام هم به سرنوشت عبرت انگیز یاسر عرفات منتهی شد.

طلوع انقلاب اسلامی در ایران، فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین گشود.

از اوّلین قدم ها یعنی بیرون راندن عناصر صهیونیست که ایرانِ دورانِ طاغوت را یکی از پایگاه های امن خود می شمردند و سپردن محلّ سفارت غیر رسمی رژیم صهیونیست به نمایندگی فلسطین و قطع جریان نفت تا کار های بزرگ و فعّالیّتهای گسترده ی سیاسی، همه موجب پدید آمدن جبهه ی مقاومت در کلّ منطقه شد و امید به حلّ مسئله در دل ها شکفت.

با ظهور جبهه ی مقاومت، کار بر رژیم صهیونیستی سخت و سخت تر شد ــ و البتّه در آینده بسی سخت تر هم خواهد شد ان شاءاللّه ــ، ولی تلاش حامیان آن رژیم و در رأس آنان آمریکا در دفاع از آن هم بشدّت افزایش یافت.

پیدایش نیروی مؤمن و جوان و فداکار حزب اللّه در لبنان و تشکیل گروه های پُرانگیزه ی حماس و جهاد اسلامی در درون مرز های فلسطین نه تنها سردمداران صهیونیست بلکه آمریکا و دیگر ستیزه گران غربی را هم مضطرب و سراسیمه کرد و یارگیری از درون منطقه و از درون جامعه ی عربی را در صدر برنامه های آنان پس از پشتیبانی های سخت افزاری و نرم افزاری از رژیم غاصب قرار داد.

نتیجه ی کار پُرحجم آنان، امروز در رفتار و گفتار بعضی سردمداران دولت های عربی و برخی فعّالان خائن سیاسی و فرهنگی عرب، آشکار و جلویِ چشم همه است.

امروز از هر دو سو فعّالیّت های متنوّعی در صحنه ی مبارزه ظهور می کند، با این تفاوت که جبهه ی مقاومت رو به اقتدار و امیدِ فزاینده و جذب روزافزون عناصر قدرت پیش می رود و بعکس جبهه ی ظلم و کفر و استکبار روز به روز تهی تر و مأیوس تر و کم توان تر می شود.

نشانه ی روشن این مدّعا آن است که ارتش صهیونیست که یک روز ارتشی شکست ناپذیر و برق آسا شمرده می شد و ارتش های بزرگ دو کشور مهاجم را در ظرف چند روز متوقّف می کرد، امروز در برابر نیرو های مبارز مردمی در لبنان و غزّه مجبور به عقب نشینی و اعتراف به شکست می شود.

با این حال عرصه ی مبارزه بشدّت خطیر و تغییرپذیر و نیازمند مراقبت دائمی است و موضوع این مبارزه بسی مهم و سرنوشت ساز و حیاتی است.

هر گونه غفلت و سهل اندیشی و خطا در محاسبات اساسی، زیان های سنگین وارد خواهد کرد.

بر این اساس به همه ی کسانی که دل در گرو مسئله ی فلسطین دارند چند توصیه می کنم:1 ـ مبارزه برای آزادی فلسطین، جهاد فی سبیل اللّه و فریضه و مطلوب اسلامی است.

پیروزی در چنین مبارزه ای تضمین شده است، زیرا فرد مبارز حتّی در صورت کشته شدن هم به اِحدی الحُسنیین دست یافته است.

بجز این، مسئله ی فلسطین یک مسئله ی انسانی است، بیرون کردن میلیون ها انسان از خانه و مزرعه و محلّ زندگی و کسب خود، آن هم با قتل و جنایت، هر وجدان انسانی را آزرده و متأثّر میکند و در صورت داشتن همّت و شجاعت به مقابله وادار می سازد.

پس محدود کردن آن به یک مسئله ی صرفاً فلسطینی و حدّاکثر عربی، خطایی فاحش است.

آن ها که سازش چند عنصر فلسطینی یا حکّام چند کشور عربی را مجوّز عبور از این مسئله ی اسلامی و انسانی می شمرند، بشدّت دچار خطا در فهم مسئله و احیاناً دچار خیانت در تحریف آنند.

