مطالب مرتبط:
سیگنال توییتری حاجی بابایی به قالیباف و میرسلیم در رقابت بر سر کرسی ریاست مجلس
سیگنال توییتری حاجی بابایی به قالیباف و میرسلیم در رقابت بر سر کرسی ریاست مجلس
کنایه مدیر سایت نزدیک به احمد توکلی از تخریب کاندیدای نهایی طیف دولتمردان احمدی نژاد برای ریاست مجلس
تفاوت قالیباف رییس مجلس با قالیباف کاندیدای ریاست جمهوری
نظر نادران در مورد رقابت اصولگرایان برای ریاست مجلس
-18 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 خرداد 1399 ساعت 09:252020-05-23سياسي

رقابت احمدی نژادی ها و قالیباف بر سر ریاست مجلس


دبیر کل جبهه پایداری هم در ماجرای انتخاب ریاست مجلس صراحتا به قالیباف حمله کرده است.

آقاتهرانی، نماینده مجلس یازدهم، با بیان اینکه منظور برخی محافل سیاسی از «وحدت باهم» وحدت با یک نفر است، - دبیر کل جبهه پایداری هم در ماجرای انتخاب ریاست مجلس صراحتا به قالیباف حمله کرده است.

آقاتهرانی، نماینده مجلس یازدهم، با بیان اینکه منظور برخی محافل سیاسی از وحدت باهم وحدت با یک نفر است، گفت: پس از آنکه جبهه پایداری اقدام به برگزاری جلسات وفاق کرد، متوجه شدم که بعضی از عزیزان به آقای محصولی و سایرین، واژه ناروای پدرخوانده را نسبت داده اند.

با فرض اینکه خدای ناکرده آقای محصولی پدرخوانده هستند، پس چرا این عزیزانی که از نیروها و هواداران آقای قالیباف هستند، این نقد را به آقای قالیباف مطرح نمی کنند که چرا ایشان قبل از دیگران به دیدار همین پدرخوانده رفته و با وی وارد گفت وگو درباره مجلس آینده شده است؟ آفتاب نیوز : "درحالی که برخی اصولگرایان پیشاپیش نگران دخالت و مدیریت مجلس از بیرون به ویژه از سوی شورای ائتلاف اصولگرایان بودند، این شورا در نشستی که دو روز پیش برگزار کرده، نامزدهای ریاست و هیئت رییسه مجلس را نهایی کرده است.

خروجی شورای 62نفره اصولگرایان حاکی از این است که رقابت نهایی برای ریاست مجلس بین قالیباف و حاجی بابایی خواهد بود و نامزدهای هیئت رییسه هم مشخص شده اند.

اخبار حاکی است که نیکزاد و حسینی، وزرای احمدی نژاد در حالی به نفع قالیباف و حاجی بابایی کنار کشیدند که میرسلیم در جلسه ای که منتج به چنین نتیجه ای شده، شرکت نکرده است.

این به این معنی است که میرسلیم با اعتراض به این روند و به احتمال زیاد رأسا در انتخابات ریاست مجلس شرکت خواهد کرد.

همه اینها در حالی است که پیش تر شورای ائتلاف هرگونه شائبه دخالت در نحوه انتخاب ریاست مجلس یا مدیریت این انتخاب را رد کرده و پایان کار این شورا را برای انتخابات مجلس یازدهم اعلام کرده بود.

بگومگوی قالیباف و شمس الدین حسینی غنی نظری خانقاه، نماینده خلخال، درباره آخرین تصمیم های منتخبان جریان اصولگرا برای انتخاب رییس و هیئت رییسه مجلس یازدهم در دومین جلسه شورای موقت مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب گفته است: مهم ترین دستور کار این جلسه اعلام حضور کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم و ارائه برنامه ها و توانایی های خود به شورای مرکزی بود.

در این جلسه محمدباقر قالیباف، علی نیکزاد، شمس الدین حسینی، حمیدرضا حاجی بابایی و مصطفی میرسلیم به عنوان داوطلبان ریاست مجلس در این جلسه حضور یافتند که هرکدام 20 دقیقه برای جمعی 62نفره صحبت کردند که این جمع 62نفره چکیده و نمادی از دیگر منتخبان نیروهای انقلاب در مجلس یازدهم هستند.

هرکدام از این پنج نفر نظرها، برنامه ها و راهکارهای خود را برای مجلسی کارآمد و مردمی بیان کردند؛ برای مثال مصطفی میرسلیم بودجه نویسی در کشور را دارای اشکال دانست، به این معنی که مجلس فقط دو درصد می تواند در بودجه تغییرات ایجاد کند.