2 ـ هدف این مبارزه، آزادی همه ی سرزمین فلسطین ــ از بحر تا نهر ــ و بازگشت همه ی فلسطینیان به کشور خویش است.

فروکاستن آن به تشکیل دولتی در گوشه ای از این سرزمین، آن هم به شیوه ی تحقیرآمیزی که در ادبیّات صهیونیست های بی ادب از آن یاد می شود، نه نشانه ی حق جویی است و نه نشانه ِی واقع بینی است.

واقع آن است که امروز میلیون ها فلسطینی به مرتبه ای از اندیشه و تجربه و اعتماد به نفْس رسیده اند که بتوانند این جهاد بزرگ را وجهه ی همّت سازند و البتّه به نصرت الهی و پیروزی نهایی مطمئن باشند، که فرمود: وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَن ـصُرُه، اِنَّ اللهَ لَقَوِیٌّ عَزیزٌ؛ بی شک بسیاری از مسلمانان در سراسر جهان آن ها را یاری و با آنان همدردی خواهند کرد ان شاءاللّه.

3 ـ هر چند بهره گرفتن از هر امکان حلال و مشروع در این مبارزه مُجاز است و از جمله حمایت های جهانی، ولی مؤکّداً باید از اعتماد به دولت های غربی و نیز مجامع جهانیِ ظاهراً یا باطناً وابسته به آن ها پرهیز کرد.

آن ها با هر موجودیّت اثرگذار اسلامی دشمنند؛ آن ها به حقوق انسان ها و ملّتها بی اعتنایند؛ آن ها خود عاملِ بیشترین خسارت ها و جنایت ها به امّت اسلامی اند؛ هم اکنون کدام نهاد جهانی یا کدام قدرت جنایت کار پاسخگوی ترورها، قتل عام ها، جنگ افروزی ها، بمبارانها، و قحطی های مصنوعی در چندین کشور اسلامی و عربی است؟امروز دنیا یک به یک تعداد قربانیان کرونا را در سراسر جهان میشمارد، امّا هیچ کس نپرسیده و نمی پرسد قاتل و مسئول صد ها هزار شهید و اسیر و مفقود در کشور هایی که آمریکا و اروپا در آن آتش جنگ را روشن کرده اند کیست؟ مسئول این همه خون بناحق بر خاک ریخته در افغانستان، یمن، لیبی، عراق، سوریه و دیگر کشور ها کیست؟ مسئول این همه جنایت و غصب و تخریب و ظلم در فلسطین کیست؟ چرا هیچ کس این میلیون ها کودک و زن و مردِ مظلوم در جهان اسلام را شمارش نکرد؟ چرا کسی قتل عام شدن مسلمانان را تسلیت نمیگوید؟ چرا میلیون ها فلسطینی باید هفتاد سال از خانه و کاشانه ِی خود دور بوده و در تبعید به سر برند؟ و چرا قدس شریف، قبله ی اوّل مسلمانان باید مورد اهانت قرار گیرد؟سازمان به اصطلاح ملل به وظیفه ی خود عمل نمی کند و نهاد های به اصطلاح حقوق بشری مُرده اند.

شعار دفاع از حقوق کودک و زن شامل کودکان و زنان مظلوم یمن و فلسطین نمی شود.

این چنین است وضع قدرت های ظالم غربی و مجامع وابسته ی جهانی؛ وضع برخی دولت های دنباله رو آنان در منطقه هم در بی آبرویی و رسوایی بدتر از آن است که به بیان آید.

پس جامعه ی مسلم غیور و دیندار باید به خود و نیروی درونی اش تکیه کند؛ دست قدرتمند خود را از آستین بیرون آورد و با توکّل و اعتماد به خداوند از موانع عبور کند.

4 ـ نکته ی مهمّی که نباید از نظر نخبگان سیاسی و نظامی جهان اسلام دور بماند، سیاست آمریکا و صهیونیست ها در انتقال درگیری ها به پشت جبهه ی مقاومت است.

راه اندازی جنگ های داخلی در سوریه، و محاصره ی نظامی و کشتار شبانه روزی در یمن، و ترور و تخریب، و تولید داعش در عراق، و قضایای مشابه در برخی دیگر از کشور های منطقه، همگی ترفند هایی برای سرگرم کردن جبهه ی مقاومت و فرصت دادن به رژیم صهیونیست است.

برخی سیاستمداران کشور های مسلمان نادانسته و برخی دانسته در خدمت این ترفند های دشمن قرار گرفته اند.

راه جلوگیری از اجرای این سیاست خباثت آمیز، عمدتاً خواست و مطالبه ِی جدّی جوانان غیرتمند در سراسر جهان اسلام است.

جوانان در همه ی کشور های اسلامی بویژه کشور های عربی، نباید توصیه ی امام خمینی عظیم را از نظر دور بدارند که فرمود: هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا ــ و نیز البتّه دشمنِ صهیونیست ــ بکشید.

5 ـ سیاست عادّی سازی حضور رژیم صهیونیستی در منطقه یکی از عمده ترین سیاست های ایالات متّحده ی آمریکا است.

برخی دولت های عربی منطقه که نقش پادوی آمریکا را ایفا می کنند، در این باره به تهیّه ی مقدّمات لازم آن، از قبیل ارتباطات اقتصادی و امثال آن پرداخته اند؛ این تلاش ها یکسره عقیم و بی نتیجه است.

رژیم صهیونیستی زائده ای مهلک و زیان بخش برای این منطقه است و بیقین ریشه کن و ازاله خواهد شد، و بی آبرویی و سیه رویی برای کسانی خواهد ماند که امکانات خود را در خدمت این سیاست استکباری نهاده اند.

برخی برای توجیه این رفتار زشت، استدلال می کنند که رژیم صهیونیستی واقعیّتی در منطقه است، بی آنکه به یاد آورند که با واقعیّتهای مهلک و زیان بخش باید مبارزه کرد و آن را ازاله کرد.

امروز کرونا یک واقعیّت است و همه ی انسان های باشعور، مبارزه با آن را واجب می دانند.

ویروس دیرپای صهیونیسم بی گمان از این پس دیری نمی پاید و به همّت و ایمان و غیرت جوانان از این منطقه ریشه کن خواهد شد.

6 ـ اصلی ترین توصیه ی اینجانب توصیه به تداوم مبارزه و سامان بخشیدن به سازمان های جهادی و همکاری آنان با یکدیگر و گسترش عرصه ی جهاد در همه ی سرزمین های فلسطینی است.

همه باید ملّت فلسطین را در این جهاد مقدّس یاری کنند.

همه باید دست مبارز فلسطینی را پُر، و پشت او را محکم کنند.

ما با افتخار، هر چه در توان داشته باشیم در این راه انجام خواهیم داد.

یک روز تشخیص ما این شد که مبارز فلسطینی، دین و غیرت و شجاعت دارد و تنها مشکل او دستِ تهی از سلاح او است.

به هدایت و مدد الهی برنامه ریزی کردیم و نتیجه این است که موازنه ی قدرت در فلسطین دگرگون شد و امروز غزّه می تواند در برابر تهاجم نظامی دشمن صهیونیست بایستد و بر آن پیروز شود.

این تغییر معادله در بخش موسوم به سرزمین های اشغالی خواهد توانست قضیّه ی فلسطین را به گام های نهایی نزدیک کند.

تشکیلات خودگردان در این امر تکلیفی بزرگ برعهده دارد.

با دشمن وحشی جز با اقتدار و از موضع قدرت نمی توان سخن گفت، و زمینه ی این اقتدار بحمداللّه در ملّت شجاع و مقاوم فلسطین آماده است.

جوانان فلسطینی امروز تشنه ِی دفاع از کرامت خویشند.

حماس و جهاد اسلامی در فلسطین و حزب اللّه در لبنان، حجّت را بر همه تمام کرده اند.