او افزود: شمس الدین حسینی به مسائل و مشکلات اقتصادی از سال 92 به این سو پرداخت و ساختار مجلس را معیوب معرفی کرد و معتقد بود باید اصلاح ساختار مجلس در دوره یازدهم در اولویت برنامه ها قرار گیرد؛ اما قالیباف برخلاف شمس الدین حسینی ریشه آمارهای مبتنی بر مشکلات اقتصادی را نه از سال 92 که از سال 90 به این سو را ارزیابی کرد و به نوعی وزیر اقتصاد در دولت احمدی نژاد را در به وجود آمدن مشکلات اقتصادی کشور مقصر دانست.

حمیدرضا حاجی بابایی هم مباحثی را مطرح کرد از جمله اینکه مجلس باید برای نام گذاری و شعار سال اهتمام ویژه ای به خرج دهد، به نمایندگان شهرستان ها توجه شود و در پیشبرد طرح ها و نظرات به آنها کمک شود.

علی نیکزاد هم در فرصتی که داشت نظرات خود را مطرح و تأکید کرد دستگاه های اداری باید کوچک و چابک شوند و مجلس اجازه ندهد دولت بیش از این بزرگ شود.

او با بیان اینکه بخش زیادی از مباحث مطرح شده کاندیداهای ریاست مجلس یازدهم شعاری بود، خاطرنشان کرد: موضوعاتی از قبیل اینکه هیچ نماینده ای نباید نماینده تر باشد یا مجلس در رأس امور قرار گیرد، بیش از آنکه ریشه در برنامه محوری داشته باشد، جنبه شعاری دارد.

نظری خانقاه افزود: مقرر شد در فراکسیون نیروهای انقلاب که همه اعضا حضور دارند، نتیجه این مباحث مطرح و در آنجا نسبت به معرفی گزینه فراکسیون تصمیم گیری شود که در عصر روز هفتم خرداد این جلسه فراکسیون برگزار خواهد شد.

علاوه بر گزینه های ریاست هفت نامزد نایب رییسی، سیدرضا تقوی، الیاس نادران، فرهنگی، منادی، مصری، میرتاج الدینی و قاضی زاده هاشمی هم در این جلسه برنامه های خود را به سمع و نظر منتخبان رساندند.

نظری خانقاه در پایان درباره جمع بندی جلسه گفت: مقرر شد هریک از نامزدهای ریاست در فراکسیون نیروهای انقلاب که حائز بالاترین رأی شد، سایر افراد تمکین کنند و گردن نهند و این یک تعهد اخلاقی است؛ برای مثال در جلسه ای که نیکزاد، حسینی و حاجی بابایی داشتند، تا اینجای کار علی نیکزاد و شمس الدین حسینی از نامزدی ریاست انصراف دادند؛ بنابراین حمیدرضا حاجی بابایی با قالیباف رقابت می کند، مصطفی میرسلیم که در جلسه شورای مرکزی حضور داشت، در جلسه خصوصی نامزدها که منتج به این توافق شد، شرکت نکرد.

اعتراض میرسلیم به نحوه انتخاب گزینه های نهایی ریاست مجلس در گعده اصولگرایان با شرکت نکردن در جلسه خصوصی نامزدها در شرایطی است که مؤتلفه همچنان و به شدت از نامزدی او دفاع می کند.

حسن لاسجردی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، با بیان اینکه میرسلیم گزینه مناسبی برای ریاست مجلس شورای اسلامی است، گفت: ازآنجایی که رییس مجلس باید قوه مقننه را مدیریت کند، باید اشراف کلی بر قواعد، قوانین و مسائل و روابط کشور در سطح قوا و روابط سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بین وزارتخانه ها و نهادها داشته باشد.

ازآنجایی که قوه مقننه باید تسهیل کننده و به نوعی روان کننده چرخ تحولات در کشور باشد، داشتن تجربه کاری و فکر خلاق و نگاه به آینده و در جریان مسائل ریز و درشت کشور بودن می تواند از جمله ویژگی های رییس مجلس باشد.

با توجه به اینکه رؤسای قوا ارتباط نزدیکی با رهبری انقلاب دارند، هرچه این ارتباط وثیق تر و دارای استحکام بیشتری باشد، بر فضای مجلس و فعالیت های آن تأثیرگذارتر خواهد بود.

همچنین میرسلیم متانت و سعه صدر لازم برای همراهی و هماهنگی و به صف کردن نمایندگان در مجلس را دارد.

حمله آقاتهرانی به قالیباف دبیر کل جبهه پایداری هم در ماجرای انتخاب ریاست مجلس صراحتا به قالیباف حمله کرده است.

آقاتهرانی، نماینده مجلس یازدهم، با بیان اینکه منظور برخی محافل سیاسی از وحدت باهم وحدت با یک نفر است، گفت: پس از آنکه جبهه پایداری اقدام به برگزاری جلسات وفاق کرد، متوجه شدم که بعضی از عزیزان به آقای محصولی و سایرین، واژه ناروای پدرخوانده را نسبت داده اند.

با فرض اینکه خدای ناکرده آقای محصولی پدرخوانده هستند، پس چرا این عزیزانی که از نیروها و هواداران آقای قالیباف هستند، این نقد را به آقای قالیباف مطرح نمی کنند که چرا ایشان قبل از دیگران به دیدار همین پدرخوانده رفته و با وی وارد گفت وگو درباره مجلس آینده شده است؟ آیا این رویکرد عزیزان چیزی غیر از داشتن استانداردهای دوگانه در تحلیل وقایع است که از طرفی آقای محصولی را پدرخوانده خطاب می کنند و از طرف دیگر به دیدار آقای قالیباف با ایشان واکنش خاصی نشان نمی دهند؟ دیدم که به تازگی برخی مدعی شده اند که آقای قالیباف به جلسات وفاق دعوت نشده اند یا اینکه مؤتلفه، پایداری و جریان چپ بر سر حذف آقای قالیباف از فرایند ریاست مجلس به اجماع رسیده اند که من می گویم خوب است سیاسیون و فعالان رسانه ای در نقل چنین مطالب خلاف واقعی، قدری خداترس باشند.

اولا که من اینجا صراحتا می گویم که دعوت نکردن از آقای قالیباف برای شرکت در جلسات وفاق حتما خلاف واقع است، چراکه اصلا در جلسه وفاقِ ویژه کاندیداهای احتمالی که با جلسه اصلیِ حدودا 30نفره متفاوت بود و در منزل آقای نادران برگزار شد، همه آنانی که در مظان ریاست مجلس قرار دارند، حضور داشتند.

در این جلسه علاوه بر آقای نادران به عنوان میزبان و همچنین شخص آقای قالیباف، آقایان زاکانی، نیکزاد، حاجی بابایی و میرسلیم نیز حضور داشتند که بنده و آقایان میرتاج الدینی و تقوی نیز حاضر بودیم که علاوه بر این مورد، آقای پژمانفر نیز در مصاحبه ای که چند روز پیش منتشر شد، اذعان کردند که با وجود دعوت از آقای قالیباف برای شرکت در جلسات اصلی وفاق که حدود 30 نفر در آن جلسه حضور دارند، ایشان در جلسات شرکت نمی کنند که اینجا باید دوستان از آقای قالیباف بپرسند بعد از اعلام پذیرش شرایط جلسه مبنی بر پایبندی و حضورنداشتن به عنوان نامزد ریاست جمهوری، علت شرکت نکردن ایشان در جلسات وفاق دقیقا چیست و چرا بعضی از طرفدارانشان برای فرافکنی، موضوع کذب دعوت نکردن از ایشان را مطرح می کنند.

فردی مانند آقای میرسلیم با آن همه سوابق و همسویی و همراهی با رهبر انقلاب در زمان دولت ایشان که در جریان همین انتخابات هم از ارکان اصلی شورای ائتلاف به شمار می رفتند و گزینه ریاست مجلس به حساب می آیند، حالا چون ممکن است این مسئله موردپسند عده ای نباشد، باید ائتلاف با چپی ها را به ایشان نسبت دهند؟ آیا این گونه رفتارها یک نوع دیکتاتوری در سیاست ورزی نیست؟ .