دنیا فراموش نکرده و نخواهد کرد آن روزی را که ارتش صهیونیست مرز های لبنان را شکست و تا بیروت پیش آمد و آن روزی را که قاتل جنایت کاری به نام آریل شارون در صبرا و شتیلا حمّام خون به راه انداخت، و نیز فراموش نکرده و نخواهد کرد آن روزی را که همین ارتش در زیر ضربات کوبنده ی حزب اللّه چاره ای جز این نیافت که با دادن تلفات فراوان و با اعتراف به شکست، از مرز های لبنان عقب نشینی کند و برای آتش بس به التماس بیفتد؛ دست پُر و موضع قدرت یعنی این.

حال بگذار فلان دولت اروپایی که باید به خاطر فروش موادّ شیمیایی به رژیم صدّام تا ابد شرمسار باشد، حزب اللّهِ مجاهدِ سرافراز را غیر قانونی بداند.

غیر قانونی، رژیمی مثل آمریکا است که داعش را تولید میکند و رژیمی مثل آن دولتِ اروپایی است که هزاران نفر در بانه ی ایران و حلبچه ی عراق بر اثر موادّ شیمیایی اش به کام مرگ می روند.

7 ـ سخن آخر آن است که فلسطین متعلّق به فلسطینیان است، و باید با اراده ی آنان اداره شود.

طرح همه پرسی از همه ی ادیان و اقوام فلسطینی ــ که از نزدیک به دو دهه ی پیش از این ارائه کرده ایم ــ تنها نتیجه ای است که باید بر چالش های امروز و فردای فلسطین مترتّب شود.

این طرح نشان می دهد که ادّعای یهودی ستیزی که غربیان با بوق های خود آن را تکرار می کنند، بکلّی بی اساس است.

در این طرح، فلسطینیانِ یهودی و مسیحی و مسلمان، در کنار هم در یک همه پرسی شرکت و نظام سیاسی کشور فلسطین را تعیین میکنند؛ آنچه قطعاً باید برود نظام صهیونیستی است و صهیونیسم، خود بدعتی در آیین یهود و کاملاً بیگانه از آن است.

در پایان، یاد شهیدان قدس، از شیخ احمد یاسین و فتحی شقاقی و سیّد عبّاس موسوی، تا سردار بزرگ اسلام و چهره ی فراموش نشدنی مقاومت، شهید قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ عراقی، شهید ابومهدی المهندس و دیگر شهدای قدس را گرامی می دارم و به روح امام خمینی عظیم الشّأن که راه عزّت و جهاد را به روی ما گشود، درود می فرستم، و نیز برای برادر مجاهد، مرحوم حسین شیخ الاسلام که سالیانی در این راه تلاش کرد، رحمت الهی را مسئلت می کنم.

در پایان به همه بینندگان و شنوندگان عزیز عرض می کنم روز قدس امسال اولین روز قدسی است که در آن قاسم سلیمانی عزیز حضور ندارد.

برای شادی روح او همه یک حمد و یک قل هو الله بخوانید.


کلید واژه ها: رهبر معظم انقلاب - انقلاب اسلامی - صهیونیسم - رهبر معظم انقلاب اسلامی - ویروس - حضرت آیت الله خامنه ای - پیروزی انقلاب اسلامی - مبارزه - انقلاب - آیت الله خامنه ای - روز جهانی قدس - اسلامی - فلسطین - جبهه مقاومت - توصیه - منطقه - ایمان - رهبر - جهاد - غیرت - آیت الله - خامنه ای - برادران - خواهران - فلسطینی - مقاومت - مسلمان - مناسبت - پیروزی - ضروری

آخرین اخبار سرویس:
فیلم/روایت روحانی از کارخانه ماشین سازی در یک کشور پیشرفته

مجلس یازدهم باید کمیسیون های تخصصی و کارشناسی را احیا کند

پیگیری منویات فردی، قومی، منطقه ای، حزبی و باندی خیانت به رای مردم است/ تمامی راه های قاچاق کالا را باید بست

استخدام طراح در یک مجموعه تبلیغاتی و تابلوسازی در تهران

حربه زنگ زده تحریم آمریکا، نشانه کارآمدی ناجا و مستاصل شدن شیطان بزرگ است

رونمایی و بهره برداری از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال کشور