کلید واژه ها: قالیباف - جبهه پایداری - ریاست مجلس - پدرخوانده - مجلس - نماینده مجلس - پایداری - وحدت - ریاست - نماینده - انتخاب - جبهه - محصولی - سیاسی - دبیر - بیان - هواداران - حمله - برگزاری - گفت وگو - نیروها - اقدام - دیدار - احمدی - ایشان - رفته - داده - واژه

آخرین اخبار سرویس:
فرمانده نیروی دریایی سپاه: نیروی دریایی ارتش و سپاه آماده جان فشانی هستند

ما و «رومینا» هایمان

اولین اظهارات قالیباف از جایگاه رییس مجلس یازدهم

افزایش قدرت نیروی دریایی سپاه در مقابله با اقدامات خصمانه دشمن در خلیج فارس

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی درگذشت ایران شناس تاجیکی را تسلیت گفت

رزمایش کمک مؤمنانه در استان البرز با محوریت مدارس علمیه برگزار شد

تحریم های دشمنان حربه ای نخ نما شده است

برقراری مجدد پروازهای مشهد در فرودگاه اردبیل

امنیت مرزهای شهرستان های مرزی کردستان چگونه تامین می شود؟

بازگشایی ضریح مطهر حرم رضوی در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی / تقاضای تولیت آستان قدس از زائران

انتخابات هیئت رییسه شورای عالی استان ها

ما و «رومینا» هایمان

انتخاب رییس هیات تنیس گیلان+ آلبوم

برپایی نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020 به صورت غیرمتمرکز

تغییر ساعات کارکنان دستگاه های اجرایی خراسان رضوی از روز شنبه

نمایندگی یعنی نوکری مردم/خیانت به رای مردم با پیگیری های منطقه ای و حزبی

همایش بین المللی بزرگداشت استاد شهریار در تبریز برگزار می شود

994 سکه تاریخی در زنجان سامان دهی شد

روحانی: اقتصاد سنتی در حال تغییر به اقتصاد دیجیتال است

هیات رییسه شعب پانزده گانه مجلس انتخاب شدند/ ترکیب کمیسیون آیین نامه داخلی مشخص شد

اجرای عملیات مبارزه با جوندگان ناقل پشه سالک در شهرستان دامغان

تصاویر | آغوش های باز نمایندگان مجلس در ایام کرونا | پروتکل های کرونا در پارلمان رعایت نشد

واکنش کاربران به انتخاب قالیباف به عنوان رییس مجلس یازدهم

انتصاب «لاریجانی» به مشاورت رهبری

روحانی: اقتصاد سنتی در حال تغییر به اقتصاد دیجیتال است/ سرمایه گذاری در بخش های دیجیتال سودآور است

شکوه جدید در تولید و تولد قدرت دفاعی ایران

رییس جمهور روز ملی جمهوری آذربایجان را تبریک گفت

ایران در هسته اقتصاد دیجیتال به میانگین جهانی رسیده است

تقدیر فرمانده نیروی هوایی ارتش از خلبانی که جان تازه به کودکان در انتظار زندگی بخشید

توزیع و عرضه ماسک در قالب طرح سفر به سلامت در مترو تهران و حومه

تولد 17 هزار و 916 دو قلو در سال گذشته

دستگیری 9 شکارچی متخلف استفاده گر از فرصت آتش سوزی جنگل های خامی گچساران

وجود تنگه هرمز در منطقه خلیج فارس شاهراهی حیاتی برای جمهوری اسلامی است

لاریجانی، انتخاب قالیباف به ریاست مجلس را تبریک گفت

مهم ترین مطالبات جامعه کارگری و بازنشستگان اصفهان از سازمان تأمین اجتماعی

گزارش تصویری سیتنا از مراسم آیین رونمایی از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال

اولین توییت قالیباف بعد از انتخاب به عنوان رییس مجلس یازدهم + عکس

از روبوسی کرونایی تا دور افتخار در صحن

آنچه درباره عقد ضمان باید بدانیم

قالیباف پشت صندلی ریاست مجلس + عکس

حضور ایران در میان 1731 پرتاب ماهواره کوچک در دنیا

موزه سینمای ایران بازگشایی شد

ممنوعیت برگزاری هر گونه مراسم و تجمعات در تالارها و سالن های پذیرایی کرمان

لاریجانی، انتخاب قالیباف را تبریک گفت

چتر قالیباف و پایداری بر سر هیات رییسه مجلس/دست خالی احمدی نژادی ها

تشکیل ستاد بازسازی مناطق سیل زده در شهرضا

استخدام فروشنده حضوری برای یک چاپخانه دیجیتال در کرمان

افزایش حضور در آب های آزاد، با طراحی و تولید شناورهای سطحی

روحانی: به بیش از 70میلیون خانوار وام دادیم

روحانی: در ایام کرونا بدون مراجعه به بانک 77 میلیون وام به مردم دهیم

روحانی: اقتصاد سنتی در حال تغییر به اقتصاد دیجیتال است

عفو جوان بعد از 4 سال

تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ از سوی پارلمان چین

قتل دخترک تالشی؛ چرا داس؟

برج آزادی نارنجی پوش شد

لاریجانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت شد

بازگشایی ضریح مطهر امام رضا (ع) در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی

نمایندگان از نظرات کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس، استفاده کنند

فیلم/روایت سی ان ان از لجبازی ترامپ با علم پزشکی!

پاسخگویی به 300 نفر از شهروندان در واحد ارشاد و معاضدت قضایی سازمان قضایی نیرو های مسلح سمنان

پاسخ مولوی حسام به نامه استاد آیت الله اعرافی

ماموستا شیرزادی: رهبر انقلاب بر تشکیل دولت جوان حزب اللّهی تاکید دارند

دریانوردی که نماد غرور ملی شد

حدِ حقِ اعتراض

«علی لاریجانی» مشاور رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

محورهای مواصلاتی توکهور و هشت بندی استان هرمزگان نیاز به بازسازی دارند / استفاده مردم از شن و ماسه برای ترمیم چاله ها!

مبارزه قاطع دستگاه قضا با فساد

پلمب مراکز خرید ضایعات بدون مجوز در گلستان

تصاویر | آغوش های باز نمایندگان مجلس در ایام کرونا | پروتکل های کرونا در پارلمان رعایت نشد

وعده جدید عملیات ریل گذاری متروی کرج

آموزش و پرورش آماده همکاری با مرکز تحقیقات در جهت توسعه رشته های مهارتی در بخش کشاورزی است

تولید، تامین و پخش بیش از 37 هزار دقیقه برنامه از شبکه اشراق

پیچیده ترین تجهیزات نیروگاهی را در کشور ساخته ایم

رونمایی و بهره برداری از پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال کشور

فوت بانوی پرستار براثر کرونا در هرمزگان

کارگروه اجرایی تفاهم نامه های دو جانبه مازندران و ولگاگراد تشکیل شد

ایران جز پنج کشور نخست دنیا در تولید تجهیزات نیروگاهی است

رییس بنیاد شهید درگذشت مادر شهیدان «مهدوی زفرقندی» را تسلیت گفت

همراهی نمایندگان مجلس برای تکیه زدن قالیباف به صندلی ریاست + فیلم

تذکر روحانی به محاسبه اشتباه جهرمی

«زینبیه» میعادگاه عاشقان اهل بیت (ع) در اصفهان

انتخاب اعضای هیئت رییسه دائم مجلس یازدهم

نگاهی به آرای نواب رییسان 11 دوره مجلس/ رکورد ابوترابی فرد و روحانی شکسته نشد

هشدار سردار تنگسیری به آمریکایی ها: بغل گوش شما هستیم!

اولین توییت قالیباف بعد از انتخاب به عنوان رییس مجلس یازدهم

نماینده بویراحمد و دنا: صدای مجلس باید پژواک خواست و اراده توده های مردم باشد

کارگروه اجرایی تفاهم نامه های دو جانبه مازندران و ولگاگراد تشکیل شد

سازمان سلام: شیخ علی سلمان قربانی رژیمی است که حقوق بشر را نمی شناسد

تحقق رویکرد دانشگرا با کاربست پژوهش ها

استخدام همکار خانم جهت دستیار و پذیرش در کلینیک دندانپزشکی کوروش

سرمایه گذاری در بخش های دیجیتال سودآور است

فرمانده کل ارتش با سردار حاجی زاده دیدار کرد

رزمایش کمک مومنانه در استان البرز با محوریت مدارس علمیه برگزار شد

بازدید 14 میلیون نفر از تارنمای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دوران کرونا

آغوش های باز نمایندگان مجلس در ایام کرونا | پروتکل های کرونا در پارلمان رعایت نشد

دستگاه های اجرایی باید خرید خود را از واحدهای صنعتی استان چهارمحال وبختیاری انجام دهند

دیدگاه|کمک مؤمنانه و صدور انقلاب اسلامی

فرهنگ انتظار؛ یک ماه تلاش مومنانه مهدوی

درهای موزه سینما به روی مردم باز شد

کدام دانشگاه ها از 17 خرداد باز هستند؟

رقابت احمدی نژادی ها و قالیباف بر سر ریاست مجلس

رقابت احمدی نژادی ها و قالیباف بر سر ریاست مجلس