مرکز پژوهش های مجلس برای حل مشکلات مردم راهکار ارائه کند

عبد صالح | معلم اخلاق

رییس مجلس یازدهم کیست؟

لاریجانی مشاور رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت شد

رونمایی از طرح های پیشران اقتصاد دیجیتال با حضور روحانی

اهدای سبد کالا به 40 حافظ روشندل استان کردستان

جمعیت هلال احمر سرباز پای کار در مدیریت بحران ها است/ محدودیت و خط کشی در جذب افراد وجود ندارد

فراخوان طراحی یادمان شهری ویژه کنگره ملی 18000 شهید خراسان رضوی

ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد مصداق بارز اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم

استخدام دستیار مدیرعامل در یک گروه ساختمانی فعال در تهران

رییس جمهور: اقتصاد دیجیتال امروز فضای بزرگ و مهمی برای کشور است

استخدام نیروی انتظامی آبدانان در مقطع درجه داری

وقتی آزاده زارعی به برنامه پژمان بازغی از ته دل خندید +عکس

رزمایش همدلی مساجد همچنان ادامه دارد

علی لاریجانی منادی اعتدال

پدر روح الله زم: همچنان بی خبریم

بازدید 14 میلیون نفر از تارنمای سازمان اسناد و کتابخانه ملی در دوران کرونا

ماجرای خیار خوردن علی لهراسبی قبل از کنسرت

جان باختن سه نفر در پی لغزش کوه در ولسوالی مالستان غزنی

نخستین سخنان قالیباف بعد از رسیدن به صندلی ریاست مجلس

نادر سلیمانی جایگزین مهران غفوریان شد!

مراسم تحویل دهی شناور های تندرو هجومی رزمی ساخت وزارت دفاع به نیروی دریایی سپاه

ویترین روزنامه ها/ تحلیل اقتصادی«هفت صبح» درباره سبز شدن بورس تهران/ انتقاد سازنده«ایران» به تاخیر در تصویب قانون حمایت از کودکان /نگاه فقهی و حقوقی«سازندگی» به قتل«رومینا»

منتخب مردم همدان در مجلس یازدهم: در مجلس دهم شاهد معامله برخی نمایندگان با دولت بودیم

صداقت و امانتداری دو خصلت امین موقوفه است

درخواست تأمل برانگیز سازمان عفو بین الملل درباره توهین به قرآن

برگزار نشدن نماز جمعه در مازندران

ابتکار: قتل رومینا یک واقعه دردناک بود

پیگیری منویات فردی، قومی، منطقه ای، حزبی و باندی خیانت به رای مردم است/ تمامی راه های قاچاق کالا را باید بست

سخنرانی شهردار تهران در نشست سازمان UCLG

حربه زنگ زده تحریم آمریکا، نشانه کارآمدی ناجا و مستاصل شدن شیطان بزرگ است

نکاتی که باید برای خرید و فروش وکالتی بدانید

شرط بازگشایی ضریح حرم رضوی

معرفی 27 گل زیبا و ماندگار

مسئولیت جدید لاریجانی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی ابلاغ شد

معاف شدن مالیات بر ارزش افزوده طلا

نخستین توییت قالیباف بعد از رسیدن به صندلی ریاست مجلس

994 سکه تاریخی در زنجان سامان دهی شد

علی لاریجانی انتخاب قالیباف را به ریاست مجلس تبریک گفت

انتصاب علی لاریجانی به مشاورت رهبری و عضویت در مجمع تشخیص

اولین تصویر از قالیباف،تکیه داده برصندلی ریاست مجلس

تقویت جایگاه شورا های شهر و روستا و شورای عالی استان ها

روحانی: اقتصاد سنتی در حال تغییر به اقتصاد دیجیتال است

احمدی رییس شورای عالی استان ها شد

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه بعنوان سخنگوی شعبه 2 مجلس انتخاب شد

هدف مرکز وکلای قوه قضاییه تربیت کارآموزان باتجربه است

2 نماینده تبریز عضو هیات ریسه مجلس یازدهم شدند

حاشیه های مرگ مهاجران افغانی در مرز ایران

انتخابات هیئت رییسه مجلس یازدهم

353 نفر در بروجرد دوره های توانمندسازی مهارت های تدریس را گذرانده اند

سرمایه گذار نیروگاه خرم آباد بنیاد مستضعفان است

حل مشکل آب غیزانیه تا هفته های آینده

تقاضای تولیت آستان قدس از زائران

تحریم های آمریکا هیچ اثری ندارد

روحانی: اقتصاد سنتی در حال تغییر به اقتصاد دیجیتال است

زمان احتمالی اعزام حجاج اعلام شد

دختر 19 ساله تهدیدی برای بازیگران سرشناس!

قدردانی رییس جمهور ونزوئلا از ایران

جمهوری اسلامی صاحب اراده است در برابر هیچ دشمنی کرنش نمی کنیم

تغییر در ترکیب هیئت رییسه شورای عالی استان ها/ احمدی جانشین الویری شد

واکنش زیبای رضا صادقی با عکسی از همسر و دخترانش به قتل رومینا با داس!/عکس

حاشیه سم مهلک بر پیکره مجلس است/ ضرورت توجه به معیشت طبقات ضعیف

گل و گیاه مناسب باغچه خانه

چاپ و معرفی 100 قرآن خطی نفیس آستان قدس رضوی

بازگشایی ضریح مطهر حرم رضوی در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی / تقاضای تولیت آستان قدس از زائران

پیرهادی، فرهنگی و سلیمی ناظرین مجلس شدند

ماجرای «خانه پدری»/ما و «رومینا» هایمان

اقتصاد سنتی در حال تغییر به اقتصاد دیجیتال است

انتظار کاربران فضای مجازی از رییس مجلس یازدهم

کتاب فلسطین

اقتصاد دیجیتال امروز فضای بزرگ و مهمی برای کشور است

جلسه ستاد استانی احیای دریاچه ارومیه در تبریز

واکنش وزیر دفاع به برنامه آمریکا در تنگه هرمز

هیئت فنی طالبان به کابل رفت

ریشه مواسات در روایات و فرهنگ دینی / مواسات باید به گفتمان رایج جامعه تبدیل شود

کاهش 10 درصدی سرقت ها در کهگیلویه و بویراحمد/تشکیل کمیته های مقابله ای سرقت در شهرستان ها

روحانی: اقتصاد دیجیتال اطمینان بخش تر است /وام هایی که در دوران کرونا به مردم دادیم از طریق تلفن های هوشمند بود

درهای موزه سینما به روی مردم باز شد

افتتاح 1334 واحد مسکونی ساخته شده توسط سپاه در مناطق محروم

دستور ویژه برای رسیدگی به آتش سوزی جنگل های گچساران

فرمانده سپاه شهرستان مهدی شهر معرفی شد+ تصاویر

آخرین مهلت ثبت نام در آزمون دکتری دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد

برگزاری جشنواره «فیلم بهشت» به سال آینده موکول شد

ایران جزو پنج کشور نخست دنیا در تولید تجهیزات نیروگاهی است

روحیه ایثار و فداکاری ایام کرونا برای دیگر ایام سال نیز باید حفظ شود

دستور رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد برای پیگیری آتش سوزی گچساران

جلسه کارگروه مشترک تثبیت مالکیت موقوفات مازندران برگزار شد

ساخت شناور تهاجمی با قابلیت نشستن بالگرد در آینده ای نزدیک

جمع آوری 7 میلیارد تومان فطریه در استان اصفهان

فیس بوک، تهدید ترامپ را مصداق سانسور دانست

همه نیروگاه های بنیاد در بورس عرضه می شوند

80 درصد روستاهای خاش فاقد شبکه آبرسانی هستند

پیام علی لاریجانی به رییس جدید مجلس

پیام روحانی به مناسبت روز ملی جمهوری آذربایجان

رهبر معظم انقلاب: ویروس صهیونیسم دیری نمی پاید

رهبر معظم انقلاب: ویروس صهیونیسم دیری نمی پاید